Π.Α.Ο.Κ. - Πανελλήνιος 71-68 MVP και παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Α1 και όλων των παρελλειπομένων...

M.V.P.

Μονρό
22
40%
Καυκής
1
2%
Γκρέγκορι
1
2%
Ταπούτος
2
4%
Χέλιγουελ
2
4%
Μιλισάβλιεβιτς
1
2%
Καλαϊτζίδης
5
9%
Παπαδόπουλος
5
9%
Δεμερτζής
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ντρόμπνιακ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Γκετσέφσκι
16
29%
 
Σύνολο ψήφων : 55

Re: ΠΑΟΚ-Πανελλήνιος:71-68 MVP και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Σάβ 30 Ιαν 2010, 22:09

Η ομαδα,προς το παρον,αυτο μπορει...αυτο παιζει!Ο κοσμος που ηταν??Σημερα επρεπε να ειμαστε περισσοτεροι!3500-4000 ειναι λιγοι για τον ΠΑΟΚ μας!!!

ΥΓ:Θεωρω λαθος την ανακοινωση για συναντηση στις 4μμ σε καφε ενω ειχαμε αγωνα στο μπασκετ.
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: ΠΑΟΚ-Πανελλήνιος:71-68 MVP και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό paok nafplio » Σάβ 30 Ιαν 2010, 22:27

Πολυ καλοσ Γκετσεφσκι..κ Μονρο με λιγο παραπανω συγκεντρωση θα τα περνουμε πιο ευκολα τα ματσ..συνεχιζουμε νικη εξαδας.κοσμος χαλια!!πολυ λιγος.
Άβαταρ μέλους
paok nafplio
 
Δημοσιεύσεις: 1937
Εγγραφή: Κυρ 07 Σεπ 2008, 02:44
Τοποθεσία: Aνθιμος neighbour....

Re: ΠΑΟΚ-Πανελλήνιος:71-68 MVP και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Pegasus1589 » Σάβ 30 Ιαν 2010, 22:35

Πολύ σημαντική νίκη! Μπράβο στα παιδιά που στο τέλος έβαλαν στη ρακέτα τον Πανελλήνιο. Είμαστε ακόμα ασταθείς βέβαια αλλά δε μας λείπει το ταλέντο. Μου αρέσει αυτή η ομάδα όσο και αν με τσατίζουν οι βολές της. :pano:
ΒΟΥΡ!
Άβαταρ μέλους
Pegasus1589
 
Δημοσιεύσεις: 1262
Εγγραφή: Κυρ 30 Νοέμ 2008, 14:23

Re: ΠΑΟΚ-Πανελλήνιος:71-68 MVP και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό paok4kyriakos » Σάβ 30 Ιαν 2010, 22:42

Μπράβο για την νίκη απέναντι σε ένα πολύ δυσκολο αντίπαλο.
Πλέον το Παλατάκι έχει μετατραπεί σε μια απόρθητη έδρα ή μου φαίνεται;
Κι αν στη ζωή άλλαξαν όλα...
Ο Π.Α.Ο.Κ. πάνω απ'όλα.
Άβαταρ μέλους
paok4kyriakos
 
Δημοσιεύσεις: 1515
Εγγραφή: Δευτ 30 Ιουν 2008, 13:27
Τοποθεσία: Ασπρόμαυρο Ηράκλειο

Re: ΠΑΟΚ-Πανελλήνιος:71-68 MVP και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Billy4 » Σάβ 30 Ιαν 2010, 22:50

Δεν είδα το ματσάκι, αλλά πιστεύω πως η νίκη ήταν άκρως σημαντική για τη συνέχεια. Έτσι ζεστά μέχρι το τέλος.
ΠΑΟΚ, γιατί τα μυαλά μας πονάνε...!
Άβαταρ μέλους
Billy4
 
Δημοσιεύσεις: 1702
Εγγραφή: Πέμ 24 Ιούλ 2008, 12:06
Τοποθεσία: Manchester, UK

Re: ΠΑΟΚ-Πανελλήνιος:71-68 MVP και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Σάβ 30 Ιαν 2010, 22:54

Για πρώτη φορά εδώ και 4 χρόνι έπαιζε η ομάδα Παλατάκι και δεν ήμουν εκεί...για ένα ημίχρονο.
Είδα το δεύτερο μέρος και άρα η ψήφος μου ίσως είναι άδικη αλλά τα τρίποντα του Μονρό μετά από έξοχο γύρισμα της μπάλας έκριναν το παιχνίδι ...
Ρε για το απαράδεκτο στο τέλος που τους δώσαμε σουτ ισοφάρισης και την διαχείρηση 6 δευτερολέπτων
κανείς δεν θα κράξει; εντάξει παιδιά τον αγαπώ τον Σούλη πραγματικά.
αλλά...βλέπω ατοπήματα . Και στα Τρίκαλα έτσι κερδίσαμε. Δεν πρέπει να πάρουμε και κάνα παιχνίδι
χωρίς ο αντίπαλος να κάνει το τελευαταίο σουτ΄κάποια στιγμή θα μπει κιόλας...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2249
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: ΠΑΟΚ-Πανελλήνιος:71-68 MVP και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 30 Ιαν 2010, 23:35

έχουνε μπει πολλά γιάννη...

PS: θα ήθελα τη γνώμη και των υπολοίπων,αν τελικά είναι 100% σωστό να κάνεις φάουλ σε λιγότερο από 3 sec (3.3 απέμεναν πριν τη βολή) όταν ξέρεις οτι οι άλλοι προλαβαίνουν να κάνουν απλά ένα πολύ μακρινό τρίποντο. δεν ξέρω. βλέποντας και την barca το προηγούμενο Σ/Κ μέσα στην valencia να κερδίζει με 3 πόντους στα 5 sec και να καταφέρνει να χάσει (ούτε καν παράταση δεν το πήγε!!!) δεν ξέρω.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10601
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ-Πανελλήνιος:71-68 MVP και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 30 Ιαν 2010, 23:36

o σούλης ρωτήθηκε γι αυτό???
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10601
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ-Πανελλήνιος:71-68 MVP και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kostasff » Σάβ 30 Ιαν 2010, 23:56

Θίγεις ένα πολύ λεπτό θέμα. Προσωπικά πιστεύω πως στα 3" με 3.5" δεν κάνεις φάουλ. Ειδικά όταν έχεις και πρόβλημα στο ριμπάουντ. Προτιμώ να ασκήσω μια μικρή πίεση, με σκοπό όχι το κλέψιμο αλλά να μην έχει ελεύθερο γήπεδο να τρέξει ο αντίπαλος, χάνοντας με αυτόν τον τρόπο πολύτιμο χρόνο. Το ρίσκο είναι μικρότερο από το να κριθούν όλα σε ένα ριμπάουντ (αυτό της δεύτερης εσκεμμένα άστοχης βολής από το φάουλ).
Τα στατιστικά:
Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από kostasff και Κυρ 31 Ιαν 2010, 00:01, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: ΠΑΟΚ-Πανελλήνιος:71-68 MVP και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 30 Ιαν 2010, 23:59

και εγώ αυτό σκέφτηκα εκείνη τη στιγμή (και τώρα νηφάλιος πάλι δεν μου ακούγεται κακή ιδέα). απλά ούτε προπονητής είμαι και επίσης άκουσα κάποια παίδιά εδώ που το θεώρησαν μέγα σφάλμα!!! γιαυτό περιμένω τις τεκμηριωμένες απόψεις τους
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10601
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ-Πανελλήνιος:71-68 MVP και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Pegasus1589 » Κυρ 31 Ιαν 2010, 00:04

Είμαι άσχετος από το άθλημα αλλά νομίζω ότι περιμέναμε να το χάσουν το τρίποντο για να κυλήσει ο χρόνος και να τελειώνουμε, γι' αυτό έμεινε εκείνος ελεύθερος στη γωνία και σούταρε. Μια βολή αν έβαζε ο Γκετσέφσκι, θα τέλειωνε πιο εύκολα το πράγμα... Αλλά δεν πειράζει, πάλεψε σήμερα ο Σλαβομακεδόνας μας.
ΒΟΥΡ!
Άβαταρ μέλους
Pegasus1589
 
Δημοσιεύσεις: 1262
Εγγραφή: Κυρ 30 Νοέμ 2008, 14:23

Re: ΠΑΟΚ-Πανελλήνιος:71-68 MVP και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kostasff » Κυρ 31 Ιαν 2010, 00:17

Νομίζω πως δεν υπάρχει σωστό και λάθος. Μόνο το αποτέλεσμα θα σε κρίνει.
Από την άλλη, δεν ξεχνάω το απίθανο τρίποντο του Τζόρτζεβιτς στην εκπνοή (71-70 την Μπανταλόνα) στον τελικό της Πόλης. Αλλά όπως γράφω: απίθανο .
Όλα έχουν τα υπέρ και τα κατά. Προσωπική μου άποψη είναι ότι το να αφήσεις τον χρόνο να τρέξει έχει μικρότερο ρίσκο. Όπως πιστεύω πως όταν το σκορ είναι ισόπαλο στα 20", τότε κάνεις φάουλ για να έχεις την τύχη στα χέρια σου στην τελευταία επίθεση. Ανάλογα βέβαια και με τι παίκτες έχεις... Αν σου λείπει ο παίκτης που δεν μασάει να πάρει την καυτή πατάτα, τότε κάνεις την πάπια και παίζεις άμυνα. Αν έχεις τον Μπάνε όμως....
Αυτά νομίζω πως είναι τα δύο αιώνια αναπάντητα ερωτήματα του μπάσκετ.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: ΠΑΟΚ-Πανελλήνιος:71-68 MVP και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Κυρ 31 Ιαν 2010, 00:33

Οταν η διαφορα ειναι στους 3 ποντους και ο αντιπαλος εχει ταιμ αουτ (οποτε επαναφερει απο το κεντρο του γηπεδου) ενοειτε οτι κανεις φαουλ και 1.5 δευτερο να μενει δεν πρεπει να αφησεις να κανουν σουτ με τιποτα απλα στη δικη μας περιπτωση ο αντιπαλος δεν ειχε ταιμ αουτ οποτε επρεπε να διανυσει ολο το γηπεδο για να βρει ενα σουτ με υποφερτες προυποθεσεις.
Στον παιχτη που θα παρει την μπαλα αν ασκησεις μια φυσιολογικη πιεση στη καλυτερη θα σουταρει απο τα 9 μετρα οπως και εγινε στη χειροτερη θα του μεινει η μπαλα στα χερια οποτε για μενα πολυ σωστα δεν εγινε φαουλ πιο ευκολο ειναι να γινει μια αναμπουμπουλα στη δευτερη χαμενη βολη και με ενα φολοου να ισοφαριστεις παρα να μπει ενα σουτ απο τα 9-10 μετρα υπο πιεση.
Βεβαια οπως προειπατε ειναι στη κριση του καθε προπονητη και πως το αντιλαμβανετε.

Υ.Γ το ανεπιτρεπτο για μενα ηταν η πρωτη επαναφορα που με μια πασα χωρις να χαθει χρονος φαγαμε απο το πουλεν του palok το διποντο που για καλη μας τυχη δεν ηταν τριποντο δεν επιτρεπετε με μια πασα να σου βγαζει ο αντιπαλος αμαρκαριστο σουτ οποιος και να ειναι αυτος απλα οι δικοι μας νομιζαν οτι το παιχνιδι θα τελειωνε με την επαναφορα και κοιμηθηκαν.
Σε καμια περιπτωση δεν φταιει ο σουλης για αυτη την φαση ηταν πεξιμο γειτονιας απο ολη την ομαδα.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: ΠΑΟΚ-Πανελλήνιος:71-68 MVP και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kostasff » Κυρ 31 Ιαν 2010, 00:42

Όταν μια ομάδα αντιδρά σαν να είναι της γειτονιάς, τότε το φταίξιμο πέφτει στον προπονητή. Αυτός έχει την ευθύνη να εξαλείψει αυτά τα φαινόμενα. Δεν μιλάω για τον Σούλη αλλά για όλους τους προπονητές.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: ΠΑΟΚ-Πανελλήνιος:71-68 MVP και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Κυρ 31 Ιαν 2010, 01:09

Μαζι σου δεν εχεις αδικο αλλα εχεις παιξει μπασκετ και ξερεις οτι οταν το παιχνιδι ειναι στους 5 ποντους και θελει 6 δευτερα να ληξει τι να τους πει ο προπονητης αν οι ιδιοι νομιζουν οτι το παιχνιδι τελειωσε?
Ειναι καθαρα θεμα νοοτροπιας τετοια καλαθια εστω και αν αυτο δεν στοιχισε πιστευω οτι ωφελουν δεν θα επαναληφθει το ιδιο λαθος ειμαι σιγουρος.

Υ.Γ το καλυτερο 10λεπτο για φετος το σημερινο 4ο απιστευτη ενταση και παθος απο την ομαδα ειδες πως πηδουσαν στα ριμπαουντ? τρεις μαζι εγω αυτο τον ΠΑΟΚ θελω να βλεπω και ας χανουμε.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Α1 2009-2010

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες