Κολοσσός - Π.Α.Ο.Κ. 80-77

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Α1 και όλων των παρελλειπομένων...

M.V.P.

Παπαδόπουλος
2
6%
Ντρόμπνιακ
1
3%
Gregory
1
3%
Ταπούτος
22
71%
Μονρό
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Gecevski
1
3%
Milisavljevic
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Καλαϊτζίδης
2
6%
Ντρόμπνιακ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Τσιάρας
1
3%
Δεμερτζής
1
3%
 
Σύνολο ψήφων : 31

Re: Κολοσσός - ΠΑΟΚ 80-77

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 18 Ιαν 2010, 00:21

φίλε novitok, αν διαβάζεις συχνά το μπασκετικό φόρουμ ξέρεις σε τι εκτίμηση έχουμε όλοι στο σούλη (εγώ προσωπικά τον θεωρώ τον καλύτερο έλληνα προπονητή και από τους καλύτερους στην ευρώπη). ωστόσο αυτό που λες οτι ο προπονητής δεν φταίει καθόλου δεν μου κάθεται καλά. στη μάχη ο πρώτος που χάνει είναι ο στρατηγός. αν δεν φταίει ΚΑΙ αυτός, φταίνε μόνο οι παίκτες?? Και όταν κερδίζει η ομάδα, πάλι οι παίκτες "φταίνε", ο προπονητής δεν έχει κομμάτι στην πίτα??? ας πούμε το scouting report έλεγε σήμερα οτι ο κοντοπούτανος είναι όλα τα λεφτά του κολοσσού. 4 χρόνια στη ρόδο όλο αυτός ο μ@λ@κ@ς μας κάνει τη ζημιά. ε εμείς βάζουμε πάνω του τον Mili και μας βάζει 22 πόντους (δεν τον μάρκαρε μόνο ο Mili συμφωνώ σε όλη τη διάρκεια του ματς). σε αυτό δε φταίει ο προπονητής??? Στο τελευταίο λεπτό οι παίκτες της Ρόδου είχαν πεντακάθαρο μυαλό, βάλανε όλες τις βολές και αν εξαιρέσεις 2 κρίσιμα και τυχερά rebound όλα τα υπόλοιπα καλάθια τους ήταν πανεύκολα!! πράγμα που σημαίνει οτι είναι δουλεμένα. σε αντίθεση με εμάς που μας πιάνει τρικυμία. θα μου πεις τώρα εσύ οτι ο σφαιρόπουλος έχει 2 χρόνια την ίδια περίπου ομάδα. ΝΑι, αλλά και από καβάλα περιστέρι χάσαμε που είχανε το καλοκαίρι 10 καινούργιους παίκτες... Και οι 2 αυτές ομάδες μας έβαλαν τα γυαλιά στις επιλογές στα τελευταία λεπτά. Τέλος πάντων για να το τελειώνω, εγώ θα πω για το σούλη οτι κι αυτός έχει μπει λίγο στο ηττοπαθές κλίμα της ομάδας των τελευταίων 10 χρόνων. δυστυχώς...

PS: εγώ αγωνιστικά του χρεώνω, όπως θα έκανα και σε κάθε προπονητή με την εμπειρία του (είναι πατημένα 60, με 30 χρόνια στην Α εθνική) να μην έχει κατασταλλάξει στο τι ακριβώς ρόστερ πρέπει να έχει μία ομάδα για να πάει μπροστά (το λάθος που έχει κάνει φέτος και ο reneses και το πληρώνει πολύ ακριβά στην acb έως τώρα). οποιαδήποτε ομάδα. Μου φαίνεται παράλογο γιατί είναι απλούστατο: δες έναν έναν τους παίκτες της sienna τι skills έχουν και πάρε καθ εικόνα και καθ ομοίωση. οτι μπορείς και με οτι budget έχεις. δεν είναι δύσκολο όταν μπορείς να χεις 3 μαύρους και 3 γιούγκους-ρώσσους στην ομάδα σου.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Κολοσσός - ΠΑΟΚ 80-77

Δημοσίευσηαπό trel@menos » Δευτ 18 Ιαν 2010, 00:29

για τις βολες δεν χρειαζεται να σχολιασω. με κλειστα ματια να βαρεσω εγω περισσοτερες θα βαλω. το highlight για μενα αλλο ηταν. να μην εχει ο αντιπαλος ατομο να πηδηξει για ριμπαουντ μες τη ρακετα και να χανουν τρια ατομα, 2.10 ο καθενας, τη μπαλα μεσα απ τα χερια τους και να παιρνει τη μπαλα ο κοντοπο@τανος γλομπος. ε γαμ@ τη τανα μου δηλαδη. και αντε τα λαθη φυσικο ειναι να ερθουν, το χειροτερο ειναι οτι δεν υπαρχει νευρο μετα απο τετοια λαθη, μονο και μονο για το γαμωτο. και ακομα χειροτερο οτι δεν υπαρχει κανεις απ τον παγκο να τους αρχισει τα γαμοσταυριδια για τις συνεχομενες παπαριες. προσπαθω να βρω τροπο με τον οποιο να μην εχουμε χασει ματς φετος και δεν μπορω. κριμα γιατι υπο προυποθεσεις μεχρι και 4αδα χτυπουσαμε(στην κανονικη διαρκεια παντα).

υγ. γρηγορα ασος γιατι ο μιλι δεν μπορει.
και καποιος να τους τραβηξει το αυτι επιτελους. με ψυχοφαρμακα θα καταληξουμε ολοι μας.
Άβαταρ μέλους
trel@menos
 
Δημοσιεύσεις: 2506
Εγγραφή: Τρί 01 Ιούλ 2008, 08:12

Re: Κολοσσός - ΠΑΟΚ 80-77

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 18 Ιαν 2010, 00:31

φίλε γιάννη να τον χαίρεσαι τον πατέρα σου!!! να και μία χαρά για σένα!!! γιατί εμείς οι υπόλοιποι σήμερα μόνο πίκρα...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Κολοσσός - ΠΑΟΚ 80-77

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Δευτ 18 Ιαν 2010, 00:48

novito έγραψε:
ABOLEYTOI έγραψε:Η ΟΜΑΔΑ είχε σήμερα 11/16 βολές 69% που δεν είναι κακό...

τσέκαρε το στατιστικό... δε παίζει με τίποτα.... 10/25 είχαμε κάποια στιγμή που έδειξε καρτέλα με στατιστικά ...

edit: 15/33 είχαμε http://www.galanissportsdata.com/basket ... sp?game=82


Κάνε την πρόσθεση. Οι δύο παίχτες στους οποίους στηριχθήκαμε για την ανατροπή είχαν 4/17. Όλοι οι υπόλοιποι είχαν 11/16.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8383
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Κολοσσός - ΠΑΟΚ 80-77

Δημοσίευσηαπό yiannisPAOKitalia » Δευτ 18 Ιαν 2010, 00:58

Διαβάζοντας, λίγο βιαστικά είναι η αλήθεια, ότι γράφτηκε παραπάνω, θέλω να πω 2 πραγματάκια.. Είδα το παιχνίδι, ένα παιχνίδι χαμένο μέχρι το 3ο 10λεπτο, δικό μας στο 4ο, και ξανά χαμένο στην παράταση. Μια ήττα που ήρθε αποκλειστικά από δικά μας λάθη. Δε θέλω καν να αναφερθώ στο κουραστικό πλέον θέμα των βολών..ας βάζανε μία κι ας ήταν εκείνη στην παράταση.

Τέτοιες ήττες πονάνε πολύ, αλλά ακόμη περισσότερο πορώνουν. Τώρα είναι που θέλει στήριξη η ομάδα, περισσότερο από ποτέ! Πάμε γερά, να αναστήσουμε το μπασκετάκι μας, το αξίζει! Πρέπει να μείνουμε κοντά στην ομάδα, να μην απογοητευτούμε από αυτό το παιχνίδι.

Ραντεβού στο Παλατάκι το Σαββάτο στις 5!
Όποιος λείψει, να μην του ξανασηκωθεί..
-
yiannisPAOKitalia
 
Δημοσιεύσεις: 3331
Εγγραφή: Τρί 14 Οκτ 2008, 23:38
Τοποθεσία: Bologna

Re: Κολοσσός - ΠΑΟΚ 80-77

Δημοσίευσηαπό novito » Δευτ 18 Ιαν 2010, 01:00

ABOLEYTOI έγραψε:
novito έγραψε:
ABOLEYTOI έγραψε:Η ΟΜΑΔΑ είχε σήμερα 11/16 βολές 69% που δεν είναι κακό...

τσέκαρε το στατιστικό... δε παίζει με τίποτα.... 10/25 είχαμε κάποια στιγμή που έδειξε καρτέλα με στατιστικά ...

edit: 15/33 είχαμε http://www.galanissportsdata.com/basket ... sp?game=82


Κάνε την πρόσθεση. Οι δύο παίχτες στους οποίους στηριχθήκαμε για την ανατροπή είχαν 4/17. Όλοι οι υπόλοιποι είχαν 11/16.

mea culpa τοτε, αλλα διάβασα "Η ΟΜΑΔΑ είχε σήμερα 11/16 βολές...", γι αυτο το σχόλιο... ;)
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: Κολοσσός - ΠΑΟΚ 80-77

Δημοσίευσηαπό Kevin » Δευτ 18 Ιαν 2010, 02:04

ΕΛΕΟΣ!!! ΒΑΛΤΕ (ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ) ΤΙΣ Γ@ΜΗΜΕΝΕΣ ΤΙΣ ΒΟΛΕΣ!!! :evil:
Άβαταρ μέλους
Kevin
 
Δημοσιεύσεις: 1006
Εγγραφή: Κυρ 23 Μαρ 2008, 12:48
Τοποθεσία: Βερολίνο

Re: Κολοσσός - ΠΑΟΚ 80-77

Δημοσίευσηαπό yiannisPAOKitalia » Δευτ 18 Ιαν 2010, 02:21

Βρε ας έμπαινε μόνο μία! ΜΙΑ! Εκείνη η τελευταία...

Πάτα και ΜΙΑ το Caps Lock αδερφέ..
-
yiannisPAOKitalia
 
Δημοσιεύσεις: 3331
Εγγραφή: Τρί 14 Οκτ 2008, 23:38
Τοποθεσία: Bologna

Re: Κολοσσός - ΠΑΟΚ 80-77

Δημοσίευσηαπό gash04 » Δευτ 18 Ιαν 2010, 02:31

Εκτός απο βολές πρέπει να ακολουθήσουν και την προπόνηση του πλυσίματος των πιάτων.

ΟΚ καταλάβαμε εποχή της σαρδέλας πλησιάζει.
Υπομονή η ομάδα είναι αντίγραφο του ποδοσφαιρικού ΠΑΟΚ 2007.
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Κολοσσός - ΠΑΟΚ 80-77

Δημοσίευσηαπό gsavvas » Δευτ 18 Ιαν 2010, 02:37

Ας τους πάρει ο σουλης καμιά πλαστική μπασκετα τοίχου να βάλουν στα σπίτια τους...μπας και δούμε άσπρη μέρα στις βολές....


Αμαν δικό μας παιχνίδι και το χάσαμε.... :evil:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
gsavvas
 
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: Δευτ 31 Δεκ 2007, 14:09
Τοποθεσία: ΜΟΝΟ ΠΑΟΚ....

Re: Κολοσσός - ΠΑΟΚ 80-77

Δημοσίευσηαπό paok_4_ » Δευτ 18 Ιαν 2010, 03:01

Ρε γέρο, αρκετά ξεφτύλισες τον ΠΑΟΚ. Τράβα επιτέλους σπίτι σου. Ούτε μία θετική ενέργεια έκανες χθές. Έχεις 16 δευτερόλεπτα να πετύχεις έναν γ@μημένο πόντο και πας για αψυχολόγητο τρίποντο. Να πας να κολλήσεις τα ένσημα που σου λείπουνε αλλού, όχι στον ΠΑΟΚ μας. Κατάλαβες ρε γέρο?????
paok_4_
 
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Πέμ 19 Ιουν 2008, 00:53

Re: Κολοσσός - ΠΑΟΚ 80-77

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Δευτ 18 Ιαν 2010, 03:09

ο γέρος είναι αυτός που το καλοκαίρι φωνάζαμε σαν παλαβοί για την μεταγραφή του?
αυτός που έπαιζε και στο nba? :roll: :roll: :roll:
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

Re: Κολοσσός - ΠΑΟΚ 80-77

Δημοσίευσηαπό paok_4_ » Δευτ 18 Ιαν 2010, 03:14

Όχι
paok_4_
 
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Πέμ 19 Ιουν 2008, 00:53

Re: Κολοσσός - ΠΑΟΚ 80-77

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 18 Ιαν 2010, 03:23

Δεν μπορεσα να δω τον αγωνα αλλα αποτι καταλαβαινω παλι με τα ιδια λαθη χασαμε μεταβατικη χρονια θα ειναι παιδια υπομονη θελει να φυγουν τα χρεη απο πανω μας και ολα θα φτιαξουν τουλαχιστον θα ειμαστε αξιοπρεπεις φετος και θα παλευουμε ολα τα παιχνιδια θα γυρισει και ο τροχος και ισως κανουμε κατι καλο στο τελος.
Αισιοδοξια χρειαζεται και κινητρο στην ομαδα που πρεπει να το δωσουμε εμεις με την παρουσια μας.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Κολοσσός - ΠΑΟΚ 80-77

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Δευτ 18 Ιαν 2010, 03:24

κάτι έλεγαν τα σποτ του βορρά για τα χρέη αλλά δεν το είδα...αν το είδε κάποιος να ενημερώσει..
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Α1 2009-2010

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης