Ανακοινώσεις ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Ανακοινώσεις ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Δευτ 21 Ιαν 2008, 14:56

Η συνέντευξη τύπου της Διοίκησης


Η Διοίκηση της ΠΑΕ ΠΑΟΚ θα παραχωρήσει συνέντευξη τύπου την Πέμπτη 24.Ιαν.2008 και ώρα 13:00 στο γήπεδο της Τούμπας.


http://www.paokfc.gr/shownews.jsp;jsess ... 1133807255
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Δευτ 21 Ιαν 2008, 15:53

Ωραία, είμαι περίεργος ν ακούσω τον Θόδωρο. Λογικά θα πρόκειται για προσπάθεια συσπείρωσης
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό apaikto$ » Τρί 22 Ιαν 2008, 08:01

Λέτε να πει και για το θέμα των μετοχών? ..τιμές, διάθεση κλπ.......
Άβαταρ μέλους
apaikto$
 
Δημοσιεύσεις: 745
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 04:28

Δημοσίευσηαπό Falegkos » Τρί 22 Ιαν 2008, 14:44

Εγω περιμενω να ανακοινοσει καμια μεταγραφη ουσιας τρελει να μας την φερει κανονικα απο πισω :) :)

Πολυ καλη φαση.
κι αν στον ΠΑΟΚ αλλάξαν όλα, ο κοντός πάνω απ'όλα
Άβαταρ μέλους
Falegkos
 
Δημοσιεύσεις: 4329
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:50

Δημοσίευσηαπό taxidriver4 » Τρί 22 Ιαν 2008, 20:22

Περιμενω πολλα.Παρα πολλα.Αντε ρε Θοδωρε,τριξε τους τα δοντια.ΟΛΟΥΣ. παιχτες,προπονητη και κανε και εσυ την αυτοκριτικη σου.ΘΟΔΩΡΕ ΚΡΙΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΕΣΥ. Περιμενουμε να δουμε πραξεις. ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΠΡΟΛΟΓΟ. Κανουμε υπομονη και ειμαστε ησυχοι.Αντε να δουμε.........................
ΑΝΘΡΩΠΕ ΜΟΥ ΤΙ ΞΕΦΤΙΛΑ,ΝΑ ΣΟΥ ΧΑΛΑΝ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΙ ΣΥ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΦΗΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
taxidriver4
 
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Τρί 11 Δεκ 2007, 19:55
Τοποθεσία: PTOLEMAIDA

Δημοσίευσηαπό midenistis » Τρί 22 Ιαν 2008, 23:13

Περιμένω απ' τον Θόδωρο να μιλήσει.. εκτός απ' το αγωνιστικό κ τις μεταγραφές.. εκτός απ' τον κόσμο που πάει στο γήπεδο κ βοηθά.. να πεί ποιοι βοήθησαν έστω λίγο στην ρυθμισούλα που μας έγινε και ποιοι ήταν αυτοί που λέγανε στον ΤΕΟ ότι θα τον στηρίξουν πριν αναλάβει και τελικά δεν είδε τίποτε.
Άβαταρ μέλους
midenistis
 
Δημοσιεύσεις: 1331
Εγγραφή: Τετ 05 Δεκ 2007, 02:49
Τοποθεσία: West Side Salonica

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Πέμ 24 Ιαν 2008, 15:03

Άκουσα αναλυτικά όλη την συνέντευξη τύπου της διοίκησης. Με εντυπωσίασε η όλη διαφάνεια με την οποία παρουσιάστηκαν τα οικονομικά στοιχεία. Νομίζω είναι ξεκάθαρο ότι δεν μας κοροϊδεύουν, τα οικονομικά προβλήματα που άφησαν οι προηγούμενες διοικήσεις είναι πραγματικά εξαιρετικά δυσβάστακτα. Φαίνεται ότι όντως η φετινή χρονιά δεν μπορεί να είναι κάτι περισσότερο από μεταβατική, με στόχο να κλείσουνε οι τρύπες που άφησαν οι προηγούμενες διοικήσεις, και το αγωνιστικό σε δεύτερη μοίρα. Καταλαβαίνουμε όλοι λοιπόν την αιτία της εικόνας που βλέπουμε κάθε σ/κ στο γήπεδο και κάνει τα μυαλά μας να πονάνε!!!

Σίγουρα οι επόμενες χρονιές θα είναι πιο άνετες. Νομίζω ο Θόδωρος μίλησε για μια σταδιακή αύξηση του μπάτζετ κατά 20% κάθε χρονιά σύμφωνα με τα πλάνα τους. Ωστόσο μου κάνει εντύπωση υπό αυτό το πρίσμα η δήλωση προπονητή και διοίκησης ότι σε 3 χρόνια θα κάνουμε πρωταθλητισμό. Πώς θα γίνει αυτό ακριβώς? Με τον ρυθμό που βελτιώνονται τα οικονομικά, ακόμα και να κλείσουν τα κενά, κάτι που φαίνεται να γίνεται, σε 3 χρόνια το μόνο που θα μπορούμε να κάνουμε είναι να επιστρέψουμε στην κατάσταση που ήμασταν ΠΡΙΝ από 3 χρόνια, δηλαδή στο να χτυπάμε άνετα την 4η θέση, αλλά για πρωταθλητισμό το βλέπω πολύ δύσκολο. Πρωταθλητισμό θα μπορούμε να κάνουμε μόνο αν τακτοποιηθεί τελείως το ζήτημα των χρεών (δλδ κάποια ρυθμιστούν με ευνοϊκούς όρους και τα άλλα μεταφερθούν στα λαμόγια που τα δημιούργησαν) και επίσης αν βρεθούν κάποιοι επιχειρηματίες με θέληση και δυνατότητα να στηρίξουν για το κάτι παραπάνω. Δεν βλέπω άλλο τρόπο...

Τέλος, ο Θόδωρος είπε επίσης ότι είναι δύσκολο να βγει η ομάδα ΟΥΕΦΑ καθώς ούτε η 4η θέση δεν εξασφαλίζει σίγουρα την έξοδο στην ευρώπη, και έχει απόλυτο δίκιο. Δεν τον ρώτησαν όμως σχετικά με ένα πολύ πιθανό, όπως φαίνεται, σενάριο, δηλαδή τι θα γίνει αν η ομάδα βρεθεί στην θέση να διεκδικήσει την έξοδο στο ιντερτότο. Θα δηλώσουμε συμμετοχή ή όχι? Η συμμετοχή σ' αυτή την διοργάνωση είναι ρίσκο, καθώς από την μία δίνει σοβαρές πιθανότητες για είσοδο στο ΟΥΕΦΑ αλλά απ την άλλη καταστρέφει την προετοιμασία της ομάδας, καθώς ξεκινάει πολύ νωρίς. Φυσικά πρόκειται για κάτι μακροπρόθεσμο και υποθετικό, αλλά νομίζω ότι είναι ένα καλό ερώτημα.

Εσείς τι σκέφτεστε, αδέρφια?
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Πέμ 24 Ιαν 2008, 16:38

trelogiatros έγραψε:1) Με εντυπωσίασε η όλη διαφάνεια με την οποία παρουσιάστηκαν τα οικονομικά στοιχεία.

2)Νομίζω ο Θόδωρος μίλησε για μια σταδιακή αύξηση του μπάτζετ κατά 20% κάθε χρονιά σύμφωνα με τα πλάνα τους.

3)Δεν τον ρώτησαν όμως σχετικά με ένα πολύ πιθανό, όπως φαίνεται, σενάριο, δηλαδή τι θα γίνει αν η ομάδα βρεθεί στην θέση να διεκδικήσει την έξοδο στο ιντερτότο. Θα δηλώσουμε συμμετοχή ή όχι?


Εγώ δε την άκουσα .. και διάβασα μόνο από τα σάιτ ότι είχανε τελοσπάντων.

1) Δεν είδα καμία αναφορά σε οικονομικά στοιχεία.

2) Μην νομίζεις .. αυτό ακριβώς είπε! 8)

3) Για να πάμε Ιντερτότο .. πρέπει πρώτα να μπούμε στα πλέι οφ. Αυτό είναι το ερώτημα κατ' εμέ! Μπορούμε ή όχι να πάμε πλέι οφ; Είναι στόχος ή όχι τα πλέι οφ;

Υγ: Ελπίζω η συνέντευξη να λειτουργήσει συσπειρωτικά ενόψει της Κυριακής.

Υγ1: Αν κάποιος έχει ή βρει κάπου τη συνέντευξη για να την κατεβάσουμε ας ποστάρει!
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Πέμ 24 Ιαν 2008, 17:19

Γιάνκο, όλο το πρώτο τμήμα της συνέντευξης ήταν μια λεπτομερής αναφορά στα οικ. στοιχεία και τα έσοδα της ΠΑΕ, από τον Παπαδόπουλο, απ' ότι κατάλαβα, που έδωσε και στους δημοσιογράφους όλα τα στοιχεία των οικονομικών κινήσεων αναλυτικά. Το αναφέρει νομίζω ουσιαστικά και ο Kareena4ever στα προηγούμενα ποστ του.

Περίληψη της συνέντευξης ανέβηκε σχεδόν παντού, π.χ. στο site του metropolis ανέβηκε πριν καν τελειώσει η συνέντευξη!!! Τώρα αν την θέλεις ολόκληρη και με κάθε λεπτομέρεια, αν θέλεις δηλαδή κάτι σαν πρακτικά ή όλη την συνέντευξη σε γραπτή μορφή, δεν ξέρω αν θα ανέβει κάπου...
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Dante » Πέμ 24 Ιαν 2008, 17:32

Με στόχο να πρωταγωνιστήσει ο ΠΑΟΚ στα επόμενα 2-3 χρόνια κινείται η διοίκηση της ΠΑΕ, σύμφωνα με όσα ανακοίνωσε ο Θοδωρής Ζαγοράκης. Ο πρόεδρος των «ασπρόμαυρων» εκθείασε τον κόσμο του συλλόγου για τη στήριξη του, τόνισε πως δεν περιμένει διαγραφή χρεών, ενώ αναφέρθηκε ακόμα σε Σάντος, Βρύζα.

Ξεκινώντας τα λεγόμενα του ο Ζαγοράκης μίλησε για τον κόσμο του συλλόγου: "Θα ήθελα να ευχαριστήσω για μια ακόμη φορά όλα τα παιδιά, που είναι δίπλα και κοντά μας, για τη δουλειά που κάνουμε όλοι μαζί, για να ορθοποδήσει η ομάδα και να πάρει το δρόμο που πρέπει ο ΠΑΟΚ. Ξέρουμε ότι βρισκόμαστε σε μια εποχή πολύ δύσκολη, τώρα είναι η πιο κρίσιμη στιγμή που διανύουμε. Τα νούμερα δεν είναι ό,τι καλύτερο, αλλά λέμε την αλήθεια, έχουμε υποχρέωση απέναντι στον κόσμο, ουσιαστικά μόνο αυτός μας στηρίζει. Είτε με τα διαρκείας, είτε με την παρουσία του στο γήπεδο. Και πρέπει να μαθαίνει την αλήθεια. Από εμάς μόνο την αλήθεια θα μαθαίνει. Κρατώ αυτή τη συσπείρωση του κόσμου, αυτή την αγάπη, έτσι θα προχωρήσουμε".

Όσον αφορά τα διαρκείας και τα έσοδα που αποφέρουν ο πρόεδρος του "δικεφάλου του Βορρά" τόνισε: "Ό,τι γίνεται, γίνεται με τη στήριξη του κόσμου. Σχεδιάζουμε για τη νέα χρονιά, με τα ίδια δεδομένα εσόδων, που είχαμε. Ήμαστε ικανοποιημένοι, τα 12.500 διαρκείας είναι ρεκόρ. Θα ήμασταν αχάριστοι εάν δεν ήμασταν ικανοποιημένοι. Τα χρέη υπάρχουν και πληρώνονται".

Ζαγοράκης για το αθλητικό κέντρο: "Το αθλητικό κέντρο είναι το όνειρό μου. Το έχω δηλώσει από την αρχή. Είμαστε σε καλό δρόμο και σύντομα θα μπορούμε να ανακοινώσουμε. Είμαστε κοντά στο χώρο. Θα είναι η μεγαλύτερη μεταγραφή του ΠΑΟΚ. Μιλάμε για ένα αθλητικό κέντρο, που θα είναι το σπίτι του ΠΑΟΚ"
Σε ερώτηση για τα χρέη ο πρώην αρχηγός της εθνικής ομάδας, είπε: "Δεν περιμένουμε διαγραφή χρεών, ούτε εμείς, ούτε ο κόσμος. Περιμένουμε να πληρώσουν τα χρέη αυτοί που τα δημιούργησαν. Έχουν γίνει αγωγές, αν χρειαστεί θα γίνουν κι άλλες, μέχρι να πληρώσουν οι υπεύθυνοι. Όλα γίνονταν τα προηγούμενα χρόνια υπό την ανοχή της Πολιτείας, δεν πλήρωναν εφορία, ΙΚΑ και άλλα. Εμείς ήμαστε ξεκάθαροι, το γνωρίζουν όλοι το θέμα, ειδικά η Πολιτεία. Πρέπει να δείξουν μεγάλη προσοχή σε αυτά τα προβλήματα".

Πριν από λίγο καιρό είχε τεθεί θέμα αποχώρησης του από το σύλλογο, για το οποίο ο Ζαγοράκης τόνισε: "Υπάρχει ένα πλάνο, από τις πρώτες μέρες είπαμε για τα οικονομικά ότι χρειάζεται υπομονή, γιατί δυστυχώς δεν έχουμε δισεκατομμύρια για να αφήσουμε την υπομονή κατά μέρους. Αυτό θα συνεχιστεί όχι για πάρα πολύ. Αυτή η χρονιά είναι πάρα πολύ δύσκολη, η επόμενη θα είναι καλύτερη δε θα έχουμε τόσα προβλήματα, η μεθεπόμενη ακόμα καλύτερη. Ευελπιστούμε πως σε 2-3 χρόνια η ομάδα θα’ ναι πολύ καλά με αυτή την κατάσταση που υπάρχει τώρα, χωρίς να υπάρχει κάποιος. Είναι κάποια πράγματα που τα χειριζόμαστε όπως θέλουμε να τα χειριστούμε. Χωρίς να θέλουμε κρύψουμε οτιδήποτε, θα μιλήσουμε μόλις ολοκληρώσουμε τις κινήσεις μας. Κανείς δεν έχει εκδηλώσει ενδιαφέρον για την ΠΑΕ. Το περασμένο καλοκαίρι μου είπανε κάποιοι να μπω και μετά θα βοηθήσουν, αλλά μετά εξαφανίστηκαν. Όσο για τους πολιτικούς, όλοι έλεγαν ότι έχουν τη διάθεση να βοηθήσουν, αλλά μένουν στη διάθεση. Κάποιοι βοήθησαν έμπρακτα την ομάδα, με τη χορηγία, οι κ.κ. Ψωμιάδης, Καλαφάτης, Φώλιας".
Ζαγοράκης για τις κακές διαιτησίες: "Μας ενδιαφέρει πρώτα απ’ όλα να κάνουμε ομάδα. Η ανακοίνωση που βγάλαμε ήταν για κάποια λάθη. Δεν θέλουμε να ασχοληθούμε περισσότερο με τη διαιτησία."

Η επιλογή του Φερνάντο Σάντος για τη θέση του τεχνικού του συλλόγου δεν μπορούσε να περάσει απαρατήρητη: "Με το που ανέλαβε ο Σάντος, το πρώτο πράγμα που του είπα είναι ότι θα λέμε την αλήθεια. Και τη λέει, επειδή τον ξέρω. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πείραξε τόσο πολύ αυτό που είπε. Δεν υπάρχει περίπτωση να δημιουργηθεί θέμα. Είμαστε δεμένοι κι έτσι θα προχωρήσουμε. Η σχέση προπονητή-παικτών είναι τέλεια. Ρωτήστε τους ίδιους τους παίκτες. Το ότι η ομάδα δεν είναι καλά αγωνιστικά το ξέρουμε όλοι. Να ψαχτούν, να βρούνε τρόπο, για αυτό αγωνίζονται. Βάση πλάνων που έχουμε κάνει, κάθε χρόνο η ομάδα θα μπορεί να αυξάνει το μπάτζετ κατά 20-30 %. Κι εδώ θέλω να ευχαριστήσω δύο ανθρώπους, δεν θα πω τα ονόματά τους, που έδωσαν χρήματα και βοήθησαν για τις μεταγραφές. Κάθε μέρα έρχονται προβλήματα που πρέπει να πληρώσουμε κι όταν δεν έχεις, υπάρχει πρόβλημα, πώς να κάνεις μεταγραφές. Δεν μπορεί να χρωστάμε 1 εκατομμύριο ευρώ στους υπάρχοντες παίκτες και να παίρνουμε άλλους. Ήμουν κι εγώ παίκτης και ξέρω πως είναι. Γι' αυτό και είπα ότι ήταν μεγάλη η οικονομική βοήθεια των δύο αυτών ανθρώπων, για να πάρουμε παίκτες. Ψάχνουμε να κάνουμε ουσιαστικές μεταγραφές, που θα βοηθήσουν και του χρόνου. Ο Βερόν ήρθε για 6 μήνες, αλλά θα μπούμε στη διαδικασία ανανέωσης. Δεν κάνουμε βιαστικές κινήσεις. Περισσότερο από μένα, κανείς δε θέλει να πάει καλά η ομάδα. Σίγουρα η πορεία στα εκτός έδρας είναι απογοητευτική, είναι ένα πρόβλημα που πρέπει να λυθεί άμεσα. Είναι υποχρέωση όλων να αλλάξει αυτό. Και νομίζω ότι στεναχωριούνται οι ίδιοι οι παίκτες περισσότερο, δεν είναι εύκολο. Το καλοκαίρι θα προσπαθήσουμε να δούμε κάτι καλύτερο από πέρσι. Το μειονέκτημα ειδικά για τον προπονητή είναι ότι δεν ξεκίνησε η προετοιμασία με αυτόν. Και αυτό είναι πολύ σημαντικό".

Για το αν κάποιος παίκτης του ΠΑΟΚ πωλείται ο Ζαγοράκης άφησε ανοικτά όλα τα ενδεχόμενα: "Η δική μου φιλοσοφία στο ποδόσφαιρο είναι ότι όλα αγοράζονται και όλα πωλούνται. Δεν υπάρχει σκέψη τώρα για πώληση παικτών. Από εκεί και πέρα, πάντοτε με γνώμονα το συμφέρον του ΠΑΟΚ, ανάλογα θα ενεργήσουμε. Όλοι οι ποδοσφαιριστές έχουν ρήτρα, αν κάποιος τις πληρώσει θα τους πάρει κι εμείς δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα".

Τέλος για τον τεχνικό διευθυντή της ομάδας, Ζήση Βρύζα, τον χαρακτήρισε αδερφό και σχολίασε: "Με το Ζήση μας συνδέει μία σχέση αδερφική εδώ και πολλά χρόνια. Θεώρησα ότι στεναχωριόταν που δεν έπαιζε. Κάναμε μια κουβέντα και ήταν καθαρά θέμα δικό του. Είναι δύσκολη απόφαση να σταματήσεις το ποδόσφαιρο. Του πρότεινα αυτή τη θέση, το σκέφτηκε. Θεωρούσα ότι εκεί πρέπει να έχω ανθρώπους σαν να είμαι εγώ. Όπως ο Βαγγέλης Πουρλιοτόπουλος. Διοικητικά ο Ζήσης Βρύζας είναι η καλύτερη μεταγραφή. Γιατί στις μεταγραφές γίνονται πολλά πράγματα, χάνονται χρήματα, αλλά πλέον στον ΠΑΟΚ δε θα χαθεί ούτε ένα ευρώ".


Από contra.gr
Μηδέν άγαν (πλην Π.Α.Ο.Κ).
Dante
 
Δημοσιεύσεις: 473
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 16:17
Τοποθεσία: Ιωάννινα

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Πέμ 24 Ιαν 2008, 17:35

Αυτά που λένε τα σάιτ είναι μπαρούφες απ' ότι κατάλαβα .. λίγα πράματα λένε που αξίζουν. Στο Παοκμάνια στο άρθρο για την συνέντευξη πιο ουσιώδη πράματα διάβασα!
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Ανακοίνωση ΑΣ ΠΑΟΚ κατά ΠΑΕ Αρη

Δημοσίευσηαπό ARXAGGELOS » Τρί 12 Φεβ 2008, 16:30

Ανακοίνωση ΑΣ ΠΑΟΚ κατά ΠΑΕ Αρη

Η νηνεμία της Τρίτης (12/02) έπειτα από τον χαρτοπόλεμο της Δευτέρας (11/02) δεν κράτησε πολύ. Μετά τις ανακοινώσεις από τις ΠΑΕ ΠΑΟΚ και Αρη, ακολούθησε ανακοίνωση και του ΑΣ ΠΑΟΚ, η οποία κάθε άλλο παρά ωφελεί προς την εκτόνωση της κρίσης που έχει δημιουργηθεί.

Η ανακοίνωση του ΑΣ ΠΑΟΚ αναφέρει τα εξής:

"Ο πρόεδρος και τα μέλη του διοικητικού συμβουλίου του ΑΣ δηλώνουν για μια ακόμη φορά την αμέριστη συμπαράσταση τους στην προσπάθεια της ΠΑΕ ΠΑΟΚ για την αναγέννηση της ποδοσφαιρικής ομάδας. Η προσπάθεια του Θοδωρή Ζαγοράκη για την ανασυγκρότηση που επιχειρείται σε όλους τους τομείς προκαλεί αντιδράσεις σε ορισμένους αντιπάλους του ΠΑΟΚ. Η προπαγάνδα ζει και βασιλεύει. Με αναχρονιστικές μεθόδους προσπαθούν να αποπροσανατολίσουν ακόμη και τους δικούς τους ανθρώπους.

Ο ΠΑΟΚ αποτελεί στόχο καθώς είναι πλέον ορατό σε όλους ότι σύντομα θα κατακτήσει όσα δικαιούται από το ελληνικό ποδόσφαιρο. Ο κόσμος του ΠΑΟΚ με αηδία παρακολουθεί τη δράση των ανίερων και σκοτεινών συμμαχιών που γέννησε ο πανικός από την ατμόσφαιρα της Τούμπας σε κάθε παιχνίδι.

Χρησιμοποιώντας όλα τα μέσα προσπαθούν να περιορίσουν το μέγεθος της πρόσφατης νίκης μας (και της δικής τους ήττας) αποδεικνύοντας ότι ο ΠΑΟΚ είναι ο καθημερινός εφιάλτης τους. Με κάλπικες δημοσιογραφικές τοποθετήσεις ανθρώπων που παραδοσιακά στέκονται απέναντι στην ομάδα μας, θέλουν να επηρεάσουν την κοινή γνώμη.

Ο Ελληνας όμως δεν ζει στο 1960. Η προπαγάνδα στηρίζεται σε γυάλινα πόδια και θα καταρρεύσει. Κανείς όσο δόλιους τρόπους κι αν χρησιμοποιήσει δεν θα καταφέρει να σταθεί εμπόδιο στη προσπάθεια της ΠΑΕ ΠΑΟΚ για εξυγίανση. Ο φόβος που δημιουργεί η συσπείρωση του κόσμου θα τους οδηγήσει σε νέα λάθη που θα αποκαλύψουν τις πραγματικές προθέσεις τους.

Ο ΑΣ ΠΑΟΚ στέκεται μαζί με τους φιλάθλους, δίπλα στη διοίκηση της ΠΑΕ ΠΑΟΚ μέχρι τον τελικό προορισμό που δεν είναι άλλος από την οικονομική εξυγίανση και αγωνιστικά την κατάκτηση της κορυφής. Τελειώνοντας απλά θα πούμε πως πράγματι στο σπίτι του δις κρεμασμένου δεν μιλάνε για σχοινί".



ΓΙΑ ΠΕΣ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΓΙ΄ΑΥΤΟ!!!!!!!!!!!!!!!!............................???????????????
Τελευταία επεξεργασία από ARXAGGELOS και Τρί 12 Φεβ 2008, 16:40, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
ARXAGGELOS
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Κυρ 09 Δεκ 2007, 11:21
Τοποθεσία: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ-ΧΑΡΙΛΑΟΥ

Δημοσίευσηαπό ARXAGGELOS » Τρί 12 Φεβ 2008, 16:33

Το κειμενο ειναι απο εδω http://www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=5673
Άβαταρ μέλους
ARXAGGELOS
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Κυρ 09 Δεκ 2007, 11:21
Τοποθεσία: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ-ΧΑΡΙΛΑΟΥ

Δημοσίευσηαπό gerrard » Τρί 12 Φεβ 2008, 17:40

ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΑΣ
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
gerrard
 
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 10:57

Δημοσίευσηαπό midenistis » Τετ 13 Φεβ 2008, 00:22

Επιτέλους, έκανε και κάτι τις προκοπής ο ΑΣ.

Υ.Γ. ΒΑΣΙΚΑ ΤΗΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟΥ Α.Σ. ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΗΝ ΓΡΑΦΑΤΕ ΣΤΟ TOPIC "Βρωμοσκούλικα".
Άβαταρ μέλους
midenistis
 
Δημοσιεύσεις: 1331
Εγγραφή: Τετ 05 Δεκ 2007, 02:49
Τοποθεσία: West Side Salonica

Επόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες