Παναθηναϊκός - Π.Α.Ο.Κ. 25/10/2009 (19:00)

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Superleague και όλων των παρελλειπομένων...

Re: Παναθηναικος-Π.Α.Ο.Κ 25/10/2009 (19:00)

Δημοσίευσηαπό Realcon » Τρί 27 Οκτ 2009, 16:27

gash04 έγραψε:
DimisK έγραψε:Προτείνω να ηρεμήσουμε λίγο. Τίποτα στη ζωή δεν είναι μόνο άσπρο ή μόνο μαύρο. Όλες οι απόψεις έχουν ψήγματα αλήθειας. Το ζητούμενο είναι εμείς ως οπαδοί τι πρέπει να κάνουμε, αλλά και τι πρέπει να κάνει η διοίκηση και οι παίκτες.
Με το να λέμε οι μισοί ότι φταίει η διαιτησία και οι άλλοι μισοί ότι φταίει η δική μας ανικανότητα, δεν βγαίνει τίποτα. Πελαγοδρομούμε και τίποτα άλλο.

Τι κάνουμε κύριοι για να αντιμετωπίσουμε την όλη κατάσταση;


Όχι Dimisk ΠΟΤΕ ΔΕΝ θα ηρεμήσουμε και ΠΟΤΕ ΔΕΝ πρέπει να ηρεμήσουμε ίσα ίσα το αντίθετο πρέπει να γίνει να ΞΥΠΝΗΣΟΥΜΕ!
Και η διοίκηση και οι παίχτες μπορούν να κάνουν πολλά αλλά εμείς ακόμα περισσότερα.
Συμφωνώ στο τέλος σε αυτό που λες για να μη λέμε οι μισοί ότι βλέπουμε το ποτήρι μισοάδειο και οι υπόλοιποι μισοί μισογεμάτο.
Θέλεις να δεις κάποια πράγματα θα τα βλέπεις όλα όμως και ΟΧΙ μόνο απο την μία πλευρά και να λες έτσι πρέπει να γίνει ή άλλα πράγματα ασταθή.
Θέλεις να δεις προτάσεις και πράγματα που μπορείς να κάνεις?
Πως θα τα κάνεις απο το πληκτρολόγιο να τα κάνουν άλλοι?
Δεν μπορεί να γίνει αυτό.
Προς Θεού δεν το λέω για ΣΕΝΑ αλλά για ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ!
Μιλάμε σε άλλο τόπικ για διαμαρτυρία για Αθλητική Κυριακή παράδειγμα έτσι όλοι συμφωνούμε σε αυτό.
ΚΑΙ?
Ποιος θα το φτιάξει?
Ποιος θα το αναρτήσει?

Απάντηση...
Οι άλλοι.
ποιοι είναι αυτοί?

Και ο Ένας και ο άλλος λέει αλήθειες.

Άλλά το τελευταίο gash όλα τα λεφτά ποιος;
“Κύριε Ιησού Χριστέ, ελέησόν με”.
ΔΟΞΑΣΜΕΝΟ ΤΟ ΑΓΙΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ ΚΥΡΙΕ ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΕ!
Άβαταρ μέλους
Realcon
 
Δημοσιεύσεις: 3626
Εγγραφή: Δευτ 14 Απρ 2008, 01:48

Re: Παναθηναικος-Π.Α.Ο.Κ 25/10/2009 (19:00)

Δημοσίευσηαπό interad » Τρί 27 Οκτ 2009, 16:52

ρε Gash...

ξέρεις 20-30 άτομα (και ίσως λέω και λίγα) από εδώ μέσα...

πάρε τηλέφωνο, στείλε sms, email ότι σκ@τα θες και ας κάτσουμε να πιούμε 5-10 μπυρίτσες και να το φτιάξουμε τα γαμήδι το πανό...

λες να σου πω όχι αν με πάρεις;;;


και πάμε σε ένα ματσάκι επάνω να το κρεμάσουμε...

και ας το αφήσουμε μετά επάνω (μιας και εμείς δεν ήμαστε συνέχεια εκεί)


το οργανώνουμε όποτε θες και με όποιον αντίπαλο θες...

ευκαιρία σε έχω τώρα που έχουν γυρίσει τα μυαλά σου...


λέγε να ψάξω για μουσαμά;;; (δεν κάνω πλάκα - μπορούμε να το τυπώσουμε και έγχρωμο σε πολύ καλή τιμή για να μην μας φάνε τα σπρέι ) τη μακέτα την φτιάχνω εγώ - το περιεχόμενο εσύ (έχεις αποδείξει το πόσο καλός είσαι στις ατάκες)


υ.γ. τα γράφω εδώ και δεν σε παίρνω τηλ. για να το δουν και άλλοι... θα βάλουμε 10-20 άτομα από μερικά ψιλά και έγινε το πανό...

όποιος άλλος θέλει ας φτιάξει και άλλο πανό... όλα χωράνε στο ναό...
Εικόνα
πουτ$α και ξύλο και σούβλα, ΛΑΙΜΑΙ!!!
Άβαταρ μέλους
interad
 
Δημοσιεύσεις: 1254
Εγγραφή: Τετ 13 Φεβ 2008, 17:13
Τοποθεσία: Πιτσούνι City

Re: Παναθηναικος-Π.Α.Ο.Κ 25/10/2009 (19:00)

Δημοσίευσηαπό gash04 » Τρί 27 Οκτ 2009, 17:03

Φτιάξτε poll με ατάκες και έρχομαι.
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Παναθηναικος-Π.Α.Ο.Κ 25/10/2009 (19:00)

Δημοσίευσηαπό gika » Τρί 27 Οκτ 2009, 17:10

Σας έχασα... Πανό που να αφορά τι???
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17132
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Παναθηναικος-Π.Α.Ο.Κ 25/10/2009 (19:00)

Δημοσίευσηαπό PABLO GARCIA1 » Τρί 27 Οκτ 2009, 17:13

Gash για το μόνο που δεν έχει κατηγορηθεί ο κόσμος του ΠΑΟΚ είναι η αδράνεια.....
The future is uncertain and the end is always near.
Allahu akbar
Άβαταρ μέλους
PABLO GARCIA1
 
Δημοσιεύσεις: 1449
Εγγραφή: Τετ 02 Σεπ 2009, 23:09
Τοποθεσία: Round and round.....

Re: Παναθηναικος-Π.Α.Ο.Κ 25/10/2009 (19:00)

Δημοσίευσηαπό Hideguti » Τρί 27 Οκτ 2009, 18:12

Maximus έγραψε:Μικραινουμε τον ΠΑΟΚ ρε αδερφια! Ο ΠΑΟΚ πρεπει να μπαινει στο γηπεδο και να ξεσκιζει κωλους! Οχι να κλαιγομαστε για την διαιτησια...Βρηκαμε το αλλοθι τωρα και λεμε συνεχεια...''διαιτησια, διαιτησια διαιτησια...'''

Δεν ειναι ΠΑΟΚ αυτο το πραγμα...

Δειτε εδω ρε ανατροπες με τσαμπουκα και παθος...Δεν πας να ακυρωσεις 3 γκολ...θα σε βαλω αλλα 3!
http://www.paokmania.gr/index.php/el/st ... k-pao.html

Εχουμε κανει τα παιχνιδια με τους Ατρομητους ντερμπι...

ΥΓ.

Ενταξει, θα μου πεις αλλες εποχες τοτε...


Mαξιμε οταν θα δω μια φορα στην ζωουλα μου τον Βαζελο να μπαινει στην Τουμπα και να τον χορευει ο Σπαθας οπως ο αρκουδιαρης την αρκουδα, αλλα ο Δεσποινιακός να ειναι εκει αγερωχος και να επανερχεται στητος, ευθυτενης και με πριαπική στυση διακορευοντας διαιτησια, ΠΑΟΚ, Θυρα-4 και τους ταβερνοβιους μπεκρες της Ανω Πολης μαζι, τοτε θα εχω αυτες τις απαιτησεις και εγω απο τον ΠΑΟΚ οταν αντιμετωπιζει αναλογη κατασταση. Αυτη η καραμελα με τον ΠΑΟΚ που πρεπει να κερδιζει τις (ναι, ΤΙΣ) διαιτητες εχει κουρασει πια. Δεν αποποιουμαι και εγω των ευθυνων μου μια και την εχω επισης πιπιλησει στο παρελθον, χωρις να σκεφτω βεβαια τι λεω. Η εικονα με τον Άραγκορν, περιβαλλομενο απο ευγενικους συντροφους, να επελαυνει προς τα τειχη της, πολιορκημενης απο τον θανατο, Γκόντορ θεριζοντας στον διαβα του τα ορκ του Σάουρον ειναι ομολογουμενως gavlotic, αλλα εγω σημερα το πρωι οταν βγηκα εξω απο το σπιτι μου δεν συναντησα την Γκαλάντριελ στο ξεφωτο με τις οξιές να τραγουδαει στην γλωσσα των ξωτικων τραγουδια για κοσμους που εφυγαν και για αλλους που θα ελθουν, παρα μονο εναν ημικαραφλο ταριφα, ψηφοφορο του Panagiotis πιθανοτατα, που σταματησε στα τεσσερα μετρα απο εμενα, προσαρμοσε την ταλαντωση του σιελογονου αδενα του καταλληλως ωστε να φερει το πηχτο ρευστο των σωθικων του στην στοματικη του κοιλοτητα και στην συνεχεια, εβγαλε μια πρασινη ουσια που διαγραφοντας ενα τοξο προσγειωθηκε σε απειλητικα κοντινη αποσταση απο εκει που βρισκομουν. (“Σορρυ φιλαρακι, μου ξεφυγε”). Η ζωη ειναι “λιγακι” διαφορετικη απο αυτο που θα θελαμε να ειναι. Επανερχομενος στον ΠΑΟΚ λοιπον θα πρεπει να σημειωσω οτι ακομα και οταν ειχαμε ομαδαρα στα σεβεντις, πηραμε μονο ενα πρωταθλημα και δυο Κυπελα αντι για 5 νταμπλ τουλαχιστον. Το γιατι συνεβη αυτο, μπορουμε μεταξυ αλλων να το δουμε και στα τοπικ που επιμελουνται οι ιστοριοδιφες οπως ο Πρακτορινος και ο Γκορντον.

Κανεις δεν γνωριζει καλυτερα απο εμας τις τρανταχτες και εμφανεστατες αγωνιστικες αδυναμιες του ΠΑΟΚ τις οποιες παντοτε γραφουμε και παντοτε αναλυουμε ολοι μας στα σχετικα τοπικ αυτου του φορουμ. Δεν ειμαστε τιποτα ταλμουδοκολλημενοι, οπως οι λακεδες του ΠΟΚ μας παρουσιαζουν, για να μην καταλαβουμε πχ οτι στον αγωνα με τον βαζελο, οπως και σε ολα τα ματς στην Αθηνα εναντιον του ΠΟΚ, μπηκαμε σαν χεσμενοι (πλην δυο παικτων). Απο που και ως που ομως αρκει αυτο ωστε να νομιμοποιησουμε στην συνειδηση μας ως ΠΑΟΚτσηδες οτι ο ΠΑΟΚ ντε και καλα ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥ ΜΑΤΣ επρεπε να χασει? Γιατι να δεχθω ως δαρβινικο νομο της εξελιξης των ειδων οτι το ειδος Νινης στο Καβαλα-Δεσποινιακος πρεπει να κανει καταφανεστατο φαουλ στην τελευταια φαση του ματς το οποιο δεν σφυριζεται μονο και μονο για να παρει μια δευτερη ευκαιρια ο Δεσποινιακος και να ισοφαρισει, και επομενως το ειδος Νινης να προκριθει για επιβιωση, ενω το ειδος Ιβιτς το οποιο δημιουργει την νομιμη προυποθεση για το 2-2, θα πρεπει να αφανιστει? Γιατι να δεχθω οτι το κοπρανοειδος Σταζι 7 πρεπει να παρει 3 βαθμους απο το ματς με το ειδος Εργοτελης, ενω θα επρεπε να παρει ζερό βαθμους?

Η διαφορα μας απο την κορυφη ειναι ηδη δεκα βαθμοι. Ποια θα επρεπε να ειναι αραγε στην πραγματικοτητα? Οταν στο τελος του πρωταθληματος θα ειναι 20 βαθμοι ποια ειδικα επιστημονικα calculators θα πρεπει να εφευρουμε ως ΠΑΟΚτσηδες ωστε να επιμερισουμε ποσοτικα τις ευθυνες σε Σαντος, Τσιριλο, Κάκο και Πόντιο Πιλαβιο? Υπαρχει Θεος ή ειναι απλα μια ιδεα που χρησιμευει στο ανθρωπινο ειδος για να μετραει τον πονο του, οπως τραγουδησε καποτε ο μακαριτης ο Τζον Λέννον? Αναπαντητα ερωτηματα, τα οποια κανεις δεν ειναι υποχρεωμενος να απαντησει στο μπουρδελοποδοσφαιρο της χωρας της πουστιας, εκτος και αν ειναι οπαδος του ΠΑΟΚ.

Ο ιδεότυπος αυτος που ονομαζεται “οπαδος του ΠΑΟΚ” βρισκεται σε μονιμη βαση σε κατασταση διχασμενης προσωπικοτητας, σε κατασταση συλλογικης σχιζοφρενειας, γιατι αυτες ειναι οι συνθηκες μεσα στις οποιες του εχει επιβληθει να ζει και να σκεφτεται. Gate Four Flew Over the Cuckoo's Nest. “Αν ο Σαντος δεν μετεδιδε νοοτροπια κατωτερου στην ομαδα πριν απο τα ντερμπυ στην Αθηνα ισως να μην ετρωγα το γκολ τοσο ευκολα στο 25. Αν ειχε γινει καλυτερος σχεδιασμος σε οτι αφορα τις θεσεις που ποναει η ομαδα, ισως να ειχα ενα ποιοτικοτερο (βασικο) οχταρι απο τον Φωτακη στην φαση του 45+ και ο Βιερινια να εβγαινε τετ-α-τετ για το 1-2. Αν ομως δεν ειχα τον Σπαθα και τον Κακο ειναι παλι πολυ πιθανο να μην εχανα απο τον γαυροβαζελο δυο φορες φετος, το κλιμα να μην ηταν τοσο βαρυ γυρω απο την ομαδα και η διαφορα μου απο την κορυφη να ηταν σαφως μικροτερη δινοντας μου καλυτερη ψυχολογια για το μελλον. Και τωρα που μου οριζουν τον Παπασταματη τι σκοπο μου σφυριζουν αραγε ηδονικα στο αυτι? Σιγουρα οχι την “Σονατα υπο το Σεληνοφως” παντως. Περισσοτερο με την εκτελεση του “Black Magic Woman” απο τον Notis μου μοιαζει”.

Ναι, ειναι καθεστως συλλογικης σχιζοφρενειας, που αναμεσα στα ευγενικα παρεπομενα της περιλαμβανει τοσο την Μακεδονομαχια της σχολης Φτυνή, “Μπουζα Μελά”, οσο και την “αντικειμενικη” δημοσιογραφια των υπερανω Κακών Σπαθιών τυπων.

Λυση?
Υπαρχει. Αλλα θα συμβει σε αλλον αιωνα απο αυτον που ζουμε.
Καλη μας τυχη παντως.
Τελευταία επεξεργασία από Hideguti και Τρί 27 Οκτ 2009, 23:13, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
"Η ιστορία επαναλαμβάνεται, την πρώτη φορά ως τραγωδία, την δεύτερη ως φάρσα."
Άβαταρ μέλους
Hideguti
 
Δημοσιεύσεις: 1512
Εγγραφή: Τρί 29 Ιούλ 2008, 15:44
Τοποθεσία: Πόλη του Νομάρχη

Re: Παναθηναικος-Π.Α.Ο.Κ 25/10/2009 (19:00)

Δημοσίευσηαπό interad » Τρί 27 Οκτ 2009, 22:33

ρε Hide...

'ΕΛΕΟΣ....

το ένα αριστούργημα μετά το άλλο...

οξυγόνο είσαι ρε άνθρωπε...
Εικόνα
πουτ$α και ξύλο και σούβλα, ΛΑΙΜΑΙ!!!
Άβαταρ μέλους
interad
 
Δημοσιεύσεις: 1254
Εγγραφή: Τετ 13 Φεβ 2008, 17:13
Τοποθεσία: Πιτσούνι City

Re: Παναθηναικος-Π.Α.Ο.Κ 25/10/2009 (19:00)

Δημοσίευσηαπό GORDON » Τρί 27 Οκτ 2009, 22:55

Μόλις τέλειωσα για δεύτερη φορά τη μελέτη του post - αριστουργήματος του Hideguti και το αποτέλεσμα είναι το ίδιο με την πρώτη: μια γλυκιά μελαγχολία κι ένα μεγάλο ΓΙΑΤΙ ?

ΓΙΑΤΙ ρε σεις που κανονίζετε τα πρωταθλήματα, τα κύπελλα και τα τσάμπιονς λιγκ από τα γραφεία σας αξίζει αυτός ο απίστευτος ΛΑΟΣ, ο ποιητής ΛΑΟΣ, ο συνειδητοποιημένος ΛΑΟΣ, ο ώριμος ΛΑΟΣ, ο νοήμων ΛΑΟΣ, ο ταξιδιάρης ΛΑΟΣ, ο ΠΕΡΗΦΑΝΟΣ ΛΑΟΣ αυτή τη συμπεριφορά από σας και τα τσιράκια σας στην ομάδα του ???

Αδέρφια το έγραψα στο πρώτο μου post στο paokmania όταν η ψυχολογία όλων μας ήταν στα ύψη - το ξαναγράφω και τώρα σε στιγμές προβληματισμού: ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΙΧΑΜΕΝΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ. Η μόνη του αξία για μας είναι να μας δίνει το εισιτήριο για την Ευρώπη. ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ !

Και καταλήγω μ'αυτό: οι στόχοι μας κάθε χρόνο πρέπει να είναι μόνο δύο, η καλή πορεία στην Ευρώπη και το δικαίωμα εξόδου σε ευρωπαϊκές διοργανώσεις της επόμενης περιόδου. Για φέτος ο πρώτος στόχος χάθηκε - συνεχίζουμε για τον δεύτερο...
Π.Α.Ο.Κ. εσύ να πας καλά, και όλα τ' άλλα.... με κεφαλαία γράμματα...
Άβαταρ μέλους
GORDON
 
Δημοσιεύσεις: 845
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 10:35

Re: Παναθηναικος-Π.Α.Ο.Κ 25/10/2009 (19:00)

Δημοσίευσηαπό Lord » Τρί 27 Οκτ 2009, 22:58

Γκόρντονα η υπογραφή σου τα λέει όλα..
Και Χίντε το κάθε κείμενο σου είναι ένα αριστούργημα ΠΑΟΚτσήδικης λογοτεχνίας που δεν χορταίνω να διαβάζω..
Σε ευχαριστώ και συγχαρητήρια..
ΠΑΟΚ ο ένας,στον κόσμο άλλος κανένας..
ΠΑΟΚ γιατί,γιατί μας βγάζεις την ψυχή...
Άβαταρ μέλους
Lord
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Δευτ 27 Οκτ 2008, 23:40
Τοποθεσία: Ξεσαλόνικα

Re: Παναθηναικος-Π.Α.Ο.Κ 25/10/2009 (19:00)

Δημοσίευσηαπό Maximus » Τετ 28 Οκτ 2009, 08:09

Hideguti έγραψε: Επανερχομενος στον ΠΑΟΚ λοιπον θα πρεπει να σημειωσω οτι ακομα και οταν ειχαμε ομαδαρα στα σεβεντις, πηραμε μονο ενα πρωταθλημα και δυο Κυπελα αντι για 5 νταμπλ τουλαχιστον. Το γιατι συνεβη αυτο, μπορουμε μεταξυ αλλων να το δουμε και στα τοπικ που επιμελουνται οι ιστοριοδιφες οπως ο Πρακτορινος και ο Γκορντον.


Αυτο ακριβως λεω και εγω... Ειχαμε ομαδαρα τοτε και μας κλεβανε τροπαια...

Hideguti έγραψε:
Κανεις δεν γνωριζει καλυτερα απο εμας τις τρανταχτες και εμφανεστατες αγωνιστικες αδυναμιες του ΠΑΟΚ τις οποιες παντοτε γραφουμε και παντοτε αναλυουμε ολοι μας στα σχετικα τοπικ αυτου του φορουμ. Δεν ειμαστε τιποτα ταλμουδοκολλημενοι, οπως οι λακεδες του ΠΟΚ μας παρουσιαζουν, για να μην καταλαβουμε πχ οτι στον αγωνα με τον βαζελο, οπως και σε ολα τα ματς στην Αθηνα εναντιον του ΠΟΚ, μπηκαμε σαν χεσμενοι (πλην δυο παικτων). Απο που και ως που ομως αρκει αυτο ωστε να νομιμοποιησουμε στην συνειδηση μας ως ΠΑΟΚτσηδες οτι ο ΠΑΟΚ ντε και καλα ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥ ΜΑΤΣ επρεπε να χασει? Γιατι να δεχθω ως δαρβινικο νομο της εξελιξης των ειδων οτι το ειδος Νινης στο Καβαλα-Δεσποινιακος πρεπει να κανει καταφανεστατο φαουλ στην τελευταια φαση του ματς το οποιο δεν σφυριζεται μονο και μονο για να παρει μια δευτερη ευκαιρια ο Δεσποινιακος και να ισοφαρισει, και επομενως το ειδος Νινης να προκριθει για επιβιωση, ενω το ειδος Ιβιτς το οποιο δημιουργει την νομιμη προυποθεση για το 2-2, θα πρεπει να αφανιστει? Γιατι να δεχθω οτι το κοπρανοειδος Σταζι 7 πρεπει να παρει 3 βαθμους απο το ματς με το ειδος Εργοτελης, ενω θα επρεπε να παρει ζερό βαθμους?


Εγω δεν ειπα οτι πρεπει να δεχομαστε την κλεψια ως κατι φυσικό και λογικό...Ουτε οτι επρεπε να χασουμε...Το αντιθετο μαλιστα...

Δυο πραγματα συμβαινουν ...
α) Μπαινουμε χεσμενοι (Οπως λες και εσυ παραπανω)...
β) Μας πηδουν οι διαιτητες στις λεπτομερειες...

Εμενα με πειραζει που βαζουμε το β) πιο μπροστα απο το α) και προσπαθουμε να ριξουμε την ηττα στους διαιτητες...
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: Παναθηναικος-Π.Α.Ο.Κ 25/10/2009 (19:00)

Δημοσίευσηαπό ioanmits » Τετ 28 Οκτ 2009, 08:53

Και επειδή παίζουμε σαν χεσμένοι, τα κοράκια μας "πηδουν" στις λεπτομέρειες... ενώ αν παίζαμε με τόλμη θα ήταν αναγκασμένοι να έκαναν κανονικό χειρουργείο (όπως τότε στα σέβεντινς...).
Συμφωνώ Μάξιμε 100%, η διαιτησία πάντα υπήρχε.. άσε που στα σεβεντινς ήταν αρκετά χειρότερη και πιο προκλητικη (ούτε πολλά ΜΜΕ τότε, ούτε τηλεκριτικοί διαιτητοπατέρες..). Όταν η ομάδα παρουσιάζει αυτό το μέτριο αγωνιστικό πρόσωπο, δεν δικαιούμαστε να μιλάμε για τους κόρακες... αυτοί πάντα υπήρχαν, υπάρχουν και θα υπάρχουν στο ελληνικό πρωτάθλημα της πλάκας... και όποιος δεν μπορεί να το αποδεχτεί αυτό, καλύτερα να μην ασχολείται, δεν έχει νόημα (τόσα χρόνια και δεν έχει αλλάξει αυτό το βιολί...)
Εγώ όμως πάντα θυμάμαι έναν ΠΑΟΚ που τα πάλευε αυτά τα παιχνίδια και να είναι ένας από τους λόγους που έκανε οπαδούς αυτή η ομάδα (περηφάνια, αγώνας κατα του καταστημένου κτλ).
Άβαταρ μέλους
ioanmits
 
Δημοσιεύσεις: 1673
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 13:56
Τοποθεσία: Στο πιο ψηλότερο βουνό...

Re: Παναθηναικος-Π.Α.Ο.Κ 25/10/2009 (19:00)

Δημοσίευσηαπό Realcon » Τετ 28 Οκτ 2009, 09:02

Μπορούμε να αφήσουμε λίγο τον ΠΑΟΚ και να πιάσετε τον βάζελο που κέρδισε τον ΠΑΟΚ.

Άντε να χαρείτε αδέρφια, άντε γιατί το παραχέσαμε το θέμα.

Πείτε μου τον βάζελο πως μπήκε στο παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ, γιατί τον ΠΑΟΚ τον έχετε ως χεσμένη ομάδα.


Αυτούς που ξέρουνε και σχολιάζουνε ένα παιχνίδι και λένε τον ΠΑΟΚ χεσμένο, να μου σχολιάσουνε την ομάδα του βάζελου στο σιγκεκριμένο παιχνίδι.

Περιμένω... Γιατί... η τυφλώθηκα με αυτά που είδα, η πραγματικά δεν έχω ιδέα από ποδόσφαιρο.

Συζήτηση κάνουμε έτσι δεν είναι; πάμε λοιπόν...
“Κύριε Ιησού Χριστέ, ελέησόν με”.
ΔΟΞΑΣΜΕΝΟ ΤΟ ΑΓΙΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ ΚΥΡΙΕ ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΕ!
Άβαταρ μέλους
Realcon
 
Δημοσιεύσεις: 3626
Εγγραφή: Δευτ 14 Απρ 2008, 01:48

Re: Παναθηναικος-Π.Α.Ο.Κ 25/10/2009 (19:00)

Δημοσίευσηαπό Realcon » Τετ 28 Οκτ 2009, 09:18

Με μια σκληρή ανακοίνωση "απάντησε" η ΠΑΕ Παναθηναϊκός στην ΠΑΕ ΠΑΟΚ για τις αιχμές που άφησε στους "πράσινους" με την ανακοίνωση της. Στην ανακοίνωση τους οι " τονίζουν, μεταξύ άλλων, ότι η ΠΑΕ ΠΑΟΚ "... για εσωτερικούς, προφανώς, λόγους προσπαθεί να προκαλέσει θόρυβο με στόχο να χαϊδέψει και να αποπροσανατολίσει τους φιλάθλους της", επισημαίνουν πως «η συμπεριφορά του αθλητή Πάμπλο Γκαρσία είναι τόσο καταφανώς αντιαθλητική, ώστε θα περίμενε κανείς η ίδια η ΠΑΕ να τη στηλιτεύσει δημοσίως", ενώ καταλήγουν υπογραμμίζοντας ότι "... ο ενδεδειγμένος δρόμος είναι η καταφυγή σε λογιστικά τεχνάσματα, προκειμένου να εξασφαλίζεται η άδεια συμμετοχής στο πρωτάθλημα".
Η ανακοίνωση του Παναθηναϊκού αναφέρει:
"Η επίκληση της διαιτησίας ως παράγοντα επιρροής του αποτελέσματος για λόγους εντυπώσεων μετά από αγωνιστική αποτυχία είναι τόσο κοινότοπη τακτική που δύσκολα πείθει τον οποιονδήποτε, ιδίως όταν πρόκειται για περιπτώσεις των οποίων η διαύγεια δεν επιτρέπει την παραμικρή αμφισβήτηση.
Κατανοούμε την ΠΑΕ ΠΑΟΚ που για εσωτερικούς, προφανώς, λόγους προσπαθεί να προκαλέσει θόρυβο με στόχο να χαϊδέψει και να αποπροσανατολίσει τους φιλάθλους της. Εκείνο ωστόσο που προκαλεί ιδιαίτερα αλγεινή εντύπωση είναι το γεγονός ότι ακολουθεί τη συγκεκριμένη πρακτική μέσω της ανακοίνωσής της, με αφορμή μια περίπτωση κατά την οποία η συμπεριφορά του αθλητή Πάμπλο Γκαρσία είναι τόσο καταφανώς αντιαθλητική ώστε θα περίμενε κανείς η ίδια η ΠΑΕ (που μοναδικός της στόχος είναι, όπως διαφημίζει, να διατηρηθεί το ήθος της και το κεφάλι της ψηλά) να τη στηλιτεύσει δημοσίως.
Σχετικά με τα περί παρασκηνίου, και επειδή οι μνήμες από τη διαιτητική αντιμετώπιση της κάθε ομάδας καθ΄ όλη την αγωνιστική περίοδο είναι νωπές και οι δημοσιοποιημένες προτάσεις συνεργασίας με γνωστούς παράγοντες πρόσφατες, θυμίζουν έντονα την περίφημη λαϊκή ρήση που αναφέρεται στο σπίτι του κρεμασμένου...
Τέλος, δύσκολα θα φανταζότανε κανείς ότι η οικονομική υγεία θα μπορούσε να αποτελέσει ποτέ αντικείμενο υποτιμητικών σχολίων. Μάλλον τελικά ο ενδεδειγμένος δρόμος είναι η καταφυγή σε λογιστικά τεχνάσματα, προκειμένου να εξασφαλίζεται η άδεια συμμετοχής στο πρωτάθλημα".
11-05-2009


Δεν μας θέλουνε καταλάβατε τώρα; Βάζουνε όλα τα μέσα για να μας εξωντόσουνε.
“Κύριε Ιησού Χριστέ, ελέησόν με”.
ΔΟΞΑΣΜΕΝΟ ΤΟ ΑΓΙΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ ΚΥΡΙΕ ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΕ!
Άβαταρ μέλους
Realcon
 
Δημοσιεύσεις: 3626
Εγγραφή: Δευτ 14 Απρ 2008, 01:48

Re: Παναθηναικος-Π.Α.Ο.Κ 25/10/2009 (19:00)

Δημοσίευσηαπό gash04 » Τετ 28 Οκτ 2009, 09:25

Με την παραπάνω ανακοίνωση του Παναθηναικού έφτασε και η ώρα του τόπικ να κλειδωθεί. :ugeek:
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα SuperLeague 09-10

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης