Θεόδωρος Ζαγοράκης

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Δημοσίευσηαπό aspromauri » Παρ 02 Μάιος 2008, 13:45

http://www.sport24.gr/html/ent/270/ent.232270.asp

ΠΑΟΚ
Ζαγοράκης: "Να δούμε έναν ΠΑΟΚ"

Συνέντευξη Τύπου εφ΄ όλης της ύλης για την κατάσταση που επικρατεί στην ποδοσφαιρική ομάδα του ΠΑΟΚ παραχώρησε πριν από λίγη ώρα στο γήπεδο της Τούμπας ο πρόεδρος της ΠΑΕ, Θοδωρής Ζαγοράκης, εκφράζοντας την αισιοδοξία του πως αυτό που θα πρέπει να γίνει την επόμενη χρονιά είναι: "Να δούμε έναν ΠΑΟΚ".

Ο πρόεδρος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ σε όλη την διάρκεια της Συνέντευξης Τύπου δεν κρύφτηκε πίσω από τα λόγια του. Μίλησε από την αρχή ως το τέλος με την γλώσσα της αλήθειας τόσο στην εισαγωγή του όσο και σε όλες τις ερωτήσεις που ακολούθησαν στο πρόσωπό του.

Ο Θόδωρος Ζαγοράκης παραδέχτηκε ότι δεν υπήρχε ομάδα ΠΑΟΚ στην φετινή αγωνιστική περίοδο, ξεκαθάρισε πως προπονητής του "Δικεφάλου" και για την επόμενη χρονιά θα είναι ο Φερνάντο Σάντος και ότι θα πρέπει να υπάρξει αλλαγή νοοτροπίας.

Να αποκτήσει και πάλι ο ΠΑΟΚ πνεύμα νικητή και να ανταποκρίνεται στις απαιτήσεις του λαού του ενώ σε σχετική ερώτηση που δέχτηκε για το πώς θέλει τον ΠΑΟΚ της επόμενης χρονιάς απάντησε εκφράζοντας την ευχή του. "Να δούμε έναν ΠΑΟΚ".

"Πολλά φταίξανε για την κακή αγωνιστική πορεία του ΠΑΟΚ. Αν αναλύσω κάποια πράγματα θα φανούν σαν δικαιολογίες. Αλλά είναι η πραγματικότητα και ήρθαμε να πούμε την αλήθεια. Η ομάδα δεν ανταποκρίθηκε στις απαιτήσεις που έχουμε όλοι μας σαν ΠΑΟΚ.

Υπήρχε μια χρόνια αδράνεια αγωνιστικά και προσωπικά δεν περίμενα να δείξει αυτήν την εικόνα γιατί είχε απαλλαχθεί από πολλά. Ειλικρινά δεν το πίστευα ότι θα είχε αυτήν την πορεία. Δεν μπορούμε να το αλλάξουμε, μένει η πίκρα σίγουρα και μας έγινε μάθημα το πάθημα.

Μέσα από τα αποδυτήρια, την ίδια την ομάδα, δεν θέλω να μπω σε λεπτομέρειες, γιατί δεν το θεωρώ σωστό", ήταν το πρώτο του σχόλιο και συνέχισε γυρνώντας τον χρόνο πίσω στο περσινό καλοκαίρι λέγοντας: "Χτίστηκε μια ομάδα από μας μέσα σε 15 μέρες, υπήρχε μια τρομερή πίεση χρόνου, υπήρχε απειρία και δεν ντρέπομαι να το πω, ούτε φοβάμαι. Και τα δύσκολα φάνηκαν από την αρχή, και μοιραία ήρθε όλη αυτή η άσχημη χρονιά".Σε εκείνο το σημείο ο Θοδωρής Ζαγοράκης στάθηκε στον Φερνάντο Σάντος και στην παραμονή του στην ομάδα του ΠΑΟΚ και για την επόμενη αγωνιστική περίοδο λέγοντας: "Ο Σάντος είναι προπονητής της ομάδας και θα είναι και του χρόνου. Τον γνωρίζω προσωπικά σαν άνθρωπο και τη δουλειά του. Εδώ δεν ήρθα να κάνω δημόσιες σχέσεις, ούτε φιλίες", για να ξεκαθαρίσει πως: "Με ενδιαφέρει η ομάδα του ΠΑΟΚ και πως πρέπει να προχωρήσει μπροστά.

Ήξερα το καλοκαίρι ότι θα είναι μια πολύ δύσκολη χρονιά, λόγω του ότι χτίστηκε μια ομάδα που δεν ήταν έτοιμη. Όλοι κάνουμε λάθη, έτσι και ο Σάντος. Αλλά δεν είναι αποκλειστικά ο υπεύθυνος, σας το λέω επειδή γνωρίζω κάποια πράγματα, έχω συζητήσει και με ποδοσφαιριστές.

Ο κόσμος έχει δίκαιο και ανησυχεί, γιατί είδε μια χρονιά κάκιστη. Αλλά είναι πολύ σημαντικό να κάνει ο ίδιος την προετοιμασία και να ετοιμάσει την ομάδα έτσι όπως τη θέλουμε".

Ο πρόεδρος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ έστειλε και το δικό του μήνυμα στον κόσμο της ομάδας της Θεσσαλονίκης λέγοντας: "Δεν λέμε μεγάλα λόγια. Πέρσι είπα ότι θα κάνουμε πρωταθλητισμό στην εξυγίανση. Μέσα στο μήνα θα γίνει αναλυτικά συνέντευξη Τύπου με όλα τα μέλη.

Ξαφνικά ξεχάσαμε που ήταν πέρσι το καλοκαίρι η ομάδα, διαλυόταν. Ξαφνικά έχουν αλλάξει τα πάντα και η ομάδα έπρεπε να είναι 4η ή 5η. Κάθε εβδομάδα έρχεται ένα κατασχετήριο. Όλα αυτά τα ξεχνάμε. Όλοι έχουμε μερίδιο ευθύνης. Μου έχουν τύχει και μένα καταστάσεις τύπου σαρδέλες.

Όταν θες να αποδείξεις κάτι σε κάποιον περιμένεις κάθε Κυριακή για να το αποδείξεις. Αυτό δεν έγινε ποτέ. Πειράζει η αλήθεια; Η λέξη μπορεί να ενοχλεί. Όταν σε μειώνει, αποδεικνύεις το αντίθετο. Κι εμένα θα με πείραζε, αλλά δε θα άφηνα να συνεχιστεί κα να δικαιώνω τον προπονητή".Για την εικόνα του ΠΑΟΚ στα φετινά του παιχνίδια εκτός του γηπέδου της Τούμπας ήταν κατηγορηματικός λέγοντας: "Δεν ήταν εικόνα αυτή, ειδικά εκτός έδρας", για να επανέλθει στο οικονομικό άνοιγμα της ΠΑΕ που ανέλαβε ο ίδιος και τα υπόλοιπα μέλη της διοίκησής του πέρσι το καλοκαίρι αλλά και τις προθέσεις του για το υπάρχον υλικό είπε: "Όταν αναλαμβάνεις 31 εκατομμύρια ευρώ χρέη, είναι τεράστιος πονοκέφαλος. Οικονομικά η ομάδα αιμορραγούσε, είχε πρόβλημα. Πίστευα ότι θα έδειχνε ένα πρόσωπο πιο απελευθερωμένο, αλλά αυτό δεν έγινε και φάνηκε από τα πρώτα φιλικά.

Ο ΠΑΟΚ από τη φύση του είναι ομάδα που πρέπει να έχει στόχους. Αλλά να βλέπουμε και την πραγματικότητα, να χτίσουμε μια ομάδα που να βρει τη χαμένη της αίγλη. Θα μιλήσω για άτομα που είναι στην ομάδα 4 και 5 χρόνια. Το λένε και οι ίδιοι τους ότι δεν ανταποκρίθηκαν στις απαιτήσεις του ΠΑΟΚ. Ασχέτου στόχων. Κάποιοι παίκτες είναι καλοί, αλλά έχει κλείσει ο κύκλος τους στον ΠΑΟΚ. Όταν έχεις να δώσεις, και δεν μπορείς να τα δώσεις, φθείρεις και τον εαυτό σου.

Ο κ. Παράσχος είχε πει ότι έκανε όλες τις μεταγραφές, πλην του Βρύζα και του Ουντέζε. Δεν έγιναν εν αγνοία του. Τον σέβομαι και τον εκτιμώ σαν άνθρωπο και σαν προπονητή. Εγωισμό να βγάλεις όταν κάποιος σε θίγει, πάντα βγαίνει θετικά.

Έτσι λειτουργούσα εγώ, σου θίγει τον εγωισμό. Βγαίνεις και αποδεικνύεις το αντίθετο, υπάρχουν αξίες, προσωπικότητες, ο οποιοσδήποτε είναι αυτός. Μπορεί να τον εκθέσει. Δεν παίρνω το μέρος κανενός Σάντος, ούτε κάνω δημόσιες σχέσεις. Δεν υπήρχε πνεύμα νικητή στην ομάδα, δεν το βλέπατε; Αυτοί ήταν συμπαίκτες μου πέρσι. Είχε περάσει ότι πάντα έφταιγε κάποιος άλλος, εκτός των ποδοσφαιριστών. Είτε ο προπονητής είτε η διοίκηση.

Σε 5-6 χρόνια έχουν αλλάξει 7 προπονητές. Ο ΠΑΟΚ ο στόχος που βάζει είναι η έξοδος στο Κύπελλο UEFA και ότι καλύτερο θα είναι καλοδεχούμενο. Δεν μπορεί να είναι δυνατόν να ταλαντεύεται στην 8η και 9η θέση. Πρέπει να αλλαχθεί, να αλλάξει νοοτροπία η ομάδα, θέλει δεν θέλει. Πρέπει να αποκτήσει πνεύμα νικητή και αυτό γίνεται με αλλαγή προσώπων.

Στεναχωριούνται και οι παίκτες με όλα αυτά. Το θέμα όμως είναι ότι εμείς που είμαστε εδώ πρέπει να το αλλάξουμε αυτό. Καινούρια νοοτροπία, νέα πρόσωπα. Βάζαμε γκολ και δεν πανηγυρίζαμε. Είναι λεπτομέρειες, οι οποίες δεν έχουν να κάνουν ούτε με προπονητή, ούτε με τίποτα. Έχω δουλέψει με τον Σάντος σαν παίκτης, δεν νομίζω ότι έχει αλλάξει κάτι από τότε. Οπότε αλλού εστιάζεται το πρόβλημα".

Σε ερώτηση για το αν ο ίδιος ο Φερνάντο Σάντος την παραίτησή του από τον πάγκο του ΠΑΟΚ σε περίπτωση που το ξεκίνημα δεν είναι το ιδανικό στο νέο πρωτάθλημα ότι: "Υποθετικά μιλώντας δεν θα βοηθήσει σε τίποτα. Το βασικό θέμα εδώ και τρεις μήνες είναι ο προπονητής", για να επισημάνει με έμφαση πως: "Την απόφαση την παίρνω εγώ και πιστεύω ότι έτσι θα ΄μαστε καλά.

Ποιο μαχαίρι στο λαιμό; Καλύτερα να μην ξεκινήσουμε. Ξεκινάμε μια χρονιά και βάζουμε κάποιους στόχους. Αν από την αρχή υπάρχει η γκρίνια με τον προπονητή ή με έναν ή δύο παίκτες, καλύτερα να μη συνεχίσουμε. Εγώ είμαι εδώ για να υπάρχει συσπείρωση, όχι διχασμός.

Όλος ο κόσμος είναι πικραμένος, το ξέρω, όπως είμαι κι εγώ. Στα τελευταία ματς κάποιοι βγάζαμε μια πίκρα. Μπροστά μου ήταν στα επίσημα. Αυτά όμως πρέπει να τελειώσουν".

Για το χτίσιμο της ομάδας της νέας αγωνιστικής περιόδου δήλωσε: "Πέρσι υπήρχαν κάποια ρίσκα με τις μεταγραφές. Φέτος έχουμε όλο το χρόνο για να ελαχιστοποιήσουμε τις αποτυχίες ή τις λάθος επιλογές. Δεν είμαι ευχαριστημένος για τις μεταγραφές του Δεκεμβρίου. Αλλά γνωρίζω πολύ καλά ότι αν βάλεις κάποιος σε στραβό κλίμα, θα στραβώσει κι αυτός.

Στην αρχή είδαμε κάτι καλό από αυτούς που ήρθανε. Αλλά στην πορεία χάθηκαν και αυτοί με την υπόλοιπη ομάδα. Οι παίκτες που θα έρθουν στην ομάδα θα είναι ποιοτικοί. Το πόσο μεγάλα ονόματα θα είναι, αυτό ο καθένας μπορεί να το σχολιάζει όπως θέλει.

Ήδη έχουμε επικοινωνήσει με πολλούς, βάσει πλάνου είμαστε έτοιμοι και θα ΄μαστε πανέτοιμοι όταν ξεκινήσει η προετοιμασία. Αριθμό δεν μπορώ να αναφέρω. Με τα λεφτά του κόσμου κινούνται όλα αυτά που κινούνται στον ΠΑΟΚ συν δύο ανθρώπους που εξακολουθούν να συνεισφέρουν για μεταγραφές όπως έκαναν και το Δεκέμβριο. Στον προγραμματισμό μας υπάρχει να δούμε έναν ΠΑΟΚ. Έναν ΠΑΟΚ που έχουμε χρόνια να δούμε".

"O ΠΑΟΚ πρέπει να κάνει γήπεδο"

Σε ερώτηση με αφορμή το ξέσπασμα του κόσμου του ΠΑΟΚ μετά το παιχνίδι με την ΑΕΚ στο γήπεδο της Τούμπας δήλωσε πως: "Μετά το παιχνίδι με την ΑΕΚ, παρόλη την πίκρα που είχαμε όλοι μας, βγήκε μια αγανάκτηση η οποία υπήρχε αρκετό καιρό πριν.

Συγκεκριμένα άτομα, δεν αναφέρω ονόματα για να μη διχάσω, αν χρειαστεί θα τα αναφέρω, επειδή δεν κάνανε συνεργασία με τον ΠΑΟΚ, δημιουργούν κλίμα. Έχει ακουστεί ότι έχουμε πάρει μίζα από χορηγίες εγώ και ο Βιολίδης, έχουν πει ότι αν ήταν ο Ζαγοράκης θα ερχόταν επενδυτής. Καταφέρονται συνέχεια κατά του προπονητή, κάποιοι μεμονωμένοι.

Αυτά θα τελειώσουν στην Τούμπα. Θα είναι εδώ όσοι αγαπάνε τον ΠΑΟΚ και τον θέλουν ψηλά. Δουλειές και διάφορα άλλα, ξεχάστε τα. Ούτε όνομα ήρθα να κάνω εδώ. Όποιος θέλει να βοηθήσει, βάζει ένα ποσό στην αύξηση και γίνεται το αφεντικό", ενώ για το αν έχει μιλήσει με τον Άγγελο Μπασινά απάντησε: "Με τον Μπασινά δεν έχω μιλήσει", και για τον Λάζαρο Χριστοδουλόπουλο με τον Παναθηναϊκό είπε: "Ούτε με τον Παναθηναϊκό για το Χριστοδουλόπουλο", και συνέχισε: "Αυτά που αναφέρουν στην Αθήνα για συμφωνίες δεν γνωρίζω τίποτα. Ούτε εγώ ούτε η ΠΑΕ βεβαίως", για να ξεκαθαρίσει πάντως ότι: "Όλα πωλούνται και όλα αγοράζονται.

Δεν θα ξεπουλήσουμε παίκτη. Όμως ο επίσημος ΠΑΟΚ είμαστε εμείς και δεν ξέρουμε τίποτα. Εδώ βρισκόμαστε κάθε μέρα, όποιος θέλει ας μπει σε διαπραγμάτευση. Εμείς θα κάνουμε το καλό της ομάδας. Έχουμε ένα σχέδιο, που δεν θα δημοσιοποιηθεί. Έρχονται κάποιοι άνθρωποι με γνώσεις, όπως είναι ο Ζήσης, όπως ο Σάντος, και πάμε να ανεβάζουμε κάθε χρόνο την ομάδα ένα-δυο σκαλοπάτια.

Δεν μπορούμε να την ανεβάσουμε 10 με τη μία. Δεν υπήρχε ομάδα ΠΑΟΚ φέτος, αυτή είναι η αλήθεια και αυτό πρέπει να αλλάξει άμεσα, χθες. Και θα αλλάξει. Λάθη θα γίνονται, το θέμα είναι να μην τα πληρώνει η ομάδα".

Ο πρόεδρος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ δεν δίστασε να πει ότι για τον ίδιο: "Ένα από τα πρώτα πράγματα που ήθελα όταν ανέλαβα, ήταν το αθλητικό κέντρο. Δεν καθόμαστε με σταυρωμένα τα χέρια στο θέμα αυτό", ενώ αναφερόμενος εκ νέου στον κόσμο του ΠΑΟΚ για την νέα χρονιά διευκρίνισε ότι: "Είμαι σίγουρος ότι ο κόσμος θα είναι ξανά κοντά στην ομάδα, όπως πέρσι το καλοκαίρι, γιατί καταλαβαίνουν τι γίνεται, τι συμβαίνει. Με την ΑΕΚ η διαμαρτυρία ήταν αυτή που ήθελα να κάνω κι εγώ, να σηκωθώ να φύγω από το γήπεδο".

Σε ερώτηση για το φετινό πρωτάθλημα σχολίασε: "Ικανοποιημένος τι να είμαι από την στιγμή που ένα πρωτάθλημα κρίνεται στα δικαστήρια. Ελπίζω του χρόνου να είναι πιο ξεκάθαρα", ενώ για το αν προτίθεται να αναλάβει την προεδρία της Super League δήλωσε: "Θα τα δούμε αυτό. Θα το συζητήσουμε". Για την παρουσία του κόσμου του ΠΑΟΚ στην φετινή χρονιά τόνισε: "Είμαστε ξεκάθαροι για να μην υπάρχει ούτε ένα πρόβλημα. Πέσανε τα κάγκελα. Ποιος ο λόγος να πέσουν τα δακρυγόνα στο παιχνίδι με την ΑΕΚ όπως και με τον αστέρα; Τον λόγο να μου πούνε.

Εμείς ζητήσαμε από τα ΜΑΤ να φύγουνε όπως και από την 4 γιατί ξέρουμε ποιος είναι ο κόσμος. 15 παιχνίδια είχαμε κανένα πρόβλημα; Κανένα. Κανένα πρόβλημα και πάλι όμως ο ΠΑΟΚ πρώτος στις συλλήψεις".

Επανερχόμενος στην δημιουργία αθλητικού κέντρου ο Θόδωρος Ζαγοράκης έκανε λόγο και για νέο γήπεδο στον ΠΑΟΚ τονίζοντας: "Ο ΠΑΟΚ θα πρέπει να κάνει άμεσα και γήπεδο και αθλητικό κέντρο. Είναι πολύ σημαντικό. Όταν θέλεις να είσαι μεγάλη ομάδα κι έχεις τον κόσμο θέλεις γήπεδο και αθλητικό κέντρο γιατί τα δικαιούσαι. Εγώ θέλω η Τούμπα να είναι Τούμπα για το καινούριο γήπεδο". Για το πώς αισθάνεται όντας πρόεδρος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ είπε πως: "Είναι τιμή για οποιοδήποτε να είναι πρόεδρος στον ΠΑΟΚ. Είναι θεσμός. Θα μιλήσω όμως για μένα προσωπικά. Δεν ξέρω τι κάνανε οι προηγούμενοι.

Εμένα δεν ήταν στόχος μου ποτέ να ασχοληθώ με τον παραγοντισμό. Αν υπήρχε υγιής κατάσταση στον ΠΑΟΚ μπορεί να έπαιζα ακόμα μπάλα ή να καθόμουνα και να σχολίαζα. Δεν είναι και το πιο εύκολο", ενώ για τις σχέσεις με τον πρόεδρο του ΑΣ ΠΑΟΚ, Θανάση Κατσαρή, είπε: "Οι σχέσεις μου με τον Κατσαρή σαν διοίκηση της ΠΑΕ είναι μια χαρά. Υπάρχει συνεννόηση. Αυτό που συζητήσαμε είναι ο ΠΑΟΚ με μένα να ξέρω καλά το ποδόσφαιρο έχοντας παίξει τόσα χρόνια μπάλα".

Σε ερώτηση σχετικά με το ύψος των χρεών της ΠΑΕ ΠΑΟΚ απάντησε: "Είναι τεράστια τα χρέη. Περιμένουμε να τελεσιδικήσουν κάποιες αποφάσεις για να δούμε ποιο είναι το ακριβές", ενώ για διαρκείας της επόμενης χρονιάς ότι: "Μέχρι Τρίτη, Τετάρτη θα είμαστε σε θέση να ανακοινώσουμε το πώς θα έχει η κατάσταση με τα διαρκείας της επόμενης χρονιάς".

Τέλος για το πώς βλέπει την παρουσία της Εθνικής ομάδας στο φετινό EURO στα γήπεδα της Αυστρίας και της Ελβετίας ο Θόδωρος Ζαγοράκης είπε: "Εθνική Ελλάδος είμαστε όλοι μας με την ομάδα να είχε παρελθόν, έχει παρόν και μέλλον".
Άβαταρ μέλους
aspromauri
 
Δημοσιεύσεις: 2310
Εγγραφή: Πέμ 24 Ιαν 2008, 11:43
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό arisk » Τετ 28 Μάιος 2008, 18:49

Και το ρωτάτε? Είναι φυσιολογικό για όλα τα θέματα να υπάρχουν πολλές απόψεις, αλλα για να μήν στηρίζει κάποιος τον Θόδωρο πρέπει να είναι η βλάκας ή να εξυπηρετεί συμφέροντα...
:shock:
Άβαταρ μέλους
arisk
 
Δημοσιεύσεις: 2010
Εγγραφή: Κυρ 25 Μάιος 2008, 21:32
Τοποθεσία: Ακριβώς απο πίσω σου...

Δημοσίευσηαπό evi » Τετ 28 Μάιος 2008, 19:20

μαζι με τον Ζαγορακη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


ΜΟΝΟ ΠΑΟΚ... :)
evi
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 16:14
Τοποθεσία: ΛΕΠΤΟΚΑΡΥΑ

Πρεπει να καθαρισει το τοπιο

Δημοσίευσηαπό athinagate4 » Πέμ 29 Μάιος 2008, 11:41

Φιλοι,
Εχω γεννηθει και ζω στην Αθηνα αυτο ομως να ξερεται δεν με κανει πιο πολυ η πιο λιγο ΠΑΟΚΤΣΗ. Παντα με ρωτουσαν οι φιλοι μου καλα δεν εχεται καποιον να αναλαβει τον ΠΑΟΚ? Ισως φταινε οι φιλαθλοι σας μου ελεγαν! Εψαξα και εμαθα τι συμβαινει γιατι αμα δεν ζεις μια κατασταση υποθετεις και τις περισσοτερες φορες κανεις λαθος.Τυγχανει την περιοδο εκεινη να συναντησω τον Ζαγορακη στο αροδρομιο και τον ρωτω αν θα ασχοληθει με την ομαδα.Η απαντηση του ηταν αρνητικη τον ρωτησα γιατι για τον κοσμο? Μου απαντησε ζεις μακρια και δεν τα ξερεις ευγενικα και ωραια.
Αρχισα τοτε να ψαχνω. Τι συμβαινει γιατι αυτη η ομαδα δεν μπορει εδω και χρονια να δει το φως του ηλιου?Καποια στιγμη ανακαλυπτω το paokmania γινομαι μελος και αρχιζω εντονα να παρακολουθω τι συμβαινει. Το κουβαρι μου ξετυλιχτηκε με την συνεντευξη του Ηλια Βιολιδη.
Υπαρχουν πολλα λαμογια γυρω απο την ομαδα που λυμαινονται τον κοσμο του ΠΑΟΚ και εμεις ειμαστε οι μονοι που μπορουμε να τους σταματησουμε. Πρεπει να σταματησουν να ζουν απο τον ΠΑΟΚ. Διαβαζω τα παντα εδω μαθαινω παρα πολλα. Παιδια η λυση ειναι να συσπειτωθουμε γυρω απο τον Ζαγορακη και τα αλλα παιδια του Δ.Σ. Ειναι η μοναδικη ελπιδα να ξαναγινει μεγαλος ο ΠΑΟΚ μαςΤα υπολοιπα λαμογια εχουν σαν στοχο την τσεπη μας. Τα λιγα η πολλα που χαλαει ο καθε ενας αγνος και ανεξαρτητος φιλαθλος για την ομαδα μας. Το διαρκειας μας την φανελα η την φορμα που θα αγορασουμε. Δεν ξερω απο δω πως μπορω να βοηθησω. Το μονο που κανω τα δυο τελευταια χρονια ειναι να αγοραζω διαρκειας .
Θελω να ευχαριστησω ολα τα παιδια του Paokmania γιατι αν και νεωτεροι μου μου εμαθαν παρα πολλα και να ζητησω συσπειρωση γυρω απο τον Ζαγορακη. Μπορει να κανει καποια λαθη ανθρωπος ειναι αλλα ειναι ανιδιοτελης. Οι αλλοι δεν κανουν λαθη ανθρωπινα αλλα σκοπιμα εφτασαν την ΠΑΕ εκει που ειναι γιατι σαν ανθρωποι ειναι μηδενικα. Ποιος ηξερε αυτα τα λαμογια μετα τον Βουλινο που ηρθαν στην ομαδα? Ισως καποιοι στην Θεσσαλονικη στην υπολοιπη Ελλαδα κανεις.

Σας ευχαριστω για το χωρο σας και τον χρονο που διαθεσατε να το διαβασετε αυτο το post
athinagate4
 
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 15:31

ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό athinagate4 » Παρ 20 Ιουν 2008, 17:11

Πρεπει να καθαρισει το τοπιο

--------------------------------------------------------------------------------

Φιλοι,
Εχω γεννηθει και ζω στην Αθηνα αυτο ομως να ξερεται δεν με κανει πιο πολυ η πιο λιγο ΠΑΟΚΤΣΗ. Παντα με ρωτουσαν οι φιλοι μου καλα δεν εχεται καποιον να αναλαβει τον ΠΑΟΚ? Ισως φταινε οι φιλαθλοι σας μου ελεγαν! Εψαξα και εμαθα τι συμβαινει γιατι αμα δεν ζεις μια κατασταση υποθετεις και τις περισσοτερες φορες κανεις λαθος.Τυγχανει την περιοδο εκεινη να συναντησω τον Ζαγορακη στο αροδρομιο και τον ρωτω αν θα ασχοληθει με την ομαδα.Η απαντηση του ηταν αρνητικη τον ρωτησα γιατι για τον κοσμο? Μου απαντησε ζεις μακρια και δεν τα ξερεις ευγενικα και ωραια.
Αρχισα τοτε να ψαχνω. Τι συμβαινει γιατι αυτη η ομαδα δεν μπορει εδω και χρονια να δει το φως του ηλιου?Καποια στιγμη ανακαλυπτω το paokmania γινομαι μελος και αρχιζω εντονα να παρακολουθω τι συμβαινει. Το κουβαρι μου ξετυλιχτηκε με την συνεντευξη του Ηλια Βιολιδη.
Υπαρχουν πολλα λαμογια γυρω απο την ομαδα που λυμαινονται τον κοσμο του ΠΑΟΚ και εμεις ειμαστε οι μονοι που μπορουμε να τους σταματησουμε. Πρεπει να σταματησουν να ζουν απο τον ΠΑΟΚ. Διαβαζω τα παντα εδω μαθαινω παρα πολλα. Παιδια η λυση ειναι να συσπειτωθουμε γυρω απο τον Ζαγορακη και τα αλλα παιδια του Δ.Σ. Ειναι η μοναδικη ελπιδα να ξαναγινει μεγαλος ο ΠΑΟΚ μαςΤα υπολοιπα λαμογια εχουν σαν στοχο την τσεπη μας. Τα λιγα η πολλα που χαλαει ο καθε ενας αγνος και ανεξαρτητος φιλαθλος για την ομαδα μας. Το διαρκειας μας την φανελα η την φορμα που θα αγορασουμε. Δεν ξερω απο δω πως μπορω να βοηθησω. Το μονο που κανω τα δυο τελευταια χρονια ειναι να αγοραζω διαρκειας .
Θελω να ευχαριστησω ολα τα παιδια του Paokmania γιατι αν και νεωτεροι μου μου εμαθαν παρα πολλα και να ζητησω συσπειρωση γυρω απο τον Ζαγορακη. Μπορει να κανει καποια λαθη ανθρωπος ειναι αλλα ειναι ανιδιοτελης. Οι αλλοι δεν κανουν λαθη ανθρωπινα αλλα σκοπιμα εφτασαν την ΠΑΕ εκει που ειναι γιατι σαν ανθρωποι ειναι μηδενικα. Ποιος ηξερε αυτα τα λαμογια μετα τον Βουλινο που ηρθαν στην ομαδα? Ισως καποιοι στην Θεσσαλονικη στην υπολοιπη Ελλαδα κανεις.

Σας ευχαριστω για το χωρο σας και τον χρονο που διαθεσατε να το διαβασετε αυτο το post
:? :P :) :?:
athinagate4
 
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 15:31

Δημοσίευσηαπό twoheadedphoenix » Παρ 20 Ιουν 2008, 17:16

σωστός φίλε μπράβο στους περήφανους ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ της αθήνας .
αν φύγει η σαβούρα γύρω απο τον ΠΑΟΚ θα αλλάξει όλο το επίπεδο της ομάδας
Άβαταρ μέλους
twoheadedphoenix
 
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Τετ 16 Ιαν 2008, 00:46
Τοποθεσία: Liverpool, England <--> Salonica Hellas

Δημοσίευσηαπό gagas » Παρ 20 Ιουν 2008, 17:20

..και το επιπεδο του κοσμου!!
μπραβο φιλε αο την αθηνα!
Άβαταρ μέλους
gagas
 
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2008, 01:16
Τοποθεσία: που?

Δημοσίευσηαπό twoheadedphoenix » Παρ 20 Ιουν 2008, 17:25

gagas έγραψε:..και το επιπεδο του κοσμου!!

και όλου του κώλοπρωταθλήματος
Άβαταρ μέλους
twoheadedphoenix
 
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Τετ 16 Ιαν 2008, 00:46
Τοποθεσία: Liverpool, England <--> Salonica Hellas

Δημοσίευσηαπό Falegkos » Παρ 20 Ιουν 2008, 18:25

Γιατι καθε αριανος ειναι ....και δικο σου γιος. :) :)
κι αν στον ΠΑΟΚ αλλάξαν όλα, ο κοντός πάνω απ'όλα
Άβαταρ μέλους
Falegkos
 
Δημοσιεύσεις: 4329
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:50

Δημοσίευσηαπό El Left » Παρ 20 Ιουν 2008, 18:27

ΔΙΟΙΚΗΣΗ Τεο Δαγκωτο!Μην ξεχνατε δεν ειναι μονος...
Π.Α.Ο.Κ. ΣΤΙΣ ΧΑΡΕΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΛΥΠΕΣ...
M4eVeR
Άβαταρ μέλους
El Left
 
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 22:53
Τοποθεσία: Εύοσμος,Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό TK in UK » Παρ 20 Ιουν 2008, 19:28

PAOK esy na'sai kala kai ola ta alla gamata. Kainourgia epoxh arxizei aderfia
PAOK PANTA KAI PANTOU
Άβαταρ μέλους
TK in UK
 
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Σάβ 26 Ιαν 2008, 21:05
Τοποθεσία: KENT, UK

Δημοσίευσηαπό Akis o skoulikofagos » Παρ 20 Ιουν 2008, 20:13

μαζι σου σκυλε...παμε :) :? :P :twisted: :?: :!: :evil: :x :shock: :D
Άβαταρ μέλους
Akis o skoulikofagos
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: Τρί 06 Μάιος 2008, 13:45
Τοποθεσία: toumpa

Δημοσίευσηαπό giannis78 » Παρ 20 Ιουν 2008, 20:31

Εικόνα

EIMASTE PANTA MAZI SOU
Άβαταρ μέλους
giannis78
 
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Σάβ 23 Φεβ 2008, 13:43

TEO MIA ZOH MAZI SOY

Δημοσίευσηαπό HOOLIGANS4 » Παρ 20 Ιουν 2008, 21:10

MAZI TOY OS TO TELOS GIATI O PAOK PANO APO OLA....HOOLIGANS4 :!:
HOOLIGANS4
 
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τετ 19 Δεκ 2007, 15:52

Δημοσίευσηαπό invader » Παρ 20 Ιουν 2008, 21:41

KAI AN OI PAIXTES OLOI FIGAN O PAOK PANW APO OLA MOUNARES


STO KALO OIKODOME AN DEN THES ESI MIA EMEIS DN THELOUME XILIES!


ZAGORAKI ME KLEISTA MATIA!
invader
 
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Κυρ 09 Δεκ 2007, 15:55

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 20 επισκέπτες