ρούλης-ΠΑΟΚ 77-63 σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: ρούλης-ΠΑΟΚ 77-63 σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 12 Φεβ 2024, 15:16

Στου Χατζόπουλου διαβάζω για αγωνιστικά, εδώ διαβάζω για τα χρέη.

Στις νίκες να μας πείτε για τα χρέη.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Δευτ 12 Φεβ 2024, 16:14

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Ναι, παίξ'το και θιγμένος, είρωνα.

Καληνύχτα.

φυσικά αν απαντήσω θα φάω κατευθείαν μπαν καθώς όπως φαίνεται καποιοι έχετε ασυλία και το παίζετε θεοί του φόρουμ,οπότε θα τον αφησω να υπάρχει τον χαρακτηρισμο και θα συνεχίσω τη ζωή μου.θα παρακαλέσω να σεβαστείτε την απόφαση μου να μην ξανασχολιασω και να μην αναφερθείτε ξανά επι προσωπικού..
Brave LGMD Patient!
Άβαταρ μέλους
gergeo4

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 12 Φεβ 2024, 16:19

Το ίδιο είπες και χθες. Πάλι λες "δεν ξανασχολούμαι".

Τη δική σου την καμπούρα δεν την κοιτάς που ειρωνεύεσαι, για εμάς λες μόνο. Μπαν έφαγες χθες; Όχι. Άρα γιατί το παίζεις θιγμένος;

Εσύ σεβάσου την απόφαση που πήρες και μην ξαναγράψεις.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 12 Φεβ 2024, 16:23

δουλεμένη η ομάδα τα είπε ο ίδιος ο τακιανός.
Άβαταρ μέλους
palok

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 12 Φεβ 2024, 16:24

Σύμφωνα με Κλείτο, κάνουν 2-3 ώρες προπόνηση κάθε μέρα... Άρα, αδούλευτη δεν τη λες.

Το γιατί παρουσιάζεται όμως αυτή η εικόνα, μπορεί να έχει πολλές εξηγήσεις.
Η (αναμενόμενη) έλλειψη ομοιογένειας, είναι μία από αυτές.
Θ. Χατζόπουλος

Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 12 Φεβ 2024, 16:42

KalamarGiannis έγραψε:και οι δηλώσεις είναι κασέτα: είπε ΠΑΛΙ για κούραση! για το τρίποντο που "'εχουμε έλλειμα"... ρε, παιδάκια είμαστε;

Ε ναι οταν διαβασα τη δηλωση ενα μικρο εγκεφαλικο το παθα.
Ποια κουραση? Να το πει ο καστριτης για το ρουλη που παιξε 3 παιχνιδια σ εξι μερες οκ .Εμεις?Κουραση απο που?Σαββατο με Κυριακή παιζαμε.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5

Δημοσίευσηαπό Maurice_Escargot » Δευτ 12 Φεβ 2024, 18:28

Με 2.5 ώρες προπόνηση κάθε μέρα από τον Τακιανο μήπως όντως υπάρχει κούραση :roll:
Άβαταρ μέλους
Maurice_Escargot

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Δευτ 12 Φεβ 2024, 19:12

Ξέρεις τι είναι να προπονεις δυόμιση ώρες την ημέρα; Θάνατος!
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Δευτ 12 Φεβ 2024, 19:31

εμένα αυτό που με προβληματίζει για τη φετινή ομάδα είναι ότι δεν έχουμε εναλλακτική για τον κουρασμένο Φρίντρι.
Δεν εννοώ κάποιον παίκτη, αλλά μια διαφορετική προσέγγιση του αγώνα για όταν λείπει ο Ισλανδός.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI

Δημοσίευσηαπό PablitoV2 » Δευτ 12 Φεβ 2024, 19:51

2.5 ώρες καθημερινά προπόνηση είναι σκότωμα προσωπικά το θεωρώ υπερβολή.
Επιπλέον αν με 2.5 ώρες προπόνηση η ομάδα παρουσιάζει αυτό το ασύνδετο χάλι σε άμυνα και επίθεση τότε ο Τακιανός έχει χειρότερη μεταδοτικότητα και από τον μαθηματικό που είχα στο λύκειο.
PablitoV2

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Δευτ 12 Φεβ 2024, 20:13

Γνώμη μου.
Αναμενόμενο αποτέλεσμα ο αρης φέτος είναι πολύ καλύτερη ομάδα από εμάς. Αυτό δεν σημαίνει πως έχουμε ήδη χάσει το επόμενο άνευ σημασίας παιχνίδι του κυπέλλου αλλά σαν ομάδα είναι καλύτερη.
Το κομβικό σημείο φέτος που μας πήρε από κάτω ήταν η απώλεια του Σμιθ, έδινε στοιχεία που κανένας άλλος παίκτης δεν είχε στην περιφέρεια, δεν λέω πως κακώς έφυγε αλλά δεν μπορέσαμε να τον αντικαταστήσουμε.
Φέτος έχουν γίνει τραγικές επιλογές ελλήνων παικτών με εξαίρεση τον Τσαιρέλη. Δυστυχώς κανένας Ελληνας από τους υπάρχοντες δεν μπορεί να σταθεί σε επίπεδο εξάδας κάποιοι μάλιστα ούτε καν στην Α1. Λάθος για μένα και η διπλή παραμονή Μακνις Αλστον και ας είναι ατομικά καλοί παίκτες.
Θεωρώ τους Μιχαλακ και Ταουνς κατώτερους των αναγκών αλλά εκεί που πάει η χρονιά δεν έχει και μεγάλη σημασία.
Φέτος η ομάδα που κλείνει την σεζόν είναι κακή αλλά η καταστροφική πορεία της αεκ μας δίνει την δυνατότητα να μπούμε εξάδα και δεν πρέπει να τη χάσουμε. Είναι πάρα πολύ σημαντικό να την κερδίσουμε στο παλατάκι.
Για τον Τακιανό εξακολουθώ να τον θεωρώ έναν πολύ καλό προπονητή για ομάδες αυτού του επιπέδου που είναι ο ΠΑΟΚ σήμερα, με τα λάθη του φυσικά, και θα ήθελα να παραμείνει και του χρόνου. Είναι όμως κομβικό στις συνθήκες που πλέον δημιουργούνται να μεγαλώσει το μπάτζετ, να έρθουν καλύτεροι Έλληνες και ξένοι παίκτες, και σταματήσουμε να επαναλαμβάνουμε τα ίδια χαζά λάθη που σχεδόν κάθε χρόνο βλέπουμε (πχ ροστερ με έναν λιγότερο πλευμέικερ, μεγάλο μέσο όρο ηλικίας, έλλειψη αθλητικότητας στους ψηλούς και γκαρντ και σμολ φοργουορντ χωρίς σουτ).
Ιάσονας

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Δευτ 12 Φεβ 2024, 20:30

Και κάτι για τα χρέη.
Ξέρουμε που είμαστε και που ήμασταν.
Ημασταν 7+ και είμαστε περίπου 4. Και στις δύο συνθήκες τα 2 είναι στο Σαββίδη και μάλλον δεν είναι απαιτητά. Είναι ηλίθιο να μειώνουμε την προσπάθεια του Χατζόπουλου να ξεχρεώσει την ομάδα επειδή χάσαμε ένα παιχνίδι.
Κακό το ροστέρ, καλώς όμως (για εμάς, όχι για τον ίδιο) αυτός ο τύπος έβαλε το κεφάλι του μέσα σε έναν κουβά σκατά που λέγεται μπάσκετ ΠΑΟΚ και δίνει τον αγώνα του να συμμαζέψει τα ασυμμάζευτα.

Οποιος θέλει μπαίνει εδώ και διαβάζει τους ισολογισμούς που δημοσιεύει κάθε χρόνο η ΚΑΕ όπως και κάθε επιχείρηση όταν είναι ΑΕ ή ΕΠΕ

https://publicity.businessportal.gr/company/43793606000
Ιάσονας

Δημοσίευσηαπό Maurice_Escargot » Δευτ 12 Φεβ 2024, 20:37

Ιάσονα ωραια ποστ, η γνωμη μου ειναι πολυ κοντα στην δικη σου σε οσα λες. Ειδικοτερα, στο θεμα του μπατζετ, λογω ανταγωνιστικοτητας, ειναι πλεον αναγκαιο να αυξανεται. Αυξηθηκε 15% περιπου απο περυσι, δεν νομιζω οτι ειναι πολυ βιωσιμο στην λιγκα να εισαι με ενα μπατζετ 450-500κ πλεον ακομη κι εαν εισαι ο ΠΑΟΚ. Και να θελεις/μπορεις να το κανεις, λογω υπεραξιων, θα αναγκαζεσαι να παιζεις ολο και μεγαλυτερα στοιχηματα με τυχαρπαστους παιχτες που θα αποκτας για τετοια ποσα. Παλι ειδικοτερα, για τον προπονητης μας - κι εγω πιστευω πως ειναι απο τους πιο μπασκετικους προπονητες, που κληθηκε να αναλαβει ενα βαρος να χτισει μια ομαδα για πρωτη φορα στην καριερα του εξ'ολοκληρου με τα δεδομενα να ειναι μπατζετ στα 500-550κ, ομιλοι ΤσΛ, και νεο φορματ Α1 με πλει ινς. Αντικειμενικα, ειναι παρα πολυ δυσκολο να τα καταφερεις χωρις αναλογη εμπειρια. Και οι επιλογες του με τα λαθη τους να ειναι μαθημα για του χρονου, για την σεζον 2024-25 που να υπενθυμισουμε πως την συμπεριλαμβανει το συμβολαιο του κι εκει πιστευω πως θα κριθει πιο αυστηρα και απο τον ιδιο τον Χατζοπουλο.
Άβαταρ μέλους
Maurice_Escargot

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 13 Φεβ 2024, 19:09

Τέλος κι από εδώ. Ραντεβού στο κύπελλο μεθαύριο.
Ελπίζω η ομάδα να βγάλει εγωισμό εκείνη τη μέρα!

2 Μαρτίου με αεχ πρέπει να είναι γεμάτο το Παλατάκι!
Θ. Χατζόπουλος

Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης