Γιώργος Σαββίδης

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό giliopoulos » Δευτ 23 Σεπ 2019, 13:01

giapas έγραψε:Κατά τη γνώμη μου είναι ο μεγαλύτερος υπεύθυνος για τη τωρινή κατάσταση της ομάδας.

Αν δεν ανακατευόσουνα εκεί που δε σε σπέρνουν θα ήμασταν πολύ καλύτερα.


Χαχαχα τι λετε ρε παιδια. Αυτος πληρωνει αυτος και θα κανει οτι θελει.
3 σερι κυπελλα και 2 πρωταθληματα εφερε.

Επισης να θυμισω το μπατζετ μας ειναι κατα πολυ ανωτερο απο τα εσοδα μας και τα 3 μεγαλυτερα συμβολαια μας ειναι τραυματιες
giliopoulos
 
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί 24 Δεκ 2013, 18:06

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Δευτ 23 Σεπ 2019, 13:05

giliopoulos έγραψε:
giapas έγραψε:Κατά τη γνώμη μου είναι ο μεγαλύτερος υπεύθυνος για τη τωρινή κατάσταση της ομάδας.

Αν δεν ανακατευόσουνα εκεί που δε σε σπέρνουν θα ήμασταν πολύ καλύτερα.


Χαχαχα τι λετε ρε παιδια. Αυτος πληρωνει αυτος και θα κανει οτι θελει.


Δεν έχω θέμα με το Σαββιδέικο, απλά να τονίσω πως στις πλάτες του ΠΑΟΚ κανείς δεν κάνει "ό,τι θέλει", δεν πα να χώσει και 15 δισεκατομμύρια.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15316
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Δευτ 23 Σεπ 2019, 13:10

Θα το γράψω για μια φορά ακόμα. Είναι ηθικά επίμεμπτο να θυμόμαστε τον ... παρεμβατικό Γιώργη μόνον όταν το πράγμα στο αγωνιστικό δεν πολυτσουλάει. Όποιος μπορεί να μου αποδείξει ότι στα προηγούμενα χρόνια των σαρωτικών επιτυχιών εντός τειχών ο Γιώργης δεν παρενέβαινε καθόλου ή παρενέβαινε ελάχιστα και φέτος ξαφνικά έγινε η έκρηξη παρεμβατικότητάς του, θα συνταχθώ με όσα γράφονται σε βάρος του. Σε κάθε άλλη περίπτωση, αν αυτός θεωρείται για την μέχρι στιγμής μέτρια αγωνιστική εικόνα του ΠΑΟΚ ο κατά μείζονα λόγο υπαίτιος, οφείλει να θεωρείται το ίδιο και αναφορικά με όσα έχει πετύχει η ομάδα την τελευταία 3ετία.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό zoran » Δευτ 23 Σεπ 2019, 13:31

giapas έγραψε:Στα παπάρια μου οι άλλοι πριν 20 χρόνια , αυτόν έχουμε , αυτός τα έχει κάνει πουτάνα αυτόν σχολιάζουμε.


γιατί στα παπάρια σου;; επειδή είναι επιχείρημα που δε χωράει ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΗ ;;;;

γιατί τα χει κάνει όλα πουτάνα ;;; επειδή ακόμη στην Τούμπα μυρίζει βεγγαλικά και πυροτεχνήματα από το ΠΡΩΤΟ ΝΤΑΜΠΛ της ΙΣΤΟΡΙΑΣ μας ;;;

έβγαλες χολή κ για το pay per view.

είσαι σε λάθος δρόμο κατά τη γνώμη μου κ σου απαντώ με σεβασμό συνοπαδού, που γνωρίζω ότι έχει διαδρομή και παρουσία εδω μέσα.

Ο Ι Κ Ο Γ Ε Ν Ε Ι Α .
Άβαταρ μέλους
zoran
 
Δημοσιεύσεις: 817
Εγγραφή: Δευτ 13 Οκτ 2008, 21:29

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Δευτ 23 Σεπ 2019, 13:31

Ο giorgiss σαν γιος του ιδιοκτήτη δεν μπορεί ούτε να απολυθεί ούτε να πάρει μεταγραφή.
Με είπε κι εμένα φίλος πράγματα για φέτος το καλοκαίρι, αλλά δεν το θεωρώ σκόπιμο να αρχίζω να μοιράζομαι ιστορίες του στυλ ¨με είπε φίλος, που του είπε κάποιος που του είπε κάποιος παρών¨. Αν αληθεύουν εξηγούν εν μέρει και το τσίτωμα βασικών γραναζιών πέρυσι (ο Ζαμπά εξαιρείται, άλλο ανέκδοτο)
Αν θέλει κάποιος μοντ, να του μεταφέρω ιδιωτικά, όχι πως έχει νόημα το heresay.

Η μαλακία από το Σαββιδέικο τώρα είναι πως δεν βγαίνουν δημοσίως να προσφέρουν στήριξη στην ομάδα, παίχτες και προπονητή.
Φοβούνται όλοι τον ίσκιο τους.
Αν το παίξουν έξυπνα (οι Σαββίδηδες) , θα το πιάσουν το νόημα κι οι παίχτες αν ο κόουτς τους αφήσει πάγκο για κανα παιχνίδι.

Αυτά
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6096
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό giapas » Δευτ 23 Σεπ 2019, 13:57

navigator11 έγραψε:Θα το γράψω για μια φορά ακόμα. Είναι ηθικά επίμεμπτο να θυμόμαστε τον ... παρεμβατικό Γιώργη μόνον όταν το πράγμα στο αγωνιστικό δεν πολυτσουλάει. Όποιος μπορεί να μου αποδείξει ότι στα προηγούμενα χρόνια των σαρωτικών επιτυχιών εντός τειχών ο Γιώργης δεν παρενέβαινε καθόλου ή παρενέβαινε ελάχιστα και φέτος ξαφνικά έγινε η έκρηξη παρεμβατικότητάς του, θα συνταχθώ με όσα γράφονται σε βάρος του. Σε κάθε άλλη περίπτωση, αν αυτός θεωρείται για την μέχρι στιγμής μέτρια αγωνιστική εικόνα του ΠΑΟΚ ο κατά μείζονα λόγο υπαίτιος, οφείλει να θεωρείται το ίδιο και αναφορικά με όσα έχει πετύχει η ομάδα την τελευταία 3ετία.


Ναβι ας προσπαθήσω να το ποσοτικοποιήσω για να γίνω κατανοητός.

Τα λεφτά του Ιβαν έστω ότι ( κατά μέσο όρο ) αρκούν για να μας έχουν σε ένα επίπεδο δυναμικότητας Α.
Το ότι μπλέκεται ο Γιώργος , κατά τη ταπεινή μου γνώμη , μειώνει την αποδοτικότητα του παραπάνω ποσοστού κατά 20% , άρα φτάνουμε σε ένα 80%Α

Προφανώς το 80%Α , στην Ελλαδίτσα κάποιες φορές αρκεί . Όχι πάντα όμως.

Επομένως έχω κάθε δικαίωμα να διεκδικώ πίσω αυτό το 20% που χάνουμε .

Τέλος τα νούμερα είναι δικά μου. Ίσως εσύ να νομίζεις ότι δε "χαλάει" 20% της αξίας μας αλλά ίσως προσδίδει με τη παρουσία του. Ποιος ξέρει ίσως έχεις δίκιο και εγώ άδικο.
Τελευταία επεξεργασία από giapas και Δευτ 23 Σεπ 2019, 14:03, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9372
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό giapas » Δευτ 23 Σεπ 2019, 14:01

zoran έγραψε:
giapas έγραψε:Στα παπάρια μου οι άλλοι πριν 20 χρόνια , αυτόν έχουμε , αυτός τα έχει κάνει πουτάνα αυτόν σχολιάζουμε.


γιατί στα παπάρια σου;; επειδή είναι επιχείρημα που δε χωράει ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΗ ;;;;

γιατί τα χει κάνει όλα πουτάνα ;;; επειδή ακόμη στην Τούμπα μυρίζει βεγγαλικά και πυροτεχνήματα από το ΠΡΩΤΟ ΝΤΑΜΠΛ της ΙΣΤΟΡΙΑΣ μας ;;;

έβγαλες χολή κ για το pay per view.

είσαι σε λάθος δρόμο κατά τη γνώμη μου κ σου απαντώ με σεβασμό συνοπαδού, που γνωρίζω ότι έχει διαδρομή και παρουσία εδω μέσα.

Ο Ι Κ Ο Γ Ε Ν Ε Ι Α .


Φίλε ζοραν όταν λέω ότι η τωρινή κατάσταση έχει αυτά τα σφάλματα κατά την άποψή μου... Κι ο άλλος μου λέει να αλλά πριν 50 χρόνια που ήσουνα... Σορυ που απαντάω στα παπάρια μου , αλλά θέλω να πιστεύω ότι καταλαβαίνεις πως το λέω. Με αυτό το σκεπτικό ότι παλιά ήμασταν στα σκατά να μη λέμε ποτέ τίποτα και να λιβανίζουμε όλη μέρα την οικογένεια.

Όσο για το παοκtv κάνεις λάθος που λές οτι ρίχνω χολή. Πίστευα ότι δε θα πετύχει για μια σειρά από λόγους. Ακόμα και τώρα το πιστεύω και μάλιστα πιο έντονα από ότι στην αρχή, αλλά αυτό δε με έχει εμποδίσει να έχουμε 3 διαφορετικές συνδέσεις στην οικογένειά μου. Σε παρακαλώ μη συγχέεις τη κριτική που κάνουμε σε κάτι , με την αγάπη και τη στήριξη που θα δείξουμε στη πράξη.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9372
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό zoran » Δευτ 23 Σεπ 2019, 14:23

Ανησυχώ πολύ βλέποντας κατευθυνόμενη επίθεση κατά της οικογένειας Σαββίδη.
Μόλις μείνουμε ένα βαθμό πίσω θα γκρινιάξουμε ακόμη περισσότερο, κι αν τυχόν δε πάρουμε το νταμπλ μαύρο φίδι που μας έφαγε.
Ποιός χαμογελάει με τη φθορά της οικογένειας;;
Ποιός ονειρεύεται την οικογένεια να μας παρατάει, αηδιασμένη με το ελληνικό πρωκτάθλημα και τους "αχάριστους" οπαδούς της ;;;

Όσο αυτός έχει συμφέρον ενάντια στην οικογένεια, όλα τα μέσα που διαθέτει θα ξεκινήσουν το ίδιο τροπαριο, μεταγραφές, λουτσέσκου, μπρανκο, γιωργης, instagram κοκ.

Κι όσο συμβαίνει αυτό, εγώ θα είμαι εμμονικός, να μην αφήσω να πέσει τίποτα κάτω για την οικογένεια.

Αδερφέ giapas με κάλυψες .
Άβαταρ μέλους
zoran
 
Δημοσιεύσεις: 817
Εγγραφή: Δευτ 13 Οκτ 2008, 21:29

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Δευτ 23 Σεπ 2019, 14:29

@Zoran για μένα ούτε καν τίθεται θέμα ζυγαριάς θετικών/αρνητικών του Σαββιδέικου. Προς Θεού.
Εδώ έχουμε γίνει ο εφιάλτης του δυνάστη και του λεκανοπεδίου εκεί που σε είχανε στην περιφρόνηση, τι λέμε τώρα;

Απλά να προσέξουν λίγο την επικοινωνία τους και να κοιτάξουν να στηρίζουν το αγωνιστικό τμήμα.
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6096
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 23 Σεπ 2019, 14:30

PAOK_Antarctica έγραψε:
giliopoulos έγραψε:
giapas έγραψε:Κατά τη γνώμη μου είναι ο μεγαλύτερος υπεύθυνος για τη τωρινή κατάσταση της ομάδας.

Αν δεν ανακατευόσουνα εκεί που δε σε σπέρνουν θα ήμασταν πολύ καλύτερα.


Χαχαχα τι λετε ρε παιδια. Αυτος πληρωνει αυτος και θα κανει οτι θελει.


Δεν έχω θέμα με το Σαββιδέικο, απλά να τονίσω πως στις πλάτες του ΠΑΟΚ κανείς δεν κάνει "ό,τι θέλει", δεν πα να χώσει και 15 δισεκατομμύρια.

Οταν κανεις κατι για να αποσκοπισεις απο τον ΠΑΟΚ κερδος, ναι δεν μπορεις να κανεις κατι!

Στις πλατες του ΠΑΟΚ προς το παρον επενδυουν, ειτε με σωστο ειτε με λαθος τροπο.

Οταν θα πληγωνουν τον ΠΑΟΚ σε καποιο επιπεδο, ναι δε θα μπορουν να κανουν οτι θελουν.

Το οτι επειδη κανουν λαθος κινησεις, που σιγουρα δεν ειναι μονο δικα τους (πχ δε φταιει ο Σαββιδακος που ο Πασχαλακης οτι παει μεσα το τρωει ή που ο βαρελα εχει παθει αμπαλιαση), δη σημαινει οτι κανουν οτι θελουν. Αν εκαναν οτι θελουν θα τα φορτωναν αλλου. Προς το παρον τα πληρωνουν αυτοι.

Και με αυτα τα λαθη τους, ο ΠΑΟΚ πηρε 3 κυπελλα και 2 πρωταθληματα.

Καλο θα ειναι πως οταν μιλαμε για λαθη να κοιταμε τα λαθη ολων μεσα και εκτος ΠΑΟΚ.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό gika » Δευτ 23 Σεπ 2019, 14:35

Χωρίς εμπάθεια, το φετινό φιάσκο έχει το ονοματεπώνυμο του Γιώργου Σαββίδη.

Αυτός φταίει για το πως έφυγε ο προηγούμενος προπονητής, για το ποιος προπονητής ήρθε, για το ποιοι παίκτες έμειναν και το ποιοι δεν έμειναν, για τις μεταγραφές που έγιναν και για αυτές που δεν έγιναν.

Αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να τον πυροβολούμε κι όλας. Θεωρώ επίσης ότι οι εκτεταμένες διακοπές του ήταν και λίγο μια "άδεια μετ' αποδοχών" να καθαρίσει το μυαλό του.

Ας πάρει την ευθύνη πάνω του πραγματικά, να στηρίξει την προπονητή έμπρακτα, και τον Γενάρη όποιος δεν ψήνεται ας φέρει πρόταση. Κι ότι ζητήσει ο προπονητής να το έχει.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό zoran » Δευτ 23 Σεπ 2019, 14:39

το θεωρείς φιάσκο, επειδή μας ανέβασε τις προσδοκίες πέρα από κάθε Παοκτσήδικη φαντασία.
Άβαταρ μέλους
zoran
 
Δημοσιεύσεις: 817
Εγγραφή: Δευτ 13 Οκτ 2008, 21:29

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό gika » Δευτ 23 Σεπ 2019, 14:45

Ναι. Αυτός έχει ευθύνη για όσα ζούμε τα τελευταία χρόνια. Και τον ευχαριστούμε. Και δυστυχώς φέτος έκανε μια σειρά από μεγάλα λάθη. Και τώρα αυτός πρέπει να διορθώσει τα λάθη του και να ξαναβάλει το τραίνο στις ράγες.

Φιάσκο, γιατί αλλιώς περιμένεις μια ομάδα που παίρνει πρωτάθλημα και σκορπάει 1 εκατομμύριο για την φιέστα της, κι αλλιώς την βλέπεις 2 μήνες μετά.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό giliopoulos » Δευτ 23 Σεπ 2019, 14:58

PAOK_Antarctica έγραψε:
Δεν έχω θέμα με το Σαββιδέικο, απλά να τονίσω πως στις πλάτες του ΠΑΟΚ κανείς δεν κάνει "ό,τι θέλει", δεν πα να χώσει και 15 δισεκατομμύρια.


Γιατι τι εκανε ακριβως????
Ημαρτον ρε σεις επηρεαζεστε απο τους καθε γελοιους ραπτοπουλους και σια.
Του εφυγε ο προπονητης ΕΝ ΜΕΣΩ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑΣ και πηρε εναν με τις καλυτερες συστασεις απο πορτογαλια.
Εδωσε 10 μυρια για ΑΓΟΡΕΣ το καλοκαιρι χωρις να εχει εξασφαλισμενο τιποτα. ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΔΩΘΕΙ ΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΑΣ.
Τι ακριβως εκανε στις πλατες του ΠΑΟΚ δηλαδη ρε αχαριστοι ανθρωποι?
giliopoulos
 
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί 24 Δεκ 2013, 18:06

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Δευτ 23 Σεπ 2019, 15:01

Τις ιστορίες για αχαριστίες αλλού.
Πριν αρχίσεις να σκίζεις τα ρούχα σου, μάθε να διαβάζεις καλύτερα.
Έγραψα πως δεν έχω θέμα με το Σαββιδέικο.
Γενικά μιλάω, και λέω πως κανείς δεν θα κάνει ό,τι θέλει, όσα λεφτά κι αν βάζει.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15316
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης