Φανέλα ΠΑΟΚ

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Φανέλα ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό pagotatzis » Πέμ 27 Αύγ 2020, 10:38

hawklord έγραψε:Για οποιον ενδιαφερεται για φανελες, οι matchworn και οι player issue ειναι πρακτικα οι ιδιες φανελες με τη μονη διαφορα οτι οι δευτερες δεν φορεθηκαν απο τον αντιστοιχο παικτη. Κατα τα αλλα εχουν τις ιδιες ραφες, σηματα, υφασμα, κ.λπ.
Μου ειχε κανει εντυπωση οτι το 2009 (επι Garcia και Musli, οι μονοχρωμες με διχτυ μπροστα) η μπουτικ ειχε προς πωληση μονο φανελες με χαρακτηριστικα player issue και οχι τις official replicas που πωλουνται σε οπαδους. Οι διαφορες ηταν στις ραφες (οι ρεπλικες εχουν κλωστη των παικτων θερμοκολλημενες) στους γιακαδες / μανικια (κανονικα οι ρεπλικες κοφτα των παικτων) και στα σηματα της γερμανικης εταιριας (λαστιχενια στις φτηνες τυπωμενα στις ακριβες). Απο τη μπουτικ της εθνικης Ιταλιας που ειχα παρει τοτε και τις δυο εκδοχες οι ρεπλικες ειχαν γυρω στο 60αρι ενω οι issued 90 ευρω. Κατα τα αλλα το υφασμα και το σημα ηταν ιδιο και στους 2 τυπους και οι οδηγιες τυπωμενες στις ακριβες και σε μεταξι στις φτηνες. Μου κανει εντυπωση πως η ΠΑΕ πουλησε μονο το ακριβο μοντελο. Εννοειται μιλαω για το ιδιο μοντελο με τις δικες μας. Οι παικτες της Ιταλιας ειχαν διαμαρτυρηθει οτι ο γιακας και τα μανικια ερεθιζαν το δερμα και η FIGC αποφασισε οτι οι match worn φανελες θα ειχαν μεν θερμοκολλημενες ραφες οπως οι player issue, αλλα στη θεση των αγαρμπων μανικιων και γιακαδων θα ραβονταν απο πανω οι αντιστοιχοι απο τις ρεπλικες.
Αρα matchworn της Ιταλιας στο euro 2008 ειναι ιδιαιτερα σπανιες.
Ενα αλλο παραξενο ηταν την τελευταια χρονια του Παυλαρα η ομαδα φορεσε την τριτη εμφανιση σε μορφη ρεπλικα και οχι την player issue (διαφορες στο χρωμα του γιακα και στην υπαρξη/απουσια θερμοκολλημενων τρυπων στη μασχαλη). Τελος, οι πορτοκαλι φανελες των τερματοφυλακων τη χρονια που το σηκωσαμε αηττητο ειχαν ενα μεγαλυτερο σημα ραμμενο πανω απο το κανονικο που ηταν αρκετα μικροτερο απο αυτες που πουλουσε η μπουτικ (το μικροτερο δεν ειναι ξηλωμενο, υπαρχει απο κατω). Δεν ξερω για τις πρασινες.
Σορι αν κουρασα.


Αδερφέ απλά respect για τις γνώσεις σου
Άβαταρ μέλους
pagotatzis
 
Δημοσιεύσεις: 3418
Εγγραφή: Σάβ 21 Ιουν 2008, 12:38
Τοποθεσία: Oberderdingen

Re: Φανέλα ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό hawklord » Πέμ 27 Αύγ 2020, 10:52

Μου ειχε πει καποιος που ελεγε οτι ειχε ακρες απο μεσα οτι τα ονοματα και οι αριθμοι σε αυτες που φορουσαν οι παικτες ειχαν πιο λεπτη υφη απο αυτες της μπουτικ. Εχω την καφε του Γκαρσια και το χρυσο σε ονομα / αριθμο ειναι λιγο διαφορετικη και πιο λεπτη απο το μολτο στα μανικια. Δυστυχως δεν εχω αποψη απο αυτες που πουλησε η μπουτικ γιατι οσες εχω απο εκεινη τη χρονια τις πηρα απο αλλες πηγες και ανταλλαγες και δεν εμενα ποτε Θεσσαλονικη.
Μουσλι λευκη και μαυρη, Σερτζιο λευκη, Βερον φορεμενη με σημα πρωταθλημα οπαπ.
Ποσταρω αυτη του Παυλαρα και τη ρεπλικα της Ιταλιας οπου φαινονται οι ραφες με κλωστη και οι διαφορετικοι γιακαδες και μανικια (ελπιζω να μην ειναι τεραστιες γιατι ειναι η πρωτη φορα).
Περιττο να πω οτι η φτηνη ρεπλικα της ιταλιας με τις ραφες αντεχει περισσοτερο στο φορεμα/πλυσιμο. Στις θερμοκολλημενες οι "ραφες" ακομα ξεκολλανε μετα απο τοσα χρονια και οι αριθμοι ξεβαφουν.
BRUCIAMO LA CAPITALE!
Con i fegati spappolati godiamoci la vittoria.
VIVA L' ITALIA
Lectio non intelliguntur intellectus
Άβαταρ μέλους
hawklord
 
Δημοσιεύσεις: 1995
Εγγραφή: Πέμ 02 Ιούλ 2020, 14:45

Re: Φανέλα ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό fossa » Πέμ 27 Αύγ 2020, 12:01

Η παραπάνω μπορντό/πορτοκαλί όντως πωλήθηκε σε πολύ λίγα κομμάτια και σε εξευτελιστική τιμή θυμάμαι μάλλον ήταν ότι είχε περισσέψει απ'την ομάδα. Για μένα πολύ ωραία φανέλα τη φορούσε κυρίως ο τερματοφύλακας. Εκείνες οι φανέλες της puma ήταν αρκετά περίεργες,τις έχω και αν και είναι σχεδόν αφόρετες η θερμοκόλληση στο γιακά σχεδόν ξεκόλλησε τώρα μετά από 10 χρόνια...
Ένα στοιχείο νέο από πέρσι στη macron είναι τα σήματα που είναι με σιλικόνη στου ΠΑΟΚ τουλάχιστον, όχι στάμπα ούτε ραμμένα κι έτσι η λεπτομέρεια και η συμμετρία είναι τέλεια.
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1882
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Re: Φανέλα ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό hawklord » Πέμ 27 Αύγ 2020, 13:37

Εγραψα ενα κατεβατο ακομα για τις φανελες του 2008 αλλα δεν περασε. Αγνωστο το γιατι. Μαλλον φταινε τα attachments. Aν δεν περασει απλα παραθετω τις αλλαγες που εχουν οι συγκεκριμενες φανελες στις ρεπλικες που ειναι για τους οπαδους (με κανονικες ραφες και πιο ανθεκτικες) και στις θερμοκολλημενες που φορανε οι παικτες (της Ιταλιας μιας και η δικη μας μπουτικ εφερνε μονο τις "ακριβες" που ξεκολλουσαν οι κολλησεις και ξεθωριαζαν οι αριθμοι.
Παγωτατζη σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια.
BRUCIAMO LA CAPITALE!
Con i fegati spappolati godiamoci la vittoria.
VIVA L' ITALIA
Lectio non intelliguntur intellectus
Άβαταρ μέλους
hawklord
 
Δημοσιεύσεις: 1995
Εγγραφή: Πέμ 02 Ιούλ 2020, 14:45

Re: Φανέλα ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Πέμ 27 Αύγ 2020, 13:52

τι έγινε ρε παιδιά; βρήκαμε νέο λόρδο;

doomlord για τα ευρωπαικά, hawklord για τις φανέλες :opaokara: :opaokara: :opaokara:

Γράφε συχνότερα φίλε, εντυπωσιακές οι γνώσεις σου, ειδικά για εμένα που όλα είναι μπλούζες.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8383
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Φανέλα ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 27 Αύγ 2020, 14:12

Είμαι σίγουρος ότι η τελευταία επίσημη φανέλα μας θα είναι ροζ, ή πορτοκαλί.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90100
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Φανέλα ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό odynet » Πέμ 27 Αύγ 2020, 18:48

hawklord έγραψε:Ενα αλλο παραξενο ηταν την τελευταια χρονια του Παυλαρα η ομαδα φορεσε την τριτη εμφανιση σε μορφη ρεπλικα και οχι την player issue (διαφορες στο χρωμα του γιακα και στην υπαρξη/απουσια θερμοκολλημενων τρυπων στη μασχαλη).



Η χρονιά ήταν το 13/14 και μπορώ να σου λύσω τουλάχιστον αυτή την απορία, δεν ήταν θέμα Player / Replica:

Η πορτοκαλί εμφάνιση παρουσιάστηκε από τον ΠΑΟΚ σε μορφή premium teamware template της Nike, σε μια σπάνια και συγκινητική στιγμή αναβάθμισης στάτους (γενικά η ομάδα έπαιρνε teamware στα χρόνια της Nike)...

*** (επεξηγούμεθα: κάθε χρόνο οι δυο μεγάλοι κατασκευαστές αθλητικού ιματισμού (sic), Adidas και Nike παράγουν τριών ειδών εμφανίσεις 1) τα πρωτότυπα σχέδια, που προσφέρονται αποκλειστικά στις ομάδες "βαριά ονόματα" και οι οποίες τις τιμολογούν στη λιανική κάπου 70-90 ευρώ σε έκδοση ρέπλικα 2) τις -πιο απλές- teamware φανέλες, που παράγονται "με το κιλό" και ντύνουν τόσο τις μικρότερες ομάδες τους (οι οποίες τις τιμολογούν στις μπουτίκ τους περίπου στα 40 ευρώ) αλλά μπορεί να τις αγοράσει κανείς και σκέτες (χωρίς λογότυπα ομάδας/χορηγών), στα καταστήματα αθλητικών ειδών, για ερασιτεχνική χρήση, με προτεινόμενη λιανική στα 25 ευρώ 3) ένα premium teamware σχέδιο, το οποίο ποιοτικά και από άποψη τιμολόγησης πέφτει κάπου ανάμεσα στα δυο πρώτα. Μπορεί να κοστολογηθεί στα 60-70 ευρώ από τις ομάδες και είναι περιορισμένης παραγωγής.) ***

...το οποίο μάλιστα σχέδιο προοριζόταν και για την εθνική Ελλάδας την ίδια χρονιά. Έλα που όμως οι 1η και η 2η εμφάνιση του ΠΑΟΚ ήταν ήδη teamware και συγκεκριμένα από τις σειρές Revolution II και Inter Stripe III, στα 39,90 ευρώ λιανική, αν θυμάμαι καλά. Οι άνθρωποι της Nike Hellas εξήγησαν ότι η πορτοκαλί που παρουσιάστηκε θα κόστιζε στον απλό οπαδό τουλάχιστον 20 ευρώ πιο ακριβά από τις άλλες εμφανίσεις της ομάδας, κάτι που θα συνιστούσε το παράδοξο να είναι η εναλλακτική εμφάνιση η πιο "καλή". Για να αποφευχθούν συγχύσεις εγκαταλείφθηκε η ιδέα χρήσης του premium και αντικαταστάθηκε πλήρως με την teamware σειρά Laser (με την οποία μεν έμοιαζε πολύ αλλά ήταν εντελώς διαφορετική ποιοτικά).

Για λόγους κόστους και μειωμένου αγοραστικού ενδιαφέροντος η Nike Hellas κράτησε το Premium σχέδιο στις επίσημες εμφανίσεις της εθνικής και διέθεσε προς πώληση από την ΕΠΟ, χάριν ρέπλικα, την Laser teamwear φανέλα.
Άβαταρ μέλους
odynet
 
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί 15 Ιουν 2010, 21:38

Re: Φανέλα ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό hawklord » Πέμ 27 Αύγ 2020, 19:49

Ευχαριστω ABOLEYTOI για υην εκτιμηση, παλιος ειμαι κατα καποιον τροπο απλα πολλες φορες δεν εχω να πω κατι νεο για την ομαδα και απλα παρακολουθω. Μου αρεσει να εχουδιαφορα οι φανελες των παικτων απο αυτες των οπαδων οπως συμβαινει εξω (π.χ. ιταλια και γιουβε οι φανελες gara για τους παικτες εχουν διαφορες). Οι δικες μας περυσι και προπερσι δεν ειχαν διαφορες, μαλιστα οι περσινες δεν ειχαν καν το σημα της σουπα λιγκ/επο. Ευχαριστο φιλε ODYNET για τις πληροφοριες. Πραγματικα πρεπει να εχεις καποια σχεση για να τα ξερεις. Εγω απλα συλλεγω οσες μου αρεσουν κυριως απο την ομαδα μας και απο την ιταλια και συνεπεσε να εχουμε παρει το μουντιαλ το 06 για να προσπαθησω να εχω μια player issue ή worn απο τοτε. Ηταν και μετα απο 2 χρονια που φορουσαμε πανω στις φανελες το patch world champions δεν ηθελε και πολυ να κολλησω την αρωστια της φανελας αν και με πονεσε στην τσεπη (με πιο ακριβη εκεινη του Ματερατσι και του Τονι απο το μουντιαλ). Μετα "επρεπε" να εχω μια του μεγα Μπουφον, μετα του Γκατουζο και με πηρε η κατω βολτα. Μετα ηρθε ο μεγας Παυλαρας και ο Μουσλι με τον Κονσεισαο, μετα οι τιτλοι που "ηθελαν" κι αυτοι ενθυμιο. Εριξε και 7 η γερμανια στη μισητη ομαδα των καριοΛας... Ετσι επαψα να παιρνω μονο απο τη μπουτικ καθαρα και μονο για να τη φορεσω 1 ή δυο φορες που θα πηγαινα ριζουπολη ή νεα σμυρνη για να δω την ομαδα της καρδιας. Λογω της τανας αθηνας δεν μπορω να τις φορεσω για να παω βολτα.
Απιστευτο ειναι ποσο κακη ποιοτητα εχουν οι συγκεκριμενες και του 06 και οι δικες μας του 08 (που περαν των ξεβαμμενων αριθμων ξεκολλουσαν κιολας (εκεινες του 06 της ιταλιας μονο ξεβαφαν τα σηματα που ηταν τυπωμενα ενω οι ρεπλικες τα ειχαν ραφτα αλλα ηταν φτιαγμενες με χειροτερο υφασμα οπου ιδρωνες περισοτερο). Οι ρεπλικες ειχαν και πιο κανονικα μεγεθη απο τα ατενα των παικτων. Γενικα η συγκεκριμενη εταιρια με απογοητευει αλλα μαλλον απαγορευεται η δυσφημιση. Αναρωτιεμαι αν αυτα που γραφεις αφορουν σε διαφορετικα σχεδια/templates ή σε διαφορετικες παραγωγες (π.χ. φτηνη ή ακριβη) στο ιδιο σχεδιο φανελας. Ρωταω γιατι εχω μια κενη και μια με το 5 του Γκαρσια και το ονομα χωρις χορηγο με μικρες τρυπες στη μασχαλη και πιο λεπτο γιακα (που δεν ειχαν αυτες που φορεσε η ομαδα σε αγωνα απο οσο ειδα σε σχετικες φωτο).
Καπως πρεπει να βρω γιατι δεν περνανε τα συνημμενα. Ισως να φταιει που γραφω απο κινητο. Απο δευτερα επιστερφω στη δουλεια μαλλον θα τα στειλω απο εκει.
BRUCIAMO LA CAPITALE!
Con i fegati spappolati godiamoci la vittoria.
VIVA L' ITALIA
Lectio non intelliguntur intellectus
Άβαταρ μέλους
hawklord
 
Δημοσιεύσεις: 1995
Εγγραφή: Πέμ 02 Ιούλ 2020, 14:45

Re: Φανέλα ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό pagotatzis » Πέμ 27 Αύγ 2020, 22:01

odynet έγραψε:
hawklord έγραψε:Ενα αλλο παραξενο ηταν την τελευταια χρονια του Παυλαρα η ομαδα φορεσε την τριτη εμφανιση σε μορφη ρεπλικα και οχι την player issue (διαφορες στο χρωμα του γιακα και στην υπαρξη/απουσια θερμοκολλημενων τρυπων στη μασχαλη).



Η χρονιά ήταν το 13/14 και μπορώ να σου λύσω τουλάχιστον αυτή την απορία, δεν ήταν θέμα Player / Replica:

Η πορτοκαλί εμφάνιση παρουσιάστηκε από τον ΠΑΟΚ σε μορφή premium teamware template της Nike, σε μια σπάνια και συγκινητική στιγμή αναβάθμισης στάτους (γενικά η ομάδα έπαιρνε teamware στα χρόνια της Nike)...

*** (επεξηγούμεθα: κάθε χρόνο οι δυο μεγάλοι κατασκευαστές αθλητικού ιματισμού (sic), Adidas και Nike παράγουν τριών ειδών εμφανίσεις 1) τα πρωτότυπα σχέδια, που προσφέρονται αποκλειστικά στις ομάδες "βαριά ονόματα" και οι οποίες τις τιμολογούν στη λιανική κάπου 70-90 ευρώ σε έκδοση ρέπλικα 2) τις -πιο απλές- teamware φανέλες, που παράγονται "με το κιλό" και ντύνουν τόσο τις μικρότερες ομάδες τους (οι οποίες τις τιμολογούν στις μπουτίκ τους περίπου στα 40 ευρώ) αλλά μπορεί να τις αγοράσει κανείς και σκέτες (χωρίς λογότυπα ομάδας/χορηγών), στα καταστήματα αθλητικών ειδών, για ερασιτεχνική χρήση, με προτεινόμενη λιανική στα 25 ευρώ 3) ένα premium teamware σχέδιο, το οποίο ποιοτικά και από άποψη τιμολόγησης πέφτει κάπου ανάμεσα στα δυο πρώτα. Μπορεί να κοστολογηθεί στα 60-70 ευρώ από τις ομάδες και είναι περιορισμένης παραγωγής.) ***

...το οποίο μάλιστα σχέδιο προοριζόταν και για την εθνική Ελλάδας την ίδια χρονιά. Έλα που όμως οι 1η και η 2η εμφάνιση του ΠΑΟΚ ήταν ήδη teamware και συγκεκριμένα από τις σειρές Revolution II και Inter Stripe III, στα 39,90 ευρώ λιανική, αν θυμάμαι καλά. Οι άνθρωποι της Nike Hellas εξήγησαν ότι η πορτοκαλί που παρουσιάστηκε θα κόστιζε στον απλό οπαδό τουλάχιστον 20 ευρώ πιο ακριβά από τις άλλες εμφανίσεις της ομάδας, κάτι που θα συνιστούσε το παράδοξο να είναι η εναλλακτική εμφάνιση η πιο "καλή". Για να αποφευχθούν συγχύσεις εγκαταλείφθηκε η ιδέα χρήσης του premium και αντικαταστάθηκε πλήρως με την teamware σειρά Laser (με την οποία μεν έμοιαζε πολύ αλλά ήταν εντελώς διαφορετική ποιοτικά).

Για λόγους κόστους και μειωμένου αγοραστικού ενδιαφέροντος η Nike Hellas κράτησε το Premium σχέδιο στις επίσημες εμφανίσεις της εθνικής και διέθεσε προς πώληση από την ΕΠΟ, χάριν ρέπλικα, την Laser teamwear φανέλα.


Πο ρε φουστη μου
Και νόμιζα ότι εγώ είμαι τρελός με φανέλες
:lol:
Άβαταρ μέλους
pagotatzis
 
Δημοσιεύσεις: 3418
Εγγραφή: Σάβ 21 Ιουν 2008, 12:38
Τοποθεσία: Oberderdingen

Re: Φανέλα ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό hawklord » Παρ 28 Αύγ 2020, 09:14

Ευχαριστω ABOLEYTOI για υην εκτιμηση, παλιος ειμαι κατα καποιον τροπο απλα πολλες φορες δεν εχω να πω κατι νεο για την ομαδα και απλα παρακολουθω. Μου αρεσει να εχουδιαφορα οι φανελες των παικτων απο αυτες των οπαδων οπως συμβαινει εξω (π.χ. ιταλια και γιουβε οι φανελες gara για τους παικτες εχουν διαφορες). Οι δικες μας περυσι και προπερσι δεν ειχαν διαφορες, μαλιστα οι περσινες δεν ειχαν καν το σημα της σουπα λιγκ/επο. Ευχαριστο φιλε ODYNET για τις πληροφοριες. Πραγματικα πρεπει να εχεις καποια σχεση για να τα ξερεις. Εγω απλα συλλεγω οσες μου αρεσουν κυριως απο την ομαδα μας και απο την ιταλια και συνεπεσε να εχουμε παρει το μουντιαλ το 06 για να προσπαθησω να εχω μια player issue ή worn απο τοτε. Ηταν και μετα απο 2 χρονια που φορουσαμε πανω στις φανελες το patch world champions δεν ηθελε και πολυ να κολλησω την αρωστια της φανελας αν και με πονεσε στην τσεπη (με πιο ακριβη εκεινη του Ματερατσι και του Τονι απο το μουντιαλ). Μετα "επρεπε" να εχω μια του μεγα Μπουφον, μετα του Γκατουζο και με πηρε η κατω βολτα. Μετα ηρθε ο μεγας Παυλαρας και ο Μουσλι με τον Κονσεισαο, μετα οι τιτλοι που "ηθελαν" κι αυτοι ενθυμιο. Εριξε και 7 η γερμανια στη μισητη ομαδα των καριοΛας... Ετσι επαψα να παιρνω μονο απο τη μπουτικ καθαρα και μονο για να τη φορεσω 1 ή δυο φορες που θα πηγαινα ριζουπολη ή νεα σμυρνη για να δω την ομαδα της καρδιας. Λογω της τανας αθηνας δεν μπορω να τις φορεσω για να παω βολτα.
Απιστευτο ειναι ποσο κακη ποιοτητα εχουν οι συγκεκριμενες και του 06 και οι δικες μας του 08 (που περαν των ξεβαμμενων αριθμων ξεκολλουσαν κιολας (εκεινες του 06 της ιταλιας μονο ξεβαφαν τα σηματα που ηταν τυπωμενα ενω οι ρεπλικες τα ειχαν ραφτα αλλα ηταν φτιαγμενες με χειροτερο υφασμα οπου ιδρωνες περισοτερο). Οι ρεπλικες ειχαν και πιο κανονικα μεγεθη απο τα ατενα των παικτων. Γενικα η συγκεκριμενη εταιρια με απογοητευει αλλα μαλλον απαγορευεται η δυσφημιση. Αναρωτιεμαι αν αυτα που γραφεις αφορουν σε διαφορετικα σχεδια/templates ή σε διαφορετικες παραγωγες (π.χ. φτηνη ή ακριβη) στο ιδιο σχεδιο φανελας. Ρωταω γιατι εχω μια κενη και μια με το 5 του Γκαρσια και το ονομα χωρις χορηγο με μικρες τρυπες στη μασχαλη και πιο λεπτο γιακα (που δεν ειχαν αυτες που φορεσε η ομαδα σε αγωνα απο οσο ειδα σε σχετικες φωτο).
Καπως πρεπει να βρω γιατι δεν περνανε τα συνημμενα. Ισως να φταιει που γραφω απο κινητο. Απο δευτερα επιστερφω στη δουλεια μαλλον θα τα στειλω απο εκει
BRUCIAMO LA CAPITALE!
Con i fegati spappolati godiamoci la vittoria.
VIVA L' ITALIA
Lectio non intelliguntur intellectus
Άβαταρ μέλους
hawklord
 
Δημοσιεύσεις: 1995
Εγγραφή: Πέμ 02 Ιούλ 2020, 14:45

Re: Φανέλα ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό john4serres » Παρ 28 Αύγ 2020, 09:39

Και επειδη ειναι εποχη νεων εμφανισεων... ΠΟΣΟ ΓΑΜΑΤΗ!!!
Γενικα η Umbro δεν απογοητευει τελευταια.

Εικόνα
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29934
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Φανέλα ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 28 Αύγ 2020, 10:52

Δεν βρίσκω κάτι ξεχωριστό στην φανέλα ρε Γιάννη. Ειδικά το χρυσαφί (ή το κίτρινο) δεν μ' αρέσει σε μαύρη φανέλα.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90100
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Φανέλα ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό GI4NNEN4 » Παρ 28 Αύγ 2020, 12:25

Μια χαρά είναι οι φετινές φανέλες. Δεν είναι κάτι σούπερ. Είναι αυτό ακριβώς που πρέπει. Σοβαρές και στιβαρές εμφανίσεις χωρίς φρου-φρου και σαχλαμάρες. Στην τρίτη εμφάνιση ας ξεσαλώσουν όσο θέλουν αν θέλουν.
Μοναδική παραφωνία το νέο λογότυπο της stoiximan. Μέχρι πέρσι υπήρχε ενα περίγμαμμα γύρω από τη γραμματοσειρά. Φέτος έχουν βάλει τη γραμματοσειρά μέσα σε ένα απαίσιο υπόλευκο ορθογώνιο!
Alas for those that never sing,
But die with all their music in them!
~Oliver Wendell Holmes
Άβαταρ μέλους
GI4NNEN4
 
Δημοσιεύσεις: 5765
Εγγραφή: Τρί 18 Μάιος 2010, 16:06
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Φανέλα ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Παρ 28 Αύγ 2020, 13:03

Στα 725 ευρώ έχει φτάσει αυτή τη στιγμή η Match Worn Shirt του Χρήστου Τζόλη
για το παιχνίδι ΠΑΟΚ - μπεσίκτας (25/8/2020) με τη δημοπρασία να θέλει περίπου 1ημέρα και 7 ώρες για να λήξει.

https://matchwornshirt.com/club/paok
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Φανέλα ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό fossa » Δευτ 31 Αύγ 2020, 01:12

Μπα... ούτε ένας το ανέφερε αυτό το κρυμμένο :shock:


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1882
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 23 επισκέπτες