19. Γιάννης Δεμερτζής

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Α1 και όλων των παρελλειπομένων...

19. Γιάννης Δεμερτζής

Δημοσίευσηαπό plato6 » Δευτ 14 Δεκ 2009, 18:43

Δεν βρήκα τίποτα για τον παίχτη μας για αυτό και άνοιξα αυτό..αν υπάρχει ρίξτε το μέσα και αυτό.


"Τα πάντα κρίνονται στα πλέι οφ"


Κόντρα στον Ηλυσιακό ήταν ο παίκτης του άλλαξε ουσιαστικά τη ροή του αγώνα, αφού με την είσοδό του στο τρίτο δεκάλεπτο ο "δικέφαλος" κατάφερε να ξεφύγει στο σκορ. Ο πλέι μέικερ του ΠΑΟΚ, Γιάννης Δεμερτζής, μίλησε στον sport103 FM και στην εκπομπή "Rotation" τόσο για τη χθεσινή επικράτηση κόντρα στους νεοφώτιστους όσο και για τον ίδιο, προβαίνοντας και σε κάλεσμα στον κόσμο του ΠΑΟΚ να βρεθεί κοντά στην ομάδα.

Σχετικά με τον τραυματισμό που είχε στο ξεκίνημα της χρονιάς είπε: "Αισθάνθηκα άτυχος στην αρχή του πρωταθλήματος γιατί είχα κάποιους τραυματισμούς που με άφησαν πίσω και έπρεπε να ξαναβρώ τη φόρμα για να ενσωματωθώ με την ομάδα. Ωστόσο, πλέον παρατάω καλά στα πόδια μου είμαι έτοιμος να βοηθήσω την ομάδα".

Για τη χθεσινή νίκη επί του Ηλυσιακού είπε: "Η νίκη χρειαζότανε οπωσδήποτε για βαθμολογικούς λόγους γιατί είχαμε μια σειρά από κακά αποτελέσματα και δύσκολο πρόγραμμα. Ήρθε αν και ήταν περίεργο το παιχνίδι όπου δεν ήμασταν καλοί σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού. Δεν είχαμε σωστό ρυθμό στην αρχή και ο Ηλυσιακός προσπάθησε να μας "κοιμίσει" και στο κατάφερε στο πρώτο ημίχρονο αλλά στο τρίτο δεκάλεπτο ήμασταν αυτοί που έπρεπε στην άμυνα επιβάλλαμε τον δικό μας ρυθμό και τελειώσαμε το παιχνίδι".

Για το ότι στο ξεκίνημα υπήρχαν μπροστά του οι Έιβερι και Μονρό και πλέον στη θέση του πρώτου ο Μιλισάβλιεβιτς σχολίασε: "Το έχω συνηθίσει αλλά δεν με φοβίζει. Κοιτάω να κάνω την δουλειά μου και να προσφέρω ότι μπορώ βοηθώντας την ομάδα μου όσο μπορώ".

Για το αν η φετινή χημεία του ΠΑΟΚ είναι καλύτερη από την περσινή των πολλών ονομάτων είπε: "Σίγουρα και είναι εμφανής η διαφορά των δύο ομάδων αν και οι δύο είχαν πολλούς καλούς παίκτες".

Όσον αφορά στους φετινούς στόχους του ΠΑΟΚ τόνισε: "Είναι πολύ νωρίς να μιλήσουμε για στόχους αφού έχουμε μείνει πίσω βαθμολογικά αλλά καλό είναι να κοιτάμε μόνο το επόμενο παιχνίδι αυτό με τα Τρίκαλα. Μία ομάδα με καλή έδρα και δυνατή ομάδα σε αυτήν και θα πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι για να κερδίσουμε. Ωστόσο, τα πάντα κρίνονται στα πλέι οφ. Είμαστε μια καινούρια ομάδα με τον Μιλισάβλιεβιτς που ήρθε τώρα να χρειαστεί τον χρόνο για να ενσωματωθεί αλλά είμαι σίγουρος ότι θα τα καταφέρουμε".

Τέλος για αυτό που του λείπει είπε: "Αυτό που μου λείπει είναι η παρουσία του κόσμου σε αυτά τα δύο χρόνια που είμαι στην ομάδα σε κάτι που δεν βοήθησε και η πορεία της ομάδας. Φέτος όμως γίνεται μια καλή προσπάθεια από όλους και πρώτα από όλα από την διοίκηση και τον θέλουμε κοντά μας φέτος αν και δεν έχουμε κάνει το καλύτερο ξεκίνημα. Είμαστε ωστόσο σε καλό δρόμο και το έχουμε δείξει μέσα από τις εμφανίσεις μας στη νέα προσπάθεια που κάνουμε και τον περιμένουμε κοντά μας".

http://www.basketblog.gr/pages/ViewCont ... 35&w=0&m=1
http://paokepanomi.blogspot.com/
Άβαταρ μέλους
plato6
 
Δημοσιεύσεις: 896
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 08:34

Re: Γιάννης Δεμερτζής

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Δευτ 14 Δεκ 2009, 18:47

Δεν τον πιστευα αλλα προσπαθει πολυ και βελτιωνεται....ο καλυτερος πλει μεικερ μας μεχρι τωρα...
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Γιάννης Δεμερτζής

Δημοσίευσηαπό kostasff » Δευτ 14 Δεκ 2009, 18:58

Γιάννης Δεμερτζής έγραψε:

"Τα πάντα κρίνονται στα πλέι οφ"

Αρκεί να είσαι 6ος και πάνω.........
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Γιάννης Δεμερτζής

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 14 Δεκ 2009, 20:02

+1

PS: πάρα πολύ καλός ο γιαννάκης, πάρα πολύ καλός!!!!
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Γιάννης Δεμερτζής

Δημοσίευσηαπό kostasff » Δευτ 14 Δεκ 2009, 20:15

Και συμπαθητικός. Αν και ήταν ο μοναδικός από την περσινή ομάδα (ο Γκρέγκορι ήρθε αργότερα νομίζω) ο Σούλης (πάλι νομίζω) όρισε τον Καλαιτζίδη αρχηγό. Δεν ξέρω με ποιο κριτήριο αλλά νομίζω πως ο Δεμερτζής έπρεπε να έχει αυτόν τον τίτλο (ή έστω ο Ταπούτος που φοράει το 7 :D )
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Γιάννης Δεμερτζής

Δημοσίευσηαπό free4 » Τρί 15 Δεκ 2009, 01:43

Από τη χρονιά που πέφταμε κατάλαβα ότι μπορεί άνετα να βοηθήσει σε κρίσιμες στιγμές..
Μπράβο του για το πάθος και την αυταπάρνηση ππου δείχνει!
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Γιάννης Δεμερτζής

Δημοσίευσηαπό novito » Κυρ 03 Ιαν 2010, 10:20

Την πικρία των παικτών του ΠΑΟΚ για την ήττα και την εξέλιξη του αγώνα στο Περιστέρι, εξέφρασε ο Γιάννης Δεμερτζής, μιλώντας μετά το τέλος του παιχνιδιού. Ο 27χρονος πλέι μέικερ του ΠΑΟΚ, δήλωσε: «Κάναμε μεγάλη προσπάθεια. Σε μεγάλο διάστημα ελέγχαμε τον ρυθμό του αγώνα, αλλά το τελικό αποτέλεσμα μας αφήνει μεγάλη πικρία. Το παιχνίδι ίσως να μην κρίθηκε στα τελευταία λεπτά, αλλά στο ξεκίνημα του τέταρτου δεκαλέπτου που δεν καταφέραμε να κρατήσουμε την διαφορά. Ευχαριστούμε τον κόσμο που ήταν εδώ και μας βοήθησε όπως πάντα και συγκεντρωνόμαστε πλέον στο παιχνίδι με την ΑΕΚ, το οποίο πρέπει να κερδίσουμε».

Ο παίκτης του Περιστερίου Βαγγέλης Μάντζαρης, τόνισε: «Ηταν πολύ σημαντική νίκη για μας.Παίξαμε με πολύ πάθος. Δεν μπορώ να πω ότι είμαστε ευχαριστημένοι, κρατάμε μόνο τη νίκη. Ήμασταν κακοί στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, αλλά σημασία έχει ότι καταφέραμε να κερδίσουμε και σε ένα παιχνίδι που δεν παίξαμε καλά...»

http://www3.paokbc.gr/news/news/1110
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: Γιάννης Δεμερτζής

Δημοσίευσηαπό novito » Δευτ 18 Ιαν 2010, 15:19

Ο Γιάννης Δεμερτζής μιλώντας μετά το τέλος του αγώνα του ΠΑΟΚ με τον Κολοσσό στη Ρόδο, τόνισε: "Όπως εξελίχθηκε το σημερινό παιχνίδι, οποιαδήποτε από τις δύο ομάδες θα μπορούσε να είχε κερδίσει. Εμείς σε ένα ακόμη εκτός έδρας ματς δεν μείναμε συγκεντρωμένοι ως το τέλος. Το μεγάλο μας πρόβλημα σήμερα ήταν οι βολές. Με 15/33 δεν μπορείς να κερδίσεις ούτε εντός ούτε εκτός έδρας. Ευχαριστούμε πάρα πολύ τον κόσμο που ήταν κοντά μας κι αυτή τη φορά αλλά δεν μπορέσαμε να τον κάνουμε χαρούμενο".

Ο Sasha Vasiljevic από την δική του πλευρά, τόνισε: "Θα ξεκινήσω ευχαριστώντας τους φιλάθλους μας οι οποίοι ήταν παθιασμένοι και μας βοήθησαν πάρα πολύ, ειδικά στην παράταση. Κατά τη γνώμη μου, στα πρώτα 25 λεπτά του σημερινού αγώνα ο Κολοσσός έπαιξε το καλύτερο μπάσκετ όσο είμαι εγώ στην ομάδα. Στο δεύτερο πεντάλεπτο της 3ης περιόδου είχαμε ένα νεκρό διάστημα και ο ΠΑΟΚ επανήλθε. Ευχαριστώ το Θεό που μας έδωσε μία δεύτερη ευκαιρία να πάρουμε το παιχνίδι όταν ο Παπαδόπουλος έχασε τις δύο βολές. Είχαμε χάσει τέσσερα ματς στα οποία δεν είχαμε τύχη αλλά σήμερα μας χαμογέλασε. Θέλω να πω ένα ευχαριστώ στους συμπαίκτες μου, στους προπονητές και σε όλο τον κόσμο. Συνεχίζουμε την σκληρή δουλειά και αυτή η νίκη μας δίνει κουράγιο".

http://www3.paokbc.gr/news/news/1131
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: Γιάννης Δεμερτζής

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 18 Ιαν 2010, 15:29

novito έγραψε: Ευχαριστώ το Θεό που μας έδωσε μία δεύτερη ευκαιρία να πάρουμε το παιχνίδι όταν ο Παπαδόπουλος έχασε τις δύο βολές. Είχαμε χάσει τέσσερα ματς στα οποία δεν είχαμε τύχη αλλά σήμερα μας χαμογέλασε.


εμάς αυτή η πουτάνα η τύχη πότε θα μας χαμογελάσει???
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 19. Γιάννης Δεμερτζής

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 27 Αύγ 2010, 21:16

Πήρε Δεμερτζή

Παίκτης του Ηρακλή θα είναι ο Γιάννης Δεμερτζής, ο οποίος τα βρήκε σε όλα με τους "κυανόλευκους" και θα συνεχίσει την καριέρα του στην ομάδα του Κώστα Πιλαφίδη. Ο Έλληνας τεχνικός πιστεύει πολύ στις δυνατότητες του Έλληνα πόιντ γκαρντ και αυτός είναι ο λόγος που από την πρώτη στιγμή ήταν θετικός όσον αφορά την απόκτησή του.

Ο Δεμερτζής αναμένεται να υπογράψει το νέο του συμβόλαιο με τους "κυανόλευκους" τη Δευτέρα ενώ στον Ηρακλή περιμένουν να δούνε πως θα εξελιχθεί η υπόθεση του Τερέλ Έβερετ, με τον οποίο έχει επέλθει συμφωνία στο οικονομικό αλλά υπάρχει ένα πρόβλημα όσον αφορά την ημερομηνία άφιξής του στη Θεσσαλονίκη.
http://www.basketblog.gr/pages/ViewCont ... 35&w=0&m=1

καλή τύχη ρε γιαννάκη!!!!

PS: καλό θα ήταν τα τόπικ του gregory-καυκή-δεμερτζή να μεταφερθούν στην προηγούμενη χρονιά. thank you admins :mrgreen: !!!!
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 19. Γιάννης Δεμερτζής

Δημοσίευσηαπό kostasff » Παρ 27 Αύγ 2010, 21:35

Πραγματικά, αυτό το παιδί μας κέρδισε με το πάθος του και την προσπάθειά του. Του αξίζει κάθε επιτυχία.
Υ.Γ. Παλοκ, σε βλέπω σε λίγο καιρό με "μπλε" γράμματα :mrgreen:
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: 19. Γιάννης Δεμερτζής

Δημοσίευσηαπό Lord » Σάβ 28 Αύγ 2010, 09:47

Καλη συνέχεια Γιάννη!! :pano:
ΠΑΟΚ ο ένας,στον κόσμο άλλος κανένας..
ΠΑΟΚ γιατί,γιατί μας βγάζεις την ψυχή...
Άβαταρ μέλους
Lord
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Δευτ 27 Οκτ 2008, 23:40
Τοποθεσία: Ξεσαλόνικα

Re: 19. Γιάννης Δεμερτζής

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Σάβ 28 Αύγ 2010, 11:22

Σαφέστατα over achiever στην απόδοση που έπιασε.
Έπαιζε πάντα όπως μπορούσε, δεν ήταν χέστης και ενίοτε εξέπληττε θετικά.
Καλή συνέχεια, μου ήσουν πάντα συμπαθής.
Υγ Σε προτιμούσα χίλιες φορές από τον Αποστολίδη...
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: 19. Γιάννης Δεμερτζής

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Σάβ 28 Αύγ 2010, 11:27

καλη συνεχεια γιαννακη... :nairepaok:
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13637
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: 19. Γιάννης Δεμερτζής

Δημοσίευσηαπό obanebane » Σάβ 28 Αύγ 2010, 11:30

Ισως να ειναι καλυτερα και για τον ιδιο η μετακομιση του στον ηρακλη σιγουρα θα βρει περισσοτερο χρονο, οπως και να εχει καλη τυχη στο παληκαρι που τιμησε αρκετα χρονια τη φανελα στο μετρο των δυνατοτητων του.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Επόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Α1 2009-2010

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης