Μαρούσι - Π.Α.Ο.Κ. 78-74 (κανονικός αγώνας: 66-66)

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Α1 και όλων των παρελλειπομένων...

MVP

Το δημοψήφισμα λήγει στις Κυρ 22 Νοέμ 2009, 21:20

Monroe
1
4%
Καυκής
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Gregory
19
79%
Ταπούτος
1
4%
Καλλές
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Τσιάρας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Avery
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Καλαϊτζίδης
1
4%
Γιαννακίδης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Drobnjak
1
4%
Gecevski
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Helliwell
1
4%
 
Σύνολο ψήφων : 24

Re: Μαρούσι-ΠΑΟΚ: 78-74 (κανονικός αγώνας: 66-66)

Δημοσίευσηαπό gash04 » Δευτ 09 Νοέμ 2009, 15:07

Το παιχνίδι δεν το είδα αλλά παλέψαμε μια ομάδα με τις δικές μας δυνάμεις επιπέδου Ευρωλίγκα και απο λάθη μας δεν κερδίσαμε κιόλας χωρίς παρατάσεις και άλλες τέτοιες ιστορίες.
Ακόμα και στο μπάσκετ τελικά μας βγάζει την ψυχή ο ΠΑΟΚ μας.
Μάλλον είναι η μοίρα μας αυτή.

Το μόνο που θα σχολιάσω είναι οι 2 εφημερίδες που πήραμε στην επιστροφή.
Η μια ήταν τα ΣΠΟΡ του ΒΟΡΡΑ και η άλλη η ΕΞΕΔΡΑ.

Η πρώτη μίλησε για την επιστροφή της μπάλας ετσιθελικά στο Μαρούσι στο 44ο λεπτό δηλαδή 1 λεπτό πριν τελειώσει ο αγώνας.
Η επιστροφή έγινε με 3 απανωτά σφυρίγματα που έκριναν και την έκβαση του αγώνα.
Άλλο ένα που πρόσεξα είναι ότι έγιναν παράπονα για την διαιτησία απο την διοίκηση στον Συμεωνίδη αν δεν κάνω λάθος κάτι υπεύθυνος των διαιτητών στο μπάσκετ είναι αν κατάλαβα καλά και ο τελευταίος απάντησε ότι ναι έγιναν σοβαρά λάθη μετά απο τηλέφωνο που έκανε στην διοίκηση κατά την επιστροφή αυτή απο την Αθήνα.
Έδινε τεράστια έμφαση σε αυτό το σημείο καθώς και κάτι ειρωνικά ''ΕΛΛΑΣ-ΕΛΛΑΣ'' απο τους φιλάθλους του Αμαρουσίου και καμία αντίδραση απο μέρους των δικών μας.

Η άλλη εφημερίδα έγραψε ότι με την λιονταρίσια ψυχή πάνω κάτω η ομάδα του Αμαρουσίου κέρδισε τον αγώνα και κανένα σχόλιο για τίποτα απο τα παραπάνω σε ένα πολύ μικρό άρθρο.


Κάποιος που ήταν στο γήπεδο μπορεί να μας πει τι ισχύει τελικά?
Η εφημερίδα της Θεσσαλονίκης μιλάει για σφαγή το ίδιο και η διοίκηση της ομάδας ενώ η εφημερίδα εξ Αθηνών μιλάει για ένα Μαρούσι απο άλλο πλανήτη που δίκαια κέρδισε τον αγώνα.
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Μαρούσι-ΠΑΟΚ: 78-74 (κανονικός αγώνας: 66-66)

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 09 Νοέμ 2009, 15:40

gash δυστυχώς δεν έχω κουράγιο να γράψω άλλο για τον αγώνα...
για τις εφημερίδες που αναφέρεις δανείζομαι το σχόλιο ενός συνφορουμιστή ser:

"Να έρθουμε όμως και λίγο στις εφημερίδες τις γειτονιάς μας...
Πάλι σήμερα 9/11/09 η εφημερίδα metrosport έχει φωτογραφία Γκαρσία και Βιερίνια να διαβάζουν metrosport.
Η εφημερίδα Σπορ του Βορρά (9/11/09) όμως έχει και αυτή φωτογραφία του Γκαρσία και του Βιερίνια να διαβάζουν Σπορ του Βορρά!!!
Και οι δυο εφημερίδες φιλοξενούν συνεντεύξεις!!
Και εγώ ρωτάω άπαντες...ΜΗΠΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΤΡΩΜΕ ΟΛΟΙ ΠΟΛΥ ΠΑΠΑ....???????? είπαμε marketing να διαβάζουν την εφημερίδα αλλά ξευτιλίστηκαν!!-όχι και την ίδια μέρα!!!"

τώρα αντε εσύ διάβασε ελληνική εφημερίδα για να μαθεις τα γεγονότα με αληθινή και κριτική ματιά...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μαρούσι-ΠΑΟΚ: 78-74 (κανονικός αγώνας: 66-66)

Δημοσίευσηαπό gash04 » Δευτ 09 Νοέμ 2009, 16:25

Πολύ σωστή παρατήρηση Palok. ;)
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Μαρούσι-ΠΑΟΚ: 78-74 (κανονικός αγώνας: 66-66)

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 09 Νοέμ 2009, 16:47

ρε αλήτες ποιός ψήφισε τον helliwell??? θέλετε να τον κάνετε MVP μήπως έρθει η Real Madrid να τον πάρει στη μέση της χρονιάς (όπως μας πήρε τον seculic) για να καλύψει τα κενά της κάτω από τα καλάθια (δίνοντας μας τον Λάζο και 1Μ ευρώ για αντάλλαγμα)???


:opaokara:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μαρούσι-ΠΑΟΚ: 78-74 (κανονικός αγώνας: 66-66)

Δημοσίευσηαπό interad » Δευτ 09 Νοέμ 2009, 18:36

έλα ρε palok...

εμείς διαβάζουμε ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ 14 (τουλάχιστον) α(θ)λητικές εφημερίδες...

στις 2 κόλλησες;;;;

:ugeek: :ugeek:
Εικόνα
πουτ$α και ξύλο και σούβλα, ΛΑΙΜΑΙ!!!
Άβαταρ μέλους
interad
 
Δημοσιεύσεις: 1254
Εγγραφή: Τετ 13 Φεβ 2008, 17:13
Τοποθεσία: Πιτσούνι City

Re: Μαρούσι-ΠΑΟΚ: 78-74 (κανονικός αγώνας: 66-66)

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Δευτ 09 Νοέμ 2009, 18:39

επειδή ο Ταπούτος δεν έχει ψήφο αυτή τη φορά δεν μπορώ να κρυφτω
στον Kenny την έδωσα, την αδυναμία μου...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μαρούσι-ΠΑΟΚ: 78-74 (κανονικός αγώνας: 66-66)

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 09 Νοέμ 2009, 18:49

interad έγραψε:έλα ρε palok...

εμείς διαβάζουμε ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ 14 (τουλάχιστον) α(θ)λητικές εφημερίδες...

στις 2 κόλλησες;;;;

:ugeek: :ugeek:



όπως είδες δεν κόλλησα εγώ αλλά ο συνφορουμίστας ser. νομίζω πάντως οτι η άποψή του με εκφράζει απόλυτα. είχα φίλους μου που σπουδάσανε στο Imperial, MIT, Harvard, LSE κλπ. κανένας μα κανένας δεν έγινε αθλητικός δημοσιογράφος. Και οι φίλοι μου που παίζανε καλή μπάλα ή μπασκλετ πάλι δεν έγινε κανένας τους. Ποιοί είναι όλοι αυτοί που έγιναν τελικά δημοσιογράφοι (αυτήν την απορία την έχω και με τους διαιτητές, αν και γνωρίζω προσωπικά διαιτητή ο οποίος στο σχολείο είχε τόση σχέση με το ποδόσφαιρο όσο ο σάντος με την επίθεση!!!!)?? Ελικρινά έχω τη χειρότερη άποψη για τους περισσότερους. μπορεί να είμαι και λάθος. το τρομερό είναι οτι λένε εμάς μας πληρώνουν για να κρίνουμε το ποδόσφαιρο και το μπασκετ που παίζεται. Τώρα πού σπουδάσανε ποδόσφαιρο και μπάσκετ κανείς δεν έμαθε ποτέ... έχω σταματήσει να διάβαζω εφημερίδα από την εποχή που μπήκε στη ζωή μου το internet. μόνο τα πρωτοσέλιδα κοιτάω κάθε μέρα. σκέτη απογοήτευση. στο σχόλιο μου φυσικά για λόγους οικονομίας χώρου δεν έβαλα τα σημερινά πρωτοσέλιδα Φωτός και λοιπά για την οργή του Ολυμπιακού για την αλλοίωση της βαθμολογίας!!!! χαχα. πραγματικά να γελάσεις ή να κλάψεις?? όσο για τις θεσσαλονικιώτικες εφημερίδες δεν έχω λόγια ειλικρινά...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μαρούσι-ΠΑΟΚ: 78-74 (κανονικός αγώνας: 66-66)

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Δευτ 09 Νοέμ 2009, 18:54

τελικά ο Κέννυ δεν θύμιζε Jordan σε κάποιες φάσεις που απλά πετάει πάνω από όλους και αφήνει τη μπάλα με lay up από τα...3 μέτρα ; απίστευτος είναι στο λόου ποστ, μήπως να παίζει 4αρι;
γιατί όχι Μαγκί και μαλακίες, καλύτερος κοντά ήταν μόνο ο Truth..
ούτε καν ο Κλιφ!
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μαρούσι-ΠΑΟΚ: 78-74 (κανονικός αγώνας: 66-66)

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 09 Νοέμ 2009, 19:06

Δεν χρειάζεται παράθεση όταν απαντούμε στο ακριβώς προηγούμενο ποστ!
Thx, Admin Team


Γιάννη ο kenny όπως έχω Postαρει και παλαιότερα κάνει συγκεκριμένα πράγματα στο γήπεδο (αν τα έκανε όλα όπως ο siska ή ο pete michael) δεν θα έπαιζε σε εμάς. είναι ένα απίστευτο επιθετικό όπλο κοντά στο καλάθι. αυτό που με χαλάει είναι που ώρες ώρες δείχνει να αγχώνεται που βάζει τόσα πολλά καλάθια και χάνεται μέσα στο παιχνίδι (πολλά νεκρά διαστήματα). kenny αγόρι μου η συνεισφορά σου είναι συγκεκριμένη στον ΠΑΟΚ. 10 με 15 δίποντα σε κάθε ματς με ποστάρισμα ή σε αιφνιδιασμό. απλά πράγματα...
για το άλμα του και το πως αφήνει τη μπάλα ναι θυμίζει jordan δεν είναι υπερβολή (θα πέσει κεραυνός να με κάψει... :mrgreen: ). μιλάμε για το μεγαλύτερο επιτόπιο άλμα στην ευρώπη πάνω από 1 μέτρο (κάπου το χα ακούσει αυτό δε θυμάμαι από ποιόν).
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μαρούσι-ΠΑΟΚ: 78-74 (κανονικός αγώνας: 66-66)

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Δευτ 09 Νοέμ 2009, 19:23

Σόρρυ αλλά 1 μέτρο πηδούσα κι εγώ στα μίνι...δεν είναι πολύ!
ο Κένυ περνάει το ενάμιση κατά την πρόχειρη επιστημονική μου εκτίμηση..χε χε ! :D :D
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μαρούσι-ΠΑΟΚ: 78-74 (κανονικός αγώνας: 66-66)

Δημοσίευσηαπό kostasff » Δευτ 09 Νοέμ 2009, 20:23

Είχες 1 μέτρο επιτόπιο!!!
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Μαρούσι-ΠΑΟΚ: 78-74 (κανονικός αγώνας: 66-66)

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 09 Νοέμ 2009, 21:08

ναι αλλά ο Kenny πατάει στην τσούτσού του επάνω για να πηδήξει που είναι ήδη 1 μέτρο... χαχα
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μαρούσι-ΠΑΟΚ: 78-74 (κανονικός αγώνας: 66-66)

Δημοσίευσηαπό kostasff » Δευτ 09 Νοέμ 2009, 21:10

Μια παροιμία λέει:
Μακριά από τον κ....λο μας κι ας είναι και δύο μέτρα :opaokara:
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Μαρούσι-ΠΑΟΚ: 78-74 (κανονικός αγώνας: 66-66)

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Δευτ 09 Νοέμ 2009, 21:50

όχι βέβαια..1 μετρο=ούτε επιτόπιο (ούτε και disco-tsoutsouni)
me φόρα όμως ΟΚ...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μαρούσι-ΠΑΟΚ: 78-74 (κανονικός αγώνας: 66-66)

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τρί 10 Νοέμ 2009, 13:32

ΚΑΕ ΠΑΟΚ: Το μπαλάκι στην ΟΔΚΕ

11:55 - Τρίτη, 10 Νοεμβρίου 2009 - 40 Αναγνώσεις

Είναι δύσκολο να το ξεπεράσουν. Θεωρήθηκε τεράστια ευκαιρία για μια μεγάλη νίκη, μια νίκη που θα μπορούσε να αλλάξει άρδην τα αγωνιστικά δεδομένα για τον ΠΑΟΚ και για αυτό η αγανάκτηση ήταν μεγάλη, όταν οι διαιτητές δεν άφησαν στην παράταση την ομάδα να διεκδικήσει το παιχνίδι. Στο έξτρα πεντάλεπτο… Γιατί στην κανονική περίοδο μια βολή και ένα αμυντικό ριμπάουντ παραπάνω μπορούσαν να δώσουν τη νίκη στον «Δικέφαλο». Τα παράπονα μετουσιώθηκαν σε έγγραφη διαμαρτυρία προς την ΟΔΚΕ. Χθες το μεσημέρι απεστάλη το σχετικό έγγραφο στο οποίο η ΚΑΕ εστιάζει την διμαρτυρία της στην παράταση και συγκεκριμένα σε πέντε φάσεις που έγιναν στα τελευταία 65 δευτερόλεπτα του αγώνα. Ποιά είναι αυτά;

1. Με το σκορ 70-73 δεν σφυρίζεται καθαρό φάουλ του Πελεκάνου σε λέι απ του Γκρέγκορι.
2. Στην συνέχεια της φάσης ο Μαυροειδής πετά την μπάλα άουτ, ο Παπαπέτρου δίνει κατοχής τον ΠΑΟΚ και ο Αναστόπουλος από 15 μέτρα μακριά και υπό την πίεση των ανθρώπων του πάγκου του Αμαρουσίου που πετάχθηκαν όρθια, επεμβαίνει και αλλάζει την κατοχή.
3. Ο Κις εκτελεί βολές, ευστοχεί στην πρώτη (μειώνει 71-73), αστοχεί στην δεύτερη και ο Μαυροειδής κάνει επιθετικό φάουλ στην διεκδίκηση του ριμπάουντ.
4. Στην ίδια φάση η μπάλα φεύγει εκτός παρκέ από το χέρι του Μαρουσιώτη σέντερ και οι διαιτητές δίνουν κατοχή στην αθηναϊκή ομάδα.
5. Στην επαναφορά ο Γκόρντον κάνει βήματα και ο μη καταλογισμός τους οδηγεί σε φάουλ του Έιβερι πάνω στον Καϊμακόγλου που με βολές ισοφαρίζει 73-73.
Πέντε φάσεις εις βάρος του ΠΑΟΚ μέσα σε 35-40 δευτερόλεπτα… Δεν χρειαζόταν κάτι περισσότερο για να γυρίσει η πλάστιγγα του αγώνα υπέρ του Αμαρουσίου που πλέον αποκτούσε και ψυχολογικό πλεονέκτημα.
Στην έγγραφη διαμαρτυρία η ΚΑΕ σημειώνει ότι οι παραπάνω φάσεις και αποφάσεις των διαιτητών συνιστούν αλλοίωση αποτελέσματος και η επιστολή καταλήγει ότι ο ΠΑΟΚ απαιτεί ίση μεταχείριση και σεβασμό στην προσπάθεια εξυγίανσης που γίνεται και για την οποία στέκονται μαζικά δίπλα στην ομάδα οι φίλαθλοι του ΠΑΟΚ. Τέλος η ΚΑΕ ζητά από την ΟΔΚΕ να κάνει τις απαραίτητες κινήσεις για να προφυλαχθεί η ισονομία και η αξιοπιστία του πρωταθλήματος.
Παράλληλα στάλθηκε και το βίντεο στην ΟΔΚΕ, προκειμένου τα μέλη της να λάβουν ιδίαν γνώση των καταγγελθέντων. Βέβαια για τον ΠΑΟΚ δεν αλλάζει τίποτε. Το παιχνίδι είναι παρελθόν και η ομάδα έβαλε στο σακκούλι της μόνο έναν βαθμό. Αν υπάρχει όμως η βούληση μπορεί να αλλάξει κάτι για τον κ. Αναστόπουλο, ο οποίος φαίνεται να αποτελεί golden boy (αναφορικά με την επιλογή και προώθηση του από τους διαιτητές και όχι για κάτι άλλο) της Ελληνικής διαιτησίας. Και αυτό που μπορεί να αλλάξει είναι μια δύο αγωνιστικές και εκτός Ευρωλίγκα…
http://www.metropolisradio.gr/10395
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Α1 2009-2010

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης