[Κύπελλο] Π.Α.Ο.Κ. - Ολυμπιακός 70-82

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Α1 και όλων των παρελλειπομένων...

MVP

Το δημοψήφισμα λήγει στις Πέμ 03 Δεκ 2009, 22:18

Μονρό
14
54%
Καυκής
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Γκρέγκορι
1
4%
Χέλιγουελ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Καλές
1
4%
Τσιάρας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Έιβερι
9
35%
Καλαϊτζίδης
1
4%
Ντρόμπνιακ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Γκετσέφσκι
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 26

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός: 70-82 Κύπελλο Ελλάδας

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Πέμ 19 Νοέμ 2009, 10:03

δεν θα σταθω πολυ στο ματς η ομαδα εκανε καταθεση ψυχης επαιξε πολυ καλα αλλα επρεπε να χασει...ειναι μαγκια μας να ερχεται ενας γαυρος με τετοιο μπατζετ και να χρειαζεται τα κορακια για να σε παρει...εκει που θα σταθω ειναι ο κοσμος...ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΟΙ μονο αυτο εχω να πω ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΟΙ..παντως οσοι ημασταν στο παλατακι το καναμε καμινι..

υγ βασιλοπουλε μετα τα χθεσινα σου ξεπεσες τελειως στα ματια μου
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13637
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός: 70-82 Κύπελλο Ελλάδας

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Πέμ 19 Νοέμ 2009, 10:16

Sera4 έγραψε:υγ βασιλοπουλε μετα τα χθεσινα σου ξεπεσες τελειως στα ματια μου

Τα ίδια ή μάλλον χειρότερα είχε κάνει πρόπερσι όταν τους κερδίσαμε με Κούβελα. Τότε λίγος κόσμος είμασταν αφού παίζαμε μπάλα με το λαγό αλλά ήταν ερειστικότατος...
Είχα ξεκινήσει και το γνωστό σύνθημα στο τέλος....Βασιλόπουλε μ@λ@κ@ καραγκιόζη.... :opaokara: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός: 70-82 Κύπελλο Ελλάδας

Δημοσίευσηαπό Lakistuta » Πέμ 19 Νοέμ 2009, 10:20

Πολυ ελπιδοφορα η αποδοση της ομαδας...
Δε θα σταθω στη διαιτησια γιατι νομιζω οτι το μεγαλυτερο ρολο στην ηττα τον επαιξε η πτωση μας προς το τελος του αγωνα και επισης η μεγαλη κλαση του Παπαλουκα...
Οσο και να σιχαινομαστε τα ερυθρολευκα και τυφλος εβλεπε οτι μονος του με στηριγμα τον Μπουρουση τους κρατησαν στο ματς...την Κυριακη με Παπαδοπουλο βλεπω να κλεινουμε καλυτερα τον Μπουρουση οποτε περισσοτερες πιθανοτητες νικης..
PS. Ισως τσατισω μερικους με αυτο που θα γραψω αλλα ειναι απλα η αποψη μου παιδια...δεν μου αρεσει που πεφτουν αντικειμενα με το παραμικρο στο γηπεδο...συμφωνω οτι η διαιτησια τους στηριξε στα δυσκολα αλλα το εχουμε παραξηλωσει το θεμα....καθε σφυριγμα που ειναι εναντιον μας (ακομη και σε μερικα που ηταν δικαια) πεφτουν διαφορα στο γηπεδο...δεν ειναι σοβαρα πραματα αυτα και δε με νοιαζει το προστιμο αλλα η γενικη εικονα...
καποτε αυτο γινοταν για σοβαρες και μονο αδικιες...τωρα γινεται πολυ ευκολα..λιγο συγκρατεια ρε σεις,υπαρχει και αλλος τροπος αντιδρασης και πιεσης σε τετοιες στιγμες...
Τεσπα,συγχαρητηρια για τη στηριξη στην ομαδα,και στους παικτες που δειχνουν ικανοι για μεγαλα πραματα..
Κυριακη θα ειμαστε ολοι εκει...
Take Hold Of The Flame!!!
REVOLUTION!!!
Άβαταρ μέλους
Lakistuta
 
Δημοσιεύσεις: 2181
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 12:46
Τοποθεσία: ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός: 70-82 Κύπελλο Ελλάδας

Δημοσίευσηαπό kostasff » Πέμ 19 Νοέμ 2009, 11:01

Τώρα που θα μας έρθει το πρόστιμο από αυτές τις καγκουριές, να πάνε οι μάγκες που τις έκαναν και να ζητήσουν τον Λου και τον κάθε Λου από την διοίκηση...... Η μ@λακί@ ορισμένων δεν έχει όρια.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός: 70-82 Κύπελλο Ελλάδας

Δημοσίευσηαπό Kolokotronis_4 » Πέμ 19 Νοέμ 2009, 11:29

paok_4_ έγραψε:Καλά μόνο εγώ έχω την αίσθηση ότι σήμερα σφαχτήκαμε???? Ειδικά στην αρχή και στο τέλος του παιχνιδιού.....για να μην πω και λίγο στο ενδιάμεσο :D


Όχι μόνο εσύ. Αλλά κοιτάμε πρώτα τη πάρτη μας και τα λάθη μας, και μετά τα κοράκια, που με χειρουργική ακρίβεια χτύπησαν εκεί που έπρεπε.

Lakistuta έγραψε:Πολυ ελπιδοφορα η αποδοση της ομαδας...
....
PS. Ισως τσατισω μερικους με αυτο που θα γραψω αλλα ειναι απλα η αποψη μου παιδια...δεν μου αρεσει που πεφτουν αντικειμενα με το παραμικρο στο γηπεδο...συμφωνω οτι η διαιτησια τους στηριξε στα δυσκολα αλλα το εχουμε παραξηλωσει το θεμα....καθε σφυριγμα που ειναι εναντιον μας (ακομη και σε μερικα που ηταν δικαια) πεφτουν διαφορα στο γηπεδο...δεν ειναι σοβαρα πραματα αυτα και δε με νοιαζει το προστιμο αλλα η γενικη εικονα...
καποτε αυτο γινοταν για σοβαρες και μονο αδικιες...τωρα γινεται πολυ ευκολα..λιγο συγκρατεια ρε σεις,υπαρχει και αλλος τροπος αντιδρασης και πιεσης σε τετοιες στιγμες...


+4444
Άβαταρ μέλους
Kolokotronis_4
 
Δημοσιεύσεις: 4365
Εγγραφή: Δευτ 06 Οκτ 2008, 22:50
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, Ασπρόμαυρη πόλη

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός: 70-82 Κύπελλο Ελλάδας

Δημοσίευσηαπό DimisK » Πέμ 19 Νοέμ 2009, 12:18

Είμαι περήφανος για την ομάδα μου. Ο ΠΑΟΚ μπαίνει σιγά-σιγά στο μπασκετικό χάρτη της χώρας, από τον οποίο απουσιάζαμε σχεδόν μια δεκαετία (το λέω για όσους το ξεχνάνε). Πρόπερσι κοντέψαμε να πάμε Α2 και η ομάδα παραλίγο να διαλυθεί διοικητικά.
Αυτή η ομάδα που είδα χτες στο παρκέ είναι ΠΑΟΚ! Με τον κόσμο και πάλι δίπλα του, δικαούμαστε να ονειρευόμαστε πολύ καλύτερες μέρες. Ειλικρινά δεν με πείραξε τόσο η ήττα, όσο το ότι είδα τον ΠΑΟΚ να είναι ΟΜΑΔΑ. Κι όλα αυτά απέναντι σε μια δουλεμένη ομάδα, απο τις κορυφαίες στην Ευρώπη, είτε μας αρέσει, είτε όχι. Στο τέλος μας στοίχισε πιο πολύ η απειρία και η έλλειψη αυτοσυγκέντρωσης παρά τα σφυρίγματα των διαιτητών. Δεν θα σταθώ εκεί, φτάνει πια με αυτό. Ακόμα και ο Είβερι αγώνα με τον αγώνα ανεβαίνει. Με την προσθήκη του Λάζαρου, η ομάδα δικαιούται να ονειρεύεται 4άδα. Η ήττα ήρθε μόλις κουράστηκαν οι παίκτες μας. Με -12 πόντους πίσω καμία ομάδα δεν θα άντεχε μέσα στην Πυλαία, με τόσο κόσμο. Ο γαύρος όμως άντεξε γιατί είναι έμπειρη και πολύ καλή ομάδα.

Μην γκρινιάζετε και μην λυπάστε. Η ομάδα μας ξαναγεννήθηκε και σύντομα θα απολαύσουμε πολλές χαρές που είχαμε ξεχάσει ότι υπάρχουν! Στηρίξτε την ομάδα, τη διοίκηση και τον προπονητή.

Ο ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ΚΟΥΦΑΛΕΣ! Ο ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΑΣ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ.

ΚΑΝΤΕ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΣΑΣ, ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ!


:pano: :pano: :pano: :pano: :pano:
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός: 70-82 Κύπελλο Ελλάδας

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 19 Νοέμ 2009, 12:36

συμφωνώ 100% για το θέμα της διαιτησίας. ναι δεν ήταν καλή ναι έπαιξε γαύρο αλλά πάμε παρακάτω.
Για τον avery δεν θα συμφωνήσω οτι έπαιξε ιδιαίτερα καλά (τι λέω ο ιερόσυλος με 18 πόντους). δεν το λέω οτι πρέπει να αλλάξει. απλά λεω οτι η ομάδα θέλει καθοδηγητή και αυτό δεν το κάνει καλά ο avery. δείτε τι δουλειά έκαναν στο αντίστοιχο κομμάτι Teodosic και παπαλουκάς. anyway, συνεχίζουμε γερά. όπως είπε ο dimis: επιστρέψαμε για τα καλά!!
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός: 70-82 Κύπελλο Ελλάδας

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Πέμ 19 Νοέμ 2009, 12:48

ρε παλοκ μέχρι πότε όμως θα αδικούμαστε?
στο μπάσκετ είναι πιο εύκολα τα πράγματα..
για τις παραβάσεις...
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός: 70-82 Κύπελλο Ελλάδας

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 19 Νοέμ 2009, 13:03

θα αδικούμαστε μέχρι να πεθάνουμε εμείς και τα παιδιά μας. αυτές είναι οι συνθήκες, τις ξέραμε από το '26 που δημιουργηθήκαμε, είμαστε σίγουροι και για το μέλλον (άμεσο και μακροπρόθεσμο). άρα λοιπόν αυτήν την παράμετρο δεν την παλέυουμε. την αφήνουμε να περάσει. μέχρι να γιγαντωθούμε (αν το καταφέρουμε ποτέ ξανά στο μπάσκετ αυτό) και να παίρνουμε και εμείς σφυρίγματα σαν μεγάλη ομάδα όπως τότε σε έναν ημιτελικό στον τάφο του ινδού που είχαμε κερδίσει με τρίποντο και φάουλ του κόρφα (ισοφαρίσει και μετά κερδίσει στην παράταση αν θυμάμαι καλά). τώρα η συζήτηση (και τα αντικείμενα στον αγωνιστικό χώρο) είναι να χαμε να λέγαμε...

PS: μην την κουράσουμε τη συζήτηση. δε θέλω να μιλάω γι αυτό το ζήτημα. είναι κουραστικοί άνθρωποι οι διαιτητές, ανίκανοι, υπόδουλοι και σίγουρα κάτω του μετρίου στη ζωή τους. Γιατί να ασχοληθώ??? ο Σπυρίδωνος μπροστά μου στην Κυψέλη άνοιξε κουβέντα με οπαδό μας που τον στόλιζε οτι μόλις τελειώσει το παιχνίδι έλα εδώ να μου τα πεις αυτά face to face. Τι να λέμε τώρα...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός: 70-82 Κύπελλο Ελλάδας

Δημοσίευσηαπό DimisK » Πέμ 19 Νοέμ 2009, 17:01

Συμφωνώ απόλυτα....
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός: 70-82 Κύπελλο Ελλάδας

Δημοσίευσηαπό DimisK » Πέμ 19 Νοέμ 2009, 17:01

kostasff έγραψε:Τώρα που θα μας έρθει το πρόστιμο από αυτές τις καγκουριές, να πάνε οι μάγκες που τις έκαναν και να ζητήσουν τον Λου και τον κάθε Λου από την διοίκηση...... Η μ@λακί@ ορισμένων δεν έχει όρια.



Πες τα ρε Κωστάκη. Πες τα ν' αγιάσει...το χέρι σου....

:redcard:
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός: 70-82 Κύπελλο Ελλάδας

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 19 Νοέμ 2009, 17:13

και εγώ μαζί σας όχι 100% αλλά 1000000000%. ωστόσο ποιός μου λέει οτι αυτοί οι 20-25 άνθρωποι που γράφουμε εδώ μεσα για το μπάσκετ της ομάδας μας, που διαβάζουμε, που αγαπάμε το μπασκετ γενικότερα είναι αυτοί που ρίχνουν τα αντικείμενα??? μάλιστα λέω σχεδόν σίγουρα οτι δεν είναι αυτοί. άρα μόνοι μας τα λέμε μόνοι μας τ ακούμε...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός: 70-82 Κύπελλο Ελλάδας

Δημοσίευσηαπό PaokPtolemaidaG4 » Πέμ 19 Νοέμ 2009, 17:55

Ειμαστε 12 ποντους μπροστα οι γαυροι τα εχουν χαμενα κλεβει τη μπαλα ο μονρο και φευγει για καλαθι που θα πηγαινε τη διαφορα στους 13 και ισως να ξεφευγαμε εντελως... και εκει σφυριζει βηματα και γυρναω στο φιλαρακι που το βλεπαμε μαζι και του λεω "αρχισαμε"... και αρχιζει ενα ανελεητο κυνηγητο απο τους διατητες οι οποιοι στελνουν τα γαυρακια με 8 βολες να μας φτασουν και να δωσουν σε αυτους τους οντως παικταραδες που εχει ο γαυρος το σπρωξιμο που χρειαζονταν.

ΥΓ... καλα ρε σεις ειναι δυνατον ο κλαψομουνης ο γιαννακης να καθεται και να διαχειριζεται τετοιο υλικο? Ειλικρινα εαν ηταν ο Μαρκοπουλος εκει θα μας εριχνε 30 ποντους... χωρις να υποτιμαω τους παικτες μας... απλως πιστευω οτι καποιοι παικτες του γαυρου με σωστο προπονητη μπορουν αν διαλυσουν καθε αντιπαλο... αλλα επειδη ομως εμεις εχουμε προπονηταρα που του πηρε τα σωβρακα του κλαψομουνη την Κυριακη θα τους πατησουμε.
PaokPtolemaidaG4
 
Δημοσιεύσεις: 546
Εγγραφή: Τρί 29 Ιαν 2008, 16:23

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός: 70-82 Κύπελλο Ελλάδας

Δημοσίευσηαπό Iakovidis » Πέμ 19 Νοέμ 2009, 18:28

Παιδιά λύση να βρούμε πρέπει...Ένα μέτρο να μη γίνονται αυτά.Ο άλλος πέταξε το κιητό του και ο άλλος το σάντοιτς του ολόκληρο ούτε το είχε ανοίξει...Και δυο φορές πήγαν να μπούνε άτομα στο παρκε...Ίσως είναι καιρός εμείς οι ίδιοι να δώσουμε λύση σα αυτά...ο ίδιος ο κόσμος.Αλλά όταν σκάνε και 3 μπάφο δίπλα σου δε μπορείς να σκεφτείς...
Άβαταρ μέλους
Iakovidis
 
Δημοσιεύσεις: 407
Εγγραφή: Πέμ 20 Δεκ 2007, 01:30

Re: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός: 70-82 Κύπελλο Ελλάδας

Δημοσίευσηαπό paokpartizan1995 » Πέμ 19 Νοέμ 2009, 18:34

:pano: :nairepaok: :opaokara: :pano: :opaokara: :nairepaok:
paokpartizan1995
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ 09 Ιούλ 2009, 00:00

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Α1 2009-2010

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης