Ηλίας Βιολίδης

Re: Ηλίας Βιολίδης

Δημοσίευσηαπό moican4 » Δευτ 11 Οκτ 2010, 19:32

Εχεις δικιο Καρχαρια...
Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες....!!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
moican4
 
Δημοσιεύσεις: 8340
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 05:46

Re: Ηλίας Βιολίδης

Δημοσίευσηαπό zisis the end » Δευτ 11 Οκτ 2010, 19:33

κατρχην φιλε bono ευχαριστω γτ σε διαφορα σαιτ διαβασα διαφορετικες ερωτησεις....καρφαρα ητανε αλλα για να μπαινει σε τετοιο κοπο μαλλον τους τσουζει ακομα.....αλλα αν το σκεφτεις και διαφορετικα ολοι εχουν και επαγγελματικη σχεση με την ομαδα...δηλαδη πραγματικα αν υποθεσουμε πως καποιοι απο αυτους εχουν καποιες επιχειρησεις οπως ειχε ο βιολιδης ,ο φαρλαλης και τα λοιπα οτι δεν πληρωνονται....οι υπολοιποι δλδ πως ζουνε?εκτος και αν κατι τετοιο ισχυει με το ζαγορ και με το γκαγκατση ασ πουμε και δεν το γνωριζω.για μενα απο κατι τετοιες περιπτωσεις προκυπτουν και καποιες αλλες ερωτησεις για ολους μας....
1)τοσα χρονια ακουμε διαφορα για το βιολιδη γτ ενοχληθηκε τωρα?
2)αφου στη συνενετευξη τυπου του βρυζα σαν προεδρο ειχε χαρακτηρισει τον τοτε προεδρο και τον εαυτο του παοκτσηδες πετσια τωρα δλδ τι αλλαξε και η σχεση του βρυζα με την ομαδα εγινε επαγγελματικη????
3)αφου ο ζαγορακης ειναι φιλος και αδερφος γτ την κανει με ελαφρα απο διπλα του τωρα που η ομαδα περναει ισως την μεγαλυτερη κριση στην εποχη προεδριας ζαγορακη?
4)αν βρυζας ειχε επαγγελματικη σχεση καθαρα με την ομαδα την τιμησε ως το τελος?η εσπασε το συμβολαιο του?
5)αν ειναι τοσο καθαρος γτ δε βγαινει να πει ποιος πολεμαει την ομαδα παρα οχειρωνεται πισω απο δηλωσεις?
6)τα στελεχη του παοκ δεν πληρωνονται απο επιλογη και αν ναι γτ?αν υποθεσουμε πως ολοι οσοι παραγουμε εργο πρεπει να αμοιβομαστε ακομα και αν δουλευουμε για την οικογενειακη επιχειρηση...δεδομενου οτι δινουμε προσωπικο χρονο....
7)δεν ειναι ολοι τους απλοι συνεργατες του παοκ αν σκεφτουμε οτι κανεις δεν εχει αγορασει την ομαδα αλλα προκειται για διοικηση πρωτοδικειου?
8)αφου εχει αποφασισει να ειναι διπλα στον αδερφο του ζαγορακη για ποιο λογο την κανει και δε μενει στη θεση του?
zisis the end
 
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Τρί 18 Μάιος 2010, 16:06

Re: Ηλίας Βιολίδης

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Δευτ 11 Οκτ 2010, 19:34

Πολύ πολύ όμορφα τα είπε ο καρχαρίας.
Πολλή ευθιξία και ευαισθησία ρε παιδί μου...
Τι πράμα είναι αυτό...
Και γιομίσαμε και με συνεντεύξεις έξω από τα δόντια...
Ακόμη να συνέλθω από την κατάθεση ψυχής του Δερμιτζάκη και ήρθε και σημερινή αερολογία.
Το βρήκαμε τώρα.
Ο καθείς μπαίνει και βγαίνει και τα ρίχνει σε όλα όσα ακούγονται δεξιά και αριστερά.
Οι φήμες και τα "όσα ακούγονται" είναι η ωραιότερη δικαιολογία γιατί είναι εξ ορισμού αόριστη.
Για τα ετεροχρονισμένα καρφιά για Βρύζα, τι να πω...
Ξεκατίνιασμα επιπέδου βραζιλιάνικου σήριαλ.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Ηλίας Βιολίδης

Δημοσίευσηαπό zisis the end » Δευτ 11 Οκτ 2010, 19:37

gika έγραψε:Του την είπε στα ανοιχτά του Βρυζα.

Εφόσον υπήρχε τέτοια αντιμετόπιση αρχίζω να καταλαβαίνω γιατί την έκανε ο Βρύζας.

Από εκεί και πέρα αρχίζω και να καταλαβαίνω και το γιατί ο Ζαγόρ τον άφησε να φύγει.



τι εννοεις????????
zisis the end
 
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Τρί 18 Μάιος 2010, 16:06

Re: Ηλίας Βιολίδης

Δημοσίευσηαπό shark4 » Δευτ 11 Οκτ 2010, 19:43

Και ενα τελευταιο . Μην πεις κανεις οτι μπορει να γυρισουμε σε εποχες Γουμενο -παγωνηδων κλπ . Εμεις σαν κοσμος και σαν λαος δεν φερνουμε κανενα Γουμενο .
Αυτοι στην διοικηση με τις ενεργειες τους , την ευθιξια , τα καρφια , τις προκες , τις συνεντευξεις και ολες τις αλλες αφελεις κινησεις , οδηγουν την ομαδα σε χερια Γουμενο-Παγωνηδων ...
Επαναλαμβανω οχι εμεις ...
Εγω ειμαι ενας απλος μ@λακας , που πληρωνω το εισιτηριο , παιρνω μετοχες , πηγαινω οπου μπορω και οποτε μου το επιτρεπουν οι οικογενειακες μου υποχρεωσεις και σε ολα αυτα δεν εχω θεσει ποτε οπως και παρα, παρα πολλοι αλλοι ζητημα ευθιξιας .
Ας κοψουν λοιπον τις μαλακιες εκει στην ΠΑΕ και οποιος ειναι ευθικτος η' να μην ασχολειται η' να κανει χαρακιρι . Το ποδοσφαιρο -και οχι μονο - ειναι πολυ βρωμικα στην Ελλαδα.
Τους γουμενους εσεις στην διοικηση τους φερνεται στην ομαδα. Με τις πραξεις σας και μονο...
Τελευταία επεξεργασία από shark4 και Δευτ 11 Οκτ 2010, 19:49, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
" Άν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου." Ε. Πάουντ
Άβαταρ μέλους
shark4
 
Δημοσιεύσεις: 4755
Εγγραφή: Δευτ 24 Αύγ 2009, 10:47

Re: Ηλίας Βιολίδης

Δημοσίευσηαπό moican4 » Δευτ 11 Οκτ 2010, 19:48

Ξανα μανα εχεις δικιο Καρχαρια...
Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες....!!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
moican4
 
Δημοσιεύσεις: 8340
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 05:46

Re: Ηλίας Βιολίδης

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Δευτ 11 Οκτ 2010, 19:48

Καλά ένας-δύο επαγγελματίες και να είναι βιτρίνα ο Θόδωρος για τη συσπείρωση δεν υπάρχουν;
Επιτέλους αυτό το σωματείο όλο παιδιά του λαού έχει και ανιδιοτελείς;
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Ηλίας Βιολίδης

Δημοσίευσηαπό zisis the end » Δευτ 11 Οκτ 2010, 19:50

+10000000000000000
zisis the end
 
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Τρί 18 Μάιος 2010, 16:06

Re: Ηλίας Βιολίδης

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Δευτ 11 Οκτ 2010, 19:52

shark4 έγραψε:Και ενα τελευταιο . Μην πεις κανεις οτι μπορει να γυρισουμε σε εποχες Γουμενο -παγωνηδων κλπ . Εμεις σαν κοσμος και σαν λαος δεν φερνουμε κανενα Γουμενο .
Αυτοι στην διοικηση με τις ενεργειες τους , την ευθιξια , τα καρφια , τις προκες , τις συνεντευξεις και ολες τις αλλες αφελεις κινησεις , οδηγουν την ομαδα σε χερια Γουμενο-Παγωνηδων ...
Επαναλαμβανω οχι εμεις ...
Εγω ειμαι ενας απλος μ@λακας , που πληρωνω το εισιτηριο , παιρνω μετοχες , πηγαινω οπου μπορω και οποτε μου το επιτρεπουν οι οικογενειακες μου υποχρεωσεις και σε ολα αυτα δεν εχω θεσει ποτε οπως και παρα, παρα πολλοι αλλοι ζητημα ευθιξιας .
Ας κοψουν λοιπον τις μαλακιες εκει στην ΠΑΕ και οποιος ειναι ευθικτος η' να μην ασχολειται η' να κανει χαρακιρι . Το ποδοσφαιρο -και οχι μονο - ειναι πολυ βρωμικα στην Ελλαδα.
Τους γουμενους εσεις στην διοικηση τους φερνεται στην ομαδα. Με τις πραξεις σας και μονο...


Και πάλι σωστός ο καρχαρίας.


teod1980 έγραψε:Καλά ένας-δύο επαγγελματίες και να είναι βιτρίνα ο Θόδωρος για τη συσπείρωση δεν υπάρχουν;
Επιτέλους αυτό το σωματείο όλο παιδιά του λαού έχει και ανιδιοτελείς;

:lol: :roll:
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Ηλίας Βιολίδης

Δημοσίευσηαπό zoi4 » Δευτ 11 Οκτ 2010, 19:53

shark4 έγραψε:Και ενα τελευταιο . Μην πεις κανεις οτι μπορει να γυρισουμε σε εποχες Γουμενο -παγωνηδων κλπ . Εμεις σαν κοσμος και σαν λαος δεν φερνουμε κανενα Γουμενο .
Αυτοι στην διοικηση με τις ενεργειες τους , την ευθιξια , τα καρφια , τις προκες , τις συνεντευξεις και ολες τις αλλες αφελεις κινησεις , οδηγουν την ομαδα σε χερια Γουμενο-Παγωνηδων ...
Επαναλαμβανω οχι εμεις ...
Εγω ειμαι ενας απλος μ@λακας , που πληρωνω το εισιτηριο , παιρνω μετοχες , πηγαινω οπου μπορω και οποτε μου το επιτρεπουν οι οικογενειακες μου υποχρεωσεις και σε ολα αυτα δεν εχω θεσει ποτε οπως και παρα, παρα πολλοι αλλοι ζητημα ευθιξιας .
Ας κοψουν λοιπον τις μαλακιες εκει στην ΠΑΕ και οποιος ειναι ευθικτος η' να μην ασχολειται η' να κανει χαρακιρι . Το ποδοσφαιρο -και οχι μονο - ειναι πολυ βρωμικα στην Ελλαδα.
Τους γουμενους εσεις στην διοικηση τους φερνεται στην ομαδα. Με τις πραξεις σας και μονο...

τι ειπες τωρα? απλα θεος.
ακριβως τα ιδια σκεφτομαι και δεν μπορουσα να τα συνταξω
zoi4
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τετ 03 Φεβ 2010, 19:54

Re: Ηλίας Βιολίδης

Δημοσίευσηαπό Makis4444 » Δευτ 11 Οκτ 2010, 19:54

teod1980 έγραψε:Καλά ένας-δύο επαγγελματίες και να είναι βιτρίνα ο Θόδωρος για τη συσπείρωση δεν υπάρχουν;
Επιτέλους αυτό το σωματείο όλο παιδιά του λαού έχει και ανιδιοτελείς;


Στο χερι του Θοδωρου ειναι,Θοδωρε......Καρχαρια,εξαιρετικες και οι δυο τοποθετησεις σου.....
Τα πρόβατα τότε άρχισαν να βελάζουν δυνατά:"Τέσσερα πόδια καλό,δύο πόδια κακό!"...
Άβαταρ μέλους
Makis4444
 
Δημοσιεύσεις: 1926
Εγγραφή: Τετ 03 Φεβ 2010, 13:02

Re: Ηλίας Βιολίδης

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Δευτ 11 Οκτ 2010, 19:55

shark4 έγραψε:Και ενα τελευταιο . Μην πεις κανεις οτι μπορει να γυρισουμε σε εποχες Γουμενο -παγωνηδων κλπ . Εμεις σαν κοσμος και σαν λαος δεν φερνουμε κανενα Γουμενο .
Αυτοι στην διοικηση με τις ενεργειες τους , την ευθιξια , τα καρφια , τις προκες , τις συνεντευξεις και ολες τις αλλες αφελεις κινησεις , οδηγουν την ομαδα σε χερια Γουμενο-Παγωνηδων ...
Επαναλαμβανω οχι εμεις ...
Εγω ειμαι ενας απλος μ@λακας , που πληρωνω το εισιτηριο , παιρνω μετοχες , πηγαινω οπου μπορω και οποτε μου το επιτρεπουν οι οικογενειακες μου υποχρεωσεις και σε ολα αυτα δεν εχω θεσει ποτε οπως και παρα, παρα πολλοι αλλοι ζητημα ευθιξιας .
Ας κοψουν λοιπον τις μαλακιες εκει στην ΠΑΕ και οποιος ειναι ευθικτος η' να μην ασχολειται η' να κανει χαρακιρι . Το ποδοσφαιρο -και οχι μονο - ειναι πολυ βρωμικα στην Ελλαδα.
Τους γουμενους εσεις στην διοικηση τους φερνεται στην ομαδα. Με τις πραξεις σας και μονο...


Ντάξει ξερώ γω να πούμε τα είπες όλα ρε μάγκα...
+άπειρο
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Ηλίας Βιολίδης

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Δευτ 11 Οκτ 2010, 20:03

zisis the end έγραψε:κατρχην φιλε bono ευχαριστω γτ σε διαφορα σαιτ διαβασα διαφορετικες ερωτησεις....καρφαρα ητανε αλλα για να μπαινει σε τετοιο κοπο μαλλον τους τσουζει ακομα.....αλλα αν το σκεφτεις και διαφορετικα ολοι εχουν και επαγγελματικη σχεση με την ομαδα...δηλαδη πραγματικα αν υποθεσουμε πως καποιοι απο αυτους εχουν καποιες επιχειρησεις οπως ειχε ο βιολιδης ,ο φαρλαλης και τα λοιπα οτι δεν πληρωνονται....οι υπολοιποι δλδ πως ζουνε?εκτος και αν κατι τετοιο ισχυει με το ζαγορ και με το γκαγκατση ασ πουμε και δεν το γνωριζω.για μενα απο κατι τετοιες περιπτωσεις προκυπτουν και καποιες αλλες ερωτησεις για ολους μας....
1)τοσα χρονια ακουμε διαφορα για το βιολιδη γτ ενοχληθηκε τωρα?
2)αφου στη συνενετευξη τυπου του βρυζα σαν προεδρο ειχε χαρακτηρισει τον τοτε προεδρο και τον εαυτο του παοκτσηδες πετσια τωρα δλδ τι αλλαξε και η σχεση του βρυζα με την ομαδα εγινε επαγγελματικη????
3)αφου ο ζαγορακης ειναι φιλος και αδερφος γτ την κανει με ελαφρα απο διπλα του τωρα που η ομαδα περναει ισως την μεγαλυτερη κριση στην εποχη προεδριας ζαγορακη?
4)αν βρυζας ειχε επαγγελματικη σχεση καθαρα με την ομαδα την τιμησε ως το τελος?η εσπασε το συμβολαιο του?
5)αν ειναι τοσο καθαρος γτ δε βγαινει να πει ποιος πολεμαει την ομαδα παρα οχειρωνεται πισω απο δηλωσεις?
6)τα στελεχη του παοκ δεν πληρωνονται απο επιλογη και αν ναι γτ?αν υποθεσουμε πως ολοι οσοι παραγουμε εργο πρεπει να αμοιβομαστε ακομα και αν δουλευουμε για την οικογενειακη επιχειρηση...δεδομενου οτι δινουμε προσωπικο χρονο....
7)δεν ειναι ολοι τους απλοι συνεργατες του παοκ αν σκεφτουμε οτι κανεις δεν εχει αγορασει την ομαδα αλλα προκειται για διοικηση πρωτοδικειου?
8)αφου εχει αποφασισει να ειναι διπλα στον αδερφο του ζαγορακη για ποιο λογο την κανει και δε μενει στη θεση του?


1)Γιατι,πλεον,η κατασταση εχει ξεφυγει....εχουν αρχισει να ακουγονται και συγκεκριμενα ποσα...για τα χρεη του.

2)Το γεγονος οτι ενας ειναι πετσι δεν σημαινει οτι δεν μπορει να εχει επαγγελματικη σχεση με τον ΠΑΟΚ.

3)Κριση δεν περναει η ομαδα-ειδικα εαν ανεβει και αγωνιστικα,θα ειμαστε τελεια-αλλα τα μυαλα μας!

4)Κανεις δεν εχει συμβολαιο στη διοικηση.

5)Γιατι αν το πει θα γινει της πουτανας!

6)Μεχρι σημερα πιστευα πως ακομα και ο Ζαγορακης ειναι εστω και συμβολικα εμμισθος.

7)Απλοι συνεργατες σε μια ΑΕ δεν ειναι δυνατον να υπαρχουν σε επιπεδα διοικησης.Η συνεργασια υπαρχει μεσα απο διακριτους ρολους.

8)Γιατι ο στοχος δεν ειναι αυτος αλλα ο Ζαγορακης.

YΓ.ΤΟ ΠΑΟΚ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΥΓ2.Καρχαρια θα συμφωνουσα απολυτα μαζι σου εαν στο τελος ελεγες........ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ.Ο λαος δεν ειναι ΠΟΤΕ αμοιρος ευθυνων!
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: Ηλίας Βιολίδης

Δημοσίευσηαπό kos » Δευτ 11 Οκτ 2010, 20:11

Aureliano Buendia έγραψε:Πολλή ευθιξία και ευαισθησία ρε παιδί μου...


και μαλιστα ευθιξια την ημερα που θα συσταθει ελεγκτικη επιτροπη και που το πορισμα της περιμενεις οτι θα σε παραδωσει σε 1-2 μηνες καθαρο σαν τον ουρανο.

απο τον καθε παραγοντα και ανθρωπο στη θεση του βιολιδη θα περιμενα να δωσει την συνεντευξη τυπου οταν θα εχει το πορισμα του ελεγχου στα χερια του και να πει στους λασπολογους του "τωρα παρτε τα @@ μου παλιοπουστες που θα τολμησετε να πειτε οτι ο βιολιδης εβαλε χερι στα λεφτα του ΠΑΟΚ"

τωρα γιατι δεν το εκανε και επελεξε να παραιτηθει τι να πω, δεν ξερω. ο θεος και η ψυχη του.

οσο για τον βρυζα νομιζω οτι θα επρεπε να πει οτι αλλος ειναι ο σκοπος της συνεντευξης και οτι δεν εχει να κανει κανενα σχολιο. για καποιο λογο ενιωσε την αναγκη να πεταξει την σποντα του. ειναι ομως πραγματικα ασχημο να μιλας για ενα ατομο που οπως δειχνουν μεχρι στιγμης τα πραγματα εχει επιλεξει να μην απανταει και να κραταει πραγματα για τον εαυτο του. πολυ ασχημο.

ΥΓ. το θεμα με τα οποια χρεη και οποια προβληματα εχει ο ανθρωπος ειναι αυστηρα προσωπικο και ειναι ανοησια να το αναπαραγουμε, ειδικα εαν δεν ξερουμε κατα ποσο ισχυει. εαν θεωρει ο προεδρος και ο ιδιος, οτι παρα τα οποια προβληματα (εαν εχει, που να μην εχει) δεν τον επηρεαζουν και μπορει να προσφερει στην ομαδα, εμας δεν μας αφορα τι κανει στα μαγαζια του.
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4908
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: Ηλίας Βιολίδης

Δημοσίευσηαπό Bono » Δευτ 11 Οκτ 2010, 20:12

+φωνώ και γω με καρχαρία.
Να προσθέσω ότι έλεγα και τότε που έφυγε ο Ζαγοράκης.
Η κορυφή του ΠΑΟΚ δλδ η διοίκηση και ως εκ τούτου όλος ο ΠΑΟΚ μοιάζουν με όλα αυτά να είναι εξαιρετικά ευάλωτος,σαν χάρτινος πύργος ένα πράμα.
Απ' τη στιγμή που επηρεάζονται απ' τον κάθε μαλάκα που βγαίνει σε ένα ράδιο και λέει την παπαριά του είτε ανώνυμος είναι αυτός δλδ ακροατής είτε επώνυμος δλδ παραγωγός.
Μπορεί δλδ ο καθένας να ανεβοκατεβάζει διοικήσεις και να κάνει μπουρδέλο τον ΠΑΟΚ....αρκεί μονάχα να βγει σε κανά ραδιόφωνο ή να διοχετεύσει μιά φήμη και όλο το οικοδόμημα να τρίξει συθέμελα.
Δεν μου δείχνει σοβαρότητα και κυρίως όραμα όλο αυτό.Δεν μου δείχνει προσήλωση σε ένα στόχο και όταν δεν το πιστεύεις εσύ πως θα εμπνευστεί ο κόσμος??
Οταν δεν βλέπουν το δάσος δλδ τα 20 χιλ διαρκείας αλλά τα μεμονωμένα δέντρα??
The future is uncertain and the end is always near....
Άβαταρ μέλους
Bono
 
Δημοσιεύσεις: 1806
Εγγραφή: Κυρ 14 Μαρ 2010, 12:45

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Recycle Bin

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης