Marcos António Elias Santos

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Superleague και όλων των παρελλειπομένων...

Re: Marcos António Elias Santos

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Τρί 19 Ιαν 2010, 14:21

βλεπω να μιλαμε ολοι πορτογαλικα στο τελος.... :lol: :lol: :lol:


νοβιτουυυυυυυυυυυυυυ :opaokara: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13637
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Marcos António Elias Santos

Δημοσίευσηαπό Maximus » Τρί 19 Ιαν 2010, 15:29

Orwell έγραψε:Αυτό το Santos τι το κοτσάρατε στο τέλος?? με τα νεύρα μας παίζετε?? :evil: :evil:



:lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: Marcos António Elias Santos

Δημοσίευσηαπό DimisK » Τρί 19 Ιαν 2010, 16:29

Sera4 έγραψε:βλεπω να μιλαμε ολοι πορτογαλικα στο τελος.... :lol: :lol: :lol:


νοβιτουυυυυυυυυυυυυυ :opaokara: :opaokara:



ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ...ΠΟΡΤΟΓΑΛΟΙ!!!! :lol:
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: Marcos António Elias Santos

Δημοσίευσηαπό Billy4 » Πέμ 21 Ιαν 2010, 13:16

Θα πάει για 4 μήνες σε πορτογαλική ομάδα (Μπελενένσες) και θα επιστρέψει Ιούνιο να μιλήσει με ΠΑΟΚ για το αν θα γυρίσει στην ομάδα.

Επίσης θέλει πολύ να γυρίσει πίσω και έχει ήδη μιλήσει με προπονητή και διοίκηση. Θα πάει Μπελενένσες για να δυναμώσει και να "προετοιμαστεί" κατά κάποιο τρόπο.

Από συνέντευξη που έδωσε ο ίδιος σε ραδιόφωνο της πόλης.
ΠΑΟΚ, γιατί τα μυαλά μας πονάνε...!
Άβαταρ μέλους
Billy4
 
Δημοσιεύσεις: 1702
Εγγραφή: Πέμ 24 Ιούλ 2008, 12:06
Τοποθεσία: Manchester, UK

Re: Marcos António Elias Santos

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Πέμ 21 Ιαν 2010, 13:19

ο ΠΑΟΚ χρειαζεται τον υγιη μαρκαντωνη...υγεια πανω απο ολα και το καλοκαιρι στην ΠΑΟΚΑΡΑ για να σπασουμε ακομα περισσοτερο τα ρεκορ... :nairepaok:

υγ στην ουσια προετοιμασια θα κανει ;)
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13637
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Marcos António Elias Santos

Δημοσίευσηαπό obanebane » Πέμ 21 Ιαν 2010, 13:27

Αυτη η μπελενσες ειναι η θυγατρικη μας στην πορτογαλια? :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Marcos António Elias Santos

Δημοσίευσηαπό gash04 » Πέμ 21 Ιαν 2010, 15:53

Στο Αθλητικό Metropolis και στην εκπομπή «Ένα-Δύο» με τους Κυριάκο Κύρτσο και Χάρη Γανωτίδη μίλησε ο Μάρκος Αντόνιο, ο οποίος τις προηγούμενες ημέρες προπονήθηκε με την ομάδα του Π.Α.Ο.Κ.

«Αυτή τη στιγμή για μένα το πιο σημαντικό είναι ο Π.Α.Ο.Κ. Αλλά θα πάω για 4 μήνες στην Μπελενένσες να αγωνιστώ και μετά θα συζητήσω ξανά με τον Π.Α.Ο.Κ.» δήλωσε αρχικά ο Βραζιλιάνος αμυντικός και συνέχισε: «Αρχικά είχα έναν τραυματισμό. Το κοίταξα και μου βρήκαν ότι έχω πιο σοβαρό πρόβλημα. Οι φήμες για το ότι δε μου άρεζε η Θεσσαλονίκη και άλλα παρόμοια δεν ισχύουν. Έφυγα λόγω του σοβαρού προβλήματος υγείας που μου προέκυψε. Ο Μάρκος Αντόνιο δεν έφυγε επειδή δεν ήθελε τον Π.Α.Ο.Κ. ούτε επειδή η γυναίκα του δεν της άρεσε η Θεσσαλονίκη. Έφυγε λόγω σοβαρού οικογενειακού προβλήματος».

Συνεχίζοντας, ο Λατίνος στόπερ επισήμανε: «Θέλω να ξαναρχίσω την καριέρα μου ουσιαστικά, έτσι το βλέπω και με τη βοήθεια του Θεού να πάνε καλά τα πράγματα. Έχω μιλήσει με τον Π.Α.Ο.Κ. αλλά θα πρέπει να γίνω πιο έτοιμος ξανά σαν ποδοσφαιριστής για να ξαναμιλήσουμε».

Για την αποθέωση που γνώρισε στο ματς με τον Αστέρα Τρίπολης, σχολίασε: «Δεν έχω ξεχάσει την αγάπη των φιλάθλων του Π.Α.Ο.Κ. με συγκίνησαν. Θέλω να ξαναπαίξω ποδόσφαιρο, αυτούς τους μήνες που δεν μπορούσα να αγωνιστώ, αυτό ήταν ό,τι χειρότερο για μένα».

Για το από που άντλησε τη δύναμη για να ξεπεράσει το σοβαρότατο πρόβλημα υγείας, τόνισε: «Τη δύναμή μου την παίρνω από το Θεό, αυτός με θεράπευσε και δεν θα τ' αφήσω έτσι, θα βάλω στο πνεύμα μου και στο μυαλό μου την ιδέα να γίνω πιο δυνατός και να ξαναπαίξω ποδόσφαιρο. Επίσης, η σύζυγός μου με στήριξε πάρα πολύ και συνέβαλε και αυτή να γίνω καλά».

Τέλος, μιλώντας για την ομάδα του Π.Α.Ο.Κ. ο Μάρκος Αντόνιο δήλωσε: «Είμαι ευτυχισμένος που ο Π.Α.Ο.Κ. πάει καλά στις δύο διοργανώσεις. Χαίρομαι όταν κερδίζει. Γνωρίζω ότι έχει την καλύτερη άμυνα, ο προπονητής και οι ποδοσφαιριστές κάνουν εξαιρετική δουλειά»
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Marcos António Elias Santos

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Πέμ 21 Ιαν 2010, 16:07

γερος να ειναι και το καλοκαιρι,εφοσον ειναι σε θεση να επιστρεψει στην κατασταση που τον θυμομαστε,νομιζω οτι θα'ναι θεοσταλτο δωρο ο επαναπατρισμος του!μας λειπουν πολυ τα προσοντα του.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17960
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Marcos António Elias Santos

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 21 Ιαν 2010, 17:17

gash04 έγραψε:«Τη δύναμή μου την παίρνω από το Θεό, αυτός με θεράπευσε και δεν θα τ' αφήσω έτσι, θα βάλω στο πνεύμα μου και στο μυαλό μου την ιδέα να γίνω πιο δυνατός και να ξαναπαίξω ποδόσφαιρο.

+35 !
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89944
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Marcos António Elias Santos

Δημοσίευσηαπό lefis » Παρ 22 Ιαν 2010, 09:44

Λίγο προτού κλείσει τα 25 χρόνια ζωής ο Μάρκος Αντόνιο έχασε τη γη κάτω από τα πόδια του, όταν η διάγνωση των γιατρών για τους πόνους που αισθανόταν στο λαιμό έδειξαν καρκίνο στον φάρυγγα.

ξεπέρασε και τώρα ετοιμάζεται να επιστρέψει στην αγωνιστική δράση. Ο Βραζιλιάνος μίλησε για τη συμπαράσταση που είχε από τους ανθρώπους του ΠΑΟΚ, για την πίστη στον Θεό που του έδωσε δύναμη και για την απόφασή του να δεχτεί τη πρόταση της Μπελενένσες, όπου και θα αγωνίζεται μέχρι το καλοκαίρι, και όχι αυτήν του ΠΑΟΚ, αν και η δεύτερη ήταν οικονομικά πιο συμφέρουσα.

Μάρκος, τι θυμάσαι από τις πρώτες μέρες όταν έμαθες πως αντιμετωπίζεις πρόβλημα; Κατ' αρχάς, θέλεις να τις θυμάσαι;

«Οχι, δεν θέλω, αλλά πρέπει. Και πρέπει διότι αν ξεχάσεις τις δυσκολίες της ζωής, ξεχνάς και την αξία της ζωής. Ημουν σαν χαμένος, δεν ήθελα να πιστέψω αυτό που μου είχε συμβεί».

Πότε το έμαθες;

«Είχα κάποιες ενοχλήσεις στο πόδι μου και οι γιατροί μου είπαν να κάνω θεραπεία. Δεν μπορούσα να φανταστώ ότι είχε να κάνει με κάτι άλλο. Λίγο αργότερα, στις αρχές του 2009, είχα ενοχλήσεις στο λαιμό. Ζήτησα από τον Φερνάντο Σάντος να επισκεφτώ κάποιους δικούς μου γιατρούς, το δέχτηκε και με άφησε να πάω στην Πορτογαλία. Του οφείλω ένα μεγάλο ευχαριστώ διότι με σεβάστηκε. Στην άδεια που μου έδωσε έγιναν οι εξετάσεις και έμαθα τι έχω».

Η αλήθεια είναι πως διστάζω να σε ρωτήσω και μπορεί η ερώτηση να ακουστεί περίεργα, αλλά θεωρώ ότι πρέπει να σε ρωτήσω. Ποιες ήταν οι πρώτες σου σκέψεις;

«Στην αρχή δεν ήξερα τι να κάνω. Φοβήθηκα και άρχισα να σκέφτομαι διάφορα. Είχα όμως από την πρώτη στιγμή δίπλα μου τους δικούς μου ανθρώπους και τον Θεό. Κάποιοι έλεγαν ότι δεν θα ξαναπαίξω μπάλα και ήμουν έτοιμος να το πιστέψω. Εκλεισα μέσα μου τον Θεό. Δύναμη πήρα και από τη γυναίκα μου και την οικογένειά μου».

Υπήρχαν άνθρωποι που σε πίκραναν;

«Ναι, αλλά δεν κρατάω κακία σε κανέναν. Κάποιοι είπαν ότι εγώ έφυγα επειδή δεν ήθελε να μείνει στη Θεσσαλονίκη η γυναίκα μου. Αυτό ήταν ψέμα και πικράθηκα όταν το άκουσα».

«Υποκλίθηκα στον κόσμο»

Οταν μέσω του «Goal» (σε συνέντευξη στις 9 Μαΐου 2009) η σύζυγός σου γνωστοποίησε το πρόβλημα υγείας που αντιμετώπιζες, υπήρξε ένα κύμα συμπαράστασης από τους οπαδούς του ΠΑΟΚ προς το πρόσωπό σου...

«Το έμαθα και δέχτηκα μέσω του Ιντερνετ πολλά μηνύματα. Τους ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου. Και όταν το Σάββατο μπήκα στο γήπεδο (σ.σ.: στο παιχνίδι με τον Αστέρα Τρίπολης) ήθελα να ανταποδώσω, γι' αυτό και υποκλίθηκα στους φίλους του ΠΑΟΚ. Με συγκίνησαν διότι με στήριξαν στα δύσκολα».

«Η Οσέρ με είχε απλήρωτο»

Οταν διαγνώστηκε το πρόβλημα της υγείας σου αγωνιζόσουν στον ΠΑΟΚ αλλά ήσουν παίκτης της Οσέρ. Σε βοήθησε ο σύλλογός σου;

«Οχι, και αυτό με στενοχώρησε πολύ, διότι δεν μου φέρθηκαν σωστά. Ημουν απλήρωτος για μήνες, δεν με βοήθησαν να ανανεώσω την κάρτα εργασίας και δεν μπορούσα να μείνω στη Γαλλία. Ελυσα το συμβόλαιό μου χαρίζοντας αρκετά χρήματα. Δεν με ενδιέφεραν τα χρήματα, διότι εκείνη τη στιγμή της ζωής μου με πείραξε πιο πολύ η αδιαφορία τους».

«Μακάρι να πάρει τίτλο ο ΠΑΟΚ»

Η αναγέννηση του ΠΑΟΚ ξεκίνησε από τον Αύγουστο του 2008 και το πρώτο γκολ αυτής της «νέας εποχής» το πέτυχες εσύ...

«Ναι... Τότε που πήγαμε στην Κρήτη, που είναι μακριά από τη Θεσσαλονίκη και είχαμε πολύ κόσμο. Ηταν ωραία στιγμή».

Είναι εκείνη η καλύτερή σου στιγμή;

«Οχι... Υπάρχει μία ακόμα καλύτερη».

Ποια είναι;

«Η πρόκριση στο Κύπελλο επί του Αρη. Είχα εκτελέσει πέναλτι και είχα ευστοχήσει. Μόλις τέλειωσε το παιχνίδι έγινε ένας χαμός. Το γήπεδο ήταν βουβό και εμείς πανηγυρίζαμε σαν παιδιά. Αλλά το καλύτερο ήταν όταν στη 1.30 το βράδυ πήγα στην Τούμπα. Τα φώτα είχαν ανάψει και 6.000 κόσμος μας περίμενε».

Και μιλάμε για μια πρόκριση, όχι για έναν τίτλο...

«Ναι. Μακάρι ο ΠΑΟΚ να πάρει έναν τίτλο και αυτό το πανηγύρι που ζήσαμε πέρυσι να φαντάζει μικρό μπροστά στους πανηγυρισμούς αυτούς».

«Το καλοκαίρι θα είμαι ελεύθερος»

Πώς βρέθηκες το Σάββατο στη Θεσσαλονίκη και έκανες προπονήσεις με τον ΠΑΟΚ;

«Μίλησα με κάποιους ανθρώπους και χάρηκα όταν μου είπαν πως δεν έχουν πρόβλημα να προπονηθώ με την ομάδα. Με τον Σέρτζιο Κονσεϊσάο έχω κρατήσει επαφή. Με βοήθησε πολύ και τον ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου. Τον πρώτο καιρό δεν ήθελε να μάθει κανείς ότι με βοήθησε, αλλά οφείλω να το πω διότι μου στάθηκε. Και δεν έχω το παραμικρό παράπονο από τους ανθρώπους του ΠΑΟΚ, αν και απέρριψα τη πρόταση που μου έγινε για να μείνω στην ομάδα».

Σου έκανε πρόταση ο ΠΑΟΚ να υπογράψεις τώρα, τον Ιανουάριο;

«Ναι».

Και γιατί την απέρριψες;

«Η πρόταση του ΠΑΟΚ ήταν καλύτερη στον οικονομικό τομέα από αυτήν της Μπελενένσες. Ομως για μένα αυτό που μετράει τώρα είναι να βρίσκομαι κοντά στην οικογένειά μου και τη γυναίκα μου. Και αυτό ήθελα να το εξηγήσω στους ανθρώπους του ΠΑΟΚ προτού φύγω. Αλλαξα το αεροπορικό μου εισιτήριο, διότι κανονικά θα έφευγα την Τρίτη, μετά την προπόνηση. Τους είπα τι σκέφτομαι και γιατί είπα όχι. Υπέγραψα για τέσσερις μήνες διότι εκεί θα παίξω ποδόσφαιρο. Θα είμαι ελεύθερος το καλοκαίρι και αν ο ΠΑΟΚ θέλει, εγώ θα πω αμέσως το ''ναι''».

http://www.sentragoal.gr/article.asp?ca ... id=6992081
Ο ΠΑΟΚ μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσχθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας.διότι έμαθε τους οπαδους να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λογου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία.
παράφραση του Ισοκράτη...
Άβαταρ μέλους
lefis
 
Δημοσιεύσεις: 2110
Εγγραφή: Παρ 14 Μαρ 2008, 13:20
Τοποθεσία: Καλαμαριά

Re: Marcos António Elias Santos

Δημοσίευσηαπό Isaak the Greek » Παρ 22 Ιαν 2010, 09:53

Α ρε Μαρκο......Εισαι μεγαλη ψυχη
Αν κοιμηθω νωρις, θα σηκωθω νωρις, θα βρω το λινκ νωρις και θα δω τον ΠΑΟΚ νωρις
Αν κοιμηθω αργα, θα σηκωθω αργα κι οταν θα ψαχνω για λινκ θα ειν' αργα
Άβαταρ μέλους
Isaak the Greek
 
Δημοσιεύσεις: 1224
Εγγραφή: Πέμ 07 Αύγ 2008, 09:54
Τοποθεσία: Melbourne Australia

Re: Marcos António Elias Santos

Δημοσίευσηαπό gash04 » Παρ 22 Ιαν 2010, 09:54

Μπράβο στον Θεό στον Φερνάντο στον Κονσεισάο στον κόσμο του ΠΑΟΚ που στάθηκαν δίπλα στον ψηλό.
Άντε ας πάει στην ομάδα που διάλεξε να συνηθίσει για 4 μήνες και μετά η πόρτα είναι ανοιχτή στον ΠΑΟΚ.
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Marcos António Elias Santos

Δημοσίευσηαπό Maximus » Παρ 22 Ιαν 2010, 09:56

Δειξαμε ευαισθησια απεναντι σε εναν ποδοσφαιριστη και τον κερδισαμε... Ολοι μας... Διοικηση, Κονσεισαο, κόσμος...

Ειναι ωραιο να ακους εναν ποδοσφαιριστη να λεει : "Θα είμαι ελεύθερος το καλοκαίρι και αν ο ΠΑΟΚ θέλει, εγώ θα πω αμέσως το ''ναι'' ...

Και φυσικα ειναι απολυτα σεβαστό να ακους οτι θελει ο ανθρωπος να ειναι μαζι με την οικογενεια του μετα απο αυτη την περιπετεια...

ΥΓ.

Ξεχασα τον Σαντος, εχετε δικιο...
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: Marcos António Elias Santos

Δημοσίευσηαπό diniko80 » Παρ 22 Ιαν 2010, 10:25

εγω καταλαβα οτι ο μαρκος ειναι πιο σοφος απο τη διοικηση μας που ηθελε να του προτεινει συμβολαιο για "φιλανθρωπικους σκοπους"....θα παιξω σου λεει στους μελενιους και αν παω καλα με παιρνεις ετοιμο ΚΕ ΣΑΝΤΟΣ (αυτο ξεχασε ο μαξιμος)
Άβαταρ μέλους
diniko80
 
Δημοσιεύσεις: 2758
Εγγραφή: Τρί 13 Μάιος 2008, 12:54

Re: Marcos António Elias Santos

Δημοσίευσηαπό interad » Παρ 22 Ιαν 2010, 11:06

"μαυρούλη" κανόνισε μην μας ξεχάσεις... ;)

άντε γιατί θα γραφτεί στο Μπελενένσεσmania ο Αποστόλης και δεν θα το θέλεις αυτό...

πίστεψέ μας...

:opaokara: :opaokara: :opaokara:
Εικόνα
πουτ$α και ξύλο και σούβλα, ΛΑΙΜΑΙ!!!
Άβαταρ μέλους
interad
 
Δημοσιεύσεις: 1254
Εγγραφή: Τετ 13 Φεβ 2008, 17:13
Τοποθεσία: Πιτσούνι City

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα SuperLeague 09-10

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης