Πανθρακικός - Π.Α.Ο.Κ. 1-2 Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Superleague και όλων των παρελλειπομένων...

Re: Πανθρακικός-ΠΑΟΚ 1-2 απόψεις και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό novito » Δευτ 09 Νοέμ 2009, 11:09

Orwell δε μπορώ να δεχτώ ότι "όταν φωνάζεις ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ Β' ΕΘΝΙΚΗ δεν απευθύνεσαι στην διοίκηση αλλά στον απλό κόσμο". Απευθύνεσαι στην ομάδα του Πανθρακικού και κατά συνέπεια σε ότι έχει σχέση μ αυτή, διοίκηση, κόσμο, παίκτες κλπ...
Από κει και πέρα ούτε σενάρια συνωμοσιας θα κάτσω να κάνω, ούτε θ ασχοληθώ άλλο με τον Πανθρακικό (και τον χ Πανθρακικό παραπάνω). Η διοίκησή του έκανε τις επιλογές της, οι οποίες στην πράξη αποδείκτηκαν άστοχες...
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: Πανθρακικός-ΠΑΟΚ 1-2 απόψεις και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό tsipaoktsi » Δευτ 09 Νοέμ 2009, 11:26

8emis4 έγραψε:Όλος ο πλανήτης συνωμοτεί εναντίον του ΠΑΟΚ, όλοι οι μη παοκτσήδες είναι αντιπαοκτσηδες!
Εγώ πάντως είδα 4 χιλιάδες δικούς μας μέσα και σε ο,τι αφορά το "ξεσκίζονται" πάντα με μας κι όχι με τους άλλους, εγώ πάλι είδα έναv να γλιστράει δυο φορες σε μια..μπανανόφλουδα και τον Pablo να βάζει γκολ..χωρίς να πατάει περιοχή! Τώρα αν εσείς θέλετε οι άλλοι, οποτε παίζουν με μας, να ανοίγουν τα πόδια τους, γιατί "ΠΑΟΚ είσαι", μπορείτε να γίνετε και γαύροι!
Κι όταν σε όλα τα γήπεδα της ελλάδας είμαστε οι μάγκες με τα ντού, κάνουμε μανούρες, που βρίζουμε μάνες, λαρισαιους, τριπολιτσαδες, ξανθές, κομονητες, γιάννενα κτλ και είμαστε "ΠΑΟΚ εναντίον όλων" και "ΠΑΟΚ θρησκεία τρομοκρατία", ε τότε ας μη κλαιγόμαστε όταν δε μας χωνεύουν και μας βλέπουν με αντιπαλότητα. Εμείς επιλέξαμε να έχουμε όλους τους άλλους ως εχθρούς μας, εμείς είμαστε οι πρώτοι "μάγκες" στην ελλάδα.
(Μιλάω αποκλειστικά για τον κόσμο κι όχι τις διοικήσεις! λαμογια υπάρχουν παντού, δόξα το θεό είχαμε κι εμείς πολλά τέτοια για δεκαετίες...)


Αδερφέ 8emis, δεν ισχυρίστηκε κανείς πως συνωμοτεί όλος ο πλανήτης εναντίον μας ούτε πως τα ντου επιβεβαιώνουν τη μαγκιά μας.Η γενικότερη αντιμετώπιση του ΠΑΟΚ και του λαού του από κομπλεξικές ομάδες ( για την ακρίβεια διοικήσεις ομάδων ) είναι που ενισχύει το ΠΑΟΚ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΟΛΩΝ και όχι ή αυταρέσκειά μας.

Μάθε λοιπόν πως η ομάδα της Κομοτηνής που ανέβηκε στην superleague όντας στο άρμα του κόκκαλη ( από το οποίο δυστυχώς γι αυτήν την πέταξαν κλωτσηδόν φέτος με φανερά τα αποτελέσματα ) πέρσι δεν μας έδωσε εισιτήρια επικαλούμενη έργα στις κερκίδες, ενώ λίγες βδομάδες αργότερα για να βολέψουν τον στρατό του του αφεντικού τους έδιωξαν τους κατόχους διαρκείας του πανθρακικού !!! Φέτος , αυτή η ομάδα έδωσε πάλι περισσότερα εισιτήρια σε άλλες ομάδες, ενώ σε μας 1900 και κλειστά τα εκδοτήρια.

Μάθε λοιπόν πως ακριβώς τα ίδια έκανε κι ο αστέρας στην τρίπολη πέρσι, ενώ φέτος ενώ έδωσε σε όλες τις βλαχοομάδες εισιτήρια στον ΠΑΟΚ δεν έδωσε επίσημα, μόνοι μας βρήκαμε την άκρη...

Μάθε λοιπόν πως η Ξάνθη κάθε χρονιά σε μια κίνηση ειδικής περιποίησης προς τους οπαδούς του ΠΑΟΚ μας δίνει 40άρια εισιτήρια ενώ στο αφεντικό της 20άρια. (μήπως θυμάσαι και τα αδέρφια μας που κατέληξαν στην φυλακή κάνοντας το έγκλημα να ..πλησιάσουν το γήπεδο της ξάνθης για να δουν την λατρεμένη μας ομάδα???).

Μάθε λοιπόν πως φέτος η διοίκηση του Πανιωνίου άφησε απ΄έξω από το γήπεδο 300 ΠΑΟΚτσήδες με εισιτήρια ετσιθελικά και κάποιους απ΄αυτούς τους άφησε να μπουν στο 85΄(!!!), ενώ στα εκδοτήρια δεν έδιναν εισιτήρια σε όποιον η ταυτότητα έγραφε τόπο διαμονής από Λαμία και πάνω!!!

Μάθε λοιπόν πως ο πάο στο ΟΑΚΑ φέτος έδωσε στον συμπολίτη μας 2000 εισιτήρια, ενώ μια βδομάδα αργότερα σε συνεννόηση με την αστυνομία αρνήθηκε να δώσει στον ΠΑΟΚ!!!

Δεν βλέπουμε φαντάσματα, ούτε κυνηγάμε αόρατους εχθρούς. Αλλά πλακίτσα με τον ΛΑΟ του ΠΑΟΚ δεν μπορεί να κάνει κανείς από τους πουθενάδες που ασχολούνται με την φαρσοκωμωδία του ελληνικού πρωταθλήματος.Ναι, ΘΑΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΟΥΣ, ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΟΛΩΝ.
...όταν θ΄αγαπήσεις το γέλιο σου και την αναπνοή σου...
Άβαταρ μέλους
tsipaoktsi
 
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: Τρί 11 Δεκ 2007, 23:27
Τοποθεσία: athens

Re: Πανθρακικός-ΠΑΟΚ 1-2 απόψεις και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό PABLO GARCIA1 » Δευτ 09 Νοέμ 2009, 12:02

novito απευθύνεσαι και στους 2 και στον κόσμο και στη διοίκηση,αλλά νομίζω ότι περισσότερο στον κόσμο ή τουλάχιστον σ' αυτόν χτυπάει πιό άσχημα...όταν επί Γούμενου έβριζε κάποιος την ομάδα δεν σε πείραζε?? δεν νομίζω...σε ποιόν απευθυνόταν?? στον Γούμενο ή σε σένα??
Πιστεύω να κατανοείς γιατί το λέω...αν μας ενδιαφέρει να κάνουμε καινούριους φιλάθλους σε μέρη όπου είμαστε σχετικά κοντά, θα πρέπει να προσέχουμε και να μην δημιουργούμε έχθρες...αν δεν μας ενδιαφέρει, μπορούμε να τα βάζουμε με τους πάντες.
Και αυτό δεν αφορά ΜΟΝΟ τον Πανθρακικό-με τον οποίο και γω δεν θέλω να ασχοληθώ άλλο-αλλά ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΑΡΟΜΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ.
Για σκέψου αύριο να υπάρχει κάποια μαλ... διοίκηση στις Σέρρες π.χ. δεν νομίζω ότι να τους βρίζουμε θα μας αποφέρει κέρδος κάπου ;)
The future is uncertain and the end is always near.
Allahu akbar
Άβαταρ μέλους
PABLO GARCIA1
 
Δημοσιεύσεις: 1449
Εγγραφή: Τετ 02 Σεπ 2009, 23:09
Τοποθεσία: Round and round.....

Re: Πανθρακικός-ΠΑΟΚ 1-2 απόψεις και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Petm » Δευτ 09 Νοέμ 2009, 12:10

paok x.m. έγραψε:
Καθομουνα στα επισημα ακριβως κατω απο το βρυζα και ακουγα πολλες γνωμες κυριως απο κομοτηναιους και εντυπωση τους εκανε (σαφως αρνητικη) οταν ακουστηκε αυτο το συνθημα(εκει εκει στην β εθνικη) απο ολο τον λαο μας στην φαση του α ημιχρονου με το φαουλ του κρεσιτς νομιζω!
Παιδια ειναι απαραδεκτο να φωναζουμε τετοια συνθηματα σε ομαδες που δεν εχουνε κανενα προβλημα με εμας (ουτε και εμεις με αυτους )


εμενα μου φάνηκε ότι αυτοί έχουν πρόβλημα με εμάς. το γιατί den με ενδιαφέρει.

οι λόγοι που μου φάνηκε ότι έχουν πρόβλημα:

πέρσι δεν άνοιξαν τι κερκίδα ένw δυο εβδομάδες πιο πριν είχε φιλοξενήσει φιλάθλους του πανθρακικού στο εντός έδρας τους παιχνίδι με το εργοτέλη (νομίζω) . όταν τελικά μπήκαν 100 παοκτσήδες μετά από κάνα μισάωρο άνοιξαν για να μπούν και οι άλλοι παοκτσήδες (καμια 500άρα σύνολο-πέρσι όλα αυτά) όταν το mats είχε φτάσει ήδη στα μέσα του προτού ημιχρόνου.

σε επίπεδο φιλάθλων πάλι αν έμπαινες στο forum τους θα νόμιζες ότι είσαι σε forum του (όπως φαντάζομαι ότι θα είναι) super 3. φέτος δεν ασχολήθηκα αλλα το περσινό μου φτάνει και περισσεύει

οποτε αν παρεξηγήθηκαν επειδή φώναξαν οι Παοκτσήδες αυτά που φώναξαν τότε να pane να γίνουv gaurovazeloi. no problem για μένα
Άβαταρ μέλους
Petm
 
Δημοσιεύσεις: 1607
Εγγραφή: Παρ 04 Ιαν 2008, 18:12
Τοποθεσία: Back To The Base London

Re: Πανθρακικός-ΠΑΟΚ 1-2 απόψεις και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό gash04 » Δευτ 09 Νοέμ 2009, 12:22

Isaak the Greek έγραψε:Πεναλτυ στον Μουσλιμοβιτς στο 3ο-4ο λεπτο που δεν δινεται.

Πεναλτυ στον Μουσλιμοβιτς και παλι μετα το απ-τσακι του τερματοφυλακα (δεν θυμαμαι λεπτο) και παλι δεν δινεται.

Κοκκινη στον Κρεσιτς δεν δινεται.

Κοκκινη στον Βιτολο δεν δινεται.

Αμα αυτο ειναι διαιτησια εγω ειμαι αστροναυτης.Και να θελουν δεν μπορουν τα κορακια.Δεν εχουν ιδεα απο ποδοσφαιρο.

Οσο για την εμφανιση μας , περιμενα οτι με Γκαρσια-Βιτολο στο κεντρο δεν θα περνουσε μυγα.Αντιθετως περασαν και μυγες και κουνουπια και οτι αλλο θες.Ειλικρινα δεν μπορω να εξηγησω το γιατι.Η μονη εξηγηση που μπορω να δωσω ειναι οτι οι παικτες μας το πηραν εντελως αψηφιστα το ματς.

Κυριε Τσιριλο εδω δεν ειναι Ριμινι.Παψε επιτελους να εχεις στο μυαλο σου το πως θα τσαμπουκαλευτεις και συγκεντρωσου και παιξε μπαλα.Αι σιχτιρ σιγα σιγα.Παραγινες.

Ο ΠΑΟΚ φετος ειναι οι Γκαρσια και Βιερινια.Εαν καποτε ειμαστε στην ευχαριστη θεση να εχουμε 11 παικτες του επιπεδου τους και αλους 11 επιπεδου Μαλεζα τοτε ναι-θα εχουμε τη δυνατοτητα να λεγομαστε ποδοσφαιρικη ομαδα που μπορει να διεκδικησει πραγματα.

Πολυ Σωστος στις δηλωσεις του ο Σαντος.Επιτελους καποιοι πρεπει να ξυπνησουν.Οσο γι αυτο που λεγατε πιο πριν.Ο Σαντος ηθελε Αντραντε και Νουνο Ασις.Οταν του ειπαν οτι δεν αντεχει η τσεπη μας συμβιβαστηκε με Τσιριλο και Φωτακη.Κι εγω ειμαι αντιθετης φιλοσοφιας απο τον Σαντος αλλα να λεμε τα συκα συκα.

Η χρονια χαθηκε απο τοτε που αποκλειστικαμε απο την Χερενφεν.Οποιαδηποτε αλλη διεκδικηση για καποιον αλλον τιτλο ειναι ουτοπικη και αυταπατη , τουλαχιστον για τη χρονια που διανυουμε και το ξεραμε αυτο πριν απο την αρχη της.

Κραταμε την ψυχραιμια μας και συνεχιζουμε με οποια οπλα διαθετουμε για φετος.


Υ.Γ.:Νομιζω πως ενα προστιμο θα ηταν οτι πρεπει αυτη τη στιγμη.Η αδιαφορια πρεπει να τιμωρειται παραδειγματικα οταν οι παικτες πληρωνονται απο το υστερημα μικρομεσαιων ανθρωπων , οπως ειναι οι οπαδοι του ΠΑΟΚ που πληρωνουν μετοχες και εισητηρια.

Υ.Γ.2:Οχι...δεν ειμαι ο Pepermint :mrgreen:




Δεν είσαι ο Πέπερ αλλά μια χαρά τα είπες και συμφωνώ σε όλα εκτός την φάση του Κρέσιτς που εξήγησα στο κατάλληλο τόπικ..
Το ίδιο και με τον Τσί ποιο πάνω που ορθά υποστηρίζει το ΕΚΕΙ ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ Β ΕΘΝΙΚΗ.
Αν είναι η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ να αποτελείται απο τσάτσοομάδες καλύτερα να έχουμε όλο το πρωτάθλημα γεμάτο ομάδες απο την Αττική.
Να παίζουμε μόνο στην Αθήνα εκτός έδρας.

Για τον Βιτόλο δεν το είδα.
Απο την κερκίδα μερικά πράγματα τα βλέπεις αλλά δεν είναι και τηλεόραση να κρίνεις με ριπλέι και να είσαι ποιο ξεκάθαρος στην αντίληψη.

Για τον Μουσλίμοβιτς έγινε μπροστά μας στα 10 μέτρα και ο διαιτητής ήταν στην φάση στα 3-5 μέτρα μπροστά χωρίς να του κλείνει το οπτικό πεδίο κανένας παίχτης.
Απίστευτο πέναλτι το οποίο θα μπορούσε να κρίνει πολλά!
Ας μην έδινε την κάρτα, ας χάριζε την αποβολή στον τερματοφύλακα.
Κλωτσιά όμως εν ψυχρώ και να μην δίνει τίποτα και απαθής να γυρνάει και να φεύγει είναι άλλο πράμα.
Στο αμέσως επόμενο λεπτό φάγαμε και το γκολάκι.
Αντί για 0-3 έγινε 1-2 και αν είχε και λίγο τύχη ο Άνθραξ θα μπορούσε να πάρει και την ισοπαλία στο τέλος.

Οι παίχτες μας μετά το 0-2 αδιαφόρησαν εντελώς και παίζανε όπως το 2007.
Με την φανέλα μόνο δεν παίρνεις ματς, πάνε αυτές οι εποχές.
Ο Πάνθραξ καλώς σκύλιασε να πάρει ισοπαλία ακόμα και νίκη γιατί δεν είναι μόνο να γυρνάει τις αγωνιστικές στο πρωτάθλημα.
Ζημιές θα κάνει και αυτός κάποια στιγμή σε κάποια ομάδα.
Για 1 πόντο δεν είναι πάντως.

Ο Σάντος φέρει ευθύνη σε αυτό το ματς για κάτι που ακόμα δεν έχει κατορθώσει να επιβάλει στους παίχτες μας και έχει επισημάνει ο Μάξιμος παλιότερα και είναι το μόνο που συμφωνώ μαζί του.
ΝΑ ΜΗΝ ΚΛΕΙΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΜΑΣ ΠΙΣΩ.
Αυτή την μαλακία μόνο εμείς την κάνουμε δεν την κάνει καμία σοβαρή ομάδα.
Όταν όμως ''Ο ΧΕΣΤΗΣ'' περνάει επιθετικό μπροστά τους λέει πάμε για τρίτο γκολ και όχι πάμε να κλειστούμε.

Κύριοι ποδοσφαιριστές παίζετε στον ΠΑΟΚ.
Πληρώνεστε για αυτό που κάνετε και μάλιστα και πολύ καλά απο όλους εμάς που τρέχουμε να σας χειροκροτούμε παντού.
Όλο το παιχνίδι το φροντίσατε να το πάτε έτσι ώστε να μην πάθουμε κανένα καρδιοεγκεφαλικό επεισόδιο αλλά στο τέλος καταφέρατε να μας κάνετε να αγχωθούμε.



Κάποιοι εδώ μέσα νωρίτερα που σας διάβασα και ΛΕΤΕ ότι ήσασταν στην Κομοτηνή και είδατε και κεφάλια σκυμμένα και απογοήτευση και πονέσανε τα μάτια σας να σας πω και εγώ με την σειρά μου ότι και εμένα πονέσανε τα μάτια μου με αυτά που γράφετε και όχι μόνο αυτά.
Συνέλθετε γρήγορα και κόψτε την μιζέρια δεν σας πάει καθόλου.
Αυτά ταιριάζουν σε οπαδούς άλλης ομάδας.
Ποιους?
Αυτούς που παραπέμπουν απο χθες τον β διαιτητή και τον επόπτη για το γκολ που τους ακύρωσε.
Το αν την έπιασε με το χέρι είναι άλλου παπά ευαγγέλιο όμως ε?

Υ.Γ
Οι ΑντιΣάντος ας καταλάβουν ότι μικραίνουν την ομάδα εξίσου με τους ΥπέρΣάντος με την κριτική τους.
Συνιστώ το football manager 2010 μπας και ηρεμήσουμε ποτέ άπαντες.
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Πανθρακικός-ΠΑΟΚ 1-2 απόψεις και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ilias4_koufalia » Δευτ 09 Νοέμ 2009, 12:50

Orwell έγραψε:Υ.Γ. Ηλία απ' τα Κουφάλια πολύ θα θελα να ξερα γιατί έβγαλες κόκκινη στις Σέρρες που απέκλεισαν τον γάβρο φέτος και το βάζελο πέρυσι και πήραν και Χ μέσα στην ΑΕΚ....αν αυτό δεν είναι δείγμα ότι τα χτύπησαν τα παιχνίδια, τότε ποιό είναι???....πολύ θα θελα να ξερα.


Για θυμησου αδερφε το περσινο σερρες-ΠΑΟΚ, πως λυσαξαν να μας κερδισουν και τελικα μας πηραν το 1-1!!! :evil: :evil: :evil:

ενω το ιδιο εκανε κ με αρη και με τν γρια τν ιδια στιγμη που εφαγε 4 στν πειραια, 0-1 με πληρη απαθεια στν εδρα τους κτλ κτλ...

απορω δλδ γιατι ηρθαν αδιαφοροι τελεφταια αγωνιστικη στν ΤΟΥΜΠΑ???

Και για τν καβαλα που ανεφερε ο novito, ενταξει προς το παρων τουλαχιστον φαινετε να τα παιζει ολα στα ισια! σιγουρα δεν κανει κοπω στν μακη να αλλαξει τακτικη :opaokara:
Π.Α.Ο.Κ. πάνω απ' όλα
Άβαταρ μέλους
ilias4_koufalia
 
Δημοσιεύσεις: 354
Εγγραφή: Κυρ 08 Νοέμ 2009, 22:27

Re: Πανθρακικός-ΠΑΟΚ 1-2 απόψεις και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό DimisK » Δευτ 09 Νοέμ 2009, 13:28

H "φασαρία' που γίνεται αυτές τις μέρες για την κακή μας εμφάνιση προχτές, μόνο καλό θα κάνει στην ομάδα κατά τη γνώμη μου. Ο Σάντος ξύπνησε και πολύ χάρηκα που τους τα έχωσε. Είναι θετικό ότι στη χειρότερή μας εμφάνιση φέτος πήραμε 3 πόντους εκτός έδρας. Είναι κι αυτό στοιχείο μεγάλης ομάδας. Κι αυτό το εννοώ, δεν το λέω ειρωνικά.

Ουδέν κακόν, αμιγές καλού αγαπητοί φίλοι...
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: Πανθρακικός-ΠΑΟΚ 1-2 απόψεις και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 09 Νοέμ 2009, 16:00

Το γκολ όπου ο Τσιρίλο παίρνει τη μπάλα από τον παίκτη του Πανθρακικού, που γλίστρησε δύο φορές κι έτσι σκοράραμε, μόνο σε ταινίες του Hollywood θα περίμενα να το δω. Αλλά η φετινή μας ομάδα με διέψευσε ξανά. Ειδικά το "περίφημο" δίδυμο Βιτόλο - Γκαρσία ήταν η πλήρης απογοήτευση.
Υπομονή...
(μέχρι πότε;)
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89945
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα SuperLeague 09-10

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες