ΠΑΟΚ - Dijon 66-70 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους ευρωπαϊκούς αγώνες του Δικεφάλου και όλων των παραλειπομένων...

Re: ΠΑΟΚ - Dijon 66-70 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Σάβ 08 Οκτ 2022, 00:44

Πρώτο σχόλιο έχοντας δει τα πρώτα 5 λεπτά, όποιοι έχετε κάνει σχόλιο του τύπου θα παλέψει για την σωτηρία κλπ δεν έχετε ιδέα από μπάσκετ. Αυτή η ομάδα χωρίς τραυματισμού στο ελληνικό πρωτάθλημα έχει κατώτατο όριο την οκτάδα.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2541
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: ΠΑΟΚ - Dijon 66-70 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Σάβ 08 Οκτ 2022, 00:56

Οι τέσσερις από τους έξι ξένους θα βγουν σίγουρα (Φρανκε Ρενφρο Ριλει και Χαντς) αν ήμουνα προπονητής θα άλλαζα τον Κελυ με έναν άσο τύπου Μητρου Λονγκ (χωρίς να έχω δει τον Κελυ καθαρά λόγω υπεραριθμιας τριαριων και έλλειψης ενός καθαρού άσου να παίξει 15 λεπτά διαφορετικού μπάσκετ από τον Ριλει.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2541
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: ΠΑΟΚ - Dijon 66-70 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό chri5ti9 » Σάβ 08 Οκτ 2022, 07:46

Με έναν Καββαδα φέτος ήμασταν φουλ τριάδα ,ημιτελικά τσουλου και ίσως τελικό κυπέλλου . Θα έδινε διαφορετικά στοιχεία .


Sent from my iPhone using Tapatalk
Λαρυγγια στα τσιμεντα και ψυχη στα καγκελα
Άβαταρ μέλους
chri5ti9
 
Δημοσιεύσεις: 2347
Εγγραφή: Κυρ 21 Νοέμ 2010, 17:11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: ΠΑΟΚ - Dijon 66-70 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Σάβ 08 Οκτ 2022, 07:50

Ιάσονας έγραψε:Πρώτο σχόλιο έχοντας δει τα πρώτα 5 λεπτά, όποιοι έχετε κάνει σχόλιο του τύπου θα παλέψει για την σωτηρία κλπ δεν έχετε ιδέα από μπάσκετ. Αυτή η ομάδα χωρίς τραυματισμού στο ελληνικό πρωτάθλημα έχει κατώτατο όριο την οκτάδα.
Εγω σ ευχαριστω ρε Ιασωνα.Νομιζα οτι ημουν ο μονος τρελος εδω μεσα. :lol:
Και μιας και βρηκα κι αλλους να πω την αμαρτια μου .Μ αρεσε ο Πολλεϋ .Ναι αυτος ο τυπος που χε 0/5 .Δειτε τι κανει στα τελ 45" .Την ιδια αμυντικη προσηλωση ειδα και σ αλλες φασεις(στη 2η νομιζω)
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26757
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: ΠΑΟΚ - Dijon 66-70 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 08 Οκτ 2022, 08:31

Ας βάλει κάποιος στατς και highlights, να το κλειδώσουμε.


Και από εδώ και πέρα, να μπαίνει πολλ για MVP!

Υπομονή, σύντομα θα τα κάνω εγώ.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47047
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - Dijon 66-70 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό john4serres » Σάβ 08 Οκτ 2022, 10:00


Εικόνα
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29908
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: ΠΑΟΚ - Dijon 66-70 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Σάβ 08 Οκτ 2022, 10:09

chri5ti9 έγραψε:Με έναν Καββαδα φέτος ήμασταν φουλ τριάδα ,ημιτελικά τσουλου και ίσως τελικό κυπέλλου . Θα έδινε διαφορετικά στοιχεία .


Sent from my iPhone using Tapatalk



Το θέμα με τους ψηλούς φέτος για μένα είναι ευχάριστα σύνθετο. Καταρχήν έχεις έναν καθαρό rim protector μετά από πάρα πολλά χρόνια, ο Ρενφρο δεν είναι σωματικά αυτό που είχε ο palok στο μυαλό του πιστεύω, αλλά την δουλειά που ήθελε να κάνει την κάνει εξαιρετικά και με το παραπάνω. Ελπίζω να μην μας φύγει στη μέση της χρονιάς γιατί είναι εξαιρετικός. Ο Χρηστίδης για μένα είναι από τους πιο υποτιμημένους σέντερ στην Ελλάδα. Προφανώς δεν είναι Ρεντζιάς και δυσκολεύεται με αθλητικούς ψηλούς αλλά έχει δύναμη και όγκο για το ελληνικό πρωτάθλημα και στην ουσία τη δουλειά που θα έκανε ο Καββαδάς στα 15 λεπτά που περισσεύουν από τον Ρενφρο στο 5 μπορεί να τα καλύψει. Ο Μαργαρίτης είναι αυτή τη στιγμή το τεσσάρι στην Ελλάδα που ξέρει το περισσότερο μπάσκετ από οποιονδήποτε άλλο Ελληνα. Αν τον χρησιμοποιήσει σωστά ο κόουτς μπορεί να πάρει πολλά εντός (σπαστό 15λεπτο) και εκτός παρκέ. Αν ήταν πέρυσι αντί Γιανκοβιτς στην ομάδα πολλά θα ήταν διαφορετικά. Στην Ελλάδα ο Μαργαρίτης έτσι όπως παίζεται το μπάσκετ στέκεται για άλλα 5 χρόνια σε ομάδα οκτάδας. Ο Πόλευ δεν ξέρω μέχρι που θα φτάσει, και εγώ είμαι αισιόδοξος, αλλά θέλω να τον δω περισσότερο. Πάντως αυτό που φοβόμουνα πως θα ήταν δεν είναι (ένα τριαροτεσσάρι που μόνο σουτάρει σαν τρελός και μία τρύπα στην άμυνα). Ο Σλαφτσάκης είναι χρήσιμος ρολίστας (έχω ενστάσεις στην επιλογή λόγω ομοιότητας χαρακτηριστικών με Μαργαρίτη εκτός από το ποστ παιχνίδι που δεν έχει και όχι λόγω αξίας).
Πρόβλημα στον άσο υπάρχει ξεκάθαρα, μακάρι ο Τσιακμάς να με διαψεύσει αλλά ο ΠΑΟΚ χρειαζόταν έναν κλασικό άσο τύπου Ξανθόπουλου Κατσίβελη Κόνιαρη μαζί με τον Ραιλι και τρίτο τον Κωνσταντινίδη ή τον Τσιακμα. Ο Χαντς δεν είναι άσος και ελπίζω να μην τον αντιμετωπίσει ως τέτοιο ο Λυκογιάννης. Στο 3 ο Σαλούστρος κάνει για βασικός στο επίπεδό μας και ο Καμπερίδης αν είναι όπως την πρώτη χρονιά και όχι όπως πέρυσι πάλι κάνει. Ο Φράνκε είναι ο καλύτερος σουτινγκ γκαρντ που είχαμε τα τελευταία χρόνια και ο Χαντς σούπερ ως αλλαγή του. Ο Κέλυ θα δούμε γιατί έχει τον τραυματισμό αλλά ο συνωστισμός στο 3 δεν είναι καλό.
Τέλος όσοι έχετε διαβάσει τις απόψεις μου για τον κόουτς ξέρετε πως έχω πολλές ενστάσεις. Αυτό που πρέπει όμως να παραδεχτώ είναι πως η εικόνα που είδα με Ντιζόν ήταν πολύ καλύτερη από αυτό που περίμενα.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2541
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: ΠΑΟΚ - Dijon 66-70 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Σάβ 08 Οκτ 2022, 12:27

Επόμενο ευρωπαϊκό στις 19/10, Τετάρτη,
με Σασαρι στην Πυλαία!
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3693
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: ΠΑΟΚ - Dijon 66-70 Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Σάβ 08 Οκτ 2022, 13:01

Κλειδώνει
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10230
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Champions League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης