8. Jaylen Hands

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

8. Jaylen Hands

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 04 Ιούλ 2022, 23:23

O Jaylen Hands στον ΠΑΟΚ mateco

Η ΚΑΕ ΠΑΟΚ mateco ανακοινώνει τη συμφωνία με τον Αμερικανό καλαθοσφαιριστή Jaylen Hands για την αγωνιστική περίοδο 2022-2023. Ένας νέος και φιλόδοξος αθλητής, με πολύ ταλέντο και εντυπωσιακές αθλητικές ικανότητες, είναι ο πρώτος ξένος παίκτης της ομάδας μας για την επόμενη αγωνιστική περίοδο.

Καλωσορίζουμε τον Jaylen Hands στη μεγάλη οικογένεια του ΠΑΟΚ!

Ο Jaylen Joseph Hands, όπως είναι το πλήρες όνομά του, γεννήθηκε στις 12 Φεβρουαρίου 1999 στο Σαν Ντιέγκο της Καλιφόρνια και είναι το μεγαλύτερο από τα δύο παιδιά της οικογένειας που δημιούργησαν o Ronnie και η Ashandi Hands. Ο ύψους 1μ.91 Jaylen Hands αγωνίζεται ως γκαρντ και σε ηλικία δυόμισι ετών έπιασε για πρώτη φορά μία μπάλα μπάσκετ στα χέρια του. Και δεν την άφησε ποτέ! Έπαιξε στο Foothills Christian High School και στο Mater Dei High School στην περιοχή της Καλιφόρνια και στη συνέχεια παρακολούθησε το σπουδαίο πρόγραμμα του φημισμένου πανεπιστημίου UCLA. Στους Bruins έμεινε μόλις για δύο χρόνια, καθώς οι εμφανίσεις και οι αριθμοί του τη σεζόν 2018-2019, αποτέλεσαν σημαντική αφορμή για την επιλογή του στο ντραφτ του ΝΒΑ.

Ξεκινώντας βασικός και στα 33 παιχνίδια που αγωνίστηκε τη σεζόν 2018-2019, ο Hands είχε 14,2 πόντους, 6,1 ασσίστ, 3,6 ριμπάουντ και 1,3 κλεψίματα ανά αγώνα! Οι Los Angeles Clippers τον επέλεξαν στο νούμερο 56 του ντραφτ το 2019, τα δικαιώματά του ωστόσο παραχωρήθηκαν μέσω ανταλλαγής στους New Jersey Nets. Αγωνίστηκε στο Summer League του 2019 με τους Nets και στην πρώτη του επαγγελματική σεζόν έπαιξε στη G-League με την θυγατρική ομάδα των Nets, τους Long Island Nets. Αγωνίστηκε σε 41 παιχνίδια, είχε 11,4 πόντους, 3,3 ασσίστ και 2,9 ριμπάουντ, ενώ στις 11/12/2019 απέναντι στους Westchester Knicks είχε το καλύτερό του παιχνίδι με 28 πόντους, 6 ριμπάουντ, 5 ασσίστ και 3 κλεψίματα!

Τον Ιανουάριο του 2021 ήρθε για πρώτη φορά στην Ευρώπη και αγωνίστηκε στην Αδριατική Λίγκα με την FMP από τη Σερβία. Αγωνίστηκε σε 12 παιχνίδια με 8,5 πόντους, 1,8 ριμπάουντ και 1,8 ασσίστ κατά μέσο όρο και έδειξε για πρώτη φορά και στο Ευρωπαϊκό κοινό τις εντυπωσιακές αλτικές του ικανότητες, με ένα κάρφωμα που συμπεριλήφθηκε στις κορυφαίες στιγμές της σεζόν. Δείτε το βίντεο

Την περσινή σεζόν, ξεκίνησε από την Γερμανία, υπογράφοντας συμβόλαιο με την MHP Riesen Ludwigsburg, αλλά αγωνίστηκε μόλις 2 παιχνίδια στη Γερμανία και συνέχισε στο Βέλγιο. Με τη φανέλα της Antwerp έπαιξε σε 43 συνολικά αγώνες σε πρωτάθλημα και FIBA Eurocup και πρωταγωνίστησε σε μία από τις πιο εντυπωσιακές φάσεις της σεζόν. Το κάρφωμά του στον αγώνα με τη Charleroi έκανε δικαιολογημένα το γύρο του κόσμου. Δείτε το ΕΔΩ

Με τους Telenet Giants της Antwerp ο Jaylen Hands είχε συνολικά 10,6 πόντους, 4,1 ριμπάουντ και 2,6 ασσίστ, στην πρώτη ουσιαστικά ολοκληρωμένη σεζόν της επαγγελματικής του καριέρας.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46413
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Jaylen Hands

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Δευτ 04 Ιούλ 2022, 23:27

Για πάμε!!! Όλοι χέρια ρεεε!
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9879
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Jaylen Hands

Δημοσίευσηαπό Shivaspace » Δευτ 04 Ιούλ 2022, 23:38

δεν άντεξα να μην βάλω την καρφωματάρα..όλα τα λεφτά απ την ΑΜΚ να πληρώνουμε μπασκέτες στο Παλατάκι, αυτό μας έλειπε

Άβαταρ μέλους
Shivaspace
 
Δημοσιεύσεις: 3093
Εγγραφή: Πέμ 10 Σεπ 2020, 14:19

Re: Jaylen Hands

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Δευτ 04 Ιούλ 2022, 23:52

τα ποσοστά του πουθενά;
ασιστ/λάθη που θα λεγε κι ο Θωμάς;
ριπορτ για άμυνα;
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2231
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Jaylen Hands

Δημοσίευσηαπό Σουριναμέζος » Τρί 05 Ιούλ 2022, 00:05

Το σίγουρο είναι ότι πρόκειται για combo guard και όχι για παραδοσιακό play maker.

Έχω ένα θετικό προαίσθημα, ίσως επηρεασμένος από αυτό το κάρφωμα που μου έδωσε vibes Derrick Rose.

https://www.proballers.com/basketball/p ... ylen-hands
Μπιζίμ ΠΑΟΚ

Ασπρόμαυρος Χάρτης : https://paok-world-map.000webhostapp.com
Άβαταρ μέλους
Σουριναμέζος
 
Δημοσιεύσεις: 1743
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιαν 2019, 17:00

Re: Jaylen Hands

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 05 Ιούλ 2022, 00:05

KalamarGiannis έγραψε:τα ποσοστά του πουθενά;
ασιστ/λάθη που θα λεγε κι ο Θωμάς;
ριπορτ για άμυνα;


Δεν έχει σημασία. Έπιασε μπάλα 2.5 ετών :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46413
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Jaylen Hands

Δημοσίευσηαπό Shivaspace » Τρί 05 Ιούλ 2022, 00:18

συνοπτικά στατιστικά για την ΑΒΑ..
https://www.basketball-reference.com/international/players/jaylen-hands-1.html

και απ τα στατιστικά του Σουριναμέζου , εκεί που λέει game by game, μετά μπορείς να επιλέξεις για κάθε χρονιά
Άβαταρ μέλους
Shivaspace
 
Δημοσιεύσεις: 3093
Εγγραφή: Πέμ 10 Σεπ 2020, 14:19

Re: Jaylen Hands

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 05 Ιούλ 2022, 08:27

προσωπικά δε βλέπω ΚΑΤΙ από τα video, ούτε τρίποντο, ούτε playmaking abilities. έχει δυνατό σώμα, νομίζω είναι μακρύς παρά το ύψος του, προφανώς εκπληκτικά αλτικά προσόντα, και πάει συνέχεια στο 1-1 κυρίως σε close out επιθέσεις. Θέλει χώρους για να δράσει. Δλδ. μου κάνει κάτι σαν Love ή Monroe. Αποκλείω αυτός να είναι ο βασικός μας άσσος αλλά με τον κοουτς ποτέ δεν ξέρεις. Highly welcome σε κάθε περίπτωση.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Jaylen Hands

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τρί 05 Ιούλ 2022, 08:45

Καλώς ήρθες :pano:
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15316
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Jaylen Hands

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τρί 05 Ιούλ 2022, 09:09

Welcome! :pano:
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29796
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Jaylen Hands

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Τρί 05 Ιούλ 2022, 09:52

palok έγραψε:προσωπικά δε βλέπω ΚΑΤΙ από τα video, ούτε τρίποντο, ούτε playmaking abilities. έχει δυνατό σώμα, νομίζω είναι μακρύς παρά το ύψος του, προφανώς εκπληκτικά αλτικά προσόντα, και πάει συνέχεια στο 1-1 κυρίως σε close out επιθέσεις. Θέλει χώρους για να δράσει. Δλδ. μου κάνει κάτι σαν Love ή Monroe. Αποκλείω αυτός να είναι ο βασικός μας άσσος αλλά με τον κοουτς ποτέ δεν ξέρεις. Highly welcome σε κάθε περίπτωση.


Και εγώ πιστεύω πως είναι ο αντιΛοβ. Καθαρό δυάρι με καλό χειρισμό μπάλας. Στο τρίποντο όμως πιστεύω πως θα σε διαψεύσει, χωρίς να είναι ο κλασικός σούτερ έχει πολύ καλή μηχανική στο σουτ, συν το γεγονός ότι σουτάρει από ψηλά. Όπως και να έχει είναι μέσα στα πλαίσια του μπάσκετ που ο φίλαθλος θέλει να βλέπει, νομίζω πως θα αγαπηθεί από τους οπαδούς
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Jaylen Hands

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τρί 05 Ιούλ 2022, 15:59

Με τετοιο επωνυμο γινεται να μη σουταρει καλα?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Jaylen Hands

Δημοσίευσηαπό GEOL » Τρί 05 Ιούλ 2022, 17:31

Το "χέρια ρε" της Τούμπας θα παίξει φέτος και στο Παλατάκι!!
GEOL
 
Δημοσιεύσεις: 2257
Εγγραφή: Σάβ 08 Μάιος 2010, 14:11

Re: Jaylen Hands

Δημοσίευσηαπό Shivaspace » Κυρ 16 Οκτ 2022, 01:11

το κάρφωμα που δεν μπήκε θα ήταν σίγουρα ένα απ τα πιο εντυπωσιακά της ιστορίας..τρομερό highlight!
Άβαταρ μέλους
Shivaspace
 
Δημοσιεύσεις: 3093
Εγγραφή: Πέμ 10 Σεπ 2020, 14:19

Re: Jaylen Hands

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Κυρ 16 Οκτ 2022, 11:31

Ναι ρε γμτ
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Επόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης