ΠΑΣ Γιάννενα - Π.Α.Ο.Κ. 4-0 Σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του Κυπέλλου Ελλάδος 2010 και όλων των παρελλειπομένων...

Re: ΠΑΣ Γιάννενα - Π.Α.Ο.Κ. 4-0: Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό interad » Τετ 03 Φεβ 2010, 17:37

μήπως τελικά το θέμα με τις πληρωμές / αποχές κλπ ήταν / είναι πιο σοβαρό απ'όσο θέλουμε να το δούμε;;;


http://ultraspaok.gr/index.php?option=c ... 8&Itemid=9
Εικόνα
πουτ$α και ξύλο και σούβλα, ΛΑΙΜΑΙ!!!
Άβαταρ μέλους
interad
 
Δημοσιεύσεις: 1254
Εγγραφή: Τετ 13 Φεβ 2008, 17:13
Τοποθεσία: Πιτσούνι City

Re: ΠΑΣ Γιάννενα - Π.Α.Ο.Κ. 4-0: Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό diniko80 » Τετ 03 Φεβ 2010, 17:41

εννοουν το γιαννοπουλο με το φαξ και τον αγγελο που ειναι μανατζζερ του γκαρσι..........τραβηγμενο το βλεπω.....
Άβαταρ μέλους
diniko80
 
Δημοσιεύσεις: 2758
Εγγραφή: Τρί 13 Μάιος 2008, 12:54

Re: ΠΑΣ Γιάννενα - Π.Α.Ο.Κ. 4-0: Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό interad » Τετ 03 Φεβ 2010, 17:50

όντως γ@μησε το...

Κυριακή κοντή γιορτή...

αν δούμε την ομάδα να είναι αυτή που ξέρουμε τα τελευταία 2 χρόνια, τότε όντως ήταν μια πολύ κακή ημέρα που όλες οι ομάδες του κόσμου μπορούν να βρεθούν...


αν όμως δούμε πάλι κανά έκτρωμα, τότε υπάρχει μεγάλο πρόβλημα...
Εικόνα
πουτ$α και ξύλο και σούβλα, ΛΑΙΜΑΙ!!!
Άβαταρ μέλους
interad
 
Δημοσιεύσεις: 1254
Εγγραφή: Τετ 13 Φεβ 2008, 17:13
Τοποθεσία: Πιτσούνι City

Re: ΠΑΣ Γιάννενα - Π.Α.Ο.Κ. 4-0: Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό prologos » Τετ 03 Φεβ 2010, 18:15

Καλησπέρα αδέρφια...
Τώρα που συνήλθα από το κλαρίνο στον ξυρισμένο-λοκο-Αναστό ας πω και γω δυο κουβέντες για το χθεσινό...
Εντάξει βαριά και αναπάντεχη ήττα (τουλάχιστον ως προς το σκορ) αλλά το τέλος του κόσμου (ή έστω της χρονιάς) ΔΕΝ ήρθε... Μπορεί το κύπελλο να ήταν ένας σημαντικός στόχος, να ήταν ένας πιθανός τίτλος αλλά ουσιαστικά ακόμα και η κατάκτησή του δεν θα προσέφερε στην ομάδα κάτι καινούριο (όπως π.χ. θα προσθέσει η έξοδος στο C.L. ή ακόμα καλύτερα το πρωτάθλημα... γιατί ας μη κοροιδευόμαστε μπορεί να είναι δύσκολο αλλά όλοι το έχουμε στο πίσω μέρος του μυαλού μας). Στη τελική ακόμα και επί Μπάτμαν-Γούμενου το πήραμε το κυπελλάκι, το πανυγηρίσαμε, κάναμε τη καζούρα μας σε γαυροσκώληκες αλλά το μόνο που έμεινε είναι δυο ματσάκια σε DVD να τα βλέπουμε και να χαιρόμαστε για τις γκολάρες του Γ.Χ. Μην με παρεξηγήσετε δεν προσπαθώ να απαξιώσω έναν τίτλο ( που στο κάτω κάτω δεν έχουμε και καμιά 20ριά - όπως θα έπρεπε - ), απλά προσπαθώ να φέρω την ήττα στο (κατα τη γνώμη μου) πραγματικό της μέγεθος. Ίσως ίσως μάλιστα (και πρέπει όλοι μας να βάλουμε τα δυνατά μας για αυτό) να μας βγει σε καλο ο αποκλεισμός. Αναθέματα και αφορισμοί του τύπου : ξεφτιλιστήκαμε, δεν έχουμε ψυχή, ντροπή τους κλπ κλπ, αυτή τη στιγμή δεν ωφελούν κανέναν, τουναντίον μάλιστα ρίχνουν το ηθικό της ομάδας περισσότερο (τη στιγμή μάλιστα που πριν από μια εβδομάδα, αποθεώναμε απαντες στην ομάδα από διοίκηση μέχρι φροντιστή). Είναι ευκαιρία να αφωσιωθεί η ομάδα στο μόνο και σημαντικότερο στόχο που απέμεινε.... την έξοδο στο C.L., που και χαρά μεγάλη θα μας δώσει, και στο ρουθούνι των Αθηναίων για τα καλά θα μας κάνει θα μπούμε, και θα τους δώσει καταλάβουν ότι οι χρονιές που ο ΠΑΟΚ ήταν σάκος του μποξ για αυτούς έχουν παρέλθει ανεπιστρεπτί και το κυριότερο ΤΕΡΑΣΤΙΑ τονωτική ένεση στα οικονομικά της ομάδας θα είναι.
Αυτά..... όχι τίποτα άλλο αλλά απο χθες έχω ακούσει στο ραδιόφωνο απίστευτα πράγματα από "οπαδούς" του ΠΑΟΚ, που επιεικώς χαρακτηρίζονται από φαιδρά (στη καλύτερη), έως ύποπτα (στη κειρότερη)....
Και μυαλό να είχα.... πάλι ΠΑΟΚ θα ήμουν !!!
Άβαταρ μέλους
prologos
 
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Παρ 12 Δεκ 2008, 11:08
Τοποθεσία: Τούμπα - Θεσσαλονίκη

Re: ΠΑΣ Γιάννενα - Π.Α.Ο.Κ. 4-0: Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Besuch » Τετ 03 Φεβ 2010, 18:35

prologos έγραψε:Αυτά..... όχι τίποτα άλλο αλλά απο χθες έχω ακούσει στο ραδιόφωνο απίστευτα πράγματα από "οπαδούς" του ΠΑΟΚ, που επιεικώς χαρακτηρίζονται από φαιδρά (στη καλύτερη), έως ύποπτα (στη κειρότερη)....


Οταν θα "αγαπησουμε τον ΠΑΟΚ", οταν θα μαθουμε να μην πεταμε τη μια στιγμη στα συννεφα και την αλλη να πεφτουμε στη μιζερια, οταν θα παψουμε να αυτοαναιρουμαστε, οταν θα εννοησουμε τι θα πει "στηριζω στα δυσκολα" τοτε ολοι αυτοι θα γινουν ασημαντη μειοψηφια και θα ξεχωριζουμε και αν οντως λεγονται απο ΠΑΟΚτσηδες η οχι.
Σιγουρα πολλοι συμπολιτες ξεσαλωσαν χθες και σημερα αλλα υπαρχουν δυστυχως και δικοι μας με μυαλα τραγικα. Το διαπιστωσα χθες που απο το 2-0 καποιοι εκραζαν και εβγαζαν "τυχαια και τυχερη" την πορεια 2,5 μηνων! Συμπερασμα που ειχαν ηδη βγαλει απο 25 λεπτα αγωνα σε ενα χοιροστασιο! Ειναι κριμα να απαξιωνουμε τοσο την προσπαθεια που ενωμενοι κανουμε και ακομα πιο κριμα να ζουμε με το φοβο καθε φορα οτι ολα θα γκρεμιστουν στην πρωτη στραβη καθε φορα!
καναμε 2 μηνες να ρθουμε στα ισια μας μετα τη γκρινια του καλοκαιριου και τον ευρωπαικο αποκλεισμο, μας στοιχησε διοικητικα, και τωρα που ξαναμπηκαμε στο δρομο της ηρεμιας και της μοναδικης πορειας που θα μας φερει με υπομονη και πιστη στην κορυφη παμε να κανουμε το ιδιο λαθος.
Απορω τι πρεπει να γινει και ποσες φορες πρεπει να ξαναεπαναληφθει το "μαθημα" μεχρι να βαλουν καποιοι μυαλο και να σοβαρευτουν.
Δεν εχουμε (ακομα) ουτε ομαδα ετοιμη για να σαρωνει αντιπαλους-διαιτητες-κακους αγωνιστικους χωρους-κουραση απο ελλειψη εναλλακτικων λυσεων και να παιρνει πρωταθλημα αλλα ουτε και ειμαστε ενα συνονθυλευμα απο "Σαρδελες" οπως καποτε. Καναμε πολλα βηματα μπροστα και θα συνεχισουμε αν πραγματικα στηριξουμε.
Οι μονοι που μπορουμε να ανακοψουμε την πορεια μας ειμαστε εμεις οι ιδιοι! Ας μην επιβεβαιωσουμε τον Αναστασιαδη που ελεγε οτι ο ΠΑΟΚ ο ιδιος ειναι που πληγωνει τον εαυτο του και δεν τον αφηνει να προχωρησει. Ξεπεραστε τις παρελθοντικες φοβιες. Ο ΠΑΟΚ προχωραει μπροστα!!
ΟΙ ΠΑΠΟΥΔΕΣ ΣΟΥ,ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΦΥΓΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΗΜΕΝΟΙ...ΕΣΥ ΘΑ ΠΕΙΣ ΣΤΑ ΕΓΓΟΝΙΑ ΣΟΥ ΟΤΙ ΕΙΔΕΣ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΝΑ ΞΑΝΑΓΥΡΙΖΕΙ ΠΙΣΩ ΘΡΙΑΜΒΕΥΤΗΣ.
ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΑΝΤΕΛΑΚΗ ΜΟΥ, ΤΑ ΙΔΙΑ ΘΟΔΩΡΗ ΜΟΥ...
SUPER4
Besuch
 
Δημοσιεύσεις: 904
Εγγραφή: Κυρ 31 Μάιος 2009, 01:21

Re: ΠΑΣ Γιάννενα - Π.Α.Ο.Κ. 4-0: Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό PABLO GARCIA1 » Τετ 03 Φεβ 2010, 18:45

Besuch έγραψε:Οταν θα "αγαπησουμε τον ΠΑΟΚ", οταν θα μαθουμε να μην πεταμε τη μια στιγμη στα συννεφα και την αλλη να πεφτουμε στη μιζερια, οταν θα παψουμε να αυτοαναιρουμαστε,


Αδερφέ όλα αυτά είναι συμπτώματα παράφορου έρωτος και πολλής αγάπης.
Οπότε μάλλον η προτροπή θα έπρεπε να είναι αγαπήστε λιγότερο τον ΠΑΟΚ...
The future is uncertain and the end is always near.
Allahu akbar
Άβαταρ μέλους
PABLO GARCIA1
 
Δημοσιεύσεις: 1449
Εγγραφή: Τετ 02 Σεπ 2009, 23:09
Τοποθεσία: Round and round.....

Re: ΠΑΣ Γιάννενα - Π.Α.Ο.Κ. 4-0: Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Besuch » Τετ 03 Φεβ 2010, 18:54

Μπα φιλε μου. Επιτρεψε μου να πιστευω οτι ειναι κυριως ΠΑΟΚτσηδικο φαινομενο απορροια της μακροχρονοιας εξαπατησης μας απο τυχαρπαστους απατεωνες που ηγηθηκαν του ΠΑΟΚ μας. Με καθε καλο αποτελεσμα η μια επιτυχια-φωτοβολιδα (κυπελλο) νομιζαμε οτι γιναμε ομαδα και απογοητευομασταν την επομενη στιγμη που αντικρυζαμε την πικρη αληθεια. Στο φοβο οτι μπορει να συμβει το ιδιο και τωρα τρελλαινομαστε!
Παρα την απιστευτη αγαπη και τρελλα μας για τον ΠΑΟΚ δεν διεκδικουμε το αποκλειστικο της αγαπης για το συλλογο μας. Κι ομως τετοια φαινομενα σαν τα δικα μας του αλερετουρ ταξιδια : παραδεισος-κολαση-παραδεισος σε 1 βδομαδα δυσκολο να δεις αλλου. Και μονο καλο δεν κανουν σε οποια και απο τις 2 "στασεις" και αν βρισκεσαι!
ΟΙ ΠΑΠΟΥΔΕΣ ΣΟΥ,ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΦΥΓΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΗΜΕΝΟΙ...ΕΣΥ ΘΑ ΠΕΙΣ ΣΤΑ ΕΓΓΟΝΙΑ ΣΟΥ ΟΤΙ ΕΙΔΕΣ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΝΑ ΞΑΝΑΓΥΡΙΖΕΙ ΠΙΣΩ ΘΡΙΑΜΒΕΥΤΗΣ.
ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΑΝΤΕΛΑΚΗ ΜΟΥ, ΤΑ ΙΔΙΑ ΘΟΔΩΡΗ ΜΟΥ...
SUPER4
Besuch
 
Δημοσιεύσεις: 904
Εγγραφή: Κυρ 31 Μάιος 2009, 01:21

Re: ΠΑΣ Γιάννενα - Π.Α.Ο.Κ. 4-0: Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό SergioConceicao » Τετ 03 Φεβ 2010, 19:08

δεν ξερω αν το ανεφερε κανενασ παραπανω εγω λεω ντροπη σε σερτζιο κ βρυζα που περασανε μπροστα μας μια ωρα πριν το ματς κ μας γραψανε σταρχιδια τους.

ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΝΤΡΟΠΗ
SergioConceicao
 
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 18:07

Re: ΠΑΣ Γιάννενα - Π.Α.Ο.Κ. 4-0: Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό stephanos » Τετ 03 Φεβ 2010, 19:19

navigator11 έγραψε:δηλαδη μια τετοια ηττα δεν μπορει να αποδοθει στη φυσιολογικη κοπωση κομβικων παιχτων της ομαδας,η οποια,παρα τη νικη με τον ατρομητο,φαινοταν?δεν μπορει να εξηγηθει απο το οτι τα γιαννενα βασει των στατιστικων του ημιχρονου ειχαν μολις 1 σουτ κ μια κεφαλια αλλα 3 γκολ??
[...]
μια τετοια καλοπροαιρετη προσεγγιση του αγωνα που βασιζεται στο οτι "βρε αδερφε δεν ηταν η μερα μας,ολα πηγαν στραβα" δεν μπορει να ευσταθει?

προσωπικα καπως ετσι τα ειδα χθες εγω τα πραγματα στους ζωσιμαδες χωρις σπιλμπεργκικες προεκτασεις στυλ "οι παιχτες στηθηκαν για να εκβιασουν για τα χρωστουμενα ή το ματς ηταν φτιαχτο για το στοιχημα ή καθυστερησαν επιτηδες απο το συνδρομητικο τα φραγκα για να μας δημιουργησουν προβλημα" κοκ.προκειται για θεωριες παντελως αστηρικτες,που επιβαρυνουν το ηδη βαρυ κλιμα στην ομαδα!


Μή μας το χαλάς ρε Navigator τώρα! Πάνω που μεγάλωσαν τα "μούσια", έρχεσαι με "το ξυράφι του Όκκαμ" και τα παίρνεις κόντρα. :lol:
Δώσε παπά στο λαό. Και η Ρεάλ όταν άρπαξε την τεσσάρα από την Αλκορκόν, θα είχε απλήρωτους παίκτες ή θα το έπαιξε ο πρόεδρος στο στοίχημα.

Ο ΠΑΣ έπαιξε καλύτερα, δημιουργώντας στο γήπεδό του, συνθήκες κατάλληλες για λασπομαχία. Οι παίκτες του δεν έπαιξαν κανένα όμορφο ποδόσφαιρο (που μας τα έχουν κάνει τσουρέκια κάποιοι με δαύτο). Ήταν καλύτεροι στις προσωπικές μονομαχίες και πιο αποτελεσματικοί στην τελική προσπάθεια. Έτσι είναι το ποδόσφαιρο, όποιος βάλει την μπάλα στα δίχτυα, κερδίζει το ματς και αυτό μένει σε όλους (κακώς κατά την γνώμη μου, αλλά δεν θα αλλάξω εγώ τον κόσμο) και όχι το πόσο ωραία έπαιξε η ομάδα ή πόσες ευκαιρίες έχασε.
Δύο φάσεις από τον χθεσινό αγώνα είναι που με ενόχλησαν ιδιαίτερα, κατά τύχη και στις δύο πρωταγωνιστής ήταν ο Κουτσιανικούλης:
Η μία είναι η γνωστή και χιλιοειπωμένη αργή αντίδρασή του την ώρα της αλλαγής. Δέχομαι σαν ελαφρυντικό ότι ξαφνιάστηκε (δεν γίνονται και κάθε μέρα αλλαγές στο 30'), αλλά δείχνει και ότι τη συγκεκριμένη στιγμή σκεφτόταν περισσότερο τον εαυτό του παρά την ομάδα. Αν θέλει να βρίσκεται σε ΟΜΑΔΑ, αυτές οι αντιδράσεις πρέπει να εκλείψουν, άλλωστε ποτέ κανείς ποδοσφαιριστής δεν κέρδισε ματς ΜΟΝΟΣ του (ό,τι κι αν λέμε πολλές φορές, χρησιμοποιώντας μεγάλη δόση υπερβολής). Δεν με ενδιαφέρει τόσο αν θα σεβαστεί τον Σάντος, αλλά απαιτώ να σεβαστεί τους συμπαίκτες του που παρέμειναν στον αγωνιστικό χώρο και η κίνησή του τους στερούσε κάποια ενδεχομένως πολύτιμα δευτερόλεπτα (μετά το ματς αυτό ακούγεται ειρωνικό). Στο προηγούμενο παιχνίδι, ο Αραμπατζής βγαίνει από το γήπεδο δέκα μέτρα μακριά από τον Παπάζογλου που μπαίνει για να κερδηθεί χρόνος, φάση που εκτυλίσσεται μπροστά στον... Κουτσιανικούλη.
Η δεύτερη είναι το "φάουλ" του 20ού λεπτού σε μαρκάρισμα του Ρόβα πάνω στον Κουτσιανικούλη. Το ανέφερε νομίζω μόνο ο gash. Ευτυχώς το λάθος του Παμπορίδη δεν μετατράπηκε σε γκολ, γιατί τέτοια γκολ εγώ δεν τα θέλω. Για μένα το ενδεχόμενο να ισοφαρίσουμε με κάλπικο φάουλ είναι χειρότερο από το να χάσουμε με 4-0, αλλά δεν μπορώ να ζητήσω από τους υπόλοιπους να συμμεριστούν μια τέτοια "ακραία" αντίληψη του παιχνιδιού.

Θετικό υπάρχει; Πολλά, τα περισσότερα έχουν ήδη αναφερθεί (χαμηλά την μπάλααααααα), αλλά εγώ θα εστιάσω την προσοχή μου σε ένα. Με χαρά διαπιστώνω ότι το κοινό του forum δύναται να ξεχωρίσει τους γκρινιάρηδες παοκτσήδες από τους αλλόθρησκους. Και υπήρχαν κάποιοι που εδώ και καιρό έβρισκαν έδαφος για να σπείρουν απογοήτευση και διχόνοια. Ευτυχώς στο δικό μας χωράφι αποδεικνύεται ότι αυτά τα σπόρια δεν στεριώνουν.

Εν αντιθέσει με το γήπεδο των Ζωσιμάδων όπου, στο τέλος του ημιχρόνου, μια χαρά μπορούσες να φυτέψεις... πατάτες. :evil:

Φυσικά θα υπάρξει (όταν έχω διαθέσιμα τα δύο ημίχρονα) βίντεο με τις φάσεις του αγώνα, για να θυμόμαστε πού και πού μετά από μερικά χρόνια, τί τεσσάρες τρώγαμε από τα χωριά...! :roll:

ΥΓ: Orwell, συγχέεις την αγάπη με τον έρωτα... :lol:
Άβαταρ μέλους
stephanos
 
Δημοσιεύσεις: 3256
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2008, 01:47

Re: ΠΑΣ Γιάννενα - Π.Α.Ο.Κ. 4-0: Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Τετ 03 Φεβ 2010, 19:25

στο αεκ44 ρε παιδιά δεν χρωστάνε και στους καθαριστές?
δεν χρωστάνε στο οακα?
μια που το θυμήθηκα τώρα...

σαν τις πουτ@νες πέσατε ρε ξεφτυλισμένοι..
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

Re: ΠΑΣ Γιάννενα - Π.Α.Ο.Κ. 4-0: Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό PABLO GARCIA1 » Τετ 03 Φεβ 2010, 19:30

SergioConceicao έγραψε:δεν ξερω αν το ανεφερε κανενασ παραπανω εγω λεω ντροπη σε σερτζιο κ βρυζα που περασανε μπροστα μας μια ωρα πριν το ματς κ μας γραψανε σταρχιδια τους.

ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΝΤΡΟΠΗ

:roll: :roll: :roll:
The future is uncertain and the end is always near.
Allahu akbar
Άβαταρ μέλους
PABLO GARCIA1
 
Δημοσιεύσεις: 1449
Εγγραφή: Τετ 02 Σεπ 2009, 23:09
Τοποθεσία: Round and round.....

Re: ΠΑΣ Γιάννενα - Π.Α.Ο.Κ. 4-0: Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό novito » Τετ 03 Φεβ 2010, 19:33

οεο???? :shock:

υ.γ. μπεεε...?
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: ΠΑΣ Γιάννενα - Π.Α.Ο.Κ. 4-0: Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τετ 03 Φεβ 2010, 20:00

stephanos έγραψε:
navigator11 έγραψε:δηλαδη μια τετοια ηττα δεν μπορει να αποδοθει στη φυσιολογικη κοπωση κομβικων παιχτων της ομαδας,η οποια,παρα τη νικη με τον ατρομητο,φαινοταν?δεν μπορει να εξηγηθει απο το οτι τα γιαννενα βασει των στατιστικων του ημιχρονου ειχαν μολις 1 σουτ κ μια κεφαλια αλλα 3 γκολ??
[...]
μια τετοια καλοπροαιρετη προσεγγιση του αγωνα που βασιζεται στο οτι "βρε αδερφε δεν ηταν η μερα μας,ολα πηγαν στραβα" δεν μπορει να ευσταθει?

προσωπικα καπως ετσι τα ειδα χθες εγω τα πραγματα στους ζωσιμαδες χωρις σπιλμπεργκικες προεκτασεις στυλ "οι παιχτες στηθηκαν για να εκβιασουν για τα χρωστουμενα ή το ματς ηταν φτιαχτο για το στοιχημα ή καθυστερησαν επιτηδες απο το συνδρομητικο τα φραγκα για να μας δημιουργησουν προβλημα" κοκ.προκειται για θεωριες παντελως αστηρικτες,που επιβαρυνουν το ηδη βαρυ κλιμα στην ομαδα!


Μή μας το χαλάς ρε Navigator τώρα! Πάνω που μεγάλωσαν τα "μούσια", έρχεσαι με "το ξυράφι του Όκκαμ" και τα παίρνεις κόντρα. :lol:
Δώσε παπά στο λαό. Και η Ρεάλ όταν άρπαξε την τεσσάρα από την Αλκορκόν, θα είχε απλήρωτους παίκτες ή θα το έπαιξε ο πρόεδρος στο στοίχημα.

Ο ΠΑΣ έπαιξε καλύτερα, δημιουργώντας στο γήπεδό του, συνθήκες κατάλληλες για λασπομαχία. Οι παίκτες του δεν έπαιξαν κανένα όμορφο ποδόσφαιρο (που μας τα έχουν κάνει τσουρέκια κάποιοι με δαύτο). Ήταν καλύτεροι στις προσωπικές μονομαχίες και πιο αποτελεσματικοί στην τελική προσπάθεια. Έτσι είναι το ποδόσφαιρο, όποιος βάλει την μπάλα στα δίχτυα, κερδίζει το ματς και αυτό μένει σε όλους (κακώς κατά την γνώμη μου, αλλά δεν θα αλλάξω εγώ τον κόσμο) και όχι το πόσο ωραία έπαιξε η ομάδα ή πόσες ευκαιρίες έχασε.
Δύο φάσεις από τον χθεσινό αγώνα είναι που με ενόχλησαν ιδιαίτερα, κατά τύχη και στις δύο πρωταγωνιστής ήταν ο Κουτσιανικούλης:
Η μία είναι η γνωστή και χιλιοειπωμένη αργή αντίδρασή του την ώρα της αλλαγής. Δέχομαι σαν ελαφρυντικό ότι ξαφνιάστηκε (δεν γίνονται και κάθε μέρα αλλαγές στο 30'), αλλά δείχνει και ότι τη συγκεκριμένη στιγμή σκεφτόταν περισσότερο τον εαυτό του παρά την ομάδα. Αν θέλει να βρίσκεται σε ΟΜΑΔΑ, αυτές οι αντιδράσεις πρέπει να εκλείψουν, άλλωστε ποτέ κανείς ποδοσφαιριστής δεν κέρδισε ματς ΜΟΝΟΣ του (ό,τι κι αν λέμε πολλές φορές, χρησιμοποιώντας μεγάλη δόση υπερβολής). Δεν με ενδιαφέρει τόσο αν θα σεβαστεί τον Σάντος, αλλά απαιτώ να σεβαστεί τους συμπαίκτες του που παρέμειναν στον αγωνιστικό χώρο και η κίνησή του τους στερούσε κάποια ενδεχομένως πολύτιμα δευτερόλεπτα (μετά το ματς αυτό ακούγεται ειρωνικό). Στο προηγούμενο παιχνίδι, ο Αραμπατζής βγαίνει από το γήπεδο δέκα μέτρα μακριά από τον Παπάζογλου που μπαίνει για να κερδηθεί χρόνος, φάση που εκτυλίσσεται μπροστά στον... Κουτσιανικούλη.
Η δεύτερη είναι το "φάουλ" του 20ού λεπτού σε μαρκάρισμα του Ρόβα πάνω στον Κουτσιανικούλη. Το ανέφερε νομίζω μόνο ο gash. Ευτυχώς το λάθος του Παμπορίδη δεν μετατράπηκε σε γκολ, γιατί τέτοια γκολ εγώ δεν τα θέλω. Για μένα το ενδεχόμενο να ισοφαρίσουμε με κάλπικο φάουλ είναι χειρότερο από το να χάσουμε με 4-0, αλλά δεν μπορώ να ζητήσω από τους υπόλοιπους να συμμεριστούν μια τέτοια "ακραία" αντίληψη του παιχνιδιού.

Θετικό υπάρχει; Πολλά, τα περισσότερα έχουν ήδη αναφερθεί (χαμηλά την μπάλααααααα), αλλά εγώ θα εστιάσω την προσοχή μου σε ένα. Με χαρά διαπιστώνω ότι το κοινό του forum δύναται να ξεχωρίσει τους γκρινιάρηδες παοκτσήδες από τους αλλόθρησκους. Και υπήρχαν κάποιοι που εδώ και καιρό έβρισκαν έδαφος για να σπείρουν απογοήτευση και διχόνοια. Ευτυχώς στο δικό μας χωράφι αποδεικνύεται ότι αυτά τα σπόρια δεν στεριώνουν.

Εν αντιθέσει με το γήπεδο των Ζωσιμάδων όπου, στο τέλος του ημιχρόνου, μια χαρά μπορούσες να φυτέψεις... πατάτες. :evil:

Φυσικά θα υπάρξει (όταν έχω διαθέσιμα τα δύο ημίχρονα) βίντεο με τις φάσεις του αγώνα, για να θυμόμαστε πού και πού μετά από μερικά χρόνια, τί τεσσάρες τρώγαμε από τα χωριά...! :roll:

ΥΓ: Orwell, συγχέεις την αγάπη με τον έρωτα... :lol:



παρακαλω να μη δινεις σημασια στα λεγομενα μου.προσπαθουσα να πιαστω απο καπου για να εξηγησω το χτεσινο ναυαγιο και πλαθω δικα μου εξωφρενικα σεναρια.σιγουρα η αληθεια κατεχεται απο τους καγκεμπιτες συνοπαδους!κονομα τρελλη εκαμε χθες ο θοδωρας σου λεω στεφανε,ε?αλλωστε γιατι να γυρισει τωρα?τριχες κατσαρες τα περι αποπερατωσης της προσπαθειας που ο ιδιος ξεκινησε!να ρεφαρει για τα γκαφρα που εχασε απο την ασπις ηθελε και μια χαρα το πετυχε.θα βαλει και κατι στην μπαντα του ταμειου της παε για να ξοφλησει τα μιστα των παιχτων!ξυπνατε ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!μας δουλευουνε αγριως!


ελπιζω στεφ την εκδοχη αυτη να τη βρισκεις περισσοτερο στα δικα σου μετρα.το μουσι επαναφυτρωνει με ταχεις ρυθμους! :opaokara: :nairepaok:
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: ΠΑΣ Γιάννενα - Π.Α.Ο.Κ. 4-0: Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό PaokPtolemaidaG4 » Τετ 03 Φεβ 2010, 20:44

Να σας ρωτησω κατι? Εαν δε βγουμε προκριματικα και αφου εχουμε αποτυχει να μπουμε ομιλους Γιουροπα και αποκλειστηκαμε απο το κυπελλο... θα θεωρειται αποτυχημενη χρονια? Για σκεφτειτε το
PaokPtolemaidaG4
 
Δημοσιεύσεις: 546
Εγγραφή: Τρί 29 Ιαν 2008, 16:23

Re: ΠΑΣ Γιάννενα - Π.Α.Ο.Κ. 4-0: Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Τετ 03 Φεβ 2010, 20:59

το ταμείο γίνεται στο τέλος...
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κύπελλο Ελλάδος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron