Ιβάν Σαββίδης ΙV

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό gika » Τετ 15 Απρ 2020, 12:58

ΑποστόληςΑ έγραψε:Θες και τα λες ρε Γιάννη;
Το αν είναι πετυχημένος ή όχι θα το δείξει το πόσο παράνομο είναι το Κράτος;


Ναι, Αποστόλη.

Είναι δουλειά του η προστασία της ομάδας, ειδικά όταν αυτή βάλλεται γιατί κάποιοι θέλουν να επιτεθούν στον ίδιο. Ο ΠΑΟΚ δεν είναι ασπίδα του Ιβάν να τρώει τα χτυπήματα. Ο Ιβάν θα έπρεπε να είναι η ασπίδα του ΠΑΟΚ. Ειδικά όταν ο ίδιος μέσω των ΜΜΕ επιρροής του στηρίζει την κυβέρνηση που φαινομενικά μας έστησε στον τοίχο. Αν ο Ιβάν στηρίζει το τόσο παράνομο Κράτος, τότε κι εμείς χάνουμε το δικαίωμα να τα ρίχνουμε σε αυτό.

Τέλος πάντων. Λάθος μου που ξεκίνησα αυτή την κουβέντα. Νομίζω είναι πρώιμο να μιλάμε από τώρα. Ας δούμε τι θα γίνει με τον Covid-19, τι θα πει το CAS, πως θα κινηθούμε το καλοκαίρι και τι αντιμετώπιση θα έχουμε από την κυβέρνηση από εδώ και στο εξής.

Και τα συζητάμε καλύτερα σε λίγους μήνες. Δεν έχουμε όλη την εικόνα ακόμα.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17204
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 15 Απρ 2020, 13:01

Διαφωνώ Γιάννη.
Η θα θέλουμε έναν άξιο και δυνατό Πρόεδρο, ο οποίος όμως θα έχει εναντίον του ΟΛΟ το σάπιο κατεστημένο της Ελλάδος και θα τρώμε τιμωρίες, ή θα θέλουμε έναν γλύφτη απατεώνα τύπου Καρυπίδη, ή Μελισσανίδη. Εγώ είμαι με τον πρώτο.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90050
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τετ 15 Απρ 2020, 13:35

supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29908
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Τετ 15 Απρ 2020, 13:51

Τι είναι αυτά που διαβάζουν τα μάτια μου εδώ μέσα κατά του Σαββίδη, και δεν τα βγάζουν τα χέρια μου;
Έλεος, αν ο ΙΒΑΝ, ναι με ΚΕΦΑΛΑΙΑ, είχε πάρει ομάδα του λεκανοπεδίου και επένδυε τα χρήματα που επένδυσε στη Β. Ελλάδα, στην Αθήνα, θα του είχαν κάνει ανδριάντα και θα τον προσκυνούσαν.
Κάποτε μου είχε γίνει ban-και πολύ σωστά-γιατί πάνω στα νεύρα μου είχα γράψει υποτιμητικά σχόλια για τους παίκτες της ομάδας μας. Τι περιμένετε τώρα για ban;
Και θα παρακαλούσα, μέρες που είναι αλλά και γενικώς, όχι ύβρεις στις μάνες.
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4974
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τετ 15 Απρ 2020, 13:58

Εντάξει, κάθεστε τώρα και ασχολείστε με τον απίθανο ρε; Οκ, καταλάβαμε. Ρε ντιμ, σοβαρέψου. Να τσακωνόμαστε μεταξύ μας με αφορμή τον ΠΑΟΚ, πάει κι έρχεται. Ακόμα και με τον gika. Αλλά μην το κάνεις αυτό.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό gika » Τετ 15 Απρ 2020, 13:59

ΑποστόληςΑ έγραψε:Διαφωνώ Γιάννη.
Η θα θέλουμε έναν άξιο και δυνατό Πρόεδρο, ο οποίος όμως θα έχει εναντίον του ΟΛΟ το σάπιο κατεστημένο της Ελλάδος και θα τρώμε τιμωρίες, ή θα θέλουμε έναν γλύφτη απατεώνα τύπου Καρυπίδη, ή Μελισσανίδη. Εγώ είμαι με τον πρώτο.


Σε αυτό συμφωνώ.

Όμως εδώ τίθεται το ερώτημα του γιατί ενώ βλέπουμε ένα σάπιο κατεστημένο να είναι εναντίον του, αυτός το συντηρεί και το ενισχύει από τα ΜΜΕ του. Πως γίνεται η ΝΔ του Μαρινάκη και του κουμπάρου του να τον χτυπάει σε όλα τα επίπεδα και αυτός από Open και Έθνος να τους υποστηρίζει; Πως γίνεται ένας πρωθυπουργός να σου κλέβει πρωτάθλημα ετσιθελικά και να μην βγάζεις ούτε μία ανακοίνωση εναντίον του και αντ' αυτού να χτυπάς τους υπαλλήλους του μόνο και μόνο για εσωτερική κατανάλωση; Είναι αυτός ο ορισμός του δυνατού πρόεδρου;

Για αυτό ξανά λέω ότι πιστεύω ότι δεν έχουμε όλη την εικόνα. Μπορούμε να υποθέσουμε ότι ο Ιβάν χρησιμοποιεί τον ΠΑΟΚ για τις δουλειές του και έδωσε ένα πρωτάθλημα για το Πόρτο Καράς, ή ότι συμβιβάστηκε με το φετινό χαμένο πρωτάθλημα αλλά έχει πάρει εγγυήσεις για την επόμενη χρονιά, ή ότι προσπαθεί να διχάσει το αντίπαλο στρατόπεδο και να δείξει στον Μητσοτάκη ότι υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές πέραν του Εσκομπάρ.

Δεν ξέρουμε, δυστυχώς. Και αυτά δεν λέγονται φωναχτά. Και όσο αυτά δεν λέγονται θα διαβάζουμε ηλιθιότητες του τύπου "σοκαρισμένος ο Ιβάν με την απόφαση". Οπότε θα φανεί το πράγμα τους επόμενους μήνες.

Στο μεταξύ πάντως, όσο του αναγνωρίζω τον τίτλο του αρχηγού της ΠΑΟΚτσήδικης οικογένειας, άλλο τόσο απορώ με τους συνοπαδούς που πανηγυρίζουν όταν παίρνει λιμάνια, ξενοδοχεία και άλλες ποδοσφαιρικές ομάδες.

ΥΓ: Do not feed the trolls.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17204
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό BlackFriday » Τετ 15 Απρ 2020, 14:00

Κακως ασχολείστε βρε παιδιά! Η μεγαλύτερη χαρά των συγκεκριμένων ατόμων είναι να παίρνουμε στα σοβαρά το τι γράφουν.
BlackFriday
 
Δημοσιεύσεις: 2960
Εγγραφή: Τετ 01 Μαρ 2017, 17:48

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Τετ 15 Απρ 2020, 14:08

ντιμ κ οπαλοκα από 1 μήνα

Μη συνεχιστεί
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10230
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό gika » Τετ 15 Απρ 2020, 14:11

Snoufel ξέρεις πολύ καλά ότι με τον Dim σκοτώνομαι από το πρωί μέχρι το βράδυ, αλλά όχι και ένα μήνα ban για τα μπινελίκια σε ένα troll που εμφανίστηκε από το πουθενά και τα πήρε όλα σβάρνα. Είναι δεν είναι ΠΑΟΚ, είναι ο ορισμός του troll.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17204
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 15 Απρ 2020, 14:12

Επιτέλους λίγο τζέρτζελο.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47046
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 15 Απρ 2020, 14:22

:mrgreen:

ΥΓ: Κι εγώ συμφωνώ ότι ο ένας μήνας είναι υπερβολικός, πόσω μάλλον εν μέσω κορωνοϊού και Πασχαλιάς.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90050
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τετ 15 Απρ 2020, 14:28

sn0ufel4 έγραψε:ντιμ κ οπαλοκα από 1 μήνα

Μη συνεχιστεί
Ο ντιμ αντέδρασε υπερβολικά αλλά δικαιολογημενα, και ξέρεις τι αγάπη έχω με τον ντιμ.......

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό paok re niamou » Τετ 15 Απρ 2020, 15:01

Free Dimg4
Άβαταρ μέλους
paok re niamou
 
Δημοσιεύσεις: 3223
Εγγραφή: Πέμ 10 Μάιος 2018, 11:33

Re: Ιβάν Σαββίδης Ι

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Τετ 15 Απρ 2020, 15:52

Ελπιζω τωρα μονο ενα πραγμα. Να αποδεχτει επιτελους ο Ιβαν σε ποια χωρα βρισκεται και να φροντισει με τους ανθρωπους του να προστατεψει την ομαδα και την επενδυση του οσο ποιο καλα μπορει χωρις να εχει καμια εμπιστοσυνη σε Ελληνικη δικαιοσυνη, οργανα του κρατους κλπ. Δηλαδη για παραδειγμα εγινε αλλαγη δυο μερες πριν την εκδικαση της υποθεσης? Και τον Χριστο τον ιδιο να βαλανε να κανεις χαμος ενστασεις φασαρια. Μονο ετσι προστατευεσαι. Επιτελους σταματηστε να αφήνετε να πεφτουν πραματα κατω. Αναποδο πλαγιο? Φασαρια. Δεν λεω να καταντησουμε σαν τα λαμογια των αθηνων -πειραιως, αυτους τους εγκληματιες, αλλα τουλαχιστον οπου εχουμε δικιο καντε φασαρια. Με ανθρωπους σωστους και μην αφηνεται αλλο να μας «εκπροσωπουν» δημοσιογραφοι κλπ κλπ.

Αγαπητε Ιβαν ευχαριστω για οτι εχεις κανει και για θα κανεις για τον ΠΑΟΚ μου. Ευχαριστω επισης γιατι στα ματια εχει ξεμπροστιαστει ενα ολοκληρο συστημα. Που θα πω την αμαρτία μου σχεδον με ειχε πεισει για καποια πραματα... εμενα που ημουνα μεσα στο ματς με τον Λιτσα και δεν καταλαβαινα γιατι ενω πανηγυριαζαμε καθε δεκα λεπτα τα γκολ μας στο τελος χασαμε.

Κυριε Σαββιδη σας παρακαλω τωρα που καταλαβατε πραγματικα τι γινεται γιατι θεωρω οτι εχετε δει την υποθεση απο κοντα ( τετοιου βεληνεκους επιχειρηματιες καταλαβαινουν τα δικαστικα) καντε οτι κανατε μετα το ματς με τον γαυρο στην τουμπα στην φαση με τον Μακ που ειχατε δει και εκει τι πραγματικα συνεβαινε. Εκει που φανηκε οτι δεν ηταν θεμα ροστερ προπονητη κλπ το προβλημα. Ηταν εξωγενες. Και τωρα ετσι ειναι.

Οχι δεν φταιει κανεις απο την Παε για το φιασκο αυτο. Ειναι στημενη υποθεση. Αλλα ας μεγαλωσουμε και εξωαγωνιστικα. Κρατωντας βεβαια στο μυαλο μας οτι ειμαστε μονοι μας και κανεις δεν θα μας στηριξει ποτε.
Totem_pk
 
Δημοσιεύσεις: 7567
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 10:59

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό gika » Τετ 15 Απρ 2020, 16:07

Καλά όλα αυτά, αλλά όπως λέει και το ρητό: fool me once, shame on you; fool me twice, shame on me.
Δεν είναι η πρώτη φορά που χάνει η ομάδα πρωτάθλημα στα δικαστήρια. Δεν τον έχω για χαζό να έχει εμπιστοσύνη στους ελληνικούς θεσμούς. Αν δεν ήξερε ας ρωτούσε έναν τυχαίο 12χρονο που κλωτσάει μια μπάλα στην αυλή του δημοτικού απέναντι από το γήπεδο.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17204
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες