6. Νίκος Τσιακμάς

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

6. Νίκος Τσιακμάς

Δημοσίευσηαπό john4serres » Πέμ 21 Ιούλ 2022, 22:58

Στην ΚΑΕ ΠΑΟΚ mateco ο Νίκος Τσιακμάς

Η ΚΑΕ ΠΑΟΚ mateco ανακοινώνει τη συμφωνία με τον 23χρονο γκαρντ Νίκο Τσιακμά, ο οποίος θα αγωνιστεί στην ομάδα μας την αγωνιστική περίοδο 2022-2023. Καλωσορίζουμε στη μεγάλη οικογένεια του ΠΑΟΚ το Νίκο Τσιακμά, ένα ταλαντούχο Έλληνα αθλητή.

Ο Νίκος Τσιακμάς γεννήθηκε στο Βόλο στις 29 Οκτωβρίου 1999. Ξεκίνησε το μπάσκετ σε ηλικία 5 ετών από τις ακαδημίες του Κολοσσού Ρόδου. Επέστρεψε στο Βόλο και συμμετείχε στο πρόγραμμα των ακαδημιών της Νίκης Βόλου, προτού εγκατασταθεί μόνιμα στην Πάτρα το 2008.

Για 8 περίπου χρόνια ήταν στον Έσπερο Πατρών, έπαιξε στην εφηβική ομάδα του Προμηθέα, ενώ τα τρία τελευταία χρόνια αγωνίστηκε στον Απόλλωνα Πατρών.

Είχε σημαντική συμβολή στην άνοδο της ιστορικής ομάδας της Πάτρας στην Α1 (με 8,8 πόντους, 2,5 ασσίστ και 37,3% στα τρίποντα τη σεζόν 2020-21).

Στη διάρκεια της περσινής σεζόν, της πρώτης του στη Basket League, «έγραψε» 19 συμμετοχές (3,2 πόντοι, με 50% στα τρίποντα), ενώ πραγματοποίησε το καλύτερό του παιχνίδι απέναντι στον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ, όπου σε 18 λεπτά συμμετοχής πέτυχε 16 πόντους.

Ολοκλήρωσε τις σπουδές του ως φοιτητής στη Νομική Σχολή του Πανεπιστημίου Νεάπολης Πάφου και αναμένεται να ορκιστεί τον προσεχή Σεπτέμβριο.

«Μεγάλη τιμή – τεράστια ομάδα»

Ο Νίκος Τσιακμάς κάνει ένα πολύ σημαντικό βήμα στην καριέρα του και αναφερόμενος στη συμφωνία του με τον ΠΑΟΚ mateco τόνισε: «Είμαι πολύ χαρούμενος που θα είμαι μέλος της οικογένειας του ΠΑΟΚ. Είναι μεγάλη τιμή για μένα. Ξέρω ότι έρχομαι σε μία πολύ μεγάλη ομάδα, με τεράστια ιστορία. Θέλω να ευχηθώ να έχουμε όλοι υγεία, να δουλέψουμε πολύ σκληρά για να πετύχουμε όλους τους στόχους μας στην Ελλάδα, αλλά και στην Ευρώπη. Και σε αυτή την προσπάθειά μας να έχουμε τον κόσμο δίπλα μας, ώστε να ζήσουμε όλοι μαζί όμορφες στιγμές την επόμενη χρονιά».

Εικόνα
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29932
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Νίκος Τσιακμάς

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Παρ 22 Ιούλ 2022, 15:58

Καλώς ήρθες Νίκο!
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9920
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: 6. Νίκος Τσιακμάς

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Παρ 22 Ιούλ 2022, 16:18

Καλώς ήρθες :pano:
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15516
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: 6. Νίκος Τσιακμάς

Δημοσίευσηαπό john4serres » Δευτ 01 Μάιος 2023, 08:49

Κι αν ήταν Γιουγκοσλάβος και λεγόταν Nikola Ciakmovic;

Θα υπήρχε τουλάχιστον ένα ποστ εδώ; Γιατί μόνο δύο καλώς όρισες βλέπω και τίποτα περισσότερο.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29932
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: 6. Νίκος Τσιακμάς

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Δευτ 01 Μάιος 2023, 09:11

H αλήθεια είναι ότι ήρθε στην ομάδα ως ρολιστας αλλά στα τελευταία ματς (και με κόουτς Τακιανό) πήρε πιο πολύ χρόνο.
Κατάφερε να διορθώσει κάποιες αδυναμίες του και έφτασε μέχρι την μεγαλειώδη εμφάνιση κόντρα στον Προμηθέα.
31 λεπτά συμμετοχή! 8 ασίστ, 12π (1/6 2π και 3/4 3π) 4ρ, 3κ
σοβαρότητα, και ψυχραιμία!
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3694
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: 6. Νίκος Τσιακμάς

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 24 Ιουν 2023, 12:00

Ο Νίκος Τσιακμάς για έναν ακόμη χρόνο στον ΠΑΟΚ

Η ΚΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει την συμφωνία με τον καλαθοσφαιριστή Νίκο Τσιακμά, ο οποίος θα αγωνιστεί με τα ασπρόμαυρα για την αγωνιστική περίοδο 2023-24, ανανεώνοντας τη συνεργασία του με την ομάδα μας για μία ακόμη χρονιά!

Στην πρώτη του σεζόν με τον ΠΑΟΚ και μόλις στη δεύτερή του στη Basket League, ο Νίκος Τσιακμάς, βελτίωσε το χρόνο συμμετοχής και τις επιδόσεις του, αγωνιζόμενος σε 30 παιχνίδια πρωταθλήματος (3,4 πόντοι σε 14 λεπτά συμμετοχής ανά αγώνα), ενώ έπαιξε για πρώτη φορά και στο Basketball Champions League, καταγράφοντας τις πρώτες 8 συμμετοχές σε Ευρωπαϊκή διοργάνωση.

Ο Νίκος Τσιακμάς γεννήθηκε στο Βόλο στις 29 Οκτωβρίου 1999. Ξεκίνησε το μπάσκετ σε ηλικία 5 ετών από τις ακαδημίες του Κολοσσού Ρόδου. Επέστρεψε στο Βόλο και συμμετείχε στο πρόγραμμα των ακαδημιών της Νίκης Βόλου, προτού εγκατασταθεί μόνιμα στην Πάτρα το 2008.

Για 8 περίπου χρόνια ήταν στον Έσπερο Πατρών, έπαιξε στην εφηβική ομάδα του Προμηθέα, ενώ τα τρία τελευταία χρόνια αγωνίστηκε στον Απόλλωνα Πατρών.

Είχε σημαντική συμβολή στην άνοδο της ιστορικής ομάδας της Πάτρας στην Α1 (με 8,8 πόντους, 2,5 ασσίστ και 37,3% στα τρίποντα τη σεζόν 2020-21).

Στη διάρκεια της σεζόν 2021-22, της πρώτης του στη Basket League, έπαιξε σε 19 παιχνίδια (3,2 πόντοι, με 50% στα τρίποντα.

Ο Νίκος Τσιακμάς είναι απόφοιτος της Νομικής Σχολής του Πανεπιστημίου Νεάπολης Πάφου.



Τσιακmichael Jordan!!!! :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47087
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 6. Νίκος Τσιακμάς

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Σάβ 24 Ιουν 2023, 12:16

Έφυγε ο Χαντς και ανανέωσε ο Τσιακμάς, δεν μπορεί να τα ζούμε αυτά :(
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5587
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: 6. Νίκος Τσιακμάς

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 24 Ιουν 2023, 12:26

Σε απαντώ στις μεταγραφές.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47087
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 6. Νίκος Τσιακμάς

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Σάβ 24 Ιουν 2023, 14:49

Σωστή κίνηση. Και επιβράβευση της καλής του παρουσίας την προηγούμενη σεζόν.
Δουλευταρας και "παίκτης του προπονητή".
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3694
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: 6. Νίκος Τσιακμάς

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Σάβ 24 Ιουν 2023, 15:25

Tolaros έγραψε:Έφυγε ο Χαντς και ανανέωσε ο Τσιακμάς, δεν μπορεί να τα ζούμε αυτά :(

Όπου φτωχός και η μοίρα του φίλε μου.Τιμιος όμως ο Τσιακμάς,τον αδικείς.Πιο πολύ στραβωνω που δώσαμε συμβόλαιο σε έναν μέτριο παίκτη και οπαδό του ρουλη .Χιλιες φορές να έπαιρνε τις ευκαιρίες του ο Καλιοντζης πριν την κοπανήσει κι αυτός όπως όλοι οι νεαροί που είχαμε.
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 5016
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: 6. Νίκος Τσιακμάς

Δημοσίευσηαπό Shivaspace » Σάβ 24 Ιουν 2023, 16:20

δουλειά δουλειά δουλειά
τώρα πως γίνεται να είσαι φαντάρος όμως να έχεις και συμβόλαιο με ομάδα, αυτά ειναι τα καλά της στρατολογίας
αλήθεια προβλέπεται κάτι τέτοιο :?
Άβαταρ μέλους
Shivaspace
 
Δημοσιεύσεις: 3151
Εγγραφή: Πέμ 10 Σεπ 2020, 14:19

Re: 6. Νίκος Τσιακμάς

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 24 Ιουν 2023, 23:24

Όσο έχεις δει ποδοσφαιριστές να υπηρετούν, τόσο υπηρετούν και οι επαγγελματίες μπασκετμπολίστες.




boogeyman77 έγραψε:
Tolaros έγραψε:Έφυγε ο Χαντς και ανανέωσε ο Τσιακμάς, δεν μπορεί να τα ζούμε αυτά :(

Όπου φτωχός και η μοίρα του φίλε μου.Τιμιος όμως ο Τσιακμάς,τον αδικείς.Πιο πολύ στραβωνω που δώσαμε συμβόλαιο σε έναν μέτριο παίκτη και οπαδό του ρουλη .Χιλιες φορές να έπαιρνε τις ευκαιρίες του ο Καλιοντζης πριν την κοπανήσει κι αυτός όπως όλοι οι νεαροί που είχαμε.



Η αλήθεια είναι ότι τον Βασίλη (Τολιόπουλο) θα τον ήθελα στον ΠΑΟΚ, αλλά προτίμησε την οικονομική αβεβαιότητα του ληκιουσκού.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47087
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 6. Νίκος Τσιακμάς

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Κυρ 25 Ιουν 2023, 00:16

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Όσο έχεις δει ποδοσφαιριστές να υπηρετούν, τόσο υπηρετούν και οι επαγγελματίες μπασκετμπολίστες.




boogeyman77 έγραψε:
Tolaros έγραψε:Έφυγε ο Χαντς και ανανέωσε ο Τσιακμάς, δεν μπορεί να τα ζούμε αυτά :(

Όπου φτωχός και η μοίρα του φίλε μου.Τιμιος όμως ο Τσιακμάς,τον αδικείς.Πιο πολύ στραβωνω που δώσαμε συμβόλαιο σε έναν μέτριο παίκτη και οπαδό του ρουλη .Χιλιες φορές να έπαιρνε τις ευκαιρίες του ο Καλιοντζης πριν την κοπανήσει κι αυτός όπως όλοι οι νεαροί που είχαμε.



Η αλήθεια είναι ότι τον Βασίλη (Τολιόπουλο) θα τον ήθελα στον ΠΑΟΚ, αλλά προτίμησε την οικονομική αβεβαιότητα του ληκιουσκού.

Δεν μιλάω για Τολιοπουλο αλλά για Τσαιρελη.
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 5016
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: 6. Νίκος Τσιακμάς

Δημοσίευσηαπό Shivaspace » Κυρ 25 Ιουν 2023, 00:29

υπαρχει και η δυνατότητα εξαγοράς της θητείας ομως τον βλέπω να μπαίνει 'μεσα' τον Νικολάκη :mrgreen:
καιρό εχω ν ακούσω και για την εθνική ενόπλων δυνάμεων.. παλιότερα έπαιζες κανα τουρνουά , τα εφερνες βολτα

θα την έκοψε ο Μπενυ..μονο 6χιλιαρα ηξερε να βαλει

αλλιώς μήπως τον βολέψει ο Φραγκούλης :) μην στρογγυλοκαθεται τζαμπα στο Παλατάκι
Άβαταρ μέλους
Shivaspace
 
Δημοσιεύσεις: 3151
Εγγραφή: Πέμ 10 Σεπ 2020, 14:19

Re: 6. Νίκος Τσιακμάς

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τρί 09 Ιαν 2024, 22:04

Τα εύσημα σημερα δικαιολογημενα στο Νικολα.


ΥΓ Τι εβαζες ρε φιλε?WTF
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26772
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Επόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες