Ιβάν Σαββίδης ΙV

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Maximus » Πέμ 16 Ιούλ 2020, 06:36

Για άλλη μία φορά θα αναφέρω το σενάριο και εσείς θα μου την "πείτε" και απολύτως κατανοητό αυτό, γιατί καταλαβαίνω την γκάβλα μας και το πόσο συναισθηματικά βλέπουμε την ομάδα.

Αλλά ας έχουμε στο πίσω μέρος του μυαλο σας και το σενάριο των "ανταλλαγμάτων", που έγραψα κατι βδομάδες πριν...

Εφόσον το CAS επέστρεψε τους βαθμούς, έπρεπε να βρεθεί ένας άλλος "τρόπος"...

Μένει να δούμε αν θα επιβεβαιωθεί το σενάριο της 2ης Κούλας (αν θα κανει/γινει δεκτή η ένσταση της κούλας) και φυσικά οι ευθύνες και πάλι θα αποδωθούν στο κακό "κάρμα" του ΠΑΟΚ για να μην πονηρευτούν οι υπόλοιποι...

ΥΓ.

Ας μας απαντήσει καποιος...
Γιατί μόνο 12 δελτία και όχι όλα τα δελτία των ποδοσφαιριστων που αγωνιστηκαν?
Δηλαδή μερικά ανανεώθηκαν και άλλα όχι?

ΥΓ2.

Ελπίζω να μην ισχύει όλο αυτο το σενάριο και να είναι ένα κακογουστο αστείο, αλλά για μένα ο ρομαντισμός στο ποδοσφαιρο έχει πεθάνει προ πολλού...
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό tsou » Πέμ 16 Ιούλ 2020, 06:42

κανένα σενάριο δολοπλοκίας από εμένα.
απλή πατροπαράδοτη γνήσια ανικανότητα, νοοτροπία χωριού.
πλέον έχω πειστεί ότι αποτελούμε διαχρονικά μια ομάδα ανέκδοτο. κανονικό ανέκδοτο που πρέπει μόνο να γελάς.
απλά τα τελευταία χρόνια το ανέκδοτο έγινε ποντιακό.
αφελείς, χωριάτες, τσομπάνηδες; βλέπεις στην ΠΑΕ τα τσουτσέκια που δουλεύουν από τον γιόκα γκαγκάτση μέχρι τον τελευταίο να έχουν ένα ύφος ''έπιασα τον παπά από τα φρύδια'' και στην ουσία μιλάμε για ερασιτέχνες ανίκανους χαβαλέδες ωχαδερφιστές.
Άντε, και του χρόνου ουεφάκι ρε.
Άβαταρ μέλους
tsou
 
Δημοσιεύσεις: 2188
Εγγραφή: Τρί 17 Αύγ 2010, 16:34
Τοποθεσία: Βρυξέλλες

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Rock4 » Πέμ 16 Ιούλ 2020, 06:46

Τώρα το έμαθα και κοντεύω να πάθω εγκεφαλικό...
Ας ελπίσουμε η ντροπή της προσφυγιάς που ονόμασε το γήπεδο της Τσάμπα Σοφιά μετά τις τελευταίες εξελίξεις με το σουλτάνο να μην μας βάλει το μαχαίρι στο κόκκαλο...
Δεν θα σχολιάσω τίποτα άλλο για την εικόνα διάλυσης της ΠΑΕ γιατί θα ξεφύγω...
Ποτέ δεν θα υποκύψουμε στο αθηναϊκό κατεστημένο.
Άβαταρ μέλους
Rock4
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: Παρ 23 Αύγ 2019, 19:09
Τοποθεσία: Πλανήτης ΠΑΟΚ

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Πέμ 16 Ιούλ 2020, 06:47

Άλλαξε καί τα πομολα μέσα στην ΠΑΕ Ιβάν
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8503
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό crow1581 » Πέμ 16 Ιούλ 2020, 07:01

Το εμαθα στο ραδιοφωνο καθως πηγαινα δουλεια και κοντεψε να μου φυγει το τιμονο απ τα χερια...ΙΒαν κοψε κεφαλια...Θα κανουν προσφυγη σιγορα...Ποιος εχαε την τσιπα για να την βρουν αυτοι....
43 χρονια ζωης, 43 χρονια ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
crow1581
 
Δημοσιεύσεις: 656
Εγγραφή: Τρί 12 Σεπ 2017, 08:16
Τοποθεσία: Ξανθη

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό crow1581 » Πέμ 16 Ιούλ 2020, 07:01

Το εμαθα στο ραδιοφωνο καθως πηγαινα δουλεια και κοντεψε να μου φυγει το τιμονο απ τα χερια...ΙΒαν κοψε κεφαλια...Θα κανουν προσφυγη σιγορα...Ποιος εχαε την τσιπα για να την βρουν αυτοι....
43 χρονια ζωης, 43 χρονια ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
crow1581
 
Δημοσιεύσεις: 656
Εγγραφή: Τρί 12 Σεπ 2017, 08:16
Τοποθεσία: Ξανθη

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό crow1581 » Πέμ 16 Ιούλ 2020, 07:01

Το εμαθα στο ραδιοφωνο καθως πηγαινα δουλεια και κοντεψε να μου φυγει το τιμονο απ τα χερια...ΙΒαν κοψε κεφαλια...Θα κανουν προσφυγη σιγορα...Ποιος εχασε την τσιπα για να την βρουν αυτοι....
43 χρονια ζωης, 43 χρονια ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
crow1581
 
Δημοσιεύσεις: 656
Εγγραφή: Τρί 12 Σεπ 2017, 08:16
Τοποθεσία: Ξανθη

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Πέμ 16 Ιούλ 2020, 07:05

Επαναλειτουργία του Λευκού Πύργου στην αρχική του δραστηριότητα,

οι δε υπεύθυνοι "σκοινί...και από τις πολεμίστρες". :evil:
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό GI4NNEN4 » Πέμ 16 Ιούλ 2020, 07:33

Χιλιάδες άνεργοι εκεί έξω παρακαλάνε (παρακαλάμε) για ένα μεροκάματο κι ο Ιβάν καλοπληρώνει ένα κάρο βλάκες! Από τρύπημα σε τρύπημα πάμε. Ξύλο, απόλυση και μετά πάλι ξύλο στους τρύπιους που έχουν βολευτεί στην ΠΑΕ.
Alas for those that never sing,
But die with all their music in them!
~Oliver Wendell Holmes
Άβαταρ μέλους
GI4NNEN4
 
Δημοσιεύσεις: 5762
Εγγραφή: Τρί 18 Μάιος 2010, 16:06
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Gospi » Πέμ 16 Ιούλ 2020, 07:45

renegade έγραψε:Να φανταστω ότι αν ο Σαββίδης ήταν 24/7 Θεσσαλονίκη ο σαραιδαρης και ο Καρυπίδης θα έλεγχαν τις κάρτες.
Αν ο.Ιβαν ηταν στην Θεσσαλονικη μονιμα και συμμετειχε ενεργα στην λειτουργια της ΠΑΕ, θα διαπιστωνε πως το 95% των υπαλληλων και των στελεχων ειναι ανυπαρκτα και ακαταλληλα και θα ειχε κανει τις αναγκαιες αλλαγες νωριτερα.
Αλλα απο την Ρωσια, το μονο που αντιλαμβανεται ειναι το χοντρο λαθος οταν συμβαινει, και τιποτα περισσοτερο.


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10921
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό chrisg4 » Πέμ 16 Ιούλ 2020, 07:48

Πραγματικά ελπίζω να κάνει ένσταση η κουλά και να βγούμε τρίτοι. Γιατί αν δεν πάθεις δεν θα μάθεις.

Ελπίζω και μ αυτή τη σφαλιάρα να καταλάβουμε ότι ο Σαββίδης το μόνο που έλυσε είναι το οικονομικό πρόβλημα. Το διοικητικό παραμένει ένα διαχρονικό και όπως φαίνεται άλυτο πρόβλημα που υπάρχει όσο θυμάμαι εγώ τον ΠΑΟΚ.

Βάλε τον Λουτσεσκου πρόεδρο γιατί απ ότι φαίνεται ο μοναδικός λόγος που είχαμε μια τέλεια χρόνια πέρυσι ήταν αυτος.

Στάλθηκε από το SNE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
chrisg4
 
Δημοσιεύσεις: 2429
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό pisakaipoupoula » Πέμ 16 Ιούλ 2020, 07:50

Ποιος είναι υπεύθυνος για αυτά?οποίος και να ναι δεν χωράει σε επαγγελματική ομάδα, απόλυση χθες
Άβαταρ μέλους
pisakaipoupoula
 
Δημοσιεύσεις: 2486
Εγγραφή: Δευτ 06 Ιαν 2014, 19:48

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Πέμ 16 Ιούλ 2020, 07:51

tsou έγραψε:κανένα σενάριο δολοπλοκίας από εμένα.
απλή πατροπαράδοτη γνήσια ανικανότητα, νοοτροπία χωριού.
πλέον έχω πειστεί ότι αποτελούμε διαχρονικά μια ομάδα ανέκδοτο. κανονικό ανέκδοτο που πρέπει μόνο να γελάς.
απλά τα τελευταία χρόνια το ανέκδοτο έγινε ποντιακό.
αφελείς, χωριάτες, τσομπάνηδες; βλέπεις στην ΠΑΕ τα τσουτσέκια που δουλεύουν από τον γιόκα γκαγκάτση μέχρι τον τελευταίο να έχουν ένα ύφος ''έπιασα τον παπά από τα φρύδια'' και στην ουσία μιλάμε για ερασιτέχνες ανίκανους χαβαλέδες ωχαδερφιστές.


Συμφωνώ στην ουσία.
Έχω κατ επανάληψη γράψει, ότι φέτος τουλάχιστον, φαίνεται στον εξωτερικό παρατηρητή, ότι τίποτα δεν λειτουργεί (όπως πρέπει) στην ομάδα. Παραδείγματα πολλά, ονόματα σε θέσεις κλειδιά, από αστεία έως ακατάλληλα.
Και πάει κλαίγοντας.
Πάλι καλά να λέμε που δεν έγινε απ την αρχή των po.

Όσο δε για τη σεναριολογία που θα προκύψει, είναι λογική, αυτά τα πράγματα είναι τελείως φαιδρά, ή γίνονται από ανικανότητα ή από δόλο, μέση οδός δεν υπάρχει.
Σε περίπτωση που δεν υπάρχουν παραιτήσεις όποιον είναι υπεύθυνοι γι αυτό το φιάσκο, όλων όμως, θα το θεωρήσω με δόλο. Και το θέμα μετά θα είναι αν εμπλέκεται και το Σαββιδεϊκό.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Πέμ 16 Ιούλ 2020, 07:53

chrisg4 έγραψε:Πραγματικά ελπίζω να κάνει ένσταση η κουλά και να βγούμε τρίτοι. Γιατί αν δεν πάθεις δεν θα μάθεις.

Ελπίζω και μ αυτή τη σφαλιάρα να καταλάβουμε ότι ο Σαββίδης το μόνο που έλυσε είναι το οικονομικό πρόβλημα. Το διοικητικό παραμένει ένα διαχρονικό και όπως φαίνεται άλυτο πρόβλημα που υπάρχει όσο θυμάμαι εγώ τον ΠΑΟΚ.

Βάλε τον Λουτσεσκου πρόεδρο γιατί απ ότι φαίνεται ο μοναδικός λόγος που είχαμε μια τέλεια χρόνια πέρυσι ήταν αυτος.

Στάλθηκε από το SNE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Μη σκας, όπως λένε διάφοροι επαΐοντες, 99% είναι τα λεφτά, οπότε άλλη μια τρύπα στον τοίχο που θα κλείσει με 200ευρα.
Το χει πει και η Τζούλια.

τώρα αν φας και είκοσι πούτσες παραπάνω δεν πειράζει τα λεφτά να είναι καλά.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Πέμ 16 Ιούλ 2020, 07:55

pisakaipoupoula έγραψε:Ποιος είναι υπεύθυνος για αυτά?οποίος και να ναι δεν χωράει σε επαγγελματική ομάδα, απόλυση χθες


Το όνομα ενός γιατρού ως υπευθύνου βγάλανε στα μανταλάκια.

Για μένα δεν είναι ΜΟΝΟ αυτός υπεύθυνος.

Ο ΠΑΟΚ αναδείχθηκε ισόπαλος με 0-0 στο Ολυμπιακό Στάδιο της Αθήνας κόντρα στην ΑΕΚ και θα ήταν «αγκαλιά» με τα προκριματικά του UEFA Champions League, αν δεν γινόταν το λάθος με τις κάρτες υγείας 12 ποδοσφαιριστών του Δικεφάλου.

Το ιατρικό team των «ασπρόμαυρων» πριν την αναμέτρηση με την ΑΕΚ για την 9η αγωνιστική των Play Off παρέδωσε στους αρμόδιους της αναμέτρηση ληγμένες κάρτες υγείας 12 αθλητών και έτσι παρ’ όλο που αρχικά η «ένωση» και οι διαιτητές δεν είχαν κάποιο πρόβλημα με αυτό, οι γηπεδούχοι έχουν το δικαίωμα να κάνουν ένσταση.

Εάν τελικά κάνουν την ένσταση οι «κιτρινόμαυροι», τελειώνουν όλα για τον ΠΑΟΚ αφού εκτός απ’ το ότι θα πάρει η ΑΕΚ το παιχνίδι με 3-0 στα… χαρτιά, θα αφαιρεθούν και τρεις βαθμοί από τον Δικέφαλο.

Ο Ιβάν Σαββίδης έχει ενημερωθεί πλήρως επί του θέματος και έχει δώσει την εντολή, να απομακρυνθεί ο υπεύθυνος του λάθους από την ομάδα, δηλαδή ο επικεφαλής γιατρός του ποδοσφαιρικού τμήματος, Ευθύμης Παπασούλης.

Βέβαια, η ΠΑΕ ΠΑΟΚ δεν θα τελειώσει το θέμα απλά με την απομάκρυνση του Παπασούλη, αλλά θα προβεί και σε άλλες κινήσεις που θα δώσουν συνέχεια στο πολύ σημαντικό αυτό θέμα που προέκυψε από το πουθενά…

Πηγή: inpaok
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες