Ηλίας Βιολίδης

Re: Ηλίας Βιολίδης

Δημοσίευσηαπό 8emis4 » Τρί 12 Οκτ 2010, 13:52

Έτσι είναι αδερφέ lefis!
Μου μοιάζει κάπως παράδοξη η συζήτηση που κάνουμε. Από τη μια υποτίθεται χαιρόμαστε ότι επιτέλους μας διοικούν άνθρωποι από την οικογένεια του ΠΑΟΚ που κατά γενική αποδοχή δεν είναι λαμόγια. Άνθρωποι που προφανώς είναι ας πούμε ερασιτέχνες παράγοντες, ασχολούνται με τον ΠΑΟΚ είτε για την τρελα και την καψούρα τους, είτε έστω (στη χειρότερη) για προσωπική τους προβολή και ματαιδοξία. Άνθρωποι που, επίσης προφανώς, δεν έχουν ιδιαιτερα μεγάλη οικονομική επιφάνεια και τρέχουν να ασχοληθούν και με τις δικες τους δουλειές. Όλο αυτό σημαίνει πως έχουν πολλά θετικά στοιχεια (τα οποια κατά τη γνώμη μου υπερτερούν κατά πολύ, προς χάριν συντομίας δεν τα καταγράφω), αλλα βεβαια και κάποια αρνητικά, όπως για παράδειγμα απειρία, ερασιτεχνισμός και έλλειψη γνώσης σε κάποια θέματα, συγκεκριμένες αντοχές (ψυχικές, σωματικές κτλ.), περιορισμενη πολιτική επιρροή, περιορισμένα χρήματα προς διάθεση και λοιπά.

Από την άλλη έχουμε (σχεδόν) όλοι αποδεχτεί πως ούτε άραβες υπάρχουν, ούτε πακεταδες πρόεδροι που θα έρθουν να επενδύσουν. Και η πλειοψηφία του κόσμου υποτίθεται δεν επιθυμεί τέτοιου είδους "σωτήρες", γιατί (υποτίθεται και πάλι!) έχει μάθει από τις διδαχές του παρελθόντος.

Τι θέλουμε και τι προσδοκούμε (απαιτούμε??) λοιπόν από αυτούς τους ανθρώπους τέλος πάντων!? Να έχουν λέμε @@@, γιατί είσαι ΠΑΟΚ! Να μπαίνουν στα υπουργεία, στην ΕΠΟ, στη λίγδα, στα αρχηγεία της αστυνομίας και να τα κάνουν πουτ@να. Να μας σβήσουν τα χρέη, αλλα και να μας φέρνουν παιχταράδες και προπονηταραδες, τους καλύτερους scouters, να φέρουν πρωτάθλημα, χορηγούς, να παίρνουν κεφαλια στα αποδυτήρια, να είναι επαγγελματίες σε όλα τους, να είναι φοβεροί επικοινωνιολόγοι, να ελέγχουν τα ΜΜΕ, να μας φτιάξουν καινούριο γήπεδο, να μη μασάνε από την κριτική του κόσμου, αλλα να μας πηγαίνουν και κόντρα, να να να....

ΕΛΕΟΣ!

Φοριέται πολύ η άποψη "ο ΠΑΟΚ ποτε δεν πεθαίνει", "ο ΠΑΟΚ είναι πάνω από πρόσωπα", "ουδείς αναντικατάστατος" και τα σχετικά. Μαζί σας κι εγώ. Ο ΠΑΟΚ και μετά το Ζαγοράκη θα επιβιώσει, εννοείται. Αλλα επιβίωση με επιβίωση έχει διαφορα! Όλα αυτά τα πέτρινα χρονια ο ΠΑΟΚ συρρικνώθηκε σε όλα τα επίπεδα. Από άποψη οπαδών, έστω νέων οπαδών, η Μακεδονία, ακόμη και η Θεσσαλονίκη κατακλύστηκε από γαύρους και βάζελους! Αν δεν ήταν κι ο Bane με την παρέα του, ούτε οι μισοί δε θα είχαμε μείνει! Η αγωνιστική και διοικητική μας αξιοπιστία έφτασαν στο ναδίρ, τα χρέη στο ζενίθ. Μιζέρια, άδεια γήπεδα, σαρδέλες και τα λοιπά, όλα γνωστά. Κι ο ηρακλής συνεχίζει να υπάρχει και να καυχάται για την ιστορικότητα του, αλλα μια ζωή ηρακλακος θα είναι.

Και πλέον σε 3 χρονια ήρθαν τα πάνω κάτω! Η Τούμπα γέμισε, παλιοί Παοκτσήδες ξαναζεστάθηκαν, αγόρασαν διαρκειας και μετοχές, καινούρια Παοκτσάκια βαφτιστκηκαν στο Ναό. Και μας έπιασε πάλι φαγούρα, όχι ο κοντός, όχι ο βιολιδης, όχι οι γκόμενες και τα κινητά, τα τουρνικέ, οι εκδρομές κι εγώ δεν ξέρω τι. Φτάσανε Παοκτσήδες να φωνάζουν γιατί λέει πάνε γκόμενες και φλώροι στο γήπεδο! Καλύτερα λίγοι και καλοί! Άκουσον άκουσον! Και με τέτοια νοοτροπία θέλουμε να παίζουμε και στο C.L.!

Νομίζω πως όσοι παρακολουθούν τακτικά το forum, γνωρίζουν τις απόψεις μου περί κριτικής και ελευθερίας των απόψεων. Οποτε ελπίζω να μη βιαστεί κανεις να με κατατάξει ως Ζαγορακόσκύλο! Του Ζαγοράκη μπορεί κανεις να του καταλογίσει πολλά, θα πρέπει να κρίνεται, για να βελτιώνεται. Αλλα αυτή η ομάδα (σε κάθε επίπεδο) θέλει στήριξη κι αγάπη, Οποιος θέλει να επηρεάσει καταστάσεις, ας ασχοληθεί πιο ενεργά με τα του ΠΑΟΚ, ας μπει στον ερασιτέχνη, όχι να κάνουμε κριτική για τους 50 που συναντιούνται εκεί και συζητάνε, έστω ξύνουν τα @@ τους. Αλλα εγώ θα αλλάξω τον κόσμο? Καλύτερα αραχτός στο καφενείο να βρίζω τους υπολοιπους! Κλασική ελληνική (μικροαστική) νοοτροπία.

Βασική κωλυσιεργία του Ζαγοράκη, για μένα, είναι το άνοιγμα στην πλατιά μάζα του κόσμου, να περάσει ο ΠΑΟΚ στα χερια του κόσμου, να εκμεταλλευτούμε ό,τι ανθρώπινο δυναμικό έχουμε, τα περιγραφουν ο fuzztone, ο ολιβάρες κι αλλα παιδιά. Συμφωνώ κι επαυξάνω! Απλά πρέπει να γίνει αμοιβαία, να κινηθεί κι ο κόσμος και η διοίκηση. Δεν είναι μονο "εκδρομές και ναρκωτικά" ο ΠΑΟΚ, ούτε διαρκειας και μετοχές. Θέλει ενεργό δράση! Αυτοί οι λίγοι που βρίσκονται να το κάνουν, φεύγουν σιγά σιγά κι εμείς αντί να τους στηρίξουμε, να τους βοηθήσουμε να διορθώσουν τα λάθη τους, τους απαξιώνουμε!

Μια ζωή μίζεροι θα είμαστε, θα τρωγόμαστε με τα ρούχα μας και με το κατεστημένο της αθηνας, θα νικάμε κανένα ρούλη και θα γινόμαστε αφεντικά της πόλης κι όταν τους κλέβουμε και κανένα πανo θα κάνουμε πανηγύρι κανένα μηνα στην Τούμπα, θα ψηφίζουμε τον ψωμιάδη εις τον αιώνα τον απαντα θα θα θα... , δε γράφω αλλα, βαρέθηκα ρε π@στη μου, απογοητεύτηκα, η ελπίδα που γεννήθηκε πριν λίγα χρονια, αρχίζει να σβήνει, αλλα δε γ@μιέται ΠΑΟΚ είσαι...
ΦΙΕΣΤΑ ΜΟΝΟ ΤΟ ΜΑΙΟ...
Άβαταρ μέλους
8emis4
 
Δημοσιεύσεις: 613
Εγγραφή: Παρ 17 Ιούλ 2009, 16:34
Τοποθεσία: Από την Πόλη έρχομαι..

Re: Ηλίας Βιολίδης

Δημοσίευσηαπό DC » Τρί 12 Οκτ 2010, 14:03

4444 έγραψε:
zoi4 έγραψε:
shark4 έγραψε:Και ενα τελευταιο . Μην πεις κανεις οτι μπορει να γυρισουμε σε εποχες Γουμενο -παγωνηδων κλπ . Εμεις σαν κοσμος και σαν λαος δεν φερνουμε κανενα Γουμενο .
Αυτοι στην διοικηση με τις ενεργειες τους , την ευθιξια , τα καρφια , τις προκες , τις συνεντευξεις και ολες τις αλλες αφελεις κινησεις , οδηγουν την ομαδα σε χερια Γουμενο-Παγωνηδων ...
Επαναλαμβανω οχι εμεις ...
Εγω ειμαι ενας απλος μ@λακας , που πληρωνω το εισιτηριο , παιρνω μετοχες , πηγαινω οπου μπορω και οποτε μου το επιτρεπουν οι οικογενειακες μου υποχρεωσεις και σε ολα αυτα δεν εχω θεσει ποτε οπως και παρα, παρα πολλοι αλλοι ζητημα ευθιξιας .
Ας κοψουν λοιπον τις μαλακιες εκει στην ΠΑΕ και οποιος ειναι ευθικτος η' να μην ασχολειται η' να κανει χαρακιρι . Το ποδοσφαιρο -και οχι μονο - ειναι πολυ βρωμικα στην Ελλαδα.
Τους γουμενους εσεις στην διοικηση τους φερνεται στην ομαδα. Με τις πραξεις σας και μονο...

τι ειπες τωρα? απλα θεος.
ακριβως τα ιδια σκεφτομαι και δεν μπορουσα να τα συνταξω

τελικα εσυ τους φερνεις φιλε
απλα δεν το καταλαβες οταν απαξιονεις τα παντα τα γουμενακια ξες τι λενε
τυριααααααα ειναι αυτοι παρτους εναν παιχταρα στησε 2 3 ματς στο στοιχημα παρε τα λεφτα και πες οτι η μεταγραφη στιχηζει πολλα δεν εχω και ταλαμογια θελουν τους γουμενακιδες ξες γιατι ε? για νακαψουν κανα καρεκλακι να πεταξουν τις ρετσινες


Δυστυχώς φίλε, μιλάς εις ώτα μη ακουόντων.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Ηλίας Βιολίδης

Δημοσίευσηαπό moican4 » Τρί 12 Οκτ 2010, 14:11

lefis έγραψε:
moican4 έγραψε:...Στον ΠΑΟΚ πρεπει να εχεις ξεκαθαρο μυαλο και να μην σε απασχολουν αλλα θεματα...

και απο που θα τρώει?και εννοώ από που θα βγάζει λεφτά αυτός που θα ασχολείται με τον ΠΑΟΚ.πρέπει να αποφασίσουμε τι θέλουμε. κάποιον ο οποίος έχει κάνει λεφτά και ασχολείται με το πάθος του τον ΠΑΟΚ αλλά έχει και άλλα θέματα προσωπικά ή κάποιον ο οποίος ασχολείται με τον ΠΑΟΚ και βγάζει λεφτά από αυτόν?θέλουμε επαγγελματίες παράγοντες ή όχι? εκτός και αν θέλουμε κάποιον λεφτά να ασχολείται μόνο με τον ΠΑΟΚ και τα προσωπικά του να πάνε να γ@μηθούν.



Αυτο που θελουμε δεν θα γινει Ποτε...!!!
Γι αυτο αυτοι που ασχολουνται με τον ΠΑΟΚ θελουμε να πληρωνονται αλλα να κανουν οσο μπορουν καλυτερα αυτο που εχουν αναλαβει με τα λιγοτερα δυνατα λαθη...
Τωρα οταν καθε μερα σου σφραγιζουν επιταγες ,ποσο καλα μπορει να μεινεις αμετοχος και ανεπηρεαστος για να αφοσιωθεις ολοκληρωτικα στις υποχρεωσεις του ΠΑΟΚ..?
Και ο μαρινακης εχει τον γαυρο αλλα δεν νομιζω τα τριαντα τοσα καραβια που εχει να επεσαν εξω...
Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες....!!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
moican4
 
Δημοσιεύσεις: 8340
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 05:46

Re: Ηλίας Βιολίδης

Δημοσίευσηαπό giapas » Τρί 12 Οκτ 2010, 14:34

Συμφωνώ με Moican.
Ολοι πρέπει να αμοίβονται κ να κάνουν όσο μπορούν καλύτερα τη δουλειά τους αναλογιζόμενοι ότι αμοίβονται με χρήματα ΔΙΚΑ μας.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9430
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Ηλίας Βιολίδης

Δημοσίευσηαπό shark4 » Τρί 12 Οκτ 2010, 17:30

DC έγραψε:Δυστυχώς φίλε, μιλάς εις ώτα μη ακουόντων.


Να σου κανω μια ερωτηση , μπας και καταλαβω και εγω και οι αλλοι ... Ποιος ειναι αυτος που εχει τα " ωτα του κλειστα " και δεν ακουει????
Εγω ο οπαδος που καθεται αποσβολωμενος ολο το καλοκαιρι παρακολουθωντας το σηριαλ των συνεντευξεων και των αποχωρησεων η' οι ιθυνοντες της διοικησης με ολα αυτα που κανουν ?????
Ποιος απαξιωνει την εικονα του περισσοτερο ???? Εγω ο οπαδος που παλι καθομαι και διερωτωμαι γιατι αραγε υστερα απο μια επιτυχημενη χρονια συμβαινουν ολα αυτα η' οι ιθυνοντες που εχουν αναλωθει σε ενα μπαραζ αστοχων ενεργειων και συνεντευξεων ???
Οταν ερθει ο γουμενος και ο καθε γουμενος θα ειναι αποτελεσμα πιεσης του κοσμου , του απλου οπαδου η' γενικωτερης απαξιωσης της ομαδας απο τους διοικουντες ?????
Οταν συνηθως καταρρεουν τα παντα - πραγμα που ουτε συμβαινει αλλα ουτε το ευχομαι - ο καθε γουμενος φανταζει στα ματια του κοσμου σαν επερχομενος σωτηρας ....
Αν μιλας για τους συνδεσμους εχω απαντησει σε προηγουμενο ποστ ... Αν θελεις την γνωμη μου προκειται για εν θερμω ανακοινωση και τιποτε αλλο ...
Σου επαναλαμβανω οτι ενας παντα ηγειται . Τα υπολοιπα λεγονται συγκυβερνηση .... Και αν αυτα γινονταν μονο σε εμας , να πω χαλαλι . Να το ψαξουμε το θεμα γιατι συμβαινει . Ουτε η πρωτη ουτε η τελευταια ομαδα ειμαστε .
Θα μου πεις , γιατι να μην μπορουμε να το εξαλειψουμε .Πολυ σωστα . Ειναι ενα θεμα αυτο .
Αλλα δυστυχως οι μη ακουοντες αυτοι την στιγμη ειναι στην διοικηση . Και το μονο πραγμα που πρεπει να κανουν ειναι να σκυψουν στα προβληματα της ομαδας .
" Άν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου." Ε. Πάουντ
Άβαταρ μέλους
shark4
 
Δημοσιεύσεις: 4755
Εγγραφή: Δευτ 24 Αύγ 2009, 10:47

Re: Ηλίας Βιολίδης

Δημοσίευσηαπό eleos » Τρί 12 Οκτ 2010, 17:59

DC έγραψε:...
Δυστυχώς φίλε, μιλάς εις ώτα μη ακουόντων.


Ακριβώς...

Και φίλε shark αν δεν κατάλαβαίνεις είναι επειδή έχει ΤΟΣΟΟΟ ΜΑ ΤΟΣΟΟΟ ΔΙΚΑΙΟ Ο DC.
Αν και δεν φταις ακριβώς εσύ, αποσβολωμένε φίλαθλε του ΠΑΟΚ, φταίς έμμεσα αρκετά...

Γιατί όταν ο κάθε παπάρας διαδίδει τις φήμες για τον ηλία, της καταπίνεις αμάσιτες.
Γιατί δίνεις θάρρος στον συνδεσμίτη-χωριάτη, σου ανεβαίνει στο κρεβάτι και κάνει και τον Πρόεδρο, και εσύ τον κοιτάς.

Γιατί όταν ο διπλανός σου τα κάνει ποτ@να μετά το μάτς με τον σκώληξ, εσύ πας σπίτι να αποσβολωθείς με την ησυχία σου.

Επειδή δε λες αρκετά ευχαριστώ και ζητάς ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑ απο τον Πρόεδρο, για όσα έκανε και όσα ΘΕΣ να κάνει.
Άβαταρ μέλους
eleos
 
Δημοσιεύσεις: 2398
Εγγραφή: Κυρ 29 Ιουν 2008, 13:56
Τοποθεσία: Σαλλλονίκη - Northshire Abbey

Re: Ηλίας Βιολίδης

Δημοσίευσηαπό shark4 » Τρί 12 Οκτ 2010, 18:27

Eνα -ενα για να σου απαντω . 8-)

- Τις φημες τις καταπινουν και δινουν υποσταση σε λογια του αερα αυτοι που ξημεροβραδιαζονται στα ραδιοφωνα και στους δημοσιογραφισκους των τοπικων ραδιοφωνων . Και απο αυτα εχετε μπολικα στη Θεσ/νικη , οπου η μαγκια τους και η εμβελεια τους περιοριζονται μεχρι τα Μαλγαρα... Ως εκ τουτου ειναι λιγο δυσκολο να παρακολουθησω τους ημιαμορφωτους δημοσιογραφισκους και την παρεα τους καθως και αυτα που λενε .... Στ θεμα αυτο ας ψαχτουν μεταξυ τους οσοι πιστευουν οτι θιγονται ...

-Το θαρρος στον συνδεσμιτη δεν το εδωσα προσωπικα εγω - πως θα ηταν δυνατον αλλωστε - αλλα ουτε και οι αλλοι . Το εδωσε ο προεδρος και οι συν αυτω που τους εκαναν τους συνδεσμιτες κοινωνους στο προβλημα (??) , που δεν κρατηθηκαν αποστασεις , που εν τελει η στηριξη εγινε ενα ειδος ατυπης συγκυβερνησης που καθε φορα η διοικηση επρεπε να παρει ψηφο εμπιστοσυνης ...
Αρα ψαξε προς τα εκεινη την μερια να βρεις που εγιναν λαθη ... Και ποιος εδωσε το δικαιωμα να ανεβαινει οποιος θελει στα κρεβατια ... 8-)

-Στο γηπεδο δεν υπαρχει μια θυρα ... Μετα απο καποια ηλικια δεν μπορεις να εισαι στα καγκελα ... Καταντας γραφικη φιγουρα ... Αρα λοιπον, περιμενω εγω ο αποσβολωμενος , απο τα παλικαρια που βραζει το αιμα τους να σταματησουν τον καθε π@παρα , οπως λες και να μην τον αφησουν να τα κανει πουτ@να ... Μετα τα ματς συνηθως η καταληξη ειναι να πηγαινεις σπιτι σου και να " αποσβωλωνεσαι ". Εχεις να προτεινεις κατι αλλο ???

- Και πως φταιω εμμεσα ???? Και τι θεωρειται " πολλαπλασιο " και ενδειξη αχαριστιας ??? Το γεγονος οτι ζηταω εγω και αλλοι τοσοι - μη συνδεσμιτες , αν το θελεις - την ηρεμια στο αγωνιστικο επιπεδο και στο διοικητικο ???? Φταιω εγω αν ο οποιοσδηποτε μεσα στην διοικηση ακουει τον οποιοδηποτε στα ραδιοφωνα ????? Πως φταιει καποιος αν ο αλλος μεσα στην διοικηση για τους δικους του λογους φευγει???? Ποιος εχει το μαχαιρι και ποιος το καρπουζι ???
Φιλε μου " εκαστος εφ'ω εταχθη ". Η διοικηση τον ρολο της και οι οπαδοι τον δικο τους.
Τελευταία επεξεργασία από shark4 και Τρί 12 Οκτ 2010, 18:39, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
" Άν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου." Ε. Πάουντ
Άβαταρ μέλους
shark4
 
Δημοσιεύσεις: 4755
Εγγραφή: Δευτ 24 Αύγ 2009, 10:47

Re: Ηλίας Βιολίδης

Δημοσίευσηαπό DC » Τρί 12 Οκτ 2010, 18:30

shark4 έγραψε:
DC έγραψε:Δυστυχώς φίλε, μιλάς εις ώτα μη ακουόντων.

Να σου κανω μια ερωτηση , μπας και καταλαβω και εγω και οι αλλοι ... Ποιος ειναι αυτος που εχει τα " ωτα του κλειστα " και δεν ακουει????
Όσοι αμφισβητούν και λασπώνουν μια διοίκηση που από το ναδίρ μας έφερε στο ζενίθ.
Ποιος ο λόγος; ξέρουμε εμείς κάτι που δεν ξέρουν αυτοί; Θα το γράψω για 3η φορά και θα καταντήσω μονότονος, αλλά δυόμισι χρόνια αμφισβητούσαμε την επιλογή του καρπουζά. Τα ξέραμε βλέπεις, καλύτερα από την διοίκηση. Και απιτούσαμε τον διωγμό του ηττοπαθή κακομούτσουνου. Του μίζερου. Ξεχνάς τι είχε γραφτεί (και από εσένα νομίζω) κατά την αποχώριση του Ζήση; Ξαφνικά, το μισό φόρουμ έφτασε στο συμπέρασμα ότι τον έδιωξε ο Ζαγόρ. (Δεν εξετάζω το αν ήταν αλήθεια. δεν με νοιάζει) Και δώστου γκρίνια και μπηχτές από τότε μέχρι σήμερα. Συνδίασέ τα και με τις μπηχτές για τον Βιολίδη, την κριτική για τις επιλογές Δέρμι-Σβούρα-απομάκρυσνη σκάουτ .... αυτά φίλε λειτουργούν αθροιστικά και είναι βάρος που το κουβαλά η διοίκηση μέχρι σήμερα.
Να ρωτήσω εγώ κάτι; Ο Βιολίδης στα 3 χρόνια που ήταν διοίκηση, ήταν κέρδος ή ζημιά για την ομάδα;


Εγω ο οπαδος που καθεται αποσβολωμενος ολο το καλοκαιρι παρακολουθωντας το σηριαλ των συνεντευξεων και των αποχωρησεων η' οι ιθυνοντες της διοικησης με ολα αυτα που κανουν ?????
Εσύ ο οπαδός που κάθεται και ξαναπιάνεται με τις περιβόητες αποχωρήσεις του καλοκαιριού. Δύο ατόμων που κοίταξαν την πάρτη τους και όχι τον ΠΑΟΚ. Δικαίωμά τους.Εσύ όμως συνεχίζεις να κρατάς μια πληγή ανοιχτή με την αναγωγή τους σε "σήριαλ".


Ποιος απαξιωνει την εικονα του περισσοτερο ???? Εγω ο οπαδος που παλι καθομαι και διερωτωμαι γιατι αραγε υστερα απο μια επιτυχημενη χρονια συμβαινουν ολα αυτα η' οι ιθυνοντες που εχουν αναλωθει σε ενα μπαραζ αστοχων ενεργειων και συνεντευξεων ???
Όταν λες συμβαίνουν όλα αυτά, τα "αυτά" ποια ακριβώς είναι; Οι "ιθύνοντες" (τρε μπανάλ :lol: ) ποιες ακριβώς αστοχίες έκαναν;
Οι επιλογές παικτών και προπονητών εμπεριέχουν πάντα ένα ρίσκο. Ο Σαβίνι δεν βγήκε αλλά βγήκε ο Κοντρέρας πχ. Ο Οτσαλάν δεν βγήκε και βγήκε ο καρπουζάς (με την επιμονή των "ιθυόντων"). Ο μπερέτα δεν βγήκε και κάποιοι από εμάς αποφάσισαν ότι δεν κάνει ούτε ο Δέρμι. Πρόσεξε όμως: Οτσαλάν-Σάντος-Μπερέτα ήταν όλες επιλογές της διοίκησης (αυτης με τις άστοχες ενέργειες κλπ ... ) Και η παραμονή τους και η απομάκρυνσή τους. Η απομάκρυνση του Δέρμι (αν γίνει τώρα κοντά) θα είναι καθαρά αποτέλεσμα της πίεσης "κάποιων ΠΑΟΚσήδων")


Οταν ερθει ο γουμενος και ο καθε γουμενος θα ειναι αποτελεσμα πιεσης του κοσμου , του απλου οπαδου η' γενικωτερης απαξιωσης της ομαδας απο τους διοικουντες ?????
Θα είναι αποτέλεσμα της απαξίωσης της διοίκησης από μερίδα του κόσμου. Όπως ο κόσμος έφερε τον Ζαγόρ έτσι θα φέρει και τον Παπαδόπουλο. Τότε να δω πόσα διαρκείας θα πουλήσουμε και πως θα επιβιώσει οικονομικά η ομάδα, η οποία, πρίν την έλευση του Ζαγόρ και των άστοχων ενεργειών του, πήγαινε ντουγρού για πτώχευση και Δ' Εθνική.


Οταν συνηθως καταρρεουν τα παντα - πραγμα που ουτε συμβαινει αλλα ουτε το ευχομαι - ο καθε γουμενος φανταζει στα ματια του κοσμου σαν επερχομενος σωτηρας ....
Όταν καταρρεύσουν τα πάντα, αυτό θα σημάνει το κάψιμο του Ζαγοράκη και ο κόσμος θα είναι ο τελευταίος που θα έχει λόγο στην έλευση γούμενου, ορφανού, παπαδόπουλου, Βεζυρτζή-Οικονομίδη και οποιουδήποτέ άλλου σχεδιαστή μαγιό.


Αν μιλας για τους συνδεσμους εχω απαντησει σε προηγουμενο ποστ ... Αν θελεις την γνωμη μου προκειται για εν θερμω ανακοινωση και τιποτε αλλο ...
Μιλάω για όλους αλλά απευθύνομαι σε αυτούς που διαβάζουν και γράφουν στο φόρουμ.
Για τους σύνδεσμους τι να πω; Δεν τους ξέρω τους κυρίους. Αν τους ξέρεις εσύ, λύσε μου την απορία γιατί δεν γουστάρουν τον Βιολίδη;


Σου επαναλαμβανω οτι ενας παντα ηγειται . Τα υπολοιπα λεγονται συγκυβερνηση ....
Από το παραπάνω δεν βγάζω νόημα. Κάποιος ηγείται αυτών που εκούσια τον ακολουθούν. Συγκυβέρνηση έχουμε όταν κυβερνούν δύο άνθρωποι με διαφορετικές απόψεις και αμοιβαίες υποχωρίσεις.
Εγώ ξέρω οτι υπάρχει αντιπολίτευση ενώ δεν θα έπρεπε. Ξέρω. Σε μοιάζει αντιδημοκρατικό και απολυταρχικό.
Βάλτε με στην μαύρη λίστα αν θέλετε, αλλά η διοίκηση Ζαγόρ θα έπρεπε να εφαρμόσει Σταλινικές πρακτικές προς τους αντιφρονούντες.


Και αν αυτα γινονταν μονο σε εμας , να πω χαλαλι . Να το ψαξουμε το θεμα γιατι συμβαινει . Ουτε η πρωτη ουτε η τελευταια ομαδα ειμαστε .
Θα μου πεις , γιατι να μην μπορουμε να το εξαλειψουμε .Πολυ σωστα . Ειναι ενα θεμα αυτο .
Ναι. είναι απορίας άξιον. Αυτά γίνονται και σε άλλες ομάδες και όταν τα βλέπουμε τρίβουμε τα χέρια μας. Τώρα τα κάνουμε εμείς. Άρα, το λιγότερο, ΔΕΝ είμαστε εξυπνότεροι των υπολοίπων.

Αλλα δυστυχως οι μη ακουοντες αυτοι την στιγμη ειναι στην διοικηση. Και το μονο πραγμα που πρεπει να κανουν ειναι να σκυψουν στα προβληματα της ομαδας .
Δηλαδή η διοίκηση τόσο καιρό δεν σκύβει πάνω από τα προβλήματα της ομάδας; Δεν είδα κάτι τέτοιο.
Το πρόβλημα είναι ότι όλοι μας θέλουμε να σκύψουμε πάνω από τα προβλήματα της ομάδας. Η διοίκηση, το καλύτερο που έχει να κάνει, είναι να ΜΗΝ ακούει.



Sorry για τον τρόπο απάντησης, αλλά ήταν πολλές οι ερωτήσεις και χωρίς ποντίκι ψιλοζορίζομαι στα μπες-βγες & κόψε-ράψε.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Ηλίας Βιολίδης

Δημοσίευσηαπό shark4 » Τρί 12 Οκτ 2010, 18:59

Σου απαντησα και εσενα πιο πανω . Καταληγω . Καμμια διοικηση δεν απαξιωνεται απο τον κοσμο της αλλα απο το εργο της και μονο .
Καποιος δινει πατημα και ακολουθουν και οι αλλοι.
Και επειδη μιλαμε για ΠΑΟΚ , η εκαστοτε διοικηση απαξιωνοταν καθαρα απο οικονομικης φυσεως προβληματα που προεκυπταν .
Ο μπατμαν καποτε στα πρωτα χρονια αποθεωνοταν και οταν αρχισε ο οικονομικος μαρασμος των εταιριων του απαξιωθηκε και στα ματια του κοσμου ... Ο Γουμενος ηρθε και καλα σαν λυση στο προβλημα αλλα οταν αρχισαν τα χρεη και οι μαυρες τρυπες να μεγαλωνουν , απαξιωθηκε και αυτος στα ματια του κοσμου ... Στον ΠΑΟΚ δεν εχουμε τετοιου ειδους προβληματα προς το παρον .
Για να απαξιωσεις καποιον πρεπει να σου δωσει αυτος ο ιδιος το πατημα. ;)
Βεβαια πως γινεται ο Βρυζας που επι 3 χρονια μοχθουσε για την ομαδα και μαλιστα απο πολλα ποστα , τωρα να θεωρειται απο καποιους ως "ατομο που κοιταξε την παρτη του " , αυτο ειναι ενα θεμα ... Μαλλον για απαξιωση περισσοτερο του εργου του μου μοιαζει ...
Περι συνδεσμων δεν γνωριζω και γι'αυτο τον λογο εκανα μια σκεψη και τιποτα παραπανω .
Περι Σαντος η αποψη μου ηταν παντα γνωστη στο φορουμ . Με καποιους εχω δωσει ομηρικες μαχες . :lol: :lol: ( ξερουν αυτοι )
Συγκυβερνηση δεν ειναι απαραιτητα μονο δυο ... 8-)
Για τα υπολοιπα εχω ηδη απαντησει .

Υ.Γ Το παραδειγμα με τον Σταλιν ανατριχιαστικο .... :D
Τελευταία επεξεργασία από shark4 και Τρί 12 Οκτ 2010, 19:17, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
" Άν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου." Ε. Πάουντ
Άβαταρ μέλους
shark4
 
Δημοσιεύσεις: 4755
Εγγραφή: Δευτ 24 Αύγ 2009, 10:47

Re: Ηλίας Βιολίδης

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Τρί 12 Οκτ 2010, 19:15

Μάλιστα...οπότε θέλουμε πειθήνια προβατάκια αντί για σκεπτόμενο κόσμο.

Είναι φύσει αδύνατον να λέει κανείς ακατάπαυστα "ευχαριστώ" για παρελθοντικά επιτεύγματα.
Η ζωή τρέχει και τα πάντα ρει ως γνωστόν...

Το ψάρι βρωμάει πάντα από το κεφάλι, ο λαός είναι εκ φύσεως ικανός για το καλύτερο και για το χειρότερο, που έλεγε και ο θείος Μαρξ.
Η μικροπρέπεια και η μεμψιμοιρία άρχισαν δυστυχώς από τα ανώτερα κλιμάκια το καλοκαίρι που μας πέρασε και συνεχίζονται αμείωτες, αν κρίνω από τη γεμάτη σπόντες και μηδενικής ουσίας συνέντευξη του Βιολίδη.

Το πιο αστείο είναι ότι, γράφοντας αυτά τώρα, μπορεί να θεωρηθώ και απολογητής των Συνδέσμων.
Την εκτίμηση μου για αυτό που ασαφώς και χαωδώς περιγράφεται ως "ο λαός του ΠΑΟΚ" την έχω μετριάσει, αν όχι χάσει, εδώ και πολύ καιρό, από τότε που κατάλαβα πως ποτέ δεν θα μπούμε σε διαδικασία να χτίσουμε μόνοι μας τις απαραιτητες δομές και να ξεπεράσουμε το σύνδρομο του διπόλου "σωτήρας καβάλα σε άσπρο άτι vs καταστροφή, μαρασμός και οδυρμός". Είμαστε τεμπέληδες και άτολμοι, αυτό είμαστε.

Σινεφίλ σύντροφε DC ζητάς, εν τη ρυμη του λόγου και του πάθους ελπίζω, σταλινικά μέτρα για τους αντιφρονούντες...
Τα οποία...ποιος ακριβώς θα εφαρμόσει αλήθεια???
Μία διοίκηση που κρατάει μούτρα, πληγώνεται ανεπανόρθωτα και εν τέλει αποχωρεί δίνοντας αξία σε ραδιόφωνα και blogs??
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Ηλίας Βιολίδης

Δημοσίευσηαπό lefis » Τρί 12 Οκτ 2010, 19:16

shark4 έγραψε:...Καταληγω . Καμμια διοικηση δεν απαξιωνεται απο τον κοσμο της αλλα απο το εργο της και μονο .
..... :D

για μένα κρίνεται όχι από το έργο της αλλά από τα αποτελέσματα της ομάδος. οι σύνδεσμοι μίλησαν για πράγματα που συμβαίνουν εδώ και 1.5 χρόνο.... ;) γιατί?? γιατί όλα αυτά έρχονται πάντα μετά από ήττες??
Ο ΠΑΟΚ μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσχθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας.διότι έμαθε τους οπαδους να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λογου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία.
παράφραση του Ισοκράτη...
Άβαταρ μέλους
lefis
 
Δημοσιεύσεις: 2110
Εγγραφή: Παρ 14 Μαρ 2008, 13:20
Τοποθεσία: Καλαμαριά

Re: Ηλίας Βιολίδης

Δημοσίευσηαπό DC » Τρί 12 Οκτ 2010, 19:18

ας δείξουν λίγο κατανόηση οι μοντς, αλλά κρίνω την παράθεση απαραίτητη.
shark4 έγραψε:Καμμια διοικηση δεν απαξιωνεται απο τον κοσμο της αλλα απο το εργο της και μονο .
Καποιος δινει πατημα και ακολουθουν και οι αλλοι.

ΟΧΙ ρε φίλε. Αυτό το λες εσύ. Αυτό είναι δικό σου συμπέρασμα. Και δεν είναι ανάγκη να το δεχθώ (όπως κι εσύ τα δικά μου συμπεράσματα). Και δεν το δέχομαι. Και δεν πιστεύω ότι είμαι ο μόνος.
Η σημερινή διοίκηση απαξιώνεται από τον κόσμο της (edit: από μερίδα αυτού, εννοείται) και μόνο από αυτόν. Η αντιπολίτευση, όσο και να το προσπαθεί και να το θέλει αυτό (την απαξίωση), δεν θα το πετύχαινε χωρίς τον κόσμο.
Γιατί το έργο που έχει δείξει τα 3,5 χρόνια που ασκεί ο Ζαγόρ (και παρέα του) την διοίκηση το έχει δει και ο Στίβι Γουόντερ. Να τα ξαναγράφουμε δηλαδή;
Πως φτάνεις εσύ σε αυτό το συμπέρασμα;;;;

Στα υπόλοιπα .....
Και μόνο που συγκρίνεις Ζαγόρ με μπατατούδη και γούμενο, αφήνεις εκτεθημένη κάθε άλλη σου άποψη. Είναι ιεροσυλία, είναι αστοχία, είναι απρέπεια, είναι αφέλεια (ελπίζω).
Δεν απαξιώνω το έργο του Ζήση. Ο Ζήσης έκανε πολλά σωστά και πολλά λάθη. Έφυγε με θετικό πρόσημο από την ομάδα.
Αλλά .... ΕΦΥΓΕ. Και έφυγε για την πάρτη του. Να σε θυμίσω ότι την ΙΔΙΑ μέρα που δήλωσε παραίτηση, είχε διαρρεύσει η πρόσληψή του στην Εθνική, άσχετα αν αυτό συνέβει αρκετές μέρες αργότερα.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Ηλίας Βιολίδης

Δημοσίευσηαπό DC » Τρί 12 Οκτ 2010, 19:30

Aureliano Buendia έγραψε:Σινεφίλ σύντροφε DC ζητάς, εν τη ρυμη του λόγου και του πάθους ελπίζω, σταλινικά μέτρα για τους αντιφρονούντες...
Τα οποία...ποιος ακριβώς θα εφαρμόσει αλήθεια???
Μία διοίκηση που κρατάει μούτρα, πληγώνεται ανεπανόρθωτα και εν τέλει αποχωρεί δίνοντας αξία σε ραδιόφωνα και blogs??

Ακριβώς φίλε μου. Ζητάω δημόσιες "εκτελέσεις".
Αν ανατρέξεις στο σχόλιό μου, σχετικά με την συνέντευξη του Βιολίδη στην κεντρική σελίδα, θα το καταλάβεις.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Ηλίας Βιολίδης

Δημοσίευσηαπό shark4 » Τρί 12 Οκτ 2010, 19:30

- Ουτε ιεροσυλια , ουτε αφελεια , ουτε τιποτα . Η συγκριση υπαρχει , τα γεγονοτα σε παρελθοντες χρονους ελαβαν χωρα , οι ανθρωποι αυτοι υπηρξαν και αφησαν τα χναρια τους στον ΠΑΟΚ ...
Αλλοτε - τα πρωτα χρονια - με διθυραμβικα σχολια και αλλοτε με αλλαλαγμους και καταρες . Το να μην αναφερομαστε δεν σημαινει οτι δεν υπηρξαν .
Φιλε μου και ο Ζαγορακης περυσι εφυγε - μαλλον για την παρτη του - και ξαναγυρισε .Και ο Βιολιδης που εφυγε για την παρτη του εφυγε . Και καλα εκανε αν ετσι ενιωθε . Δεν ειμαι εγω αυτος που θα τον κατηγορησω .
Επαναλαμβανω και αυτο πιστευω . Κανενας κοσμος δεν ξυπναει ενα πρωι και αρχιζει να απξιωνει μια διοικηση .
Η' η διοικηση κατι δεν κανει καλα και εκθετει την ομαδα και τον εαυτο της , δινοντας ετσι πατηματα η' η διοικηση εχει κανει ισοτιμους συνομιλητες της καποια μεριδα του κοσμου , οπως λες , καθως και καποιους δημοσιογραφους .
Μια απο τις δυο παραμετρους πρεπει να ισχυει για να ξεκινησει η αναταραχη ...
Τελευταία επεξεργασία από shark4 και Τρί 12 Οκτ 2010, 19:41, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
" Άν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου." Ε. Πάουντ
Άβαταρ μέλους
shark4
 
Δημοσιεύσεις: 4755
Εγγραφή: Δευτ 24 Αύγ 2009, 10:47

Re: Ηλίας Βιολίδης

Δημοσίευσηαπό moican4 » Τρί 12 Οκτ 2010, 19:35

+ 2010 .....
Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες....!!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
moican4
 
Δημοσιεύσεις: 8340
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 05:46

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Recycle Bin

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες