Αριστείδης Λυκογιάννης

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Αριστείδης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό Mene' » Πέμ 12 Ιαν 2023, 22:34

Υ.Γ. Αν ήμουν ο Λυκογιάννης και μιλούσα με τον Χατζόπουλο θα ζητούσα να ανανεώσουν τώρα με διετές ο Πόλευ και μονοετές οι Σαλούστρος Σλαφτσάκης για να ξεκινήσουμε έχοντας έναν υποτυπώδη κορμό του χρόνου, και στο τέλος να βλέπαμε ποιοι από τους Χαντς Ράιλι Φράνκε και Ρένφρο είναι διατεθειμένοι να μείνουν.


Τώρα το διάβασα και συμφωνώ 100%
Opinions are like assholes . . . everybody has one !
Άβαταρ μέλους
Mene'
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: Παρ 28 Νοέμ 2014, 22:14

Re: Αριστείδης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 12 Ιαν 2023, 22:49

kataramenos5 έγραψε:24-06-22

Όλοι θέλουν να φύγει. Εγώ που δε κοιτάζω τοσο τα τεχνικά βλέπω ένα τύπο στριμμενο άντερο, που δε θα ησυχάσει αν δε τα καταφέρει, που θέλει να αποδείξει ότι αξιζει περισσότερα. Κι αυτό για μένα είναι μεγάλο προσόν.Ο χρόνος θα δειξει.


Τα λεγα για Λουτσεσκου το 17, (σας) ,τα λεγα για Παπαθεοδωρου,τα λεγα για Λυκο(και Χατζο) το καλοκαιρι.
Εχω ακουσει τα εξ αμαξης τοσα χρονια οποτε να με συγχωρειτε που σε μια δυσκολη ψυχολογικα στιγμη θελω λιγο απ το αιμα μου πισω. :mrgreen:
Για το Λυκο βεβαια παραμενει το ερωτηματικο της αυτοσυγκρατησης του εκρηκτικου του ταμπεραμεντου .


Συμβουλες προς νεοτερους:Μη κρινετε απο τ αποτελεσματα 2-3 μηνων ,κρινετε την προσωπικοτητα και την μεχρι τωρα πορεια του καθε προπονητη.Τι εχει καταφερει σε βαθος χρονου.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26725
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Αριστείδης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Παρ 13 Ιαν 2023, 00:48

Κατ θα σε πάω λίγο κόντρα με σεβασμό, χωρίς να μιλήσω για Λυκογιαννη γιατί φέτος το πάει σε γενικές γραμμές πολύ καλά.
Τι έχει καταφέρει ο Παπαθεοδωρου?
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2538
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Αριστείδης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 13 Ιαν 2023, 00:59

Εκείνος μας πήγε τελικό, ένα σίγουρο είναι αυτό..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46912
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Αριστείδης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Παρ 13 Ιαν 2023, 04:14

kataramenos5 έγραψε:
kataramenos5 έγραψε:24-06-22

Όλοι θέλουν να φύγει. Εγώ που δε κοιτάζω τοσο τα τεχνικά βλέπω ένα τύπο στριμμενο άντερο, που δε θα ησυχάσει αν δε τα καταφέρει, που θέλει να αποδείξει ότι αξιζει περισσότερα. Κι αυτό για μένα είναι μεγάλο προσόν.Ο χρόνος θα δειξει.


Τα λεγα για Λουτσεσκου το 17, (σας) ,τα λεγα για Παπαθεοδωρου,τα λεγα για Λυκο(και Χατζο) το καλοκαιρι.
Εχω ακουσει τα εξ αμαξης τοσα χρονια οποτε να με συγχωρειτε που σε μια δυσκολη ψυχολογικα στιγμη θελω λιγο απ το αιμα μου πισω. :mrgreen:
Για το Λυκο βεβαια παραμενει το ερωτηματικο της αυτοσυγκρατησης του εκρηκτικου του ταμπεραμεντου .


Συμβουλες προς νεοτερους:Μη κρινετε απο τ αποτελεσματα 2-3 μηνων ,κρινετε την προσωπικοτητα και την μεχρι τωρα πορεια του καθε προπονητη.Τι εχει καταφερει σε βαθος χρονου.


Εγω στηριζα Λυκο απο day 1 παντως :D
Dimg4
 

Re: Αριστείδης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 13 Ιαν 2023, 09:23

Ποία είναι η ομάδα με την 3η καλύτερη επίθεση στο ελληνικό Πρωτάθλημα (113.1 πόντοι ανά 100), την 4η καλύτερη άμυνα (105.8 πόντοι ανά 100), εκτελεί τα περισσότερα τρίποντα (28 απόπειρες ανά 40') και κάνει τα λιγότερα λάθη (15.6% Turnover Percentage);
Ο Προμηθέας; Όχι
Το Περιστέρι; Ούτε...
Ε ποιος ντε; Ο ΠΑΟΚ.
Ο κόουτς Λυκογιάννης κάνει μια από τις υποτιμημένες δουλειές στο πρωτάθλημα μας και διαθέτει ένα αρκετά καλοχτισμένο ρόστερ για τα ελληνικά δεδομένα. Η χθεσινή νίκη / ανατροπή επί της Ρίτας είναι αρκετή για να σταθούμε λίγο παραπάνω στην δουλειά που γίνεται στην ασπρόμαυρη πλευρά της Θεσσαλονίκης και να πούμε για άλλη μια φορά πως θα είναι κρίμα για όποιες ομάδες βρεθούν στην (αχρείαστη) σειρά του Μικρού Τελικου να παίζουν σε παιχνίδια αδιάφορα τα οποία δεν θα αναδείξουν την θετική πλευρά τους.

Πηγή: Fifty Shades of Basketball (facebook)
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Αριστείδης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό montekristo » Παρ 13 Ιαν 2023, 11:01

Να φανταστεις δηλαδη τι σοι
προπονητες ειναι οι αλλοι πλην
των δυο του πρωταθληματος!

Μετα εχω αδικο που ζηταω να
φερει καναν 35-40αχρονο "χι-ψι"
Σιμπενας απο τη Λιθουανια και να
τον κρατησει και 3 χρονια δηλαδη;
#FREEΠΟΡΚΥ-5
montekristo
 
Δημοσιεύσεις: 3990
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:33

Re: Αριστείδης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Παρ 13 Ιαν 2023, 13:13

Αυτό είναι το νήμα για αυτοκριτική - εσωτερική αναζήτηση;
Για αυτοψυχανάλυση :D
Εντάξει, κι εγώ εκφράσει κάποια σημεία που με ενοχλούσαν στον κόουτς, και κάποια συνεχίζουν να με ενοχλούν, αλλά η κριτική γίνεται με γνώμονα το καλό της ομάδας.
Τώρα η ομάδα πετάει και αποδίδω τα εύσημα και στον κόουτς!
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3675
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Αριστείδης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Παρ 13 Ιαν 2023, 17:46

Ιάσονας έγραψε:Κατ θα σε πάω λίγο κόντρα με σεβασμό, χωρίς να μιλήσω για Λυκογιαννη γιατί φέτος το πάει σε γενικές γραμμές πολύ καλά.
Τι έχει καταφέρει ο Παπαθεοδωρου?
Σιγα ρε τι κοντρα, κουβεντα κανουμε.
Ο Παπ στην αρχη ειχε 7 ήττες σε 1 μηνα κι απο Νοεμβρη αρχισε η ομαδα να ρολαρει και να κερδιζει μ αποκορυφωμα τη νικη επι του γαυρου και παρουσια σ ενα τελικο.
Δε καταφερε τιποτα σπουδαιο ,δεν ειναι η προπονηταρα(οπως κι οι λυκος και Λου )αλλα σιγουρα δεν ηταν ο αχρηστος κι ανικανος οπως γραφαμε εδω μεσα Οκτωβρη μηνα.
Δεν ειναι το θεμα τι καταφερεΗ ενσταση μου ειναι στο οτι κανουμε τα ιδια λαθη ξανα και ξανα χωρις να μαθαινουμε απ αυτα .Αν στραβωσουν τα αποτελεσματα για καποιο διαστημα ο κοουτς ειναι αχρηστος και πρεπει να φυγει..Ολα αυτα δημιουργουν κλιμα και στην ομαδα οταν ακουει τα go village(Σαντος,Αμπελ) και φυσικα επηρεαζει την αποδοση της.
Κακο στον ΠΑΟΚ κανουμε απο υπερβολικη αγαπη και λαχταρα να τον δουμε ψηλα.Αυτο με τρελαίνει και δυστυχως το κανουμε ξανα και ξανα.
Το εκανα κι εγω με Δωνη(ουδεις ασφαλτος :) ) και το μετανιωσα την ωρα που ακουσα οτι τον διωξαμε οχι γιατι ηταν καλος προπονητης αλλα γιατι τη δεδομενη στιγμη ο ΠΑΟΚ μαλλον εχασε κατι παρα κερδισε.
Αυτο πρεπει να ειναι το σημαντικοτερο κριτηριο για τ αρρωστακια που ξημεροβραδιαζονται εδω μεσα κι οχι το αν ειχαν δικιο η αδικο.
Εκτοτε εμαθα να κανω υπομονη και ταμειο στο τελος.


ΥΓ Για 1000στη φορα αλλο το κανω κριτικη για τα λαθη που ναι επιθυνητο και υγιες κι αλλο το φυγε αχρηστε ανικανε,κολλητε κλπ.Μη τα μπερδευουμε ΟΚ?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26725
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Αριστείδης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Παρ 13 Ιαν 2023, 19:40

A μπραβο, κι εγω της υπομονης ειμαι σε ολα τα αθληματα
Dimg4
 

Re: Αριστείδης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Κυρ 15 Ιαν 2023, 22:01

:lol:

Με τρεις παικτες παιχνιδι δε κερδιζεις.Ξεχαστηκαν Πολεϊ Καμπεριδης που θα βοηθουσαν σε αμυνα και σουτ.Κακη μερα σημερα.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26725
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Αριστείδης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 16 Ιαν 2023, 08:55

εδώ ξεχάστηκε ο ράντονιτς μέσα στο οακα και του κανε σερι 25-5. όλοι για τον Σπανούλη δουλεύουνε.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Αριστείδης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό montekristo » Δευτ 16 Ιαν 2023, 11:16

kataramenos5 έγραψε:Με τρεις παικτες παιχνιδι δε κερδιζεις.Ξεχαστηκαν Πολεϊ Καμπεριδης που θα βοηθουσαν σε αμυνα και σουτ.Κακη μερα σημερα.

Πιστευω οτι απλα "διαλεξε" το ματς
με τους Λιθουανους και εδωσε μια
πολυ "περιποιημενη παρασταση" για το
χασιμο του χθεσινου για ξεκαρφωμα!

Το ζητουμενο ειναι αν τον "ακολουθησαν"
σ αυτο και οι Ραιλι Χαντς και Ρενφρο η
ειναι ξενερωμενοι σε γενικοτερη φαση!

Μενει να φανει λοιπον αυριο το βραδυ.-

Μπορει ομως να ειναι και μ@λ@κιες ολα
αυτα που περνουν απο το μυαλο μου!




ΥΓ. Τον Φρανκε δεν τον συμπεριλαμβανω
γιατι πιστευω οτι αυτος δεν εχει γυρισμο!
#FREEΠΟΡΚΥ-5
montekristo
 
Δημοσιεύσεις: 3990
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:33

Re: Αριστείδης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Δευτ 16 Ιαν 2023, 14:04

Αν δεν του κάνει ο Φρανκε, αν δεν μπορεί να δώσει αυτά που του ζητάει ο κόουτς τότε να εισηγηθεί να τον αποδεσμευσουν! Αλλά αυτό προϋποθέτει ότι υπάρχει παίκτης που θα έρθει και θα πάρει την θέση του (είναι εφικτό;)
Αλλιώς πρέπει να κάνει κι ο κόουτς έναν συμβιβασμό και να ξαναδώσει έμπνευση στον παίκτη.
Και πάνω από όλα να φροντίσει να διατηρηθεί το καλό κλίμα στην ομάδα.
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3675
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Αριστείδης Λυκογιάννης

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 23 Ιαν 2023, 12:35

Ο Κακλα χθες εδειξε οτι το χει επιθετικα .Μηπως πρεπει οταν το βασικο φορ του αντιπαλου εχει 3 φαουλ απ την 1η περιοδοα να μοιρασουμε το παιχνιδι και λιγο μες στη ρακετα? Ζητημα να πηραμε 10 - 15 προσπαθειες .
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26725
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης