Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. - Χθες, σήμερα, αύριο

Σχόλια - κριτική για όλα τα αγωνιστικά θέματα του μπασκετικού τμήματος...

Re: Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. - Χθες, σήμερα, αύριο

Δημοσίευσηαπό fossa » Σάβ 25 Φεβ 2023, 15:59

Δεν ξέρω πόσοι το πήραν χαμπάρι με τα κύπελλα που έγιναν στην Ευρώπη αλλά στην Ισπανία το πήρε η Μάλαγα που μας κέρδισε 2 φορές με το ζόρι απέναντι σε κάτι Ρεάλ, Μπαρτσελόνες και άλλες 3-4 πολύ καλές ομάδες και με πολύ μικρότερο μπάτζετ.
Στην Ιταλία η Μπρέσια που ζήτημα να είναι στο πρωτάθλημα στη πρώτη δεκάδα απέναντι στα πολύ μεγαλύτερα μπάτζετ της Αρμάνι, Βίρτους κλπ.
Καταλαβαίνω ότι εδώ και να φτάσει κοντά μια ομάδα να πάρει ένα κύπελλο θα πρέπει να κερδίσει και τα κοράκια όπως εμείς το 2019 αλλά δεν πρέπει να είναι μόνιμα αυτή η δικαιολογία και σίγουρα δεν επιτρέπεται να χάνεις 30-40 πόντους αμαχητί ή από κάτι γειτονιές και νησιά.
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1882
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Re: Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. - Χθες, σήμερα, αύριο

Δημοσίευσηαπό Maurice_Escargot » Δευτ 06 Νοέμ 2023, 16:20

Ολως τυχαιως μολις διαπιστωσα πως σημερα κλεινουμε 19 χρονια απο αυτο εδω το παιχνιδι. Η ομαδα μας κανει το 4-0 στο πρωταθλημα, σε μια σεζον που ολοι περιμεναμε μεγαλα πραγματα, αλλα αυτα δεν ηρθαν. Ημουν μεσα στο παιχνιδι, στο παρκε, 12 χρονων τοτε, παιχτης του παιδικου του ΠΑΟΚ, καθαριζα τα χαρτακια και τον ιδρωτα των παιχτων, σε ενα γηπεδο που ακομα (τοτε) μυριζε καινουργίλα σε ολες του τις πλευρες. Τοτε ολες οι ακαδημιες του ΠΑΟΚ κανανε προπονησεις παντα στο Παλατακι, ειτε στο βοηθητικο ειτε στην μεγαλη σαλα, αρα το γηπεδο το γνωριζω απεξω. Σημερα, το γηπεδο ουρλιαζει για περιποιηση.

Συγκλονιστικη vintage ατμοσφαιρα, που τα τελευταια χρονια δεν βλεπεις στο γηπεδο και δυστυχως το Παλατακι μας δεν εχει δει πολλες γενικοτερα αυτα τα 23 χρονια.

Άβαταρ μέλους
Maurice_Escargot
 
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Κυρ 23 Οκτ 2022, 11:28

Re: Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. - Χθες, σήμερα, αύριο

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 06 Νοέμ 2023, 17:10

19 χρονια μετα ακομα το ιδιο εργο βλεπουμε απ τα κορακια.47 φαουλ ΔΕΝ σφυριξαν στα πρωτα 10 λεπτα
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26758
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. - Χθες, σήμερα, αύριο

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 07 Νοέμ 2023, 02:58

Φοιτητής πια ο αδερφός μου, σε άλλη πόλη, γεμάτη ποκίτες...

Ένας γαύρος γυρνάει και του λέει ότι ο ΠΑΟΚ δεν έχει ιστορία στο μπάσκετ.
Ο αδερφός μου, που έχει τη χαρά και την τιμή να έχει αδερφό εμένα και όχι οποιονδήποτε ΠΑΕΠΑΟΚτσή που ξέρει σαν δυνάμεις του ελληνικού μπάσκετ το γαύρο και το ζέλο, του απαντάει για τους ευρωπαϊκούς τίτλους και τους χαμένους τελικούς..

Το γαυράκι βεβαίως επιμένει με χαζά επιχειρήματα του στυλ "ναι αλλά δεν είστε πουθενά τώρα" και ο αδερφός μου που τον πνίγει η αδικία, με είπε να του βάλω μυαλό του άλλου (σε εξ αποστάσεως συζήτηση, εγώ δεν είμαι ΣΦίτης να κάνω άλλα).


Έβαλα να δω αυτό το βίντεο...πάλι δάκρυσα όπως όταν το πρωτοείδα...





Λίγη πίστη ρε γαμώτο...λίγη πίστη.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47047
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. - Χθες, σήμερα, αύριο

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 07 Νοέμ 2023, 09:26

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Ένας γαύρος γυρνάει και του λέει ότι ο ΠΑΟΚ δεν έχει ιστορία στο μπάσκετ.


υπάρχει και το γνωστό σύνθημα "ό ποιος δεν διαβάζει, είναι γα ύρος ρε¨".
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. - Χθες, σήμερα, αύριο

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 07 Νοέμ 2023, 15:09

:lol: :lol:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47047
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. - Χθες, σήμερα, αύριο

Δημοσίευσηαπό Piero » Παρ 26 Ιαν 2024, 16:13

Αυτό το αύριο πότε θα γίνει ένα πλάνο να το μάθουμε ;
Άβαταρ μέλους
Piero
 
Δημοσιεύσεις: 1064
Εγγραφή: Σάβ 05 Νοέμ 2016, 13:47
Τοποθεσία: Köln,NRW,DE (Κολωνία)

Re: Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. - Χθες, σήμερα, αύριο

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 26 Ιαν 2024, 17:17

Όσο είμαστε δέσμιοι των χρεών μας...δύσκολα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47047
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. - Χθες, σήμερα, αύριο

Δημοσίευσηαπό fossa » Τετ 27 Μαρ 2024, 23:27

https://forum.paokmania.gr/viewtopic.ph ... &start=150

Συνεχίζοντας τη συζήτηση μετά τη Καρδίτσα...
Ναι υπάρχει ΠΑΟΚόμετρο.
Υπάρχουν πανηγυρτζήδες.
Θα βάλεις τον εαυτό σου στην ίδια κατηγορία με κάποιον που δεν πατάει ποτέ στο γήπεδο παρά μόνο σε κάτι μεγάλα ματς, δεν βοηθάει ποτέ οικονομικά (όσο μπορεί, δεν λέμε να μην έχει γάλα το παιδί του) σε κανά έρανο, ΑΜΚ, μπουτίκ κλπ.
Πού θα σου πει στα δύσκολα ''ποιος ΠΑΟΚ'' αλλά αν έχει φράγκα και κονέ θα βρει εισιτήριο για το Μπριζ, την Τότεναμ, τη μελλοντική Γενεύη αλλά δεν θα βοηθήσει στα δύσκολα.
Όσο για το φετινό χάλι, υπεύθυνος είναι ο Τακιανός σε τεράστιο ποσοστό, αφήνει καμμένη γη, η μια επιλογή χειρότερη απ' την άλλη, κακό μπάσκετ ακόμα και στον ανεκτό πρώτο γύρο και όχι δεν φταίνε μόνο τα φράγκα, μικρό μπάτζετ είχαμε και τα προηγούμενα χρόνια. Προφανώς και η διοίκηση αλλά δεν μπορώ να τους χρεώσω αρνητικά ότι άκουσαν και έκαναν υπομονή σε έναν προπονητή. Ακόμα και μετά την αστεία ήττα απ'τον Άρη στο κύπελλο δεν υπήρχε σοβαρός λόγος να τον διώξεις και να έχεις τον βοηθό του!!! ας τον άφηνες μέχρι το τέλος τότε.
Τελευταία επεξεργασία από fossa και Τετ 27 Μαρ 2024, 23:49, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1882
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Re: Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. - Χθες, σήμερα, αύριο

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 27 Μαρ 2024, 23:41

Συμφωνώ από την αρχή έως το τέλος.

(Not so) fun fact: κάποτε είχα ανοίξει ένα topic για αυτό το θέμα συζήτησης...
https://forum.paokmania.gr/viewtopic.php?f=9&t=7837
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47047
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. - Χθες, σήμερα, αύριο

Δημοσίευσηαπό liljim » Τρί 16 Απρ 2024, 13:03

αρχικα καλησπερα ειμαι καινουργιος εδω, ειμαι 19 χρονων οποτε οπως καταλαβαινεται δεν ασχολουμαι καθολου με μπασκετικο ΠΑΟΚ για τους ευνοητους λογους. Οι μεγαλυτεροι που προλαβανε τις ενδοξες εποχες του μπασκετ με την ομαδα να προταγωνιστει σε πρωταθλημα και Ευρωπη τη δεκαετια του 90 ποια ειναι η γνωμη σας για την καταντια του τμηματος εδω και 2 δεκαετιες? και πως βλεπετε την απομακρυνση της νεας γενιας η οποια κατα 90% στηριζει αποκλειστικα και μονο το ποδοσφαιρικο τμημα
liljim
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευτ 08 Απρ 2024, 19:26

Re: Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. - Χθες, σήμερα, αύριο

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 16 Απρ 2024, 17:00

Το post εγκρίθηκε και μεταφέρθηκε στο κατάλληλο topic, καλώς ήρθες!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47047
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες