PAOK TV & PAOK New Media

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Όσοι έχετε πρόβλημα, βλέπετε τα παιχνίδια:

Ενσύρματα (Με καλώδιο Ethernet συνδεδεμένο στον υπολογιστή).
23
43%
Ασύρματα (Μέσω Wi-fi)
24
45%
Αλλιώς (Από browser τηλεόρασης, κλπ)
6
11%
 
Σύνολο ψήφων : 53

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Odi » Τρί 22 Οκτ 2019, 07:30

Κ εγώ για πρώτη φορά είχα προβλήματα. Δεν πήγα που δεν πήγα γήπεδο, κολλούσε και πολύ ειδικά στο τελευταίο τέταρτο του πρώτου ημιχρόνου και μέχρι το 62ο λεπτό. Σε τηλεόραση το έβλεπα, με hdmi στο λαπτοπ και φυσικά ενσύρματα. Η σύνδεση μου είναι 50αρα οπτική ίνα και σε speedtest την ώρα εκείνη μου έδωσε 48,9 download.

Άγνωστο το γιατί.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11044
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Baldur » Τρί 22 Οκτ 2019, 07:46

Εγω παλι ρε παιδια, μια χαρα εικονα ειχα.

Laptop με HDMI σε SmartTV, συνδεση WiFi σε ψοφια γραμμη (<10Mbps), μονη παραφωνια οτι στις σεντρες π.χ. οταν η μπαλα περναει το πλανο με ταχυτητα, lagαρε καπως η μπαλα, σαν να αφηνε στιγματα-καρε πισω της (υπαρχει ορος γι αυτο το φαινομενο, κατι με ghost νομιζω, αλλα μου διαφευγει :mrgreen: )

Η ΠΑΕ ειχε ξεκαθαρισει πως συνδεσεις αμεσως απο SmartTV, παρουσιαζουν θεμα. Αναμενουμε την επισημη εφαρμογη, για να ρολλαρει το πραγμα πληρως.
Κι ο ΠΑΟΚ να μην υπήρχε, πάλι ΠΑΟΚ θα ήμασταν.

ΠΑΟΚ - Πόντος - Προσφυγιά
Άβαταρ μέλους
Baldur
 
Δημοσιεύσεις: 652
Εγγραφή: Πέμ 15 Νοέμ 2018, 12:22

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό zissos » Τρί 22 Οκτ 2019, 08:57

Και εγώ με 30 mbps είχα θέματα από το 35' και μέχρι το τέλος του αγώνα, σε σημείο που σκεφτόμουνα να πάω σε σπασμένο λινκ. Από desktop σε tv με hdmi καλώδιο. Και αυτά τα λίγα δευτερόλεπτα που έπαιζε μέχρι να ξανακολλήσει, τα έπαιζε σε 480p ή και λιγότερο. Αυτό θα πρέπει να το δούνε άμεσα στο PAOKtv. Δεν ξέρω πως λειτουργεί το όλο θέμα και δεν με ενδιαφέρει κιόλας, αλλά από τη στιγμή που είναι το μοναδικό κανάλι που δείχνει τον ΠΑΟΚ, πρέπει η ποιότητα μετάδοσης να είναι αψεγάδιαστη.
Άβαταρ μέλους
zissos
 
Δημοσιεύσεις: 1990
Εγγραφή: Κυρ 29 Μάιος 2011, 01:38

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 22 Οκτ 2019, 16:18

Όλα αυτά τα λέτε στη ΠΑΕ;; :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό lamosas » Τρί 22 Οκτ 2019, 22:59

Δεν είναι χαζοί στην ΠΑΕ. Είμαι σίγουρος ότι το έχουν καταλάβει. Απλά η λύση δεν είναι τόσο εύκολη όσο νομίζουμε.
Άβαταρ μέλους
lamosas
 
Δημοσιεύσεις: 3567
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τρί 22 Οκτ 2019, 23:22

Δεν πρόκειται ποτέ να φτάσουμε σε τέλεια ιντερνετική μετάδοση.

Εννοω για την πλατφόρμα του PAOKTV, όχι facebook ή youtube.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Τρί 22 Οκτ 2019, 23:32

Νομίζω το πρόβλημα είναι οι σερβερς. Αυτοί που διανέμουν το σήμα στην Ελλάδα τραβάνε το λούκι. Οι άλλοι του εξωτερικού λόγω μειωμένης ζήτησης δεν έχουν πρόβλημα. Εντελώς αυθαίρετη σκέψη που ίσως οκ και να αγγίζει τις παρυφές του προβλήματος
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9879
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τρί 22 Οκτ 2019, 23:33

Με 3-0 στο 11',δικαιουται και λίγη χαλάρωση το paoktv!!!

χαχαχαχα...

Ελπίζω να βγει άκρη και να μην έχουμε ξανά τέτοιο θέμα..

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Pablito » Τετ 23 Οκτ 2019, 00:17

Εγώ πάλι δεν είχα κανένα θέμα, laptop hdmi και τηλεόραση, με WiFi και δεν κόλλησε δευτερόλεπτο.
Pablito
 
Δημοσιεύσεις: 2240
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 21:24

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 23 Οκτ 2019, 08:05

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Όλα αυτά τα λέτε στη ΠΑΕ;; :mrgreen:

Ναι. Έστειλα e-mail
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89362
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό cronos » Τετ 23 Οκτ 2019, 09:44

Εγώ από το pc είδα μόνο το δεύτερο ημίχρονο. Δεν είχα θέμα.
Ο καθένας βλέπει αυτό που φαίνεσαι...
λίγοι αντιλαμβάνονται αυτό που είσαι.

Machiavelli
Άβαταρ μέλους
cronos
 
Δημοσιεύσεις: 1391
Εγγραφή: Τρί 29 Ιούλ 2008, 15:45

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό falconakis » Τετ 23 Οκτ 2019, 10:15

Κανένα πρόβλημα στην Κύπρο και με σχετικά αργή γραμμή 8ΜΒ τηνώρα που είχε αλλές 2 συσκευές πάνω της...Η μία τηλεόραση και ενα λαπτοπ που επίσης έκανε στρίμινγκ...(στο κινητό στα 720π)
:nairepaok: :nairepaok: :nairepaok:
ΠΑΟΚ μαζί σου μέχρι θάνατο!
Άβαταρ μέλους
falconakis
 
Δημοσιεύσεις: 1783
Εγγραφή: Παρ 31 Ιαν 2014, 21:39

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Τετ 23 Οκτ 2019, 11:16

Pablito έγραψε:Εγώ πάλι δεν είχα κανένα θέμα, laptop hdmi και τηλεόραση, με WiFi και δεν κόλλησε δευτερόλεπτο.


ki emena
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3482
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 23 Οκτ 2019, 16:13

pronews

Πολλές φορές το internet δεν είναι όσο γρήγορο επιθυμούμε.

Κολλάνε οι καρτέλες στον browser, δεν φορτώνουν τα βίντεο στο youtube και παίζουν με διακοπές τα επεισόδια που βλέπουμε στο Netflix. Τις περισσότερες φορές κατηγορούμε τους παρόχους internet για αυτά τα προβλήματα, αλλά τελικά είναι δικό μας το λάθος.

Ποιο είναι αυτό το συνηθισμένο λάθος; Τα πολλά add-ons που έχουμε προσθέσει στο φυλλομετρητή σας. Μία καλή μέθοδος για να δούμε πόσο καλά “τρέχει” ο browser μας είναι να εκκινήσουμε τον Mozilla ή Chrome με τα πρόσθετα απενεργοποιημένα. Έτσι θα καταλάβουμε πόσο πιο γρήγορος είναι ο περιηγητής μας, καθώς η ταχύτητα του internet μας παραμένει η ίδια, αλλά «τρέχει» πιο ομαλά ο υπολογιστής μας.

Πως όμως ανοίγει ένας περιηγητής με τα πρόσθετα απενεργοποιημένα; Είναι αρκετά εύκολο. Απλά ακολουθείστε τα παρακάτω απλά βήματα
Στον Mozilla Firefox: Πατήστε στην καρτέλα βοήθεια και εκεί θα επιλέξτε «Επανεκκίνηση σε ασφαλή λειτουργία»


Στον Chrome: κάντε δεξί κλικ στο εικονίδιο της συντόμευσης του Chrome και επιλέξτε Ιδιότητες. Στην καρτέλα Συντόμευση, προσθέστε στο τέλος του πεδίου Target τη φράση “–no-extensions” (με δύο παύλες στην αρχή) και πατήστε ΟΚ. Κλείστε όλα τα ανοικτά παράθυρα του chrome και ξεκινήστε τον ξανά. Για να απενεργοποιήσετε την ασφαλή λειτουργία του Chrome, επεξεργαστείτε ξανά το εικονίδιο της συντόμευσης, και

Στον Internet Explorer: πατήστε τα πλήκτρα “Windows + R” ώστε να ανοίξει το παράθυρο εκτέλεσης. Εκεί πληκτρολογήστε “iexplore.exe -extoff”.

Μια φωτογραφία χίλιες λέξεις: Ακολούθησε το pronews.gr στο Instagram για να «δεις» τον πραγματικό κόσμο!
Μετά από αυτές τις ενέργειες θα διαπιστώσετε ότι τα πρόσθετα (add-ons) κάνουν «αρκετά πιο αργή» τη λειτουργία του browser. Γιαυτό η χρησιμοποίηση τέτοιων πρόσθετων να γίνεται με φειδώ και μόνο όσα είναι απολύτως αναγκαία να εγκαθίστανται.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89362
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Мир » Τετ 23 Οκτ 2019, 21:08

Αυτο το tv app πόσους μήνες θέλουν για να το φτιάξουν;

Ας βαλουν μονο login και τον video player μονο για αρχη, δε χρειαζεται να βαλουν ολα τα features με τη μια.

Αναθεμα αν ειναι 2 μηνες δουλεια οταν εχεις ολο το backend ετοιμο άπο το website.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Мир
 
Δημοσιεύσεις: 6263
Εγγραφή: Τετ 16 Ιούλ 2014, 23:44
Τοποθεσία: London

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες