Φανέλα ΠΑΟΚ

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Φανέλα ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό fossa » Σάβ 26 Σεπ 2020, 00:24

GiorgosAtha έγραψε:Ότι πεις... εγώ πάντως δεν μίλησα για το ποιος είναι περισσοτερο Έλληνας, εθνικόφρονες κτλ... δε πα να είσαι και από το Τζιμπουτί. Στα @@ μου. Καλός άνθρωπος να είσαι -και ΠΑΟΚ-.
Εσύ όμως μια χαρά χαρακτηριζεις συνοπαδούς που δεν συμφωνούν μαζί σου.
Α και που είσαι... αυτό το
fossa έγραψε:Φυσικά και δεν μισώ οποιοδήποτε είναι από άλλο γεωγραφικό διαμέρισμα...

σε συνδιασμό με τα γραφόμενα σου μου θυμίζουν το... "δεν είμαι ρατσιστής, αυτός είναι μαύρος!".


Μα τι γράφεις; Απάντησα σε ερώτηση πιο πάνω αν μισώ πχ κάποιον απ'την Αθήνα. Πως βγάζεις αυτό το συμπέρασμα;
Ίσα ίσα εσύ γράφεις πως σε νοιάζει να είναι ΠΑΟΚ!
Δεν σε νοιάζει αν είναι απ'το Τζιμπουτί αλλά μου γράφετε για έθνη!
Εν έτει 2020 που ο καθένας μπορεί να πάει οπουδήποτε και να παντρευτεί οποιονδήποτε μιλάμε για καθαρές φυλές και εξιδανικευουμε το ελληνικό έθνος. Είναι ξεχωριστό απ'το ελληνικό κράτος έπεσε απ'το σύμπαν.
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1882
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Re: Φανέλα ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό GiorgosAtha » Σάβ 26 Σεπ 2020, 00:36

Καταρχήν μπορεί να παρανοησα και να έβγαλα λάθος συμπέρασμα. Λάθος μου.
Το -και ΠΑΟΚ- το έβαλα σαν αστεϊσμό... θα έπρεπε να βάλω και το :mrgreen: για να γίνει πιο κατανοητό.
Για έθνη δεν έχω γράψει πουθενά.
Δεν θεωρώ όμως ντροπή να νιώθει κάποιος Έλληνας -Κινεζος, Σουηδός, Αλβανος κτλ- και να είναι περήφανος για αυτό. Αρκεί να μη περνάμε στα "άκρα"... και από την μια και από την άλλη πλευρά.
Δεν μπορώ να καταλάβω που το κακό να είναι κάποιος μη ρατσιστής αλλά να νιώθει αγάπη ή περηφάνια για τον τόπο που γεννήθηκε και μεγάλωσε?
Δηλαδή αν εγώ είμαι περήφανος που γεννήθηκα και μεγάλωσα στην Ελλάδα αυτό με κάνει αυτόματα ακροδεξιό και να μισώ τους ξένους?
Ή αν δεν γουστάρω τις κωλοκυβερνησεις τους και δεν είμαι ρατσιστης είμαι αυτόματα ακροαριστερος και πρέπει πχ. να σκίζω σημαίες?
Τελευταία επεξεργασία από GiorgosAtha και Σάβ 26 Σεπ 2020, 00:49, έχει επεξεργασθεί 6 φορά/ες συνολικά
ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΑΘΗΝΑ... ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΟΥ!
Άβαταρ μέλους
GiorgosAtha
 
Δημοσιεύσεις: 3688
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 14:44
Τοποθεσία: Βύρωνας, Αθήνα

Re: Φανέλα ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 26 Σεπ 2020, 00:39

invincible έγραψε:.
Και φυσικά μία 6η φανέλα για τους νοσταλγούς του ΠΑΣΟΚ :mrgreen:



Μία φανέλα με “ΠΑΟΚ - ΠΑΣΟΚ - ΗΛΕΚΤΡΟΣΟΚ” θα την αγόραζα με τα μπούνια!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47105
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Φανέλα ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό PAOKevolution » Σάβ 26 Σεπ 2020, 00:49

Ρε πάτε καλά;;; Σόι και ντε να έχουμε ακραίες απόψεις εδώ μέσα;; Τι σκατα σχέση έχει το ΣΉΜΕΡΑ με το δοξασμένο 1821!;!;
Τρίζουν τα κόκαλα των παπουδων μας ρε! Μπράβο στην παε που τιμάει αυτήν τη σπουδαία στιγμή για τη χώρα μας!
Ας φάω μπαν στα τέτοια μου αλλά ήμαρτον τι είναι αυτά που γράφετε!!! Δέχομαι να μην αρέσει σχεδιαστικά, χρωματικά. Αλλά όχι κι έτσι!
ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ Π.Α.Ο.Κ. ΝΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΧΑΝΕΙ 1926
Άβαταρ μέλους
PAOKevolution
 
Δημοσιεύσεις: 2682
Εγγραφή: Τετ 01 Φεβ 2017, 17:41

Re: Φανέλα ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό GiorgosAtha » Σάβ 26 Σεπ 2020, 00:57

Αυτό που λέει ο PAOKevolution...
Δεν ήξερα πως αν τιμώ πχ. τον παππού μου που πολέμησε στην αντίσταση το '40 αυτόματα με κάνει εθνικόφρονα, ρατσιστή, ραγιά και χειροκροτητη των σάπιων κυβερνήσεων.

Αφήστε τις ακραίες απόψεις.
Εγώ το ληγω εδώ.


Στα της φανέλας. Δεν με χαλασε, δεν με εντυπωσίασε, ωραία σαν συμβολισμός και κίνηση, γέλασα πολύ με την ομοιότητα με τις σχολικές στολές που είχαν κάποτε.
ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΑΘΗΝΑ... ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΟΥ!
Άβαταρ μέλους
GiorgosAtha
 
Δημοσιεύσεις: 3688
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 14:44
Τοποθεσία: Βύρωνας, Αθήνα

Re: Φανέλα ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό fossa » Σάβ 26 Σεπ 2020, 01:04

GiorgosAtha έγραψε:Καταρχήν μπορεί να παρανοησα και να έβγαλα λάθος συμπέρασμα. Λάθος μου.
Το -και ΠΑΟΚ- το έβαλα σαν αστεϊσμό... θα έπρεπε να βάλω και το :mrgreen: για να γίνει πιο κατανοητό.
Για έθνη δεν έχω γράψει πουθενά.
Δεν θεωρώ όμως ντροπή να νιώθει κάποιος Έλληνας -Κινεζος, Σουηδός, Αλβανος κτλ- και να είναι περήφανος για αυτό. Αρκεί να μη περνάμε στα "άκρα"... και από την μια και από την άλλη πλευρά.
Δεν μπορώ να καταλάβω που το κακό να είναι κάποιος μη ρατσιστής αλλά να νιώθει αγάπη ή περηφάνια για τον τόπο που γεννήθηκε και μεγάλωσε?
Δηλαδή αν εγώ είμαι περήφανος που γεννήθηκα και μεγάλωσα στην Ελλάδα αυτό με κάνει αυτόματα ακροδεξιό?


Προφανώς και δεν σε κάνει ακροδεξιό το να αγαπάς τη χώρα σου. Ή αναρχοάπλυτο όπως γράφουν οι απέναντι...
Αλλά στις εποχές που ζούμε με τις επικίνδυνες απόψεις και τάσεις που υπάρχουν το να βγάζεις φανέλα ποδοσφαίρου με εθνικούς ύμνους κλπ και στα πέταλα να εμφανίζονται χωρίς ντροπή πλέον φασιστικά στοιχεία δεν το λες και έξυπνη κίνηση. Με το δικό μου το μυαλό.
Αυτή η φανέλα έχει πολιτική χροιά.
Το "no politica" είναι ένα μήνυμα που έχουν εκμεταλλευτεί οι φασίστες και το ξέρεις καλά εσύ που ζεις στην Αθήνα και βλέπεις πως έχει καταντήσει η θύρα 7 ας πούμε... Θέλουμε να γίνει έτσι η Τούμπα σε 5-10 χρόνια;
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1882
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Re: Φανέλα ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 26 Σεπ 2020, 01:15

Σε 5-10 χρόνια;! ΠΟΛΛΑ είπες. Πάρα πολλά.

Σε θυμίζω το “η 4 είμαστε εμείς”.

Όταν με το καλό επιτραπεί ο κόσμος στα γήπεδα, ρίξε μια ματιά και δες πόσοι θα φορούν αυτή τη φανέλα και πόσοι μαύρα. Είτε στη 4, είτε σε όλο το γήπεδο.

Πλέον ο ελληνόψυχος ΠΑΟΚτσής απέκτησε επίσημη φανέλα. Θα σκάσουν οι Μακεδόνες με μπλε στη 4 και θα κοιτιόμαστε...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47105
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Φανέλα ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό fossa » Σάβ 26 Σεπ 2020, 01:23

PAOKevolution έγραψε:Ρε πάτε καλά;;; Σόι και ντε να έχουμε ακραίες απόψεις εδώ μέσα;; Τι σκατα σχέση έχει το ΣΉΜΕΡΑ με το δοξασμένο 1821!;!;
Τρίζουν τα κόκαλα των παπουδων μας ρε! Μπράβο στην παε που τιμάει αυτήν τη σπουδαία στιγμή για τη χώρα μας!
Ας φάω μπαν στα τέτοια μου αλλά ήμαρτον τι είναι αυτά που γράφετε!!! Δέχομαι να μην αρέσει σχεδιαστικά, χρωματικά. Αλλά όχι κι έτσι!


Ακριβώς δεν έχει καμία σχέση. Και μη τρελαίνεσαι όταν ξεκίνησε η επανάσταση το 1821 δεν ονειρεύονταν να ελευθερώσουν τη Μακεδονία και τη Θράκη. Καθένας για το χωριό και την οικογένειά του στην ουσία πολεμάει. Για να κερδίσει κανένα προνόμιο.
Και αυτό φάνηκε αμέσως με τα πρώτα χρόνια της επανάστασης που δεν θα τα βρίσκαν μεταξύ τους ούτε οι λιγοστοί Έλληνες της Πελοποννήσου και άρχισαν τους εμφυλίους αμέσως. Όπως φάνηκε και μετά το 1940 και τη χούντα.
Και οι δικοί μας παππούδες όταν ήρθαν πρόσφυγες οι εδώ Έλληνες τους βριζαν και λέγανε τις γιαγιάδες μας τανεσπου... Μη τρελαίνεσαι δεν τους υποδέχτηκαν με ανοικτές αγκαλιές και έτσι ήταν οι Έλληνες από αρχαιοτάτων χρόνων δηλαδή δεν είναι κάτι νέο αυτό, δηλαδή το μίσος που είχαν μεταξύ τους οι πόλεις-κράτη.
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1882
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Re: Φανέλα ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό fossa » Σάβ 26 Σεπ 2020, 01:25

Μπαρκαρούτσος έγραψε:
Πλέον ο ελληνόψυχος ΠΑΟΚτσής απέκτησε επίσημη φανέλα. Θα σκάσουν οι Μακεδόνες με μπλε στη 4 και θα κοιτιόμαστε...


Έτσι απλά...
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1882
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Re: Φανέλα ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Σάβ 26 Σεπ 2020, 01:40

Ωραία σαν ιδέα η φανέλα (αν και ότι έχει σχέση με εθνική μικτή χαβούζας το απεχθάνομαι και το μισώ)αλλά σχεδιαστικά κάτι μεταξύ πυτζάμας και μαϊμού πόλο σε πάγκο λαϊκής!Επίσης κάντε κάτι ρε παλικάρια της Π.Α.Ε και πάρτε μια πρέσα σιδερώματος!Έλεος δηλαδή......
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 5016
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Φανέλα ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Σάβ 26 Σεπ 2020, 01:45

bersekeros έγραψε:Κακώς.

Θα μπορούσες να βάλεις...
26. Pagotatzis

Η Gelatiero(πιασάρικο) στα ιταλικά...
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 5016
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Φανέλα ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό kos » Σάβ 26 Σεπ 2020, 07:51

zissos έγραψε:Εγώ παραδέχομαι το τμήμα μάρκετινγκ της ΠΑΕ. Παρακολουθούν τη μόδα κατά βήμα. Λογικό να πάνε στο εθνικιστικό, δεξιά με 40+% έβγαλε πέρσι ο λαός.
Στα σοβαρά δεν έχει καμία δουλειά ο ΠΑΟΚ και οποιαδήποτε εταιρεία να μπλέκουν την πολιτική με το ποδόσφαιρο.


Η Ελληνική σημαία ΔΕΝ είναι εθνικιστικό σύμβολο.
Η απόδοση τιμής στο 21 δεν είναι πολιτική κίνηση.

Κατά τα λοιπά παοκτσηδες να δηλώνουν ότι αυτό δεν είναι ΠΑΟΚ. Ότι πιο αποκαλυπτικό για το μίσος τους προς την πατρίδα.
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4935
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: Φανέλα ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Sekeris » Σάβ 26 Σεπ 2020, 09:14

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Πλέον ο ελληνόψυχος ΠΑΟΚτσής απέκτησε επίσημη φανέλα. Θα σκάσουν οι Μακεδόνες με μπλε στη 4 και θα κοιτιόμαστε...


Όλα τα είχαμε, τα στρουμφακια μάς έλειπαν...
ΠΑΟΚ ο ενας,στον κοσμο αλλος κανενας
ΤΟΥΜΠΑ 41.926 θέσεων
Άβαταρ μέλους
Sekeris
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 14:07

Re: Φανέλα ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό GI4NNEN4 » Σάβ 26 Σεπ 2020, 09:20

Κάποιοι έχουν βάλει τον Κολοκοτρώνη και την Μαρούπα στο ίδιο τσουβάλι. Έχει χαθεί η μπάλα.
Alas for those that never sing,
But die with all their music in them!
~Oliver Wendell Holmes
Άβαταρ μέλους
GI4NNEN4
 
Δημοσιεύσεις: 5765
Εγγραφή: Τρί 18 Μάιος 2010, 16:06
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Φανέλα ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Σάβ 26 Σεπ 2020, 09:27

Τιμώ την επανάσταση του 1821. Αλλα:
1.ο αθλητισμός δεν πρέπει να εμπλέκεται στα πολιτικα και εθνικά θέματα. Μην ξεχνάμε ότι οι Ολυμπιακοί αγώνες είχαν αυτό το πνευμα.
2.δεν με εκφράζει το αθηνοκρατικο αιλυνεικω κράτος της σημερινής τουλάχιστον εποχής και διαφωνώ η ομάδα μου να φέρει τα συμβολα μια καμπάνιας εορτασμού ποι ηγείται η Άννα Αγγελόπουλου.
3.αισθητικα μου θυμίζει σχολική ποδια, οι άνω των 50 τουλάχιστον θυμουνται, που δώσαμε αγώνα να καταργηθεί από τα σχολεία τις δεκαετίες 70-80.
Χωρίς καμία προθεση αντιπαράθεσης, άλλωστε σέβομαι την διαφορετικότητα και την διαφορετική άποψη ακόμα και αν είμαι κάθετα αντίθετος, θεωρώ τη φανέλα σαν μια κιτς προσπάθεια, για λάθος και ακαιρο λόγο.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8504
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες