Toύμπα: Διάφορα σχόλια και συζήτησή για το ναό μας

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Δημοσίευσηαπό Johnys » Πέμ 15 Ιαν 2009, 23:56

Δεν ειναι θεμα βουλησης της ΠΑΕ....Ειναι θεμα κοντρας με τους οργανωμενους....Καλως ή κακως, αν οι οργανωμενοι μουλαρωσουν και πουνε οχι κι ο Τεο επιμεινει και εφαρμοσει σκληρα μετρα, θα εχει την καταληξη του Ντεμη.....


Σύμφωνο απόλυτος και το πρόβλημα είναι ότι ο νικολαΐδης είχε επενδυτης από πίσω ενώ ο Ζαγοράκης έχει για μονο επενδυτη το κόσμο και δε κάνει να το μαλώσει η να το δυσανασχέτηση.Κρίμα πάντως γιατί έτσι χάνονται μάλλον περισσότερα από ότι κερδίζονται.
ΠΑΟΚ θρησκεία και στη γερμανία.
Άβαταρ μέλους
Johnys
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Κυρ 23 Μαρ 2008, 05:03
Τοποθεσία: Γερμανία/Ντίσελντορφ

Δημοσίευσηαπό Iakovidis » Παρ 16 Ιαν 2009, 00:08

Τριάντα χρόνια και παραπάνω τέτοιοι τύποι μπαίνουν στην Τούμπα. Πάλι θα βρουν τρόπο να μπουν. Παιδιά απαραιτήτος τουρνικέ στην 4Α δεν πάει άλλο όλοι από την 4.Γίνεται χαμός.
Άβαταρ μέλους
Iakovidis
 
Δημοσιεύσεις: 407
Εγγραφή: Πέμ 20 Δεκ 2007, 01:30

Δημοσίευσηαπό ehemithos199 » Παρ 16 Ιαν 2009, 00:14

εκτος απο τους τζαμπατζηδες που τιγκαρουν τη 4 μου φαινεται οτι πανε κι αλλοι με εισητηριο σε αλλη θυρα, στην 7 π.χ.
αποτελεσμα να φαινεται χαλια το γηπεδο και οχι καταμεστο,
αλλα το κυριοτερο για μενα τιθεται σοβαρο θεμα ασφαλειας στη 4 με τοσο κοσμο.
οσο για τους τζαμπατζηδες και γι αυτους που δεν πανε στη μαρφιν να βαλουν κανα 20αρικο...τι να πω...για ρετσινα και μπαφο θα τα δωσουν πιο ανετα!!! :wink:
ΒΑΛΤΕ ΦΩΤΙΑ ΚΑΨΤΕ ΚΑΛΑ...
Άβαταρ μέλους
ehemithos199
 
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: Δευτ 08 Δεκ 2008, 12:33
Τοποθεσία: komotini

Δημοσίευσηαπό ouzakias » Παρ 16 Ιαν 2009, 00:43

παιδες, το θέμα ειναι σίγουρα υπ'οψην της ΠΑΕ αλλα για διαφοριυς λογους είναι εξαιρετικά λεπτο και κάνουν τα στραβά μάτια!
και εξηγώ!

-1ον
σ'ενα γηπεδο 30.000 περίπου θέσεων πρεπει βάσει μελετων να υπαρχουν 15-20 θύρες.Δηλαδη το γηπεδο να μπορεί να γεμιζει και κυρίως να εκκενώνεται σε 15 λεπτά
Όταν λοιπον στην τουμπα το 75% του κόσμου φτανει στο γήπεδο μιση ώρα πριν έιναι αδύνατον να μπουν ενας ενας κανονικα, γιατι κάποιοι (κατοχοι διαρκειας και εισιτηριων) θα χάσον το μισό ματς.Αρα πρεπει κάπως να επισπευσουν τη διαδικασία και μπαινει ο κοσμος χωρις έλεγχο κυριως λίγα λεπτα πριν τα ματς

2ον
η οικονομική ζημια στην παε είναι αμελητέα.δηλαδη 15' πριν το ματς ο,τι εισιτηριο ήταν να ''φυγει'' εφυγε.ο ''τζαμπατζης'' είτε μείνει έξω, είτε μπει κουτρα είναι οικονομικά το ίδιο.

3ον
ο ΠΑΟΚ σαν σωματείο παντα έχει έναν φιλολαικο χαρακτηρα. λυσεις τυπου hardcore security και κάμερες στην είσοδο και τέτοια απο δικά μας παιδια (ζαγορ-ζηση κτλ) θα ήταν άτοπο και θα ξεσήκωνε άλλα θέματα που ουτε να να σκεφτομαι δεν θέλω!έχουν αυτογνωσία στην παε, ξερουν πως 15-20 ευρω για να μπεις σε τετοιο ερείπιο με τετοιες παροχες (τουαλετα με aids, νερο κάτουρο κτλ) είναι αντικειμενικα παρα πολλα...

η διοικηση τα γνωρίζει όλα αυτα.εχουν παιξει ποδοσφαιρο έξω και ξερουν πως το προιον του ΠΑΟΚ και της τουμπας σαν γήπεδο δεν ειναι έτοιμο και καταλληλο για τετοιες συμπεριφορές αυστηρου ελεγχου και μικροσκοπιου.
ouzakias
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Κυρ 16 Δεκ 2007, 21:52

Δημοσίευσηαπό free4 » Παρ 16 Ιαν 2009, 02:24

Το Καραΐσκάκη είναι ένα γήπεδο με, το πολύ 5000 περισσότερα καθίσματα από εμάς.. (33.334)

Εκείνο το γήπεδο έχει 34 θύρες..
Το δικό μας έχει μόλις 8..

Εκεί για να μπεις και να βγεις θέλεις 10 λεπτά το πολύ.
Στην Τούμπα αυτό για να γίνει θέλει 30 λεπτά, minιmum

Στις θύρες κάτω βρίσκονται δεν ξέρω γω πόσοι σεκιουριτάδες..
Εδώ, βρίσκονται 5-6 στο σύνολο κι αυτοί είναι επιφορτισμένοι να βάζουν τον κόσμο στα γήπεδα..

Τι εννοώ?
Εννοώ ότι εάν από μόνοι μας δεν περιφρουρήσουμε την Τούμπα, μην περιμένετε από κανέναν να την περιφρουρήσει..
Οταν πας στο γήπεδο 50 λεπτά πριν το ματς και ήδη υπάρχει ουρά 30 μέτρων, τότε, υπό την πίεση του κόσμου, είναι λογικό ΚΑΙ να περνούν τα τουρνικέ δύο-δύο (και χωρίς διαρκείας ο ένας, πολλές φορές) ΚΑΙ δε γίνεται σωματικός έλεγχος (από ποιους??)..

Αρα, που καταλήγουμε?
Στην ανάγκη δημιουργίας νέου γηπέδου, καθώς, δεν υπάρχει άλλη λύση..
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Alexakisg4 » Παρ 16 Ιαν 2009, 04:40

Δύσκολα να λυθεί αυτό το ζήτημα παιδία εγώ έχω διάρκειας και δεν το έχω χρησιμοποίηση ακόμα σχεδόν ποτέ

Αλλά όταν γίνεται σολτ ουτ δεν έχω κόλημα να μπουν και μερική τζάμπα αλλά μονό όταν δεν έχει εισιτήριο
Είσαι ΠΑΟK
Σκέψου ΠΑΟΚ
Ζησε ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Alexakisg4
 
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: Σάβ 08 Νοέμ 2008, 03:07
Τοποθεσία: salonika-martiou

Δημοσίευσηαπό Alexakisg4 » Παρ 16 Ιαν 2009, 05:06

sidpanos έγραψε:
Alexakisg4 έγραψε:Δύσκολα να λυθεί αυτό το ζήτημα παιδία εγώ έχω διάρκειας και δεν το έχω χρησιμοποίηση ακόμα σχεδόν ποτέ

Αλλά όταν γίνεται σολτ ουτ δεν έχω κόλημα να μπουν και μερική τζάμπα αλλά μονό όταν δεν έχει εισιτήριο


γιατί να μπούνε ρε αλέξη?το καλοκαίρι τι κάνανε?γιατί δεν πήραν διαρκείας?
και επειδή θα μ πεις 150 Ε πολλά μπλα μπλα μπλα θα σ πω το άλλο...
Με τον λεβαδιακό γιατι είμαστε 15.000-20.000?
οι κάτοχοι διαρκείας πάνω κάτω....
που είναι οι κουτραδόροι?


Δεν σε λέω ότι είναι σωστό απλός μπαίνω και στη θέση το μικρόν παοκτζήδων σε ηλικία βεβαία και εγώ πριν 5 χρόνια που ήμουν 15 δεν μπορούσα να πηγαίνω σε κάθε αγώνα ντάξη στης μικρές ηλικίες νομίζω είναι κατανοητό να χαρίζεις και λήγω οχι σε έναν 20 σίγουρα που νομίζω οτι πάνω κατω από τους 3με 4000 κουτραδορους η η 2500 θα μπορούσαν σίγουρα να τα βρουν αυτά τα λεφτά αλλά τα έκαναν ξίδια η οτιδήποτε άλλο αντί να πάρουν διάρκειας ήθελα να πω για της μικρές ηλικίες περισσότερο .. όντος έχεις δίκιο παντός
Είσαι ΠΑΟK
Σκέψου ΠΑΟΚ
Ζησε ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Alexakisg4
 
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: Σάβ 08 Νοέμ 2008, 03:07
Τοποθεσία: salonika-martiou

Δημοσίευσηαπό Olorin » Παρ 16 Ιαν 2009, 17:48

Μετα απο αυτα που τραβηξα στην εισοδο προχθες, σκεφτομαι να πηγαινω στην 7 στα ντερμπι. Αφου η ΠΑΕ ειναι στα @@ της, θα προστατευσω μονος μου τον εαυτο μου. Αιντε γιατι για να γινει κατι πρεπει να υπαρξουν θυματα μου φαινεται.


Υ.Σ. Σουρεαλ εικονα απο τα τουρνικε: μπροστα μου ενας πατερας με το παιδι του, να προσπαθει να το προστατευσει απο πιθανη ασφυξια, φωναζωντας "προσεξτε το παιδι!", οι απο πισω με τη ρετσινα στο χερι να λενε: "γαμω τα τουρνικε" και "ντου ρε!", το παιδακι να ειναι ετοιμο να κλαψει, εγω να προσπαθω να του κανω χωρω και να μου τη λενε και οι απο πισω "εσυ γιατι δεν σπρωχνεις?". Φτανω στο τουρνικε, μπροστα μου ενας τυπος με την γκομενα και ενα φιλο του, ο σεκιουριτας να λεει "2-2, οχι 3!". Αυτοι μπαινουν και οι τρεις και η γκομενα κολαει στις μπαρες, να προσπαθουν επι 2 λεπτα να την απεγκλωβισουν, ενω απο πισω γινεται χαμος και καποιοι απ'εξω προσπαθουν να σπασουν την καγκελοπορτα!

Τι να πεις...
Άβαταρ μέλους
Olorin
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: Τετ 26 Μαρ 2008, 03:35
Τοποθεσία: The Source

Δημοσίευσηαπό Johnys » Παρ 16 Ιαν 2009, 18:07

ΠΑΟΚ το μεγαλείο σου...
ΠΑΟΚ θρησκεία και στη γερμανία.
Άβαταρ μέλους
Johnys
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Κυρ 23 Μαρ 2008, 05:03
Τοποθεσία: Γερμανία/Ντίσελντορφ

Δημοσίευσηαπό c_k_77 » Παρ 16 Ιαν 2009, 23:57

παιδια εγω εχω διαρκειας στην 1, πολυ κοντα στην εισοδο, και αυτο που γινεται καθε φορα με τους ορθιους στη μεση, δεν εχει προηγουμενο... να φωναζουμε να φυγουν, και να αναγκαζομαστε να βλεπουμε μεγαλο μερος του αγωνα ορθιοι... ελεος πια...
εχουμε μια γνωριμια, παιρνουμε την προσκληση, καθομαστε ορθιοι, καθομαστε στο σκαλακι, καθομαστε και σε καρεκλακια, αν ειναι αδεια...
τα τουρνικε η διοικηση δηλωσε οτι θα κανουν αποσβεση της αξιας τους, με το ΣΤΟΠ που θα εμπαινε στους τζαμπατζηδες...
μακαρι να μην θρηνησουμε θυματα καποια μερα, με τοσους υπεραριθμους σε ολες τις θυρες... και τοτε να δω την αντιδραση της ΠΑΕ...
c_k_77
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Δευτ 17 Δεκ 2007, 15:05

Δημοσίευσηαπό AnipsiosDani » Σάβ 17 Ιαν 2009, 00:15

egw pisteuw pos tous tsampatsides kai genika opoious kanoun kako stin omada (eite xrimatiko eite petontas mpoukalia sto gipedo ktl.) den 8a tous bgalei i diikisi oute i security giati 8a ginoun episodia alla emeis oi idoi na poume ksereis kati oxi re den 8a mpei tsampa o allos kai as einai kai aderfos mou den ginete alios giati dld autoi oi 20000 pou pirame diarkeias dld dosame ta orea mas leutakia gia na mpenoun oi aloi tsampa?

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να γράφουμε Ελληνικά!
Thx, Admin Team
AnipsiosDani
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Σάβ 22 Δεκ 2007, 20:03

Δημοσίευσηαπό PAOK_NORTH_ARMY » Σάβ 17 Ιαν 2009, 06:54

ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΠΟΙΝΙΚΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΜΑΛΑΜΑΤΙΝΑΣ!!! Έλεος σταματήστε να γίνεστε γραφικοί κάποιοι. Εμένα δηλαδή που μαρέσει να μπαίνω ψιλοφτιαγμένος στο γήπεδο τι να κάνω? Την παλεύετε? breakdown88 εσύ ρε φίλε το έφτασες στο άλλο άκρο... Θα αρχίσουμε να "απειλούμε" και την διοίκηση τώρα? Καλώς ή κακώς είμαστε αυτός ο λαός. Και να μην αισθάνεστε λακαμάδες κάποιοι επειδή πληρώσατε διαρκείας ειδικά σε derby όταν έχουν εξαντληθεί τα εισιτήρια.Στα klein ματσάκια παραδέχομαι ότι υπάρχουν κάποια διαφυγόντα κέρδη.
Άβαταρ μέλους
PAOK_NORTH_ARMY
 
Δημοσιεύσεις: 2901
Εγγραφή: Παρ 15 Φεβ 2008, 08:20

Δημοσίευσηαπό free4 » Κυρ 18 Ιαν 2009, 01:43

Εισιτήρια: 14.870
Εισπράξεις: 203.130 ευρώ!
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Johnys » Κυρ 18 Ιαν 2009, 17:12

Ήδη αρχίζουν τα πρωτοβρόχια στη προσπάθεια του Ζαγοράκη,η amk πάει χαλια και πολλοί που feros πήραν διαρκειας και βοήθησαν την ομάδα του χρόνου δε θα πάρουν και δίκαιος γιατί αισθάνονται μαλακες και αυτοί με το δίκιο τους.Εάν δε κάνει κάτι η διοίκηση ίσος χάσουμε τι μεγάλη ευκαιρία να γίνει πάλι η ομάδα τόσο δυνατή όσο τι φανταζόμαστε.
ΠΑΟΚ θρησκεία και στη γερμανία.
Άβαταρ μέλους
Johnys
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Κυρ 23 Μαρ 2008, 05:03
Τοποθεσία: Γερμανία/Ντίσελντορφ

Δημοσίευσηαπό gagas » Κυρ 18 Ιαν 2009, 22:13

το ιδιο εγινε και στην 6.αλλα στην 5 δεν υπηρχε μπαμπουλας νομιζω..
Άβαταρ μέλους
gagas
 
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2008, 01:16
Τοποθεσία: που?

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες