Παναθηναϊκός - Π.Α.Ο.Κ. 25/10/2009 (19:00)

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Superleague και όλων των παρελλειπομένων...

Re: Παναθηναικος-Π.Α.Ο.Κ 25/10/2009 (19:00)

Δημοσίευσηαπό nikos55 » Τρί 27 Οκτ 2009, 14:15

Πολλοι διαμαρτυρονται γιατι η ομαδα εμφανιζεται να παιζει χωρις παθος στα ντερμπυ. Αυτο ειναι μια πλασματικη εικονα που δημιουργειται απο τη συμπεριφορα των διατητων. Εδω παιζοντας νορμαλ στα πιο πολλα ματς με ποκ απο περσι παιζαμε με παιχτη λιγοτερο, με τις πιο πολλες αποβολες τουλαχιστο αστειες, φανταζεστε τι θα γινοταν αν πεφταμε πιο δυνατα στην μπαλα. Με 8 θα τελειωναμε αν εν τω μεταξυ δεν ειχαν καθαρισει το παιχνιδι οι αλλοι. Τα κορακια ψαχνουν αφορμη, και ακομα και αν δεν την βρουν δημιουργουν απο μονοι τους τις συνθηκες να υπαρξει. Προχθες μολις ισοφαρισαμε πηραμε 4 κιτρινες σε λιγα λεπτα. Ο Παμπλο για ενα φαουλακι στο κεντρο στον καραβουτα, ο Ιβιτς ουτε που καταλαβα γιατι. Κλασσικο κολπακι, ε του πουστη κατι θα γινει στη συνεχεια, θα λεει και ο μπουρουχας δικαιη η αποβολη. Θυμηθειτε στο ματς με το γαυρο την κιτρινη στο Φιλομενο στο 46'. Ο ιδιος διατητης που εχει ανεχτει στο α' μερος τις προκλησεις της βραζιλιανας καρναβαλιστριας, βγαζει κιτρινη στον Φιλομενο στο πρωτο λεπτο του 2ου ημιχρονου, μολις εχει μπει μεσα. Αυτο ξερετε τι σημαινει, δε θα παιξετε δυνατα, διαλεξτε τι θελετε, ή σαν φλωροι πανω στην μπαλα ή αποβολη. Παιζω δυνατα θα πει βαζω το ποδι στη φωτια, που με τη σειρα του σημαινει αν αργησω ενα κλασμα κανω φαουλ. Αν εσυ νιωθεις οτι ο αλλος θα ψαξει ευκαιρια να σε πεταξει εξω τι θα κανεις? Απλο, δε θα ορμηξεις στον αντιπαλο, αλλα θα καλυψεις χωρο. Οι προθεσεις του διατητη φαινονται απο το 10', και αν εισαι παιχτης απο το 1'. Για αυτο μην κατηγορειτε τζαμπα ουτε παιχτες, ουτε προπονητη για ελλειψη παθους. Παθος υπαρχει, αλλα σε εχουν δεμενο χειροποδαρα, οποτε μην τρωτε το παραμυθι. Ειναι ατιμωτικο πρωτα να σε κλεβουν και μετα να σε πειθουν οτι φταις εσυ.
Παυλο πηδα απ'το μπαλκονι!
Άβαταρ μέλους
nikos55
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: Πέμ 25 Σεπ 2008, 23:36

Re: Παναθηναικος-Π.Α.Ο.Κ 25/10/2009 (19:00)

Δημοσίευσηαπό PABLO GARCIA1 » Τρί 27 Οκτ 2009, 15:13

gash04 έγραψε:
Orwell έγραψε:Το κλίμα του μέχρι εδώ είμαστε παραπάνω δεν μπορούμε έχει στεριώσει καλά στην ομάδα.


Αυτό μπορείς να το αναλύσεις λίγο παραπάνω γιατί δεν το καταλαβαίνω πως το εννοείς.


Επειδή εγώ δυσκολεύομαι λίγο ας στο εξηγήσει ο Χαλκιάς καλύτερα......

ΕΡΩΤΗΣΗ Θεωρείς, επομένως, ότι η μάχη του τίτλου είναι υπόθεση αποκλειστικά των δύο “αιωνίων αντιπάλων”;
ΑΠΑΝΤΗΣΗ «Για μένα αυτό ίσχυε πριν αρχίσει το πρωτάθλημα... Δυστυχώς, ακόμη απέχουμε αρκετά από το επίπεδο του πρωταθλητισμού, στο οποίο κινούνται μόνο ο Ολυμπιακός και ο Παναθηναϊκός. Η υπόθεση τίτλος αφορά αποκλειστικά αυτές τις δύο ομάδες γιατί πέρα από το όνομα και την παράδοση, έχουν σταθερή διοίκηση και πολλά χρήματα – και κακά τα ψέμματα όταν μία ομάδα έχει μεγάλη οικονομική επιφάνεια και σωστή διαχείριση των χρημάτων σε ό,τι αφορά τις επιλογές της, τότε μπορεί να κάνει πρωταθλητισμό... Προσωπικά θα ήθελα πολύ να κατακτήσει το πρωτάθλημα, αλλά αυτό αποτελεί επιθυμία που αν γινόταν πραγματικότητα, θα συνιστούσε τεράστια επιτυχία... Αν έβγαινα στην αρχή της σεζόν κι έλεγα ότι ο ΠΑΟΚ στοχεύει στην κατάκτηση του τίτλου, θα ήταν σαν να κοροϊδεύω πρώτα τον εαυτό μου και μετά τον κόσμο της ομάδας, γιατί θα τους δημιουργούσα προσδοκίες που αυτή τη στιγμή είναι δύσκολο να υλοποιηθούν...

Είναι φανερό ότι λέγοντας αυτά όχι μόνο δεν μπορείς το πρωτάθλημα-το οποίο άλλωστε δεν το απαίτησε και κανείς-αλλά ούτε καν πρωταθλητισμό δλδ όχι πάνω από 10 βαθμούς διαφορά.....

Το πως βλέπω εγώ την ομάδα όταν μπαίνει μέσα στο γήπεδο και τι νοοτροπία μου δείχνει επειδή το έχω (υπερ)αναλύσει πολλές φορές ας το αφήσουμε για την ώρα.....
The future is uncertain and the end is always near.
Allahu akbar
Άβαταρ μέλους
PABLO GARCIA1
 
Δημοσιεύσεις: 1449
Εγγραφή: Τετ 02 Σεπ 2009, 23:09
Τοποθεσία: Round and round.....

Re: Παναθηναικος-Π.Α.Ο.Κ 25/10/2009 (19:00)

Δημοσίευσηαπό Realcon » Τρί 27 Οκτ 2009, 15:31

Μην ξεχνάς ο Χαλκιάς είναι ποδοσφαιριστής και παίζει ακόμη. Εάν μιλούσε την γλώσσα της αλήθειας θα τον καλούσανε στην αθλητική δικαιοσύνη.

Είμαστε έξυπνοι εκεί που θέλουμε και αλλού μας σταματάει το ριμάδη.
Όταν έχεις πολλά λεφτά τι κάνεις τα αφήνεις ξέφραγκα να στα πάρει άλλος;

Όχι βέβαια τα προστατεύεις! Και πως τα προστατεύεις... Όταν τα λεφτά σου είναι σε μια ομάδα που λέγετε βάζελος η γαύρος; προστατεύεις την ομάδα δηλαδή τα χρήματα και μοιράζεις την πίτα. Αυτός που είναι μεγαλύτερος αλήτης κερδίζει ο άλλος απλά βγαίνει CL.

Έπαιξε μεγάλη μπάλα ο γάυρος με τον Εργοτέλη; το πήρε το παιχνίδι και ας έχασε ο Εργοτέλης τα άχαστα.
Ο γαύρος σπρώχνεται με φάουλε προς την περιοχή του Εργοτέλη; Σπρώχνεται. Να λοιπόν πια είναι Προστασία, έχω και λεφτά με ποιοτικούς παίκτες παίρνω το παιχνίδι.

Θέλει και άλλη εξήγηση η δηλώσεις του Χαλκιά;

Η νομίζεται ότι βάζω εγώ τα λεφτά μου και θα αφήσω τον Σπάθα να μου πάρει τους πόντους...ΧΑ αμ δεν σφάξανε.

Που θα παρακαλούσα να έχουμε το σαϊτ από τον φίλο την συνέντευξη του Χαλκιά αν γίνετε.
“Κύριε Ιησού Χριστέ, ελέησόν με”.
ΔΟΞΑΣΜΕΝΟ ΤΟ ΑΓΙΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ ΚΥΡΙΕ ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΕ!
Άβαταρ μέλους
Realcon
 
Δημοσιεύσεις: 3626
Εγγραφή: Δευτ 14 Απρ 2008, 01:48

Re: Παναθηναικος-Π.Α.Ο.Κ 25/10/2009 (19:00)

Δημοσίευσηαπό gash04 » Τρί 27 Οκτ 2009, 15:32

Ο άνθρωπος στις δηλώσεις του λέει πως υπάρχουν 2 ομάδες στην Ελλάδα που μια απο αυτές θα πάρει το πρωτάθλημα.
Όλοι οι υπόλοιποι είναι για να γυρνάνε τις αγωνιστικές.Πράγματα απολύτως σωστά για όσους έχουν γνώση του τι συμβαίνει στον χώρο.
Δεν χρειάζεται να το πει ποιο ξεκάθαρα γιατί μπορεί να τον καλέσει ο αθλητικός δικαστής.

Κάνε τώρα έναν συνδυασμό αυτών που είπε ο Χαλκιάς με αυτά που είπε ο Κουτσιανικούλης

Δεν είναι δίκαιο το αποτέλεσμα. Το ματς κρίθηκε σε δύο αδράνειες στην άμυνα, αλλά ήταν και καθαρά λόγω πίεσης της διαιτησίας. Είχαμε σφυρίγματα που μας έβαζαν συνέχεια στην περιοχή μας, ενώ εμείς δεν πήραμε τέτοια σφυρίγματα. Ηταν καθαρά θέμα αδράνειας και τα δύο γκολ που δεχθήκαμε. Δεν ήμασταν άσχημα σήμερα, παίξαμε στα ίσια τον Παναθηναϊκό αλλά με αυτές τις δύο φάσεις κρίθηκε το ματς.

Ήταν ξεκάθαρος ή δεν ήταν?

Του Σνάουτσερ

Ο Παναθηναϊκός ήταν λίγο καλύτερος από τον ΠΑΟΚ στο αποψινό ματς. Οι λεπτομέρειες έπαιξαν μεγάλο ρόλο. Δεν παίξαμε άσχημα. Το δεύτερο γκολ ήταν πολύ εύκολο για τον Παναθηναϊκό. Δεν μπορείς να δέχεσαι τέτοια γκολ. Έπαιξε μεγάλο ρόλο η κινητικότητα των παικτών του Παναθηναϊκού. Υπάρχουν πολλές λεπτομέρειες που πρέπει να βελτιωθούν στο παιχνίδι μας

Ποιες είναι αυτές οι λεπτομέρειες?

Του Κοντρέρας

Αγωνιστήκαμε κόντρα σε μία μεγάλη ομάδα. Τα δώσαμε όλα στο γήπεδο και βάσει της απόδοσης που πιάσαμε, το λιγότερο που έπρεπε να πάρουμε από αυτό το παιχνίδι είναι η ισοπαλία

Γιατί το λιγότερο η ισοπαλία?Αφού δεν είχαμε ευκαιρίες σε αυτό το ματς?

Του Ίβιτς

Είμαι 100% σίγουρος ότι δεν ήταν χέρι. Δεν υπάρχει περίπτωση να είναι χέρι. Βρήκε στον ώμο μου. Χάσαμε στις λεπτομέρειες

Τυφλοί δεν ήμαστε σίγουρα το είδες και εσύ και εγώ και όλοι μας εκτός απο τον Βαρούχα.

Του Φωτάκη

Δυο έξυπνες κινήσεις του Κατσουράνη έγειραν την πλάστιγγα προς στον Παναθηναϊκό. Δεν ήταν ο Παναθηναϊκός καλύτερος από εμάς

Πως δεν ήταν καλύτερος απο εμάς αφού μας είχαν κλείσει στα καρέ μας?

Τέλος αν η νοοτροπία μας είναι κομπλεξική όταν παίζουμε με τους κάτω για πες μου που βρέθηκαν τα ψυχικά αποθέματα να ισοφαρίσουμε?
Γιατί στο επόμενο λεπτό θα μπορούσαμε να βάλουμε και δεύτερο?
Η νοοτροπία έφταιγε και για αυτό?
Κανονικά θα έπρεπε να μας πατήσουν κάτω και να μας βάλουν το δεύτερο και μετά το τρίτο κλπ.
Ασχέτως αν έγιναν τα χειρότερα για να μην πλησιάσουμε την εστία του βρυκόλακα στο β μέρος απο τον γ@μώ το μ@υνί που τον ξεπέταξε Σπάθα.
Έχει χάρη που τα καλομαθημένα φλωράκια άρχισαν τα γιούχα και ξύπνησε το @ρχίδι και μας στρίμωξε.
ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΑΣ ΡΕ ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΔΕΣ!!!
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Παναθηναικος-Π.Α.Ο.Κ 25/10/2009 (19:00)

Δημοσίευσηαπό gash04 » Τρί 27 Οκτ 2009, 15:37

REalcon πάλι το παράδειγμα ο γάβρος έτσι και γιουβέτσι.

Με τον Εργοτέλη δεν αποβλήθηκε ο Ντούντου στο α μέρος και δεν αποβλήθηκε λίγα λεπτά μετά ο Γκαλέτι για την λαβή με το χέρι που έπιασε απο τον λαιμό τον αντίπαλο παίχτη.
Ούτε κίτρινη για τα προσχήματα δεν πήρε τι λέμε τώρα?

Αποκτούν και την διαφορά με 10 πόντους και ακούμε ότι να ναι μετά εδώ μέσα και μας φταίνε όλα.
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Παναθηναικος-Π.Α.Ο.Κ 25/10/2009 (19:00)

Δημοσίευσηαπό Maximus » Τρί 27 Οκτ 2009, 15:55

Μικραινουμε τον ΠΑΟΚ ρε αδερφια! Ο ΠΑΟΚ πρεπει να μπαινει στο γηπεδο και να ξεσκιζει κωλους! Οχι να κλαιγομαστε για την διαιτησια...Βρηκαμε το αλλοθι τωρα και λεμε συνεχεια...''διαιτησια, διαιτησια διαιτησια...'''

Δεν ειναι ΠΑΟΚ αυτο το πραγμα...

Δειτε εδω ρε ανατροπες με τσαμπουκα και παθος...Δεν πας να ακυρωσεις 3 γκολ...θα σε βαλω αλλα 3!
http://www.paokmania.gr/index.php/el/stiles/archives/blackawhite-sories/1611-retro-paok-pao.html

Εχουμε κανει τα παιχνιδια με τους Ατρομητους ντερμπι...

ΥΓ.

Ενταξει, θα μου πεις αλλες εποχες τοτε...
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: Παναθηναικος-Π.Α.Ο.Κ 25/10/2009 (19:00)

Δημοσίευσηαπό Realcon » Τρί 27 Οκτ 2009, 15:59

gash04

Αν προσέξεις έχουμε ακριβώς ΕΝΑ λεπτό διαφορά στο ποστάρισμα και πάνω κάτω λέμε τα ίδια. Ως προς το νόημα μιλάω.

Πες μου τι λες στην υπογραφή σου θα σκάσω!!!
“Κύριε Ιησού Χριστέ, ελέησόν με”.
ΔΟΞΑΣΜΕΝΟ ΤΟ ΑΓΙΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ ΚΥΡΙΕ ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΕ!
Άβαταρ μέλους
Realcon
 
Δημοσιεύσεις: 3626
Εγγραφή: Δευτ 14 Απρ 2008, 01:48

Re: Παναθηναικος-Π.Α.Ο.Κ 25/10/2009 (19:00)

Δημοσίευσηαπό DimisK » Τρί 27 Οκτ 2009, 16:03

Προτείνω να ηρεμήσουμε λίγο. Τίποτα στη ζωή δεν είναι μόνο άσπρο ή μόνο μαύρο. Όλες οι απόψεις έχουν ψήγματα αλήθειας. Το ζητούμενο είναι εμείς ως οπαδοί τι πρέπει να κάνουμε, αλλά και τι πρέπει να κάνει η διοίκηση και οι παίκτες.
Με το να λέμε οι μισοί ότι φταίει η διαιτησία και οι άλλοι μισοί ότι φταίει η δική μας ανικανότητα, δεν βγαίνει τίποτα. Πελαγοδρομούμε και τίποτα άλλο.

Τι κάνουμε κύριοι για να αντιμετωπίσουμε την όλη κατάσταση;
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: Παναθηναικος-Π.Α.Ο.Κ 25/10/2009 (19:00)

Δημοσίευσηαπό paok87 » Τρί 27 Οκτ 2009, 16:03

Hideguti έγραψε:...........
Εντυπωση προκαλει επισης, αν και δεν θα επρεπε πλεον, η αντιμετωπιση του Λακέ απεναντι στον παναξιο αρχηγο του Πανχουντιακου, του οποιου η φατσα, το στυλ, η αισθητικη γενικοτερα, φερνουν στο νου κτηνοβατη αγροτη του Αιντάχο με προτιμηση σε νεαρα ρακούν. Ειναι αυτο το ιδιο ον, που μας πλασαρεται ως ο “τυπαρας”, ως αυτος που αγαπαει τοσο πολυ το ποδοσφαιρο σαν αθλημα που παντα παιζει για την χαρα της μπαλας και μονο και ουτω καθεξής. Εγω θα πω απλως οτι το ον αυτο ειναι τοσο ωφελιμο για το ποδοσφαιρο, οσο η λευχαιμια για την ζωη. Ισως και λιγο λιγοτερο (ωφελιμο).
....


Απίστευτος...
paok87
 
Δημοσιεύσεις: 6952
Εγγραφή: Δευτ 19 Μάιος 2008, 18:31

Re: Παναθηναικος-Π.Α.Ο.Κ 25/10/2009 (19:00)

Δημοσίευσηαπό Realcon » Τρί 27 Οκτ 2009, 16:06

Maximus έγραψε:Μικραινουμε τον ΠΑΟΚ ρε αδερφια! Ο ΠΑΟΚ πρεπει να μπαινει στο γηπεδο και να ξεσκιζει κωλους! Οχι να κλαιγομαστε για την διαιτησια...Βρηκαμε το αλλοθι τωρα και λεμε συνεχεια...''διαιτησια, διαιτησια διαιτησια...'''

Δεν ειναι ΠΑΟΚ αυτο το πραγμα...

Δειτε εδω ρε ανατροπες με τσαμπουκα και παθος...Δεν πας να ακυρωσεις 3 γκολ...θα σε βαλω αλλα 3!
http://www.paokmania.gr/index.php/el/stiles/archives/blackawhite-sories/1611-retro-paok-pao.html

Εχουμε κανει τα παιχνιδια με τους Ατρομητους ντερμπι...

ΥΓ.

Ενταξει, θα μου πεις αλλες εποχες τοτε...


Καλά τα λες.
Αλλά για πες μου ο Ολυμπιακός και ο Παναθηανϊκός είναι οι ομάδες που τα έχουνε και μιλάω για χρήμα.

Θυμάσε τα DVD που έβγαζε ο βάζελος για αδηκία εις βάρος του; Αυτό τον έκανε μικρή ομάδα;
Σήμερα ο Πρωταθλητής φάτσα κάρτα την φωτογραφία του Κουτσιανικούλη με τον Σαριέγκι και γράφει αυτό δεν είναι πέναλτι, αυτό είναι ΠΕΝΑΛΤΑΡΑ.

Τώρα αυτούς τους κάνει μικρή ομάδα; (οι γαύροι έχουνε τα συμφεροντα τους δεν καηκαν για εμας)

Δεν παίζει καλό ποδόσφαιρο...Ε άλλο αυτο.
“Κύριε Ιησού Χριστέ, ελέησόν με”.
ΔΟΞΑΣΜΕΝΟ ΤΟ ΑΓΙΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ ΚΥΡΙΕ ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΕ!
Άβαταρ μέλους
Realcon
 
Δημοσιεύσεις: 3626
Εγγραφή: Δευτ 14 Απρ 2008, 01:48

Re: Παναθηναικος-Π.Α.Ο.Κ 25/10/2009 (19:00)

Δημοσίευσηαπό gash04 » Τρί 27 Οκτ 2009, 16:06

Εκείνη την χρονιά είχες ομάδα παππού.
Επίσης δεν είχες και χρέη.
Και εκείνη την εποχή έχασες περίπου 16 τελικούς κυπέλλου και 8-10 πρωταθλήματα.
Με εκείνη την διαιτησία.
Και επειδή κανείς μας δεν είναι τρελός και μάλλον η καραμέλα της διαιτησίας έρχεται απο κάπου αλλού να φύγεις να πας αλλού μαζί με το παγωτό σου.
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Παναθηναικος-Π.Α.Ο.Κ 25/10/2009 (19:00)

Δημοσίευσηαπό Realcon » Τρί 27 Οκτ 2009, 16:09

DimisK έγραψε:Προτείνω να ηρεμήσουμε λίγο. Τίποτα στη ζωή δεν είναι μόνο άσπρο ή μόνο μαύρο. Όλες οι απόψεις έχουν ψήγματα αλήθειας. Το ζητούμενο είναι εμείς ως οπαδοί τι πρέπει να κάνουμε, αλλά και τι πρέπει να κάνει η διοίκηση και οι παίκτες.
Με το να λέμε οι μισοί ότι φταίει η διαιτησία και οι άλλοι μισοί ότι φταίει η δική μας ανικανότητα, δεν βγαίνει τίποτα. Πελαγοδρομούμε και τίποτα άλλο.

Τι κάνουμε κύριοι για να αντιμετωπίσουμε την όλη κατάσταση;


Εμείς περισσότερο παθιασμένοι του τύπου ΠΑΟΚΑΡΑ παίξε και για εμάς.

Οι άνθρωποι που είναι στην ΠΑΕ θα δούνε ότι η στίρηξη υπάρχει και θέλουνε θέαμα.
Μπαίνει ο προβληματισμός και...
“Κύριε Ιησού Χριστέ, ελέησόν με”.
ΔΟΞΑΣΜΕΝΟ ΤΟ ΑΓΙΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ ΚΥΡΙΕ ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΕ!
Άβαταρ μέλους
Realcon
 
Δημοσιεύσεις: 3626
Εγγραφή: Δευτ 14 Απρ 2008, 01:48

Re: Παναθηναικος-Π.Α.Ο.Κ 25/10/2009 (19:00)

Δημοσίευσηαπό gash04 » Τρί 27 Οκτ 2009, 16:15

DimisK έγραψε:Προτείνω να ηρεμήσουμε λίγο. Τίποτα στη ζωή δεν είναι μόνο άσπρο ή μόνο μαύρο. Όλες οι απόψεις έχουν ψήγματα αλήθειας. Το ζητούμενο είναι εμείς ως οπαδοί τι πρέπει να κάνουμε, αλλά και τι πρέπει να κάνει η διοίκηση και οι παίκτες.
Με το να λέμε οι μισοί ότι φταίει η διαιτησία και οι άλλοι μισοί ότι φταίει η δική μας ανικανότητα, δεν βγαίνει τίποτα. Πελαγοδρομούμε και τίποτα άλλο.

Τι κάνουμε κύριοι για να αντιμετωπίσουμε την όλη κατάσταση;


Όχι Dimisk ΠΟΤΕ ΔΕΝ θα ηρεμήσουμε και ΠΟΤΕ ΔΕΝ πρέπει να ηρεμήσουμε ίσα ίσα το αντίθετο πρέπει να γίνει να ΞΥΠΝΗΣΟΥΜΕ!
Και η διοίκηση και οι παίχτες μπορούν να κάνουν πολλά αλλά εμείς ακόμα περισσότερα.
Συμφωνώ στο τέλος σε αυτό που λες για να μη λέμε οι μισοί ότι βλέπουμε το ποτήρι μισοάδειο και οι υπόλοιποι μισοί μισογεμάτο.
Θέλεις να δεις κάποια πράγματα θα τα βλέπεις όλα όμως και ΟΧΙ μόνο απο την μία πλευρά και να λες έτσι πρέπει να γίνει ή άλλα πράγματα ασταθή.
Θέλεις να δεις προτάσεις και πράγματα που μπορείς να κάνεις?
Πως θα τα κάνεις απο το πληκτρολόγιο να τα κάνουν άλλοι?
Δεν μπορεί να γίνει αυτό.
Προς Θεού δεν το λέω για ΣΕΝΑ αλλά για ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ!
Μιλάμε σε άλλο τόπικ για διαμαρτυρία για Αθλητική Κυριακή παράδειγμα έτσι όλοι συμφωνούμε σε αυτό.
ΚΑΙ?
Ποιος θα το φτιάξει?
Ποιος θα το αναρτήσει?

Απάντηση...
Οι άλλοι.
ποιοι είναι αυτοί?
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Παναθηναικος-Π.Α.Ο.Κ 25/10/2009 (19:00)

Δημοσίευσηαπό DimisK » Τρί 27 Οκτ 2009, 16:18

Ζαλίστηκα...... :|

Πολύ σωστή η τελευταία παρατήρηση. Είναι αυτό που λέμε... "Φταίει ο Χατζηπετρής"!!

ΥΓ: Το "να ηρεμήσουμε" που είπα πήγαινε σε εμάς σε τούτο το τόπικ, όχι στην όλη κατάσταση. Κι εγώ παρμένος είμαι, αλλά αν ρίχνεις λάδι στη φωτιά δεν έχεις καθαρό μυαλό. Και οι καθαρές λύσεις έρχονται μόνο απο καθαρό μυαλό...
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: Παναθηναικος-Π.Α.Ο.Κ 25/10/2009 (19:00)

Δημοσίευσηαπό gash04 » Τρί 27 Οκτ 2009, 16:22

Ωραία επειδή γενικά μου έχουν γυρίσει τα μυαλά και δεν φταίει κανένας συνοπαδός μου που είναι τρελαμένος και αυτός σαν και μένα με ότι συμβαίνει και αυτός άρρωστος με τον ΠΑΟΚ είναι δεν υπάρχει θέμα για να τα ακούσει αυτός θα ποστάρω σε άλλω σημείο μια άλλη άποψη που με βρίσκει να συμφωνώ σε όλα.
Θα περιμένω τις τοποθετήσεις σας και προσωπικά θα το βουλώσω κιόλας μιας και ο τύπος τα λέει όλα.
Αυτό θα το κάνω γιατί έτσι και αλλιώς θα κλειδωθεί το συγκεκριμένο τόπικ και θα χαθεί η άλλη άποψη μιας και η μνήμη μας είναι χειρότερη απο χρυσόψαρο.
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα SuperLeague 09-10

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες