22. Ricardo Matias Verón

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Superleague και όλων των παρελλειπομένων...

Re: 22. Ricardo Matias Verón

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Παρ 09 Ιούλ 2010, 16:41

μου φαίνεται σαν ψέμματα... :twisted:
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

Re: 22. Ricardo Matias Verón

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Παρ 09 Ιούλ 2010, 16:42

με το καλο να επιστρεψεις........στην α εθνικη με τον οφη
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: 22. Ricardo Matias Verón

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Παρ 09 Ιούλ 2010, 16:45

sidpanos έγραψε:μου φαίνεται σαν ψέμματα... :twisted:


ΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ και για να θυμηθούμε ένα ιστορικό πρωτοσέλιδο.. ΦΕΡΤΕ ΝΑ ΠΙΩ ΝΑ ΞΗΜΕΡΩΘΩ, ΔΙΩΞΑΜΕ ΑΠ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΤΟΝ.. αργεντινό..
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13120
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: 22. Ricardo Matias Verón

Δημοσίευσηαπό fonias4 » Παρ 09 Ιούλ 2010, 16:48

Ποιος τον έφαγε τελικά αυτόν τον παίκτη;
Δεν μπορεί να έχει θέση στην ομάδα ο Μπαλάφας και όχι ο Bερoν,
που επί ενάμισι χρόνο ήταν ο καλύτερος μας παίκτης.
Και μην μου πει κανεις για τα κιλά του γιατί τον παίκτη τον είδα και ήταν στυλάκι.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ παιχταρά μου για όσα πρόσφερες στην ομάδα.
fonias4
 
Δημοσιεύσεις: 136
Εγγραφή: Τετ 23 Σεπ 2009, 11:34

22. Ricardo Matias Verón

Δημοσίευσηαπό PanosSKG » Παρ 09 Ιούλ 2010, 16:54

Ο Βερόν υπέγραψε για δύο χρόνια στον ΟΦΗ
ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ δύο χρόνων συν ένα χρόνο, υπέγραψε σήμερα το μεσημέρι με την ΠΑΕ-ΟΦΗ ο Βερόν Ρικάρντο Ματίας από την Αργεντινή που έχει Ιταλικό διαβατήριο.
Ο παίκτης του ΠΑΟΚ συμφώνησε με την διοίκηση του ΟΦΗ για να υπογράψει διετές συμβόλαιο με απολαβές που είναι στο επίπεδο που κινείται οικονομικά η Ηρακλειώτικη ΠΑΕ.
Ο Βερόν έχει γεννηθεί στις 22-1-1981. Την περίοδο 2008-2009 είχε 32 συνολικά συμμετοχές με την φανέλα του ΠΑΟΚ, ενώ πέρυσι είχε δύο συμμετοχές.
Ο Βερόν μετά την υπογραφή του συμβολαίου του στον ΟΦΗ, δήλωσε:
" Είναι μια πολύ μεγάλη απόφαση για μένα. Ο ΟΦΗ είναι μια ιστορική ομάδα που δεν πρέπειι να είναι στη Β εθνική. Θα δώσω τα πάντα για να βοηθήσω τον ΟΦΗ να επιστρέψει στη μεγάλη κατηγορία. Ελπίζω ο ενθουσιασμός που έχει εκδηλωθεί από τους φίλους της ομάδας μου μόλις ενημερώθηκαν για την μετακίνηση μου στον ΟΦΗ, να μην είναι προσωρινός και να έχει συνέχεια σε όλη την διάρκεια της αγωνιστικής περιόδου. Ελπίζω με την απόδοση μου να δικαιώσω όλους όσους πιστεύουν σε μένα και να δείξουμε μέσα στο γήπεδο ότι ο ΟΦΗ η ομάδα μου δικαιούται να επιστρέψει στη μεγάλη κατηγορία. Ξέρω πολύ καλά τι σημαίνει να φοράς την φανέλα του ΟΦΗ και είμαι σίγουρος ότι η ομάδα μου θα υλοποιήσει το στόχο της. Με όλους όσους μίλησα και τους είπα ότι σκέφτομαι να συνεχίσω την καριέρα μου στον ΟΦΗ, ΟΛΟΙ μου είπαν ότι είναι σωστή η επιλογή μου."(9/7/2010 - 5:14 μμ)

http://www.ofi.gr/home.aspx
PanosSKG
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιουν 2009, 00:18
Τοποθεσία: SKG

Re: 22. Ricardo Matias Verón

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Παρ 09 Ιούλ 2010, 16:56

Τί εννοείς, "ποιός τον έφαγε" ;

Μόνος του φαγώθηκε. Ένα εξάμηνο φώναζε ο Σάντος οτι δεν αντέχει τα βαριεστημένα τσαλίμια και τακουνάκια απο "ορισμένους παίκτες",επειδή βαριούνται να τρέξουν, φωτογραφίζοντας τον , αφού μόνο αυτός έκανε τέτοια.

Στα καπάκια ενημερώνει τη διοίκηση οτι δεν τον αντέχει γιατί δεν κάνει αυτά που του ζητάει, η διοίκηση ως όφειλε του λέει οτι είναι εκτός πλάνων. Αυτός κάνει τα αποδυτήρια μαντάρα, δεν ακολουθεί σωστά οδηγίες (είχε ακουστεί και η ιστορία οτι του είπε ο Σάντος σε φιλικό να πάει για ζέσταμα κι αυτός δεν πήγε, δεν ξέρω αν ισχύει) και γενικά κάνει πηγαδάκια και κράζει.

Παράλληλα, αρνείται πεισματικά να φύγει και το προηγούμενο καλοκαίρι,και τον Γενάρη. Τότε τα πήρε και η διοίκηση, η οποία κατ εμέ έχει τον τελευταίο ρόλο στην υπόθεση, άσχετα αν έχουν βαλθεί τα αστεία τα αρειανά να μας πείσουν οτι ο Ζαγόρ του έκοψε τη μπάλα, και δεν ντρέπεται κλπ. Καμία μπάλα δεν του κόψαμε. Φέρθηκε απαίσια κυρίως προς την ομάδα, αν υποθέσουμε πως φταίει και ο Σάντος που τον μπρίζωσε πολύ, και τον έκοψε άγαρμπα απο όλα τα ματς.

Για μένα, φέρει ένα 85% ευθύνη ο ίδιος ο Βερόν, και το υπόλοιπο ο Σάντος.

Υ.Γ. Το ..περίεργο(;) στοιχείο της ημέρας, είναι οτι το μοναδικό ματς που συμμετείχε ουσιαστικά φέτος ο Βερόν, νομίζω πως ήταν με ΟΦΗ (ετσι δεν είναι ;; )
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13120
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: 22. Ricardo Matias Verón

Δημοσίευσηαπό lion » Παρ 09 Ιούλ 2010, 17:12

Η σύνδεση της φυγής του βερόν ( 300 χιλ/ χρόνο) με την παραμονή του μπαλάβα ( 80-90/χρονο) με ποια λογική γίνεται????
Άβαταρ μέλους
lion
 
Δημοσιεύσεις: 402
Εγγραφή: Παρ 29 Ιαν 2010, 15:24

Re: 22. Ricardo Matias Verón

Δημοσίευσηαπό nikos123 » Παρ 09 Ιούλ 2010, 17:16

ΠΡΟΤΟΜΗ ΤΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΤΟΥ ΟΦΗ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΦΥΓΕ !

περα απο την πλακα τωρα..ηταν απο τους αγαπημενους μου παιχτες..καλη συνεχεια Βερον
nikos123
 
Δημοσιεύσεις: 1017
Εγγραφή: Σάβ 05 Ιαν 2008, 00:37
Τοποθεσία: ptolemaida

Re: 22. Ricardo Matias Verón

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Παρ 09 Ιούλ 2010, 17:36

novito έγραψε:Nα κλειδωθει και μαλιστα γρηγορα??? Δε νομιζω.... Τόσες ευχές έχουμε να του πούμε..... :twisted:

Βερόν μας γκαύλωσες απίστευτα όταν ήρθες και μας ξενέρωσες αφάνταστα το τελευταίο διάστημα. Το τι και πως δε το ξέρουμε και δε μας νοιάζει κιόλας... Σημασία έχει ότι μας πήγες απ το ζενίθ στι ναδίρ και αυτό είναι που μας μένει δυστυχώς. Καλή συνέχεια σε ότι κι αν κάνεις από δω και πέρα, αν και σίγουρα θα μπορούσες να κάνεις πολλά περισσότερα.... :(


με βγαζεις απο τον κοπο να τα γραψω 8-)
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13634
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: 22. Ricardo Matias Verón

Δημοσίευσηαπό paok kerkyra » Παρ 09 Ιούλ 2010, 17:43

lion έγραψε:Η σύνδεση της φυγής του βερόν ( 300 χιλ/ χρόνο) με την παραμονή του μπαλάβα ( 80-90/χρονο) με ποια λογική γίνεται????

Bερόν 30 χρονών Μπαλάφας 24 χρονών... Βερόν ξένος Μπαλάφας Ελληνας (οδηγία ουέφα για Ελληνες παίχτες στο ρόστερ)
Άβαταρ μέλους
paok kerkyra
 
Δημοσιεύσεις: 1344
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιουν 2008, 22:18
Τοποθεσία: Kerkyra

Re: 22. Ricardo Matias Verón

Δημοσίευσηαπό shark4 » Παρ 09 Ιούλ 2010, 18:07

Μεγαλε Ρικαρντο Ματιας Βερον σε χαιρετω και σε αποχαιρετω ταυτοχρονα.
Ηρθες σε εποχες που ησουν πραγματικη οαση μεσα στο συνοθυλευμα των αμπαλων . Βοηθησες τα μεγιστα στην προσπαθεια της δευτερης χρονιας .
Απο εκει και περα κατι η βαρεμαρα , κατι οι σχεσεις σου με τον προπονητη της Εθνικης Ελλαδος , κατι τα πιτογυρα και οι μακαροναδες ειχε σαν αποτελεσμα να χαλασεις την καλη σου εικονα .
Εκατσες και πανω στο συμβολαιο για κανα χρονο και τωρα που " σφιξαν τα γαλατα" αποφασισες πολυ σωστα να την κανεις για την λεβεντογεννα Κρητη.
Ευχομαι καλη τυχη και να προσεχεις την διατροφη σου γιατι ειχες μοιασει κυριολεκτικα του Μαραντονα . Στα κιλα εννοω :D :D
" Άν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου." Ε. Πάουντ
Άβαταρ μέλους
shark4
 
Δημοσιεύσεις: 4755
Εγγραφή: Δευτ 24 Αύγ 2009, 10:47

Re: 22. Ricardo Matias Verón

Δημοσίευσηαπό Platon » Παρ 09 Ιούλ 2010, 18:48

Λύση συμβολαίου με το Ricardo Marias Veron

Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει ότι λύθηκε, κοινή συναινέσει, το συμβόλαιο του Ricardo Matias Veron.

Ευχόμαστε καλή συνέχεια στην καριέρα του ποδοσφαιριστή.

http://paokfc.gr/swift.jsp?CMRCode=156RVI7TP&extLang=
Κάθε ένας από εμάς είναι ο ΠΑΟΚ!!!
Άβαταρ μέλους
Platon
 
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 21:20
Τοποθεσία: DÃœSSELDORF, GERMANY

Re: 22. Ricardo Matias Verón

Δημοσίευσηαπό moican4 » Παρ 09 Ιούλ 2010, 18:54

shark4 έγραψε:Ευχομαι καλη τυχη και να προσεχεις την διατροφη σου γιατι ειχες μοιασει κυριολεκτικα του Μαραντονα . Στα κιλα εννοω :D :D


Και προσοχη στις τσικουδιες και στις πιτες.!!! Αντιο..!! 8-)
Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες....!!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
moican4
 
Δημοσιεύσεις: 8340
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 05:46

Re: 22. Ricardo Matias Verón

Δημοσίευσηαπό gash04 » Παρ 09 Ιούλ 2010, 18:58

Καλή συνέχεια Βερόν.
MVP του 2007 αλλά ο καιρός αλλάζει.
Έπραξες το καλύτερο για σένα πρώτα και μετά και για τον ΠΑΟΚ.

υγ
Κάποια σχόλια απο φίλους εξολοθρεύτηκαν.
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα SuperLeague 09-10

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης