Ιβάν Σαββίδης ΙV

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό ΚΩΣΤΑΣ2019 » Δευτ 25 Ιαν 2021, 22:36

Anestis4a έγραψε:Με όλο τον σεβασμό προς όλα τα ΠΑΟΚΙΑ που γράφουν εδώ , θέλω να κάνω μια ερώτηση προς όλους μας , πρώτα από όλους στον εαυτό μου . Θεωρώ πως όλοι είμαστε άκρως πετυχημένοι , αλάνθαστοι και " νικητές " σε ότι κάνουμε επαγγελματικά στη ζωή μας . Με βάση αυτό το δεδομένο βγάζουμε μια αλαζονεία , μια έπαρση , και μια μίρλα άνευ προηγουμένου , μια κριτική που ώρες ώρες φτάνει στα όρια του χλευασμού και της πλήρους απαξίωσης απέναντι στον Ιβάν και στην ΠΑΕ ΠΑΟΚ ( δεν εξαιρώ τον εαυτό μου ) .
Είτε το θέλουμε είτε όχι ο ΠΑΟΚ μας και συνεπώς και ο ιβάν πολεμούν με Θεούς και δαίμονες και τα καταφέρνουν μια χαρά μέχρι στιγμής . Εκτός αν κάποιος από εμάς ήταν σίγουρος πριν την έλευση του Ιβάν ότι η ομάδα θα πάρει 2 ντάμπλ ( το ένα ΑΗΤΤΗΤΟ ) και ένα κύπελο σε 3 μόλις χρόνια . Εκτός αν πριν την έλευση του Ιβάν κερδίζαμε όλα τα παιχνίδια στην Αθήνα και στον μπουρδελολίμανο και τώρα χάνουμε για πλάκα . Εκτός αν πριν την έλευση είχαμε παικταράδες τύπου Βειρίνια ( εννοώ την επιστροφή ) , Μάτος , Μπίσεσβαρ , Ροντρίγκεζ, Λούκας , Μπερμπάτωφ , Καγκάβα , ποδοσφαιρικές προσωπικότητες ευρωπαικής εμβέλειας όπως ο Φράνκ Άρνεσεν και τώρα ξεπέσαμε σε παίκτες β και γ διαλογής η δανεικούς από τον χοντρό όπως οι σιχαμένοι της Νέας Ελβετίας . Εκτός αν πρώτα είχαμε πέσει κατηγορίες για να σβηστούν τα χρέη ( όπως οι χάρτινοι ) και να μας αναλάβει ο Ιβάν ώς άλλος γατούλης .
Για όλα αυτά τα εκτός και για πολλά άλλα θα πρέπει να βουτάμε την γλώσσα μα ς στο μυαλό μας πριν αφορίσουμε , απαξιώσουμε , ισοπεδώσουμε ξεφτιλίσουμε την ομάδα και τον Ιβάν .
ΟΧΙ ο Ιβάν δεν είναι άγιος , ΟΧΙ δεν είναι αλάνθαστος , ΟΧΙ δεν είναι τέλειος αλλά είναι ότι καλύτερο έχει συμβεί στην ΠΑΟΚΑΡΑ μας τα πολλά πολλά τελευταία χρόνια . Έχει ρίξει χρήμα , τα έβαλε με το αδηφάγο κράτος του Κολωνακίου και ολόκληρο το σάπιο ποδοσφαιρικό σύστημα της Κολομβίας των Βαλκανίων , και ΝΙΚΗΣΕ !!! Έφερε τίτλους έφερε περηφάνεια στην μεγαλύτερη ομάδα του πλανήτη και τον ΥΠΕΡΟΧΟ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ . Το είπε και το έκανε ΠΑΟΚΙΑ μου μας έφερε χαρά , μεγάλη χαρά , φούσκωσαν τα στήθια μας και δάκρυσαν τα μάτια μας .
Συνεπώς ο αναμάρτητος πρώτος τον λίθον βαλέτω .
ΝΑΙ στην καλόπιστη κριτική , για το καλό της ομάδας
ΟΧΙ στη κριτική για την κριτική και για τον εγωισμό μας
ΟΧΙ στην ισοπέδωση , ΟΧΙ στην απαξίωση , ΟΧΙ στην φτηνή κριτική του καφενείου

ΠΑΟΚ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΥΣ


Μ Π Ρ Α Β Ο
+++++++++++++++++++++++++++++++++
ΚΩΣΤΑΣ2019
 
Δημοσιεύσεις: 3111
Εγγραφή: Τετ 22 Μάιος 2019, 13:38

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό dragon » Δευτ 25 Ιαν 2021, 23:01

Επαναλαμβάνω όλη η προηγουμενη σελίδα είναι βασισμένη σε παρεξηγηση. Στο πρώτο ποστ έχω κάνει bold στην παραθεση του κειμένου που σχολιάζω από κάτω κ αυτό είναι το

Ομαδαρα θα κανουμε οταν θα ειναι ετοιμη η Νεα Τουμπα"
πάνω σε αυτό ήταν το σχόλιο μου. Όσα έγραψε ο Νάπολι τα υιοθετουμε όλοι αλλά είναι άσχετα με το σχόλιο μου που λανθασμένα θεώρησε κάτι διαφορετικό από ότι σχολίασα
Άβαταρ μέλους
dragon
 
Δημοσιεύσεις: 4547
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2017, 18:42
Τοποθεσία: Ναυπλιο

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Rexaris » Δευτ 25 Ιαν 2021, 23:24

dragon έγραψε:Επαναλαμβάνω όλη η προηγουμενη σελίδα είναι βασισμένη σε παρεξηγηση. Στο πρώτο ποστ έχω κάνει bold στην παραθεση του κειμένου που σχολιάζω από κάτω κ αυτό είναι το

Ομαδαρα θα κανουμε οταν θα ειναι ετοιμη η Νεα Τουμπα"
πάνω σε αυτό ήταν το σχόλιο μου. Όσα έγραψε ο Νάπολι τα υιοθετουμε όλοι αλλά είναι άσχετα με το σχόλιο μου που λανθασμένα θεώρησε κάτι διαφορετικό από ότι σχολίασα


Μην το στενοχωριέσαι, γενικά μιλάμε όλοι πιστεύω, το σχόλιό σου ήταν απλά μια αφορμή για συζήτηση. :pano:
"Οὐ φοβηθήσομαι ἀπὸ μυριάδων λαοῦ τῶν κύκλῳ συνεπιτιθεμένων μοι" (Ψαλ. 3,7).
Άβαταρ μέλους
Rexaris
 
Δημοσιεύσεις: 3294
Εγγραφή: Τρί 02 Μάιος 2017, 01:10
Τοποθεσία: Canada

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Δευτ 25 Ιαν 2021, 23:26

Rexaris έγραψε:
Μην το στενοχωριέσαι, γενικά μιλάμε όλοι πιστεύω, το σχόλιό σου ήταν απλά μια αφορμή για συζήτηση. :pano:


Αυτό :pano:
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7703
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Amsterdamer_87 » Δευτ 25 Ιαν 2021, 23:47

dragon έγραψε:Επαναλαμβάνω όλη η προηγουμενη σελίδα είναι βασισμένη σε παρεξηγηση. Στο πρώτο ποστ έχω κάνει bold στην παραθεση του κειμένου που σχολιάζω από κάτω κ αυτό είναι το

Ομαδαρα θα κανουμε οταν θα ειναι ετοιμη η Νεα Τουμπα"
πάνω σε αυτό ήταν το σχόλιο μου. Όσα έγραψε ο Νάπολι τα υιοθετουμε όλοι αλλά είναι άσχετα με το σχόλιο μου που λανθασμένα θεώρησε κάτι διαφορετικό από ότι σχολίασα

Δεν ειπες και τιποτα παραξενο ρε φιλε @dragon..ολη η Ελλαδα τα λεει αυτα για τον νιαου,εδωσες ομως αφορμη στον Ναπολι να γραψει αυτο το υπεροχο ποστ,νασαι καλα καρντασι
Άβαταρ μέλους
Amsterdamer_87
 
Δημοσιεύσεις: 4022
Εγγραφή: Δευτ 21 Δεκ 2020, 16:31
Τοποθεσία: Eptalofos-Constanta-A'dam

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Γέρος » Τρί 26 Ιαν 2021, 00:43

Sera4 έγραψε:Όταν γράψαν εδώ μέσα συγκεκριμένα μελη ότι κάναμε μαλακια με την Ξάνθη και δώσαμε δικαιώματα και έχουμε λερωμενη τη φωλιά μας κλπ τους έβαλε χέρι κανένας; Γιατί να μην συνεχίσουν την αποδόμηση;


Αυτή η ενότητα εκφράζει τα πάντα, κατά την γνώμη μου.

Όσο για τα γραφόμενα εδώ και 24 ώρες περίπου, παρακαλώ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΘΕΙΤΕΕΕΕ!!!
_________________________________________________________
Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών
Αγάπη δίχως όρους και δίχως όρια
Άβαταρ μέλους
Γέρος
 
Δημοσιεύσεις: 1319
Εγγραφή: Παρ 14 Φεβ 2020, 22:40

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό toumba5 » Τρί 26 Ιαν 2021, 09:35

Σε ενα υποθετικο και παραλληλο συμπαν, εσεις που του τα χωνετε και φτανετε σε σημειο να τον κοροιδευτε με πολυ ασχημους χαρακτηρισμους, αν ειχατε μετρητο ατελειωτο και απο καθαρες πηγες, πως θα αντιδρουσατε και θα σχεδιαζατε να συγκρουστειτε με πολιτικα κομματα, με δικαστες, με το κρατος ολοκληρο, με τον υποκοσμο, με τους οπαδους της ομαδας σας ?
Ετσι τρεις τεσσερεις σειρουλες να μαθουμε και εμεις οι υπολοιποι πως θα μπορουσε ο τζανετακος να γινει κυριαρχος ή εστω ισοδυναμος παικτης.
Άβαταρ μέλους
toumba5
 
Δημοσιεύσεις: 659
Εγγραφή: Σάβ 16 Ιαν 2021, 17:25

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό nikvasil » Τρί 26 Ιαν 2021, 09:38

Anestis4a έγραψε:Με όλο τον σεβασμό προς όλα τα ΠΑΟΚΙΑ που γράφουν εδώ , θέλω να κάνω μια ερώτηση προς όλους μας , πρώτα από όλους στον εαυτό μου . Θεωρώ πως όλοι είμαστε άκρως πετυχημένοι , αλάνθαστοι και " νικητές " σε ότι κάνουμε επαγγελματικά στη ζωή μας . Με βάση αυτό το δεδομένο βγάζουμε μια αλαζονεία , μια έπαρση , και μια μίρλα άνευ προηγουμένου , μια κριτική που ώρες ώρες φτάνει στα όρια του χλευασμού και της πλήρους απαξίωσης απέναντι στον Ιβάν και στην ΠΑΕ ΠΑΟΚ ( δεν εξαιρώ τον εαυτό μου ) .
Είτε το θέλουμε είτε όχι ο ΠΑΟΚ μας και συνεπώς και ο ιβάν πολεμούν με Θεούς και δαίμονες και τα καταφέρνουν μια χαρά μέχρι στιγμής . Εκτός αν κάποιος από εμάς ήταν σίγουρος πριν την έλευση του Ιβάν ότι η ομάδα θα πάρει 2 ντάμπλ ( το ένα ΑΗΤΤΗΤΟ ) και ένα κύπελο σε 3 μόλις χρόνια . Εκτός αν πριν την έλευση του Ιβάν κερδίζαμε όλα τα παιχνίδια στην Αθήνα και στον μπουρδελολίμανο και τώρα χάνουμε για πλάκα . Εκτός αν πριν την έλευση είχαμε παικταράδες τύπου Βειρίνια ( εννοώ την επιστροφή ) , Μάτος , Μπίσεσβαρ , Ροντρίγκεζ, Λούκας , Μπερμπάτωφ , Καγκάβα , ποδοσφαιρικές προσωπικότητες ευρωπαικής εμβέλειας όπως ο Φράνκ Άρνεσεν και τώρα ξεπέσαμε σε παίκτες β και γ διαλογής η δανεικούς από τον χοντρό όπως οι σιχαμένοι της Νέας Ελβετίας . Εκτός αν πρώτα είχαμε πέσει κατηγορίες για να σβηστούν τα χρέη ( όπως οι χάρτινοι ) και να μας αναλάβει ο Ιβάν ώς άλλος γατούλης .
Για όλα αυτά τα εκτός και για πολλά άλλα θα πρέπει να βουτάμε την γλώσσα μα ς στο μυαλό μας πριν αφορίσουμε , απαξιώσουμε , ισοπεδώσουμε ξεφτιλίσουμε την ομάδα και τον Ιβάν .
ΟΧΙ ο Ιβάν δεν είναι άγιος , ΟΧΙ δεν είναι αλάνθαστος , ΟΧΙ δεν είναι τέλειος αλλά είναι ότι καλύτερο έχει συμβεί στην ΠΑΟΚΑΡΑ μας τα πολλά πολλά τελευταία χρόνια . Έχει ρίξει χρήμα , τα έβαλε με το αδηφάγο κράτος του Κολωνακίου και ολόκληρο το σάπιο ποδοσφαιρικό σύστημα της Κολομβίας των Βαλκανίων , και ΝΙΚΗΣΕ !!! Έφερε τίτλους έφερε περηφάνεια στην μεγαλύτερη ομάδα του πλανήτη και τον ΥΠΕΡΟΧΟ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ . Το είπε και το έκανε ΠΑΟΚΙΑ μου μας έφερε χαρά , μεγάλη χαρά , φούσκωσαν τα στήθια μας και δάκρυσαν τα μάτια μας .
Συνεπώς ο αναμάρτητος πρώτος τον λίθον βαλέτω .
ΝΑΙ στην καλόπιστη κριτική , για το καλό της ομάδας
ΟΧΙ στη κριτική για την κριτική και για τον εγωισμό μας
ΟΧΙ στην ισοπέδωση , ΟΧΙ στην απαξίωση , ΟΧΙ στην φτηνή κριτική του καφενείου

ΠΑΟΚ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΥΣ


Έτσι ακριβώς είναι φίλε μου. Η μόνη μας έννοια θα πρέπει να είναι η στήριξη του Σαββίδη και τίποτα άλλο.
Να είναι καλά και να του δείχνουμε μόνο αγάπη και σεβασμό για ότι έχει κάνει.
Φτάνει η γκρίνια και η μιζέρια χωρίς λόγο.
Υποστήριξη και καλόπιστη κριτική μόνο!
Όλα τα άλλα είναι υπονομευτικά για την ΠΑΟΚάρα μας και όπλο στη φαρέτρα των άλλων.

Αυτό προσπαθούν, να μας διχάσουν και να καταφέρουν η γκρίνια μας να διώξει τον Σαββίδη.
Θέλουν να γυρίσουμε στα περασμένα, να πάρουμε πρωτάθλημα σε καμιά 40αριά χρόνια πάλι.
Καλόπιστη κριτική και στήριξη στον πρόεδρο μας που σήκωσε την ομάδα μας εκεί που της αξίζει και προσπαθεί και την κρατάει ψηλά απέναντι σε θεούς και δαίμονες!


:nairepaok:
ΠΑΟΚΑΡΑ, ΠΟΝΤΟΣ, ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ...
ΕΤΣΙ ΜΑΘΑΜΕ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙΑ...
Άβαταρ μέλους
nikvasil
 
Δημοσιεύσεις: 201
Εγγραφή: Τρί 07 Μάιος 2019, 14:14

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Amsterdamer_87 » Τρί 26 Ιαν 2021, 12:49

Αυτο που υπαρχουν ατομα που ειναι δυσαρεστημενα με τον Ιβαναρο πραγματικα με ξεπερναει..Δηλαδη αν παιρναμε καθε χρονο πρωταθλημα θα ηταν καλος κι ολα καλα..Αφου ξεχασανε να τους θυμισω λοιπον τον Βουλινο τον Γουμενο κατι Γιδοπουλους και τον κοπρο του αυγεια που εχω ζησει στα 50 χρονια που βλεπω την ομαδα μου..Δεν γουσταρω τον Ιβαν να γινει Μαριδακης..Αν δεν ερχοταν αυτος ο ανθρωπος να παρει την ομαδα μπορει να ζουσαμε (εγω προσωπικα ειμαι σιγουρος) υποβιβασμους σε Β εθνικες και αλλαγες ΑΦΜ και προσπαθεια αφανισμου μας..Αν ο Γκαρσια εχει τα ματια του ΠΑΟΚ ο Ιβαν ειναι η ψυχη και η καρδια του ΠΑΟΚ..Ο τροπος και μονο που μπουκαρε οταν μας εκλεβε η χαρτινη τα λεει ολα..Ξεχασανε πολυ γρηγορα τα "παρε ρε Ιβαν την ομαδα" "ελα ρε Ιβαν να σε κανουμε αγαλμα" και και και ...Που τολμανε να εχουν και παραπονα..Για πειτε μας εσεις ρε αλανια που τον κραζετε κιολας,αμα φυγει ο Ιβαν ποιον εχετε υποψιν να μας αναλαβει δηλαδη ναουμε ξερω γω..
Άβαταρ μέλους
Amsterdamer_87
 
Δημοσιεύσεις: 4022
Εγγραφή: Δευτ 21 Δεκ 2020, 16:31
Τοποθεσία: Eptalofos-Constanta-A'dam

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Kabamaru11 » Τρί 26 Ιαν 2021, 13:05

Ουδείς πιο αχάριστος του ευεργετηθέντος
Άβαταρ μέλους
Kabamaru11
 
Δημοσιεύσεις: 1831
Εγγραφή: Τετ 16 Δεκ 2020, 23:02
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Συκιες

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 26 Ιαν 2021, 13:06

Αχάριστοι είμαστε οι Έλληνες!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90047
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Kabamaru11 » Τρί 26 Ιαν 2021, 13:08

Εγω ειμαι Γιαπωνεζος
Άβαταρ μέλους
Kabamaru11
 
Δημοσιεύσεις: 1831
Εγγραφή: Τετ 16 Δεκ 2020, 23:02
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Συκιες

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τρί 26 Ιαν 2021, 13:19

Kabamaru11 έγραψε:Ουδείς πιο αχάριστος του ευεργετηθέντος

αυτο τιποτε αλλο.....
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό giliopoulos » Τρί 26 Ιαν 2021, 13:28

Μη δινετε σημασια
Και καλα μαγκια αυτος που λεει "ε ναουμ σιγα τον ιβαν ναουμ, ΠΑΟΚ υπηρχε και πριν τον ιβαν ναουμ, τι τον θελουμε τον μεγαλομετοχο ναουμ αν δεν βαζει150 μυρια τον χρονο στον κουβα ναουμ" για να παρει κανα λαικ ακομα στο fb απο αμνοεριφια με iq τυροπιτας.

Οι ιδιοι εξυπνατζηδες που λενε "ποιος καγκαβα μωρε ναουμ μας κοροιδευει η παε ναουμ" οι μιζεροι που μισο ευρω δεν εχουν δωσει στην ζωη τους για ΠΑΟΚ και παιρνουν αμπαριζα τα ραδια και τα fb
giliopoulos
 
Δημοσιεύσεις: 2106
Εγγραφή: Τρί 24 Δεκ 2013, 18:06

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 26 Ιαν 2021, 14:04

Εμείς μια ΑΜΚ των 300Κ δεν μπορούμε να πετύχουμε και μιλάμε για τον Ιβάν των 160Μ!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90047
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Blackgr4 και 6 επισκέπτες