11. Δημήτρης Καλαϊτζίδης

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Α1 και όλων των παρελλειπομένων...

Re: Δημήτρης Καλαϊτζίδης

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Τετ 23 Δεκ 2009, 17:42

ενταξει ρε συ νοβι ετσι και αλλιως δεν ειναι στην τριπλετα :lol: :lol: :lol: :lol: :opaokara: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13634
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Δημήτρης Καλαϊτζίδης

Δημοσίευσηαπό Lord » Τετ 23 Δεκ 2009, 19:58

Τον ματιάσαμε.. :mrgreen:
ΠΑΟΚ ο ένας,στον κόσμο άλλος κανένας..
ΠΑΟΚ γιατί,γιατί μας βγάζεις την ψυχή...
Άβαταρ μέλους
Lord
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Δευτ 27 Οκτ 2008, 23:40
Τοποθεσία: Ξεσαλόνικα

Re: Δημήτρης Καλαϊτζίδης

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Πέμ 24 Δεκ 2009, 01:09

Ποιός θα πάρει επιθετικά την ομάδα στις πλάτες του τώρα..? Πλάκα κάνω, να είναι γερό το παλικάρι και να επιστρέψει σύντομα!
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: Δημήτρης Καλαϊτζίδης

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 24 Δεκ 2009, 01:17

τον ματιάσαμε όντως... καλή ανάρρωση και το 2010 να τον βρει με υγεία!!!!
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Δημήτρης Καλαϊτζίδης

Δημοσίευσηαπό kostasff » Πέμ 24 Δεκ 2009, 08:42

Τον γκαντεμιασατε καλα-καλα μαυρογατες και τώρα του εύχεστε υγεία. Καλοί είστε και του λόγου σας.
Να είσαι γερός και σύντομα κοντά μας
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Δημήτρης Καλαϊτζίδης

Δημοσίευσηαπό johannes-4 » Τρί 29 Δεκ 2009, 02:19

ελπίζω να μην φανεί η απουσία του αύριο :shock: :shock: :shock:
johannes-4
 
Δημοσιεύσεις: 136
Εγγραφή: Σάβ 19 Σεπ 2009, 14:04

Re: 11. Δημήτρης Καλαϊτζίδης

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 31 Μάιος 2010, 17:15

Καλαϊτζίδης: "Θέλω να μείνω στον ΠΑΟΚ"

Το συμβόλαιο του αρχηγού του ΠΑΟΚ ολοκληρώνεται τις προσεχείς ημέρες, όμως, ο ίδιος περιμένει την οριστικοποίηση του νέου διοικητικού σχήματος για να συζητήσει εν όψει της νέας χρονιάς.

Ο 25χρονος γκαρντ σε δηλώσεις που έκανε στα "ΣΠΟΡ του Βορρά" χαρακτηρίζει πετυχημένη τη σεζόν που πέρασε και δείχνει να περιμένει περικοπή στις απολαβές όλων των παικτών. Αποσπάσματα από τα όσα δήλωσε:

Για το αν επιθυμεί να παραμείνει στον ΠΑΟΚ: "Είχα μονοετές συμβόλαιο που ολοκληρώνεται. Θα ήθελα να μείνω στον ΠΑΟΚ και στην Θεσσαλονίκη. Είχαμε μία επιτυχημένη σεζόν ως ομάδα και είχα άψογη συνεργασία με τον Σούλη Μαρκόπουλο. Εφόσον ο προπονητής με θέλει στην ομάδα, άλλο τόσο θα ήθελα και εγώ να συνεχίσω".

Για το αν περιμένει χρήματα από το φετινό συμβόλαιο: "Είναι ένα ποσό, αλλά δεν ανησυχώ καθόλου διότι έχω εγγυήσεις στα χέρια μου. Θα ήθελα, όμως, όλα τα παιδιά να μείνουν ευχαριστημένα στον οικονομικό τομέα από τη χρονιά που κλείνει".

Για το αν περιμένει μείωση στα κασέ των συμβολαίων: "Περιμένουμε να πέσουν τα κασέ των παικτών, όπως θα ρίξουν και οι ομάδες τα μπάτζετ τους. Είναι λογικό κι αναμενόμενο. Όλοι οι παίκτες θα αναγκαστούν σε υποχωρήσεις, αρκεί οι ομάδες να εγγυηθούν ότι θα δίνουν τα λιγότερα χρήματα που θα συμφωνήσουν στην ώρα τους. Ο Έλληνας παίκτης δεν έχει πρόβλημα σε χαμηλότερες αμοιβές, αρκεί να είναι σίγουρος ότι θα πληρωθεί".

Για το αν ο ΠΑΟΚ θα μπορέσει να παραμείνει ανταγωνιστικός: "Αν υπάρξει αξιοπιστία στο οικονομικό, θα υπάρξει και στο αγωνιστικό. Ακόμη και να πέσει το μπάτζετ στα 800.000 ευρώ, δεν θα πέσει η ανταγωνιστικότητα και η δυναμική του ΠΑΟΚ".

Για το αν θα βοηθήσει την ομάδα η Ευρώπη: "Πιστεύω η Ευρώπη θα βοηθήσει τον ΠΑΟΚ. Το Eurocup μπορεί να μην είναι Ευρωλίγκα, αλλά η ομάδα θα βγει σίγουρα κερδισμένη από την ευρωπαϊκή της συμμετοχή".

Για τον Λάζαρο Παπαδόπουλο: "Χωρίς να είμαι στο μυαλό του, πιστεύω πως θα ψάξει ομάδα της Ευρωλίγκας που να τον ικανοποιεί. Από την άλλη, όμως, υπάρχει και η οικογένειά του, με τα κορίτσια του να μεγαλώνουν όπως ήθελαν εδώ στη Θεσσαλονίκη και ίσως αυτό βοηθήσει στο ενδεχόμενο παραμονής του Λάζαρου στον ΠΑΟΚ".

Στο σημείο αυτό να αναφέρουμε πως ο Καλαϊτζίδης συνεχίζει τις προπονήσεις μαζί με τους Γιαννακίδη, Καλλέ, Δεμερτζή, καιν Αράπη υπό τις οδηγίες του Σούλη Μαρκόπουλου. Όπως αναφέρει και ο ίδιος διακοπές δεν προβλέπονται στον επόμενο μήνα, αλλά τον Ιούλιο και εφόσον ξεκαθαρίσει το θέμα του συμβολαίου του.
http://olapaok.gr/basket/a1/kalaitzidhs ... 70675.html
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 11. Δημήτρης Καλαϊτζίδης

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Δευτ 31 Μάιος 2010, 18:59

:lol: :lol: :o :evil: :twisted: Πανάθεμα σε, πως τις πετάς έτσι απότομα τέτοιες δηλώσεις-ειδήσεις? Ρε φαντάζεστε τώρα με τη μείωση του μπάτζετ να μας κάνουν κανένα τρελλό εκεί ο Σούλης με τον Μάτζικ και να βλέπουμε την ασιάτικη κοτσίδα του και του χρόνου? It will laugh and the multicolor goat (Θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι ντε!) Ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω!

Με άγχωσες τώρα..Ας βγεί η διοίκηση να ξεκαθαρίσει ότι Καλαϊτζίδης-Καυκής-Ντρόμπνιακ θα μας κουνήσουν μαντήλι για να είμαστε σίγουροι και να ηρεμήσουμε από τώρα..Προτιμώ να βγούν να πούν αυτό παρά το που πήγε το κάθε ευρώ (λέμε τώρα!).
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: 11. Δημήτρης Καλαϊτζίδης

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 31 Μάιος 2010, 20:09

χαχαχα. και εγώ λέω να το ρίξουμε στην πλάκα. δεν έχουμε άλλη επιλογή... για παράδειγμα να βάζουμε κουιζ αν υπάρχουν άλλοι ξανθοί μπασκετμπολίστες με τέτοια κοτσίδα (μου ρχεται σίγουρα ο herman της caja και ο center των suns), αν αρκεί να είσαι καλό παιδί για να παίζεις στον ΠΑΟΚ και τέτοια...

PS: πάντα ήθελα να το ρωτήσω αυτό και το ξέxναγα: o bane Και ο κόρφας καρφώνανε?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 11. Δημήτρης Καλαϊτζίδης

Δημοσίευσηαπό sunnyblack » Δευτ 31 Μάιος 2010, 20:18

Ξανθός με κοτσίδα? Γκετσέφσκι??? :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
sunnyblack
 
Δημοσιεύσεις: 433
Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 17:38
Τοποθεσία: Η χώρα του ποτέ

Re: 11. Δημήτρης Καλαϊτζίδης

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 31 Μάιος 2010, 20:28

ναι ναι κι αυτός φυσικά. ένα φοβερό ερώτημα είναι αν έχουν συνυπάρξει ποτέ μαζί 2 ξανθοί κοτσίδες σε ομάδα μπάσκετ. εξαιρώ την ομάδα του σχολείου μου που όλοι οι ξανθομπούμπουρες τότες το παίζανε curt cobain... :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 11. Δημήτρης Καλαϊτζίδης

Δημοσίευσηαπό sunnyblack » Δευτ 31 Μάιος 2010, 20:33

Ναι και παίζανε με βέρμαχτ και καρώ πουκάμισο στα διαλείμματα και μεις παθαίναμε διαστρέμματα πέφτοντας πάνω στα πόδια τους... :pano:
Άβαταρ μέλους
sunnyblack
 
Δημοσιεύσεις: 433
Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 17:38
Τοποθεσία: Η χώρα του ποτέ

Re: 11. Δημήτρης Καλαϊτζίδης

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Τρί 01 Ιουν 2010, 01:14

palok έγραψε:χαχαχα. και εγώ λέω να το ρίξουμε στην πλάκα. δεν έχουμε άλλη επιλογή... για παράδειγμα να βάζουμε κουιζ αν υπάρχουν άλλοι ξανθοί μπασκετμπολίστες με τέτοια κοτσίδα (μου ρχεται σίγουρα ο herman της caja και ο center των suns), αν αρκεί να είσαι καλό παιδί για να παίζεις στον ΠΑΟΚ και τέτοια...

PS: πάντα ήθελα να το ρωτήσω αυτό και το ξέxναγα: o bane Και ο κόρφας καρφώνανε?


Παρόμοια κοτσίδα είχε και ο άλλος μεγάλος άσσος που έφερε ο Πεδουλάκης τότε, ο Τόνυ Άκινς! Τώρα όσον αφορά Μπάνε-Κόρφα, ο Τεν-Τεν δε νομίζω να κάρφωνε γιατί ακόμα και στα λέυ-απ του αν πρόσεχες ήθελε πολλά σκαλάκια ακόμα για να τη φτάσει τη στεφάνη.

Ο δε Μπάνε από την άλλη απλά νομίζω πως βαριότανε, αν και ήταν και λίγο λαπάς. Αλλά φευ! 1.94 ήταν δε μπορεί, λογικά θα κάρφωνε! Εδώ κάρφωνε άνετα ο Γκάλης, αλλά στο ζέσταμα πριν τους αγώνες και μια φορά αρχές '80 νομίζω στο γήπεδο του Σπόρτιγκ ή του Μίλωνα αν δε κάνω λάθος. Εδώ χρειάζεται η πολύτιμη συμβολή των "Ρετρό Διόσκουρων" του φόρουμ Πρακτορίνο και Γκόρντονα! :lol:
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Re: 11. Δημήτρης Καλαϊτζίδης

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 01 Ιουν 2010, 02:10

Ο μπανε καρφωνε εξω απο τα 6.25 και ξερετε αυτο το καρφωμα μετραγε +τρεις στο σκορ και ασε τους αλλους να καρφωνουν πατωντας απο τις βολες με τριπλη πιρουετα και διπλο αξελ που θα ελεγε και ο κωσταλας :lol:
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: 11. Δημήτρης Καλαϊτζίδης

Δημοσίευσηαπό Makis4444 » Πέμ 03 Ιουν 2010, 13:22

palok έγραψε:Καλαϊτζίδης: "Θέλω να μείνω στον ΠΑΟΚ"



Τις απειλες σου αλλου.........
Τα πρόβατα τότε άρχισαν να βελάζουν δυνατά:"Τέσσερα πόδια καλό,δύο πόδια κακό!"...
Άβαταρ μέλους
Makis4444
 
Δημοσιεύσεις: 1926
Εγγραφή: Τετ 03 Φεβ 2010, 13:02

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Α1 2009-2010

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης