Π.Α.Ο.Κ. - Ξάνθη 1-0 Σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Superleague και όλων των παρελλειπομένων...

Π.Α.Ο.Κ. - Ξάνθη 1-0 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Σάβ 31 Οκτ 2009, 19:14

συνεχίζουμε εδώ αδέρφια..
1-0 κλασσικό με ίβιτς κεφαλιά πάλι κλασσικό πλέον
έπρεπε να βάλουμε γκολ απο το πρώτο αλλά χαλάλι...

μην αρχίσετε πάλι την μίρλα..με ταμπουρωμένη ξάνθη παίζαμε και στο πρώτο έπρεπε να είναι 2-0...
σχετική καθίζηση στο δεύτερο αλλά λογικό στο 4-6-0 της ξανθούλας...
τσούκου τσούκου να βγούμε τρίτοι,να σηκώσουμε κύπελλο και μετά βλέπουμε...
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

Re: ΠΑΟΚ-Ξανθη 1-0 Παραλειπόμενα και σχόλια

Δημοσίευσηαπό Platon » Σάβ 31 Οκτ 2009, 19:26

Μια ζωη τα ιδια...

Δε θα αντεξω αλλο...θα παω απο καρδια!!!

Δε μπορω να βλεπω πια αυτη την ομαδα, με αγχωνει, με σκοτωνει, με τελειωνει!!!

Στηριζω....μια ζωη στηριζω, με οτι εχω...αλλα δε μπορω πια να τη δω!!!

Δεν ειναι μιρλα ειναι απλα μια "καταληψη", ενα χυσμα αγχους...θα μου περασει...

ΠΑΟΚ για παντα!!!
Κάθε ένας από εμάς είναι ο ΠΑΟΚ!!!
Άβαταρ μέλους
Platon
 
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 21:20
Τοποθεσία: DÃœSSELDORF, GERMANY

Re: ΠΑΟΚ-Ξανθη 1-0 Παραλειπόμενα και σχόλια

Δημοσίευσηαπό Maximus » Σάβ 31 Οκτ 2009, 19:27

Παλι γκολ στο 90φευγα η ΠΑΟΚαρα... Περασαμε τον Ρουλη (οχι κατι σπουδαιο δηλαδη :lol: ) και ειμαστε στην τριτη θεση...Βεβαια αυτο δεν λεει κατι διότι η προβληματικη εικονα παραμενει...

Το ματς θα μπορουσε να ερθει απο 2-0 έως και 0-2...Αρα ειμαστε λυτρωμενοι και ευχαριστημενοι που δεν χασαμε και ποσο μαλλον που πηραμε τους 3 βαθμους...

Για την νοοτροπια της Ξανθης δεν το συζηταω...Απο τις πιο χεσμενες ομαδες μεχρι τωρα στην Τουμπα!Θεωρώ ότι το ματς διαβαστηκε πολύ καλα απο τον Ματζουρακη σε οτι αφορά το στησιμο της ομαδας του...Η αμυνα ηταν ανεβασμενη ψηλά και ειχε κλεισει τους διαδρομους στους παιχτες μας...Οι καθετες μπαλιες και οι εξυπνες βαθιες μπαλιες θα ηταν λουκουμι για τον Βιερινια, οπου μαλιστα ειδαμε στο πρωτο ημιχρονο 2-3 τετοιες αλλα η ομαδα δεν τις κυνηγησε και προτιμησε να παιξει το κλασικο συστημα με σεντρες...

Πρεπει να μας προβληματισει το γεγονος οτι η αποδοση των Βιερινια, Γκαρσια ειναι βαρομετρο για την ομαδα...Φραση κλισε,αλλα για μενα ισχυει...Στο β ημιχρονο βγηκε ο Βιερινια, ο Γκαρσια ψιλοεπεσε και η ομαδα ηταν ενα μετριο συνολο...
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: ΠΑΟΚ-Ξανθη 1-0 Παραλειπόμενα και σχόλια

Δημοσίευσηαπό eleos » Σάβ 31 Οκτ 2009, 19:29

Σίχαμα αυτή η ξάνθη...

Τρόμερο παιχνίδι απο Λίνο, Γκαρσία, Τσιρίλο.

Ανεβασμένοι Παπάζογλου, Σορλέν.

Και ο Μαλεζάς ήταν θετικότατος με κανα 2 καρδιοχτύπια αμυντικά αλλα τεσπα.

3 πονταλάκια και πάμε για τον επόμενο με ΜΟΥΣΛΙ ΒΑΣΙΚΟ! :opaokara: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
eleos
 
Δημοσιεύσεις: 2398
Εγγραφή: Κυρ 29 Ιουν 2008, 13:56
Τοποθεσία: Σαλλλονίκη - Northshire Abbey

Re: ΠΑΟΚ-Ξανθη 1-0 Παραλειπόμενα και σχόλια

Δημοσίευσηαπό Platon » Σάβ 31 Οκτ 2009, 19:31

Γερο-Μαξιμε αδελφε....απολυτα σωστος...αλλα ΠΑΟΚ εισαι ρε μαν, δε μπορεις να παιζεις μια ζωη, χωρις ενα επιθετικο αυτοματισμο και να περιμενεις με γιομες και 10-0 κορνερ, ολα στο δευτερο δοκαρι να βαλεις γκολ στο 91'....
Κάθε ένας από εμάς είναι ο ΠΑΟΚ!!!
Άβαταρ μέλους
Platon
 
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 21:20
Τοποθεσία: DÃœSSELDORF, GERMANY

Re: ΠΑΟΚ-Ξανθη 1-0 Παραλειπόμενα και σχόλια

Δημοσίευσηαπό Maximus » Σάβ 31 Οκτ 2009, 19:34

+1

:opaokara:
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: ΠΑΟΚ-Ξανθη 1-0 Παραλειπόμενα και σχόλια

Δημοσίευσηαπό diniko80 » Σάβ 31 Οκτ 2009, 19:36

καλη εμφανιση στο πρωτο μετρια στο δευτερο, νικη αγχος και συνεχιζουμε.........μπραβο στα παιδια που κυνηγησαν τη νικη μεχρι τελος......τρια πονταλακια και συνεχιζουμε....απαιτουμε και καλυτερη μπαλα ομως διοτι θα παμε απο καρδια προωρα
Άβαταρ μέλους
diniko80
 
Δημοσιεύσεις: 2758
Εγγραφή: Τρί 13 Μάιος 2008, 12:54

Re: ΠΑΟΚ-Ξανθη 1-0 Παραλειπόμενα και σχόλια

Δημοσίευσηαπό ntinos » Σάβ 31 Οκτ 2009, 19:38

Πολύ ωραία ανάπτυξη στο 1ο ημίχρονο αλλά άτυχοι.... Στο δεύτερο δεν πήγαμε τόσο καλά και η Ξάνθη άρχισε να πιστεύει σε κάτι καλύτερο αλλά στο τέλος όπως ο κόσμος το πίστεψαν και οι παίκτες. Άχαστες ευκαιρίες από Σάκη, Κούτσια. Άχαστη και του έγχρωμου την Ξάνθης. Ο Ίβιτς μου το βούλωσε ακόμη μία φορά για όλα τα καντήλια που του έριξα κατά τη διάρκεια του ματς.....

Κρύο είχε σήμερα στην Τούμπα και έτσι ο Σορλέν ένιωσε λίγο βόρεια Γαλλία και πήγε καλά. Ωραίος ο Γκαρσία και ο Μούσλι έδειξε ότι ξέρει πολύ μπάλλα, ξέρει τη θέση και έδειξε ότι έλειψε τόσο καιρό. Λογικά βασικός στο επόμενο.

Κουράστηκα πολύ πάλι σήμερα ψυχολογικά.... αλλά ο ΠΑΟΚ ήταν πάντα δύσκολη γκόμενα για μένα που είμαι 26.....

ΠΑΜΕ ΠΑΟΚΑΡΑ! :mrgreen:
:nairepaok:
Alle warten auf das Licht...
Άβαταρ μέλους
ntinos
 
Δημοσιεύσεις: 388
Εγγραφή: Δευτ 14 Ιαν 2008, 13:44
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: ΠΑΟΚ-Ξανθη 1-0 Παραλειπόμενα και σχόλια

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Σάβ 31 Οκτ 2009, 19:40

Δε ξέρω τι λέτε εσείς αλλά στο γήπεδο είμασταν ικανοποιημένοι από την εικόνα της ομάδας.
Έψαχνε με υπομονή τους χώρους και όταν δεν έβγαινε η φάση από τον άξονα απλωνότανε και άλλαζε παιχνίδι. Δεδομένων των απουσιών μιλάω πάντα και των 2 αναγκαστικών αλλαγών. Δε λέω ότι μου φτάνει η εικόνα αλλά δείχνει να βρίσκει σιγά σιγά πατήματα.
Όλοι προσπαθήσανε και απλά με άφησαν ευχαριστημένο απέναντι σε μία ομάδα με κομπλεξικούς παράγοντες και προπονητές και παίκτες ορισμένους....
Ήμαρτον να γκρινιάζουμε όταν μετά από πολλά χρόνια εμφανίστηκε τόσο ταμπουρωμένη ομάδα στην Τούμπα, λογικά έβγαλε και αντεπιθέσεις μιας και ανοιχτ΄καμε πολύ για να κερδίσουμε...
Συνεχίζουμε και ελπίζω να μειωθούν οι τραυματίες μας...
Τελευταία επεξεργασία από teod1980 και Σάβ 31 Οκτ 2009, 19:44, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: ΠΑΟΚ-Ξανθη 1-0 Παραλειπόμενα και σχόλια

Δημοσίευσηαπό GORDON » Σάβ 31 Οκτ 2009, 19:44

Η ΤΕΛΕΙΑ νίκη...

Επιθετικό παιχνίδι σε όλη τη διάρκεια (12 τελικές σχεδόν όλες με καλές προϋποθέσεις, 10-0 κόρνερ, 65% κατοχή), πίεση και πίστη ως το τέλος από προπονητή και παίκτες και γκολ στις καθυστερήσεις.

Στα θετικά:
- στο πρώτο ημίχρονο παίξαμε αρκετές φορές με κάθετες πάσες και όχι γιόμες.
- ο Σάντος δεν αιφνιδιάστηκε από το ταμπούρωμα της Ξάνθης, και δεν φοβήθηκε να ρισκάρει από σχετικά νωρίς (και για 20-25 λεπτά),
- το "ανέβασμα" των Φωτάκη, Παπάζογλου και η "τρελαμένη" επιστροφή του Ζλάταν,
- η δαιμονισμένη και παρατεταμένη περίοδος φόρμας που διανύει ο Βιερίνια... (ας ελπίσουμε ότι το διάστρεμμα δεν είναι σοβαρό).

Στα αρνητικά οι αρκετές κόντρες που φάγαμε, που όμως ήταν συνέπεια του ρίσκου προς το τέλος.

Πριν κανα-δυο εβδομάδες κάποια παιδιά έγραφαν για τον ολυμπιακό και το πώς παλεύει μέχρι το 90' - κάτι που σου δίνει την αίσθηση (σχεδόν σιγουριά) ότι κάποια στιγμή το γκολ θα έρθει... Αυτή ακριβώς την αίσθηση μου έδωσε η ομάδα σήμερα...

ΥΓ: Ρε συ Πάμπλο πόσα κιλά μπάλα ξέρεις τελικά ??? Όσο σκέφτομαι τους αθηναίους κονδυλοφόρους που προσπαθούσαν να μας πείσουν (και παραλίγο να τα καταφέρουν...) να τον διώξουμε... :twisted:
Π.Α.Ο.Κ. εσύ να πας καλά, και όλα τ' άλλα.... με κεφαλαία γράμματα...
Άβαταρ μέλους
GORDON
 
Δημοσιεύσεις: 845
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 10:35

Re: ΠΑΟΚ-Ξανθη 1-0 Παραλειπόμενα και σχόλια

Δημοσίευσηαπό Platon » Σάβ 31 Οκτ 2009, 19:45

Μπορει να μου πει καποιος ποιοι γιουχαρανε ποιον αν η συνολικη εικονα της ομαδας ηταν τοσο καλη????


Δεν κανω κριτικη παιδια, ποναω την ομαδα οσο κανεις αλλος, απλα δε μπορω πια να τη βλεπω ετσι!!!!

Ισως φταινε οι τσικουδιες με Ντεκο, Τσι και Κουμπαρο....αλλα εχω τρελαθει πια...
Κάθε ένας από εμάς είναι ο ΠΑΟΚ!!!
Άβαταρ μέλους
Platon
 
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 21:20
Τοποθεσία: DÃœSSELDORF, GERMANY

Re: ΠΑΟΚ-Ξανθη 1-0 Παραλειπόμενα και σχόλια

Δημοσίευσηαπό PAOKfanAthens » Σάβ 31 Οκτ 2009, 19:46

η ιστορια τελικα επαναλαμβάνεται...



μην μου πείτε οτι τα 2 γκολ δεν μοιαζουν! ;)
Στην Ελλάδα υπάρχουν 2 είδη οπαδών,οι ΠΑΟΚτσήδες και οι κρυφοΠΑΟΚτσήδες...
Άβαταρ μέλους
PAOKfanAthens
 
Δημοσιεύσεις: 1537
Εγγραφή: Κυρ 15 Ιουν 2008, 22:57
Τοποθεσία: Athens

Re: ΠΑΟΚ-Ξανθη 1-0 Παραλειπόμενα και σχόλια

Δημοσίευσηαπό GORDON » Σάβ 31 Οκτ 2009, 19:50

Platon έγραψε:Μπορει να μου πει καποιος ποιοι γιουχαρανε ποιον αν η συνολικη εικονα της ομαδας ηταν τοσο καλη????


Δεν κανω κριτικη παιδια, ποναω την ομαδα οσο κανεις αλλος, απλα δε μπορω πια να τη βλεπω ετσι!!!!

Ισως φταινε οι τσικουδιες με Ντεκο, Τσι και Κουμπαρο....αλλα εχω τρελαθει πια...


Αδερφέ Πλάτωνα, έχει καμία σχέση η ομάδα που είδαμε σήμερα (ή ακόμη και αυτή που βλέπουμε στα τελευταία ματς) με την ομάδα που έπαιξε με τη Βαλερένγκα και τις καρδούλες ???

Η βελτίωση είναι κάτι παραπάνω από αισθητή- μην απογοητεύεσαι γιατί ακόμη δεν παίζουμε μεγάλη μπάλα.. Είμαι σίγουρος από αυτό που βλέπω ότι σύντομα θα γίνει κι αυτό...
Π.Α.Ο.Κ. εσύ να πας καλά, και όλα τ' άλλα.... με κεφαλαία γράμματα...
Άβαταρ μέλους
GORDON
 
Δημοσιεύσεις: 845
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 10:35

Re: ΠΑΟΚ-Ξανθη 1-0 Παραλειπόμενα και σχόλια

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Σάβ 31 Οκτ 2009, 19:51

Platon έγραψε:Μπορει να μου πει καποιος ποιοι γιουχαρανε ποιον αν η συνολικη εικονα της ομαδας ηταν τοσο καλη????


Δεν κανω κριτικη παιδια, ποναω την ομαδα οσο κανεις αλλος, απλα δε μπορω πια να τη βλεπω ετσι!!!!

Ισως φταινε οι τσικουδιες με Ντεκο, Τσι και Κουμπαρο....αλλα εχω τρελαθει πια...


Αδερφέ δε είναι γιούχα να ακούγεται σε μία στιγμή στο γήπεδο εφράσεις του στυλ...
''Άντε προλαβέ την'' ή ''τρέξε ρε .....'' ή που τη δίνεις ρε...'' γιατί όπως οι παίκτες έτσι κι εμείς είμαστε με άπειρους σφυγμούς.......Δεν είδα γιούχα σε κανέναν...

Και τελικά όποιος δεν αντέχει ας μην την βλέπει (δε πάει σε σενα Πλάτων) όπως είπε και ο πρώην πρόεδρός μας...
Παλεύουμε με ότι έχουμε το οποίο το δίνουμε εμείς και όχι ο Κρόκος, ο Φαρμακοποιός, ο Πετρελαιάς, ή ο Αμερικάνος...

Υπομονή!!!!!!
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: ΠΑΟΚ-Ξανθη 1-0 Παραλειπόμενα και σχόλια

Δημοσίευσηαπό kos » Σάβ 31 Οκτ 2009, 19:57

GORDON έγραψε:Η ΤΕΛΕΙΑ νίκη...

Επιθετικό παιχνίδι σε όλη τη διάρκεια (12 τελικές σχεδόν όλες με καλές προϋποθέσεις, 10-0 κόρνερ, 65% κατοχή), πίεση και πίστη ως το τέλος από προπονητή και παίκτες και γκολ στις καθυστερήσεις.



εγω παλι γιατι τα ειδα 0-0 τα κορνερ?
πρεπει να ειμαστε η μοναδικη ομαδα που εκτελει με αυτον τον τερματοφυλακα ολα τα κορνερ στην μικρη περιοχη.
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4932
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Επόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα SuperLeague 09-10

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης