Τρίκαλα - Π.Α.Ο.Κ. 78-80

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Α1 και όλων των παρελλειπομένων...

MVP

Monroe
3
13%
Καυκής
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Gregory
7
30%
Ταπούτος
5
22%
Helliwell
1
4%
Τσιάρας
2
9%
Milisavljevic
2
9%
Καλαϊτζίδης
1
4%
Παπαδόπουλος
1
4%
Δεμερτζής
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Drobnjak
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Gecevski
1
4%
 
Σύνολο ψήφων : 23

Τρίκαλα - Π.Α.Ο.Κ. 78-80

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Κυρ 20 Δεκ 2009, 18:28

Όπως είδαμε η νίκη μετράει και αυτήν πήραμε σήμερα...

προχωράμε...

υγ.λαλαλαλα γ@μιουνται τα τυριά
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

Re: Τρίκαλα-ΠΑΟΚ 78-80

Δημοσίευσηαπό pagotatzis » Κυρ 20 Δεκ 2009, 18:31

oufffffffff
Άβαταρ μέλους
pagotatzis
 
Δημοσιεύσεις: 3418
Εγγραφή: Σάβ 21 Ιουν 2008, 12:38
Τοποθεσία: Oberderdingen

Re: Τρίκαλα-ΠΑΟΚ 78-80

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Κυρ 20 Δεκ 2009, 18:34

Οτι και να γράψω είναι πολύ λίγο.

Ελεεινή διαιτησία
Κομπλεξικά κωλοχώρια.
Αλλά πάνω απο όλα,τουλάχιστον ερασιτεχνική εμφάνιση. 19 επιθετικά ρημπάουντ μας πήρανε. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.
Αν είχαμε πάρει έστω τα μισά αμυντικά που έπρεπε, θα είχαμε κερδίσει τουλάχιστον με 25 πόντους, αφού όλα τα καλάθια των αντιπάλων ήτανε απο "σκουπίδια" που μάζευαν ΑΚΡΙΒΩΣ κάτω απ τη ρακέτα μας. Ήμασταν ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ. Και οχι τπτ άλλο, απλά αδικούμε και κουράζουμε τους ίδιους μας τους εαυτούς. Χαλάμε την ψυχολογία μας και δεν δημιουργούμε αληθινό φόβο σε υποδεέστερους αντιπάλους. Εξαιρετικός Γκρέγκορι, άθλιος Ντρόμπνιακ, έχανε καλάθια κάτω απ τη ρακέτα και είναι ζήτημα αν πήρε 5 ριμπάουντ. ΕΛΕΟΣ. Για τη διαιτησία οτι κ αν πω είναι λίγο.. Ότι νάναι σφύριζαν στο τέλος.Αυτό το στυλάκι που παίζουν έδρα σε κάτι τέτοια χωριουδάκια πρέπει να τελειώνει. Έγινε η φάση με το ανύπαρκτο αντιαθλητικό που δόθηκε στον Μονρό, και δεν άφηναν τον Μαρκόπουλο να καταθέσει ένσταση, απειλώντας με τεχνική ποινή. Νταβατζιλίκια που προκαλούν...
Και στην τελική το πήραμε.. είπα κ εγώ, σαββατοκύριακο χωρίς χάπια γίνεται ;
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13089
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Τρίκαλα-ΠΑΟΚ 78-80

Δημοσίευσηαπό Shaman4 » Κυρ 20 Δεκ 2009, 18:43

Ο ΠΑΟΚ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ
ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΠΑΤΑΝΕ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΤΟ ΜΑΤΣ ΣΤΟΝ ΑΝΤΙΠΑΛΟ.

ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΕΙΔΑΤΕ ΤΙ ΣΥΝΕΒΗ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΛΑ ΕΘΕΛΟΤΥΦΛΕΙΤΕ

ΠΑΟΚ
Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να μην γράφουμε ΚΕΦΑΛΑΙΑ!
Thx, Admin Team
Shaman4
 
Δημοσιεύσεις: 402
Εγγραφή: Παρ 25 Ιαν 2008, 22:02

Re: Τρίκαλα-ΠΑΟΚ 78-80

Δημοσίευσηαπό Kolokotronis_4 » Κυρ 20 Δεκ 2009, 18:45

Αλήτες Γ@μιόλες διαιτητές. Τι να πω ρε π@υστη μου!
Δεν είναι να βλέπεις μπάσκετ. Πας στη κόλαση και ξαναγυρίζεις από αυτή.
Και η αδερφή που μετέδιδε είναι μεγάλη π@ύστρα! Πολύ μεγάλη π@ύστρα!
Χαλάστηκε ο κ@ριόλης που νικήσαμε! χαχαχαχαχαχαχαχαχα
:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:

Ο Δήμος Τρικκαίων να την χαίρεται αυτή τη κωλ@μάδα που έχει. Άντε και γρήγορα στην Α2!
που πας ρε καραμήτρο με τον κατσαρέ και το σίμτσακ!
ειδικά οι "φανατικοί" τους ήταν μπρρρρρρ ...πολύ σκληροί! α πα πα πα πα!
Τελευταία επεξεργασία από Kolokotronis_4 και Κυρ 20 Δεκ 2009, 18:47, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Kolokotronis_4
 
Δημοσιεύσεις: 4365
Εγγραφή: Δευτ 06 Οκτ 2008, 22:50
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, Ασπρόμαυρη πόλη

Re: Τρίκαλα-ΠΑΟΚ 78-80

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Κυρ 20 Δεκ 2009, 18:47

Έχουμε και λέμε:

Πετοσφαίριση ν
Χειροσφαίριση (κύπελλο) ν
Ποδόσφαιρο ν
Καλαθόσφαιρα ν

ωραίο ΠΣΚ.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8366
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Τρίκαλα-ΠΑΟΚ 78-80

Δημοσίευσηαπό Photis » Κυρ 20 Δεκ 2009, 18:48

Συμφωνούμε αδελφέ για τα αίσχη της διαιτησίας και τη συμπεριφορά των παραγόντων και τις αστυνομίας στα τρίκαλα αλλά όχι δε νοείται να έχεις διαφορά 18 πόντους και να κινδυνεύεις να χάσεις το παιχνίδι...Μη λέμε ότι θέλουμε.Η διαιτησία πραγματικά ήταν ελεεινή....δεν ξέρω τι να πω.

:pano:
Τα μυαλά μας πονάνε...
Άβαταρ μέλους
Photis
 
Δημοσιεύσεις: 8678
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 19:04
Τοποθεσία: Cyprus

Re: Τρίκαλα-ΠΑΟΚ 78-80

Δημοσίευσηαπό mkpaok » Κυρ 20 Δεκ 2009, 18:48

Δεν φταει η διατησια μη λεμε οτι θελουμε τωρα ακομα και αν εκανε λαθη.
Οταν εχεις τα υψη που εχουμε εμεις και σου παιρνουν 19 επιθετικα αυτοι αλλα και με αυτα τα ποσοστα στις βολες δεν εχεις δικαιωμα να μιλας για διατησια.
Οκ η ομαδα εχει δρομο μπροστα της και θελει πολυ δουλεια αλλα δεν νοειται να παιζεις με ερασιτεχνικη ομαδα, να προηγεισαι με 18 ποντους και στο τελος να παρακαλας να μην πει το τριποντο τους.
Παρολα αυτα επειδη υπαρχει ποιοτητα και στον αγωνιστικο χωρο και κυριως στον παγκο απο το Γεναρη και μετα περιμενω σημαντικη βελτιωση.
ΠΑΟΚ και στο μπασκετ.
Άβαταρ μέλους
mkpaok
 
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:36
Τοποθεσία: ΗΡΑΚΛΕΙΟ

Re: Τρίκαλα-ΠΑΟΚ 78-80

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Κυρ 20 Δεκ 2009, 18:50

Πετροπόλεμος και δακρυγόνα στα Τρίκαλα

Επεισόδια μεταξύ οπαδών του ΠΑΟΚ και αστυνομικών διαδραματίστηκαν έξω από το κλειστό των Τρικάλων κατά τη διάρκεια των δύο ομάδων στα πλαίσια της αγωνιστικής της Α1.

Συγκεκριμένα περίπου 150 οπαδοί του "δικεφάλου" επιχείρησαν να σπάσουν τον αστυνομικό κλοιό και να μπουν στο γήπεδο χωρίς εισιτήριο. Οι αστυνομικοι τους απώθησαν κάνοντας παράλληλα χρήση χημικών.

Τα δακρυγόνα, ωστοσο, προκάλεσαν τη διακοπή του αγώνα Τρίκαλα-ΠΑΟΚ, καθώς δημιουργήθηκε μια αποπνικτική ατμόσφαρα μες στο γήπεδο με τους παίκτες να δακρύζουν και να δυσκολεύονται να αναπνεύσουν.

Το παιχνίδι άρχισε μετά από λίγα λεπτά όταν η ατμόσφαιρα "καθάρισε", για να σταματήσει εκ νέου.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η διοίκηση των Τρικάλων είχε αρνηθεί να δώσει εισιτήρια στους οπαδούς των φιλοξενούμενων, φοβούμενη ότι θα επαναληφθούν τα περσινά.
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

Re: Τρίκαλα-ΠΑΟΚ 78-80

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 20 Δεκ 2009, 18:53

είμαστε απαράδεκτοι τραγικοί δεν πηδάγαμε στα rebound, ίδίως οι ψηλοί. ωστόσο τα τελευταία 5 λεπτά αυτό που είδαμε από τους συνήθεις διαιτητές ήταν χειρουργείο. τους πήρανε από το χέρι μήπως και νικήσουν. να λέμε το κάθε πράμα όπως είναι. τέλος.

PS: διαιτητές σφυρίξτε και ένα επιθετικό φάουλ από μένα στον λάζαρο. έτσι για πάρτη μου. σιγά τον παίκτη τώρα. Να σας πω εγώ πόσους ξέρω στην ευρώπη που έχουν κερδίσει ευρωπαϊκό σε συλλογικό και σε εθνικό επίπεδο...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Τρίκαλα-ΠΑΟΚ 78-80

Δημοσίευσηαπό kostasff » Κυρ 20 Δεκ 2009, 18:55

Τι να πούμε πάλι? Σκαμπανεβάσματα και άγιος ο Θεός.
Τραγικός (για άλλη μια φορά) ο Ντρόμπνιακ τον οποίο θεωρώ την μεγαλύτερη αιτία του κακού για το σημερινό ματς. Τραγικός σε άμυνα και επίθεση. Ας πάρει τα τελευταία ένσημα και ας πάει στην ευχή του θεού. Μαύρη τσίτα οποιοσδήποτε στο 4 (αν υπάρχουν χρήματα).
Ο Γκρέγκορι στο γνωστό του κρυφτούλι. Έβαλε κάποιους πόντους μαζεμένους (όπως συνηθίζει) και ενώ ήμασταν στους 16-18 πόντους και όλα ήταν όμορφα. Όταν ξαναέσφιξαν οι κ..λοι χάθηκε και μόνο μετά το τάιμ άουτ και με εντολή Σούλη, έβαλε αυτό το απίστευτο καλάθι. Κάποιος πρέπει να του μιλήσει. Μπορεί να κάνει θαύματα αρκεί να πάρει προσπάθειες. Κανένας δεν θα τον χαρακτηρίσει ατομιστή αν το κάνει. Τι φοβάται επιτέλους?
Μονρόε και Ταπούτος με διαφορά οι καλύτεροι (παρά τα όποια λάθη στο τέλος από τον πρώτο). Ήταν οι στυλοβάτες της ομάδας. Ο Μονρόε πέρασε χειροπέδες στον 3ο σκόρερ του πρωταθλήματος (για αρκετή ώρα) ενώ ήταν αυτός που ξεκίνησε το ξέσπασμα της ομάδας. Ο Ταπούτος ήταν και πάλι ουσιαστικός. Έχει κι αυτός ένα θεματάκι με τις προσπάθειες μπορεί και πρέπει να πάρει περισσότερες. Κατά τα άλλα ήταν μάλλον ο κορυφαίος.
Ο Γκετσέφσκι έδωσε αυτά που μπορούσε. Έβαλε κάποιους πόντους αλλά στην άμυνα ήταν χωνί. Ο Λάζος και ο Μίλι θέλουν ακόμα χρόνο. Τέλος, σε ρόλο Καμπούρη, ο Τσιάρας έβαλε τις 2 βολές που μας χάρισαν την νίκη.
Υ.Γ.1 Δεν ξέρω αν όλα αυτά τα τρικ του Σούλη, στην τελική βοηθάνε ή μπερδεύουν την ομάδα.
Υ.Γ.2 Καμιά ψηφοφορία για MVP ρε παιδιά. Η ψήφος είναι η αποκορύφωση της δημοκρατίας :opaokara:
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Τρίκαλα-ΠΑΟΚ 78-80

Δημοσίευσηαπό trel@menos » Κυρ 20 Δεκ 2009, 18:58

σημερα ημασταν απαραδεκτοι. κατα τη γνωμη μου πρεπει να παρει ποδι ο χελιγουελ και να αποκτηθει ενα τερας μαυρος σεντερ που να μπορει να κατεβαζει 15 ριμπαουντ (βλ. χατσον). κατα τ αλλα κραταμε μονο τη νικη. εχουμε μια πενταδα που μπορει ανετα να παει euroleague
1. μιλι (μεχρι να βρει τα πατηματα του)
2. μονρο
3. γκρεγκορυ
4. ντρομπνιακ
5. λαζος

και με ταπουτο που εχει παρει τα πανω του, γκετσεφσκι εναλλακτικες πραγματικα μπορουμε να κανουμε μεγαλα πραγματα.
Τελευταία επεξεργασία από trel@menos και Κυρ 20 Δεκ 2009, 19:00, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
trel@menos
 
Δημοσιεύσεις: 2506
Εγγραφή: Τρί 01 Ιούλ 2008, 08:12

Re: Τρίκαλα-ΠΑΟΚ 78-80

Δημοσίευσηαπό obanebane » Κυρ 20 Δεκ 2009, 19:00

Εχουμε μεγαλο προβλημα κοντα στο καλαθι μας εβαλε 25 ποντους ενας 35αρης συνταξιουχος και ενας επαγγελματιας ρολιστας (ζουπαν) καρφωνε στα μουτρα των παιχτων μας με 19 χαμενα ριμπαουντ στην αμυνα σου δεν κερδιζεις σημερα ειμαστε εξαιρεση στη συνεχεια ομως?
Η διαιτησια ειναι σε ολα τα παιχνιδια μας αθλια δεν ξερω τον λογο.
Τουλαχιστον κερδισαμε αλλα με αυτη την αδυναμια στους ψηλους και με αυτη τη διαιτησια δεν προκειτε να κανουμε τιποτα ελπιζω να διαψευστω και να πανε ολα καλα.


Υ.Γ ειναι φανερο οτι οι διαιτησια κυνηγαει πολυ τον παπαδοπουλο 3 επιθετικα φαουλ σημερα με τα 2 τουλαχιστον ανυπαρκτα σε ολες τις διεκδικησεις του με τους αντιπαλους εδιναν την μπαλα στα τρικαλα.
Οταν τα βαζεις με τη μασονια του βασιλακοπουλου αυτα παθαινεις.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Τρίκαλα-ΠΑΟΚ 78-80

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 20 Δεκ 2009, 19:00

τα στατιστικά του αγώνα:
http://www.galanissportsdata.com/basket ... sp?game=54

οι ταπούτος-λάζος 12 rebounds και όλοι οι υπόλοιποι 13. 21-19 υπερ μας τα rebounds στη ρακέτα μας!!! 53 πόντους φάγαμε από 3 ψηλούς που μας πήρανε και 19 rebounds!!! και δεν τα βάζω μόνο με τους ψηλούς αλλά και με τους ημίψηλους ή αλματερούς κοντύτερους (gregory-monroe συνολικά 4 rebounds).
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Τρίκαλα-ΠΑΟΚ 78-80

Δημοσίευσηαπό kostasff » Κυρ 20 Δεκ 2009, 19:06

rainmaker έγραψε:Έγινε η φάση με το ανύπαρκτο αντιαθλητικό που δόθηκε στον Μονρό, και δεν άφηναν τον Μαρκόπουλο να καταθέσει ένσταση, απειλώντας με τεχνική ποινή. Νταβατζιλίκια που προκαλούν...

Οι εποχές ξανθού έχουν περάσει. Εδώ και χρόνια, οι όποιες ενστάσεις γίνονται στο τέλος του αγώνα προκειμένου να μην διακόπτονται τα παιχνίδια. Κατά τα άλλα προτιμώ να ασχολούμαι με την εμφάνιση της ομάδας μας παρά με τους διαιτητές. Αυτούς δεν μπορούμε να τους αλλάξουμε. Και κάτι ακόμα. Τα όποια λάθη έκαναν, θεωρώ πως δεν ήταν εκ του πονηρού. Αν ήθελαν να χάσουμε πάση θυσία, τότε σίγουρα θα το κατάφερναν. Τους δώσαμε κι εμείς την ευκαιρία......
Υ.Γ. Στείλε μου κανέναν κουβά χάπια. :opaokara:
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Επόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Α1 2009-2010

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης