Π.Α.Ο.Κ. - Πανιώνιος 1-0 Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Superleague και όλων των παρελλειπομένων...

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πανιώνιος 1-0 σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό interad » Πέμ 07 Ιαν 2010, 18:09

και να μην τα πούμε, δεν τρέχει και τίποτα...

υ.γ.1 - δεν ανέφερα ΠΟΥΘΕΝΑ την λέξη πρέζα... όποιος έχει τη μύγα κλπ... πρέζα μπορεί να παίρνω κι εγώ, ή αυτός στην 1 ή στα δερμάτινα... μην μπερδεύεσαι... το θέμα είναι να την πίνεις και όχι να σε πίνει...


υ.γ.2 - το ΠΑΟΚομετρο είναι εφεύρεση κάποιον άλλων... που ξέρουν να ξεχωρίζουν πόσο ποιο ο ΠΑΟΚ είναι αυτοί, σε σχέση με τους "άλλους"... πόσο ποιο ΠΑΟΚ είναι ο (κάθε) κοντός, απέναντι σε κάθε Γκαγκάτση κλπ κλπ

τέσπα... επειδή δεν έχω καμία διάθεση να το μετατρέψω (μαζί σου) σε τσατ εδώ, έγραψα την άποψή μου με επιχειρήματα (πιστεύω)...

αν έχεις κάτι να αντιπαραθέσεις, με χαρά να τις διαβάσω και να την ψάξουμε τη δουλειά...

αν θες να περιοριστείς σε ανούσιες και ρηχές ειρωνείες, στην... τζιβάνα μου...
Εικόνα
πουτ$α και ξύλο και σούβλα, ΛΑΙΜΑΙ!!!
Άβαταρ μέλους
interad
 
Δημοσιεύσεις: 1254
Εγγραφή: Τετ 13 Φεβ 2008, 17:13
Τοποθεσία: Πιτσούνι City

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πανιώνιος 1-0 σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Slade » Πέμ 07 Ιαν 2010, 18:14

καλη φαση παντως , παραειχαμε ηρεμησει τον τελευταιο καιρο και ειχα αρχισει ν ανησυχω :evil:
Άβαταρ μέλους
Slade
 
Δημοσιεύσεις: 1107
Εγγραφή: Παρ 21 Νοέμ 2008, 11:10

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πανιώνιος 1-0 σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kass4 » Πέμ 07 Ιαν 2010, 18:15

Orwell έγραψε:....και μου φαίνεται ακόμα περισσότερο παιδικό όταν σκέφτομαι ότι όλα αυτά τα περιέργα nick το καλοκαιράκι που είχε έρθει και στρογγυλοκαθόταν στις προεδρικές σουίτες ένας απ' τους βιαστές του Ελλ.ποδοσφαίρου και ο αρχιβιαστής του ΠΑΟΚ για καμιά δεκαετία περίπου δεν έβγαλαν άχνα....κιχ...ούτε έναν σας δε θυμάμαι ρε μάγκες...ούτε έναν σας....και για μερικούς από σας είμαι σίγουρος ότι δεν έτρεχε μία τότε...χαμπάρι δεν είχατε πάρει....γι' αυτό sorry αλλά δεν μπορώ όσο κι αν θέλω να σας πάρω σοβαρά....όταν τότε που πήγε να γίνει η μεγαλύτερη κωλοτούμπα στην ιστορία του ΠΑΟΚ δεν άνοιξε μύτη το θεωρώ γελοίο να ανοίξει για τον Δημητράκη και τον κάθε λογής Δημητράκη....
...ακούγοντας όλη αυτήν την περίοδο το πόσο μεγάλος σύλλογος θα γίνουμε με τον Μπιλάρα και το πόσο μεγάλη μαγκιά έκανε που μας έφερε τον μικρό Μέσι....το δώρο του με τα δικά μας λεφτά
Και όμως έβγαλα το σκασμό στο γήπεδο έχοντας τον φάτσα....και γω όπως και πολλοί άλλοι φαντάζομαι που θα θελαν να τον στολίσουν κατάλληλα.
Και αν θέλετε την ταπεινή μου συμβουλή αυτό θα σας συμβούλευα να κάνετε και σεις....
άλλωστε τώρα και σε αντίθεση με τότε,κανένας ξένος δε θα γελάσει με τον ΠΑΟΚ, κανείς δεν θα μας κοροιδέψει....το αντίθετο μάλιστα ;) θα πονέσουν....


Σαν να διαβάζω τον παλιό καλό Γκαρσία, +1 λοιπόν...
θυμάσαι μπρο στη γωνία είμασταν πέντε-δέκα μετρημένοι, να μας δαχτυλοδείχνουν σαν εχθρούς της ομάδας. Εκτός από τον Πανελλήνιο, μάταια περίμενα μια κουβέντα από τους συνδέσμους, θεματοφύλακες τις παοκτσήδικης ηθικής και ντομπροσύνης, ούτε η αγαπημένη μου θύρα 4. Όποιος δεν μίλησε τότε, ας πει ότι δεν γουστάρει τον Σαλπιγγίδη, αλλά δεν δικαιούται να μιλά για ιδανικά, αξίες και ξέρω γω.
Άβαταρ μέλους
kass4
 
Δημοσιεύσεις: 1049
Εγγραφή: Κυρ 21 Σεπ 2008, 18:40
Τοποθεσία: athina

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πανιώνιος 1-0 σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Πέμ 07 Ιαν 2010, 18:17

Πριν γραψετε οτιδηποτε αλλο για το Σαλπιγγιδη,καθιστε μπροστα σε ενα καθρεφτη και απαντηστε στο ερωτημα ΕΑΝ επιστρεψει,ο ΠΑΟΚ μας γινεται ισχυροτερος η οχι?
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πανιώνιος 1-0 σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό screwdriver4 » Πέμ 07 Ιαν 2010, 18:28

interad έγραψε:
υ.γ.2 - το ΠΑΟΚομετρο είναι εφεύρεση κάποιον άλλων... που ξέρουν να ξεχωρίζουν πόσο ποιο ο ΠΑΟΚ είναι αυτοί, σε σχέση με τους "άλλους"... πόσο ποιο ΠΑΟΚ είναι ο (κάθε) κοντός, απέναντι σε κάθε Γκαγκάτση κλπ κλπ



σε σχεση με την εφευρεση αυτη των αλλων και βαση τα γραφομενα σου σε βλεπω παντως για αρχιΠΑΟΚτση

Κοιτα δεν ειχα καμμια καουρα να το κανουμε τσατ οπως το λες εσυ αλλα επειδη πολυ βρωμανε οι ΠΑΟΚτσηδες για σενα και εισαι και μονος στα εκτος και επειδη πολυ κουτρα ρε αδερφε στην 4 που βεβαια εχεις να πας 2 χρονια για αυτο μπηκα σε αντιπαραθεση.Καλα αυτα για τα μπουκαλια και εγω μαζι σου αλλα λιγο να προσεχουμε και τι λεμε ετσι?

Ας το ληξουμε scripta manent
Άβαταρ μέλους
screwdriver4
 
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Τρί 22 Ιαν 2008, 21:51

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πανιώνιος 1-0 σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό blackmagic » Πέμ 07 Ιαν 2010, 18:31

διαβαζω διαβαζω και ακρη δεν βγαζω...καταρχην διαβαζω απο πολλους για την 4 για μπουκαλια αι αλλα τετοια τι εγινε ρε παιδια δεν καταλαβα θα κανουμε κανενα πολεμο μεταξυ μας?το μπουκαλι προς τον ιβιτς εφυγε απο την 6 αλλα οι περισσοτεροι το ξεχνατε...εφυγε και μπουκαλι απο την 3 αλλα και αυτο οι περισοτεροι δεν το θυμαστε μπερδεμενοι υπαρχουν σε ολες τις θυρες εγω θελω να φυγουν ολοι αυτοι και οχι μονο απο την 4.εγω εχω εδω και χρονια διαρκειας στην 3 και ωρες ωρες δεν αντεχω εκει μεσα αλλα αναγκαστικα περνω εκει γιατι θελω να περνω και την κορη μου μαζι αλλα με αυτο που εγινε χθες εγω απορησα ποσο πισω ειμαστε και πως μηπως ειναι λαθος να ασχολουμε με την ομαδα?ειναι δυνατον σε ολο τον αγωνα και οχι μονο σε αυτον σε ολους τους αγωνες οι θυρες 1-2-3 να μην βγαζουν τσιμουδια και να κραζουν απο το ζεσταμα τους παικτες μας κα σε αγωνες σημαντικους και χθες φωναξανε για εναν παικτη μιας αλλης ομαδας?ελεος ποια η φωνη τους ακουστηκε μονο στο ουυυυυυυυυυ και στο ονομα του παικτη.εγω ουτε τον εβρισα αλλα εκανα ουυυυυυυυυυυυ οταν ακουσα να φωναζουν το ονομα του γιατι θελω να ειμαι περιφανος ΠΑΟΚτσης και ποτε δεν θα φωναξω ονομα παικτη αλλης ομαδας ακομα και ο μαραντονα να ηταν οπως και εγινε πριν χρονια...ειλικρινα απορω οχι με την 4 αλλα με τα επισιμα γιατι ενω κραζουν τους παικτες μας δεν βοηθανε την ομαδα καθολου στα δυσκολα ουτε στα ευκολα φυσικα χθες που φωναξανε ,ηταν για εναν παικτη του παναθηναικου...απλα θα πω ισως σαν λαος χασαμε ταυτοτητα μας και ειναι το ποιο ασχημο που συμβαινει...
Άβαταρ μέλους
blackmagic
 
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: Σάβ 12 Ιαν 2008, 15:55
Τοποθεσία: SALONIKA

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πανιώνιος 1-0 σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό tolis14 » Πέμ 07 Ιαν 2010, 18:31

Ρε παιδια μηπως τελικα ειμαστε γιδια? Αλλιως δεν εξηγουνται ολα αυτα..
Πριν λιγα χρονια οταν ειχαμε πεσει εντελως στην ανυπολυψια θυμαμαι χαρακτηριστικα τον Δωνη, τοτε προπονητη της Λαρισας να λεει 'σεβομαστε τον Παοκ αλλα εχουμε καλυτερη ομαδα και θα κερδισουμε'....Ποιος τα ελεγε αυτα? Ο προπονητης της Λαρισας...για τετοια ξεφτιλα του Παοκ μιλαμε...με γουμενους και παγωνηδες...Ο Παοκ απο τοτε ξεφυγε απ'ολα αυτα, απεκτησε διοικητικη σταθεροτητα και ομαδα που τη φοβουνται και τη σεβονται ολοι...και εμεις τι κανουμε? Μας πασαρουν ενα θεμα (με το Σαλπι) και σας τους βλαχους απο το χωριο αρχιζουμε να τρωγοματε μεταξυ μας...αυτο ακριβως δηλ που θελουν αυτοι....πεταμε μπουκαλια, τιμωρειται η ομαδα κλπ...και να μου το θυμηθειτε...θα ερθει ο βαζελος εδω, εμεις θα βριζομαστε μεταξυ μας, αυτοι θα περασουν αερα, χαμπαρι δεν θα παρει κανενας και παλι μεταξυ μας θα τρωγομαστε....Ωσπου οι μοναδικοι υγειεις παραγοντες που βρεθηκαν στην ομαδα τα τελευταια χρονια να βαρεθουν, να μας πουν αει σιχτιρ κι'εσεις και η μα...κια που σας δερνει και αντε γεια...και ξαφνικα θα βρεθουμε με κανεναν γιαννουλη καμπανη η κανενα ιβαν τον τρομερο...
Ρε ξυπνηστε επιτελους...Η ομαδα επιτελους ρολαρει...υπαρχει σταθεροτητα και μελλον...το μονο που πρεπει να μας ενδιαφερει ειναι το καλο του Παοκ...αν ο Σαλπι και ο καθε Σαλπι δωσει εστω κατι παραπανω στην ομαδα, καλως να ορισει...λετε αυοι που θελουν να τον φερουν να θελουν το κακο της ομαδας? Τι πολωση και διχασμος ειναι αυτος?
Άβαταρ μέλους
tolis14
 
Δημοσιεύσεις: 694
Εγγραφή: Τετ 13 Φεβ 2008, 11:00

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πανιώνιος 1-0 σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Πέμ 07 Ιαν 2010, 18:47

teod1980 έγραψε:Βάλε φωτιά σε ότι σε καίει σε τρώει την ψυχή....

http://www.youtube.com/watch?v=Trzb1eQEQI8

και αφού δεν προχωράω πίσω ή μπροστά και όλα αυτά που θέλω να αγαπάω...θα περιμένω..

http://www.youtube.com/watch?v=oUeQXjWO ... re=related

Γιατί είμαστε ένα....

http://www.youtube.com/watch?v=eXuxMWbY ... re=related

Αλλά εδώ δεν πιάνουν οι κατάρες δεν πιάνουν οι ευχές....

http://www.youtube.com/watch?v=gbViIZR0 ... re=related

Και στην τελική...

http://www.youtube.com/watch?v=qBphhF3o ... re=related


Δημιουργήστε και μη μαλώνετε...ας έρθει και βλέπουμε...


Aς σιγοτραγουδήσουμε όλοι μαζί....
ταν ταν
ταν ταν
ταν ταν
ταραρααααααααννννννννν!!!!!!!!

το κάνατε το θέμα σα του Σάντος και όπως όλα πλέον...καρναβαλίστικο!!!!!
Τελευταία επεξεργασία από teod1980 και Πέμ 07 Ιαν 2010, 18:51, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πανιώνιος 1-0 σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό interad » Πέμ 07 Ιαν 2010, 18:51

screwdriver4 έγραψε:Κοιτα δεν ειχα καμμια καουρα να το κανουμε τσατ οπως το λες εσυ αλλα επειδη πολυ βρωμανε οι ΠΑΟΚτσηδες για σενα και εισαι και μονος στα εκτος και επειδη πολυ κουτρα ρε αδερφε στην 4 που βεβαια εχεις να πας 2 χρονια για αυτο μπηκα σε αντιπαραθεση.Καλα αυτα για τα μπουκαλια και εγω μαζι σου αλλα λιγο να προσεχουμε και τι λεμε ετσι?

Ας το ληξουμε scripta manent


μπαααα... δε νομίζω να είναι μεγαλύτερος ΠΑΟΚτσής από εσένα...

όταν θα μου αποδείξεις ότι όλα όσα λέω δεν ισχύουν (περί κούτρας κλπ) τότε μαζί σου...

υ.γ. - εσύ είσαι ΠΑΟΚ ή θύρα 4;;; γιατί εγώ όταν δμε χάλασε η 4, δεν έκοψα το γήπεδο... άλλαξα θύρα...

εσύ είσαι ΠΑΟΚ ή ποδόσφαιρο;;; γιατί τα άλλα τμήματα (και ειδικά το μπασκετάκι) ακόμα περιμένει κανά ΠΑΟΚτσή να πάρει διαρκείας...

σε χαλάει ο (κάθε) κοντός σε σημείο που ξεκινάς μανούρα σε όποιο γήπεδο κι αν είσαι (μπάσκετ, ποδόσφαιρο κλπ) αλλά δε σε χαλάει ο (κάθε) Ταπούτος για παράδειγμα;;;


αλλά ξέχασα... ποιο μπάσκετ μωρέ... ΠΑΟΚ είσαι...


υ.γ.2 - όοοοοολο το θέμα μου από την αρχή είναι (ΚΥΡΙΩΣ) οι βλαχοκαφρίλες με τα μπουκάλια που μικραίνουν την ομάδα και της στοιχίζουν ένα σωρό λεφτά και τα ρεζιλίκια ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝΕ από συγκεκριμένα άτομα... ΤΕΛΟΣ...

αν έχουν @@ και νιώθουν ότι έχουν δίκιο κλπ κλπ, να στείλουν την αντιπροσωπεία τους στη διοίκηση και να πουν νέτα - σκέτα "εμείς δεν γουστάρουμε αυτό κι εκείνο κλπ"... όχι να ξεφτυλίζουν την ομάδα...

απλά μαθηματικά...

όλα τα υπόλοιπα.... να'χαμε να λέγαμε...
Εικόνα
πουτ$α και ξύλο και σούβλα, ΛΑΙΜΑΙ!!!
Άβαταρ μέλους
interad
 
Δημοσιεύσεις: 1254
Εγγραφή: Τετ 13 Φεβ 2008, 17:13
Τοποθεσία: Πιτσούνι City

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πανιώνιος 1-0 σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Πέμ 07 Ιαν 2010, 19:08

blackmagic έγραψε:διαβαζω διαβαζω και ακρη δεν βγαζω...καταρχην διαβαζω απο πολλους για την 4 για μπουκαλια αι αλλα τετοια τι εγινε ρε παιδια δεν καταλαβα θα κανουμε κανενα πολεμο μεταξυ μας?το μπουκαλι προς τον ιβιτς εφυγε απο την 6 αλλα οι περισσοτεροι το ξεχνατε...εφυγε και μπουκαλι απο την 3 αλλα και αυτο οι περισοτεροι δεν το θυμαστε μπερδεμενοι υπαρχουν σε ολες τις θυρες εγω θελω να φυγουν ολοι αυτοι και οχι μονο απο την 4.εγω εχω εδω και χρονια διαρκειας στην 3 και ωρες ωρες δεν αντεχω εκει μεσα αλλα αναγκαστικα περνω εκει γιατι θελω να περνω και την κορη μου μαζι αλλα με αυτο που εγινε χθες εγω απορησα ποσο πισω ειμαστε και πως μηπως ειναι λαθος να ασχολουμε με την ομαδα?ειναι δυνατον σε ολο τον αγωνα και οχι μονο σε αυτον σε ολους τους αγωνες οι θυρες 1-2-3 να μην βγαζουν τσιμουδια και να κραζουν απο το ζεσταμα τους παικτες μας κα σε αγωνες σημαντικους και χθες φωναξανε για εναν παικτη μιας αλλης ομαδας?ελεος ποια η φωνη τους ακουστηκε μονο στο ουυυυυυυυυυ και στο ονομα του παικτη.εγω ουτε τον εβρισα αλλα εκανα ουυυυυυυυυυυυ οταν ακουσα να φωναζουν το ονομα του γιατι θελω να ειμαι περιφανος ΠΑΟΚτσης και ποτε δεν θα φωναξω ονομα παικτη αλλης ομαδας ακομα και ο μαραντονα να ηταν οπως και εγινε πριν χρονια...ειλικρινα απορω οχι με την 4 αλλα με τα επισιμα γιατι ενω κραζουν τους παικτες μας δεν βοηθανε την ομαδα καθολου στα δυσκολα ουτε στα ευκολα φυσικα χθες που φωναξανε ,ηταν για εναν παικτη του παναθηναικου...απλα θα πω ισως σαν λαος χασαμε ταυτοτητα μας και ειναι το ποιο ασχημο που συμβαινει...


Όσο άσχημο είναι να πτάς ένα μπουκάλι και να ζημιώνεις την ομάδα στο πρεστίζ και οικονομικά, άλλο τόσο άσχημο είναι η ηχητική βία απέναντι στον προπονητή, στον παίκτη του ΠΑΟΚ που τυγχάνει να μην παίζει καλά και η θεωρία πως επειδή πλήρωσα μπορώ να @#@$%@ το Σάντος, το Ζαγοράκη, το Βρύζα, το Κονσεισάο, το Παπάζγλου και το Κουτσιανικούλη κτλ κτλ...
Γιατί αποδεικνύυμε πόσο άσχετοι να συζητήσουμε έισμαστε όχι απλά σε ένα φόρουμ αλλά και στο γήπεδο...
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πανιώνιος 1-0 σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Πέμ 07 Ιαν 2010, 19:12

Σε λιγότερο από μία βδομάδα επαληθεύτηκα...κρίμα που έγινε αυτό και δε με κάνατε ρόμπα...


Re: Μεταγραφές Ιανουαρίου 2010

Δημοσίευσηαπό teod1980 » 04 Ιαν 2010 20:31
Ταναπου τα καναμε όλα εδω μέσα...σοβαρές απόψεις λόγω εορτών εξαφανίστηκαν...
3 πουλάκια κάθονται και πίνουν κοκα κόλα....
σα τους γερο-γκρινιάρηδες από το μάπετ σοου είμαστε....
ιδια φάση με το γήπεδο...ότι του κατέβει ο καθένας....ξερω ξερω φορουμ ειναι και χαβαλε κανουμε....
αλλα ειναι συμτωση οτι η ιδια μαλακια μας δερνει και στο γηπεδο;
ειναι συμπτωση οτι τα μπινελικια σε παικτες υπαρχουν και στο γηπεδο;
Λες και ο ΠΑΟΚ ειναι του καθενος και μπορει να τον απαξιωνει....
οι μισοι ειρωνευονται τους αλλους μισους...
οι μισοι υπερασπιζονται ποδοσφαιριστες και οι αλλοι μισοι με ψιχουλα ζητανε παικταραδες...
Ξερω ξερω φορουμ ειναι και ιντερνετ....
Εβλεπα ΠΑΟΚ περιστερι σε γνωστη καφετερια εξω απο την τουμπα ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ ΡΕ και μετρημενα ατομα χτυπιομασταν και φωναζαμε...
αντι να σχολιασετε αγωνιστικα τους παικτες στοχους ενδεχομενως κραζετε και γελοιοποείται τους δικους μας....
περιμενετε σωτηρες οχι για να ανεβουμε επιπεδο αλλα απλα γιανα κερδισουμε ενα @$#@%-ντερμπυ...
Ξερω ξερω φορουμ ειναι και να χαλαρωσω....

ΑΛΛΑ δυστυχως τα ιδια τασκα ειναι και στην τουμπα...μυαλοπωληδες, προπονητες, ξερολες όπως σε όλα τα μερη στην Ελλαδα...

Φιλομένο, Ζλάταν, Παπάζογλου είναι για τα σκυλιά επομένως ε; Ο Μιρο δε ξερει να κανει σεντρα και ο Κουτισα ειναι το τεραστιο παλτο και ακριβο μαλιστα...
Αντε να δουμε πως θα τους βοηθησετε εντος γηπεδου,....γιατι μη μου λετε φορουμ και λαλακιες γιατι στην Τουμπα ειμαστε και τα ακουμε...κλεινουμε τα αυτια μας...

Μια @#@%@$ και μιση εχουμε καταντησει....

Μακάρι να μην πάρουμε κανένα σας λέω και να μεινει κανα φραγκο για το καλοκαιρι......
Τελευταία επεξεργασία από teod1980 και Πέμ 07 Ιαν 2010, 19:16, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πανιώνιος 1-0 σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό thrix » Πέμ 07 Ιαν 2010, 19:13

mpafos4 έγραψε:Πριν γραψετε οτιδηποτε αλλο για το Σαλπιγγιδη,καθιστε μπροστα σε ενα καθρεφτη και απαντηστε στο ερωτημα ΕΑΝ επιστρεψει,ο ΠΑΟΚ μας γινεται ισχυροτερος η οχι?


Από περιέργεια γιατί πρέπει να κάτσουμε μπροστά στον καθρέφτη για να απαντήσουμε σ' αυτό το ερώτημα?

... πλάκα κάνω μην το πάρεις προσωπικά.
Άβαταρ μέλους
thrix
 
Δημοσιεύσεις: 1311
Εγγραφή: Τρί 05 Αύγ 2008, 13:16

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πανιώνιος 1-0 σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό stephanos » Πέμ 07 Ιαν 2010, 19:30

Ελπίζω να το βάζω στο σωστό τόπικ, γιατί μπερδεύτηκα.
Εκτεταμένα στιγμιότυπα (ό,τι αξίζει να δούμε...) από το χθεσινό ματς.


Για μένα πιο απαράδεκτο γεγονός είναι τα μπουκάλια που έπεσαν (έστω και πλαστικά με νερό), γιατί το έχουμε ξανακάνει (πολλάκις), σε σχέση με τη μ@λ@κί@ των τελευταίων λεπτών που δεν την είχαμε ξανακάνει. :oops:
Ελπίζω να κατάλαβαν όλοι τα λάθη τους και να μην τα επαναλάβουν (δηλ. μην τυχόν και ξαναεκτελέσεις πέναλτι εναντίον μας Δημητράκη, κάηκες)! :lol:
Άβαταρ μέλους
stephanos
 
Δημοσιεύσεις: 3256
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2008, 01:47

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Πανιώνιος 1-0 σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Hideguti » Πέμ 07 Ιαν 2010, 19:36

"Ολοι ΠΑΟΚ ειναι".

Λογος ενωτικος, συμφωνα με πολλους.

Κατα την γνωμη μου οντως ισχυει το "Ολοι ΠΑΟΚ ειναι". Δεν προκειται ομως για τιποτα ενωτικο. Προκειται για κατι το δυστυχες. Ολοι ΠΑΟΚ ειμαστε. Δυστυχως. Τουλαχιστον, εχουμε μαθει να ζουμε με αυτο δεκαετιες τωρα.

Ωραιες οι σκηνες γενικα, αλλα στην 4α ειδικοτερα. Στο 80, και με το ματς στο καχεκτικο 1-0, περισσοτερο κοιτουσες μην σου προσγειωθει κανενας ιπταμενος stage diver στο κεφαλι παρα το τι γινεται μεσα στο γηπεδο. Και τα μπουκαλια στο κορνερ? Ωραια και αυτα. Εδωσαν ωθηση στην ομαδα. Ετσι και αλλιως ειχαμε απεναντι μας τον προαιωνιο εχθρο Πανιωνιο και κατι επρεπε να κανουμε. Ειχαν σταματησει τα μπουκαλια εδω και καμποσους μηνες. Ξαναρχισαν χθες. Γιατι αραγε? Μαλλον, προκειται για την γνωστη (?) ΠΑΟΚτσηδικη πρακτικη της "ιδεολογικης κριτικης" σε καιρους κρισεων.

Αλλα, Νομαρχη και Δημαρχο εχουμε σε αυτην την πολη. Εκλεγμενους μαλιστα με συντριπτικα ποσοστα απο τον κυριαρχο Λαο.
Οποτε τι? Ο ΠΑΟΚ θα ξεφευγε? Ισως και να μπορεσει εν τελει να ξεφυγει. Δυσκολα ομως. Πολυ δυσκολα.

Ολοι ΠΑΟΚ ειμαστε. Καποιοι ειμαστε ομως πιο ΠΑΟΚ απο τους αλλους. Αν τυχαινει μαλιστα εμεις να ειμαστε σε γκρουπ οργανωμενοι ενω οι αλλοι ειναι κατα μονας, τοτε ειναι πιο ευκολο να τους αποδειξουμε ποσο πιο ΠΑΟΚ ειμαστε.

"Η Φαρμα των Ζωων" ειμαστε.
"Η ιστορία επαναλαμβάνεται, την πρώτη φορά ως τραγωδία, την δεύτερη ως φάρσα."
Άβαταρ μέλους
Hideguti
 
Δημοσιεύσεις: 1512
Εγγραφή: Τρί 29 Ιούλ 2008, 15:44
Τοποθεσία: Πόλη του Νομάρχη


ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα SuperLeague 09-10

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες