Π.Α.Ο.Κ. - ΑΕΛ 1-0 Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Superleague και όλων των παρελλειπομένων...

Re: ΠΑΟΚ-τυρί 1-0 σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ehemithos 199 » Κυρ 06 Δεκ 2009, 11:26

αυστραλε...ξεχασες τον μουστακια του αβαταρ σου!! :mrgreen:
ΒΑΛΤΕ ΦΩΤΙΑ - ΚΑΨΤΕ ΚΑΛΑ!!!
Άβαταρ μέλους
ehemithos 199
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 20:42
Τοποθεσία: ΚΟΜΟΤΗΝΗ

Re: ΠΑΟΚ-τυρί 1-0 σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Pegasus1589 » Κυρ 06 Δεκ 2009, 11:26

pagotatzis έγραψε:παιδιά ,είδα τι φάση του πέναλτι και έχω την εντύπωση ότι δεν τον ακουμπάει ο malraz


Το βρίσκει κατά τη γνώμη μου. Όπως και να'χει, εγώ είδα μια διαιτησία 10-90 σε όλο το πρώτο ημίχρονο, ούτε φάουλ δεν πήραμε. Αν δεν έχεις κάκαλα ρε διαιτητή, καλύτερα πνίξε το πέναλτι που λέει ο λόγος...
ΒΟΥΡ!
Άβαταρ μέλους
Pegasus1589
 
Δημοσιεύσεις: 1262
Εγγραφή: Κυρ 30 Νοέμ 2008, 14:23

Re: ΠΑΟΚ-τυρί 1-0 σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Isaak the Greek » Κυρ 06 Δεκ 2009, 11:48

ehemithos 199 έγραψε:αυστραλε...ξεχασες τον μουστακια του αβαταρ σου!! :mrgreen:



Eχεις κανενα προβλημα με το Μιχαλη Μοσιο?????? :mrgreen:

Τον ξεχασα ως προς τι?Ξεχασα να του πω μπραβο ή ξεχασα να πω πως ειναι μερος του προβληματος?Αδερφε κακα τα ψεμματα , αυτον τον ανθρωπο τον εχουμε αναγκη.Τα κονε που εχει αυτος , λιγοι τα εχουν.Μας βαζει σε μεγαλα σαλονια.Ξερω οτι για να δουμε ποδοσφαιρο με τη δικη του φιλοσοφια , το μπατζετ μας πρεπει να ανεβει στα υψη , αλλα κι αυτο δικο του κατορθωμα θα ειναι εαν καταφερει να φτασει την ομαδα τοσο ψηλα (συμπεριλαμβανομενου βεβαια και του γεγονοτος πως τα οικονομικα μας θα ειναι λυμενα).

Ειναι μεγαλη υποθεση παιχτες του εξωτερικου να καλοβλεπουν τον ΠΑΟΚ.Ενα πραγμα ομως με χαλαει.Πως δεν τους βαζει χερι.Μεχρι πριν λιγο καιρο πιστευα πως δεν τους δινει την απαραιτητη ωθηση.Τωρα πιστευω πως τους παραχαιδευει.Φαγανε το κραξιμο της αρκουδας χτες κι αυτοι εκει στο γνωστο γαιτανακι τους.Ε βαλτους χερι να τελειωνουμε.Ή θα δινουν το 100% ή να παν ......
Αν κοιμηθω νωρις, θα σηκωθω νωρις, θα βρω το λινκ νωρις και θα δω τον ΠΑΟΚ νωρις
Αν κοιμηθω αργα, θα σηκωθω αργα κι οταν θα ψαχνω για λινκ θα ειν' αργα
Άβαταρ μέλους
Isaak the Greek
 
Δημοσιεύσεις: 1224
Εγγραφή: Πέμ 07 Αύγ 2008, 09:54
Τοποθεσία: Melbourne Australia

Re: ΠΑΟΚ-ΑΕΛ 1-0 σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό novito » Κυρ 06 Δεκ 2009, 12:32

Ο Στέλιος Γιαννακόπουλος παραδέχτηκε με δηλώσεις του μετά την ήττα από τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα, πως η κόκκινη κάρτα που δέχτηκε ο Κάσας ήταν καθαρή.

Ο έμπειρος άσος δεν στάθηκε στην διαιτησία ενώ υπογράμμισε πως η ΑΕΛ αποδεικνύει ότι έχει ανοδική πορεία στα τελευταία παιχνίδια.

"Δεν θέλω να μιλήσω για διαιτησία αλλά για την φάση της αποβολής ρώτησαν τον Κώστα Χαλκιά και μου είπε ότι τον κλώτσησε ο Kάσας. Ρώτησα και τον συμπαίκτη μου και παραδέχτηκε ότι το έκανε. Ήταν καθαρή κόκκινη.

Δεχτήκαμε ένα γκολ από μια στιγμιαία μη οργανωμένη άμυνα. Ωστόσο κάναμε μια πολύ καλή εμφάνιση σε μια δυνατή έδρα και απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα. Αποδείξαμε ότι η ΑΕΛ συνεχίζει να έχει ανοδική πορεία", ήταν τα λόγια του Γιαννακόπουλου.

Στο ίδιο μήκος κύματος και οι δηλώσεις του πρωταγωνιστή της επίμαχης φάσης, Κώστα Χαλκιά: "Νομίζω ότι ο παίκτης της ΑΕΛ δημιοιύργησε πρόβλημα στην ομάδα του μ' αυτό που έκανε. Μετά την δήλωση του Γιαννακόπουλου δεν έχω να πω κάτι άλλο.

Κάναμε ένα πάρα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο, όμως στο δεύτερο δεν ήμασταν καλοί. Δεν είχαμε την απαραίτητη ηρεμία που χρειαζόταν. Κρατάμε τη νίκη, τους τρεις βαθμούς και κοιτάμε κάθε ματς ξεχωριστά".

Όσο για τον Αντελίνο Βιεϊρίνια που κέρδισε το πέναλτι και έδωσε τη νίκη στον ΠΑΟΚ, δήλωσε: "Κάναμε ένα πολύ καλό παιχνίδι, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο. Καταφέραμε να βάλουμε το γκολ νωρίς και να πάρουμε τους τρεις βαθμούς.

Στην φάση του πέναλτι δεν έκανα φάουλ νωρίτερα. Ήταν επαφή σώμα με σώμα ανάμεσα σε δύο παίκτες. Ήταν μια μονομαχία που κέρδισε ο δυνατότερος, στην προκειμένη περίπτωση εγώ".

Για τα επόμενα ματς με Καβάλα και Εργοτέλη: "Παίζουμε με δύο αντιπάλους που έχουν κάνει πολύ καλό πρωτάθλημα και θα δουλέψουμε όλη την εβδομάδα για να πάρουμε τη νίκη".

http://www.sport24.gr/html/ent/596/ent.331596.asp

Πάντως απ τα κωλοreplay που ειδα περισσοτερο μπερδευτηκα και για τις 2 φασεις...
Για το αγωνιστικο?? Ως το μισάωρο κάτι γινόταν.... Μετά πετούσαν αετο...
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: ΠΑΟΚ-ΑΕΛ 1-0 σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Κυρ 06 Δεκ 2009, 13:41

χωρις να εχω διαβασει καθολου σχολια θα πω και εγω τη γνωμη μου για το ματσακι...ξεκινησαμε πολυ καλα βαλαμε και το γκολ και απο εκει και περα καθομασταν λες και βαριοντουσαν ή κατι τετοιο...φανηκε πολυ η απουσια του γκαρσια που θα ηρεμουσε το παιχνιδι μας και θα ανοιγε και την ομαδα με τις μπαλιες του...ο ιβιτς δεν ηταν καλος χθες και αυτο αναγκασε και το μουσλι να ειναι στο κεντρο απο καποιο σημειο και μετα και οπως λεει ο σαντος αν δεν εχεις φορ μεσα στην περιοχη γκολ δεν μπαινει...καποιοι παιχτες θελουν παιχνιδια οπως ο κοντρερας που πιστευω ανεβαινει σιγα σιγα...κατα τα αλλα η ομαδα πολυ κακη χωρις να κινδυνεψουμε και καθολου οκ αλλα περιμενουμε σαφως πολυ καλυτερη εμφανιση με καβαλα...δε θα καταστροφολοφησω για την εμφανιση γιατι και με τον πανθρακικο ημασταν χειροτεροι πιστευω ηταν καθαρα θεμα συγκεντρωσης αλλα φυσικα και θα την κραξω...η ομαδα δειχνει ξεκαθαρα οτι πασχει απο εναν οργανωτη στο κεντρο(αντιιβιτς) και ενα εξτρεμ τον κουτσια θα περιμενω να τον δω προς το τελος και του χρονου κυριως...νομιζω αυτες ειναι και οι 2 ποιοτικες κινησεις που προαναγγελθηκαν θα γινουν...αυτα παμε για διπλο στην καβαλα τωρα :nairepaok: :nairepaok:
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13625
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: ΠΑΟΚ-ΑΕΛ 1-0 σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό fran » Κυρ 06 Δεκ 2009, 14:56

Φταίει ο προπονητής επειδή δεν υπάρχει ξεκάθαρο σχέδιο επιθετικής αναπτυξης.
Φταίει επειδη (συμφωνα με τις δηλώσεις του) δεν μπορεί να επιβληθεί στους παίχτες.
Μέχρι εκεί όμως.
Για την εικόνα που παρουσιάζει η ομάδα την μεγαλύτερη ευθύνη την έχουν οι παίχτες οι οποίοι εδώ και χρόνια είναι στο απυρόβλητο (μην κράζετε είναι απλήρωτοι, έχουν περίοδο, θα αγχωθούν τα παιδιά και πολλά άλλα που ακούμε σε κάθε ματς).
ΣΕ ΑΥΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΕΥΘΥΝΗ ΕΜΕΙΣ.
Εχθές όλος ο κόσμος έκραζε το Παπαμαλ@κα επειδή φάνηκε απο τα 3 πρώτα σφυρίγματα οτί ψάχνεται για να τινάξει το ματς στον αέρα. Είχε στόχο ο ανθρωπος.
"Τα παιδιά" όμως που μας κοροιδεύαν για 70 λεπτά τα χειροκροτήσαμε κιόλας στο τέλος.
Αν συνεχιστεί αυτό, όχι 0-19, αλλά θα μιλάμε στα εγγόνια μας για την εποχή που κερδίζαμε ομάδες του ΠΟΚ και θα είμαστε γραφικοί γέροι που μάλλον λαλήσαν απο τα χάπια για την πίεση.
Αυτή τη νοοτροπία του έβαλα το μισό-0 και περιμένω καρτερικά το ματς να τελειώσει για να πάμε να πιούμε κανα ποτάκι (Σάββατο γαρ) πρέπει να την διώξουμε εμείς απο την ομάδα των 10(ΔΕΚΑ) Εκατομμυρίων Ευρώ.

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΓΙΟΥΧΑ ΣΤΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ. ΦΤΑΝΕΙ Η ΚΟΡΟΙΔΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΜΑΣ.

ΥΓ: Αν τυχόν αγχωθούν "τα παιδιά" ας πάρουν αγχολυτικά.
fran
 
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Δευτ 26 Μάιος 2008, 22:27
Τοποθεσία: Κιτρινόμαυρο Ρετζίκι

Re: ΠΑΟΚ-ΑΕΛ 1-0 σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό diniko80 » Κυρ 06 Δεκ 2009, 14:58

+4
Άβαταρ μέλους
diniko80
 
Δημοσιεύσεις: 2758
Εγγραφή: Τρί 13 Μάιος 2008, 12:54

Re: ΠΑΟΚ-ΑΕΛ 1-0 σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Κυρ 06 Δεκ 2009, 15:36

Μετά τον οδοστρωτήρα, επανέρχομαι με νέα αναλογία.


Αν ήταν ο ΠΑΟΚ μποξέρ, τι είδους μποξέρ θα ήταν;
Κρίνοντας και από το χθεσινό ματς (από ράδιο) ο ΠΑΟΚ είναι ένας δυνατός και βαρύς μποξέρ που κερδίζει τους αγώνες του με Κ.Ο.
Πολλοί από εμάς θα προτιμούσαν ο μποξέρ ΠΑΟΚ να είναι γρήγορος, να χορεύει τον αντίπαλο και να του καταφέρνει μπαράζ χτυπημάτων στριμόχνωντάς τον στα σχοινιά. Θα κερδίζαμε έτσι τους πόντους σε όλους τους γύρους και θα παίρναμε το ματς.
Η πραγματικότητα είναι διαφορετική. Ο μποξέρ ΠΑΟΚ κρατάει τις αποστάσεις και δεν παίρνει πολλά σημεία. Όταν όμως ο αντίπαλος είναι πιο αδύναμος από αυτόν τον βγάζει νοκ άουτ.
Η Λάρσα χτες προσπάθησε να πάρει τον πόντο στα σημεία, αλλά τη βγάλαμε και αυτή νοκ άουτ. Περιμένω να δυναμώσουμε για να μπορούμε να τα βγάζουμε πέρα και με ποιο δυνατούς αντιπάλους.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8366
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: ΠΑΟΚ-ΑΕΛ 1-0 σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό fran » Κυρ 06 Δεκ 2009, 15:52

Μποξ με τυφλούς. Φέρε στο μυαλό σου την εικόνα. :opaokara:
fran
 
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Δευτ 26 Μάιος 2008, 22:27
Τοποθεσία: Κιτρινόμαυρο Ρετζίκι

Re: ΠΑΟΚ-ΑΕΛ 1-0 σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Κυρ 06 Δεκ 2009, 16:08

Ευχαριστώ για τη λεπτομερή περιγραφή του αγώνα :shock:
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8366
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: ΠΑΟΚ-ΑΕΛ 1-0 σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό gash04 » Κυρ 06 Δεκ 2009, 16:59

Καλύτερα με κακή εμφάνιση 1
παρά με καλή εμφάνιση Χ2

Γκρίνια στις ήττες γκρίνια και στις νίκες.

FORZA PAOKARA ΕΑΕΕΕ ΑΕΕ......

υ.γ
Φέρτε τον Σαλπιγγίδη να ηρεμήσουμε.
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: ΠΑΟΚ-ΑΕΛ 1-0 σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Pegasus1589 » Κυρ 06 Δεκ 2009, 18:53

50 παιχνίδια αήττητοι από ομάδες εκτός ΠΟΚ και συνεχίζουμε. ΟΚ, στα ντέρμπι γουστάρουμε αλλά στα μικρά παιχνίδια παίρνουμε βαθμούς.
ΒΟΥΡ!
Άβαταρ μέλους
Pegasus1589
 
Δημοσιεύσεις: 1262
Εγγραφή: Κυρ 30 Νοέμ 2008, 14:23

Re: ΠΑΟΚ-ΑΕΛ 1-0 σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό DimisK » Κυρ 06 Δεκ 2009, 18:54

gash04 έγραψε:Καλύτερα με κακή εμφάνιση 1
παρά με καλή εμφάνιση Χ2

Γκρίνια στις ήττες γκρίνια και στις νίκες.

FORZA PAOKARA ΕΑΕΕΕ ΑΕΕ......

υ.γ
Φέρτε τον Σαλπιγγίδη να ηρεμήσουμε.



Τώρα σ' αυτό δεν έχεις κι άδικο. Γκρίνια στις ήττες, γκρίνια και στις νίκες. Μόνο που νίκη από νίκη έχει διαφορά...

Τέλος πάντων, είπαμε την γνώμη μας και πάμε παρακάτω. Άρρωστοι ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ είμασταν, άρρωστοι ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ θα παραμείνουμε...

Τα μυαλά μας πονάνε εσαεί... 8-)
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: ΠΑΟΚ-ΑΕΛ 1-0 σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Lord » Κυρ 06 Δεκ 2009, 20:08

Εδώ κάτω έχουν φαγωθεί ότι σφαγιάστηκαν από τη διαιτησία..
ΠΑΟΚ ο ένας,στον κόσμο άλλος κανένας..
ΠΑΟΚ γιατί,γιατί μας βγάζεις την ψυχή...
Άβαταρ μέλους
Lord
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Δευτ 27 Οκτ 2008, 23:40
Τοποθεσία: Ξεσαλόνικα

Re: ΠΑΟΚ-ΑΕΛ 1-0 σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Pegasus1589 » Κυρ 06 Δεκ 2009, 20:11

Το 4-3 το ξέχασαν; Τις δηλώσεις των παιχτών τους τις είδαν; Για εχθρούς ψάχνουν αυτοί. Πίσω στη Β.
ΒΟΥΡ!
Άβαταρ μέλους
Pegasus1589
 
Δημοσιεύσεις: 1262
Εγγραφή: Κυρ 30 Νοέμ 2008, 14:23

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα SuperLeague 09-10

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης