Προετοιμασία & προπονήσεις 2022-2023

Συζήτηση για το βασικό στάδιο της προετοιμασιας, τις καθημερινές προπονήσεις και τους τραυματισμούς των παιχτών

Re: Προετοιμασία & προπονήσεις 2022-2023

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 26 Σεπ 2022, 21:47

KalamarGiannis έγραψε:αυτό το σίχαμα ο Αγγέλου, αντικειμενικά ως προπονητής δεν είναι καλύτερος απο τον σωρό;




100%


Κατ,Αυτό τον Γιατρα τι τον ήθελες;
Κατά τα λοιπά, όταν ο ΠΑΟΚ έχει αυτό το μπάτζετ, το να μιλάμε για προπονητή,το θεωρώ αστείο.
Αν τελειώσουν όλα και μπορέσει η ομάδα να βάλει 1-2 γαμημενους στόχους (οχι τίποτα σπουδαίο, απλά να γίνει έστω η ομάδα που ήταν με τον Σουλη στον πάγκο) τότε να μιλήσουμε για προπονητή.
Τώρα απλά έχεις έναν από τον σωρο, γιατί στην τελική τον γουστάρει και ταιριάζει με αυτόν που βάζει κάποια χρήματα στην ομάδα και έχει το κουμάντο.
Τι μπορούμε να αντιπαραθέσουμε σε αυτό;
Τα πράγματα είναι ξεκάθαρα ο Χατζόπουλος είναι στην ομάδα με ένα σκεπτικό, τι σκατα αγωνιστικούς στόχους μπορεί να έχει μια ομάδα που παλεύει να ξεχρεώσει;
Ας ελπίσουμε τουλάχιστον αυτό που γίνεται να έχει ευτυχή κατάληξη,γιατί πολύ φοβάμαι ότι μπορεί να μην συμβεί ούτε αυτό.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24554
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Προετοιμασία & προπονήσεις 2022-2023

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 26 Σεπ 2022, 22:08

Καλα τα λεει ο κορινθίος.


Ιάσονας έγραψε:Πρώτον. Εγώ γούσταρα Λημνιό δεξί εξτρεμ, μακάρι να τον φέρναμε πίσω σαν αριστερό εξτρεμ

:nairepaok:


Τι βιτσια εχετε μερικοι.... Τωρα καταλαβα.
:tongue:
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26522
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Προετοιμασία & προπονήσεις 2022-2023

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Τετ 28 Σεπ 2022, 18:58

Νικήσαμε 80-75 την Καρδίτσα σήμερα

Γενικώς όχι πολλά πράγματα
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10692
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Προετοιμασία & προπονήσεις 2022-2023

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τετ 28 Σεπ 2022, 19:47

Αποκλεισμός στην διαφορά πόντων.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29781
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Προετοιμασία & προπονήσεις 2022-2023

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 29 Σεπ 2022, 07:52

small mothers will cry this year.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10570
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Προετοιμασία & προπονήσεις 2022-2023

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Πέμ 29 Σεπ 2022, 12:24

Whose mothers will cry this year.
Ours or others?
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2530
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Προετοιμασία & προπονήσεις 2022-2023

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 29 Σεπ 2022, 16:20

δύσκολα των άλλων.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10570
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Προετοιμασία & προπονήσεις 2022-2023

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Παρ 30 Σεπ 2022, 18:58

πήγα και σ'αυτό.
Συμπέρασμα: θα είμαστε στις αδύναμες ομάδες φέτος , μακάρι να πάρουμε στο όριο παιχνίδια κομβικά γιατί δεν θα μαστε άνετοι...
Τρίποντο καλό έχουμε, αλλά από κει και πέρα... η άμυνα δεν είναι σταθερά, έχουμε αθλητικότητα μεν αλλά όχι πνεύμα disruptor... οι καλοί παίκτες και σοβαροί και είναι ο Χαντς και ο Φράνκε, για τον Ρἀιλευ έχω ελπίδες αλλά στο πλαίσιο του κλασικού Αμερικανού που κοιτάει τα στατιστικά του. Ούτε μάστερ της πάσας ούτε των ορθολογικών αποφάσεων, στο μέσο όρο χωρίς να είναι κακός.
Ο Χαντς έχει τον κορμό και τα χέρια να πηγαίνει όσο μέσα θέλει για να εκτελέσει, πράγμα που τον κάνει πολύ αποδοτικό στο σκοράρισμα και να δείχνει ότι παίρνει καλές επιλογές. Ο Φράνκε είναι επίσης αποδοτικός, παραγωγικός, με ένα δικό του τρόπο, μάλλον χρησιμοποιεί ταχύτητα και μάκρος για να πάει μισό κλικ μπροστά από τον αμυντικό... πάντως έχει έναν αέρα άνεσης, ότι το χει ρε παιδί μου, δεν μοιάζει δήθεν. ουσία και ψυχρή εκτέλεση.
Στη ρακέτα μεγάλα προβλήματα. Ο Χρηστίδης ούτε μόνος δε γυρίζει να δει καλάθι, βγάζει στο τρίποντο χωρίς να βλέπει τι γίνεται στο paint. Δύο φορές μόνος έμεινε και δεν το κατάλαβε. Στο τέλος του τα λεγε ο Λυκογιάννης...
Ο NBA - airflight παίκτης μας ο Νέιτ, μου χάρισε ένα από τα ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΚΑΡΦΩΜΑΤΑ που χω δει ποτέ ζωντανά, συγκινίθηκα όσο το πρώτο ανάποδο που χα δει τον Μπίλυ Βάρνερ...Με φουλ σπιντ στον αιφνιδιασμό, έφυγε σφαίρα και κάρφωσε με ταχ'ύτητα σφαίρας και δύναμη κανονιού...μαζί του σηκώθηκε ο αντίπαλος σέντερ -ταχύς, ψηλόςᾱθλητικός-μόνο για να τη φάει στη μάπα και να γίνει αφίσα... μακάρι να το βλέπατε!

μου άρεσε ο Λυκογιάννης. Σοβαρός, father-figure, αυστηρός αλλά και άνετος μαζί, μάλωσε τον μικρό με τα 2 επώνυμα στην αρχή, δεν του το κράτησε, τον ξανάβαλε, έκανε 2 καλές ενέργειες στο τέλος που παιζόταν η νίκη και μετά τον αποθέωσε στο σντρο στους συμπαίκτες του κι ο μικρός βούρκωσε... δεν περιγράφονται εύκολα τέτοιες καταστάσεις, τα είδα από πάνω από τον πάγκο μας, έδωσα μέσα μου πολλά μπράβο στον κόουτς γιατί έμεινα με την εντύπωση ότι τον μικρό θα τον φάει η μαρμάγκα , ήταν άφαντος ως τότε, κι όμως στο τέλος έλαμψε. Έτσι χτίζονται τα αποδυτήρια. τέλος.

η ποιότητα είναι μέτρια στους ψηλούς, καλύτερη στα γκαντς, εκεί θα βασιστούμε, δίπλα στον Ρένφρο ένα Κονατο-γόμαρο ήθελες για να σταθείς στα δύσκολα...Ο Πούλει έχει πολύ καλό σουτ αλλά σε όλο το ματς ψάχνει να βρει που θα βρει χώρο να το πάρει και δεν βρίσκει... έτσι δεν έχει καμιά επιρροή στο παιχνίδι, μακάρι να εγκλιματιστεί και να βρει πατήματα να δείξει το μπάσκετ που ξέρει αλλά δεν το βλέπουμε...
αν παίξουμε γρήγορα φέτος θα πάμε κάπου 7οι , αν δεν τα καταφέρουμε θα ψάχνουμε ποιον να προσπεράσουμε...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2210
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Προετοιμασία & προπονήσεις 2022-2023

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 01 Οκτ 2022, 09:36

χωρίς να έχω δεί ίχνος μπάσκετ, έτσι όπως τα λες τα χα καταλάβει. μάλλον θα πας με 3αδα στην περιφέριεα κοντούς (riley-hands-franke). κρα΄τησες τον Renfo που είπαμε αυτά τα προσόντα δε τα βρίσκεις με αυτά τα λεφτά. ε ήθελες για μένα ΕΝΑΝ (ούτε καν 2) ΑΜΕΡΙΚΑΝΟ στο 4 να ΜΑΜΑΕΙ. Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν τον πήραμε (τον λευκό που είχαμε προπερσι ΔΕΝ τον είχε διαλέξει ο Λυκος, σωστά? ενώ τον λευκό που διάλεξε πέρυσι θεωρώ οτι ήταν η χειρότερη επιλογή ever με την έννοια οτι ήταν ένας σχεδόν 3-2 σουτέρ που τον βαζαμε στο 4 να χάνει τα rebounds από το οποιοδήποτε 4αρι στην Α1). ο Πόλευ μια χαρά παίκτης φαίνεται και αυτός (εννοοώ όπως βλέπω τ ο κορμί του και από το τρίποντο που είναι αρκετά σταθερό) αλλά πάλι ρε φίλε 4 (το 4 που θέλω εγώ εννοω) δεν είναι.
Τελευταία επεξεργασία από palok και Σάβ 01 Οκτ 2022, 10:41, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10570
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Προετοιμασία & προπονήσεις 2022-2023

Δημοσίευσηαπό chri5ti9 » Σάβ 01 Οκτ 2022, 10:05

Πωπω Κονατε Ρενφρο μέσα … Χριστέ μου άμυνες και θέαμα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Λαρυγγια στα τσιμεντα και ψυχη στα καγκελα
Άβαταρ μέλους
chri5ti9
 
Δημοσιεύσεις: 2296
Εγγραφή: Κυρ 21 Νοέμ 2010, 17:11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: Προετοιμασία & προπονήσεις 2022-2023

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Σάβ 01 Οκτ 2022, 11:47

Konate και αμυνα....
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26522
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Προετοιμασία-Προπονήσεις-Τραυματισμοί

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης