Η χρονιά που φεύγει...και να μην ξανάρθει..!

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Superleague και όλων των παρελλειπομένων...

Η χρονιά που φεύγει...και να μην ξανάρθει..!

Δημοσίευσηαπό Gonzo » Τρί 01 Απρ 2008, 18:06

Γειά σας..!

Πολύ απο σας μπορεί να με ξέρετε απο το επίσημο sait της ΠΑΕ...!

Κάποιοι...σίγουρα με ξέρετε..και χαίρομαι που θα τα ξαναπούμε...(Γειά σου φίλε Paokpool..) !

Κάποιοι άλλοι όχι και κάποιοι άλλοι ίσως....να μην θέλετε να με ξέρετε..!

Διαβάζω καμιά εβδομάδα το ωραίο αυτό Forum και βλέπω ότι...γίνεται παιχνίδι...!

Τελευταία φορά που έγραψα πρίν κλείσει το site της ΠΑΕ, ήταν αρχές 2ου γύρου...!

Για να συστηθώ...

Θεωρώ ότι ο ΠΑΟΚ έχει κάποιους πολύ καλούς παίχτες όπως ...ο Λάζαρος, ο Βερόν, ο Φερνάντεζ, ο Μελλίσης, ο Αραμπατζής και ο μέγιστος Ηλιάδης !

Κάποιους καλούς/χρήσιμους, όπως ο Μπαλάφας, ο Γκονζάλεζ, ο Κων/νίδης του 1ου γύρου, ο πάντα παθιασμένος Γ.Χ. , ο εργατικός πλην λίγος Σάλμον...!

Απο κει και πέρα....! Σκοτάδι...!

Οι μεταγραφές του καλοκαιριού και του χειμώνα, πλην του Βερόν....ΔΡΑΜΑΤΙΚΕΣ !!!!

Λάκης: Πολύ εκνευριστικός...

Κνόλ: Δραματικός όταν βρίσκεται η μπάλα στο έδαφος...! 0 μεταβίβαση !

Σνάουτσερ: Το μοναδικό ακραίο μπάκ στον κόσμο, που όταν περάσει το κέντρο με την μπάλα στα πόδια...νιώθει ότι η μπάλα είναι...βόμβα...!
Είναι πάιχτης που αν το ποδόσφαιρο ήταν μπάσκετ...θα τον έβαζες...ΜΟΝΟ για να πάιξει άμυνα...!

Ίλιεφ : Φιλότιμος, τίμιος, σωστός...αλλά....είναι αργός για να πάιξει εκτός περιοχής...και εντός περιοχής...ούτε του αρέσει, ούτε μπορεί να παίξει...!
Σίγουρα όμως η καλύτερη απο όλες τις καλοκαιρινές μεταγραφές..!

Όρφανός: Δεν μπορώ να πώ κάτι για ένα παιδί το οποίο πήρε μία και μοναδική ευκαιρία εναντίον του Άρη στο Κλ. Βικ. ....σαν....στόπερ...!

Μπαιάνο: .....Εαν ήταν προπονητής ο Αναστασιάδης, θα ήμουν σίγουρος ότι παίζει επειδή είναι βαθιά θρήσκος....! Για τον προπονητή μας....δεν έχω ακούσει ότι έχει κάποιο ιδιαίτερο πάθος με την θρησκεία...! Απο τους χειρότερους Βραζιλιάνους που έχουν αγωνιστεί στα Βαλκάνια ...τα τελευταία 10 χρόνια...!
Και αυτός...φιλότιμος...αλλά....ο ΠΑΟΚ δεν είναι ίδρυμα...!

Μεταγραφές Δεκεμβρίου..!

Γκαβρανσιτς: Ο θεός να βάλει το χέρι του να μην τον κρατήσουμε...! Διάβασα την άποψη ενός συνοπαδού...και συμφωνώ απόλυτα...! Σαν να θέλει ...30 λεπτά να ξυπνήσει...!
Κλάση Μπαρκαουάν...! Ασε που στο μάτς με τον γαύρο...έπρεπε να του είχαν πακετάρει τα πράγματα στο ημίχρονο......να του δίναν ένα εισητήριο ΚΤΕΛ....και να τον έστελναν στον αγύριστο...!
Δεν ξαναθυμάμαι ποτέ παίχτη να ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ επι 90΄ λεπτά........να πουλήσει την ομάδα του...!
Όποιος ξαναδεί το μάτς ...με ηρεμία...θα καταλάβει...!

Κονσεισάο: Την στιγμή που σε όλη την Ευρώπη......,
σε όλη την Ελλάδα.......
.....σε όλο τον κόσμο....

το ποδόσφαιρο παίζεται απο νεαρούς , δυνατούς παίχτες.......ο ΠΑΟΚ μας.....με μέσο όρο ηλικίας κάτι πάνω, κάτι κάτω απο τα 30.....έφερε έναν παλαίμαχο ποδοσφαιριστή.......για να κάνει Εξώφυλλα και ...μπούγιο στο αεροδρόμιο...!

Κρίμα.....!

Φρούτζα: Δεν γνωρίζω , δεν ομιλώ αν και......δεν τον έχω τόόσο καταδικασμένο...!

Ξέχασα κανέναν...? Ίσως...! Πάντως, καταλάβατε τι θέλω να πώ...!


Ο Άνθρωπός ο οποίος εάν φύγει ....και πάρουμε ένα....."κομμοδίνο" στην θέση του.....δεν θα με χαλάσει....είναι ο προπονητής μας...!

ο κύριος 600.000€ !!!!!

Ο άνθρωπος που επι 27 παιχνίδια...δεν έκανε ούτε μια εσωτερική αλλάγή...!

Ο άνθρωπος που επι 10 παιχνίδια σερί, οι μοναδικές αλλαγές που πραγματοποιούσε στην διάρκεια του αγώνα ήταν ο αριστερός - μπάκ, ο δεξί ΄- χάφ και ο σέντερ φόρ !!!!!

Ο άνθρωπος που στο ημίχρονο με τον γαύρο....άφησε τον Γκάβρανσιτς στην 11άδα....!

Ο άνθρωπος που....κατάλαβε ότι ο Ηλιάδης είναι καλός....την 27 αγωνιστική...!

Ο άνθρωπος που παρέταξε την ομάδα στο μάτς με τον πάο στην Τούμπα.....με 3-5-2 ...!

Ο άνθρωπος......που έπαιξε.......20 παιχνίδια με τον Μπαιάνο αμυντικό χάφ...!

Ο άνθρωπος που έβαλε για 10 μάτς στην αρχή αμυντικό χάφ τον Βαγγελή...!

Ο άνθρωπος που μια ολόκληρη σεζόν "αδίκησε-΄΄εθαψε" τον Ηλιάδη...!

Ο άνθρωπος ....που δεν μπορεί να βρεί θέση στον Χριστοδουλόπουλο....και τον έχει κάνει απο Αμυντικό χάφ...μέχρι.....δεςξί εξτρέμ στην γραμμή...!

Ο άνθρωπος που όταν κερδίζαμε....πηγαίναμε για πρωτάθλημα σε 3 χρόνια....και όταν χάναμε....οι παίχτες ήταν σαρδέλες...!

Ο άνθρωπος...που όποτε παίρναμε λίγο τα πάνω μας.....κατέστρεφε τα πάντα με αλλαγές τύπου ...Χαραλάμπους στο ματς με τον Εργοτέλη.....(δυο σερί νίκες και Χ με γαύρο) όπου ήταν ΚΑΘΟΡΙΣΤΙΚΟΣ για την έκβαση του αγώνα (θυμηθείτε..! ) ...!

Ο άνθρωπος ......που κωλόνει να πάρει οποιαδήποτε ευθύνη και μετά το μάτς με τον Εργοτέλη......έκανε σημαντικές αλλαγές...τοποθετόντας...τον Βαγγελή και τον Μπαιάνο στα χάφ....ΞΑΝΑ !!!!!!

Ο άνθρωπος που έπαιξε με τον Αστέρα Τρίπολης στην Τούμπα.....4-4-2 με δύο εξτρέμ στις γραμμές , την στιγμή που Αστέρας είχε 8 ΠΑΙΧΤΕΣ ΣΤΟΝ ΑΞΟΝΑ....!

Ο άνθρωπος που .....μέσα στην διάρκεια του αγώνα...ΠΟΤΕ...δεν έκανε κάποια αλλαγή για να γυρίσει κάποιο παιχνίδι....!

Ο άνθρωπος που...πεισματικά αρνείται στην χειρότερη ομάδα που έχει να επιδείξει τα τελευταία 20 χρόνια ο ΠΑΟΚ....να χρησιμοποιήσει ένα νέο παιδί....έτσι για το γαμώτο....!

Ο άνθρωπος.....που δεν σκέφτηκε ποτέ να παίξει με δίδυμο αμυνικά χάφ Ηλιάδη - Βερόν...!

Ο άνθρωπος του οποίου η ομάδα......εδώ και 27 αγωνιστικές....αναπτύσεται μόνο απο τα πλάγια.....και ποτέ απο τον άξονα....ενώ οι γραμμές της....ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ - ΓΙΑΝΝΕΝΑ!!!!!!!

Ο άνθρωπος ο οποίος ....έλεγε και λέει ...θα τα αλλάξαουμε όλα.....και συνεχίζει να παίζει με τον ίδιο ...ΠΡΟΙΣΤΟΡΙΚΟ ΤΡΟΠΟ......μπερδεύοντας όλους εμάς που δεν ξέρουμε μπάλα με παπαριές του τύπου 4-4-2 και 4-4-3 ....ενώ στην ουσία......ΚΑΘΕ ΜΑΤΣ...παίζει....4-4-2 με δύο εξτρέμ....!

Ο άνθρωπος...που εάν παραμείνει στον ΠΑΟΚ ......θα κάνει έναν απο τους ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΚΕΝΤΡΙΚΟΥΣ ΑΜΥΝΤΙΚΟΥΣ (Μελλίσης...) .......ΔΕΞΙ ΜΠΑΚ.....!

......Ο Κος Σάντος....αμοίβεται με 600.000€ τον χρόνο....για να μας σπάει τα νεύρα....και να κάνει δηλώσεις γεμάτες....στόμφο και τουπέ.....για κάποια παιδιά που παίζουν στον ΠΑΟΚ.....επειδή....εκεί τους έτυχε να πάιζουν...και επειδή ο ΠΑΟΚ τα αγόρασε !!!! Δεν μου φταίει εμένα ο Λάκης και ο Κνόλ και ο Χαραλάμπους...εάν τους βάζεις εσύ να παίζουν κε Σάντος...!

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ του φετινού ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ είναι ο Λαός του ΠΑΟΚ....για τον οποίο ...δακρύζω απο συγκίνηση για την υπομονή του.....!
Δακρύζω....!

Ο Λαός..., που λόγο των ....σκατών που έχει φάει τόσα χρόνια.....
...λόγο του ότι αγαπάει τον Δικέφαλο................................
...λόγο του ότι στηρίζει μια πολύ δύσκολη προσπάθεια απο τον Θοδωρή.....

.......βιώνει σχεδόν κάθε Κυριακή μια ....."ξεφτύλα" που δεν αξίζει.....!

Μια ξεφτύλα....στην οποία ο προπονητής του.......μας κοροιδεύει...και μας περνάει για λακαμάδες.....!

Κε Σάντος....!

Και ο προπονητής της Τρίπολής...πριν δύο μήνες έγινε 1ος προπονητής...!

...Και ο Μπάγιεβιτς...3η αγωνιστική ανέλαβε....!

...Και ο Κεχαγιάς της Ξάνθης....10 αγωνιστική ανέλαβε...!

....Και ο προποινητής του Ηρακλή...στον 2ο γύρο ήρθε.....και έκανε μεταγραφές 20χρονους...και 18χρονους......που τους βλέπεις και τουλάχιστον ....ελπίζεις....!
Γιατί...η Ελπίδα....είναι καλό πράγμα.....! Και εμείς στον ΠΑΟΚ....με τον κόσμο "μπερδεμένο" και διχασμένο τόσα χρόνια.....Ελπίζαμε και Ελπίζουμε για κάτι καλύτερο !!!!
Και τώρα....που ο λαός είναι μια γροθιά.....λάβα πραγματική....έχουμε εσένα να παίρνεις 600.000€ ......για να χρησιμοποιείς 20 παιχνίδια τον χρόνο....τον Βαγγελή, τον Χαραλάμπους και τον Μπαιάνο....και να μας λές....." Όλα θα αλλάξουν" !!!!

κύριε Σάντος.....δυστυχώς....,θα σας κρατήσουμε.....και θα μας κοροιδέψετε άλλη μια χρονιά....γιατί πολύ απλά.....το ποδόσφαιρο...σας άφησε και το αφήσατε.....!
Ελπίζω μόνο....να έχετε λίγο τσίπα...και του χρόνου να παρετηθείτε νωρίς....γιατί δεν αξίζει 20.000 κόσμος κάθε δυο εβδομάδες......να τρώει τέτοιο δούλεμα !!!!!!!



Συγνώμη που μπήκα τόσο επιθετικά....απλά....επειδή αυτά τα έλεγα...τον Νοέμβριο.....και τα ζώ ...απο τότε μέχρι σήμερα......δεν αντέχω άλλο την κοροιδία...!

Θα μπορούσα να γράψω 15.000 λέξεις...αλλά...δεν έχω κουράγιο....!

Στο προηγούμενο Forum που έγραφα...ανέλυα....όσο δεν πάει άλλο αυτά που έλεγα.....και κάποιοι καταλάβαιναν...κάποιοι ...ήλπιζαν να κάνω λάθος...κάποιοι δεν ήθελαν και δεν μπορούσαν να καταλάβουν...!

Θα τα λέμε και εδώ.....ήπια...χωρίς να βρίζω.....γιατί...έχω βρίσει τόσο πολύ μέσα μου...που πλεόν...δεν μπορώ άλλο...!

Καλως σας βρήκα...
Τελευταία επεξεργασία από Gonzo και Τρί 01 Απρ 2008, 19:31, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Gonzo
 
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 16:54

Δημοσίευσηαπό Gonzo » Τρί 01 Απρ 2008, 18:38

Καλώς σε βρήκα φίλε μου...!

Το μόνο που δεν ξεχνώ είναι ότι:

...Είμαι ΠΑΟΚΑΡΑ

...Είμαι φίλαθλος

...Μ' αρέσει η μπάλα

...και η δουλειά μου είναι Σύμβουλος Στρατηγικής και Επικοινωνίας !!!

Αυτά...

και πάλι καλώς σε βρήκα...
Gonzo
 
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 16:54

Δημοσίευσηαπό Gonzo » Τρί 01 Απρ 2008, 19:15

Και για να μπούμε και λίγο στο κλίμα το ποδοσφαιρικό....

...η ΠΑΟΚΑΡΑ του χρόνου......με :

Ντάνι τέρμα,

Μελλίση κέντρο άμυνας

Ηλιάδη, Βερόν, Αραμπατζή στο κέντρο....

Χριστοδουλόπουλο μπροστά

.....και έναν προπονητή........το μόνο που χρειάζεται είναι.....5 άντε 6...καλές μεταγραφές....!

Κρατάς και Μπαλάφα, Γκονζάλεζ και ενα εκ' των Γ.Χ. , Κων/νίδη.....
.....κρατάς και τον Σνάουτσερ για ...αλλαγή.....
....ο Μαλεζάς είναι καλός και νεαρός και αξίζει ευκαιριών.....
Αθανασιάδης και Πεχλιβάνης σίγουρα μπορούν να συμπληρώσουν το ρόστερ..........

και κάνεις μόόνο 5-6 μεταγραφές....!

Ρόστερ με περισσότερους απο 20 παίχτες....είναι ζημιογώνο.....απο όλες τις πλευρές....!

Κονσεισάο,
Λάκης,
Βαγγελής,
Χαραλάμπους,
Δύο εκ των Ίλεφ, Φρούντζα και Σάλμον (...ίσως και οι 3..),
Γκάβρανσιτς,
Ένας εκ' των Γ.Χ. και Κων/νίδη,
Ορφανός,
ΚΝΟΛ,
Μπαιάνο,

πρέπει να αδειάσουν το ρόστερ , τα τιμολόγια και την γωνιά του ΠΑΟΚ...!

Όπότε, εάν μετρήσετε, θα δείτε ότι μαζί με τον τερματοφύλακα έχουμε 14 παίχτες...!

5 σωστές μεταγραφές και η ομάδα είναι πολύ καλή !!!!

ΟΧΙ άλλους 35 χρονους (Κονσεισάο) !!!
ΟΧΙ άλλες συντάξεις (Λάκης) !!!
ΟΧΙ άλλοι πορτοφολάδες (Γκάβρανσιτς) !!!
ΟΧΙ άλλοι ....φιλότιμοι πλήν......ελάχιστοι (Μπαιάνο..) !!!!
ΟΧΙ άλλους ...επικύνδυνους, άμπαλους, αργούς (Κνόλ) !!!

ΝΕΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ !!!!

.....Που τουλάχιστον...θα ξέρουμε ότι θα μπορούν να τρέξουν.....και να δώσουν μια πάσα στα 3 μέτρα...!

ΟΧΙ ΑΛΛΟΥΣ 33+ !!!!!!!!!!!!!!!!!

Μέχρι και τώρα....
....σε αυτή την αγωνιστική εξαθλίωση....
....ο ΠΑΟΚ έχει κορμό να φτιάξει ΚΑΛΗ ΟΜΑΔΑ.....
...αρκει να μην επαναληφθούν τα λάθη του Καλοκαιριού και του Χειμώνα...!

Όσο και να σας φαίνεται τρελό.....πιστεύω πολύ στο ρόστερ του ΠΑΟΚ.....!


......υ.γ. Ας βολιδοσκοπήσουν τις προθέσεις του ΠΑΟΚτσή Κανακούδη.....ο οποίος θέλει καμία 50ρια σαν τον Χαραλάμπους και τον Σνάουτσερ...!
Gonzo
 
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 16:54

Δημοσίευσηαπό novito » Τρί 01 Απρ 2008, 19:34

Gonzo έγραψε:
Κονσεισάο,
Λάκης,
Βαγγελής,
Χαραλάμπους,
Δύο εκ των Ίλεφ, Φρούντζα και Σάλμον (...ίσως και οι 3..),
Γκάβρανσιτς,
Ένας εκ' των Γ.Χ. και Κων/νίδη,
Ορφανός,
ΚΝΟΛ,
Μπαιάνο,

πρέπει να αδειάσουν το ρόστερ , τα τιμολόγια και την γωνιά του ΠΑΟΚ...!

......
......

ΝΕΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ !!!!


.....Που τουλάχιστον...θα ξέρουμε ότι θα μπορούν να τρέξουν.....και να δώσουν μια πάσα στα 3 μέτρα...!

ΟΧΙ ΑΛΛΟΥΣ 33+ !!!!!!!!!!!!!!!!!



ΛΕΣ ΘΕΛΕΙΣ ΝΕΟΥΣ ΑΛΛΑ ΟΙ ΜΙΣΟΙ ΑΠ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΝΕΟΙ.....ΤΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΝΕΟΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ....ΜΗ ΓΕΝΙΚΟΛΟΓΟΥΜΕ
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ....ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΤΟΣΟ ΧΑΛΙΑ..........
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: Η χρονιά που φεύγει...και να μην ξανάρθει..!

Δημοσίευσηαπό Gonzo » Τρί 01 Απρ 2008, 19:37

aparadektos έγραψε:Κουβέντα για τον Ζαγοράκη...;
Πως και έτσι;

Στο φόρουμ της ΠΑΕ ΠΑΟΚ τον έκραζες με πολλά ειρωνικά σχόλια και ένα από αυτά που έγραφες ήταν ότι μας κορόιδεψε και μας πούλησε παπά και πήραμε 12.000 διαρκείας με το τίποτα...

Όσο για αυτά πυο γράφεις τώρα εδώ να πω ότι οι μεταγραφές δεν είναι τόσο κακές όσο τις παρουσιάζεις...


Θυμάσαι πολύ καλά τι έλεγα για τον Ζαγοράκη....και δεν έλεγα αυτό που έγραψες....!

Και αν νομίζεις ....ότι αυτά που έγραφα...ήταν λάθος....τότε....δικαίωμα σου φίλε μου !

Και αν είσαι αυχαριστημένος απο τις 13 φετινές μεταγραφές....και πάλι δικαίωμα σου !!!!
.....Όχι απο τις 13.....!
Απο τις ......3 ..........!

Ο Σνάουτσερ....που δεν μπορεί να κουβαλήσει την μπάλα ....5 μέτρα και ο Κνόλ που δεν μπορεί να δώσει μια πάσα στα 10 μέτρα και πληρώνονται περίπου ...400.000€ και οι δύο μαζί......δεν καλύπτουν φίλε μου τις ΠΑΟΚτσήδηκες Φιλοδοξίες μου !!!!

Λυπούμαι.....!

Εννοείται ότι εξακολουθώ να πιστεύω ότι ο σχεδιασμός μεταγραφών Καλοκαιριού και χειμώνα.....ήταν ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΟΣ !!!!!

Ένας ...στους 13 !!!! ...ο Βερόν...!

Θα έπρεπε να ήμουν....μ@λ@κ@ς να πιστευω το αντίθετο.....!
Gonzo
 
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 16:54

Δημοσίευσηαπό Gonzo » Τρί 01 Απρ 2008, 19:39

novito έγραψε:
Gonzo έγραψε:
Κονσεισάο,
Λάκης,
Βαγγελής,
Χαραλάμπους,
Δύο εκ των Ίλεφ, Φρούντζα και Σάλμον (...ίσως και οι 3..),
Γκάβρανσιτς,
Ένας εκ' των Γ.Χ. και Κων/νίδη,
Ορφανός,
ΚΝΟΛ,
Μπαιάνο,

πρέπει να αδειάσουν το ρόστερ , τα τιμολόγια και την γωνιά του ΠΑΟΚ...!

......
......

ΝΕΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ !!!!


.....Που τουλάχιστον...θα ξέρουμε ότι θα μπορούν να τρέξουν.....και να δώσουν μια πάσα στα 3 μέτρα...!

ΟΧΙ ΑΛΛΟΥΣ 33+ !!!!!!!!!!!!!!!!!



ΛΕΣ ΘΕΛΕΙΣ ΝΕΟΥΣ ΑΛΛΑ ΟΙ ΜΙΣΟΙ ΑΠ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΝΕΟΙ.....ΤΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΝΕΟΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ....ΜΗ ΓΕΝΙΚΟΛΟΓΟΥΜΕ
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ....ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΤΟΣΟ ΧΑΛΙΑ..........



.....Που είναι οι νέοι....?

Ο Μπαιάνο και ο Ορφανός με τον Βαγγελή....?

Θες να τους κρατήσουμε εσύ....?
Gonzo
 
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 16:54

Δημοσίευσηαπό novito » Τρί 01 Απρ 2008, 19:47

ΝΑΙ ΝΕΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ...ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΜΕ ΤΗ ΛΕΞΗ ΝΕΟΣ ΕΝΝΟΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ........
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Τρί 01 Απρ 2008, 22:23

Καλώς ήρθες Gonzo, αρχικά θα ήθελα να σε παρακαλέσω επειδή κάνεις και πολύ μεγάλα ποστ να μην χρησιμοποιείς συνεχώς αποσιωπητικά (...) γιατί κουράζεις και μεγαλώνεις τα ποστ. Δώξα το Θεό έχουμε σημεία στίξης που φτάνουν και περισσεύουν!

Όσα γι' αυτά που λες, θα διαφωνήσω για τον Κνολ, τον οποίο θεωρώ πολύ καλό σέντερ μπακ το οποίο έχει καλύτερη μεταβίβαση (δυστυχώς) από κεντρώους όπως Βαγγελή-Ορφανό-Μπαλάφα κλπ!
Ο Λάκης πιστεύω ότι είναι αξιόλογο δεξί χαφ και αν είχε περισσότερες συνεχόμενες συμμετοχές στον 2ο γύρο τότε θα έπιανε καλύτερη απόδοση.
Όσο για τον Γκάβρανσιτς θεωρώ γελοία την άποψη σου ότι επειδή έκανε ένα λάθος σε πολύ σημαντικό ματς πρέπει να του δώσουμε τα παπούτσια στο χέρι κλπ .. Και τον Καναβάρο να φέρεις ρε φίλε .. ή τον Φέρντιναντ στον ΠΑΟΚ μπορούν να κάνουν αντίστοιχο λάθος. Εμείς πρέπει να τους δώσουμε μπούλο αμέσως; Νέος παίχτης είναι .. κάτσε να προσαρμοστεί λίγο και σκέψου και τι παίχτες έχει δίπλα του .. πώς τον κρίνεις τόσο αυστηρά για ένα λάθος;
Σε κάποια άλλα συμφωνώ για τους παίχτες που αναφέρεσαι ..

Όσο για τον Σάντος, να υποθέσω ότι είσαι ο κλασικός ο οποίος αν δεν αλλάξει 3 προπονητές σε μία χρονιά δεν μπορεί να κοιμηθεί το βράδυ, έτσι;
Ξεκινάει η σεζόν δεν κερδίζεις, στην 10η αγωνιστική διώχνεις Σάντος φέρνεις (ποιόν; ). Συνεχίζεται η σεζόν μέχρι την 20η αγωνιστική πάλι δεν είσαι ικανοποιημένος από τα αποτελέσματα τον διώχνεις και φέρνεις (ποιον; ), ε προς το τέλος γίνεται καμιά μεγάλη ήττα από τον Άρη ξέρω γω ή την ΑΕΚ, φορτώνεις ξαναδιώχνεις τον προπονητή και φέρνεις (ποιον; )!
Η ομάδα τερματίζει φυσικά 6-7-8-9η, όμως εσύ κοιμάσαι ήσυχος γιατί έδιωξες 3 προπονητές, άρα έκανες ότι περνούσε από τα χέρια σου, σωστά;
Δεν σκέφτεσαι όμως ότι αν κρατούσες τον ίδιο προπονητή όλη τη σεζόν ίσως να έφερνες καλύτερα αποτελέσματα την ίδια αυτή σεζόν και καλύτερη προοπτική για την επόμενη και δεν θα είχες να πληρώνεις και τα γ@μησιάτικα των 3 προπονητών που άλλαξες;
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Τρί 01 Απρ 2008, 22:44

Φίλε μου Gonzo δυστυχώς δε σε έχω ακούστα, ούτε και έχω ξαναδιαβάσει τοποθέτηση σου. Απλά νομίζω ότι καλό θα είναι εμείς οι απλοί φίλαθλοι να μη μπαίνουμε σε τόσο τεχνικά θέματα. Η δουλεία μας είναι να ενισχύουμε την προσπάθεια της ομάδος στο γήπεδο. Βέβαια, δεκτή και θεμιτή η κριτική από οποιονδήποτε, αλλά η τόσο ενδελεχής ανάλυση μόνο κακό στην ομάδα κάνει.

Γιατί όπως και να το κάνουμε δε μπορούμε να αμφισβητούμε την πορεία, την αξία και την εμπειρία ενός προπονητή που έχει δουλέψει σε ευρωπαίκες ομάδες μεγαλύτερες απο τη δική μας. Και στην τελική ανάλυση κάτι παραπάνω θα βλέπει στις προπονήσεις και όλο και περισσότερες γνώσεις προπονητικής θα έχει από όλους μας. Μην είμαστε μηδενιστές! Είναι σαν να πηγαίνουμε σε κάποιον με πτυχείο γιατρού και να του λέμε πως να κάνει την εγχείρηση! Οι μεγάλες ομάδες χτίζονται σε βάθος χρόνου και πρέπει να σταματήσει επιτέλους αυτή η ελληνική νοοτροπία του "αλλάζω προπονητή με την κάθε αφορμή". Δε χρειάζονται να αναφέρω παραδείγματα με μεγάλες ευρωπαίκες ομάδες που παρ' όλα τα αρνητικά αποτελέσματα επέμειναν στον προπονητή τους και δικαιώθηκαν..

Γι' αυτό, και από τη στιγμή που υπάρχει κοινό σχέδιο και πλάνο του προέδρου και του προπονητή, πρέπει να είμαστε ανοιχτόμυαλοι για μια φορά και να τους στηρίξουμε. Αλλιώς, θα έχουμε πισωγυρίσματα...
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Δημοσίευσηαπό trelogiatros » Τρί 01 Απρ 2008, 22:50

Εγώ λέω: Γούμενε θεέ γύρνα στην ΠΑΕ!!!

Μου φαίνεται ότι συνηθίσαμε τόσο πολύ να κράζουμε τους πάντες και τα πάντα (δικαιολογημένα) επί τρία χρόνια που τώρα που δεν έχουμε άμεσους λόγους να κράξουμε δεν μπορούμε να σταματήσουμε...
ΠΑΟΚ ρε, στα δύσκολα γουστάρουμε! Όποιος δεν μπορεί ας γίνει γαύρος!
Άβαταρ μέλους
trelogiatros
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 18:31
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Platon » Τρί 01 Απρ 2008, 23:30

Συμφωνώ με τον trelogiatros!!!

Ας σταματήσουμε επιτέλους τις γκρίνιες και ας κοιτάξουμε μπροστά μας. Όλοι έχουμε λίγο πολύ δίκιο στις απόψεις μας με τον τρόπο που σκεφτόμαστε και με βάση αυτά που γνωρίζουμε. Υπάρχουν μεταξύ μας ορισμένοι που είναι πιο κοντά στην ομάδα και μπορούν να γνωρίζουν περισσότερα από κάποιους άλλους (μέσα σε αυτούς κι εγώ) που είμαστε μακρυά και λειτουργούμε με μονο γνώμονα αυτά που διαβάζουμε στις εφημερίδες και αυτά που βλέπουμε στην τηλεόραση.

Εσένα φιλε Gonzo σε γνωρίζω από το forum στο επίσημο site της ομάδας μας και έχω να πω ότι ναι μεν έχεις τις απόψεις σου που όντως τις τεκμηριώνεις και σε πολλά πράγματα έχεις δίκιο. Αλλα ρε φιλε, ώρες ώρες έχεις την τάση να δραματοποιείς τα πράγματα και να τα βλέπεις όλα μαύρα. Και λίγη αισιοδοξία δε βλάπτει. Εξάλλου ποσο χειρότερα θα μπορούσαν να γίνουν όλα τώρα πια πλέον???

Σέβομαι τις απόψεις σου όπως και όλων των άλλων αδερφών εδώ μέσα αλλα οφείλεις να σεβαστείς κι εσύ τις απόψεις των άλλων.

Aλλωστε όλοι μας έχουμε ένα κοινό χαρακτηριστικό. Είμαστε απλά...ΠΑΟΚ!!!!!

Καλώς ήρθες στο forum της PAOKMANIA!!!
Κάθε ένας από εμάς είναι ο ΠΑΟΚ!!!
Άβαταρ μέλους
Platon
 
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 21:20
Τοποθεσία: DÃœSSELDORF, GERMANY

Δημοσίευσηαπό Gonzo » Τετ 02 Απρ 2008, 11:10

...Aπο τι βλέπω....

με ξέρετε πολλοί...!

Εγω πάλι....απο τα nicknames...δεν σας αναγνωρίζω...αλλά πιάνω ατάκες..!

Θα μπορούσα να μπώ με άλλο όνομα και να πω τα ίδια αλλά δεν ήθελα να το κάνω...!

Σας ευχαριστώ για το ομαδικό κράξιμο...!

Για άλλη μια φορά μιλάω σε συνοπαδούς για μπάλα...και ακούω ...διάφορα...!

Θα σας αφήσω μάλλον γιατί δεν θέλω να "χαλάσω" άλλο ένα Forum δημιουργώντας εντάσεις....και με αυτά που διάβασα...σίγουρα κάποια στιγμή θα δημιουργούσα...!

Δεν είχα πρόθεση να "θίξω" κανέναν σας...!

Εάν σας αρέσει η εικόνα του σημερινού ΠΑΟΚ.....μαγκιά σας !

Εάν θεωρείτε ότι πρέπει να δείξουμε εμπιστοσύνη σε έναν προπονητή ο οποίος έχει φύγει με "τις ντομάες" απο όποια ομάδα δούλεψε (πλην της αεκ).....ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ !!!

Εάν πιστεύετε ότι ο Σάντος...θα χτίσει τον ΠΑΟΚ των ονείρων μας......κρίμα γιατί θα απογοητευτείτε....!

Εάν θεωρείτε καλό παίχτη ένα ακραίο μπάκ.....που δεν μπορεί να περάσει την σέντρα...τότε τι να πώ...!

Εάν πιστεύτε ότι ο Κνόλ είναι καλός........τότε έχετε κατεβάσει το πήχη σας πολύ χαμηλά..! Ανεβάστε τον !!!

Εάν σας άρεσε να βλέπεται τα 4/5 του πρωταθλήματος τον Μπαιάνο, τον Βαγγελή και τον Μουμίν να ΔΕΣΠΟΖΟΥΝ στην μεσαία γραμμή....και τον Ηλιάδη να καθαρίζει τον πάγκο.....εμένα μάγκες δεν μου΄άρεσε...!

Εάν πιστεύετε ότι ο Λάζαρος ....."δεν χωράει" στην 11άδα του ΠΑΟΚ....εγώ πιστεύω ότι χωράει....!

Εάν θέλετε να γεμίσουμε παίχτες 33+ ....εγώ δεν θέλω....!

Εάν πιστεύετε ότι ο Κονσεισάο....θα γίνει γρήγορος και εκρηκτικός ξανά.....στα 35 του....πιστεύετε λάθος !!!!

Εάν νομίζετε ότι οι μεταγραφές ήταν ....συμπαθητικές....τότε τι να πώ...!

Εάν πιστεύετε ότι ο Γκάβρανσιτς ήταν "καθαρός" .......μπράβο σας!!! Να παραμείνετε ρομαντικοί για πάντα !!!!!
Αλλά.....βάλτε άλλη μια το Βίντεο του αγώνα......να δείτε τι κάνει....και ελάτε ξαναγράψτε μου....!


Για μπάλα και μόνο ήθελα να μιλήσω....και με ξαναείπατε Γούμενο......Αντιζαγοράκη....μίζερο..........κακόβουλο......!

....Μπορεί και να έχετε δίκιο....!
Δεν γίνεται να το λέτε τόόόσοι και να έχετε όόόλοι άδικο...!

Απλά φίλοι.....η υπομονή σας......δεν θα βγάλει πουθενα εάν δεν αλλάξει:

...ο σχεδιασμός της ομάδας....
...και ο Φερνάντο Σάντος......!

Τ-Ι-Π-Ο-Τ-Α !!!!!!!

Όταν τον Νοέμβριο είπα ότι ο Σάντος είναι ανεπαρκής.....ήμουν το 0,000000001 % του λαού του ΠΑΟΚ !!!!

Σήμερα....είμαστε πολλοί.....και δυστυχώς....θα γίνουμε περισσότεροι !

Συγνώμη για άλλο ένα μεγάλο ποστ..!
Συνηθίζω να θέτω απόψεις και προβληματισμούς και όχι Ζητωκραυγές και γενικολογίες....!
Όσοι με ξέρετε....το ξέρετε !
Gonzo
 
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 16:54

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Τετ 02 Απρ 2008, 11:23

Προσωπικά θέλεις να φύγει ο Σάντος και καμιά 15-18 παίχτες από την υπάρχουσα ομάδα. Πόσο εφικτό πιστεύεις ότι είναι αυτό και πόσο θα ζημιώσει την ομάδα στο πλάνο εξυγίανσης;
Πες ότι φεύγει ο Σάντος, ποιός προτίνεις να έρθει; Υπάρχει κάποιος που είναι από πίσω, ο οποίος είναι έτοιμος να αναλάβει τον ΠΑΟΚ, είναι φθηνότερος και καλύτερος προπονητής;
Εγώ πιστεύω ότι έχεις συνηθίσει υπερβολικά πολύ να αλλάζεις 3 προπονητές το χρόνο και 20 παίχτες το καλοκαίρι, που το θεωρείς απόλυτα φυσικό να σου συμβαίνει κάθε χρονιά!

Υγ: Αν το πλάνο δεν προχωρήσει ο Σάντος θα φύγει από μόνος του του χρόνου, άρα δεν θα πληρώνουμε και το υπόλοιπο του συμβολαίου του! :wink:

Υγ1: Μην βάζεις (...) συνεχώς. Σε καταλαβαίνουμε και χωρίς αυτές!
Τελευταία επεξεργασία από Yiankos και Τετ 02 Απρ 2008, 11:43, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό Gonzo » Τετ 02 Απρ 2008, 11:35

Yiankos έγραψε:Προσωπικά θέλεις να φύγει ο Σάντος και καμιά 15-18 παίχτες από την υπάρχουσα ομάδα. Πόσο εφικτό πιστεύεις ότι είναι αυτό και πόσο θα ζημιώσει την ομάδα στο πλάνο εξυγίανσης;
Πες ότι φεύγει ο Σάντος, ποιός προτίνεις να έρθει; Υπάρχει κάποιος που είναι από πίσω, ο οποίος είναι έτοιμος να αναλάβει τον ΠΑΟΚ, είναι φθηνότερος και καλύτερος προπονητής;
Εγώ πιστεύω ότι έχεις συνηθίσει υπερβολικά πολύ να αλλάζεις 3 προπονητές το χρόνο και 20 παίχτες το καλοκαίρι, που το θεωρείς απόλυτα φυσικό να σου συμβαίνει κάθε χρονιά!

Υγ: Αν το πλάνο δεν προχωρήσει ο Σάντος θα φύγει από μόνος του του χρόνου, άρα δεν θα πληρώνουμε και το υπόλοιπο του συμβολαίου του! :wink:

Υγ1: Μην βάζεις (...) συνεχώς. Σε καταλαβαίνουμε και χωρίς αυτές!



1. .............................Δεν είμαι πρόεδρος ή μάνατζερ ή τεχνικός διαυθυντής για να σού πω ποιόν θα ήθελα να πάρουμε..........................προπονητή..........................!

2. Συμφωνώ με αυτό που λές για την αποζημίωση.................................!

3. Εάν το πρόβλημα σου είναι οι (....................) και είναι τόόόόσο μεγάλο...............................ώστε να μου την έχεις πει ήδη 2 φορές..................σεβάσου τον επισκέπτη σου.................με τα ελλατώματα του......................................!

..........Φιλικά...............!
Gonzo
 
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 16:54

Δημοσίευσηαπό MariaKapa » Τετ 02 Απρ 2008, 11:37

Νομίζω ότι τα οικονομικά της ομάδας, δεν είναι σε φάση να ξυλωθούν όλοι οι παίχτες και να έρθουν καινούριοι.Είναι 2 - 3 άτομα που σίγουρα πρέπει να εξαφανιστούν απ'την ομάδα (πέρα από τη βαριά φανέλα κλπ) που δεν αποδίδουν!
ΠΑΟΚ ΠΑΟΚ, Τρέμουν το όνομα σου και στο πέρασμα σου, τρέμει όλη Γη
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
MariaKapa
 
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Σάβ 15 Μαρ 2008, 04:12
Τοποθεσία: Salonica

Επόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα 2007-2008

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης