Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό Odi » Τρί 27 Απρ 2021, 12:07

Ασεβείς και ανιστόρητους;

Εγώ τον Κούδα δεν τον έζησα ως παίκτη, αλλά για να μιλήσεις στους σιχαμένους το 2021 πρέπει να είσαι ή χαζός ή βαλτός.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11058
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Τρί 27 Απρ 2021, 12:31

Οι παλαιότεροι δεν μπορούμε να σταυρώσουμε τον Γιώργο Κούδα για το όντως μεγάλο λάθος του να μπλέξει με τα βοθρολύματα του πρεζέμπορα.
Αν βάλουμε στη ζυγαριά την προσφορά του στην ομάδα σαν παίκτης αλλά και σαν γενικός αρχηγός με τα λάθη που έκανε, η προσφορά θα κάνει τρύπα στο έδαφος.
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4990
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 27 Απρ 2021, 12:42

Οκ δεκτό, άλλο η προσωπική σου άποψη και άλλο οι χαρακτηρισμοί.
Να προσέχουμε λίγο τι γράφουμε.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Τρί 27 Απρ 2021, 12:44

obanebane έγραψε:Οκ δεκτό, άλλο η προσωπική σου άποψη και άλλο οι χαρακτηρισμοί.
Να προσέχουμε λίγο τι γράφουμε.


Για μένα;
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4990
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 27 Απρ 2021, 13:06

Όχι για σένα, εσύ δεν χαρακτηρισες.
Ο κύριος πιο πάνω που μας είπε ότι δεν είμαστε άξιοι να πιάνουμε στο στόμα μας ,τον Κουδα.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό papwolf » Τρί 27 Απρ 2021, 13:40

Μισό γιατί θα τρελαθούμε εδώ μέσα.
Το μέσο - σκουπίδι στο οποίο δόθηκε η συνέντευξη δεν ήταν αυτό που πριν ένα χρόνο τέτοιο καιρό δεν ορίονταν ότι η Ξάνθη ανήκε στον Σαββίδη, για αλλοίωση πρωταθλήματος, για υποβιβασμούς, για τιμωρίες, για χαριστικές τροπολογίες από την κυβέρνηση και λοιπές βρωμιές που τάχα μου είχαν διαπραχθεί από τον ΠΑΟΚ και την οικογένεια Σαββίδη....???
Το μέσο - σκουπίδι αυτό δεν εξυπηρετεί τα συμφέροντα της ομάδας - συμμορίας που λυμαίνεται το Ελληνικό πρωτάθλημα τα τελευταία σχεδόν 100 χρόνια, κλέβοντας, εκβιάζοντας, καίγοντας, ξυλοκοπώντας ακόμα και σκοτώνοντας...???
Και μήπως αυτή η ομάδα - συμμορία δεν έχει κατακλέψει τον ιδρώτα τόσων και τόσων ακόμα και του ίδιου του Γιώργου Κούδα ως μέλους της μεγάλης ομάδας του ΠΑΟΚ του 70...???
Για ποια ακριβώς αφέλεια μιλούμε ακριβώς να καταλάβω δλδ...???
Θύρα Ντουβάρ.....
Άβαταρ μέλους
papwolf
 
Δημοσιεύσεις: 3293
Εγγραφή: Πέμ 21 Ιαν 2021, 22:08

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό Γέρος » Τρί 27 Απρ 2021, 14:46

Είστε νέα παιδιά. Γεμάτα ζωή, μορφωμένα, με νέες ιδέες και όνειρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Αρκετοί από εσάς παίξατε ποδόσφαιρο στον Π.Α.Ο.Κ.

Για ποιο λόγο ασχολείστε με το τι είπε ο ένας και ο άλλος. Όποιος και να είναι αυτός. Ξέρετε πολύ καλά ότι για τους ανθρώπους δημιουργούμε στο νου μας μια εικόνα, που δυστυχώς τις περισσότερες φορές απέχει από την πραγματικότητα. Το έχετε ζήσει στη ζωή σας τόσες φορές και σε διαφορετικές περιπτώσεις.

Δεν αντιλέγω, η ιστορία έχει την σημασία της. Έχει τόσο ωραία άρθρα η κεντρική σελίδα από την ιστορία του Π.Α.Ο.Κ. ιδιαίτερα για το ποδόσφαιρο. Αν σκεφτείτε έχει πολύ ωραίους ανθρώπους η ιστορία του Π.Α.Ο.Κ. Ταπεινούς, με προσφορά τεράστια, μακριά από την δημοσιότητα, πού τις Κυριακές παίρναν το μαξιλαράκι τους ή τώρα ένα καρεκλάκι και σιωπηλοί ρουφούν σε κάθε αγώνα, τον Π.Α.Ο.Κ. Και ανάλογα μόλις φτάσουν στο αυτοκίνητο τους, αφήνουν το δάκρυ τους ή ξεσπούν την χαρά τους. Σκεφτείτε θα βρείτε πολλούς.

Καλή προαίρεση με τους δημοσιογράφους δεν υπάρχει. Αυτό το γνωρίζει και το κάθε παιδάκι. Ειδικά στις ημέρες μας που η δημοσιογραφία έχει πατήσει τις ψηλότερες κορφές αθλιότητας. Αλλά και τότε 50 χρόνια πίσω, τα φαινόμενα υπήρχαν. Μου έλεγε κάποιος, ότι στην τότε αθλητική εφημερίδα της Θεσσαλονίκης, αν θυμάμαι καλά ήταν ένθετη σε μια πολιτική εφημερίδα της εποχής (ίσως να κάνω και λάθος), είχε δύο σελίδες αφιέρωμα για αυτόν με όλη την ιστορία της ζωής του - μόνο τα προφανή ήταν σωστά, όλα τα άλλα από φήμες - ενώ αυτός δεν είχε συναντήσει ποτέ στη ζωή του δημοσιογράφο.

Αλλά εγώ ρωτώ το εξής, τι σημαίνει παλαίμαχος ποδοσφαιριστής του Π.Α.Ο.Κ. Το λέει και η λέξη παλιό, τετριμμένο, μιας άλλης εποχής. Μην ασχολείστε, δείτε μπροστά. Εσείς είστε το μέλλον ΤΗΣ ΙΔΕΑΣ Π.Α.Ο.Κ. Αυτή η ΙΔΕΑ πρέπει να αναπτυχθεί από την νέα γενιά και αν είναι δυνατόν από ανθρώπους που δεν έχουν ιδιοτελή σχέση με τον Π.Α.Ο.Κ.
_________________________________________________________
Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών
Αγάπη δίχως όρους και δίχως όρια
Άβαταρ μέλους
Γέρος
 
Δημοσιεύσεις: 1319
Εγγραφή: Παρ 14 Φεβ 2020, 22:40

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τρί 27 Απρ 2021, 15:29

Πειτε οτι θελετε αν και οι περισσοτεροι δε ξερετε τι σημαινει Κουδας για τον ΠΑΟΚ. Το οτι εγινα ΠΑΟΚ στο Γιωργαρο το χρωσταω. Κι εγω και χιλιαδες αλλα "ΠΑΟΚτσηδικα αυγα". Τα βαλαμε ολα στο ζυγι και βρεθηκε ελαφρυς ο Γιωργος. Και του κουναμε το δαχτυλο για μια "συνεντευξη" . Τι λετε μωρε.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26775
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Τρί 27 Απρ 2021, 15:51

+++++
Αλήθεια τώρα θα κράξουμε και τον Κούδα? Ελεος
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2542
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό Γέρος » Τρί 27 Απρ 2021, 16:00

kataramenos5 έγραψε:Πειτε οτι θελετε αν και οι περισσοτεροι δε ξερετε τι σημαινει Κουδας για τον ΠΑΟΚ. Το οτι εγινα ΠΑΟΚ στο Γιωργαρο το χρωσταω. Κι εγω και χιλιαδες αλλα "ΠΑΟΚτσηδικα αυγα". Τα βαλαμε ολα στο ζυγι και βρεθηκε ελαφρυς ο Γιωργος. Και του κουναμε το δαχτυλο για μια "συνεντευξη" . Τι λετε μωρε.


Χωρίς να θέλω να μπούμε σε διάλογο Kat5, είναι σωστά αυτά που λες και σίγουρα για τον εαυτό σου δεν χωρά καμιά αμφισβήτηση, γιατί για σένα κανείς δεν ξέρει καλύτερα από σένα. Για τα χιλιάδες αυγά δεν μπορώ να γνωρίζω αλλά το δέχομαι και αυτό. Αλλά όλα αυτά ήταν τότε, τότε . . . πριν 50 χρόνια.

Τώρα

Ξέρεις πολύ καλά τι συμβαίνει μεταξύ αυτών και του Π.Α.Ο.Κ., ξέρεις πολύ καλά την συμπεριφορά τους απέναντι στον Π.Α.Ο.Κ., ξέρεις ότι προσπάθησαν να μας αφανίσουν ρίχνοντας μας, ξέρεις τι μεθόδους χρησιμοποιούν με κάθε προσκυνημένο για να σταματήσουν τον Π.Α.Ο.Κ. και τελειωμό δεν έχουν αυτά που ξέρεις. Και πάω εγώ στην τρύπα του φιδιού και λέω ότι λέω, εν μέσω play-offs, με επικείμενο ένα τελικό κυπέλου. Σε αυτό σε παρακαλώ μπορείς να μου απαντήσεις ΓΙΑΤΙ ?
_________________________________________________________
Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών
Αγάπη δίχως όρους και δίχως όρια
Άβαταρ μέλους
Γέρος
 
Δημοσιεύσεις: 1319
Εγγραφή: Παρ 14 Φεβ 2020, 22:40

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό ΚΩΣΤΑΣ2019 » Τρί 27 Απρ 2021, 16:56

Odi έγραψε:Ασεβείς και ανιστόρητους;

Εγώ τον Κούδα δεν τον έζησα ως παίκτη, αλλά για να μιλήσεις στους σιχαμένους το 2021 πρέπει να είσαι ή χαζός ή βαλτός.


Ακριβως, οποίος ΠΑΟΚτσης δεν γνωρίζει την επίδραση του Κούδα όπως και του αείμνηστου Παντελακη στη διαμορφωση της ιστορίας τουου ΠΑΟΚ είναι επιεικως ανιστορητος.

Σημ.όποιος χαϊδεύει αυτιά μπορει να γίνεται αρεστός, όχι ομως ωφέλιμος.
Τελευταία επεξεργασία από ΚΩΣΤΑΣ2019 και Τρί 27 Απρ 2021, 22:11, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΚΩΣΤΑΣ2019
 
Δημοσιεύσεις: 3111
Εγγραφή: Τετ 22 Μάιος 2019, 13:38

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Τρί 27 Απρ 2021, 21:46

Παραδίπλα βλέπω δέρνουμε Βίγκαν.

Εδώ δέρνουμε Κούδα.


Γενικά καλά το πάμε.

Έχει μια ουσία, μια στόχευση η ζωή μας.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13148
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τρί 27 Απρ 2021, 22:05

Γέρος έγραψε: Αλλά όλα αυτά ήταν τότε, τότε . . . πριν 50 χρόνια.
................
................. . Σε αυτό σε παρακαλώ μπορείς να μου απαντήσεις ΓΙΑΤΙ ?


Πριν.... 50 χρονια αν δεν υπηρχαν οι μαναδες μας κι οι πατεραδες μας να δωσουν αγωνα για να μας μεγαλωσουν δε θα υπηρχαμε κι εμεις. Μπορει τα 50 χρονια να ναι μακρια αλλα τοτε μπηκαν οι βασεις γι αυτο που ειμαστε σημερα.
Γιατι αν δεν υπηρχαν ανθρωποι σα τον Παντελακη, σαν τον Κουδα να τραβηξουν τον κοσμο στη Τουμπα εμεις σημερα δε θα γραφαμε εδω περα.
Γιατι τους μιλησε? Γιατι απλα πρεπει να ειναι απιστευτα ευγενικος ανθρωπος(εχω προσωπικη εμπειρια). Ανθρωπος που δε λεει οχι. Εγω θα εκλεινα το τηλεφωνο, άνθρωποι σα το Γιωργο οχι. Βγηκε κι ο δημοσιογραφος και τα διεψευσε τι συζηταμε?
Λαθος του? Ισως. Ποιος ειπε οτι οι γιγαντες δε κανουν λαθη?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26775
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό ΚΩΣΤΑΣ2019 » Τρί 27 Απρ 2021, 22:10

Μπράβο ρε κατ.
Είσαι γίγαντας, όχι παλάντζας.
ΚΩΣΤΑΣ2019
 
Δημοσιεύσεις: 3111
Εγγραφή: Τετ 22 Μάιος 2019, 13:38

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό Γέρος » Τρί 27 Απρ 2021, 23:33

Κατ' αρχάς δεν δέρνουμε κανέναν. Αν είναι δυνατόν.

Δεύτερο το να αναγάγουμε τον οποιοδήποτε Ποδοσφαιριστή ή Παράγοντα σε ακρογωνιαίο λίθο της γιγάντωσης του Π.Α.Ο.Κ. είναι ανεδαφικό, αλλά και προσβλητικό για χιλιάδες ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ. Σε κάθε πόστο.

Τρίτο δεν νομίζω ότι όταν βρίσκεται ο Π.Α.Ο.Κ. στη σχέση που έγραψα παραπάνω με αυτούς, χωράνε θέματα ευγένειας, καλοσύνης ή ανωτερότητας, με υπανθρώπους, με σιχάματα. Εκτός αν πιστεύουμε ότι βρέχει. Ή με μια κονδυλιά διαγράφουμε όσα μας έχουν κάνει και συνεχίζουν να μας κάνουν.

Και σε τελική ανάλυση, ξέρω ο ένας, ξέρω ο άλλος. Ε και εμείς κάτι ξέρουμε βρε Kat δεν γεννηθήκαμε χθες.
_________________________________________________________
Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών
Αγάπη δίχως όρους και δίχως όρια
Άβαταρ μέλους
Γέρος
 
Δημοσιεύσεις: 1319
Εγγραφή: Παρ 14 Φεβ 2020, 22:40

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 22 επισκέπτες