Καβάλα - Π.Α.Ο.Κ. 0-0 Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Superleague και όλων των παρελλειπομένων...

Καβάλα - Π.Α.Ο.Κ. 0-0 Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Κυρ 13 Δεκ 2009, 22:47

Γυρίσαμε και απο καβάλα...
0-0..τρία δοκάρια όπως ακούγεται...
με ποιόν να τα βάλεις?
με τον βιερίνια που το χάνει ''απο κεί''?
με τον παπάζογλου που μια στο πρώτο ημίχρονο χάνει το πάρε βάλε και στο δεύτερο καταφέρνει να χάσει το κοντρόλ μέσα στη μικρή περιοχή θαρρείς και έχει 10 π@παρια και τον εμποδίζει στο κοντρόλ,ή που δεν μπορεί να βάλει την κεφαλιά ή ή ή
με τα δοκάρια?
με τον θεό τον ίδιο?
με τον μπαλάφα?

δεν ξέρω τι συναίσθημα είναι αυτό που έχω...ξέρω οτι αριστερά δεν υπάρχουμε επιθετικά και οτι ο παπάζογλου πρέπει να δωθεί δανεικός...
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

Re: καβάλα - ΠΑΟΚ 0-0 σχόλιο και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό PARASANDALOS » Κυρ 13 Δεκ 2009, 22:49

_______________________________________________________________ κενο σακης are u here?????
Άβαταρ μέλους
PARASANDALOS
 
Δημοσιεύσεις: 5255
Εγγραφή: Παρ 14 Νοέμ 2008, 05:15
Τοποθεσία: ΔΕΝΤΡΟΠΟΤΑΜΟΣ

Re: καβάλα - ΠΑΟΚ 0-0 σχόλιο και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό gika » Κυρ 13 Δεκ 2009, 22:51

Φερτε πίσω τον Μπαλάφα... Πρέπει κάποιον να κράξω..>! :opaokara:
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17162
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: καβάλα - ΠΑΟΚ 0-0 σχόλιο και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό nikos55 » Κυρ 13 Δεκ 2009, 22:51

Αυτο που ενιωσα βλεποντας τον αγωνα ειναι πως με την προσθηκη του Βραζιλιανου η ομαδα θα κανει παπαδες.
Σημερα ειχαμε 2 προβληματα. Αναγκαστικα παιζαμε με τον 3ο επιθετικο μας και κυριως παιζαμε με εναν κατα συνθηκη αριστερο χαφ-εξτρεμ. Ειναι ευκολο να πει κανεις οτι ο Σορλεν ηταν ο μεγαλος υστερεισας, αλλα ειναι αδικο γιατι αυτη δεν ειναι η θεση του. Φαινοταν απο το πως αντιδρουσε μολις επαιρνε την μπαλα, αντι να μπουκαρει (που δεν το πολυεχει), πρωτο του μελημα ηταν να σιγουρεψει την μπαλα ψαχνοντας ελευθερο συμπαικτη. Αποδεικνυεται οτι ο Σορλεν αγοραστηκε τελικα σαν ενα μπαλωμα πολυτελειας. Σαν ενας παιχτης που θα παιξει σε οποιαδηποτε απο τις θεσεις του κεντρου η ομαδα εχει προβλημα και θα αποδωσει ενα στανταρ 70%. Θαυμαζω τον επαγγελματισμο του Γαλλου που προσπαθει να φερει εις περας οποιον ρολο του ανατεθει, αλλα ειναι φανερο οτι αυτο δεν μπορει να γινεται παντα με επιτυχια. Ο ανθρωπος ειναι για 4-3-3 ή 4-4-2.
Στην τελικη σημερα ειχαμε προβλημα στις 2 απο τις 4 θεσεις των πιο προωθημενων μας, πραγμα που φανηκε στον αριθμο των ευκαιριων που χασαμε. Ο ερχομος του Cristiano θα κανει μεγαλη διαφορα, θα βοηθησει πολυ και τον Μουσλι.
Παυλο πηδα απ'το μπαλκονι!
Άβαταρ μέλους
nikos55
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: Πέμ 25 Σεπ 2008, 23:36

Re: καβάλα - ΠΑΟΚ 0-0 σχόλιο και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Κυρ 13 Δεκ 2009, 22:52

(συνεχεια προηγουμενου ποστ) εγω ξερω πως μια νικη ειναι νικη οπως και να ερχεται και στην τελικη φερνει χαρα...μια ισοπαλια ή ηττα οπως και να ερχεται φερνει καποια απογοητευση αυτο προσπαθω να πω...αν η ισοπαλια ή ηττα ερχεται με καλη μπαλα εισαι απλα απογοητευμενος αμα ερχεται με χαλια μπαλα εισαι 2 φορες απογοητευμενος....αν η νικη ερχεται με σκατα μπαλα εισαι απλα χαρουμενος που κερδισες αν παιξεις και μπαλαρα εισαι 2 φορες χαρουμενος...πολυ απλα τα πραγματα.. :nairepaok:
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13635
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: καβάλα - ΠΑΟΚ 0-0 σχόλιο και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Κυρ 13 Δεκ 2009, 22:55

nikos55 έγραψε:Αυτο που ενιωσα βλεποντας τον αγωνα ειναι πως με την προσθηκη του Βραζιλιανου η ομαδα θα κανει παπαδες.
Σημερα ειχαμε 2 προβληματα. Αναγκαστικα παιζαμε με τον 3ο επιθετικο μας και κυριως παιζαμε με εναν κατα συνθηκη αριστερο χαφ-εξτρεμ. Ειναι ευκολο να πει κανεις οτι ο Σορλεν ηταν ο μεγαλος υστερεισας, αλλα ειναι αδικο γιατι αυτη δεν ειναι η θεση του. Φαινοταν απο το πως αντιδρουσε μολις επαιρνε την μπαλα, αντι να μπουκαρει (που δεν το πολυεχει), πρωτο του μελημα ηταν να σιγουρεψει την μπαλα ψαχνοντας ελευθερο συμπαικτη. Αποδεικνυεται οτι ο Σορλεν αγοραστηκε τελικα σαν ενα μπαλωμα πολυτελειας. Σαν ενας παιχτης που θα παιξει σε οποιαδηποτε απο τις θεσεις του κεντρου η ομαδα εχει προβλημα και θα αποδωσει ενα στανταρ 70%. Θαυμαζω τον επαγγελματισμο του Γαλλου που προσπαθει να φερει εις περας οποιον ρολο του ανατεθει, αλλα ειναι φανερο οτι αυτο δεν μπορει να γινεται παντα με επιτυχια. Ο ανθρωπος ειναι για 4-3-3 ή 4-4-2.
Στην τελικη σημερα ειχαμε προβλημα στις 2 απο τις 4 θεσεις των πιο προωθημενων μας, πραγμα που φανηκε στον αριθμο των ευκαιριων που χασαμε. Ο ερχομος του Cristiano θα κανει μεγαλη διαφορα, θα βοηθησει πολυ και τον Μουσλι.


+εναν αντιιβιτς(χωρις να ειναι κακος ή να μην αναγνωριζουμε τη φιλοτιμια και την προσπαθεια του) και θα πεταμε...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13635
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: καβάλα - ΠΑΟΚ 0-0 σχόλιο και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό keep_paokizein » Κυρ 13 Δεκ 2009, 23:11

Σήμερα το μόνο που έλειψε ήταν το γκολ. Οπως θέλει ας το εξηγήσει αυτό ο καθένας. Πες ατυχία, πες αστοχία, πες ανικανότητα. Είχα γράψει πριν την έναρξη ότι θα το πάρουμε το παιχνίδι γιατί η Καβάλα θα εγκλωβιστεί στην τακτική του παιχνιδιού του ΠΑΟΚ. Κι αυτό πράγματι έγινε. Εγινε όμως και κάτι περισσότερο σήμερα από το οποίο προήλθαν τόσες φάσεις και πολλές ευκαιρίες. Αυτό για το οποίο φωναζει ο Σάντος και το ανέφερε και στην τελευταία συνέντευξή του. Πιέσαμε ψηλά. Η άμυνα ανέβηκε ψηλότερα, αυτά τα κρίσιμα 10 μέτρα. Κι αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να γίνονται πολλά λάθη από την αντίπαλη ομάδα και να δημιουργούμε φάσεις από την προσπάθεια πολλών παικτών και όχι μόνο από τον Βιερίνια, όπως συνέβαινε στα περισσότερα παιχνίδια. Αν συνεχίσουν να αμύνονται κατ αυτό τον τρόπο οι τέσσερεις αμυντικοί και τα δύο αμυντικά χαφ, τότε με την προσθήκη 2-3 παικτών στην επιθετική γραμμή, νομίζω ότι θα δούμε στο γήπεδο πράγματα που ουτε μπορούμε να τα φανταστούμε. Συνεχίζουμε, στηρίζουμε την πρασπάθεια και περιμένουμε υπομονετικά.
Άβαταρ μέλους
keep_paokizein
 
Δημοσιεύσεις: 590
Εγγραφή: Δευτ 10 Δεκ 2007, 19:24
Τοποθεσία: Kατερινη

Re: καβάλα - ΠΑΟΚ 0-0 σχόλιο και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Κυρ 13 Δεκ 2009, 23:16

η κερκίδα πολύ χάλι σήμερα...
οι μισοί άλλα,οι άλλοι μισοί άλλα...μόνο στο δεύτερο ημίχρονο για κανα 20λεπτο κάναμε καλή εξέδρα...
πως γίνεται αυτό σε εκτός έδρας ματς?ο καθένας του κεφαλιού του.... :? :? :? :? :?

υγ.κρυο κρύο αντε γ@μησου κρύο
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

Re: καβάλα - ΠΑΟΚ 0-0 σχόλιο και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό yiannisPAOKitalia » Κυρ 13 Δεκ 2009, 23:21

Αυτό το "κ" στο καβάλα - ΠΑΟΚ πολύ με χαλάει..Να το κάνουμε "Κ"? Αν μη τι άλλο μας συμπεριφέρθηκαν αρκετά καλά, μας σεβάστηκαν όπως κανείς άλλος. Νομίζω το αξίζει να γράφεται Καβάλα και όχι καβάλα, που είναι και ασπρόμαυρη.
-
yiannisPAOKitalia
 
Δημοσιεύσεις: 3331
Εγγραφή: Τρί 14 Οκτ 2008, 23:38
Τοποθεσία: Bologna

Re: καβάλα - ΠΑΟΚ 0-0 σχόλιο και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό psyhunterson » Κυρ 13 Δεκ 2009, 23:31

Φυσικά και η Καβάλα είναι ασπρόμαυρη όπως αποδείχτηκε και στο γηπεδο που ήταν γεμάτο και από καβαλιώτες φίλους του Πάοκ. Αισθάνθηκα την έδρα σαν δική μας, λες και κυκλοφορούσα στη Τούμπα. Κρίμα που δεν καταφέραμε το γκολ και τη νίκη... Τι να κάνεις... Κοιτάμε μπροστά και πάμε για καλύτερα...
Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΕΠΙΜΟΝΗ ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΗ...

Άλμπερτ Άϊνστάιν
Άβαταρ μέλους
psyhunterson
 
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τετ 09 Δεκ 2009, 14:05
Τοποθεσία: Πάρος, Ελλάδα

Re: καβάλα - ΠΑΟΚ 0-0 σχόλιο και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό arisk » Κυρ 13 Δεκ 2009, 23:46

sidpanos έγραψε:Γυρίσαμε και απο καβάλα...
0-0..τρία δοκάρια όπως ακούγεται...
με ποιόν να τα βάλεις?
με τον βιερίνια που το χάνει ''απο κεί''?
με τον παπάζογλου που μια στο πρώτο ημίχρονο χάνει το πάρε βάλε και στο δεύτερο καταφέρνει να χάσει το κοντρόλ μέσα στη μικρή περιοχή θαρρείς και έχει 10 π@παρια και τον εμποδίζει στο κοντρόλ,ή που δεν μπορεί να βάλει την κεφαλιά ή ή ή
με τα δοκάρια?
με τον θεό τον ίδιο?
με τον μπαλάφα?

δεν ξέρω τι συναίσθημα είναι αυτό που έχω...ξέρω οτι αριστερά δεν υπάρχουμε επιθετικά και οτι ο παπάζογλου πρέπει να δωθεί δανεικός...

O Μπαλάφας φταίει για όλα...!!
Άβαταρ μέλους
arisk
 
Δημοσιεύσεις: 2010
Εγγραφή: Κυρ 25 Μάιος 2008, 21:32
Τοποθεσία: Ακριβώς απο πίσω σου...

Re: καβάλα - ΠΑΟΚ 0-0 σχόλιο και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Κυρ 13 Δεκ 2009, 23:49

Το σκεφτομαι να γραψω σημερα...Τι να πεις???Ειδα το ματς απο το ιντερνετ,με λιγα κενα αλλα το δευτερο το ειδα σχεδον ολο.Μου φαινεται οτι σημερα ειχαμε ισως μια απο τις καλυτερες μεσαιες γραμμες.Ανασταλτικα ο γκαρσια τα γνωστα,ο βιτολο σκουπιζε τα παντα(απο τις καλυτερες εμφανισεις του νομιζω), η αμυνα αμα αιξερεσεις τη μοναδικη φαση της καβαλας πολυ καλη.Μπορουμε να πουμε οτι αφου δεν κανεις τοσες ευκαιριες γκολ παλι καλα που δεν χασαμε.Η δυστοχια, η απροσεξια και η ανικανοτητα στο σκοραρισμα δε μας δωσανε το ματς.Η ομαδα απεδειξε αυτο που ολοι ζηταγαμε...Μπορει να παιξει επιθετικα...Δε μπορεις να κανεις γυρω στις 15 τελικες στην καβαλα τοσο ευκολα...Καποια στιγμη θα φαινοταν...Βοηθησανε και οι μπακ και βγηκανε πολλες φασεις...Πιστευω οτι με την ελευση των νεων παιχτων θα ενισχυθει και η αριστερη πλευρα και η επιθεση...Φοβαμαι αυτο που λεει ο sidpanos για τον παπαζογλου και οτι οτι ο σορλεν θα πρεπει να χρησιμοποιειται ή για ενα μισαωρο στη σημερινη του θεση ή πιο πισω...Ενω δειχνει σε καποια σημεια την κλαση του δεν μπορει να βοηθησει επιθετικα...Κατα τ'αλλα με ικανοποιησε σημερα και το γοητρο της ομαδας...Δεν το παρατησανε σε καμοια στιγμη...
Υ.Γ1Ας βγουνε αυτοι που κραζανε την προηγουμενη βδομαδα και λεγανε για αμυντικο ποδοσφαιρο και "ας παιξουμε λιγο μπαλα και ας χασουμε..."Μου φαινεται σημερα θα προτιμουσανε το αποτελεσμα πιο πολυ απο το "καλο" ποδοσφαιρο...
Υ.Γ2Η ομαδα με την προσθηκη δυο παιχτων(ο ενας ηρθε) και με την επιστροφη του φιλομενο θα αλλαξει εντελως χαρακτηρα...Μου φαινεται οτι σημερα δωσαμε ενα δειγμα...Το μελλον μας ανηκει....
ΑΝΤΕ ΡΕ ΠΑΟΚΑΡΑ....!!!!! :nairepaok: :nairepaok: :nairepaok: :nairepaok: :nairepaok: :nairepaok:
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27830
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: καβάλα - ΠΑΟΚ 0-0 σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Δευτ 14 Δεκ 2009, 00:03

σύντομα και βιντεάκια απο την κερκίδα..
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

Re: καβάλα - ΠΑΟΚ 0-0 σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Effrem1 » Δευτ 14 Δεκ 2009, 00:09

κλειδι στο ματς η αποχωρηση του σορλεν!οχι πολυ καλος σημερα αλλα μπορει απο το πουθενα να κανει κατι καλο σε αντιθεση με τον κουτσιανικουλη..το κυριοτερο που κανει ο παικτης ειναι οτι μαρκαρει πολυ και κανει αθορυβη δουλεια ...κρατουσε το κεντρο με καποια λαθη αλλα οταν ο λινο αποφασιζει να ανεβει τον καλυπτει πισω γιατι απο τακτικη γνωριζει πολλα απο τη στιγμη που τον εβγαλε δεν καναμε φαση,,, ο λινο ανεβαινε συχνα και εκανε καλο παιχνιδι καθως δημιουργουσε φασεις συνεχεια...μετα την εισοδο του κουτσια επρεπε αναγκαστικα να μεινει πισω γιατι το παιδακι δεν ξερει ουτε να μαρκαρει ουτε τιποτα...ειναι μονο για καμια κοντρα επιθεση
Όποιος παίζει για τον Π.Α.Ο.Κ, ντρέπεται να χάνει
Effrem1
 
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:41
Τοποθεσία: Τριανδρια

Re: καβάλα - ΠΑΟΚ 0-0 σχόλιο και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Effrem1 » Δευτ 14 Δεκ 2009, 00:12

yiannisPAOKitalia έγραψε:Αυτό το "κ" στο καβάλα - ΠΑΟΚ πολύ με χαλάει..Να το κάνουμε "Κ"? Αν μη τι άλλο μας συμπεριφέρθηκαν αρκετά καλά, μας σεβάστηκαν όπως κανείς άλλος. Νομίζω το αξίζει να γράφεται Καβάλα και όχι καβάλα, που είναι και ασπρόμαυρη.


δεν εχω τετοια αποψη φιλε γιατι κατι πηρε το αυτι μου για τη βουλγαρια απο τους βαζελους(δηθεν καβαλιωτες)
Όποιος παίζει για τον Π.Α.Ο.Κ, ντρέπεται να χάνει
Effrem1
 
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:41
Τοποθεσία: Τριανδρια

Επόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα SuperLeague 09-10

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης