Θανάσης Κατσαρής

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Θανάσης Κατσαρής

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Δευτ 18 Ιούλ 2011, 18:35

καλοκαιρι ειναι ρε οπλαρχηγε απο σεπτεμβριο οκομβριο πες νοεμβρια αντε δεκεμβριο δυσκολα λογω χριστουγεννων ιανουαρι καλυτερα, ή φεβρουαριο μαρτιο μετα ερχεται πασχα αστο..μετα καλοκαιριαζει απο σεπτεμβριο μωρε
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Θανάσης Κατσαρής

Δημοσίευσηαπό kos » Δευτ 18 Ιούλ 2011, 18:43

desperando έγραψε:τα χρεη ομως δεν εχουν καμια σχεση με το ποιος ειναι μεγαλομετοχος. μπορω εγω για παραδειγμα να παρω τις μετοχές στην αύξηση και να βαλω στην διοικηση καποιους μπροστινούς οπου θα ειναι αυτοι που θα αναλαβουν τα χρεη και δεν θα εχω εγω καμια επιβάρυνση


οπως ακριβως εγινε στις γριες στην μετα οεο εποχη.
εαν το δουμε ετσι ειναι ενθαρρυντικο οτι ο σαχπα θελει πρωτα διοικηση πρωτοδικειου και αιρετη οταν ρυθμιστουν τα χρεη. το αρνητικο ειναι οτι δεν υπαρχει περιπτωση να του την δωσει το ΠΑΣΟΚ.
δυστηχως για αυτον μαλλον εκανε λαθος που επελεξε να μπει μεσω φλωριδη. προβλεπω προσωρινη αποσυρση και επαναφορα με νεο οχημα. θα εχει ανοιξει και η αυξηση....
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4901
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: Θανάσης Κατσαρής

Δημοσίευσηαπό Emprostisghsoitrelamenoi » Τετ 01 Φεβ 2012, 18:39

Kατσαρή αν ισχύουν όλα αυτά που σου καταλογίζουν πάρε μπούλο χθες.
15 χρόνια τα ίδια και τα ίδια.
http://paokfans-utd.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
Emprostisghsoitrelamenoi
 
Δημοσιεύσεις: 1907
Εγγραφή: Τρί 12 Ιούλ 2011, 16:31
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά.

Re: Θανάσης Κατσαρής

Δημοσίευσηαπό Maximus » Τετ 01 Φεβ 2012, 18:49

Με ενα ντου μπορει να φύγει και αυτος... :lol: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Θανάσης Κατσαρής

Δημοσίευσηαπό eorptol » Τετ 01 Φεβ 2012, 18:50

kos έγραψε:
desperando έγραψε:τα χρεη ομως δεν εχουν καμια σχεση με το ποιος ειναι μεγαλομετοχος. μπορω εγω για παραδειγμα να παρω τις μετοχές στην αύξηση και να βαλω στην διοικηση καποιους μπροστινούς οπου θα ειναι αυτοι που θα αναλαβουν τα χρεη και δεν θα εχω εγω καμια επιβάρυνση


οπως ακριβως εγινε στις γριες στην μετα οεο εποχη.
εαν το δουμε ετσι ειναι ενθαρρυντικο οτι ο σαχπα θελει πρωτα διοικηση πρωτοδικειου και αιρετη οταν ρυθμιστουν τα χρεη. το αρνητικο ειναι οτι δεν υπαρχει περιπτωση να του την δωσει το ΠΑΣΟΚ.
δυστηχως για αυτον μαλλον εκανε λαθος που επελεξε να μπει μεσω φλωριδη. προβλεπω προσωρινη αποσυρση και επαναφορα με νεο οχημα. θα εχει ανοιξει και η αυξηση....

θα ειναι το ΠΑΣΟΚ το καλοκαίρι στην κυβέρνηση ; Δύσκολο
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Θανάσης Κατσαρής

Δημοσίευσηαπό eorptol » Τετ 01 Φεβ 2012, 18:51

Maximus έγραψε:Με ενα ντου μπορει να φύγει και αυτος... :lol: :opaokara:

έχουμε και την τεχνογνωσία στο θέμα αυτο :):):):)
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Θανάσης Κατσαρής

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Τετ 01 Φεβ 2012, 18:55

Emprostisghsoitrelamenoi έγραψε:Kατσαρή αν ισχύουν όλα αυτά που σου καταλογίζουν πάρε μπούλο χθες.
15 χρόνια τα ίδια και τα ίδια.



ΕΔΩ, θα συμφωνήσω... Πολλά τα ύποπτα χρόνια τώρα...
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13079
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Θανάσης Κατσαρής

Δημοσίευσηαπό astronaut » Τρί 10 Φεβ 2015, 18:13

Γειά σου Γιώργαρε Χασιώτη με τις σπόντες σου (στο 15.25)



Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Δηλώνω ρητά & κατηγορηματικά ότι δεν έχω καμία άκρη & πηγή

Β.Μ.: Ιδανικό σενάριο να κατέβει ο Σαρρής κι ο Βασίλης (Κορέας, σελ.17)

Το πρόβλημα του ΠΑΟΚ είναι ο ίδιος ο ΠΑΟΚ (Άγγελος 1997)

https://www.youtube.com/watch?v=oCK6nRkS4SU
Άβαταρ μέλους
astronaut
 
Δημοσιεύσεις: 2163
Εγγραφή: Δευτ 09 Δεκ 2013, 03:24
Τοποθεσία: On Tour

Re: Θανάσης Κατσαρής

Δημοσίευσηαπό astronaut » Τετ 01 Απρ 2015, 22:49

Πολλά τα θέματα που απασχόλησαν στην Γενική Συνέλευση του Ερασιτέχνη... Αυτή έγινε μια μέρα πριν τις εκλογές του Α.Σ., στις οποίες υπάρχει ένα ψηφοδέλτιο και αυτό είναι του Θανάση Κατσαρή. Για τον τελευταίο μίλησε με πολύ καλά λόγια ο Νίκος Βεζυρτζής ενώ ο πρόεδρος του Α.Σ. εξήρε την παρουσία του Ιβάν Σαββίδη στην ΠΑΕ και τόνισε ότι κρατά όρθιο συνολικά τον ΠΑΟΚ. Από εκεί και πέρα αποφασίστηκε η νέα διοίκηση του Α.Σ. να διαπραγματευτεί τη νέα σχέση του τμήματος βόλεϊ με τον Γιώργο Ανδρέου, ο οποίος ανακοίνωσε την πρόθεσή του να κάνει το τμήμα ανώνυμη εταιρία.
Κάποια στιγμή η κουβέντα έφτασε και στον "Ελληνικό Χρυσό" με αποτέλεσμα να υπάρξει ένταση ενώ κατά τα άλλα, έγινε γνωστό πως είναι πολύ κοντά σε συμφωνία ο Ερασιτέχνης με τον παλιό πρόεδρο, Λάκη Οικονομίδη για να λύσουν εξωδικαστικά μία οικονομική διαμάχη τους. Πριν την έναρξη της συνεδρίασης τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Παναγιώτη Ποικιλίδη και των άλλων ΠΑΟΚτσήδων που έχουν φύγει από την ζωή. Μάλιστα, ο έφορος της Πάλης, Δημήτρης Τσεκερίδης πρότεινε να γίνεται κάθε χρόνο τουρνουά στην μνήμη του αδικοχαμένου Ολυμπιονίκη και να ζητήσει ο ΑΣ την μετονομασία του κλειστού της Σταυρούπολης, σε "Παναγιώτης Ποικιλίδης". Τέλος, ιδρύθηκε νέο τμήμα στον Ερασιτέχνη και αυτό είναι το λακρός.
Βεζυρτζής: "Να τα χιλιάσει ο Κατσαρής"

Πρόεδρος της Συνέλευσης επιλέχτηκε ο Νίκος Βεζυρτζής ο οποίος έκανε μία αρχική τοποθέτηση: "Θέλω να πω ότι δεν προβάλλονται όσο πρέπει αυτά που κάνει ο Ερασιτέχνης. Μας έφεραν εδώ δύο Κύπελλα φέτος, δεν χρωστάνε πουθενά και εμείς είμαστε σφιγμένοι απέναντί τους. Πριν μπούμε μέσα έμαθα ότι ετοιμάζουν να ιδρύσουν και άλλο τμήμα. Μπράβο σ' αυτούς που θα το κάνουν. Συγχαρητήρια σε όλους τους εφόρους των τμημάτων που έφεραν επιτυχίες. Κάνω και ένα παράπονο. Οι αθλητές είναι σαφώς αυτοί που παίζουν. Πρέπει όμως να λέμε και τα μπράβο, να αφιερώνονται οι επιτυχίες στις διοικήσεις αυτών των τμημάτων. Αυτοί κάνουν τις επιλογές αθλητών, προπονητών κλπ. Λέμε ο ΠΑΟΚ του Ίβκοβιτς, του Άγγελου. Υπάρχουν όμως και οι διοικήσεις Οι προπονητές και οι παίκτες φεύγουν. Ας χαρίζουν στις συνεντεύξεις τους οι αθλητές τις επιτυχίες στους ανθρώπους που έτρεξαν για να τους στηρίξουν".


Κατσαρής: "Όσα γίνονται, δεν προβάλλονται όσο πρέπει"
Από την πλευρά του ο πρόεδρος του Α.Σ. ΠΑΟΚ, Θανάσης Κατσαρής, τόνισε: "Είναι γεγονός ότι δεν προβάλλονται όλα όσα γίνονται όσο πρέπει. Δεν γίνεται όμως να προβληθούν από εμάς γιατί θα λένε ότι προβάλλουμε τους εαυτούς μας. Αυτά πρέπει να τα προβάλλει ο κόσμος του ΠΑΟΚ και οι άλλοι παράγοντες".


Για την ανάθεση του τμήματος βόλεϊ στον Γιώργο Ανδρέου, είπε: "Ζήτησε να διαχειριστεί μόνος του τα του ΤΑΠ. Κυρίως μόνος του κινεί οικονομικά το τμήμα βόλεϊ. Σ' αυτόν οφείλεται κυρίως η επιτυχία. Εμείς αποφασίσαμε να βοηθήσουμε προς αυτή την κατεύθυνση. Θέλουμε την έγκριση της Γ.Σ. να συζητήσει η νέα διοίκηση τη νέα σχέση που θα έχει ο κύριος Ανδρέου με το τμήμα βόλεϊ. Εμείς θέλουμε να διασφαλίσουμε τα συμφέροντα του Ερασιτέχνη, γιατί μην ξεχνάτε ότι πλέον το τμήμα βόλεϊ θα λειτουργήσει όπως η ΠΑΕ και η ΚΑΕ" .


Ανδρέου: "Θα συνεχίσουμε την προσπάθεια που κάνουμε"
Ο πρόεδρος του ΤΑΠ, Γιώργος Ανδρέου ανέφερε: "Εδώ και ένα μήνα έχω κάνει ένα αίτημα στο Δ.Σ. για μία νέα σχέση που θα ήθελα να έχω με το τμήμα βόλεϊ. Εχει να κάνει με έναν πολύ σοβαρό προγραμματισμό που ήδη έχουμε συζητήσει. Φέτος, κάναμε έναν πραγματικά μεγάλο αγώνα. Ολο τον κόσμο του ΠΑΟΚ τον κάναμε περήφανο με το πρώτο Κύπελλο στην ιστορία. Επειδή του χρόνου και στην Ελλάδα και στην Ευρώπη θα υπάρχουν μεγαλύτερες υποχρεώσεις ζήτησα το μάνατζμεντ. Εγώ μπορώ να υποσχεθώ ότι την προσπάθεια που κάνουμε εδώ και επτά χρόνια και θα την συνεχίσουμε".

Για την διαφορά που υπάρχει με την νέα πρόταση, απάντησε: "Επειδή το βόλεϊ με τον νέο νόμο θα μπορεί να γίνει ΑΕ, προτρέχω για να είμαι έτοιμος. Έχουμε άριστη σχέση και αλληλοβοήθεια. Ο Κατσαρής δεν τα λέει όλα γιατί βοήθησε πολύ και αυτός σ' αυτή την επιτυχία. Το βόλεϊ θέλουμε να γίνει ΑΕ το ίδιο θα γίνει και με άλλες εταιρίες".

Για την χορηγία του "Ελληνικού Χρυσού", είπε: "Για φέτος δεν έχουμε χορηγία του Ελληνικού Χρυσού, ούτε έχω συζητήσεις. Εγώ χρηματοδοτώ ως επί το πλείστον και κάποιο κομμάτι ο Ερασιτέχνης. Εγώ ψάχνω για χορηγούς δεν μπορώ να πω τι θα γίνει στο μέλλον. Η εταιρία αυτή έχει δύσκολα ζητήματα τώρα και δεν νομίζω ότι ασχολείται από αυτά".

Συζήτηση με ενστάσεις για τον "Ελληνικό Χρυσό"
Σε εκείνο το σημείο ζητήθηκε από ορισμένους η δέσμευση ότι δεν θα γίνει ποτέ ξανά συζήτηση με τον "Ελληνικό Χρυσό" και ο Κατσαρής ξεκαθάρισε: "Αν υπάρξει χορηγία του Χρυσού είμαστε υποχρεωμένοι να την πάρουμε".
Κάποιοι τον κατηγόρησαν για πολιτικά παιχνίδια στις πλάτες του ΠΑΟΚ και ο πρόεδρος του Α.Σ., είπε: "Ποτέ ο ΠΑΟΚ δεν ενεπλάκη σε πολιτικά παιχνίδια Δεν είναι ούτε με το ΠΑΣΟΚ, ούτε με την ΝΔ, ούτε με τον Χρυσό. Εμείς είμαστε με τον ΠΑΟΚ. Κι όταν ευχαριστήσαμε τον Βενιζέλο ήταν για κάτι που έκανε και βοηθούσε τον ΠΑΟΚ εκείνη την δεδομένη περίοδο. Με τον Χρυσό είναι οι μισοί σύνδεσμοι, οι άλλοι μισοί όχι. Εμείς είμαστε με τον ΠΑΟΚ. Αν έρθει χορηγία από τον... χαλκό, θα είμαστε με τον... χαλκό. Αν έρθουν τα σιτάρια θα είμαστε με τα σιτάρια. Αν είναι να μην πάρουμε τον Χρυσό, γιατί να παίρνουμε τον ΟΠΑΠ, τα Καζίνο; Το στοίχημα και ο τζόγος έχουν κλείσει σπίτια. Μέσα από αυτούς που δίνουν πρέπει να επιλέξουμε. Το κράτος δεν δίνει ούτε ένα ευρώ".

Προς το τέλος της συνεδρίασης ο Θανάσης Κατσαρής πήρε και πάλι τον λόγο για το θέμα: "Αν δεν ήμουν πρόεδρος του ΠΑΟΚ το τι θα έκανα για το θέμα του "Ελληνικού Χρυσού" το κρατάω για μένα. Τώρα όμως είμαι πρόεδρος του ΠΑΟΚ και νοιάζομαι γι' αυτόν. Τόσο χρόνια με είπαν Βενιζελικό, Καραμανλικό, Σαμαρικό. Με όλους αυτούς συναντήθηκα, αλλά δεν έβαλα ποτέ κανένα κόμμα πάνω από τον ΠΑΟΚ. Αυτό θέλω να ξέρετε".

Να σημειωθεί πως κατά την διάρκειας της συζήτησης για τον "Ελληνικό Χρυσό" ανέβηκαν αρκετά οι τόνοι και από μέλη της Συνέλευσης υπογραμμίστηκε: "Αν μιλάμε για ερασιτεχνικό τμήμα υπάρχει ηθικό θέμα. Αν μιλάμε για ΑΕ είναι αλλιώς. Αν γίνει ιδιοκτήτης ο κ. Ανδρέου τότε μπορεί να διαπραγματευτεί με όποιον θέλει. Θα αναλάβει όμως και το κόστος των αντιδράσεων του κόσμου". Μετά υπήρξε έντονος λεκτικός διάλογος μέλους με τον Κώστα Αμοιρίδη ο οποίος είναι εκ των βασικών χορηγών του ΠΑΟΚ. "Μην μιλάτε για τον μόνο χορηγό εδώ και δέκα χρόνια. Μην μιλάτε έτσι για τον κ. Αμοιρίδη", είπε ο Κατσαρής.

Το θέμα της ανάληψης του τμήματος βόλεϊ από τον Ανδρέου έκλεισε με την σύμφωνη γνώμη της πλειοψηφίας ότι το Δ.Σ. του Ερασιτέχνη ΠΑΟΚ θα εξουσιοδοτηθεί από το σώμα και θα διαπραγματευτεί με τον Γιώργου Ανδρέου για το μάνατζμεντ του τμήματος βόλεϊ. Κατά συνέπεια, ο κ. Ανδρέου θα έχει τη δυνατότητα να διαπραγματευτεί την όποια χορηγία και μόνο ένας ήταν που ψήφισε κατά.


Κατσαρής: "Ο Σαββίδης είναι σωτήρας για εμάς"
Για τον Ιβάν Σαβββίδη, ο Κατσαρής τόνισε: "Όταν ήρθε μας πίεσε να δεχθούμε την πρότασή του όπως ήθελε εκείνος. Κοιτώντας γύρω μας λέω καλά κάναμε. Ο Σαββίδης είναι ο σωτήρας μας. Γιατί αν δεν υπήρχε ΠΑΕ δεν θα υπήρχαν και έσοδα για τον Ερασιτέχνη. Και από ότι μαθαίνω βοηθά και την ΚΑΕ. Μέχρι σήμερα μας έδινε 600.000 ευρώ και είχαμε κρατήσει κάποια νοίκια. Φέτος, τελειώνουν αυτά, πάνε στην ΠΑΕ για δύο χρόνια όμως. Γιατί μετά συμπληρώνεται πενεταετία, λήγει η συμφωνία και θα συζητήσουμε ξανά. Θέλουμε να πάει καλά το ποδόσφαιρο γιατί αν πάει καλό αυτό πάει και όλος ο Ερασιτέχνης".

Οι συζητήσεις για το θέμα του Οικονομίδη
Να σημειωθεί πως εγκρίθηκε ομόφωνα να εξουσιοδοτηθεί η διοίκηση για να επέλθει μία εξωδικαστική λύση για την διεκδίκηση του Απόστολου Οικονομίδη απέναντι στον ΑΣ ΠΑΟΚ (ο Οικονομίδης διεκδικεί ένα ποσό). Ήδη έχουν αρχίσει οι συζητήσεις (το κλίμα είναι θετικό).

Το τμήμα λακρός
Στην Γ.Σ. ανακοινώθηκε πως θα υπάρχει και ένα νέο τμήμα που θα ιδρυθεί και αυτό είναι του Λακρός. Η νομική σύμβουλος του Ερασιτέχνη ΠΑΟΚ, Κατερίνα Γιαννακοπούλου που έχει κάνει τις επαφές, εξήγησε: "Πρόκειται για ένα άθλημα που ήταν Ολυμπιακό στις αρχές του 20ου αιώνα. Το αρχαιότερο στην Βόρεια Αμερική. Παίζεται με ρακέτα, κάτι σαν μπέιζμπολ και εξέφρασε την επιθυμία να το κάνει και να το χρηματοδοτήσει ένας σύλλογος ομογενών από την Αμερική. Στόχος του να υπάρχει τμήμα γιατί το 2020 θα γίνει ξανά Ολυμπιακό. Η ομάδα θα απαρτίζεται κυρίως από ομογενείς και του χρόνου θα παίξει στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα με τα χρώματα του ΠΑΟΚ. Το καλοκαίρι θα γίνει μεγάλο τουρνουά στην Χαλκιδική με ομάδες απ' όλον τον κόσμο. Έχει συμφωνήσει και ο ΑΝΤ1 να το προβάλλει το τουρνουά. Στο τραπέζι που ήταν οι ομιλούντες, υπήρχαν και τα δύο Κύπελλα από το τμήμα βόλει και το τμήμα του χάντμπολ.
Δηλώνω ρητά & κατηγορηματικά ότι δεν έχω καμία άκρη & πηγή

Β.Μ.: Ιδανικό σενάριο να κατέβει ο Σαρρής κι ο Βασίλης (Κορέας, σελ.17)

Το πρόβλημα του ΠΑΟΚ είναι ο ίδιος ο ΠΑΟΚ (Άγγελος 1997)

https://www.youtube.com/watch?v=oCK6nRkS4SU
Άβαταρ μέλους
astronaut
 
Δημοσιεύσεις: 2163
Εγγραφή: Δευτ 09 Δεκ 2013, 03:24
Τοποθεσία: On Tour

Re: Θανάσης Κατσαρής

Δημοσίευσηαπό astronaut » Πέμ 02 Απρ 2015, 20:51

Του Ντίνου Καραμητρούση

"Αν υπάρξει χορηγία του (Ελληνικού) Χρυσού είμαστε υποχρεωμένοι να την πάρουμε". Αυτό είπε ο πρόεδρος του ΑΣ ΠΑΟΚ Θανάσης Κατσαρής στην χθεσινή Γενική Συνέλευση και αν μου επιτρέπει να διαφωνήσω μαζί του και όχι μόνο, να έχω σφοδρές αντιρρήσεις για την λογική του. Ο αξιοσέβαστος κατά τα άλλα και φίλος πρόεδρος, οπαδός της λαϊκής και ευρείας απηχήσεως ρήσης "ο ΠΑΟΚ πάνω από όλα" στο βωμό της συντήρησης και του αξιόμαχου των τμημάτων εξομοιώνει και ισοπεδώνει κάποια πράγματα που δεν θα έπρεπε.
Δεν είναι σε όλα τα ζητήματα "ο ΠΑΟΚ πάνω από όλα". Υπάρχουν και άλλα που είναι πάνω από τον ΠΑΟΚ. Οπως ο σεβασμός στην ιστορία του συλλόγου, η αξιοπρέπεια του, το ευ αγωνίζεσθαι και η εντιμότητα με βάση το ένδοξο παρελθόν του.

Με την λογική του κ. προέδρου εύκολα θα μπορούσε να φανταστεί κανείς μελλοντικά κάποια εταιρεία χορηγό από την FYROM να αξιώνει σε περίοπτη θέση στην φανέλα ενός τμήματος την αναγραφή "Η Μακεδονία είναι αυτόνομη". Η οτιδήποτε άλλο τριτοκοσμικό για την αντίληψη, την ευαισθησία και τον πατριωτισμό του κάθε ΠΑΟΚτσή και μη. Ο κ. Κατσαρής προφανώς λησμονεί εσκεμμένα πως ο ΠΑΟΚ προέρχεται από τις χαμένες πατρίδες κι εδώ στη Θεσσαλονίκη ιδρύθηκε για να στεγάσει καημούς και πόθους ξεριζωμένων προσφύγων.

Αν σήμερα ο αγαπητός πρόεδρος βάζει τόοοοοσο νερό στο κρασί του, στο βωμό ενός τμήματος που τώρα είναι στην ακμή του αλλά πριν μερικά χρόνια ισορροπούσε μεταξύ φθοράς και ανυπαρξίας, τότε παραγνωρίζει πως η συγκεκριμένη εταιρεία δημιουργεί νέους ...πρόσφυγες στην Χαλκιδική, με την βάναυση λειτουργία της απέναντι στο φυσικό περιβάλλον και για λογαριασμό κάποιων αδηφάγων οικονομικών κέντρων. Στο κάτω κάτω οφείλει να δει πως το θέμα έχει ξεφύγει εδώ και λίγα χρόνια να είναι μόνο οικονομικό, όπως έτσι το βλέπει ο ίδιος. Στους δρόμους εξακολουθούν να γίνονται πορείες, χιλιάδες έχουν κινητοποιηθεί για το ζήτημα και δεκάδες έχουν εμπλακεί σε ατέρμονες δικαστικούς αγώνες για την αντίθεση τους στο φαινόμενο της ερημοποίησης ενός καταπληκτικού φυσικού τοπίου, που ελάχιστα χιλιόμετρα απέχει από την δική του κατοικία.

Αν δεν ξέρει τι εστί "Ελληνικός Χρυσός" ας ενημερωθεί καλύτερα και ας μην τα αναγάγει όλα σε λεφτά, και κέρδος ακόμα και σε διακρίσεις ενός τμήματος. Αν είναι έτσι συνθηκολογώ προσωπικά να μην πάρει το βόλεϊ του ΠΑΟΚ άλλον τίτλο ή ακόμα και να διαλυθεί από το να διαλυθεί το σύμπαν στις Σκουριές και το πανέμορφο δάσος του, να καταστραφεί ο υδροφόρος ορίζων σε μια από τις καλύτερες και πλουσιότερες φυσικές γωνίες της Ευρώπης.

Για να μην μακρηγορώ άλλο στο θέμα θα πω το εξής. Η Καναδή συγγραφέας και ακτιβίστρια, Ναόμι Κλαϊν, συγγραφέας του best seller "Το δόγμα του σοκ" και πλήθος άλλων βιβλίων με εκατομμύρια πωλήσεις σε όλο τον πλανήτη μετά την επίσκεψη της στο τόπο της εξόρυξης, είπε σε ομιλία της στις εγκαταστάσεις της ΒΙΟΜΕ κοντά στο Κλειστό γήπεδο της ομάδας στη Θέρμη, πριν ενάμιση περίπου χρόνο: "Ντρέπομαι που είμαι Καναδή και συμπατριώτες μου είναι αυτοί που καταστρέφουν αυτό το πανέμορφο φυσικό περιβάλλον, αυτό το καταπληκτικό δάσος και δημιουργούν συνθήκες μη αναστρέψιμες".

Αυτά κ. πρόεδρε με όλο τον σεβασμό".
Δηλώνω ρητά & κατηγορηματικά ότι δεν έχω καμία άκρη & πηγή

Β.Μ.: Ιδανικό σενάριο να κατέβει ο Σαρρής κι ο Βασίλης (Κορέας, σελ.17)

Το πρόβλημα του ΠΑΟΚ είναι ο ίδιος ο ΠΑΟΚ (Άγγελος 1997)

https://www.youtube.com/watch?v=oCK6nRkS4SU
Άβαταρ μέλους
astronaut
 
Δημοσιεύσεις: 2163
Εγγραφή: Δευτ 09 Δεκ 2013, 03:24
Τοποθεσία: On Tour

Re: Θανάσης Κατσαρής

Δημοσίευσηαπό eorptol » Πέμ 02 Απρ 2015, 21:06

Τον καραμητρο τον θυμάμαι που τον ειρωνευονταν αυτόν και τον ΠΑΟΚ μες στα μούτρα του στις ραδιοφωνικές του ανταποκρισεις και αυτός..... Χαζογελουσε.... Και ο βοιτσιδης το ίδιο.... Είδα το όνομα του και θυμήθηκα πόσο ξεφτυλιζοταν σε πανελλαδική ακρόαση
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Θανάσης Κατσαρής

Δημοσίευσηαπό astronaut » Πέμ 02 Απρ 2015, 21:18

Διάβαζε Κόλκα & Βασιλόπουλο εσύ -που δεν ανέχονται μύγα στο σπαθί τους.
Και Πετρωτό όταν είσαι στα χάι σου.
:lol:
Δηλώνω ρητά & κατηγορηματικά ότι δεν έχω καμία άκρη & πηγή

Β.Μ.: Ιδανικό σενάριο να κατέβει ο Σαρρής κι ο Βασίλης (Κορέας, σελ.17)

Το πρόβλημα του ΠΑΟΚ είναι ο ίδιος ο ΠΑΟΚ (Άγγελος 1997)

https://www.youtube.com/watch?v=oCK6nRkS4SU
Άβαταρ μέλους
astronaut
 
Δημοσιεύσεις: 2163
Εγγραφή: Δευτ 09 Δεκ 2013, 03:24
Τοποθεσία: On Tour

Re: Θανάσης Κατσαρής

Δημοσίευσηαπό eorptol » Πέμ 02 Απρ 2015, 21:21

σαν γιουσουφακι εκανε στα ειρωνικα-προσβλητικα σχολια ο κυριος καραμητρουσης τετοια ξεφτυλα να τον ειρωνευεται ο κάθε ασημακοπουλος και κάθε παρατρεχάμενος των γραφειων και αυτος να χασκογελάει σαν χανος ότι και να τον πουν .......
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Θανάσης Κατσαρής

Δημοσίευσηαπό astronaut » Πέμ 02 Απρ 2015, 21:31

Μπράβο σε όσους έκαναν καζούρα "ον έρ" τον κάθε Γούμενο & Γιδόπουλο
Δηλώνω ρητά & κατηγορηματικά ότι δεν έχω καμία άκρη & πηγή

Β.Μ.: Ιδανικό σενάριο να κατέβει ο Σαρρής κι ο Βασίλης (Κορέας, σελ.17)

Το πρόβλημα του ΠΑΟΚ είναι ο ίδιος ο ΠΑΟΚ (Άγγελος 1997)

https://www.youtube.com/watch?v=oCK6nRkS4SU
Άβαταρ μέλους
astronaut
 
Δημοσιεύσεις: 2163
Εγγραφή: Δευτ 09 Δεκ 2013, 03:24
Τοποθεσία: On Tour

Re: Θανάσης Κατσαρής

Δημοσίευσηαπό eorptol » Πέμ 02 Απρ 2015, 21:33

τα ιδια είναι και αυτοι απλα δεν ξεφτυλιζονται live όπως ο καραμητρος ο γραφικος μινος κατι πουρουπουπουδες τους εβγαζε από τα ρουχα τους που και που .....καραμητρος βοιτσιδης τρώγανε μεγαλο δουλεμα και χασκογελούσανε
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες