PAOK TV & PAOK New Media

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Όσοι έχετε πρόβλημα, βλέπετε τα παιχνίδια:

Ενσύρματα (Με καλώδιο Ethernet συνδεδεμένο στον υπολογιστή).
23
43%
Ασύρματα (Μέσω Wi-fi)
24
45%
Αλλιώς (Από browser τηλεόρασης, κλπ)
6
11%
 
Σύνολο ψήφων : 53

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Δευτ 13 Ιαν 2020, 00:48

όντως ρε φίλε, μήπως βιαζόταν να τα βγάλουν για τα αθλητικά το βράδυ;
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8366
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό icue » Δευτ 13 Ιαν 2020, 01:03

Τετοιο χαλι δεν ειχα αλλη φορα. Εχω δει ολα τα ματς φετος. Απο την αρχη εκανε χαζα απο το pregame. 1080p ουτε για πλακα, στο 720p κολλουσε. Στο πρωτο ημιχρονο στο auto ειχε εικονα ερτ3. Στο δευτερο στο auto για καποιο λογο δεν εριχνε την αναλυση αλλα κολλουσε και το εβαλα απο μονος μου 560p για να δω το ματς εστω ετσι σαν ανθρωπος. Στο πεναλτι κολλησε, στο refresh ειχε μαυρη εικονα και παλι καλα ξανασυνδεθηκα λιγο πριν το βαρεσει.

Με 100αρα καρφι με οπτικη στη πορτα μου, προφανως και δεν ειναι δικο μου θεμα, γιατι θα μου ειχε εμφανιστει προβλημα και σε καποια αλλη streaming υπηρεσια. Αλλα το οτι σε καποιους παιζει καλα και σε καποιους αλλους οχι μου δειχνει οτι εχουν θεμα διαμοιρασης του σηματος.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6327
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό flash4 » Δευτ 13 Ιαν 2020, 01:26

Και σε μαγαζί με επαγγελματικό πακέτο, είχε κολλήματα ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο. Χαρακτηριστική η φάση του πέναλντι που ξεκολλάει ακριβώς την ώρα που εκτελεί, όπως περιέγραψε κι ο icue, οπότε απ' ότι φαίνεται δεν είναι τόσο θέμα γραμμής.
flash4
 
Δημοσιεύσεις: 1366
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιαν 2016, 17:13

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 13 Ιαν 2020, 03:05

Αν σε όλους κόλλησε την ώρα του μπέναλντυ, προφανώς και είναι θέμα PAOK TV.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Magpies4 » Δευτ 13 Ιαν 2020, 03:27

Εγώ είχα μηδενικά κολλήματα και βρίσκομαι στην χώρα των Σαμουράι.
Άβαταρ μέλους
Magpies4
 
Δημοσιεύσεις: 4461
Εγγραφή: Σάβ 27 Δεκ 2014, 04:06

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 13 Ιαν 2020, 09:11

Αν εξαιρέσω τους πρώτους δύο αγώνες του PAOK TV που είχα χάλια εικόνα με πολλά κολλήματα, από και και μετά η εικόνα που έχω είναι καλή. Σήμερα είχα την καλύτερη εικόνα ever από το pregame, σε βαθμό να απορώ για το πόσο βελτιώθηκε το PAOK TV. Κάπου στο πρώτο ημίχρονο όμως κόλλησε και αναγκάστηκα να το βάλω με καθυστέρηση 40 δευτερολέπτων. Έκτοτε δεν ξανακόλλησε, αλλά η εικόνα πότε ήταν καλή και πότε λιγότερο καλή που βελτιωνόταν στη συνέχεια.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89366
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Magpies4 » Δευτ 13 Ιαν 2020, 10:00

ΑποστόληςΑ έγραψε:Αν εξαιρέσω τους πρώτους δύο αγώνες του PAOK TV που είχα χάλια εικόνα με πολλά κολλήματα, από και και μετά η εικόνα που έχω είναι καλή. Σήμερα είχα την καλύτερη εικόνα ever από το pregame, σε βαθμό να απορώ για το πόσο βελτιώθηκε το PAOK TV. Κάπου στο πρώτο ημίχρονο όμως κόλλησε και αναγκάστηκα να το βάλω με καθυστέρηση 40 δευτερολέπτων. Έκτοτε δεν ξανακόλλησε, αλλά η εικόνα πότε ήταν καλή και πότε λιγότερο καλή που βελτιωνόταν στη συνέχεια.


Αν αλλάξεις την ταχύτητα από auto σε κάτι άλλο, πχ 720, δέν θα αλλάζει η ποιότητα της εικόνας. Εγώ δεν είχα καμιά διακοπή απολύτως και το είδα από σχετικά αργό ίντερνετ χτές.
Άβαταρ μέλους
Magpies4
 
Δημοσιεύσεις: 4461
Εγγραφή: Σάβ 27 Δεκ 2014, 04:06

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Δευτ 13 Ιαν 2020, 10:04

Εγώ για άλλη μια φορά το είδα τέλεια.

Απ τα τέλη Αυγούστου μέχρι χθες, ζήτημα να κόλλησε μερικά δευτερόλεπτα στο σύνολο.

Μόνο όταν είχε εικόνα απ το drone πάνω απ' το γήπεδο, έπεφτε λίγο η ποιότητα.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13089
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Disharmonic » Δευτ 13 Ιαν 2020, 11:51

Στο πρώτο ημίχρονο έβλεπα απευθείας μέσω Cosmote και έπαιζε χάλια(240p κυρίως). Κατά την διακοπή συνδέθηκα με VPN και η ποιότητα ανέβηκε στο 1080p. Θεωρώ ότι είτε το CDN του ΠΑΟΚΤΒ δεν επαρκεί για την Ελλάδα ή η Cosmote, και ίσως και άλλοι ISP, περιορίζουν το bandwidth για το ΠΑΟΚΤΒ. Ας το κοιτάξουν οι υπεύθυνοι. Ειδικά στη δεύτερη περίπτωση θα πρέπει να κινηθούν νομικά
Άβαταρ μέλους
Disharmonic
 
Δημοσιεύσεις: 321
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 00:04

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 13 Ιαν 2020, 11:58

Είναι τραγική η εικόνα,μόνο 240 υποστηρίζει,μόλις το βάλω σε 720 η έστω 480,κάθε 10" κολλάει,εχω πογοητευτεί, δε μπορώ να δω ματς.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό Odi » Δευτ 13 Ιαν 2020, 12:06

Εγώ το είδα σε 1080 μια χαρά. Ευτυχώς, γιατί στην προηγούμενη απουσία μου από το γήπεδο κόντρα στη Λαμία είχα απογοητευτεί.Αλλά τότε νομίζω είχε υπάρξει ένα θέμα σε ένα datacentre.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11044
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Δευτ 13 Ιαν 2020, 12:11

Μια φορά να έχω κι εγώ προβλήματα ρε σεις, μια φορά... και δεν έχω χάσει παιχνίδι.
Άντε στο 1ο με Σλόβαν λίγο κόλλαγε..
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6096
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Δευτ 13 Ιαν 2020, 12:14

Το είδα με wifi. Είχα 3-4 φορές κόλλημα συνολικά χτες, με ριφρες έστρωνε η κατάσταση για λίγο και κολλαγε πάλι μετά από μερικά δευτερόλεπτα στο δεύτερο ημίχρονο. Αλλά πρώτη φορά δοκίμασα να δω μέσω wifi, οπότε δε μου κάνει εντύπωση. Στο σύνολο τώρα 90 λεπτών το ότι μπορεί να "έχασα" 2 με 2,5 λεπτά αγώνα δεν μπορώ να πω ότι με ξενέρωσε κιόλας.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Δευτ 13 Ιαν 2020, 12:14

24άρα γραμμή με μαξιμουμ που πιανει 9.
Σε πολυκατοικία του 85 που σημαινει παλια καλωδίωση στο κτίριο.
Με τηλεόραση όχι smart.
Με ανδροιντ μποξ τετραπύρηνο με 16 ram και συνδεση με το royter με ethernet (οχι wifi) και απο εκει στην τηλεοραση με hdmi.
Από όταν βγήκε το PAOKTv το βλέπω τέλεια σε όλους τους αγώνες μέσω google chrome.

ακριβώς τα ίδια σε πολυκατοικία του 87 με πιο απλό android box και κολλαει αβερτα.

Απλή αναφορά γεγονότων κανω
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: PAOK TV

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Δευτ 13 Ιαν 2020, 12:14

Είχα πρόβλημα όλη μέρα με το ίντερνετ μέχρι και το 15 κολλούσε. Μετά με έκοψε έβαλα το καλώδιο από το ίντερνετ στο λαπτοπ και πήγε σφαίρα
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10120
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες