15. Θοδωρής Κωνσταντινίδης

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

15. Θοδωρής Κωνσταντινίδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 19 Απρ 2022, 18:59

Πρώτο επαγγελματικό συμβόλαιο για τον Θοδωρή Κωνσταντινίδη

Εικόνα

Το πρώτο του επαγγελματικό συμβόλαιο με τον ΠΑΟΚ mateco υπέγραψε ο 18χρονος γκαρντ Θοδωρής Κωνσταντινίδης. Ο νεαρός αθλητής που είναι μέλος των τμημάτων υποδομής του ΠΑΟΚ από το 2017, υπέγραψε συμβόλαιο τετραετούς διάρκειας.

Ο Θοδωρής Κωνσταντινίδης γεννήθηκε στη Θεσσαλονίκη στις 20 Φεβρουαρίου 2004, έχει ύψος 1μ.94 και αγωνίζεται ως πλέι μέικερ. Ξεκίνησε το μπάσκετ από τις ακαδημίες "Πήγασος 24" και από το 2017 έγινε μέλος των τμημάτων υποδομής του ΠΑΟΚ. Το 2020 ως μέλος της ομάδας παίδων του ΠΑΟΚ κατέκτησε το πρωτάθλημα Θεσσαλονίκης της ΕΚΑΣΘ.

Ο Θοδωρής Κωνσταντινίδης είναι γιος του παλαίμαχου καλαθοσφαιριστή του ΠΑΟΚ Χρήστου Κωνσταντινίδη, ο οποίος αγωνίστηκε με το Δικέφαλο από τα τέλη της δεκαετίας του ’70 μέχρι και τη σεζόν 1985-86. Ο Χρήστος Κωνσταντινίδης φόρεσε τη φανέλα του ΠΑΟΚ σε 62 αγώνες πρωταθλήματος, ενώ το 1984, αναδείχθηκε Κυπελλούχος Ελλάδας με τον ΠΑΟΚ, ως μέλος της ομάδας που συμμετείχε στον αξέχαστο τελικό των "ξυρισμένων κεφαλιών"! Και κατά σύμπτωση, ο γιος του Θοδωρής, υπέγραψε το πρώτο του συμβόλαιο με τον ΠΑΟΚ ανήμερα της 38ης επετείου από εκείνη την ιστορική βραδιά…
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 15. Θοδωρής Κωνσταντινίδης

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 28 Νοέμ 2022, 23:12

Μπραβο μικρε για χθες.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: 15. Θοδωρής Κωνσταντινίδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 03 Νοέμ 2023, 22:52

Από σημερινό άρθρο της ομάδας:


Ο Θοδωρής Κωνσταντινίδης εξάλλου, προπονείται ήδη και θα αγωνίζεται πλέον με τον Αίαντα Ευόσμου, κάνοντας χρήση του "διπλού δελτίου", μίας διαδικασίας που εφαρμόζεται από πέρσι και δίνει στον αθλητή τη δυνατότητα να παίζει στο πρωτάθλημα της Elite League, αλλά ταυτόχρονα να είναι διαθέσιμος και σε παιχνίδια του ΠΑΟΚ mateco.Ο 19χρονος γκαρντ, είχε αγωνιστεί και στη διάρκεια της σεζόν 2022-23 στον Αίαντα Ευόσμου με "διπλό δελτίο".



Ε βέβαια, τόσους παιχταράδες που έχει ο ΠΑΟΚ, πού να χωρέσει ο πιτσιρικάς;
Έχουμε και 3-4 άσσους...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες


Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες