Dinamo BDS Sassari 82-78 ΠΑΟΚ - MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους ευρωπαϊκούς αγώνες του Δικεφάλου και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Riley
4
36%
Hands
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Tsiakmas
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Franke
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Polley
5
45%
Saloustros
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Slaftsakis
1
9%
Margaritis
1
9%
Christidis
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Renfro
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 11

Re: Dinamo BDS Sassari 82-78 ΠΑΟΚ - MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 30 Νοέμ 2022, 04:57

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Dinamo BDS Sassari 82-78 ΠΑΟΚ - MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 30 Νοέμ 2022, 08:39

renegade έγραψε:Και αν θέλουμε να εστιάσουμε κάπου για να δούμε που ακριβώς είναι το μεγάλο πρόβλημα στην ομάδα... σήμερα ο ρενφρο έπαιξε 30 λεπτά, σε αυτό το 30 λεπτά ο ΠΑΟΚ είχε επιμέρους σκορ + 10. Στα δέκα λεπτά στα οποία δεν αγωνίστηκε ήμασταν στο μείον 14... αυτό λέει πολλά και για το τι προσφέρει ο Αμερικάνος αλλά και για το τι προσφέρουν οι Έλληνες ψηλοι


μλκ δεν έχω ξαναδεί τέτοιο πράγμα. Εϊναι σαν να βγαίνει ο γιουινγκ και να μπαίνει ο μπάλαμπαν. Εϊναι τρομερό. Μας άνοιγαν τη ρακέτα μέσα στα πρώτα 10 sec και βάζανε πάντα καλάθι μέσα. Ο Χρηστίδης παίζει σαν κάτι τύπους που τους έβαζε ο ΣΟύλης μόνο στα τελευταία 30 sec ενός αγώνα και κερδίζαμε και με 10+...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Dinamo BDS Sassari 82-78 ΠΑΟΚ - MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 30 Νοέμ 2022, 08:43

μπράβο στην ομάδα για το μεντάλιτυ, όχι μπράβο για το μπάσκετ που έδειξε χτες (μου θύμισε την εικόνα που είχαμε μέσα στην Τσεχία πέρυσι που τελικά το γυρίσαμε!).

PS: να βγεί ο Λύκος στο τηλέφωνο να μας πεί τι σχεδίασε στην τελευταία επίθεση και αν ο Hands έτσι όπως τον κοίταζε του είπε στο τέλος αν δε μπορεί πικ να πάρω μπάλα εγκώ.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Dinamo BDS Sassari 82-78 ΠΑΟΚ - MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό fossa » Τετ 30 Νοέμ 2022, 08:50

Dimg4 έγραψε:Πηγαινε στα γραφεια και κανε καταληψη τοτε. Η ομαδα στο πρωταθλημα τα παει περιφημα, αυτες ειναι οι δυνατοτητες της.


Κλασική απάντηση στυλ "Γούμενο που θέλετε".
Έχω διαρκείας περισσότερα χρόνια κι απ'το ποδόσφαιρο, παίρνω όσες μετοχές μπορώ, αγοράζω συχνά από μπουτίκ. Δεν χρειάζεται να κάνω κατάληψη γιατί βλέπω έναν άσσο που μπερδεύεται όταν κατεβάζει τη μπάλα.
Κατάληψη κάναμε κάποτε για διαμαρτυρίες στον Αλεξόπουλο που έδιωχνε ό,τι καλό είχαμε και βγαίναμε τριτοτέταρτοι...
Ο Χατζόπουλος, ο Τριλυράκης, ο Τσαλόπουλος, ο Αμοιρίδης είναι διαμάντια δεν είπε κανείς το αντίθετο.
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1877
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Re: Dinamo BDS Sassari 82-78 ΠΑΟΚ - MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Τετ 30 Νοέμ 2022, 10:48

renegade έγραψε:Ψύχραιμη ματιά και κριτική :lol:
Μου αρέσει ρε συ τολαρε πού είσαι διαλλακτικός με την ομάδα που παίζουν παίκτες οι οποίοι αμείβονται ακόμα και με πάνω από εκατομμύριο και από την άλλη εξαντλήσει κάθε αυστηρότητα απέναντι σε μία ομάδα που όλο το μπάτζετ της δεν ξεπερνάει το ετήσιο συμβόλαιο ενός 18χρονου όπως ο κουτσιας


Ποια αυστηρότητα εξάντλησα μωρέ, για χθες μιλάω. Ούτε για την προηγούμενη εβδομάδα, ούτε για την επόμενη. Χθες ήμασταν τραγικοί, τι να πω ότι παίξαμε καλά? Βάλαμε τα κέρατά μας από σουτ και πάλι χάσαμε. Από κακιά ομάδα. Τα ίδια θα έλεγα αν παίζαμε με τη Μάλαγα?

Επίσης συγκρίσεις μεταξύ μπάλας (και ελληνικού πρωταθλήματος μπάλας) και μπασκετ ούτε 5χρονος ρε rene, πόσο μάλλον εσύ που νιώθεις. Μιλάμε για άθλημα που ο καλύτερος 9/10 κερδίζει.
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5512
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Dinamo BDS Sassari 82-78 ΠΑΟΚ - MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τετ 30 Νοέμ 2022, 19:44

fossa έγραψε:
Dimg4 έγραψε:Πηγαινε στα γραφεια και κανε καταληψη τοτε. Η ομαδα στο πρωταθλημα τα παει περιφημα, αυτες ειναι οι δυνατοτητες της.


Κλασική απάντηση στυλ "Γούμενο που θέλετε".
Έχω διαρκείας περισσότερα χρόνια κι απ'το ποδόσφαιρο, παίρνω όσες μετοχές μπορώ, αγοράζω συχνά από μπουτίκ. Δεν χρειάζεται να κάνω κατάληψη γιατί βλέπω έναν άσσο που μπερδεύεται όταν κατεβάζει τη μπάλα.
Κατάληψη κάναμε κάποτε για διαμαρτυρίες στον Αλεξόπουλο που έδιωχνε ό,τι καλό είχαμε και βγαίναμε τριτοτέταρτοι...
Ο Χατζόπουλος, ο Τριλυράκης, ο Τσαλόπουλος, ο Αμοιρίδης είναι διαμάντια δεν είπε κανείς το αντίθετο.


Οχι, δεν ειναι Γουμενο που θελετε απαντηση. Ειναι απαντηση στην υπερμετρη κριτικη που ασκειται σε ενα τμημα το οποιο πιανει ταβανι των δυνατοτητων και εξακολουθειτε καποιοι να ασκειτε αδικη κριτικη. Ενα σουτ δε μπηκε. Αν εμπαινε ηταν διπλο το ματς.
Κι εγω θα ηθελα τον Μπεικον αλλα δε γινεται. Κι εγω θα ηθελα ενα σεντερ παιχταρα αλλα το μπατζετ ειναι για σαρικοπουλους.
Dimg4
 

Re: Dinamo BDS Sassari 82-78 ΠΑΟΚ - MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 30 Νοέμ 2022, 20:51

Αυτο που γινεται μεταξυ Φρανκε και Πολευ πριν το τελευταιο σουτ του Χαντς (2;06;22 του full game)
πως το εξηγειτε?
Αν ακουω καλα η οδηγια ειναι ο Φρανκε κανει σκριν σε Πολει οπως και Μαργαριτης σε Σαλου απεναντι για να ελευθερωθουν . Κακη εκτελεση,δε καταλαβαν ακριβως τι επρεπε να κανουν ,ή οι αμυντικοι το ξεπερασαν ευκολα ?

ΥΓ Ενα μεγαλο μπραβο για τα παιδια στη κερκιδα
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Dinamo BDS Sassari 82-78 ΠΑΟΚ - MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό montekristo » Τετ 30 Νοέμ 2022, 21:00

palok έγραψε:μπράβο στην ομάδα για το μεντάλιτυ, όχι μπράβο για το μπάσκετ που έδειξε χτες (μου θύμισε την εικόνα που είχαμε μέσα στην Τσεχία πέρυσι που τελικά το γυρίσαμε!).

PS: να βγεί ο Λύκος στο τηλέφωνο να μας πεί τι σχεδίασε στην τελευταία επίθεση και αν ο Hands έτσι όπως τον κοίταζε του είπε στο τέλος αν δε μπορεί πικ να πάρω μπάλα εγκώ.

Εμενα παλι το μπασκετ που παιζουμε εδω και περιπου
εναμισι χρονο μου θυμιζει πιο πολυ handball με τη
μοναδικη διαφορα οτι οι αντιπαλοι δεν εχουν τερμα!
#FREEΠΟΡΚΥ-5
montekristo
 
Δημοσιεύσεις: 3990
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:33

Re: Dinamo BDS Sassari 82-78 ΠΑΟΚ - MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Τετ 30 Νοέμ 2022, 21:02

Kat
Κι εγώ, από το ταιμ, κατάλαβα ότι έπρεπε να γινουν κάποια σκριν τα οποία δεν.. βγήκανε. Δεν βγήκανε σωστά..
Ο Χαντς δεν μπόρεσε να αλλάξει πάσα (ενώ είχαμε 15"), οπότε πήρε αυτό το μακρινό, γλυκό σουτ που στριφογυρισε και βγήκε έξω...
Ο Χαντς έπρεπε να σουτάρει σύμφωνα με το σύστημα του Λύκου;
Ή κάποιος από τους Πόλεϊ, Σαλούστρο;
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3619
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Dinamo BDS Sassari 82-78 ΠΑΟΚ - MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 30 Νοέμ 2022, 21:56

Δε ξερω ,υποθετω η οδηγια ηταν παρομοια οπως και στο προηγουμενο (ακουγεται μεγαλο κομματι στο βιντεο) Να ψαξει τον Πολεϊ κι αν δε βγουν τα σκριν να παει 1vs 1 .Στο τελευταιο δεν ακουσα για σουτ.
Εμενα παντως μου φανηκε οτι ειτε δε καταλαβαν ακριβως(το βλεμα του Φρανκε και η κινηση του Πολεϊ αρχικα) ειτε δε το χουν δουλεψει αρκετα.Το χω δει σε αρκετα παιχνιδια να δινουν οι συμπαικτες οδηγιες μεσα στο παρκε για το ποιος πρεπει να κανει κινηση.
Γι αυτο ελεγα και αρχικα κακως πηγαμε ευρωπη με αυτο το ροστερ.Θα ηταν καλυτερα να λείπει το μεσοβδομαδο ταξιδι και η ταλαιπωρια του ωστε να δουλέψει περισσότερο η ομαδα.Τωρα εχουμε επιπλεον καταπονηση και φθορα απο τραυματισμους που δε τη σηκωνει ενα φτωχο ροστερ.Ισως ομως ειναι ενα δελεαρ για τους αμερικανους.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Dinamo BDS Sassari 82-78 ΠΑΟΚ - MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 01 Δεκ 2022, 09:55

όντως η πρόκριση εξαρτάται από εμάς (με 1 νίκη 3οι, με 2 νίκες 2οι) αλλά το πιο πιθανό είναι να τελειώσουμε με 1-5. άρα εξαρτώμαστε από το αποτέλεσμα Σάσσαρι-Ντιζόν.

PS: play Που να βγάζει για clutch shot τον Σαλούστρο δεν υπάρχει ούτε στον τηνγούλφ.
PS2: μια χαρά ήταν το σουτ.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Dinamo BDS Sassari 82-78 ΠΑΟΚ - MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Παρ 02 Δεκ 2022, 11:34

" το εκτός έδρας 91-70 επί της JDA Bourgogne Dijon αποτέλεσε την έκτη διαδοχική νίκη της Unicaja σε όλες τις διοργανώσεις, με τους Ισπανούς να έχουν 4-0 στο BCL και
6-3 στην Ισπανική Liga"

Η Μάλαγα έγινε η πρώτη ομάδα που πήρε την πρόκριση!
Δηλ θα έρθει αδιάφορη στο Παλατάκι (;)
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3619
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Dinamo BDS Sassari 82-78 ΠΑΟΚ - MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό john4serres » Παρ 02 Δεκ 2022, 20:55

Must win game then.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Dinamo BDS Sassari 82-78 ΠΑΟΚ - MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 03 Δεκ 2022, 04:30

Paokmania Forum MVP ο Polley!

GAME STATS


Highlights:



Full game:

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Champions League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες