Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό Holypaok » Παρ 09 Μαρ 2012, 15:20

Όπως είπε ένας φίλος πιο πάνω κανείς δε μπορεί να κατηγορήσει τον Ζαγόρ ότι είναι κλέφτης γιατί θα είναι λάσπη καθ μόνο λάσπη.Όμως εγώ σαν απλός οπαδός του ΠΑΟΚ μπορώ βασιζόμενος στα λεγόμενα του νυν προέδρου του ΠΑΟΚ να τον κατηγορήσω για ανειλικρινή κρυψίνου και ψεύτη; Η κακοδιαχείριση που πείραξε όλο τον κόσμο δικαιολογημένα, για μένα μπροστά στην απόκρυψη στοιχείων που εκ των υστέρων εμφάνισε o νυν πρόεδρος της ΠΑΕ είναι λιγότερο σημαντική.Αυτό για το, οποίο κόμπαζα όλα αυτά τα χρόνια στους άλλους οπαδούς είναι για το ποσό καθαρό μέτωπο είχε η διοίκηση μας σε σχέση με τους γνωστούς σκοτεινούς κύκλους που κυριαρχούν στο ελληνικό ποδόσφαιρο.Για μένα μια εποχή αθωότητας έλαβε τέλος.

Sent from my Samsung Galaxy SII
Άβαταρ μέλους
Holypaok
 
Δημοσιεύσεις: 274
Εγγραφή: Παρ 09 Ιούλ 2010, 21:41

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό kos » Παρ 09 Μαρ 2012, 16:04

μας επιασε η κριση και δουλευουμε 12αρα την ημερα για να τα βγαλουμε περα. και αντι να εχουμε τον ΠΑΟΚ μας να μας δινει καμια χαρα, μας φορτωνει με επιπλεον νταλκαδες. με μια ανεργεια στο 21% και μια υφεση που ειναι μαθηματικα βεβαιο οτι θα την αυξηση ακομη περισσοτερο, αντι να μας προβληματιζει η επιβιωση μας, μιλαμε για τα οικονομικα της παε και για το τι εγιναν τα χρηματα που απο το υστερημα μας δινουμε στην καψουρα μας.

ορισμενοι θελουν να συνεχισουν να πιστευουν οτι υπαρχει καπνος χωρις να υπαρχει φωτια. δικαιωμα τους.
ορισμενοι εχουν μπει στο τρυπακι και ψαχνουν να καταλαβουν εαν το ταμειο ειναι μειον επειδη υπηρχε μακρι χερι ή υπηρχε σπαταλη ή κακοδιαχειριση. λες και υπαρχει καμια διαφορα. λες και η λαικη εντολη ηταν απλα να μην υπαρχει μακρι χερι. λες και δεν υπηρχε σαφεστατη και ξεκαρη λαικη απαιτηση για χρηστη διαχειριση και μειωση των ελλειματων που αφησαν προηγουμενες διοικησεις. λες και η τιμιοτητα δικαιολογει την ανικανοτητα οταν τα αποτελεσματα ρισκαρουν την υπαρξη του συλλογου.

αλλοι παλι σαν απατημενοι συζηγοι βλεπουν σημερα αυτα που δεν μπορουσαν να δουν τα προηγουμενα χρονια.

δεν εχω καμια διαθεση να αμφισβητησω την τιμιοτητα κανενος. ειδικα απο την στιγμη που δεν εχω στοιχεια. την ηθικη ακεραιοτητα ομως την αμφισβητω, οπως την αμφισβητησα απο την πρωτη μερα που δακτυλοδεικτουμενοι απο την ελληνικη κοινωνια ανθρωποι μπηκαν στην οικογενεια του ΠΑΟΚ. δειξε μου τους φιλους σου για να σου πω ποιος εισαι, και αν μπορεις να εισαι φιλος μου. τα σημαδια υπηρχαν. δεν μας φταει κανεις που αργησαμε να τα δουμε.

τελος θα ηθελα να καθυσυχασω φιλους που πιστευουν οτι υπαρχει κινδυνος εμφυλιου σπαραγμου. ειναι τοσα τα προβλημα που εχουμε ολοι μας που ειναι βεβαιο οτι απλα θα αποστασιοποιηθουμε απο την ολοι κατασταση. ορισμενοι απλα θα πηγαινουμε στο γηπεδο για να ξεσκασουμε, αλλοι θα το σταματησουμε και αυτο.
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4932
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Παρ 09 Μαρ 2012, 16:20

καλή η κριτική όσων περιστρέφονται γύρω από τον ΠΑΟΚ αλλά από αυτοκριτική μηδέν.οποίος και να ερχόταν αν μας έλεγε ότι μέχρι να ξεχρεώσουμε θα πονάνε τα μάτια σας.ότι θα πουλάω ότι αξίζει.ότι θα παίζουμε με σαρδελες και μόνο.και ότι πάρ'όλα αυτα εσείς θα κάνετε κάθε χρόνια σόλντ άουτ.θα ψωνιζετε τα πάντα από μποytik και θα είστε αρνακια όσα γκολ και αν τρώμε ..ακόμα θα γελούσαμε.αφού ανέκαθεν μας άρεσε η μίση αλήθεια.εξυγειανση,τούμπα καμίνι και επιτυχίες.αστειότητες.
δεν υπερασπίζομαι το ζαγοράκη.μόνος τοy έπεσε στο λάκκο με τα κωλοδαχτυλα.μας φοβήθηκε πιο πολύ από ότι φοβοταν την ίδια την ιστορία του ΠΑΟΚ.
τον ζήση θα τον σώσει μόνο η κωλοφαρδια του.αν βρεθεί δλδ ένας σούγκαρ νταντι.αλλιώς η θα φύγει πριν καεΐ η θα καει κ αυτός.πάντως σβησιμο χρεών κ ανταγωνιστική η πρωτοπόρα ομάδα με τα έσοδα που έχει το ελληνικό ποδόσφαιρο δεν γίνεται.όσοι παράγοντες αναγνωριστηκαν σε αυτόν τον τόπο αναγνωρίστηκαν μετά θάνατον.
μέχρι κ ο θείος λοιδωρηθηκε.αυτός που τους έκανε βιτρίνα της μεταπολιτευτικής ελλάδας.
Τελευταία επεξεργασία από barlow4 και Παρ 09 Μαρ 2012, 16:43, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό PARASANDALOS » Παρ 09 Μαρ 2012, 16:35

ολοι οι οικονομολογοι και οι τα ξερω ολα εδω μεσα ειναι .....κ μετα σ λεει κρισηη
Άβαταρ μέλους
PARASANDALOS
 
Δημοσιεύσεις: 5255
Εγγραφή: Παρ 14 Νοέμ 2008, 05:15
Τοποθεσία: ΔΕΝΤΡΟΠΟΤΑΜΟΣ

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό giapas » Παρ 09 Μαρ 2012, 16:36

Karelias έγραψε:Συγνώμη, αλλά εδώ είσαι λάθος σε πολλα.

Αγωνιστική ανάταση ναι, σύμφωνοι.
Σημαντικά οικονομικά ωφέλη στο σύνολό της η 4ετια δεν έφερε, αφού και παίχτες χάθηκαν και χάνονται τζάμπα και πάλι η ομάδα χρωστάει λεφτά που δεν έχει και αντιμετωπίζει τον αφανισμό απ την Ευρώπη για 3 θυμίζω χρόνια.

Οικονομικά οφέλη ήρθαν !!! Άσχετα αν η διαχείριση δεν ήταν καλή και αναγκάστηκες να είσαι πάλι ρέστος και ταπί! Όλοι συμφωνούν ότι στη τετραετία ήρθαν πολλά λεφτά στα ταμεία της ομάδας.

Karelias έγραψε:Ναι μεν δεν υπηρχε τεχνοκρατική διαχείριση αλλά απ την αλλή δεν ισχύει η αγωνιστική κάμψη που λες, καθώς η ομάδα, όσο αφορά την Ευρώπη, έχει σταθερή με τάσεις προς άνοδο πορεία. ...

Στο δε ελληνικό πρωτάθλημα είναι σταθερά πλέον πάνω απ το χανούμι και κοντράρεται στα ίσια με όποιον αποτύχει να πάρει το πρωτάθλημα. Το κύπελο σαν καθαρά οικονομικός στόχος δεν είναι αμελητέος, αλλά είναι δευτερεύον. Και καλώς ή κακώς μόνοι μας βγάλαμε τα μάτια μας στο κύπελο εδώ και 2-3 χρόνια.
...
Τα δε δεκάδες μύρια σαφώς και δεν ήταν μόνο του λαού, αλλά η ώθηση σε ζεστό χρήμα που δεχόταν η ΠΑΕ κάθε καλοκαίρι στα διαρκείας ήταν ο βασικότερος παράγοντας που έκανε αυτή την ομάδα, πρώτα καλή και μετά ακριβή.


Λέγοντας αγωνιστική κάμψη εννοώ κυρίως την αποτυχία πέρυσι να πάρω ένα κύπελλο κομμένο και ραμμένο στα μέτρα μου αλλά και την αδυναμία μου να ακολουθήσω σε ρυθμούς πρωταθλητισμού. Ίσως η λέξη κάμψη είναι βαριά..σλλά έστω ένα κύπελλο αν έπαιρνες πέρυσι, θα σου εξασφάλιζε μεγαλύτερη ηρεμία -> μάλλον καλύτερες επιλογές-> μάλλον μεγαλύτερη συσπείρωση .

Και ναι , του λάου ήταν η μεγαλύτερη ώθηση - ΦΥΣΙΚΑ.
Αλλά νομίζω ότι αν η ομάδα δε πήγαινε καλά, ο κόσμος δε θα συνέχιζε για πολύ. Πχ μετά τη χρονιά της σαρδέλας έδωσες 20 + διαρκείας...οκ , είναι απόδειξη ότι ο κόσμος έβαλε πλάτη..αμφιβάλλω όμως αν δε πήγαινες καλά με Σάντος και ήσουν πάλι 6ος - 7ος αν θα είχες την ίδια στήριξη και το επόμενο καλοκαίρι
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9437
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό city_boy » Παρ 09 Μαρ 2012, 16:39

PARASANDALOS έγραψε:ολοι οι οικονομολογοι και οι τα ξερω ολα εδω μεσα ειναι .....κ μετα σ λεει κρισηη



εδω εσυ εχεις αποψη καθε κυριακη ποιον πρεπει να βαζει ο μπολονι και ποιον να ξεκουραζει :D
ΕΙΧΑ ΑΛΛΗ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΑΛΛΑ ΜΕ ΒΑΛΑΝΕ ΝΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΩ
Άβαταρ μέλους
city_boy
 
Δημοσιεύσεις: 1018
Εγγραφή: Δευτ 11 Ιαν 2010, 12:16

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό trel@menos » Παρ 09 Μαρ 2012, 16:44

barlow4 έγραψε:καλή η κριτική όσων περιστρέφονται γύρω από τον ΠΑΟΚ αλλά από αυτοκριτική μηδέν.οποίος και να ερχόταν αν μας έλεγε ότι μέχρι να ξεχρεώσουμε θα πονάνε τα μάτια σας.ότι θα πουλάω ότι αξίζει.ότι θα παίζουμε με σαρδελες και μόνο.και ότι πάρ'όλα αυτα εσείς θα κάνετε κάθε χρόνια σόλντο άουτ.θα ψωνιζετε τα πάντα από μπούτι και θα είστε αρνακια όσα γκολ και αν τρώμε ..ακόμα θα γελούσαμε.αφού ανέκαθεν μας άρεσε η μίση αλήθεια.εξυγειανση,τούμπα καμίνι και επιτυχίες.αστειότητες.
δεν υπερασπίζομαι το ζαγοράκη.μόνος τοτ έπεσε στο λάκκο με τα κωλοδαχτυλα.μας φοβήθηκε πιο πολύ από ότι υπολόγιζε την ίδια την ιστορία του ΠΑΟΚ.
τον ζήση θα τον σώσει μόνο η κωλοφαρδια του.αν βρεθεί δλδ ένας σούγκαρ νταντι.αλλιώς η θα φύγει πριν καεΐ η θα καει κ αυτός.πάντως σβησιμο χρεών κ ανταγωνιστική η πρωτοπόρα ομάδα με τα έσοδα που έχει το ελληνικό ποδόσφαιρο δεν γίνεται.όσοι παράγοντες αναγνωριστηκαν σε αυτόν τον τόπο αναγνωρίστηκαν μετά θάνατον.
μέχρι κ ο θείος λοιδωρηθηκε.αυτός που τους έκανε βιτρίνα της μεταπολιτευτικής ελλάδας.
++++++ σε ολα.
κατα τη γνωμη μου ο ζαγορ μετα την πρωτη σεζον που ναι μεν ηταν κερδοφορα αλλα οχι σε μεγαλο βαθμο(μονο 2 εκατομυρια ηταν τα κερδη αν δεν απατωμαι. σταγονα στον ωκεανο.) αποφασισε να αλαξει πλανο.
προσπαθησε δηλαδη να κανει εξυγιανση μεσω των αγωνιστικων επιτυχιων της ομαδας=περισσοτερα εισητηρια, εξοδος στους ομιλους του τσ λ. κατι που θα του εβγαινε αν δεν υπηρχε ο σπαθας η ακομα αν στο ματς με αγιαξ στην τουμπα μας πηγαινε λιγο η γ@μημενη η μπαλα.
εφτιαξε λοιπον μια ομαδα η οποια ηταν ικανη να διεκδικησει τα παραπανω αλλα με οικονομικο κοστος. πηρε δηλαδη το ρισκο και εχασε.
και αν θελετε τη γνωμη μου καλα εκανε.
και παω στοιχημα οποιονδηποτε ΠΑΟΚτση ρωτουσες τοτε την ιδια απαντηση θα σου εδινε.
βεβαια τοτε γουσταραμε ολοι με τις μεταγραφες γκαρσια, κοντρερας, κονσεισαο, μουσλι, βιειρινια, κουτσια. ακομα και φιλομενους και σια θα πω εγω. τωρα στο κραξιμο πρωτοι.
αν συνεχιζε με το πλανο της πρωτης χρονιας θα τον ειχαμε παρει με το κοτρονιδι πριν την ωρα του.
Άβαταρ μέλους
trel@menos
 
Δημοσιεύσεις: 2506
Εγγραφή: Τρί 01 Ιούλ 2008, 08:12

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό gika » Παρ 09 Μαρ 2012, 17:06

Παναγιώτης Ποικιλίδης έγραψε:Διευκρινίζω προς πάσα κατεύθυνση, πως το χρονικό διάστημα της παρουσίας μου στη διοίκηση και στους τομείς ευθύνης που προανέφερα, δεν είχα καμία απολύτως σχέση με τα οικονομικά της εταιρίας. Η διαχείριση των οικονομικών δεδομένων γίνονταν από άλλα μέλη της διοίκησης που είχαν και τη συγκεκριμένη ευθύνη.


Δεν ξέρω αν ήταν αθώος ή όχι. Μέχρι να αποδειχτεί το αντίθετο, προσωπικά τον θεωρώ αθώο. Το ότι πάει να καβατζώσει τον κώλο του αποστασιοποιώντας τον εαυτό του από τα οικονομικά μου δείχνει πως
1) Κάτι παίζει με τα οικονομικά
2) Ο Ποικιλίδης γνωρίζει πως κάτι παίζει με τα οικονομικά.

Όσον αφορά το 1, θα μου πείτε πως είναι φως φανάρι.
Όσον αφορά το δεύτερο, το να βγει να δηλώσει πως εγώ δεν έχω καμία σχέση, αλλά άλλοι που ήταν υπεύθυνοι εκείνου του τομέα έχουν ευθύνη, πράγμα που σημαίνει πως γυρνάει την πλάτη στον Ζαγοράκη που ήταν πρόεδρος, δεν θα το έκανε χωρίς σοβαρό λόγο. Και προφανώς κάποιος σοβαρός λόγος συντρέχει.

Κάτι μου λέει πως έχουμε δρόμο ακόμα μέχρι να μάθουμε την αλήθεια σε όλη της την έκταση.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17208
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό Karelias » Παρ 09 Μαρ 2012, 17:08

giapas έγραψε:
Karelias έγραψε:Συγνώμη, αλλά εδώ είσαι λάθος σε πολλα.

Αγωνιστική ανάταση ναι, σύμφωνοι.
Σημαντικά οικονομικά ωφέλη στο σύνολό της η 4ετια δεν έφερε, αφού και παίχτες χάθηκαν και χάνονται τζάμπα και πάλι η ομάδα χρωστάει λεφτά που δεν έχει και αντιμετωπίζει τον αφανισμό απ την Ευρώπη για 3 θυμίζω χρόνια.

Οικονομικά οφέλη ήρθαν !!! Άσχετα αν η διαχείριση δεν ήταν καλή και αναγκάστηκες να είσαι πάλι ρέστος και ταπί! Όλοι συμφωνούν ότι στη τετραετία ήρθαν πολλά λεφτά στα ταμεία της ομάδας.

Γι αυτό και είπα στο σύνολο της 4ετιας αν πρόσεξες. Φυσικά και ήρθαν έσοδα στο ταμείο της ομάδας αλλά τώρα λέμε ότι χρωστάμε και πάλι τα μαλλιά της κεφαλής μας. Και αντί τα έσοδα (πάντα μιλάω για το σύνολο της 4ετιας) να είναι κάτι ωραίο, τώρα γίνεται ύποπτο (που πήγαν τόσα έσοδα). Τι σημασία έχει αν είχα έσοδα αλλά η επιχειρησή μου βουλιάζει αφού έχω χρέη που δεν μπορώ να καλύψω;

Karelias έγραψε:Ναι μεν δεν υπηρχε τεχνοκρατική διαχείριση αλλά απ την αλλή δεν ισχύει η αγωνιστική κάμψη που λες, καθώς η ομάδα, όσο αφορά την Ευρώπη, έχει σταθερή με τάσεις προς άνοδο πορεία. ...

Στο δε ελληνικό πρωτάθλημα είναι σταθερά πλέον πάνω απ το χανούμι και κοντράρεται στα ίσια με όποιον αποτύχει να πάρει το πρωτάθλημα. Το κύπελο σαν καθαρά οικονομικός στόχος δεν είναι αμελητέος, αλλά είναι δευτερεύον. Και καλώς ή κακώς μόνοι μας βγάλαμε τα μάτια μας στο κύπελο εδώ και 2-3 χρόνια.
...
Τα δε δεκάδες μύρια σαφώς και δεν ήταν μόνο του λαού, αλλά η ώθηση σε ζεστό χρήμα που δεχόταν η ΠΑΕ κάθε καλοκαίρι στα διαρκείας ήταν ο βασικότερος παράγοντας που έκανε αυτή την ομάδα, πρώτα καλή και μετά ακριβή.


Λέγοντας αγωνιστική κάμψη εννοώ κυρίως την αποτυχία πέρυσι να πάρω ένα κύπελλο κομμένο και ραμμένο στα μέτρα μου αλλά και την αδυναμία μου να ακολουθήσω σε ρυθμούς πρωταθλητισμού. Ίσως η λέξη κάμψη είναι βαριά..σλλά έστω ένα κύπελλο αν έπαιρνες πέρυσι, θα σου εξασφάλιζε μεγαλύτερη ηρεμία -> μάλλον καλύτερες επιλογές-> μάλλον μεγαλύτερη συσπείρωση .

Την κούλα πάντως δεν την βοήθησε καθόλου. Και επιμένω, ότι καθαρά οικονομικά (κι άμεσα κι έμμεσα) δεν θα κανε την μεγάλη διαφορά όπως δεν την έκανε στο χανούμι.

Και ναι , του λάου ήταν η μεγαλύτερη ώθηση - ΦΥΣΙΚΑ.
Αλλά νομίζω ότι αν η ομάδα δε πήγαινε καλά, ο κόσμος δε θα συνέχιζε για πολύ. Πχ μετά τη χρονιά της σαρδέλας έδωσες 20 + διαρκείας...οκ , είναι απόδειξη ότι ο κόσμος έβαλε πλάτη..αμφιβάλλω όμως αν δε πήγαινες καλά με Σάντος και ήσουν πάλι 6ος - 7ος αν θα είχες την ίδια στήριξη και το επόμενο καλοκαίρι


Αυτό δεν μπορείς να το ξέρεις πράγματι. Αλλά εφόσον μιλάμε για οικονομικά ΔΕΔΟΜΕΝΑ (για πράγματα δηλαδή που έγιναν πέραν πάσης αμφιβολίας, όπως η συνεχής στήριξη του κόσμο με διαρκείας, θυμίζω ακόμα και την 1η ΑΜΚ που είχαν συγκεντρωθεί 2 μύρια αν θυμάμαι καλά) αφού λοιπόν μιλάμε για ΔΕΔΟΜΕΝΑ, δεν μπορείς να βάλεις στην κουβέντα τι θα γινόταν αν. Αυτό έγινε, ο κόσμος έδωσε πάρα πολλά λεφτά, ήταν ο βασικός αιμοδότης της ομάδας.
Δεν τελείωσε τίποτα ακόμα.

Ιβάν Σαββίδης 12/5/2015: Θέλω να φέρω τον ΠΑΟΚ στις πρώτες 20 ομάδες στην Ευρώπη.
Άβαταρ μέλους
Karelias
 
Δημοσιεύσεις: 3601
Εγγραφή: Πέμ 23 Δεκ 2010, 19:14

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό Emprostisghsoitrelamenoi » Παρ 09 Μαρ 2012, 17:23

Μάλιστα.
Μέσω της πορείας ήρθαν τα χρήματα της Ουέφα και των τηλεοπτικών και πάει λέγοντας.
Δεν βοήθησε ο κόσμος τόσο λοιπόν, αλλά οι χορηγίες και η καλή πορεία έφερε τα χρήματα του κόσμου,έπειτα.
"Ανάγωγες" αναγωγές,at least.

Σε λίγο θα αλλάξει και αυτό(για τις ανάγκες της "επιχειρηματολογίας") και τα χρήματα θα τα έχει βάλει ο Ζαγοράκης ο ίδιος. Το ...ψωμάκι του.

Τελικά οι παρωπίδες έκλεισαν προς τα μέσα εντελώς, και η τύφλωση είναι ολική.
Πικρή διαπίστωση.
http://paokfans-utd.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
Emprostisghsoitrelamenoi
 
Δημοσιεύσεις: 1907
Εγγραφή: Τρί 12 Ιούλ 2011, 16:31
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά.

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό giapas » Παρ 09 Μαρ 2012, 22:47

Δεν έχω ανάγκη κανέναν να συνοψίζει ΑΥΘΑΙΡΕΤΑ και ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΑ την άποψη που εξέφρασα για να περάσει τη δική του γραμμή , ούτε για να χλευάσει τη δική μου θέση. Ή αδυνατείς να καταλάβεις αυτά που λέω ή τα καταλαβαίνεις μια χαρά αλλά σκοπίμως αποκόπτεις σημεία και χρησιμοποιείς μεμονωμένα στοιχεία μιας ολόκληρης ανάλυσης για να αναδείξεις το σωστό των θέσεων σου. Μάλλον το 2ο συμβαίνει οπότε τη προπαγάνδα σου αλλού.

Μέσα σε όλα αυτά έμαθα κιόλας ότι τυφλώθηκα και πρέπει να δω πως θα τη παλέψω.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9437
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό Emprostisghsoitrelamenoi » Σάβ 10 Μαρ 2012, 01:07

Το 80% της δημοσίευσης σου βασίζεται στις λέξεις "ΑΝ" και "ΘΑ".Μια γρήγορη αναδρομή σε εκείνη θα σε πείσει για του λόγου το αληθές.Υποθετικές αναλύσεις που αποσκοπούν σε διαστρέβλωση των γεγονότων κατά προσωπική βούληση με δόλιο τρόπο.Και θα μας κατηγορήσεις και για προπαγάνδα.

Btw, συνέχισε την μη στοιχειωθετημένη επίθεση στους συνδέσμους,την σπίλωση και στηλίτευση ,με ΑΥΘΑΙΡΕΤΑ και ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΑ συμπεράσματα,ειρωνικά και ειδεχθή σχόλια και κατηγορίες. Ξέρεις εσύ...με το γάντι.

ΥΓ. Αφού «τυφλώθηκες» πως να «ΔΕΙΣ» αν θα την παλέψεις ? :?
Εξακολουθείς και επιβεβαιώνεις απόλυτα την τελευταία μου διαπίστωση και σε ευχαριστώ γι' αυτό.
http://paokfans-utd.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
Emprostisghsoitrelamenoi
 
Δημοσιεύσεις: 1907
Εγγραφή: Τρί 12 Ιούλ 2011, 16:31
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά.

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Σάβ 10 Μαρ 2012, 01:34

η συζήτηση για το πλάνο είναι πολύ σημαντική. Σαν ποια ομάδα θα πορευθούμε;

Εμείς οι οπαδοί του ΠΑΟΚ θέλουμε να βλέπουμε καλούς παίκτες, ωραίο ποδόσφαιρο και ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ, και συγχρόνως η ομάδα να βγάζει κέρδος;

Μία λύση είναι η σμίκρυνση. Να στηρίζεται δηλαδή ο ΠΑΟΚ στους 5-10 χιλιάδες οπαδούς του που παίρνουν διαρκείας ανεξαρτήτως ομάδας. Με αυτούς ως μαγιά, γίνεται όπως μια ομάδα με 1000 οπαδούς και ένα χοσάδα των 2 μυρίων το χρόνο. Οι κερδοφορίες θα οφείλονται στα μεγάλα ματς που με τη βοήθεια του γηπέδου θα μαζεύεις +15 με 20 χιλιάδες κόσμο. (Αν δεν είχαμε μεγάλο γήπεδο θα έπρεπε να χρεώνουμε 40άρια στους φιλοξενούμενους στα μεγάλα ματς) Εποχές Παντελάκη δηλαδή αλλά χωρίς δωδεκαετίες και με μισογεμάτο γήπεδο.

Μια άλλη λύση είναι η αλλαγή της νοοτροπίας των οπαδών. Να υπάρχουν δηλαδή 20 χιλιάδες διαρκείας ανεξαρτήτως παιχτών και αποτελεσμάτων. Μου φαίνεται ουτοπικό. Εποχές Παντελάκη αλλά χωρίς δωδεκαετίες.

Τρίτη λύση η βιομηχανία παραγωγής παιχτών. Θα το ονόμαζα και σερβικό σύστημα. Λειτουργικό μόνο σε βάθος χρόνου. Τα οικονομικά δεδομένα και ειδικά η ανεργία στους νέους ευνοούν το παιδομάζωμα.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8383
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό guardian4 » Σάβ 10 Μαρ 2012, 22:10

gika έγραψε:
Παναγιώτης Ποικιλίδης έγραψε:Διευκρινίζω προς πάσα κατεύθυνση, πως το χρονικό διάστημα της παρουσίας μου στη διοίκηση και στους τομείς ευθύνης που προανέφερα, δεν είχα καμία απολύτως σχέση με τα οικονομικά της εταιρίας. Η διαχείριση των οικονομικών δεδομένων γίνονταν από άλλα μέλη της διοίκησης που είχαν και τη συγκεκριμένη ευθύνη.


Δεν ξέρω αν ήταν αθώος ή όχι. Μέχρι να αποδειχτεί το αντίθετο, προσωπικά τον θεωρώ αθώο. Το ότι πάει να καβατζώσει τον κώλο του αποστασιοποιώντας τον εαυτό του από τα οικονομικά μου δείχνει πως
1) Κάτι παίζει με τα οικονομικά
2) Ο Ποικιλίδης γνωρίζει πως κάτι παίζει με τα οικονομικά.

Όσον αφορά το 1, θα μου πείτε πως είναι φως φανάρι.
Όσον αφορά το δεύτερο, το να βγει να δηλώσει πως εγώ δεν έχω καμία σχέση, αλλά άλλοι που ήταν υπεύθυνοι εκείνου του τομέα έχουν ευθύνη, πράγμα που σημαίνει πως γυρνάει την πλάτη στον Ζαγοράκη που ήταν πρόεδρος, δεν θα το έκανε χωρίς σοβαρό λόγο. Και προφανώς κάποιος σοβαρός λόγος συντρέχει.

Κάτι μου λέει πως έχουμε δρόμο ακόμα μέχρι να μάθουμε την αλήθεια σε όλη της την έκταση.


+++
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ, ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ
ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙΣ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΣΟΥ

-------------------------
ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΓΚΑΣ Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ, ΟΧΙ Ο ΚΑΘΕ ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΤΟΥ.
Άβαταρ μέλους
guardian4
 
Δημοσιεύσεις: 4141
Εγγραφή: Δευτ 11 Ιαν 2010, 20:23

Re: Οικονομικά Θέματα της ΠΑΕ

Δημοσίευσηαπό guardian4 » Σάβ 10 Μαρ 2012, 22:37

Και μην ακουω οτι ο Ζαγορακης, μας εκανε πορεια στην Ευρωπη, γιατι αμα δεν πηγαινε εκει ο ΛΑΟΣ του ΠΑΟΚ με πουλμαν , απο γερμανια, ελλαδα, κυπρο, και τα λοιπα, ουτε γκολ δε θα βαζαμε. Οπως στη ΠΟΛΗ,ΣΤΗΝ αγγλια, οπως και με τον Αγιαξ, οπως και με πολλα πολλα ματς.

ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΑΝ ΤΑ ΓΡΑΦΑ ΑΓΟΡΙΝΕΣ ΜΟΥ, ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΦΥΓΕΙ Ο ΚΟΝΤΡΕΡΑΣ, ΟΤΙ ΜΗ ΚΑΙ ΤΥΧΟΝ ΛΗΨΕΙ Ο ΜΑΛΕΖΑΣ ΘΑ ΡΟΥΦΑΜΕ ΤΡΙΑΡΕΣ,
Η ΠΡΟΕΔΡΙΚΗ ΦΡΟΥΡΑ ΕΙΠΕ, ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΟΚ , ΟΧΙ κοντρερας. Λες και δε ξερω τι ειμαι και τι πρεπει να ειμαι.
Παρε το 0-3 στο 15 μεσ τον ναο, και ελα να με πεις για τον ζαγορακη και τα επιτευγματα του.

Αντε ρε, ΑΝΟΙΞΤΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ. ΦΤΑΝΕΙ ΠΛΕΟΝ.

Ενα πραμα εκανε καλο ο ζαγορακης και αυτο με τα λεφτα μας. Τη μεσημβρια.
Σε ολα τα αλλα τα σκ@τωσε.

Επεξε με την ιδεολγια του ΠΑΟΚτση, γκαγκατσης, σαλπι, διχασε τους συνδεσμους.
Πετουσε τα λεφτα του ΠΑΟΚ οπου να ναι.Δωσαμε 15 εκατομυρια σε παλτα.
Εκανε μοκο οταν επρεπε να μιλησει να εχουμε διαφανεια και να διωξει συννεφα, καθως και δε βαρουσε το χερι στο τραπεζει για τα συμφεροντα του δικεφαλου.
Εκανε τον φιλανθρωπο, με τα λεφτα μας(ανανεωση τραυματια σαββινι)
Καταχρεωσε την ομαδα με 12 εκατομυρια, αντι να σβησει τα υπαρχοντα.
Ειπε ψεματα οτι εκανε εξυγιανση.
Αφησε κοσμο να τρωει απ την ΠΑΕ.
Αφηνε απληρωτους τους ποδοσφαιριστες..
Αφηνε το καθε ΑΡΔ να εχει προσβαση σε πληροφοριες της Τουμπας.
Εδινε γραμμη στα ΜΜΕ να κοροιδευει το ΛΑΟ του ΠΑΟΚ και να κρυβουν τα συνεχομενα λαθη του.
Αφησε την ομαδα να παιζει χωρις προπονητη για ενα χρονο.
Εβαζε φιλους στα ποστα του ΠΑΟΚ, αντι επαγγελματιες.
Ξεπουλησε τους πρωτοκλασατους ποδοσφαιριστες του ΠΑΟΚ, Κοντρερας , ΒΙΕΡΙΝΙΑ.
Αφηνε απληρωτο τον Γκαρσια για να τον στειλει σε αλλη ομαδα(της τουρκιας, το πε ο ιδιος ο Γκαρσια, και επενεβηκε ο ΛΑΟΣ)
Κατεστρεψε την εννοια μποτικ ΠΑΕ ΠΑΟΚ, χρωστουσαμε στην ΠΟΥΜΑ.
ΜΗΔΑΜΙΝΑ ΕΣΟΔΑ ΑΠ ΤΗΝ ΜΠΟΥΤΙΚ, ΙΣΩΣ ΤΟ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟ ΕΣΟΔΟ ΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΕΙ Ο ΠΑΟΚ.
Αρνιοτανε να εχει η ΠΑΕ ΠΑΟΚ οικονομικο διευθηντη.


Τα λαθη αυτα εναποκινται μονο και μονο σ αυτον.

Θετικα που εναποκινται μονο σ αυτον.

Μεσημβρια.
Ακαδημιες.


Οι πορειες στην Ευρωπη ειναι επιτευγμα του ΛΑΟΥ του ΠΑΟΚ καθως αυτος ηταν το ντοπιγκ για την ομαδα(ΜΗ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ),οπως και τα διαρκειας, και οι Α.Μ.Κ.
Απο κει και περα το ροστερ που απαρτιζε τον συλλογο σε σχεση με τα 100 εκατομυρια που ξοδευτηκαν, θα μπορουσε να ναι παρα μα παρα πολυ καλυτερο.


ΒΓΑΛΕ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΖΑΓΟΡΑΚΗ. ΜΕΤΑ ΤΟ 0-3 ΣΤΟ 15.
ΑΦΗΣΕΣ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΞΕΒΡΑΚΩΤΗ.

ΑΛΛΑ ΑΜΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΜΙΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΑΠΟ ΠΑΝΩ.


Εχει ευθηνη ο βρυζας γιατι επρεπε να τα πει και οχι να σιωπησει.
Απο κει και περα ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΛΑΘΗ, και να χτισει ενα γερο και υγιη ΠΑΟΚ.
Τελευταία επεξεργασία από guardian4 και Σάβ 10 Μαρ 2012, 23:50, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ, ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ
ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙΣ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΣΟΥ

-------------------------
ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΓΚΑΣ Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ, ΟΧΙ Ο ΚΑΘΕ ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΤΟΥ.
Άβαταρ μέλους
guardian4
 
Δημοσιεύσεις: 4141
Εγγραφή: Δευτ 11 Ιαν 2010, 20:23

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες