Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. - Χθες, σήμερα, αύριο

Σχόλια - κριτική για όλα τα αγωνιστικά θέματα του μπασκετικού τμήματος...

Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. - Χθες, σήμερα, αύριο

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 24 Μαρ 2016, 17:09

25 χρόνια μετά τη κατάκτηση του Κυπέλλου Κυπελλούχων, ανοίγω αυτό το topic για να φιλοξενηθούν εδώ όλες οι συζητήσεις που κατά καιρούς γίνονται εδώ μέσα και ΠΑΝΤΑ off-topic, μια στα μεταγραφικά, μια στα επιμέρους των αγώνων, μια στο topic του Μπάνε...


Πέρα από τις συζητήσεις για τα "περασμένα μεγαλεία" του Π.Α.Ο.Κ., τη καλτίλα, τις τότε καφενειακές φήμες, τα αξημέρωτα βράδια που είτε πανηγύριζε είτε έκλαιγε ο ΠΑΟΚτσής στο σπίτι του, θα ήθελα να γίνεται παράλληλα και μια συζήτηση για το σήμερα... Το πώς φτάσαμε δηλαδή από την καλύτερη ομάδα όλων των εποχών που ανήκε στο top των ευρωπαίικων ομάδων, τον Μπάνε που και με ένεση ήταν μπροστάρης, στους αγώνες-πολέμους με τον Άρη στο Παλέ που σειόταν, στους τίτλους, στην καταξίωση, στο σήμερα: στο άδειο και κρύο καινούριο ΣΠΙΤΙ του Π.Α.Ο.Κ., στη φτώχεια, στο "μετράμε κάθε ευρώ"...



Αφορμή αποτελεί η συζήτηση που έγινε στο topic της ήττας του Π.Α.Ο.Κ. από το Λαύριο, την οποία δεν θα μεταφέρω εδώ post-post, αλλά θα βάλω το link για να διαβάσει όποιος θέλει τη συζήτηση από την αρχή της.. Έχει μεγάλο ενδιαφέρον, υπάρχουν videos και ωραίες διηγήσεις!


Το ήθελα από καιρό αυτό το topic, ελπίζω να μείνει ζωντανό έστω αγκομαχώντας...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46186
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. - Χθες, σήμερα, αύριο

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 24 Μαρ 2016, 17:12

http://forum.paokmania.gr/viewtopic.php?f=217&t=6653&start=105#p1102504


Εδώ ξεκινά η τελευταία κουβέντα για το παρελθόν..!



Επί τη ευκαιρία, Κ.Α.Ε. Π.Α.Ο.Κ. ξεκίνησε σήμερα κάτι πολύ ωραίο...

Τριήμερο αναμνήσεων για τα 25 χρόνια της Γενεύης…

Εικόνα

Αυτό το Σάββατο, συμπληρώνονται 25 χρόνια από τον τελικό της Γενεύης, από εκείνο το αξέχαστο βράδυ στο Patinoire des Vernets, όταν ο ΠΑΟΚ έγραψε ιστορία και μάλιστα με χρυσά γράμματα, κατακτώντας το Κύπελλο Κυπελλούχων της Ευρώπης. Ήταν ο πρώτος Ευρωπαϊκός τίτλος για τον ΠΑΟΚ, ήταν η πρώτη μεγάλη επιτυχία στην αρχή μίας δεκαετίας γεμάτης από σπουδαίες στιγμές, μεγάλες χαρές, αλλά και τεράστιες απογοητεύσεις. Σε κάθε περίπτωση με πολύ έντονα συναισθήματα.

Αυτά τα συναισθήματα θέλουμε να… ξυπνήσουμε το επόμενο τριήμερο, το οποίο θα είναι αφιερωμένο (από την επίσημη ιστοσελίδα της ΚΑΕ ΠΑΟΚ και τα social media της ομάδας μπάσκετ) στην 25η επέτειο από την κατάκτηση του Κυπέλου Κυπελλούχων. Σε αυτή την προσπάθεια, θέλουμε και την δική σας συμμετοχή… Μπορείτε να στείλετε τις δικές σας αναμνήσεις (φωτογραφίες, Video και ότι άλλο νομίζει ο καθένας ότι μπορεί να χρησιμεύσει και θέλει να το μοιραστεί με τους υπόλοιπους φιλάθλους του ΠΑΟΚ) στην ηλεκτρονική διεύθυνση press@paokbc.gr





Η αρχή έγινε ήδη στο Facebook της Κ.Α.Ε., με υλικό από το Μουσείο της ομάδας, το οποίο πρέπει να επισκεφθείτε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!!!!


Εικόνα

Λάβαρο με το έμβλημα και τις συνθέσεις των δύο ομάδων που συμμετείχαν στον τελικό... Από την συλλογή του Χάρη Μάλλιου, στο μουσείο της ομάδας μπάσκετ του ΠΑΟΚ.




Εικόνα

Αναμνηστικό φούτερ των φιλάθλων του ΠΑΟΚ που ταξίδεψαν το 1991 στη Γενεύη. Από τη συλλογή του Νάσου Βλαδίκα, στο μουσείο της ομάδας μπάσκετ του ΠΑΟΚ.



Εικόνα

Το λάβαρο του τελικού και αναμνηστικό της αντιπάλου του ΠΑΟΚ Cai Zaragoza. Από την συλλογή του Χάρη Μάλλιου, στο μουσείο της ομάδας μπάσκετ του ΠΑΟΚ.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46186
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. - Χθες, σήμερα, αύριο

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 26 Μαρ 2016, 12:30





..........................................................
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46186
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. - Χθες, σήμερα, αύριο

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 26 Μαρ 2016, 12:57

Έπος!!! Από αυτά που...μόνο ο Π.Α.Ο.Κ. καταφέρνει!!! :opaokara: :opaokara: :opaokara:


Υ.Γ. Μια μουτζούρα στη μάπα του πουστογενίτσ@ρου πουστολιμ@νίσιου τέως δ@μάρχου, θαρρώ είναι επιβεβλημένη για να μην χαλάει η Π.Α.Ο.Κ. αισθητική της φωτογραφίας της ομάδας!!!
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. - Χθες, σήμερα, αύριο

Δημοσίευσηαπό thomkat » Σάβ 26 Μαρ 2016, 13:24

Εκπληκτικό video από την ΚΑΕ.Οι αναμνήσεις σε κάνουν να ανατριχιάζεις.Αισθανομαι περήφανος και τυχερός που τα έζησα...
Θεέ μου τι πάθος από την ομάδα στο γήπεδο, τι κόσμος.Δεν το χάναμε με τίποτα.
Περήφανος και τυχερός
thomkat
 
Δημοσιεύσεις: 292
Εγγραφή: Δευτ 27 Σεπ 2010, 14:21

Re: Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. - Χθες, σήμερα, αύριο

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Σάβ 26 Μαρ 2016, 13:40

Κορυφαίο βίντεο πολλά μπράβο για την ΚΑΕ. Τι να πω αξέχαστες στιγμές που όταν τα ξαναβλέπω πάντα με συγκινεί. Στιγμές ΠΑΟΚΤΣΗΔΙΚΟΥ μεγαλείου, περηφάνιας πραγματικά τυχεροί που τα ζήσαμε δεν πρόκειται να τα ξεχάσουμε ποτέ. :nairepaok: :pano:
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. - Χθες, σήμερα, αύριο

Δημοσίευσηαπό pilotos » Σάβ 26 Μαρ 2016, 13:46

Εποχές χωρίς ίντερνετ, κινητά κλπ.
θυμάμαι που έφυγα από σπίτι, πέρασα από τη γειτονιά της Παπαναστασίου, με τα πόδια μέχρι λευκό Πύργο, μετά βγήκε μια φήμη ότι θα έρθουν αμέσως με το αεροπλάνο. Ήμασταν έτοιμοι να ξεκινήσουμε με τα πόδια για αεροδρόμιο.
Τελικά μας είπαν ότι θα έρθουν την άλλη μέρα, γύρισα με τα πόδια σπίτι...

Από τις μεγαλύτερες καύλες.

SM-G920F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. - Χθες, σήμερα, αύριο

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 26 Μαρ 2016, 13:55

Οι καλύτερες εποχές Γιώργο...Τότε ζούσαμε αληθινά κι όχι..."Virtual Reality" !!! :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. - Χθες, σήμερα, αύριο

Δημοσίευσηαπό pilotos » Σάβ 26 Μαρ 2016, 14:32

Ακριβώς!

SM-N9005
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. - Χθες, σήμερα, αύριο

Δημοσίευσηαπό Sekeris4 » Σάβ 26 Μαρ 2016, 15:13

Δεν υπηρχε ιντερνετ και καποιοι μπερδεμενοι που πετουσαν κερματα αναγκαζοντας τους δγαιτητες να φυγουν απ το γηπεδο τη γλιτωσαν.Πιστευω οτι ηρθε η ωρα να τους βαλουμε στη θεση τους.Καλιο αργα παρα ποτέ..
αρετοπουλος-κομινης-ποντικης.Μας εκλεψαν το πρωταθλημα και παριστανουμε τους πολιτισμενους.Ο σβερκος κοκκινιζει οσο τον χτυπας.
Άβαταρ μέλους
Sekeris4
 
Δημοσιεύσεις: 1938
Εγγραφή: Κυρ 24 Αύγ 2014, 21:48

Re: Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. - Χθες, σήμερα, αύριο

Δημοσίευσηαπό thomkat » Σάβ 26 Μαρ 2016, 16:55

Παράλειψή μου στο προηγούμενο σχόλιο:Μέσα απ την καρδιά μου ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όσους μας έκαναν να ζήσουμε εκείνες τις στιγμές.Στο Μπάνε, το Μάτζικ, τον Κεν, τον Πιτ, το Μακαρά, το Μπουντούρη, τον Ιωάννου, το Ντράγκαν και φυσικά στον Άγγελο Μιχόπουλο και το Νίκο Βεζυρτζή.Σας Ευχαριστώ
thomkat
 
Δημοσιεύσεις: 292
Εγγραφή: Δευτ 27 Σεπ 2010, 14:21

Re: Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. - Χθες, σήμερα, αύριο

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Κυρ 27 Μαρ 2016, 03:11

Μαλλον η μονη ομαδα που της εσπασε το κυπελλο σε διοργανωση αυτου του επιπεδου .Κατι ηθελε να μας πει αλλα δε το δωσαμε πολυ σημασια τοτε.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26522
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. - Χθες, σήμερα, αύριο

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 27 Μαρ 2016, 03:57

:o :o
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46186
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. - Χθες, σήμερα, αύριο

Δημοσίευσηαπό stelyk » Κυρ 27 Μαρ 2016, 05:38

ας οψετε ο πρωην βλαχοδημαρχος πειραια για το κυπελλο :evil:
... ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΣΕ 'ΝΑ ΠΕΤΑΛΟ
ΠΟΥ ΘΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΠΑΟΚΑΡΑ Σ' ΑΓΑΠΩ!!!


«Να μην ξεχάσετε ποτέ ότι ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή».
PABLO GABRIEL GARCIA PEREZ 20/03/2013
Άβαταρ μέλους
stelyk
 
Δημοσιεύσεις: 5033
Εγγραφή: Τετ 23 Ιαν 2008, 20:42
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. - Χθες, σήμερα, αύριο

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 27 Μαρ 2016, 10:07

Δεν άντεξε το κύπελλο τα λερωμένα χέρια φαίνεται..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46186
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Επόμενο

Επιστροφή στο Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες