Γιώργος Σαββίδης

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό icue » Πέμ 02 Ιούλ 2020, 10:22

Napoli4 έγραψε:Θυμαμαι εναν Πορτογαλο που ειχε κλείσει, ηρθε, μιλησε με Ιβαν και τελικα του ριξαμε πακετο.

Αυτο εγινε με τον Αμπελ; Γιατι αν ερχοταν και ελεγε στον Ιβαν για ενεργειες και αστερισμους, πακετο θα ετρωγε. Μπορει ο Ιβαν να μην ξερει πολυ ποδοσφαιρο, αλλα θεωρω πως ειναι αριστος κριτης χαρακτηρων.


Δεν προλαβαιναμε να κλασουμε εκεινο το ΣΚ, οχι να κανουμε συνεντευξεις. Αν ειχαμε καμια δεκαρια μερες περιθωριο ισως τελικα να ειχαμε παει σε καποιον αλλον.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6336
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό pisakaipoupoula » Πέμ 02 Ιούλ 2020, 10:30

και στην αεκ μια χαρά το πήγε ο Σάντος, αν δεν ήταν η παράγκα Κόκκαλη πρωτάθλημα θα έπαιρνε, και ο Μπόλονι επίσης ως νέος στην Ελλάδα μια χαρά ομάδα έφτιαξε....και ο Καρέρα φέτος μια χαρά τα πάει!
Συμπέρασμα, ο καλός προπονητής δε χρειάζεται εμπειρία απ το ελληνικό ποδόσφαιρο, μια χαρά θα τα καταφέρει

Ο μέτριος/ κακός προπονητής σαν τον Αμπελ παρουσιάζει αυτό που παρουσιάζει και του φταίνε τα πάντα
Όποιος τον πρότεινε πέρσι στην ομάδα δεν πρέπει να ξαναπλησιάσει στον νομό Θεσσαλονίκης
Άβαταρ μέλους
pisakaipoupoula
 
Δημοσιεύσεις: 2483
Εγγραφή: Δευτ 06 Ιαν 2014, 19:48

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό gika » Πέμ 02 Ιούλ 2020, 10:32

Ασπρόμαυρος Εβρίτης έγραψε:
ron-swanson έγραψε:Εν τω μεταξύ είμαι σίγουρος ότι θα αφήσουν τον Ρέμπε να φέρει προπονητή. Και θα φέρει αυτός κάποιον δικό του. Και θα βρεθούμε πάλι Οκτώβριο-Νοεμβριο στο -10 και θα διαβάζουμε ότι θέλουν χρόνο για να μάθουν το ελληνικό πρωτάθλημα. Το ότι πετύχαμε μόνο με ανθρώπους που ήξεραν καλά το ελληνικό πρωτάθλημα (Άγγελος, Σάντος, Ίβιτς, Λουτσεσκου) δεν παίζει να τους περνάει από το μυαλό;


Ετσι ακριβως. Γιαυτο Παμπλο ή Ιβιτς ειναι οι καλυτερες επιλογές.


Κι ο γαύρος γιατί παίρνει αήττητο νταμπλ με τον Μάρτινς; Γιατί έπαιζε μπαλάρα επί Βαλβέρδε; Αν εμείς (η ομάδα) δεν μπορούμε να δώσουμε στον προπονητή να καταλάβει που ήρθε και με τι έχει να κάνει, φτάνοντας να βγει τρίτος μετά από αήττητο πρωτάθλημα και να λέει θα παλέψουμε λες και είμαστε η Μπράγκα, δεν φταίει κανένας προπονητής.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17163
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό seaman » Πέμ 02 Ιούλ 2020, 10:37

Για να υπήρχε προσδοκία για κάτι καλύτερο (κυρίως για την επιβεβλημένη συμμετοχή σε Ομίλους EL) στην καινούρια χρονιά, η αλλαγή προπονητή έπρεπε να έχει γίνει στη διακοπή λόγω καραντίνας. Τώρα όποιος και να έρθει δεν προλαβαίνει, αλλά και δεν μπορεί αν δεν τον λένε Κόπερφιλντ (και όχι απλά με συνωνυμία) να κάνει κάτι. Ο ΠΑΟΚ του 2020-2021 έχει ήδη υποθηκευτεί.
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό Gospi » Πέμ 02 Ιούλ 2020, 10:43

gika έγραψε:
Ασπρόμαυρος Εβρίτης έγραψε:
ron-swanson έγραψε:Εν τω μεταξύ είμαι σίγουρος ότι θα αφήσουν τον Ρέμπε να φέρει προπονητή. Και θα φέρει αυτός κάποιον δικό του. Και θα βρεθούμε πάλι Οκτώβριο-Νοεμβριο στο -10 και θα διαβάζουμε ότι θέλουν χρόνο για να μάθουν το ελληνικό πρωτάθλημα. Το ότι πετύχαμε μόνο με ανθρώπους που ήξεραν καλά το ελληνικό πρωτάθλημα (Άγγελος, Σάντος, Ίβιτς, Λουτσεσκου) δεν παίζει να τους περνάει από το μυαλό;


Ετσι ακριβως. Γιαυτο Παμπλο ή Ιβιτς ειναι οι καλυτερες επιλογές.


Κι ο γαύρος γιατί παίρνει αήττητο νταμπλ με τον Μάρτινς; Γιατί έπαιζε μπαλάρα επί Βαλβέρδε; Αν εμείς (η ομάδα) δεν μπορούμε να δώσουμε στον προπονητή να καταλάβει που ήρθε και με τι έχει να κάνει, φτάνοντας να βγει τρίτος μετά από αήττητο πρωτάθλημα και να λέει θα παλέψουμε λες και είμαστε η Μπράγκα, δεν φταίει κανένας προπονητής.
Γιατι ρε Γκικα κανει ο ανθρωπος μια βολτα στα γραφεια και βλεπει το δημοσιουπαλληλικι και την παιρνει μυρωδια την δουλεια!
Εδω μεσα γινεται πανηγύρι λεει!
Γιατι εμεις πολυ απλα μεσα στην ΠΑΕ εχουμε ανθρωπους που αγαπανε την παρτη τους και την ανεση τους περισσοτερο απ ο,τι αγαπανε τον ΠΑΟΚ.
Και το βασικοτερο, αν δουλεύεις σε μια εταιρια στην Ελλαδα και το αφεντικο ειναι στην Ρωσια, χανεται καθε εννοια πειθαρχιας, ευσυνειδησιας φοβου και ελεγχου...
Αν ειχαν καθε μερα τον Ιβαν να περιφερεται αναμεσα τους και να ζηταει κατα προσωπο εξηγήσεις για τις μαλακιες, θα σας ελεγα εγω πως θα ηταν η φαση μας...

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10915
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Πέμ 02 Ιούλ 2020, 10:46

Τι λετε ρε παιδια θα τρελαθουμε;; Στον ολυμπιακό και εγω να πηγαινα πρωταθλημα θα επαιρνα ολα αυτα τα χρονια!! Προφανως και γιαυτους δεν ισχυει το ιδιο!! Ο εκαστοτε προπονητης του ΠΑΟΚ εχει να ξεπεράσει πολλά εμπόδια,είτε από αντιπάλους,είτε από το ίδιο το περιβάλλον του ΠΑΟΚ. Γιαυτο λεμε οτι ειναι τεραστιο πλεονεκτημα να ξερει την ελληνικη και ΠΑΟΚτσηδικη πραγματικοτητα. Είναι ένα βημα μπροστα.
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό gika » Πέμ 02 Ιούλ 2020, 10:48

Gospi, το ίδιο λέμε.

Δεν ξέρω αν το πρόβλημα με τους προπονητές μας είναι ότι δεν καταλαβαίνουν που έρχονται, ή το ότι καταλαβαίνουν ακριβώς που έρχονται και προσαρμόζονται κατ' ευθείαν.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17163
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό nothu » Πέμ 02 Ιούλ 2020, 11:00

Το πρόβλημα είναι ότι έρχονται και δεν τους στηρίζουν. Όταν εγώ ζητάω κόκα κόλα κι εσύ μου φέρεις βικος κόλα, σόρυ φίλε δε φταίω εγώ. Άσε που και όλοι όσοι τράβηξαν κουπί πέρσι φέτος δε βλεπόντουσαν.
Άβαταρ μέλους
nothu
 
Δημοσιεύσεις: 5026
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό trouman » Πέμ 02 Ιούλ 2020, 11:00

Φαντάσου λέει τον Ιβάν να κάθεται σε μια γωνιά στην μπουτίκ να βλέπει άμα οι πωλητές κωλοβαράνε...
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό nothu » Πέμ 02 Ιούλ 2020, 11:00

Το πρόβλημα είναι ότι έρχονται και δεν τους στηρίζουν. Όταν εγώ ζητάω κόκα κόλα κι εσύ μου φέρεις βικος κόλα, σόρυ φίλε δε φταίω εγώ. Άσε που και όλοι όσοι τράβηξαν κουπί πέρσι φέτος δε βλεπόντουσαν.
Άβαταρ μέλους
nothu
 
Δημοσιεύσεις: 5026
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό jibbie » Πέμ 02 Ιούλ 2020, 11:08

πες του Olaf να σηκωσει το τηλεφωνακι και να παρει τον Markus Schopp οσο ειναι καιρος ακομη. αιντε.
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό Gospi » Πέμ 02 Ιούλ 2020, 11:21

trouman έγραψε:Φαντάσου λέει τον Ιβάν να κάθεται σε μια γωνιά στην μπουτίκ να βλέπει άμα οι πωλητές κωλοβαράνε...
Φαντασου να δουλευεις σε μια μπουτικ που δεν σε αξιολογει και δεν σε τσεκαρει καθολου...
Παραδεισος!

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10915
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό Gospi » Πέμ 02 Ιούλ 2020, 11:22

nothu έγραψε:Το πρόβλημα είναι ότι έρχονται και δεν τους στηρίζουν. Όταν εγώ ζητάω κόκα κόλα κι εσύ μου φέρεις βικος κόλα, σόρυ φίλε δε φταίω εγώ. Άσε που και όλοι όσοι τράβηξαν κουπί πέρσι φέτος δε βλεπόντουσαν.
Συγγνωμη αλλα αν του ταξαν κοκα κολα πριν υπογραψει και μετα του φεραν Βικος Κολα, ας βγει να το πει και να παραιτηθει! Την υστεροφημια του και την καριερα του ρισκαρει αλλιως...
Αλλα νομιζω πως ηξερε πολυ καλα οτι η ομαδα μπορει να του φερει μεχρι βικος κολα...
Απλα το κρατησε σαν δικαιολογια για παν ενδεχόμενο!

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10915
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Πέμ 02 Ιούλ 2020, 11:25

Gospi έγραψε: Φαντασου να δουλευεις σε μια μπουτικ που δεν σε αξιολογει και δεν σε τσεκαρει καθολου...
Παραδεισος!


Κι άμα πληρώνεσαι και με 5500 χιλιάρικα τη μέρα. Αασάααλληλουια!!
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Γιώργος Σαββίδης

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 02 Ιούλ 2020, 11:53

ron-swanson έγραψε:Υποτίθεται οτι μια Παε πρέπει να έχει πάνω από έναν ποδοσφαιρανθρωπο. Δεν υπάρχουν άλλοι που να ασχολούνται με το ποδόσφαιρο μέσα στην ΠΑΕ πέρα από τον Ρέμπε; Τόσους πληρώνει ο Ιβάν. Δεν είναι λογικό να φέρει προπονητή ο Ρεμπε που δεν ξέρει τίποτα για το ελληνικό ποδόσφαιρο και ξέρει ελάχιστα για τον ΠΑΟΚ.

Δεν είναι ακριβώς έτσι.
Ο Ρέμπε επιλέχθηκε λόγω της ειδικότητάς του σε κάτι. Βάσει ειδικότητας λοιπόν, αυτός θα ψάξει και θα προτείνει ποιος είναι ο πιο κατάλληλος προπονητής. Δεν σημαίνει ότι ο πιο κατάλληλος θα είναι και ο καλύτερος εν γένει. Θα είναι όμως ο καλύτερος για το τωρινό ρόστερ του ΠΑΟΚ και για την ομάδα που πρόκειται να κτίσει τα επόμενα 3 χρόνια.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89945
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες