Ηλίας Βιολίδης

Re: Ηλίας Βιολίδης

Δημοσίευσηαπό Makis4444 » Δευτ 11 Οκτ 2010, 18:18

Απο οσα ειδα δεν ειπωθηκε κατι καινουργιο στη συνεντευξη που εδωσε(ονοματα για παραδειγμα)......Πολυ σημαντικη η θεση που αφηνει στο εμπορικο κομματι,ελπιζω να ερθει καποιος τεχνοκρατης που θα προσφερει περισσοτερα......
Τελευταία επεξεργασία από Makis4444 και Δευτ 11 Οκτ 2010, 18:21, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Τα πρόβατα τότε άρχισαν να βελάζουν δυνατά:"Τέσσερα πόδια καλό,δύο πόδια κακό!"...
Άβαταρ μέλους
Makis4444
 
Δημοσιεύσεις: 1926
Εγγραφή: Τετ 03 Φεβ 2010, 13:02

Re: Ηλίας Βιολίδης

Δημοσίευσηαπό emeissaspsirizoume4 » Δευτ 11 Οκτ 2010, 18:21

niko70 έγραψε:Νομίζω οι σ.φ. δεν έχουν καμία άμεση σχέση, παρότι δεν τον γούσταραν καθόλου.


απο που προκυπτει αυτο φιλε γιατι εγω μονο για τον υπευθυνο επικοινωνιας(ο μοναδικος που παρεμεινε απο εποχη γουμενου) εχω ακουσει απο συνδεσμιτες μεγαλα παραπονα και καποια μικρα για Ποικιλιδη την πρωτη χρονια που ειτανε υπευθυνος για την επικοινωνια παε με τους συνδεσμους(και λογικο γιατι δεν ηξερε απο σφ κτλ)
Άβαταρ μέλους
emeissaspsirizoume4
 
Δημοσιεύσεις: 535
Εγγραφή: Πέμ 27 Μάιος 2010, 03:00

Re: Ηλίας Βιολίδης

Δημοσίευσηαπό Bono » Δευτ 11 Οκτ 2010, 18:44

Για την ανακοίνωση που είχαν βγάλει οι σύνδεσμοι του ΠΑΟΚ σχολίασε :
"Φυσικά επηρέασε και αυτό και πιο πολύ γιατί άγγιξε τον Ζαγοράκη.
Με στενοχώρησε η απαξίωση στον πρόεδρο του ΠΑΟΚ."
The future is uncertain and the end is always near....
Άβαταρ μέλους
Bono
 
Δημοσιεύσεις: 1806
Εγγραφή: Κυρ 14 Μαρ 2010, 12:45

Re: Ηλίας Βιολίδης

Δημοσίευσηαπό niko70 » Δευτ 11 Οκτ 2010, 18:45

Από τη συνάντηση με Ζαγοράκη όπου απαίτησαν την αποχώρηση (από τη συνάντηση) του Βιολίδη...δε θυμάμαι πότε ακριβώς, πριν κάποιους μήνες...
Άβαταρ μέλους
niko70
 
Δημοσιεύσεις: 1670
Εγγραφή: Σάβ 14 Φεβ 2009, 21:32
Τοποθεσία: ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Re: Ηλίας Βιολίδης

Δημοσίευσηαπό Bono » Δευτ 11 Οκτ 2010, 18:52

Χθες είχαμε μιά συζήτηση πάνω σ' αυτό.
Και ήταν ακριβώς τότε που οργίαζαν οι φήμες για το ότι ο Βιολίδης έχει βάλει χέρι στα λεφτά του ΠΑΟΚ λόγω οικονομικών δυσκολιών με τα μαγαζιά του....ακριβώς στο peak.
Αυτό τo βέτο εμένα μου ακούστηκε σαν "δεν γουστάρουμε να καθόμαστε στο ίδιο τραπέζι με λαδιάρηδες".
The future is uncertain and the end is always near....
Άβαταρ μέλους
Bono
 
Δημοσιεύσεις: 1806
Εγγραφή: Κυρ 14 Μαρ 2010, 12:45

Re: Ηλίας Βιολίδης

Δημοσίευσηαπό Makis4444 » Δευτ 11 Οκτ 2010, 18:59

Βασικα,αν και το θεμα πρεπει να ληξει σιγα-σιγα κατα τη γνωμη μου,η αντιδραση αυτη υπηρξε γιατι ο Βιολιδης αρνηθηκε το διαχειριστικο ελεγχο που προτεινε ο Παπαδοπουλος.......
Τα πρόβατα τότε άρχισαν να βελάζουν δυνατά:"Τέσσερα πόδια καλό,δύο πόδια κακό!"...
Άβαταρ μέλους
Makis4444
 
Δημοσιεύσεις: 1926
Εγγραφή: Τετ 03 Φεβ 2010, 13:02

Re: Ηλίας Βιολίδης

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Δευτ 11 Οκτ 2010, 18:59

Και για να μην ξεχναμε τι λαος ειναι ο λαος του ΠΑΟΚ..........πριν δυο χρονια παρακαλουσαμε τον Βιολιδη να αναλαβει την ΚΑΕ και να διωξει τα λαμογια.........Και ξαναρωταω,εαν δεν αποδειχθει οτι εφαγε λεφτα-πιστευω πως δεν εφαγε ουτε ευρω-τοτε ποιος θα του ζητησει συγγνωμη?
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: Ηλίας Βιολίδης

Δημοσίευσηαπό joshua » Δευτ 11 Οκτ 2010, 19:05

Την αποχωρηση του βιολιδη δεν μπορω να την σχολιασω ιδιαιτερα καθως η προσφορα του η μη ειδικα την συγκεκριμενη χρονικη στιγμη ειναι γνωστη κυριως στα υπολοιπα μελη της διοικησης και οτι περισσοτερο ακουγεται για μενα ειναι ψιλοραδιο αρβυλα.Απο εκει και περα δεν μπορω να μην αναφερω οτι εχω κουραστει τοσα χρονια να ακουω για ατομα στον ΠΑΟΚ που προσφερουν οικονομικη βοηθεια σε παε καε ασ αλλα συγχρονως να εμφανιζουμε συνεχως χρεη.Ισως αυτο συμβαινει γιατι απλα προκειται για ταμειακες διευκολυνσεις οι οποιες καποια στιγμη γινονται απαιτητες και αυτο πρεπει να τονιζεται καθως πολλες φορες περναει προς τα εξω η εικονα του ευεργετη.

Υ.Γ Με την ανακοινωση των συνδεσμων διαφωνω στα περισσοτερα σημεια της και μαλιστα πολυ εντονα.Βεβαια δεν ξερω αν ειναι τυχαιο αλλα μετα το σχολιασμο μεσα σε αυτη του μιζερου κλιματος που διαμορφονοταν το καλοκαιρι απο τα διαφορα μεσα περι των οικονομικων της παε ξαφνικα τις τελευταιες 2-3 μερες διαβαζω συνεχως για αυξηση των εσοδων απο τις χορηγιες,απο την εκμεταλευση του σηματος απο τις διαφορες συμφωνιες με την superleague σε πεισμα οσων το καλοκαιρι ηταν σιγουροι οτι τα φετινα μας εσοδα θα ειναι σαφως μειωμενα.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24071
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Ηλίας Βιολίδης

Δημοσίευσηαπό DC » Δευτ 11 Οκτ 2010, 19:06

niko70 έγραψε:Σωστός...

Ξέρω, παίζω με τις λέξεις αλλά ... λάθος.
niko70 έγραψε:Στην 1η σοβαρή αγωνιστική κρίση, έφυγε ο Ζαγοράκης. Στη 2η έφυγε ο Βιολίδης.

Ο Ζήσης δεν έφηγε σε "σοβαρή αγωνιστική κρίση. Αν θυμάμαι καλά, έφυγε κάπου στις 10 Αυγούστου ή εκεί γύρω.
Οι σοβαρές μας αγωνιστικές κρίσεις γίνονται Σεπτέμβριο, τα δύο τελευταία χρόνια.
Το κείμενο έχει λογική βάση αλλά χωρίς αποδείξεις όλοι μας μόνο υποθέσεις κάνουμε (στο γιατί παραιτήθηκε ο Βιολίδης).
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Ηλίας Βιολίδης

Δημοσίευσηαπό zisis the end » Δευτ 11 Οκτ 2010, 19:13

επειδη δεν ακουσα τη συνεντευξη του βιολιδη αλλα τη διαβασα και εχει διαφορα μπορει καποιος να μου πει αμα η ερωτηση που αφορουσε το βρυζα ηταν γιατι εφυγε ο βρυζας? η αν ειχε συμβολαιο ο βρυζας?
zisis the end
 
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Τρί 18 Μάιος 2010, 16:06

Re: Ηλίας Βιολίδης

Δημοσίευσηαπό Bono » Δευτ 11 Οκτ 2010, 19:17

Η ερώτηση ήταν άμα έχει σχέση η φυγή του με τη φυγή Βρύζα.
Και η απάντηση ήταν πως όχι γιατί του Βρύζα η σχέση με τον ΠΑΟΚ ήταν επαγγελματική,ενώ η δική του όχι.
Και δεν το κρύβω ότι μου ακούστηκε λιγάκι-ή μάλλον πολύ-σαν καρφί.
The future is uncertain and the end is always near....
Άβαταρ μέλους
Bono
 
Δημοσιεύσεις: 1806
Εγγραφή: Κυρ 14 Μαρ 2010, 12:45

Re: Ηλίας Βιολίδης

Δημοσίευσηαπό Photis » Δευτ 11 Οκτ 2010, 19:24

Ε..είναι και απάντηση αν έφυγε γιατί έφυγε ο Βρύζας..Ορισμένοι ψάχνετε να βρείτε πράγματα που δεν υπάρχουν..Ο Ηλίας Βιολίδης είναι ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ παράγοντας που έβγαλε ο ΠΑΟΚ στη νέα παραγοντική γενιά...Τα χρήματα που δαπάνησε είναι πολλά ποδόσφαιρο μισό μύριο...και ποτέ δεν τα ζήτησε...Απλά όπως είπα και προχθές ρόλο για να φύγει έπαιξε η ανακοίνωση των συνδέσμων..αυτό το καταλαβαίνει και ο πιο αδαής..Μεγάλη απώλεια αλλά συνεχίζουμε...
:pano:
Τα μυαλά μας πονάνε...
Άβαταρ μέλους
Photis
 
Δημοσιεύσεις: 8726
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 19:04
Τοποθεσία: Cyprus

Re: Ηλίας Βιολίδης

Δημοσίευσηαπό niko70 » Δευτ 11 Οκτ 2010, 19:25

moican4 έγραψε:Νικο εχεις ,δικιο συμφωνω σε οσα λες απλα να πω οτι στην 2η εφυγε ο Βρυζας και στην 3η εφυγε ο Βιολιδης...

niko70 έγραψε:Σωστός...

DC έγραψε:....Ξέρω, παίζω με τις λέξεις αλλά ... λάθος....Ο Ζήσης δεν έφηγε σε "σοβαρή αγωνιστική κρίση. Αν θυμάμαι καλά, έφυγε κάπου στις 10 Αυγούστου ή εκεί γύρω.
Οι σοβαρές μας αγωνιστικές κρίσεις γίνονται Σεπτέμβριο, τα δύο τελευταία χρόνια.


Φίλε DC, ο Μοϊκανός έχει δίκιο γιατί η απομάκρυνση ενός προπονητή μετά από 25 ημέρες συνεργασίας, πριν καν δώσει επίσημο παιχνίδι από μια διοίκηση που κράτησε 3 χρόνια τον προηγούμενο, είναι όπως και να το κάνουμε μια κρίση...παρόλο που φάνηκε να μην ανοίγει μύτη.

Σήμερα μάλιστα μάθαμε από τα πιο επίσημα χείλη, ότι ο Ζήσης που ανέλαβε την ευθύνη της επιλογής (αυτός που ήταν πρόεδρος κάποιους μήνες πριν), ήταν απλώς ένας υπάλληλος της ΠΑΕ :o
Άβαταρ μέλους
niko70
 
Δημοσιεύσεις: 1670
Εγγραφή: Σάβ 14 Φεβ 2009, 21:32
Τοποθεσία: ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Re: Ηλίας Βιολίδης

Δημοσίευσηαπό gika » Δευτ 11 Οκτ 2010, 19:27

Του την είπε στα ανοιχτά του Βρυζα.

Εφόσον υπήρχε τέτοια αντιμετόπιση αρχίζω να καταλαβαίνω γιατί την έκανε ο Βρύζας.

Από εκεί και πέρα αρχίζω και να καταλαβαίνω και το γιατί ο Ζαγόρ τον άφησε να φύγει.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17204
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Ηλίας Βιολίδης

Δημοσίευσηαπό shark4 » Δευτ 11 Οκτ 2010, 19:27

Eγω ενα εχω καταλαβει και πραγματικα ειναι κουραστικο . Οποτε δημιουργουνται -ηθελημενα η' αθελα - φημες για προσωπα και καταστασεις , η μονιμη επωδος ειναι δινουμε συνεντευξη - απολογια , λεμε πεντε -δεκα πραγματα , δεν αναφερομαστε σε προσωπα και εν συνεχεια αποχωρουμε .
Ακολουθει παντα η τυπικη δηλωση απο τα εναπομειναντα μελη της ΠΑΕ και αυτο ειναι ολο . Τι να πρωτοθυμηθω ...
Φευγει ο Παπαδοπουλος ( καποια στιγμη πιναν νερο στο ονομα του λογω της προσπαθειας για οικονομικη εξυγιανση ) , φευγει ο Ζαγορακης , ξαναρχεται ο Ζαγορακης , φευγει ο Μανδρινος , ξαναρχεται ο Μανδρινος , φευγει ο Βρυζας ( φημες τον θελουν να ξαναρχεται αν δημιουργηθει προβλημα ) , φευγει ο Βιολιδης ενω αιωρειται η φημη οτι μπορει να ξαναφυγει και ο Ζαγορακης ...
Σε ολα αυτα ερχονται ενιοτε και ανακοινωσεις απο συνδεσμους + την αγωνιστικη καθιζηση και δενει το γλυκο ...
Μα επιτελους δεν υπαρχει τελος σε αυτο το γαιτανακι της βλακειας ????
Γιατι περι αυτου προκειται ...
Δεν μπορουν εκει στην ΠΑΕ να δουν τι θα κανουν ???? Εχει καταντησει τσαντηρι η ΠΑΕ . Οποιος θελει μπαινει , βρισκει ενα λογο , ριχνει και μια δοση ευθιξιας και αφου μας υπενθυμισει τι εχει προσφερει μεχρι τωρα , φευγει ...
Τι καθομαστε και συζηταμε . Να υπηρχε μια σοβαρη αντιμετωπιση των πραγματων να συμφωνησω και εγω .
Επιτελους λιγο σοβαρα δεν μπορουν να σκυψουν πανω απο τα προβληματα της ομαδας ????
Σε ποια αλλη ομαδα εχουμε δει τετοια " μπες - βγες " . Αν τα βλεπαμε πουθενα αλλου αυτα , θα τους ειχαμε τρελανει στην καζουρα.
ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ. ΣΟΒΑΡΕΥΤΕΙΤΕ ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ ΠΑΕ ....
" Άν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου." Ε. Πάουντ
Άβαταρ μέλους
shark4
 
Δημοσιεύσεις: 4755
Εγγραφή: Δευτ 24 Αύγ 2009, 10:47

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Recycle Bin

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης