Γήπεδο Τούμπας - Γενική Συζήτηση

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Γήπεδο Τούμπας - Γενική Συζήτηση

Δημοσίευσηαπό Andrew R » Παρ 12 Αύγ 2022, 15:27

adman έγραψε:Όχι παιδια, δεν πάει έτσι. Τώρα που η αεχ πάει σε γήπεδο μισής χωρητικότητας απ το ΟΑΚΑ, θα συρρικνωθεί στο μισό σα μέγεθος... ε ρε τι ακούμε εδώ μέσα...

Παρακαλώ στοιχειώδη σοβαρότητα !
Η έδρα της ΑΕΚ ήταν η νέα Φιλαδέλφεια. Το ΟΑΚΑ δεν υπήρξε ποτέ έδρα της. Και ναι η καινούργια χωρητικότητα του γηπέδου της ΑΕΚ είναι μεγαλύτερη από την παλια.
Andrew R
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Κυρ 21 Δεκ 2014, 23:31

Re: Γήπεδο Τούμπας - Γενική Συζήτηση

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Παρ 12 Αύγ 2022, 15:29

psykoman έγραψε:Αν δεν με απατα η μνημη μου στην χρονια του κλεμμενου ειχαμε 18-19 χιλιαδες και την επομενη 22154 που ειναι και το ρεκορ μας...σ αυτο ειχε κοφτη τις 22000 και τα 154 ηταν διαρκειας ανεργων κτλ.
πιο πριν πρεπει να ειχαμε ρεκορ 13-14 χιλαδες...με καθε επιφυλαξη τα νουμερα.

2008-2009-2010
19.000
21.000
19.000

Χωρις πρωτάθλημα
Χωρίς νταμπλ
Χωρίς c.l
Σε παλιό γήπεδο

Γιατί απλά ο κόσμος είδε κάτι
--------------------------------------------------------------
Ο αποκλεισμός είναι πισωγύρισμα και έτσι θέλω να τον αντιμετωπίσετε όλοι.
Δεν θέλω να νιώθει κανένας χαρούμενος που θα παίζουμε ένα παιχνίδι την εβδομάδα.
---------------------------------------------------------------

Ιβάν Σαββίδης.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7765
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Γήπεδο Τούμπας - Γενική Συζήτηση

Δημοσίευσηαπό psykoman » Παρ 12 Αύγ 2022, 15:40

Μαλλον με απατα η μνημη μου...
Με ποιον δεν ξερω...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ο πολεμος ξεκινησε:
Αν προχωρησω, ακολουθηστε με
Αν υποχωρησω, σκοτωστε με
Αν σκοτωθω, εκδικηθειτε με


υ.γ.Ολα στον βωμο της εξελιξης:Μετα τα γενοσημα φαρμακα αποκτησαμε και γενοσημους οπαδους.
Άβαταρ μέλους
psykoman
 
Δημοσιεύσεις: 2632
Εγγραφή: Τρί 05 Φεβ 2008, 22:39
Τοποθεσία: Σερρες

Re: Γήπεδο Τούμπας - Γενική Συζήτηση

Δημοσίευσηαπό Andrew R » Παρ 12 Αύγ 2022, 15:40

psykoman έγραψε:
Andrew R έγραψε:Έτσι ακριβώς. Είχαμε το γελοίο αφήγημα να πάρουμε το γήπεδο από την Τούμπα και να το πάμε στην μέση του πουθενά . Ευτυχώς αυτό ξεπεράστηκε τώρα έχουμε νέα ιστορία που κάποιοι ονειρεύονται να φτιάξει ο ΠΑΟΚ μας με δισεκατομμυριούχο πρόεδρο γήπεδο μικρότερο από αυτό που μας κληροδότησαν οι παππούδες μας


Ναι δεν βλεπεις...ο πρωταθλητης λαος εχει γαμηθει στα σολντ αουτ.
Να δουμε ποσο κοσμο θα εχει την αλλη Κυριακη...15000 βαρια...τοσο λαχταραει ο κοσμος να δει την ομαδα.
Αν ειχαμε τωρα 40000 θα ηταν παραπανω απ το μισο αδειο.

Και να ξερεις οτι δεν με νοιαζει και καθολου να μεινουν οι πανηγυρτζηδες εξω...σιγα να μην κανω και 50000 γηπεδο για να το γεμιζουμε 1-2 φορες τον χρονο.


Ήμουν αθλητής στον ΠΑΟΚ από την δεκαετία του ογδόντα. Τότε μπαίναμε δωρεάν με την παρουσία του Αείμνηστου Καριοφυλη. Μετά επι Δεδεογλου βγηκαν οι πρώτες κάρτες ελευθέρας εισόδου για τους αθλητές του Α.Σ. Από τα μέσα περίπου της δεκαετίας του 90και ως σήμερα κάτοχος εισιτηρίου διαρκείας. Πότε το γήπεδο δεν γέμιζε σε όλες τις αγωνιστικές ούτε στα μακρινά 80s δεν γινόταν αυτό. Αλλά η τελική δύναμη της Τούμπας φαινόταν στα μεγάλα ντέρμπι κι στα τεράστια ευρωπαϊκά ραντεβού. 42000 συν σε ένα σωρό αγώνες. Ένα μικρό γήπεδο δεν μπορεί να γίνει ποτέ μεγάλο, η ομάδα όμως μπορεί να εξελιχθεί κι σε παρουσία σε ομίλους του Τσάμπιονς λιγκ να μην πέφτει καρφίτσα. Είναι άκρως ενοχλητική η στάση μερικών από σας να προσπαθείτε να μικρυνεται την ομάδα με κάθε τρόπο. Πόσο μάλλον που δύο από τους άμεσους ανταγωνιστές μας έχουν δρομολογήσει γήπεδα μεγαλύτερα από αυτά που είχαν.
Andrew R
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Κυρ 21 Δεκ 2014, 23:31

Re: Γήπεδο Τούμπας - Γενική Συζήτηση

Δημοσίευσηαπό theo-drama » Παρ 12 Αύγ 2022, 15:54

Εγώ πάλι λέω 51.926 να γίνει και θα είναι πίτα-τίγκα η Νέα Τούμπα.
Ήδη οι 29.000 δεν φτάνουν σήμερα, φίσκα είναι το γήπεδο,σε όλους τους αγώνες μας(τα καφέ της Σαλονίκης ήθελα να πω, λάθος μου).
Τιι ψέματα λέω.
theo-drama
Mr Ξερόλας 2019
 
Δημοσιεύσεις: 5522
Εγγραφή: Πέμ 22 Οκτ 2015, 20:04

Re: Γήπεδο Τούμπας - Γενική Συζήτηση

Δημοσίευσηαπό psykoman » Παρ 12 Αύγ 2022, 15:57

Για πες μου τωρα μιας και μιλας για τα γηπεδα των ανταγωνιστων.
Ποσο εχει το καραιταβλι;
Ποσο το σοφτεξ αρενα;
Κια ποσο θα εχει ο βοτανικος;
Ο πολεμος ξεκινησε:
Αν προχωρησω, ακολουθηστε με
Αν υποχωρησω, σκοτωστε με
Αν σκοτωθω, εκδικηθειτε με


υ.γ.Ολα στον βωμο της εξελιξης:Μετα τα γενοσημα φαρμακα αποκτησαμε και γενοσημους οπαδους.
Άβαταρ μέλους
psykoman
 
Δημοσιεύσεις: 2632
Εγγραφή: Τρί 05 Φεβ 2008, 22:39
Τοποθεσία: Σερρες

Re: Γήπεδο Τούμπας - Γενική Συζήτηση

Δημοσίευσηαπό Eagle1980 » Παρ 12 Αύγ 2022, 16:00

Andrew R έγραψε:
psykoman έγραψε:
Andrew R έγραψε:Έτσι ακριβώς. Είχαμε το γελοίο αφήγημα να πάρουμε το γήπεδο από την Τούμπα και να το πάμε στην μέση του πουθενά . Ευτυχώς αυτό ξεπεράστηκε τώρα έχουμε νέα ιστορία που κάποιοι ονειρεύονται να φτιάξει ο ΠΑΟΚ μας με δισεκατομμυριούχο πρόεδρο γήπεδο μικρότερο από αυτό που μας κληροδότησαν οι παππούδες μας


Ναι δεν βλεπεις...ο πρωταθλητης λαος εχει γαμηθει στα σολντ αουτ.
Να δουμε ποσο κοσμο θα εχει την αλλη Κυριακη...15000 βαρια...τοσο λαχταραει ο κοσμος να δει την ομαδα.
Αν ειχαμε τωρα 40000 θα ηταν παραπανω απ το μισο αδειο.

Και να ξερεις οτι δεν με νοιαζει και καθολου να μεινουν οι πανηγυρτζηδες εξω...σιγα να μην κανω και 50000 γηπεδο για να το γεμιζουμε 1-2 φορες τον χρονο.


Ήμουν αθλητής στον ΠΑΟΚ από την δεκαετία του ογδόντα. Τότε μπαίναμε δωρεάν με την παρουσία του Αείμνηστου Καριοφυλη. Μετά επι Δεδεογλου βγηκαν οι πρώτες κάρτες ελευθέρας εισόδου για τους αθλητές του Α.Σ. Από τα μέσα περίπου της δεκαετίας του 90και ως σήμερα κάτοχος εισιτηρίου διαρκείας. Πότε το γήπεδο δεν γέμιζε σε όλες τις αγωνιστικές ούτε στα μακρινά 80s δεν γινόταν αυτό. Αλλά η τελική δύναμη της Τούμπας φαινόταν στα μεγάλα ντέρμπι κι στα τεράστια ευρωπαϊκά ραντεβού. 42000 συν σε ένα σωρό αγώνες. Ένα μικρό γήπεδο δεν μπορεί να γίνει ποτέ μεγάλο, η ομάδα όμως μπορεί να εξελιχθεί κι σε παρουσία σε ομίλους του Τσάμπιονς λιγκ να μην πέφτει καρφίτσα. Είναι άκρως ενοχλητική η στάση μερικών από σας να προσπαθείτε να μικρυνεται την ομάδα με κάθε τρόπο. Πόσο μάλλον που δύο από τους άμεσους ανταγωνιστές μας έχουν δρομολογήσει γήπεδα μεγαλύτερα από αυτά που είχαν.

Με το ιδιο σκεπτικό το είπα και εγώ το 41926 ,Δεν γινετε να φτιαχνουμε γηπεδό με μικρότερη χωρητικότητα απο αυτην που γεμίζαμε στα 80''
Άβαταρ μέλους
Eagle1980
 
Δημοσιεύσεις: 2694
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιαν 2016, 05:50

Re: Γήπεδο Τούμπας - Γενική Συζήτηση

Δημοσίευσηαπό theo-drama » Παρ 12 Αύγ 2022, 16:01

psykoman έγραψε:
Andrew R έγραψε:Έτσι ακριβώς. Είχαμε το γελοίο αφήγημα να πάρουμε το γήπεδο από την Τούμπα και να το πάμε στην μέση του πουθενά . Ευτυχώς αυτό ξεπεράστηκε τώρα έχουμε νέα ιστορία που κάποιοι ονειρεύονται να φτιάξει ο ΠΑΟΚ μας με δισεκατομμυριούχο πρόεδρο γήπεδο μικρότερο από αυτό που μας κληροδότησαν οι παππούδες μας


Ναι δεν βλεπεις...ο πρωταθλητης λαος εχει γαμηθει στα σολντ αουτ.
Να δουμε ποσο κοσμο θα εχει την αλλη Κυριακη...15000 βαρια...τοσο λαχταραει ο κοσμος να δει την ομαδα.
Αν ειχαμε τωρα 40000 θα ηταν παραπανω απ το μισο αδειο.



++++++======
Και να ξερεις οτι δεν με νοιαζει και καθολου να μεινουν οι πανηγυρτζηδες εξω...σιγα να μην κανω και 50000 γηπεδο για να το γεμιζουμε 1-2 φορες τον χρονο.
theo-drama
Mr Ξερόλας 2019
 
Δημοσιεύσεις: 5522
Εγγραφή: Πέμ 22 Οκτ 2015, 20:04

Re: Γήπεδο Τούμπας - Γενική Συζήτηση

Δημοσίευσηαπό psykoman » Παρ 12 Αύγ 2022, 16:02

Για να μην ζοριζεσαι

Καραιταβλι 32115
Σοφτεξ αρενα 31200
Για βοτανικο λεν κοντα στις 35000
Ο πολεμος ξεκινησε:
Αν προχωρησω, ακολουθηστε με
Αν υποχωρησω, σκοτωστε με
Αν σκοτωθω, εκδικηθειτε με


υ.γ.Ολα στον βωμο της εξελιξης:Μετα τα γενοσημα φαρμακα αποκτησαμε και γενοσημους οπαδους.
Άβαταρ μέλους
psykoman
 
Δημοσιεύσεις: 2632
Εγγραφή: Τρί 05 Φεβ 2008, 22:39
Τοποθεσία: Σερρες

Re: Γήπεδο Τούμπας - Γενική Συζήτηση

Δημοσίευσηαπό theo-drama » Παρ 12 Αύγ 2022, 16:05

Doomlord4 έγραψε:
psykoman έγραψε:Αν δεν με απατα η μνημη μου στην χρονια του κλεμμενου ειχαμε 18-19 χιλιαδες και την επομενη 22154 που ειναι και το ρεκορ μας...σ αυτο ειχε κοφτη τις 22000 και τα 154 ηταν διαρκειας ανεργων κτλ.
πιο πριν πρεπει να ειχαμε ρεκορ 13-14 χιλαδες...με καθε επιφυλαξη τα νουμερα.

2008-2009-2010
19.000
21.000
19.000

Χωρις πρωτάθλημα
Χωρίς νταμπλ
Χωρίς c.l
Σε παλιό γήπεδο

Γιατί απλά ο κόσμος είδε κάτι






Άρα σολντ άουτ γιοκ, δεν είχαμε ποτέ σχεδόν 29.000 θεατες.,ασχετως αν βλέπαμε κάτι καλό 'η όχι.
theo-drama
Mr Ξερόλας 2019
 
Δημοσιεύσεις: 5522
Εγγραφή: Πέμ 22 Οκτ 2015, 20:04

Re: Γήπεδο Τούμπας - Γενική Συζήτηση

Δημοσίευσηαπό theo-drama » Παρ 12 Αύγ 2022, 16:06

psykoman έγραψε:Για πες μου τωρα μιας και μιλας για τα γηπεδα των ανταγωνιστων.
Ποσο εχει το καραιταβλι;
Ποσο το σοφτεξ αρενα;
Κια ποσο θα εχει ο βοτανικος;




Πάνω από 34.000 ΌΧΙ.
theo-drama
Mr Ξερόλας 2019
 
Δημοσιεύσεις: 5522
Εγγραφή: Πέμ 22 Οκτ 2015, 20:04

Re: Γήπεδο Τούμπας - Γενική Συζήτηση

Δημοσίευσηαπό BlackFriday » Παρ 12 Αύγ 2022, 16:07

Doomlord4 έγραψε:
BlackFriday έγραψε:Τότε ήταν η χρονιά μετά το νταμπλ

Δηλαδή δεν θα ξαναπάρουμε;
Ή δεν θα γίνει κ μεγάλος χαμός σε χρονιές c.l ; (καποια στιγμη)
Δεν είχαμε άλλες χρονιές με 18 και 19 χιλιάδες διαρκείας προ νταμπλ;

Μωρέ για εμένα τα διαρκείας πρέπει να γίνονται καπνός ανεξάρτητα από νταμπλ, πρωταθλήματα και ch.l. Απλά αναφέρω ότι η χρονιά πριν τον κοβιντ ήταν όλως τυχαίως και η χρονιά μετά το νταμπλ.
BlackFriday
 
Δημοσιεύσεις: 2960
Εγγραφή: Τετ 01 Μαρ 2017, 17:48

Re: Γήπεδο Τούμπας - Γενική Συζήτηση

Δημοσίευσηαπό giliopoulos » Παρ 12 Αύγ 2022, 16:08

theo-drama έγραψε:
Doomlord4 έγραψε:
psykoman έγραψε:Αν δεν με απατα η μνημη μου στην χρονια του κλεμμενου ειχαμε 18-19 χιλιαδες και την επομενη 22154 που ειναι και το ρεκορ μας...σ αυτο ειχε κοφτη τις 22000 και τα 154 ηταν διαρκειας ανεργων κτλ.
πιο πριν πρεπει να ειχαμε ρεκορ 13-14 χιλαδες...με καθε επιφυλαξη τα νουμερα.

2008-2009-2010
19.000
21.000
19.000

Χωρις πρωτάθλημα
Χωρίς νταμπλ
Χωρίς c.l
Σε παλιό γήπεδο

Γιατί απλά ο κόσμος είδε κάτι






Άρα σολντ άουτ γιοκ, δεν είχαμε ποτέ σχεδόν 29.000 θεατες.,ασχετως αν βλέπαμε κάτι καλό 'η όχι.


Τι εννοεις σολντ αουτ. Στα διαρκειας εμπαινε κοφτης για να υπαρχουν και καποια ελευθερα εισητηρια.
Εγιναν πολλα σολντ αουτ τοτε
giliopoulos
 
Δημοσιεύσεις: 2106
Εγγραφή: Τρί 24 Δεκ 2013, 18:06

Re: Γήπεδο Τούμπας - Γενική Συζήτηση

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Παρ 12 Αύγ 2022, 16:14

Eagle1980 έγραψε:
Andrew R έγραψε:
psykoman έγραψε:
Ήμουν αθλητής στον ΠΑΟΚ από την δεκαετία του ογδόντα. Τότε μπαίναμε δωρεάν με την παρουσία του Αείμνηστου Καριοφυλη. Μετά επι Δεδεογλου βγηκαν οι πρώτες κάρτες ελευθέρας εισόδου για τους αθλητές του Α.Σ. Από τα μέσα περίπου της δεκαετίας του 90και ως σήμερα κάτοχος εισιτηρίου διαρκείας. Πότε το γήπεδο δεν γέμιζε σε όλες τις αγωνιστικές ούτε στα μακρινά 80s δεν γινόταν αυτό. Αλλά η τελική δύναμη της Τούμπας φαινόταν στα μεγάλα ντέρμπι κι στα τεράστια ευρωπαϊκά ραντεβού. 42000 συν σε ένα σωρό αγώνες. Ένα μικρό γήπεδο δεν μπορεί να γίνει ποτέ μεγάλο, η ομάδα όμως μπορεί να εξελιχθεί κι σε παρουσία σε ομίλους του Τσάμπιονς λιγκ να μην πέφτει καρφίτσα. Είναι άκρως ενοχλητική η στάση μερικών από σας να προσπαθείτε να μικρυνεται την ομάδα με κάθε τρόπο. Πόσο μάλλον που δύο από τους άμεσους ανταγωνιστές μας έχουν δρομολογήσει γήπεδα μεγαλύτερα από αυτά που είχαν.

Με το ιδιο σκεπτικό το είπα και εγώ το 41926 ,Δεν γινετε να φτιαχνουμε γηπεδό με μικρότερη χωρητικότητα απο αυτην που γεμίζαμε στα 80''


Τα 80s ανήκουν 40 χρονια πίσω, οι συγκρίσεις είναι αστοχες.
Στα 80s θα πήγαινες γήπεδο ή δε θα έβλεπες μπάλα καθόλου.
Τώρα πας καφέ να δεις ΠΑΟΚ και δίπλα οθόνη βλέπεις ταυτόχρονα τη Λίβερπουλ και στο καπάκι τη Μίλαν.
Μην πω ότι βλέπεις τη μπράγκα γτ κλείνεις δελτίο.
Ή ακόμα κ σπίτι σου το κάνεις.
Άλλο τα 80s , άλλαξαν οι ζωές μας και δε γυρνάνε πίσω
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5567
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Γήπεδο Τούμπας - Γενική Συζήτηση

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Παρ 12 Αύγ 2022, 16:26

Δηλ...σοβαρα τώρα..θα αρχίσετε την αντιπαράθεση για το πόσες θέσεις πρέπει να έχει το νέο γήπεδο;


Ρε εεεε πάτε καλά στα μυαλά σας;
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas
 
Δημοσιεύσεις: 6005
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 15:12
Τοποθεσία: seven hill town

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες