Π.Α.Ο.Κ. - Καβάλα 77-84 MVP-Σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Α1 και όλων των παρελλειπομένων...

ΜVP

Monroe
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Καυκής
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Gregory
8
29%
Ταπούτος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Milisavljevic
4
14%
Καλαϊτζίδης
2
7%
Παπαδόπουλος
9
32%
Γιαννακίδης
1
4%
Drobnjak
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Gecevski
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Helliwell
3
11%
Δεμερτζής
1
4%
 
Σύνολο ψήφων : 28

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Καβάλα 77-84 MVP-Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό denis » Δευτ 01 Μαρ 2010, 20:59

Γιάννη όταν θα έρθω θα φοράω του Rodman όταν έπαιζε στους Spurs να έχουμε τουλάχιστον το ίδιο χρώμα :lol: :lol:
Υ.Γ. Αισθάνομαι το απειλητικό pm για τα off topic να πλησιάζει :D
ΠΑΟΚ παντού αλλά στο ΜΠΑΣΚΕΤ 1926 φορές παραπάνω
Μακριά οι ποδοσφαιροΚΆΦΡΟΙ από το ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΟΥ. 4+2+2 αγωνιστικές (για μια χρονιά)ήταν αρκετές
Με Μπάνε Σούλη και Μάτζικ δεν υπάρχει λόγος να μην πάρεις διαρκείας
Άβαταρ μέλους
denis
 
Δημοσιεύσεις: 695
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 16:24
Τοποθεσία: Ωραιόκαστρο

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Καβάλα 77-84 MVP-Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό novito » Δευτ 01 Μαρ 2010, 21:11

denis έγραψε:...
Με το που βρήκα το forum χάρηκα, με τον καιρό όμως ανακάλυψα πως από Θεσ/νικη οι καθαρά μπασκετκοι (βάζω και εμένα μέσα μιας κ σε topic του ποδοσφαίρου δεν έχω γράψει ποτέ) στα δάχτυλα του ενός χεριού και μιλάμε για μία κοινότητα 1000 ατόμων περίπου (ενεργά και μη)και χωρίς εδαφικούς περιορισμούς φτάνουμε τους 15 μετά από αυτά πως περιμένεις να γεμίσει το γήπεδο
...

Γι αυτο ακριβως τρελαινομαι. Τι παει να πει μπασκετικος?? Προσωπικα αν δε παιζει ο ΠΑΟΚ, δεν υπαρχει περιπτωση να δω μπασκετ, δεν προκειται καν ν ασχοληθω με το αθλημα. Δε παω στο Παλατακι για να δω μπασκετ, αλλα για να στηριξω αυτους που φορανε τον δικεφαλο στο στηθος. Κι ας παιζουν οτι θελουν... Αυτο ειναι που δε λένε μερικοί (αρκετοί μάλλον...) να καταλάβουν...

KalamarGiannis έγραψε:εντάξει Ποσειδώνειο μήν έρθετε να με δείτε με τη φανέλα του Γκάγκα,
...

Όπα!!! Νατος ρε ο τρελός της γειτονιάς μας!! Και λεγα ποιος ειναι αυτος ο παλαβος που απ το πρωι ως το βραδυ κοπαναει τη σπυριαρα... :lol: :lol: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Καβάλα 77-84 MVP-Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Δευτ 01 Μαρ 2010, 21:24

Έχει γίνει πλέον της μόδας το ερώτημα αν έχουμε μπασκετικό λαό ή όχι.
Με τα δικά μου δεδομένα, ο όρος "μπασκετικός" δεν υφίσταται καν.
Πηγαίνω στο μπάσκετ, έχω διαρκείας, πανηγυρίζω με τις νίκες και ζοχαδιάζομαι με τις (αμέτρητες) ήττες.
Η αληθειά είναι όμως πως έχει μία βάση, η οποία σχετίζεται και με τη γενικότερη δημοφιλία του μπάσκετ που δεν συγκρίνεται με αυτήν του ποδοσφαίρου.

Στις οπαδικές κόντρες και προτεραιότητες σε ΟΛΕΣ τις ομάδες (παρά το ότι μας πρήζουν τα σκουλήκια για το αντίθετο), αυτός είναι ο κανόνας.
Προφανώς υπήρξε μία περίοδος που ασχολούνταν όλοι με το μπάσκετ.
Εννοείται πως αυτή δεν ήταν τα Final Four του Άρη, καθότι τότε όλη η Ελλάδα ασχολούταν με την ιδιότητα ΦΙΛΑΘΛΟΥ και όχι ΟΠΑΔΟΥ.
Η περίοδος που όλος ο κόσμος έτρεχε στο μπάσκετ οπαδικά, και όχι ...Γκαλικά ή ...Πελαργικά, ήταν την περίοδο 1993 - 1998, μία εξαιρετικά βραχύβια περίοδος, όπως θα συμφωνήσετε όλοι φαντάζομαι.
Μπορεί και μετά να έβλεπε ο κόσμος μπάσκετ, ή να βλέπει ακόμη και τώρα, αλλά το μπάσκετ πλέον λειτουργεί συμπληρωματικά και συνοδευτικά στον οπαδικό εγωισμό.

Παράδειγμα: την τελευταία δεκαετία, αν συναντηθούν και μιλήσουν σε ένα καφέ ένας γαύρος και ένας βάζελος, οι οποίοι έχουν διαρκείας σε όλα τα αθλήματα, ποιος εικάζετε πως θα έχει αίσθημα ανωτερότητας?
Απάντηση: ο γαύρος προφανώς.
Συμπέρασμα: η κυριαρχία στο ποδόσφαιρο έχει πλλαπλάσια σημασία και επ' ουδενί δεν μπορεί να αντισταθμιστεί με μία αντίστοιχη στο μπάσκετ.

Αν τραβήξουμε τη συζήτηση, η κυριαρχία του ποδοσφαίρου έναντι του μπάσκετ στις καρδιές των οπαδών, έχει ιστορικές καταβολές και είναι πλήρως εξηγήσιμη.
Ενδεικτικά αναφέρω πως το μπάσκετ έχει μικρότερη ιστορία, πολυπλοκότερους κανονισμούς και συστήματα, λιγότερους χώρους (οι αλάνες θα είναι πάντα πολύ περισσότρες από τις μπασκέτες), ενώ ενοχλεί και φοβερή του δικαιοσύνη, καθώς στο ποδόσφαιρο υπάρχει πολύ μεγαλύτερο περιθώριο για άθλους Δαυίδ vs Γολιάθ.

Στα του Π.Α.Ο.Κ. τώρα, συμφωνώ με τον Κώστα.
Δεν γίνεται να αναγκάσεις κανέναν να δείξει ενδιαφέρον.
Εγώ θυμάμαι τη μέρα της ήττας από την Benetton το '93 ως μία από τις μαύρες μέρες της παιδικής μου ηλικίας.
Δεν μπορώ να διανοηθώ να γυρίσω την πλάτη στο μπάσκετ, είμαι συναισθηματικά μπλεγμένος.
Παρακολουθώ τον ποδοσφαιρικό Π.Α.Ο.Κ. ασταμάτητα, οπότε καταλήγω να αφιερώνω πολύ χρόνο στον Π.Α.Ο.Κ., ίσως περισσότερο απ' ότι θα έπρεπε, αλλά έτσι είναι τα ανιδιοτελή πάθη, σε παρασέρνουν.

Προφανώς, ως ένα βαθμό, θα λειτουργήσει το κίνητρο της επιτυχίας.
Αν έρθουν νίκες, θα έρθει και κόσμος.
Και μόνο ο μαρασμός όμως υποδηλώνει την έλλειψη ενδιαφέροντος.
Αλληλοδιαπλέκονται αυτά τα δύο και η μη προσέλευση και ενασχόληση είναι ταυτόχρονα αποτέλεσμα και αίτιο της καθίζησης του Π.Α.Ο.Κ.
Έγινε ποτέ κανένα συλλαλητήριο για το μπάσκετ στη δεκαετία που μόλις αποχαιρετήσαμε?
Στο ποδόσφαιρο θα ανεχόμασταν έτσι αγόγγυστα την ύπαρξη ενός φρενοβλαβούς καταστροφέα όπως ήταν ο Πανελούδης?
Θα αφήναμε την κατάσταση να φτάσει στο χείλος του γκρεμού, να κρεμόμαστε από τα αρχίδια της Α.Ε.Κ. και να κινδυνεύουμε να μας ρίξουν Α2 τα σκουλήκια?
Θα δεχόμασταν τόσο άκριτα και ελαφρά τη καρδία ένα σεσημασμένο απατεώνα και καιροσκόπο, όπως ο Δρόσος?
Τέλος, να αναφέρω συμπληρωματικά, όχι ως αιτία προφανώς, αλλά συμπληρωματικά μονάχα, πως στο Αλεξάνδρειο θα ήταν λίγο μεγαλύτερη η προσέλευση. Λίγο η συνήθεια, λίγο η παράδοση και οι αναμνήσεις, λίγο το ότι αυτό το γήπεδο της Πυλαίας ήταν άτυχο σε ό,τι αφορά στη ιστορική συγκυρία (απαξίωση του μπάσκετ, αγωνιστική ανυπαρξία της ομάδας), ο κόσμος δεν αγκάλιασε αυτό το στολίδι και αμφιβάλλω αν θα το νιώσει τρυφέρά σπίτι του, όπως είναι φυσιολογικό να νιώσει ο οπαδός για την έδρα της ομάδας του.

ΟΥΤΕ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΟΙ ΟΥΤΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟΙ ΜΟΝΟ Π.Α.Ο.Κ.

ΥΓ 1 Κώστα έπαθα σοκ, μαθαίνοντας ότι μένεις στη Λάρισα (αλήθεια καταγωγή ή λόγω δουλειάς, σπουδών κτλ?). Νόμιζα πως μένεις μέσα στο Παλατάκι, ειλικρινά

ΥΓ 2 ΝΟ PALOK NO PARTY στα μπασκετικά τόπικ.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Καβάλα 77-84 MVP-Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 01 Μαρ 2010, 21:44

χαχα, τα υστερόγραφά σου είναι τρομερά!!! +1000.
συμφωνώ σχεδόν στο 100% όλων αυτών που ακούγονται ή μάλλον γράφονται εδώ μέσα. αλλά αυτό παύει να είναι είδηση. εμείς οι 10-15 (και πολλούς λέω) πάνω κάτω τα βρίσκουμε. και προφανώς αν όλοι είμαστε στη θεσσ/νίκη θα κάναμε κοινή κερκίδα!!!
ΣΤον obanebane να πω (το χω χιλιοξαναγράψει αλλά φαίνεται δεν με παρακολουθεί... :mrgreen:) οτι καταρχάς ΠΑΟΚ έγινα από τη μπάλα. το πρώτο μου ματς ήταν το 84 στο οακα στον τελικό με αεκ (0-2, νομίζω τελευταίο ματς του κούδα). ΠΑΟΚ με έκανε ο πατέρας μου βέβαια δεν έγινα ως δια μαγείας (ο brother μου που έγινε ρούλης τον έχουμε υιοθετήσει και θα του το πούμε μόλις πάρουμε πρωτάθλημα στη μπάλα... άρα σύντομα!! :mrgreen: ). να πω επίσης οτι όταν πάω καμία φορά χαλκίδα το σάββατο και παίζουμε handball στο sport+ τσακωνόμαστε σαν τα κοκόρια γιατί εγώ φυσικά θέλω να δω ΠΑΟΚ ενώ αυτός mutd-arsenal... άρα θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα aurelio, Μόνο ΠΑΟΚ απλά. και για να το συνεχίσω, να πω οτι θεωρώ τον εαυτό μου ιδιαίτερα λογικό, συνετό, συνεπή κλπ. που με βρίζω πολλές φορές που στα 35 μου φεύγω από τη δουλειά για να δω ΟΦΗ-ΠΑΟΚ κύπελλο (μία φορά που παίζαμε με το θρασύβουλο νομίζω μεσημέρι έφερα την τηλεόραση στο γραφείο μου). άρα φαντάζομαι καταλαβαίνεις αν βλέπω μπάλα ή όχι. και έγραψα και σε ένα άλλο τόπικ οτι το φετινό πρωτάθλημα στη μπάλα (αν έρθει) το άλλαζα μόνο με ευρωπαικό κύπελλο ή πρωτάθλημα στο μπάσκετ. με τίποτα λιγότερο.

PS: και μπάλα γενικά βλέπω. θα σε εκπλήξω αν ξεκινήσουμε συζήτηση για το αν παίζουμε 4-3-3 ή 4-2-3-1, γι αυτό δεν το κάνω... :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Καβάλα 77-84 MVP-Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kostasff » Δευτ 01 Μαρ 2010, 22:12

Φίλε Aureliano Buendia συμφωνούμε αλλά με κάποιες διευκρινίσεις. Κανένας δεν πιστεύει πως μπορεί να συγκριθεί το μπάσκετ με το ποδόσφαιρο (σε δημοτικότητα). Γι' αυτό και μιλάμε για "μπασκετάκι" (στον λαιμό μου κάθεται). Τα πράγματα όμως είναι απλά. Δεν περιμένω 40.000 κόσμο. Και με 5.000 είμαστε πολύ καλά. Αναλογικά αυτό δείχνει εύκολο (στην πράξη γαμ..τα). Αυτό όμως που με χαλάει είναι η μεγάλη ανισότητα στην αντιμετώπιση των δύο αθλημάτων. Πέρα από την κραυγαλέα διαφορά στην προσέλευση αλλά και τις κινητοποιήσεις που πολύ σωστά ανέφερες υπάρχουν κι άλλα. Για παράδειγμα η ταπείνωση και η ρετσινιά της πρόσληψης Γκαγκάτση. Αυτός είναι ο Παοκτσής? Γαργάρα την μεγαλύτερη ταύτηση με τα γρανάζια? Κι όμως, δεν άνοιξε ρουθούνι (σχήμα λόγου). Θα γινόταν ποτέ κάτι ανάλογο στο μπάσκετ?
Όσο για τον όρο μπασκετικό, ναι υπάρχει μπασκετικός κόσμος, έστω κι αν αυτός μετριέται σε λίγες εκατοντάδες. Τρώγοντας όλα μου τα χρόνια μέσα στα γήπεδα (με τίμημα τον χιαστό μου), δεν θα μπορούσε να με ενδιαφέρει κάτι άλλο από αυτό. Και ναι, οι ποδοσφαιρικές επιτυχίες φέρνουν το αίσθημα ανωτερότητας αλλά εγώ απέχω από αυτό (αν και φέτος θα ήταν βολικό για μένα). Βέβαια, μπάσκετ και ΠΑΟΚ τα έχω κάνει ένα μέσα μου, γι αυτό κι όταν δεν παίζει ο ΠΑΟΚ δεν πολυβλέπω (έχω και περιορισμένο χρόνο) γιατί δεν έχει κανένα ενδιαφέρον για μένα. Για τον ίδιο λόγο δεν παίρνω μέρος και στις διάφορες συζητήσεις του φόρουμ για ξένα πρωταθλήματα (ο palok μετέτρεψε το φόρουμ σε acb forum :mrgreen: ).
Από την μεγάλη απογοήτευση, ανακυκλώνουμε την ίδια συζήτηση (τα τελευταία χρόνια) για την προσέλευση του κόσμου. Τι να κάνουμε όμως? Αυτό μας πονάει αυτό συζητάμε. Εγώ, δεν θέλω να πάει κάποιος στο γήπεδο από λύπηση. Ούτε γιατί είναι ΠΑΟΚ παντού. Κι εγώ δεν θα μπορούσα να στηρίζω το χαντμπολ για παράδειγμα. Εγώ θέλω ο κόσμος που ήταν κοντά στην ομάδα και γούσταρε το μπάσκετ όλα αυτά τα χρόνια, να επιστρέψει. Έστω κι αν γκριζάρισαν (στην καλύτερη περίπτωση) τα μαλλιά του. Υπάρχει κόσμος μπασκετικός αλλά χρειάζεται ενεργοποίηση. Έχω μόνο μια αποροία. Θα μπορούσε ο Μπάνε να ξυπνήσει από τον λήθαργο όλους αυτούς?
Υ.Γ.Γέννημα θρέμμα Λάρισα αν και θα ήθελα να ζω μέσα μέσα στο παλατάκι....
Κούρασα? Μπααααααα :opaokara:
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Καβάλα 77-84 MVP-Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 01 Μαρ 2010, 22:14

Δεν σου το ειχα με τιποτα εχω δει αρκετα ποστ σου στα του ποδοσφαιρου αλλα για το πως εγινες ΠΑΟΚ δεν το ειχα διαβασει γραψε λαθος.
Αυτο που σιγουρα ξερω ειναι οτι αγαπας πολυ τον αθλητισμο και εισαι οπαδος του ΠΑΟΚ αρα ειμαστε μια απο τα ιδια οπως και με τους περισσοτερους εδω μεσα.

Υ.Γ Παρακολουθωντας τον τελικο του χοκει στους ολυμπιακους (ναι βλεπω ολα τα αθληματα σε υψηλο επιπεδο μου αρεσει να βλεπω τους καλυτερους σε οποιοδηποτε αθλημα) ακουσα οτι η φανελα ενος αθλητη του καναδα πουληθηκε σε δημοπρασια 9.2 μυρια δολαρια και εμεινα ξερος
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Καβάλα 77-84 MVP-Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 01 Μαρ 2010, 22:19

Γιαυτο γραφτε το ονομα της πολης που ζειτε η που γεννηθηκατε και εγω τοσο καιρο κωστα νομιζα οτι εισαι απο θεσσαλονικη.
Τα μαθατε κορινθιος θα μπει στη διοικηση του μπασκετικου ΠΑΟΚ δεν υπαρχει περιπτωση να μην μαθω για αυτον να περιμενετε νεα.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Καβάλα 77-84 MVP-Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kostasff » Δευτ 01 Μαρ 2010, 22:28

Το έχω αναφέρει πολλές φορές. Μάλλον περνάω απαρατήρητος λόγω της γκρίνιας μου.....
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Καβάλα 77-84 MVP-Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Δευτ 01 Μαρ 2010, 22:42

Ρε παιδιά να καταρρίψω λίγο τον μύθο του "ότι δε πηγαίνουμε στο γήπεδο"??? Τα τελευταία χρόνια είμαστε σταθερά 1οι-3οι στα εισιτήρια..! Το θέμα είναι πως βλέπεις το ποτήρι..Μισοάδειο ή μισογεμάτο? Εγώ στη συγκεκριμένη περίπτωση θα το δω μισογεμάτο και θα πω ότι τη χρονιά που κοντέψαμε να πέσουμε είχαμε τον μεγαλύτερο μ.ο εισιτηρίων από κάθε άλλη ομάδα, όπως επίσης και τη χρονιά με Μούλα, Γιούρκοβιτς, Νίλσεν κτλ που ξεκινήσαμε με 6-0 νίκες και ο Παν-Τακ είχε βάλει 50 ευρώ τα διαρκείας!

Σταθερά όλη τη δεκαετία κόβουμε περισσότερα εισιτήρια μετά τον Παναθηναϊκό και τον Ολυμπιακό και πιο πάνω από τον άρη. Και όλα αυτά ξέρετε πως??? Χωρίς να έχουμε να επιδείξουμε απολύτως Τ-Ι-Π-Ο-Τ-Α!!! Είναι αδικία να αναλωνόμαστε συνέχεια σε τέτοιες συζητήσεις. Τη σεζόν 1991-92 που ήμασταν κυπελλούχοι Ευρώπης, πετούσαμε για 2η χρονιά στο Κυπελλούχων και φαινόταν ότι επιτέλους θα παίρναμε και τα ηνία από τον άρη, είχα πάει σχεδόν σε όλα τα εντός έδρας ματς..Ξέρετε ποιο ήταν το συμπέρασμα??? Και τότε τα ματς με Δάφνη, Απόλλων Πατρών, Έσπερο, Φίλιππο κτλ τόσο κόσμο είχαν..2.500-3.000! Ακόμα και αυτά με Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό, που ήταν ανύπαρκτοι ακόμα, δε γέμιζαν το Παλέ και μάζευαν το πολύ 4.000!

Συμπέρασμα? Όταν το άθλημα έχει απαξιωθεί τα τελευταία χρόνια από όλους (κρατικούς φορείς, διοργανώτρια αρχή και κυριώς μ.μ.ε - θυμάμαι παλιά οι μπασκετικοί αγώνες ήταν πρώτοι στα αθλητικά δελτία των ειδήσεων και τώρα δεν αναφέρονται καν τα αποτελέσματα!) τότε πιστεύω πως "πάλι καλά" πρέπει να λέμε!
Τελευταία επεξεργασία από Trikaliotis και Δευτ 01 Μαρ 2010, 23:10, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Καβάλα 77-84 MVP-Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kostasff » Δευτ 01 Μαρ 2010, 23:00

Εποχή Νιλσεν κλπ νομίζω πως ήμασταν πρώτοι. Σύμφωνα με αυτά που λες (και που είναι η πραγματικότητα) Παοκτίδες που αγαπάνε το μπάσκετ υπάρχουν. Γι αυτό και η "γκρίνια μας. ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ? Γιατί στήριζαν επί Πανελούδη και τώρα που γίνεται κάτι καλό απέχουν? ΓΙΑΤΙ?
Υ.Γ. Πόσο κόσμο πιστεύεις πως θα έχουμε με τον παο και με πόσο θα είσαι ευχαριστημένος?
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Καβάλα 77-84 MVP-Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Δευτ 01 Μαρ 2010, 23:05

obanebane έγραψε:Γιαυτο γραφτε το ονομα της πολης που ζειτε η που γεννηθηκατε και εγω τοσο καιρο κωστα νομιζα οτι εισαι απο θεσσαλονικη.
Τα μαθατε κορινθιος θα μπει στη διοικηση του μπασκετικου ΠΑΟΚ δεν υπαρχει περιπτωση να μην μαθω για αυτον να περιμενετε νεα.


Obanebane να σε προλάβω λίγο? Ο Απόστόλης Πανούσης είναι ο ιδρυτής του ΑΟΦ ΠΑΟΚ Κορίνθου (ποδοσφαιρικό σωματείο που φτιάξαν κάποιοι φίλοι του ΠΑΟΚ από τον σύνδεσμο Θεσ/νίκης) που μάλιστα ανέβηκε δύο κατηγορίες και τώρα αγωνίζεται στην Α' του τοπικού, είναι ιδιοκτήτης ξενοδοχειακής μονάδας στο Λουτράκι και άρρωστος ΠΑΟΚΤΣΗΣ.

Όλοι στο ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο μιλάνε με τα καλύτερα λόγια για τις ικανότητες του, ενώ το γεγονός ότι παραιτήθηκε από πρόεδρος (με πικρία γιατί δεν είχε στήριξη από τους φορείς της Κορίνθου) δείχνει τη σκέψη του να ασχοληθεί ενεργά με το τμήμα του μπάσκετ, κάτι που προσπάθησε να κάνει και το καλοκαίρι, αλλά τώρα του το επιτρέπουν και οι επαγγελματικές του δραστηριότητες στη Θεσσαλονικη. Συν τοις άλλοις είναι και νεαρός σε ηλικία και μαζί με Πατρίδα και Αμοιρίδη θα έχουν φρέσκες ιδέες.. Το μέλλον μας ας ελπίσουμε πως θα είναι λαμπρό με αυτά τα παιδιά!
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Καβάλα 77-84 MVP-Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Δευτ 01 Μαρ 2010, 23:17

kostasff έγραψε:Υ.Γ. Πόσο κόσμο πιστεύεις πως θα έχουμε με τον παο και με πόσο θα είσαι ευχαριστημένος?


Με τον Παναθηναϊκό δυστυχώς πιστεύω πως θα έχουμε το πολύ 4.000..Μακάρι να διαψευστώ γιατί εγώ ικανοποιημένος θα είμαι με 6.000 και πάνω..Αλλά βλέπεις λίγο η ήττα από την Καβάλα, λίγο το ότι πολλοί θα πούν "που να τρέχουμε τώρα με τον Παναθηναϊκό, αφού θα χάσουμε, τζάμπα να συγχυστούμε?" Άσε που πολλοί μπορεί και να προτιμήσουν εκείνη την ώρα να δούν τα ματς του βάζελου και του γαύρου στο ποδόσφαιρο περιμένοντας στραβοπάτημά τους!!!
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Καβάλα 77-84 MVP-Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kostasff » Δευτ 01 Μαρ 2010, 23:26

Ίδια ώρα είναι και το ντέρμπι? Όλα κόντρα μας πάνε ρε γαμώτο...
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Καβάλα 77-84 MVP-Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kostasff » Δευτ 01 Μαρ 2010, 23:35

Ο free γιατί δεν έγραψε ακόμα??? :nairepaok:
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Καβάλα 77-84 MVP-Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Δευτ 01 Μαρ 2010, 23:38

Όχι Κώστα μάλλον δε κατάλαβες..Για τα παιχνίδια Ηρακλής-Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός-Λεβαδειακός λέω..
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Α1 2009-2010

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

cron