Π.Α.Ο.Κ - Herenveen 20.08.2009

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του Ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ αλλά και γενική συζήτηση περί της Ευρωπαϊκής πορείας του ΠΑΟΚ στο παρελθόν.

Re: Π.Α.Ο.Κ - Χερενφέιν 20.08.2009

Δημοσίευσηαπό Pepermint » Παρ 21 Αύγ 2009, 13:36

καλό Σουκουδάκιον σε όλους και σε εσένα bro

ps-...ρε συ Λοδρέζε...έχει κάτι καλά γυράδικα εκεί στο Camden town λέμε

με αγάπη ε ?
...
Άβαταρ μέλους
Pepermint
 
Δημοσιεύσεις: 763
Εγγραφή: Παρ 07 Αύγ 2009, 08:26
Τοποθεσία: Πέρα από την Σοφίτα

Re: Π.Α.Ο.Κ - Χερενφέιν 20.08.2009

Δημοσίευσηαπό steeve88 » Παρ 21 Αύγ 2009, 13:40

Είχα την ίδια εντύπωση με τον φίλο πιο πάνω, ότι η ομάδα μας φέτος είναι χειρότερη από πέρσι...σκεφτείτε όμως ότι έχουμε πολύ καλύτερη άμυνα....και στη μεσαία γραμμή είμαστε καλύτεροι από πέρσι...
Το πρόβλημα παραμένει στην επίθεση...Πέρσι ο Bakayoko μας ξελάσπωσε αρκετές φορές...φέτος δεν ξέρω ποιος θα αναλάβει αυτόν τον ρόλο...ίσως τα νέα ταλέντα που πήραμε....μακάρι...

Συμπερασματικά λοιπόν νομίζω ότι είμαστε κατά μέσο όρο καλύτεροι από πέρσι, απλά πέρσι είχαμε μεγαλύτερο διάστημα προετοιμασίας...
Μέχρι στιγμής έχουμε παίξει αγώνα με δύο ομάδες που έχουν ήδη παιχνίδια στα πόδια τους..Ειδικά η Βλερένγκα...

Καλό λοιπόν είναι να σκεφτόμαστε κάθε πτυχή πριν μιλήσουμε, κατακρίνουμε και κατηγορήσουμε τον οποιονδήποτε...

Πολλές φορές οι συγκυρίες είναι τέτοιες που δεν βοηθούν...
Άβαταρ μέλους
steeve88
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Σάβ 26 Ιαν 2008, 03:06

Re: Π.Α.Ο.Κ - Χερενφέιν 20.08.2009

Δημοσίευσηαπό SATANAS » Παρ 21 Αύγ 2009, 13:43

Όταν τελειωσε το ματς παρόλο που ειχα ραντεβού με ένα φανατικό χριστιανόπουλο και έναν πρώην χαλκεντερο αμυντικο του γαύρου για πιώμα, κάθησα μόνος σε ενα βρωμικο καθισμα της 4 έκανα τσιγάρο και έβλεπα τον κοσμο να αδειαζει την Τούμπα. Εκεινη η στιγμή κατάλαβα πόσο μου έλειπε ο αποδιοπομπαίος Μπαλαφας. Ακόμα και ο Ιβιτς που θα γούσταρα να του τα χώσω ισοφάρισε. Γαμώτο


Αρνητικά δεν θέλω να σχολιάσω καθόλου την ομάδα και τους παίκτες επειδη υπάρχει ρεβανς και ακόμα ελπίζω.
Απλα μπραβο σε βιερινια,γκαρσια,βιτολο(αλλά όχι τετοιες βουτιες για πεναλτι), τσιριλο.

Περιμένω σαν οξυγόνο μια προκριση στην ολλανδια, γιατι η ψυχολογία λαου-ομάδας ειναι πεσμένη (αρε σεργιε και εσύ με τις μαλακίες σου..)

ΥΓ. Πρώτη φορά στη ζωή ντράπηκα για το λαό μας. Όταν τραγουδούσαμε τον υμνο μας δύο μαλακες υψωνανε το χέρι φασιστικά κάτω στα κάγκελα με τη σκοπιανική σημαία. εμετος..
SATANAS
 
Δημοσιεύσεις: 644
Εγγραφή: Σάβ 20 Σεπ 2008, 10:30

Re: Π.Α.Ο.Κ - Χερενφέιν 20.08.2009

Δημοσίευσηαπό ronaldo » Παρ 21 Αύγ 2009, 13:52

pepermint χερενφειν ομαδα δεν υπαρχει συμφωνα με τα οσα ειδαμε χτες.
να υποτιμουσαμε καμια τοτεναμ η καμια εβερτον ξερω και εγω θα ημασταν οντως υπερφιαλοι.
τωρα αυτη την ομαδα την ειδαμε με τα ματια μας και εμενα μου φανηκε πολυ χαμηλης δυναμικοτητας.

τωρα αν εμεις σαν ΠΑΟΚ αποδειχτουμε χειροτεροι ακομα και απο την χερενφειν ειναι ενα αλλο κεφαλαιο

ξαναλεω πως αν δεν περασουμε θα ειναι τραγικο και σιγουρα σε καποιον πρεπει να παει η ευθυνη.
Άβαταρ μέλους
ronaldo
 
Δημοσιεύσεις: 1604
Εγγραφή: Τρί 08 Απρ 2008, 23:13

Re: Π.Α.Ο.Κ - Χερενφέιν 20.08.2009

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Παρ 21 Αύγ 2009, 13:55

Δεν θα σχολιάσω το ματς...Τα είπατε όλα και όλοι...ΜΕ ΤΟΥΣ Μ@ΛΑΚΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΝΕ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΜΕΣΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΛΕΓΧΟΝΤΑΙ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ???

Ο ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΣΚΟΠΙΑΝΗ ΣΗΜΑΙΑ...ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΦΤΑΝΑΝ ΟΙ ΠΥΡΣΟΙ,ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΠΙΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΑΝΤΙ-ΕΘΝΙΚΑ ΤΩΡΑ...
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

Re: Π.Α.Ο.Κ - Χερενφέιν 20.08.2009

Δημοσίευσηαπό peris » Παρ 21 Αύγ 2009, 13:55

δηλαδη αμα επαιζες εσυ με 30 βαθμους και απεναντι σε τετοιο κοσμο και θα επαιζες καλυτερα?
ακου δεν υπαρχει
μια χαρα σταθηκαν και πηραν το αποτελεσμα που ηθελαν..
για να γυρισει ο ηλιος θελει δουλεια πολυ
Άβαταρ μέλους
peris
 
Δημοσιεύσεις: 874
Εγγραφή: Δευτ 18 Φεβ 2008, 17:30
Τοποθεσία: Δράμα

Re: Π.Α.Ο.Κ - Χερενφέιν 20.08.2009

Δημοσίευσηαπό paok4kyriakos » Παρ 21 Αύγ 2009, 13:58

ronaldo έγραψε:pepermint χερενφειν ομαδα δεν υπαρχει συμφωνα με τα οσα ειδαμε χτες.
να υποτιμουσαμε καμια τοτεναμ η καμια εβερτον ξερω και εγω θα ημασταν οντως υπερφιαλοι.
τωρα αυτη την ομαδα την ειδαμε με τα ματια μας και εμενα μου φανηκε πολυ χαμηλης δυναμικοτητας.

τωρα αν εμεις σαν ΠΑΟΚ αποδειχτουμε χειροτεροι ακομα και απο την χερενφειν ειναι ενα αλλο κεφαλαιο

ξαναλεω πως αν δεν περασουμε θα ειναι τραγικο και σιγουρα σε καποιον πρεπει να παει η ευθυνη.

+1
Κι αν στη ζωή άλλαξαν όλα...
Ο Π.Α.Ο.Κ. πάνω απ'όλα.
Άβαταρ μέλους
paok4kyriakos
 
Δημοσιεύσεις: 1515
Εγγραφή: Δευτ 30 Ιουν 2008, 13:27
Τοποθεσία: Ασπρόμαυρο Ηράκλειο

Re: Π.Α.Ο.Κ - Χερενφέιν 20.08.2009

Δημοσίευσηαπό ronaldo » Παρ 21 Αύγ 2009, 14:03

peri εγω εννοειται δεν θα επαιζα καλυτερα και δροσια να ειχε
Άβαταρ μέλους
ronaldo
 
Δημοσιεύσεις: 1604
Εγγραφή: Τρί 08 Απρ 2008, 23:13

Re: Π.Α.Ο.Κ - Χερενφέιν 20.08.2009

Δημοσίευσηαπό peris » Παρ 21 Αύγ 2009, 14:03

ο αρουλης θα επαιζε λες?
για να γυρισει ο ηλιος θελει δουλεια πολυ
Άβαταρ μέλους
peris
 
Δημοσιεύσεις: 874
Εγγραφή: Δευτ 18 Φεβ 2008, 17:30
Τοποθεσία: Δράμα

Re: Π.Α.Ο.Κ - Χερενφέιν 20.08.2009

Δημοσίευσηαπό ronaldo » Παρ 21 Αύγ 2009, 14:07

σιγουρα και ο αρουλης και ο ηρακλουλης και η αεκουλα και πολλες ομαδες της superligas θα επαιζαν καλυτερα απο την xerenfein.

να μην πω για γαυρο και βαζελο
Άβαταρ μέλους
ronaldo
 
Δημοσιεύσεις: 1604
Εγγραφή: Τρί 08 Απρ 2008, 23:13

Re: Π.Α.Ο.Κ - Χερενφέιν 20.08.2009

Δημοσίευσηαπό upobrixios4 » Παρ 21 Αύγ 2009, 14:24

Ο ΠΑΟΚ ήταν πολύ καλός και το μονό που του έλειπε ήταν η τύχη!!!11 τελικέσ ειχαμε ελεος τι φωναζεται!!!πιστεύω οτι με το χθεσινό ΠΑΟΚ όλοι αισιοδοξούν για ενα καλο αποτελεσμα στην Ολλανδια και αυτο απο μονο του λεει πολλα
upobrixios4
 
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Π.Α.Ο.Κ - Χερενφέιν 20.08.2009

Δημοσίευσηαπό Fantomas » Παρ 21 Αύγ 2009, 14:28

Π.Α.Ο.Κ - Χερενφέιν = Ετοιμότητα ομάδας 40%, Ατυχία 70% ,καθαρό μυαλό 50%...! :)

Μακάρι να παίξει σύντομα ο Κουτσιανικούλης στον ΠΑΟΚ την μπάλα που έπαιζε πέρσι στον Εργοτέλη, μακάρι...

Θα αλλάξει η εικόνα του ΠΑΟΚ μεσοεπιθετικά με ένα καλό Κουτσιανικούλη μαζί με τον μεταμορφωμένο και φορμαρισμένο Βιερίνια αλλά και τον Φωτάκη και Φιλομένο. 8)
Ο Μούσλι μου θυμίζει λίγο τον Ναλιτζή σε περίοδο ντεφορμαρίσματος...ο νοών νοητό... :(

Όχι άλλο Κονσεισάο, βαρέθηκα το προβλέψιμο στιλ παιχνιδιού του...βρέθηκα τους εγωισμούς του στα στημένα...ο Κονσεισάο είναι δώσε μου την μπάλα να πάρω λίγα μέτρα να καθυστερήσω λίγο, να οργανωθεί αμυντικά ο αντίπαλος και μετά να κάνω σέντρα...σέντρα ... σέντρα ...σέντρα ...Και μία στις δέκα θα κάνω και κανένα σουτ... διεμβολισμός μηδέν!

Θέλω το Βιερίνια μόνιμα στην θέση του Κονσεισάο και τον αρχηγό αλλαγή!
Στα αριστερά θέλω παίχτη στιλ Καστιγιο και τον Κουτσιανικούλη αλλαγή!
Στην Επίθεση κορυφή θέλω παίκτη γκολτζή στιλ Σαλπιγγίδη και τον Φιλομένο αλλαγή!

Ο Σάντος δεν είναι το πρόβλημα...Στο ίδιο στιλ είναι και ο Σουμ που έσπασε την αυτοκρατορία του γαύρου...Οι άμυνες και το μισό μηδέν φέρνουν τους τίτλους...Αν είχες τον Όγιος και τον Μπάγεβιτς θα γκρίνιαζες γιατί η άμυνα μπάζει και τρως εύκολα γκολ...Βέβαια θα έπαιζες ωραίο ποδόσφαιρο ... Και θα έβλεπες θέαμα γιατί όλα τα ματς θα ήταν γκραν κινιόλ ...πάνω κάτω....πλαγιοκοπήσεις κτλ...αλλά θα πάλευες να βγεις τέταρτος...
Με τον τσομπάνη...άστο... θα έπαιζες με γιόμες...
Με αυτά τα λεφτά καλός είναι ο Σάντος...Αν θες προπονητή για κάτι παραπάνω πρέπει να χώσεις εκατομμύρια...και φυσικά να έχεις και τους ανάλογους παίκτες...
Εδώ η Χερενφέιν με 100 εκατομμύρια αποθεματικό είχε στον πάγκο της τον Σόλιντ και δεν είχε ούτε ένα όνομα στην ενδεκάδα της... τι να λέμε τώρα!

Είπαμε: ΤΑ PANDA ΟΛΑ και ΤΑ ΚΟΑΛΑ ΤΙΠΟΤΑ=Ο ΓΑΥΡΟΣ ΟΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΤΙΠΟΤΑ=ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ!
:)
Τελευταία επεξεργασία από Fantomas και Παρ 21 Αύγ 2009, 15:04, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Fantomas
 
Δημοσιεύσεις: 682
Εγγραφή: Σάβ 08 Νοέμ 2008, 00:41

Re: Π.Α.Ο.Κ - Χερενφέιν 20.08.2009

Δημοσίευσηαπό keep_paokizein » Παρ 21 Αύγ 2009, 14:31

ronaldo έγραψε:
τωρα αν εμεις σαν ΠΑΟΚ αποδειχτουμε χειροτεροι ακομα και απο την χερενφειν ειναι ενα αλλο κεφαλαιο

ξαναλεω πως αν δεν περασουμε θα ειναι τραγικο και σιγουρα σε καποιον πρεπει να παει η ευθυνη.


βέβαια... πρέπει σε κάποιον να πάει η ευθύνη !!! (σε ποιον δηλαδή?)
βλέπετε τις τελευταίες 10ετίες κάθε χρόνο πάμε στους 32 και στους 16 του ουέφα !!!

Αν όμως προκριθούμε... πάλι κανείς από σας δεν θα είναι ευχαριστημένος γιατί δεν παίξαμε καλη μπάλα και βάλαμε ένα γκολ στο 80+ ενώ οι άλλοι είχαν χασει 15 ευκαιρίες...

Η γκρίνια σας έτσι κι αλλιώς είναι δεδομένη.

Αυτός είναι ο ΠΑΟΚ... αυτούς τους παίκτες αντέχει η τσέπη του... αυτούς έχει.

Οποιος δεν αντέχει... να καθεται στο σπίτι του και να μην ασχολείται.
Άβαταρ μέλους
keep_paokizein
 
Δημοσιεύσεις: 590
Εγγραφή: Δευτ 10 Δεκ 2007, 19:24
Τοποθεσία: Kατερινη

Re: Π.Α.Ο.Κ - Χερενφέιν 20.08.2009

Δημοσίευσηαπό steeve88 » Παρ 21 Αύγ 2009, 15:00

peris έγραψε:δηλαδη αμα επαιζες εσυ με 30 βαθμους και απεναντι σε τετοιο κοσμο και θα επαιζες καλυτερα?
ακου δεν υπαρχει
μια χαρα σταθηκαν και πηραν το αποτελεσμα που ηθελαν..


Πες τα ρε φίλε...
Αυτό δεν το καταλαβαίνουν κάποιοι...
Λένε η Χέρενφεν ήταν ανύπαρκτη...κάτσε να δούμε πόσο υπαρκτοί θα μπορούμε να είμαστε εκεί εμείς...
Χθες ήμασταν υπαρκτοί ναι...αλλά δεν ήμασταν ουσιαστικοί...και χθες και τις προηγούμενες φορές...
Ο Σάντος έχει λίγο αργούς ρυθμούς...στο πρωτάθλημα θα πάμε καλά γιατί θα έχουμε πάρει μπρος...
Πρέπει επίσης στο πίσω μέρος του μυαλό μας να έχουμε ότι φέτος έφυγε ένας πολύ καλός γυμναστής που ήταν υπεύθυνος για την φυσική κατάσταση των παικτών (του οποίου το όνομα μου διαφεύγει)..
Άβαταρ μέλους
steeve88
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Σάβ 26 Ιαν 2008, 03:06

Re: Π.Α.Ο.Κ - Χερενφέιν 20.08.2009

Δημοσίευσηαπό koelemen » Παρ 21 Αύγ 2009, 15:02

Παροτι συνηθισμενος μετα απο ενα ασχημο αποτελεσμα να αισθανομαι σαν να επηλθε η μεγαλυτερη καταστροφη, αυτο που εχω να παραδεχτω ειναι οτι ο κοσμος του ΠΑΟΚ εδειξε μεγαλη συτοσυγκρατηση και ωριμοτητα χθες και σημερα...

α) αναγνωρισε την προσπαθεια ομαδας και προπονητη γι αυτο και χειροκροτησε στο τελος
β) ακουσε τις εκκλησεις της διοικησεις και ειχε ομολογουμενως μια αψογη συμπεριφορα
γ) ΟΡΘΩΣ γιουχαρισε τον αρχηγο της σε σωστα "πλαισια" , ενω δευτερολεπτα νωριτερα τον καταχειροκροτουσε
δ) εχει την απαραιτητη ωριμη σκεψη να καταλαβει τις αδυναμιες της ομαδας, να γνωριζει τις δυνατοτητες της, και να εχει σκιαγραφησει σε πολυ σωστο πλαισιο, το πως θα κυμανθει τοσο η χρονια που ερχεται, οσο και το ματς οροσημο στην Ολλανδια

Η λογικη του προπονητη της κερκιδας παει βολτα ...γιατι Ο ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΑ!!

Τα βηματα που κανουμε προς τα μπρος εδω και 2 χρονια ειναι οφθαλμοφανη, και πως αν ακομη συμβει το χειροτερο σεναριο του αποκλεισμου , και παλι θα μαστε στο γηπεδο να στηριξουμε την ομαδα χωρις να μας παρει απο κατω, οπως ειχε γινει το 2004 μετα τους διασυρμους στην Ευρωπη.

Ωστοσο, με καθαρα αγωνιστικα κριτηρια, πραγματικα πιστευω οτι αυτη η ομαδα ΜΠΟΡΕΙ να παρει την προκριση και μες την Ολλανδια.

:shock:
koelemen
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευτ 17 Αύγ 2009, 20:18

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ευρώπη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης