Dijon - ΠΑΟΚ 69-74 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους ευρωπαϊκούς αγώνες του Δικεφάλου και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Franke
4
18%
Tsiakmas
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Hands
12
55%
Riley
1
5%
Saloustros
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Sibert
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Kamperidis
1
5%
Slaftsakis
3
14%
Polley
1
5%
Margaritis
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Renfro
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 22

Re: Dijon - ΠΑΟΚ 69-74 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό fossa » Τετ 21 Δεκ 2022, 14:34

Στα @@ μας η ευρωκλίκα ρε ας κάνουμε κάποια στιγμή ομάδα να κτυπάμε F4 σε αυτή τη διοργάνωση, τετράδα στο πρωτάθλημα και τελικό κυπέλλου και βλέπουμε... όχι όμως με 1000 διαρκείας.
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1881
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Re: Dijon - ΠΑΟΚ 69-74 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 21 Δεκ 2022, 14:36

συμφωνώ 1000%. αυτό λέω. αλλά αν ρωτήσεις 8 στους 10 θα σε πούν ευρωλίγκα ξερω γω να πούμε.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10604
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Dijon - ΠΑΟΚ 69-74 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό DikefalosG4 » Τετ 21 Δεκ 2022, 16:25

Φίλε δεν ξέρω αν είμαι 2 στους 10, αλλά νομίζω ότι οι περισσότεροι θα σου πουν προτιμώ να πάω Φ4 chl fiba και να το πάρω, παρά να συμμετέχω απλά στην ευρωλίγκα.
DikefalosG4
 
Δημοσιεύσεις: 255
Εγγραφή: Παρ 03 Σεπ 2021, 19:24

Re: Dijon - ΠΑΟΚ 69-74 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 21 Δεκ 2022, 16:48

Πιο πολυ απ τη νικη και την προκριση με χαροποιησε η εικονα της κερκιδας.Αυτον τον ΠΑΟΚ θελω να βλεπω.Ομαδα που δε τα παραταει στο παρκε κι ο λαος non stop στην κερκιδα.Σε καθε γηπεδο.
Ετσι μεγαλωσαμε,ετσι το γουσταρουμε.

ΜΗ ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΔΙΚΕΦΑΛΕ.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26717
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Dijon - ΠΑΟΚ 69-74 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 21 Δεκ 2022, 17:35

DikefalosG4 έγραψε:Φίλε δεν ξέρω αν είμαι 2 στους 10, αλλά νομίζω ότι οι περισσότεροι θα σου πουν προτιμώ να πάω Φ4 chl fiba και να το πάρω, παρά να συμμετέχω απλά στην ευρωλίγκα.



Συμφωνώ απόλυτα.

Αυτό που θέλω από τον τωρινό ΠΑΟΚ με τις παρούσες συνθήκες, είναι να περνάει κάθε χρόνο τον όμιλο του BCL ώστε να κάνει ένα αξιοπρεπές όνομα στην Ευρώπη (καλή η ιστορία, αλλά..δεν πληρώνει παίκτες) και στην Ελλάδα να περνάει από την πρώτη φάση των playoffs και να πηγαίνει ημιτελικό κυπέλλου.

Όταν το κάνουμε αυτό 2-3 χρόνια, θα έρθουν σταθερά έσοδα (χορηγοί, BCL prize money, λαός), που θα μας οδηγήσουν σε final 8 BCL και γιατί όχι final 4 πρωταθλήματος και τελικό κυπέλλου. Κάν'το αυτό 2-3 χρόνια επίσης και το 2030 θα λέμε "θυμάσαι το 2020 που κοντεύαμε να πέσουμε;" και θα γελάμε.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46876
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Dijon - ΠΑΟΚ 69-74 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 21 Δεκ 2022, 18:19




Υπέροχες οι εικόνες με τους παικαταράδες μας στη κερκίδα να μπαίνουν στην αγκαλιά του κόσμου...
Πω πω λαός και τι ομάδα!! :opaokara:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46876
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Dijon - ΠΑΟΚ 69-74 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Psuxo_logos » Τετ 21 Δεκ 2022, 18:29

DikefalosG4 έγραψε:Φίλε δεν ξέρω αν είμαι 2 στους 10, αλλά νομίζω ότι οι περισσότεροι θα σου πουν προτιμώ να πάω Φ4 chl fiba και να το πάρω, παρά να συμμετέχω απλά στην ευρωλίγκα.

Συμφωνώ απόλυτα.

Όλοι παλατάκι παιδιά. Η ομάδα μας έχει ανάγκη και απ ότι φαίνεται και εμείς το ίδιο!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Psuxo_logos
 
Δημοσιεύσεις: 572
Εγγραφή: Δευτ 23 Αύγ 2021, 14:40

Re: Dijon - ΠΑΟΚ 69-74 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τετ 21 Δεκ 2022, 18:38

Μπαρκαρούτσος έγραψε:


Υπέροχες οι εικόνες με τους παικαταράδες μας στη κερκίδα να μπαίνουν στην αγκαλιά του κόσμου...
Πω πω λαός και τι ομάδα!! :opaokara:


:opaokara: :opaokara:
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29869
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Dijon - ΠΑΟΚ 69-74 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τετ 21 Δεκ 2022, 18:41

Η πρόκριση ήρθε με ένα σπουδαίο διπλό για τον ΠΑΟΚ στην έδρα της Ντιζόν, με το «Δικέφαλο του Βορρά» να τερματίζει τρίτος στον όμιλο του και να περνάει στην ενδιάμεση φάση του Basketball Champions League, εκεί όπου θα αντιμετωπίσει το δεύτερο του όγδοου ομίλου, με μειονέκτημα έδρας.

Αύριο το βράδυ θα γνωρίζει ποιος θα είναι αυτός, με την κατάσταση και εκεί να είναι ρευστή…

Πριν το τζάμπολ των αγώνων, η Τενερίφη είναι και μαθηματικά πρώτη και απευθείας στους 16 της διοργάνωσης. Ρίτας Βίλνιους, Μπνέι Χερτζέλια και Περιστέρι όμως, είναι όλοι στο 2-3 και τα δύο εισιτήρια για τα play-in θα ξεκαθαρίσουν αύριο. Σήμερα, η Ρίτας είναι δεύτερη, η Μπνέι τρίτη και το Περιστέρι τέταρτο.

Στις 21:00 το Περιστέρι στο Ισραήλ κόντρα στη Μπνέι Χερτζέλια και την ίδια ώρα, η Ρίτας Βίλνιους υποδέχεται τη, βαθμολογικά αδιάφορη, Τενερίφη.

Για να βρει ο ΠΑΟΚ στο δρόμο του το Περιστέρι, η ομάδα του Βασίλη Βηματούλη* καλείται να κερδίσει αύριο τη Μπνέι και παράλληλα η Ρίτας να χάσει από την Τενερίφη. Όχι και τόσο εύκολο σενάριο…

Για να βρει στο δρόμο του τη Ρίτας, θα πρέπει αυτή να κερδίσει την Τενερίφη και παράλληλα να χάσει η Μπνέι από το Περιστέρι, καθώς δεν έχει την ισοβαθμία με τους Ισραηλινούς.

Για να βρει στο δρόμο του τη Μπνέι, αρκεί η νίκη των Ισραηλινών αύριο επί του Περιστερίου.

Υπενθυμίζουμε ότι η διαδικασία των play-in κρίνεται στις δύο νίκες και φυσικά, μπορούν να παίξουν μεταξύ τους, ομάδες από την ίδια χώρα.

Όσον αφορά τις ημερομηνίες των αγώνων του ΠΑΟΚ, ο πρώτος θα γίνει στην έδρα του αντιπάλου στις 3 ή 4 Ιανουαρίου, ο δεύτερος στο Παλατάκι στις 10 ή στις 11 και ο τρίτος, αν χρειαστεί, στις 17 ή 18 Ιανουαρίου, πάλι στην έδρα του αντιπάλου.

* :mrgreen: :mrgreen:
Τελευταία επεξεργασία από john4serres και Τετ 21 Δεκ 2022, 18:58, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29869
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Dijon - ΠΑΟΚ 69-74 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 21 Δεκ 2022, 18:49

Βηματούλη*
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46876
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Dijon - ΠΑΟΚ 69-74 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τετ 21 Δεκ 2022, 19:53

palok έγραψε:νομίζω οτι εδώ πρέπει να παρέμβω, η ντιζόν έχει μεγαλύτερο αγωνιστικό μπάτζετ από τουλάχιστον 5 ομάδες της ευρωλίγκας :geek: : https://basketnews.com/news-159564-euro ... clubs.html

μιλάμε για αυτούς εδώ τους παίκτες :roll: : https://basketball.eurobasket.com/team/ ... 338?Page=1


σιγά τα ωά, εγώ που δεν γνωρίζω Γιουρολίγκες και τέτοια κανένα ΜκΝτάφφυ (αλήθεια τώρα ;; χα χα) δεν ήξερα.
Ο μόνος που ζήλεψα είναι ο Ware. Κρατήστε τον...Τριάδα με Marvin k Nate
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2249
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Dijon - ΠΑΟΚ 69-74 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 21 Δεκ 2022, 20:54

john4serres έγραψε:
Μπαρκαρούτσος έγραψε:


Υπέροχες οι εικόνες με τους παικαταράδες μας στη κερκίδα να μπαίνουν στην αγκαλιά του κόσμου...
Πω πω λαός και τι ομάδα!! :opaokara:


:opaokara: :opaokara:
Οχι ρε φιλε ,ανεβηκαν πανω τα τρελοκομεια?
Αυτα ειναι.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26717
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Dijon - ΠΑΟΚ 69-74 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 21 Δεκ 2022, 22:17

Ναι, μάλιστα κάποιοι παίκτες ανέβασαν στο Instagram πλάνα! Γούσταραν φουλ!

Σήμερα ο Τριλυράκης έκανε live στο Facebook μέσα από το αεροπλάνο...όσοι δεν κοιμόντουσαν, είχαν κάτι χαμόγελα μέχρι το τελικό ύψος πτήσης! :mrgreen: Ο Χατζό έπαιζε πασιέντζα :opaokara:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46876
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Dijon - ΠΑΟΚ 69-74 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τετ 21 Δεκ 2022, 22:39

Μπνέι 73-77 Περιστέρι
Ρίτας 76-70 Τενερίφη

στα μισά της 4ης
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29869
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Dijon - ΠΑΟΚ 69-74 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 21 Δεκ 2022, 22:42

Κασελάκη, άλλον έναν πόντο, ριμπάουντ, ή assist......άντε μην έρθω εκεί....
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46876
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Champions League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης